Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) resch13 válasza pokers (#4249) üzenetére


resch13
tag

Csak, hogy én is bekapcsolódjak:
Állandó bekapcsolás, napi 10-15 beszélgetés, napi 10sms, állandó 3G és sync, kis játék. Este wifi.
GB
63%-on áll most.

(#4252) fPApi


fPApi
őstag

Egyértelműen a képernyő használat határozza meg, hogy mennyit bír az aksi! Ha megnézzük a 3 akku használatot, akkor látszik, hogy az első esetében (mely a legjobb) a képernyőhasználat nem is látszik a listán (azaz kevesebb, mint 11 %), míg a harmadiknál (melyik a leggyengébbnek tűnik) ugyanez 45 %! Tehát nemcsak azt kell megadni az összehasonlíthatósághoz, hogy mennyi a telefon/sync/sms/stb., hanem (elsősorban) a képernyőhasználatot is!

(#4253) resch13 válasza fPApi (#4252) üzenetére


resch13
tag

Hát igen, használom is rendesen... 50%-on állt eddig a fényerő, elég sokat van bekapcsolva a képernyő és általában (egy átlagos nap) reggel fél 5kor leveszem a töltőről, este 10kor már visít, hogy 20% alatt van...

(#4254) Syl válasza fPApi (#4252) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez igaz. Én nem szoktam rajta játszani, meg ahogy már írtam, böngészéshez táblagépet használok, ezért kevés a képernyőhasználatom. Egyébként a képernyőmentésemnél rögtön a hanghívás alatt van 8%-kal.

(#4249) pokers

Nem formáztam az aksit, nem szokásom. Annyi hogy nem számítógépről töltöm, hanem a saját töltőjével és ha eléri a 100%-ot akkor nem húzom le azonnal. Ilyenkor még egy fél-egy órát rajta szoktam hagyni. Iphone-nál és BlackBerry-nél nagyon sokat jelentett. Ennél nem tudom, csak megszokás.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4255) #12634880


#12634880
törölt tag

Üdv!
T-Mobile-os Ray-ek egyszerre kapják meg az ICS-t vagy kiadási dátum alapján össze-vissza? :)
SII-re már megjelent, igaz az jóval erősebb.

(#4256) Syl válasza #12634880 (#4255) üzenetére


Syl
nagyúr

A Ray az Sony Ericsson (újabban csak Sony), az SII meg Samsung. És mivel egy gyártón belül is vannak eltérések...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4257) sdd2 válasza #12634880 (#4255) üzenetére


sdd2
veterán

SII-re megjelent csak akkora bughalmaz volt hogy le is állították a frissítést. Note-nál vissza is vonták a frissítést...

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#4258) pokers


pokers
senior tag

Srácok!

Igen érdekes dologra lettem figyelmes!
5. napja volt bekapcsolva a teló, és az órája már 7 percet késett :Y
Pedig be van állítva, hogy a szolgáltató (bluemobile, ami ugye a tré hálózatát használja) általi időt és időzónát használja.

Kikapcsoltam, majd újra be, és akkor már a pontos időt szedte le a hálózatról.

Nálatok frissül az óra?

[ Szerkesztve ]

(#4259) Joe.36 válasza pokers (#4258) üzenetére


Joe.36
addikt

Nálam mindig pontos ( Vodafone )

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4260) tomy86 válasza pokers (#4258) üzenetére


tomy86
addikt

Én a fél év alatt nem vettem észre ilyesmit, pedig én is kb. hetente szoktam újraindítani a telefont. T-mobile

(#4261) gaborm69 válasza pokers (#4258) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Nem Telenor?

Samsung Galaxy S20 FE

(#4262) tomy86 válasza gaborm69 (#4261) üzenetére


tomy86
addikt

Nem,a Blue a magenta hálózatát használja. link A Tesco meg a Vodafone-ét.

[ Szerkesztve ]

(#4263) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Lenne egy ICS-el kapcsolatos kérdésem.

