Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4551) rw-ultra válasza trita (#4550) üzenetére


rw-ultra
tag

Én airdroidot használok fájlkezelésre, abban ki lehet lőni őket.

*http://www.youtube.com/watch?v=ZTu0yvlI8MA*http://jelvenyem.hu/gar/index.html*

(#4552) Joe.36 válasza trita (#4550) üzenetére


Joe.36
addikt

[Ez jó lehet neked]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4553) tomy86 válasza trita (#4550) üzenetére


tomy86
addikt

Én ezt használtam egy ideig: ES Task Manager

(#4554) trita


trita
tag

Köszi skacok! :C :R Megprószálom őket! :K

Rita

(#4555) 199ATI3


199ATI3
csendes tag

sziasztok!
van egy Ray telefonom és egy 4gb-os class 4-es microsd-m ami goodram a márkájú!
az lenne a kérdésem hogy ti tapasztaltatok ilyet vagy ez a kártya baja hogy néha elég furcsán elmosodva tötli be a képek videok előképét! ez gondolom a kártya hibája nem a telefoné! orvosolhato egy class 10-essel ez a probléma?
és pontosan milyet ajánlanátok ami elég lenne a HD 1280x720p-s videokhoz? ha lehet 4 vagy 8gb méretü! nagyon kösz!!

(#4556) tomy86 válasza 199ATI3 (#4555) üzenetére


tomy86
addikt

Ez nem a Class 4 miatt van. A gyári Class 2-es kártyával sem tapasztaltam ilyet. HD videókhoz legalább class 6-ot javasolnék, viszont legalább 16GB-osat. Nem tudom hozna-e annyi pluszt a class10, mint amennyivel drágább a class 6-nál.

(#4557) Pompi válasza tomy86 (#4556) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az SD kártyák class jelöléséhez ajánlom itt a harmadik bekezést elolvasni. Ez alapján, mivel a telefonok sok apró állománnyal dolgoznak, szerintem telefonhoz egy class 6-os kártya ideálisabb lehet, mint egy class 10-es.

Feel Good Inc.

(#4558) Rossi


Rossi
addikt

ICS: This list will no longer be updated. Az igen...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4559) tomy86 válasza Pompi (#4557) üzenetére


tomy86
addikt

Ezeket tudom, ezért is használok class 6-os kártyát.De 199ATI3
HD videók kapcsán érdeklődött (ott viszont jól jöhet a class10) és ezért írtam, hogy min. class6. Azt nem tudom mennyire érezhető a különbség a 6 és 10 között pro és kontra. Én nem hallottam panaszt egyik kapcsán sem.

(#4560) cirx válasza Rossi (#4558) üzenetére


cirx
senior tag

hálIsten az enyém nincs a listában! de végülis tökmindegy mert flastool-al az is fel tudja majd rakni, aki rajt van a listán!

S23 GREEN

(#4561) pokers


pokers
senior tag

Ez lista alapján az én SI számomra tegnap kijött a 4.0.4, de a PCC szerint még nem :Y

(#4562) lmno


lmno
őstag

Majd ha valaki olyan kipróbálta a 4.0.4-eset, akinél a 4.0.3-as fagyott/újraindult/instabil volt, annak kiváncsi lennék a tapasztalataira az update-el.

(#4563) cirx


cirx
senior tag

szerintem még nem jött ki a 4.0.4 :K

S23 GREEN

(#4564) mrlujoak válasza cirx (#4563) üzenetére


mrlujoak
veterán

Az én modellem is az újabb, azaz a 4.0.4-es listáján van. Este ha hazaértem, pccvel megnézem mit mond.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4565) cirx válasza mrlujoak (#4564) üzenetére


cirx
senior tag

siess mert most kiváncsi lettem! :)

S23 GREEN

(#4566) Bobó_20 válasza mrlujoak (#4564) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

és akinek egyik listán sincs rajta? tmobilos a teló :U

(#4567) pokers válasza cirx (#4565) üzenetére


pokers
senior tag

Itt is türelmetlenül várják már :C
A fórummoderátor szerint 1-2 nap kell, míg a pcc "érzékeli".

Akkor ez alapján kijelenthető, hogy megérkezett a ray-re az ICS 4.0.4 :R

(#4568) cirx válasza Bobó_20 (#4566) üzenetére


cirx
senior tag

az enyém sincs rajta, szintén T! :)
itt nem lehet majd a full romot leszedni ismét?

[ Szerkesztve ]

S23 GREEN

(#4569) pokers válasza Bobó_20 (#4566) üzenetére


pokers
senior tag

Már többször volt róla szó, hogy a függős telefonoknál akár fél év is eltelhet, mire a szolgáltató kiadja a frissítést.

(#4570) Joe.36


Joe.36
addikt

Nekem független rom 4.0.3 van fent, de nem ajánlja fel a Pc comp a 4.0.4 még.

Felrakod a 4.0.3 mat és vársz hogy meglegyen rá, szolgáltatósra sajnos nagyon sokat fogsz várni, én sem bírtam ( vodafone )

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4571) cirx válasza Joe.36 (#4570) üzenetére


cirx
senior tag

csak lementi valaki a full 4.0.4-et azt akkor fel lehet hekkelni flashtool-al idő előtt!

S23 GREEN

(#4572) Bobó_20 válasza pokers (#4569) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

bocsánat, hogy csak két hete járok ide ;]

(#4573) Rossi


Rossi
addikt

Ha még sokáig kell várnom a vodás frissítésre, akkor most vettem utoljára telefont szolgáltatótól. (Az már nem is idegesít, hogy januárban 55k-ért szereztem be, most már 15k-ért dobnák utánam...)

Fb-on várom a hivatalos választ, de sok jóra nem számítok.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4574) pokers válasza Bobó_20 (#4572) üzenetére


pokers
senior tag

Nem bántásból írtam :N

(#4575) Bobó_20 válasza pokers (#4574) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

én sem :DD csak a fél év csúszás érzékenyen érintett :B

(#4576) cirx válasza Bobó_20 (#4575) üzenetére


cirx
senior tag

ez egy nagy család, itt mindenki szeret mindenkit :D

S23 GREEN

(#4577) mrlujoak válasza mrlujoak (#4564) üzenetére


mrlujoak
veterán

Egyelőre még nem frissít a PCC, szal" várok még.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4578) sir fg


sir fg
aktív tag

Megadtam magam.
Előző telefonomnál természetes volt, hogy rootoltam, meg mentek a ROM cserék is elég sűrűn (végül ezért adtam el, sehogy nem lehetett 1-2 alapvető hibát kiküszöbölni.)
A Ray-hez úgy álltam hozzá, hogy rootolni sem fogom, mert anélkül is kiválóan működik, és nem akarom azt kockáztatni, hogy valamit elszúrok, és akkor ROM újrarakás, stb....
Most viszont mégis rootoltam, egyetlen okból: törölnék pár gyári alkalmazást, legfőképpen azért, hogy több legyen a hely (Chrome már nem akar felmenni). Olyan nélkülözhető de felesleges alkalmazások, mint pl. Adobe Reader vagy Office Suite meg nem törölhetőek, és elég sokat foglalnak.
Kérdés:
A Mini topikjában lévő lista érvényes a Ray ICS ROM-ra is? Vagy mit javasoltok, mit érdemes törölni? Vagy ezek törlésével nem is lesz több hely, mert másik partíción vannak? A fent említett programoknál azért ezt kétlem, mert a "user" alkalmazások között vannak felsorolva (csak nem törölhetőek).
Jó taktika, ha a Titanium Backup-pal először mentem az alkalmazást, majd jegelem? És ha továbbra is jól működik a telefon, akkor lehet törölni? Ha meg vissza akarom csinálni, akkor Titaniummal visszaállítható?
Azt sem akarom, hogy a törlés miatt ne lehessen később újabb verzióra frissíteni.