Eddig ray-jel nem hallgattam zenét - pedig az MH-610 headsettel nagyon is jól szól - így csak tegnap lettem arra figyelmes, hogy ICS alatt a kijelzőt felébresztve (billzárat nem elhúzva) a kijelző felső részében a zenevezérlő gombhármas van.
Pont az óra helyén.

Eddig mindig úgy néztem meg az időt, hogy felébresztettem a kijelzőt, rápillantottam az órára, és zártam is vissza a kijelzőt.

Most, útközben, zenehallgatáskor ezt nem tudom megtenni, mert a zenevezérlőt látom óra helyett.

Valami ötlet - azon kívül, hogy ne hallgassak zenét akkor, amikor meg akarom nézni az időt...
Az sem jó megoldás, hogy akkor mindig oldjam fel a billzárat (kijelzőzárat), mert a telefon egy Pierre Cardin bőrtokban van, és épp csak a kijelző felső részéig szoktam ilyenkor kihúzni...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4264) VD válasza mrlujoak (#4263) üzenetére


VD
őstag

(#4265) mrlujoak válasza VD (#4264) üzenetére


mrlujoak
veterán

:C Ez ütött... Valóban, megoldás lenne, ha a linkelt oldalon lenne akár egy olyan modell is, ami vagy annyiba, vagy kevesebbe kerülne, mint amit a ray-emért fizettem :)
Egyébként van 3 ( +1 szilikon aqua ) órám, de nem hordom őket...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4266) VD válasza mrlujoak (#4265) üzenetére


VD
őstag

A jobb felső sarokban a statusbaron nem marad ott az óra?
Mert idáig akárhány gyári ICS-t láttam (Nexus, SGS2, Sensation) mindegyiken ott volt.

B terv, tegyél fel egy custom lockscreen programot (pl.: Widget Locker) és azon oda és azt teszel amit akarsz.

(#4267) mrlujoak válasza VD (#4266) üzenetére


mrlujoak
veterán

De, persze, a statusbáron ott van a pici óra (oda költözik át, amikor a zenevezérlő ott van), csak az konkrétan icipici...

B terv egyelőre nem játszik, de tippnek köszi.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4268) lmno válasza VD (#4266) üzenetére


lmno
őstag

Vagy custom zenelejátszót, pl. PowerAmp ami jobban is szól és azt teszel ki a lock screenre amit akarsz (akár semmit és akkor látszik az óra).

(#4269) mrlujoak válasza lmno (#4268) üzenetére


mrlujoak
veterán

Egyelőre mindenből - ami nem, vagy kevés kompromisszumot követel meg - próbálom a gyári megoldást (ki)használni.

Eddig ray-en nem hallgattam zenét, így nagyon úgy néz ki keresek valami alternatív zenelejátszót. Eddig modelljeimnél MixZinget használtam, lehet megint ő lesz a nyerő...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4270) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Sziasztok!
Érdeklődési körömbe került az xperia ray készülék, amikor megláttam, hogy végre egy normálisabb méretű készülék is leledzik a piacon a sok óriás között.

Még sose volt androidos telefonom, ezért lehet a kérdésem ezzel is összefügg:
léteznek-e ezekre a telefonokra olyan offline navi szoftverek, ami nem csak autós navigációra alkalmasak, hanem topográfiai térképet is tudnak kezelni, megeszik a gpx fájlokat, tudnak geocashelni stb... lényegében egy turista/biciklis navigáció, ami légvonalban tervez turista utakat térképeket, térkép konténer fájlokat tud kezelni?

Célkészülékként erősen ott van ellenlábasként egy garmin dakota kézi navi is, ami alapból erre való, de ha kevesebb készülékkel lehet élni, akkor miért ne.

(#4271) Lasy válasza mrlujoak (#4269) üzenetére


Lasy
veterán

csak próbáld ki az N7player-t. :D
elsőnek kicsit komplikált, de ha megszokod akkor jó lesz.

sebgutkopf
maga a geocashe is van Androidra külön app-ként, így simán tudod használni, igaz a netet használja és a googlemap-et hozzá, de offline pl a sygic, még nem használta geoládázásra.

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#4272) VD válasza sebgutkopf (#4270) üzenetére


VD
őstag

Van kismillió navis cucc androidra, de se nem bringázok, se nem túrázok, így lövésem sincs, hogy melyik lenne neked a megfelelő. De itt [link] beírod a keresőbe mit szeretnél és hajrá!

De azt boritékolom, hogy a céleszköz jobban megfelelne a célra!

(#4273) sebgutkopf válasza VD (#4272) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ezzel a linkkel próbálkoztam. Még külön bringás szoftvert is találtam, de némelyik vagy csak online, vagy nem tudom, hogy van-e hozzá magyarország topográfiai térkép.
Mondjuk, ha lehetne teljesen garminosítani, akkor ez nem lenne kérdés :)

(#4274) -HajTömeg- válasza sebgutkopf (#4273) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Itt okosabbak lesznek a témában

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#4275) trita válasza VD (#4264) üzenetére


trita
tag

Ez tetszett! Végre kis humor is belopózott,a sok vita közé! Szeretek itt olvasgatni,de az utóbbi időben csak a morgás ment! :C

Rita

(#4276) BioKiller


BioKiller
csendes tag

Root-olni hogy tudom a készüléket? (ami már tényleg kipróbált és nem buggos..)
És minden féle képpen visszatudom tenni (unroot) hogy ha valami baja van és a szervízbe ne vegyék észre...?

(#4277) lmno válasza sebgutkopf (#4270) üzenetére


lmno
őstag

Locus nevű app kell neked [link]
Van belőle ingyenes, meg fizetős is, magyar túratérképeket is kezel.
Alapvetően online, de fel lehet tölteni a telóra térképeket és akkor azt használja offline.

(#4278) pokers válasza sebgutkopf (#4273) üzenetére


pokers
senior tag

Teljesen megfelel az általad írt követelményeknek a g:hu app.
[link]
Van benne offline mód is!

(#4279) Rossi


Rossi
addikt

Most már kezdek ideges lenni... Mit tud a voda ennyit malmozni az ICS-en?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4280) Joe.36 válasza Rossi (#4279) üzenetére


Joe.36
addikt

Én nem is tudtam kivárni....

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4281) Rossi válasza Joe.36 (#4280) üzenetére


Rossi
addikt

Nekem meg nincs kedvem mókolni, meg dühítő, hogy nem kapkodják jobban magukat... :(((

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4282) Rossi válasza Rossi (#4281) üzenetére


Rossi
addikt

Írtam nekik FB-on, kíváncsi vagyok mit reagálnak...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4283) Lasy válasza Rossi (#4281) üzenetére


Lasy
veterán

Minek is kapkodni?
Láthatod, ha csak egy kicsit nem figyel oda a felhasználó milyen hibák jöhetnek.
Most te mint gyártó, szívesen vennéd, ha 10ből 9 telót cserélni kell, mert nem lett jó valami a frissítés által, és nem kapcsol be?
Ja hogy akkor már nagyobb lenne a gond, és mivel a tiéd az egész cég nem áldoznál fel ennyit.

Azért egy kicsit ti is belegondolhatnátok, hogy olyanokat kívántok mindenkitől, hogy még magatok sem csinálnátok meg.

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#4284) -HajTömeg- válasza Rossi (#4282) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Bökd meg őket :C

Lehet igaza van Lasy -nak és a hibák javításáig nem adják ki...

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#4285) imis


imis
senior tag

Üdv mindenkinek, tegnap én is beléptem a klubba.
kicsit elkapkodtam a frissítést, mert úgy tűnik az ics mind ha kevesebbet tudna. visszaállítani gondolom nem lehet.
egy kérdésem: a "timescape" hívásértesítőből hogyan tudnám törölni a nem fogadott hívást, hogy a hívás naplóban azért megmaradjon?