Szerk: most látom, hogy jegelés csak a fizetős változatban van. Király...

[ Szerkesztve ]

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#4579) benfolds


benfolds
őstag

pénteken, a telenoros akcióban vettem a telefont. a kijelzője iszonyú király, a design is nagyon szép, a harver pedig még 2012 májusában is oké. ha egy picit nagyobb kijelzője lenne (3,5-3,7), akkor az akciótól függetlenül is ezt vettem volna. amúgy a neo és az arc s jött még számításba, de az előbbi már túl nagy, a neonak meg nem annyira a szép a designja. ha lett volna mind a három, akkor valszeg a neot választom a kijelző mérete miatt, és eltekintek tőle, hogy nem annyira stílusos, mint a ray (a hdmi nem érdekel különösebben). a vétel után egy nappal feltettem a 4.0.3.-at, de nem vagyok tőle elájulva. a menü és kapcsolatok iszonyat béna lett, sztem fogták, aztán benne hagyták az alap androidot. nemtom mire vélni... és lassabb is lett a telefon. (persze pozitív a beállítási lehetőségek kibővülése, és az új funkciók) remélem a 4.0.4.-ben ezek javítva lesznek. de mikor? rajta vagyok az si listán, a pcc mégis azt mondja, hogy naprakész a szoftver. :/

(#4580) resch13


resch13
tag

Érdekes...

"Tisztelt T-mobile!
A független Sony Ericsson Xperia Ray (ST18i)-re a mai nappal kiadták az Android 4.0.4-et (hivatalosan!!!).
Érdeklődnék, hogy a 4.0.3, ami (előző levelük alapján) már május 15-én tesztelés alatt volt, mikor jön ki a T-mobile által forgalmazott, függő telefonokra?
(Megjegyezném, a Telenor által forgalmazott készülékekre is kijött már a 4.0.3!)
Köszönettel,
Roland"

"Kedves Roland! A 4.0.3 szoftver tesztelése sikeres volt, a frissítés már elérhető."

(#4581) sir fg válasza resch13 (#4580) üzenetére


sir fg
aktív tag

Használtam a google-t, de nem találtam: szóval, tényleg elindult a Ray 4.0.4-es frissítése, vagy csak be van ígérve, hogy hamarosan jön? Én egyelőre ez utóbbiról tudok. A 4.0.4-hez is lesz/van már egy táblázat SI számokkal?
Nekem Nordic ROM van fent, most kipróbáltam a PC Companionnal, de egyelőre naprakésznek jelzi.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#4582) Lasy válasza resch13 (#4580) üzenetére


Lasy
veterán

Mert te sem olvasol eleget. a 2.3-ról 4.0-ra való átállás mobilór nem lehetséges, mindenféleképpen PC kell hozzá.
SUS, vagy PCConpliment.
Mivel kernelt is cserél, és azt telefonon nem tudja megoldani. :R

És ők csak annyit mondtak, Írtak neked, hogy a 4.0.3 tesztelése sikeres volt. és az ki is van adva.
Ha meg a 4.0.4-et várod akkor légy türelmesebb. a telenor is csak a 4.0.3-at adta ki, mint mindenki más...

Én csak ezt a linket tudom, de ebben nincsen külön, hogy 4.0.4. vagy 4.0.3, csak ICS

vagy még egy ilyet...
Kits available for ICS based on android 4.0.3. For the newer ICS release, please click the image of your product above to see available sw releases based on android 4.0.4.
[link]

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#4583) resch13 válasza Lasy (#4582) üzenetére


resch13
tag

Tudom, hogy nem OTA frissítés a 4.0!
De elméletileg a telefon szoftverfrissítés menüpontjában, amiről a kép is készült, kijelzi, hogy van frissebb szoftver. Hidd el, olvasok eleget... :D

Amúgy a 4.0.3-ról szólt a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#4584) Pompi válasza resch13 (#4580) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Próbáld meg a PC Companion-nal.