(#4286) Joe.36 válasza imis (#4285) üzenetére


Joe.36
addikt

Dehogynem, simán vissza lehet rakni a régi romot flashtool al, szerencsére nekem bevált az új, igaz én nem bírtam magammal megvettem és aznap lecseréltem, én nem bántam meg.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4287) imis válasza Joe.36 (#4286) üzenetére


imis
senior tag

nekem is marad, bár a régi nem volt fent egy napig sem, így nem tudom nagyon összehasonlítani. Mintha a fényképező jobb lett volna és pl hiányzik a gyors hívós widget

(#4289) Joe.36 válasza imis (#4287) üzenetére


Joe.36
addikt

Nekem úgy van hogy kapcsolatokat tudok kirakni, kb ugyanaz...bár én nem használom... mert viberezek

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4290) Rossi válasza Lasy (#4283) üzenetére


Rossi
addikt

"Azért egy kicsit ti is belegondolhatnátok, hogy olyanokat kívántok mindenkitől, hogy még magatok sem csinálnátok meg."

Nem is tudtam, hogy ismerjük egymást...

Azért baromi érdekes dolog lenne, ha nem várhatnám el a pénzemért cserébe, hogy megfelelő supportot kapjak a gyártótól és a forgalmazótól.

De hát birkák előre, e miatt a hozzáállás miatt nem vagyunk sehol sem.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4291) Joe.36 válasza Rossi (#4290) üzenetére


Joe.36
addikt

Én is ezt hittem megvettem rajta volt a dobozon az ics 4.0 matrica, itthon rádugtam a gépre hogy majd frissítem, és semmi. ( Vodafone )
Szerencsére a sony oldaláról már le lehet tölteni.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4292) lmno válasza Rossi (#4290) üzenetére


lmno
őstag

Addig örülj, amíg GB van a telefonodon :))

(#4293) csab2 válasza resch13 (#4248) üzenetére


csab2
veterán

Köszi!

#4250 - Bobó: Neked is!

Ezen most picit meglepődtem.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#4294) lmno


lmno
őstag

Kérdés:
Itt van 2 MH650-es headset: [link1] [link2]
Az egyik 2700 Ft, a másik 8100.
Most ezt elcseszték és az olcsóbbik valójában egy MH610-es? Mert az van kb. ebben az árkategóriában.
Másik meg akinek ilyenje van: mennyire jó ez? Tönkrement a Sennheiser CX500-asom, és kéne valami fasza fülest venni, de félek hogy ez gyengébben szólna.

(#4295) Joe.36 válasza lmno (#4294) üzenetére


Joe.36
addikt

Én [Ezt] használom, brutálisan jól szól a ray-el

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4296) lmno válasza Joe.36 (#4295) üzenetére


lmno
őstag

Na jó szögezzük le: csak agybadugós fülest keresek :) Azért kösz

(#4297) Joe.36 válasza lmno (#4296) üzenetére


Joe.36
addikt

Nekem azok nem jönnek be sajnos, valahogy nem szólnak elég jól, pedig volt az a méregdrága live walkman agybadugós is de nekem kevés volt benne a dinamika, a hangzás, a mély, stb...

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4298) amerigo


amerigo
aktív tag

A fülhallgató témába kéretlenül beleszólva :), ez az alap AKG jelenleg akciós a Mediamarkt-ban 1990 Ft.
Elég szépen szól egy bejáratás után. Mondjuk a 610-nál sokkal szebben.

[ Szerkesztve ]

(#4299) Joe.36 válasza amerigo (#4298) üzenetére


Joe.36
addikt

AKG nagyon jó én sok fülest kipróbáltam de ez a márka nagyon bejön

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4300) tomy86 válasza Rossi (#4279) üzenetére


tomy86
addikt

Én ma untam meg a várakozást a T-mobilera. Lementettem a T-s GB firmwaret (sehol sem találtam T-s fw-t) és feltettem a Nordic ICS-t. Rootoltam, kigyomláltam és most tesztelem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.