Szerk: ja látom mire válaszoltam már meg is előztek.

@Lasy, szerintem a linked a 4.0.4-re vonatkozik, ez a 4.0.3-as lista: [link], és itt van az, hogy ha a modellre klikkelsz akkor kapod meg az általad linkelt listát:

"For the newer ICS release, please click the image of your product above to see available sw releases based on android 4.0.4."

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#4585) Lasy válasza resch13 (#4583) üzenetére


Lasy
veterán

4.0-át nem jelzi ki csak gépen!

Azt esetleg kijelzi, ha 4.0.3 van, és megjön a 4.0.4.
de 2.3-ról nem jelez a 4.0-ra.

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#4586) resch13 válasza Pompi (#4584) üzenetére


resch13
tag

Reggel még nem jelezte. Melóhelyi gépre meg nem tudom feltenni. De majd este! :)

Lasy: OK. Köszi! Eddig úgy tudtam, jelzi a telefon is.

[ Szerkesztve ]

(#4587) sir fg válasza Lasy (#4582) üzenetére


sir fg
aktív tag

Köszönöm a linket, onnan továbbnavigálva úgy tűnik, hogy ez a táblázat már a 4.0.4-re vonatkozik (tekintve, hogy kevés elem van benne, és az összes dátum tegnapelőtti).

Egyébként bocs, hogy okvetlenkedek, de: Abban igazad van, hogy ICS-re csak SUS-szel vagy PC Companionnal lehet frissíteni. Sőt, a telefon (elvileg..) nem is figyelmeztet az elérhető frissítésre. De ez nem azért van, mert: Mivel kernelt is cserél, és azt telefonon nem tudja megoldani. Ez korábban ki lett tárgyalva (lehet, hogy nem itt, hanem a Mini topicban, de azt is látogattad). Lényeg, hogy a kernel csere technikailag lehetséges OTA frissítés során (ez valamilyen GB frissítésnél meg is történt), de a Sony döntött úgy, hogy az ICS problémái miatt csak PC-ről lehessen frissíteni, és a telefon se jelezze az ICS elérhetőségét. Hogy mindenki megfontoltan eldönthesse, hogy akar-e frissíteni. Idézet Sonytól:
"Because this update is a significant revamp of some of your phone’s features, we want to make sure you take a conscious and informed decision to upgrade, so that you continue to enjoy optimum experiences from your Xperia smartphone.
Therefore, we’ll only be making it available for download via PC Companion and Bridge for Mac (i.e. not over the air via 3G or WiFi), and you also won’t receive any update requests or notifications."
Forrás: [link]

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#4588) legenda007 válasza resch13 (#4586) üzenetére


legenda007
aktív tag

T-s vagyok, nem elérhető Pc companionnal és SUS -al sem, megnéztem.

(#4589) Lord Soth


Lord Soth
tag

Sziasztok!

Pénteken vettem meg a Ray-t, és nagyon tetszik! Azóta frissítettem is ICS-re az is bejön. Az ICS óta nem találom azt az opciót, hogy a kijelzőről készítsen "fényképet" a mobil. 2.3 idején, ha a bekapcsológombot hosszan megnyomtam akkor volt olyan lehetőség, hogy arról készítsen képet a mobil, ami éppen a kijelzőn megjelenik. Nem tudjátok ezt honnan lehet előcsalogatni?

Köszönöm!

(#4590) rw-ultra válasza Lord Soth (#4589) üzenetére


rw-ultra
tag

Ha jól emléxem, kikapcsoló gomb és hangerő le együttes lenyomásával.

*http://www.youtube.com/watch?v=ZTu0yvlI8MA*http://jelvenyem.hu/gar/index.html*

(#4591) kk831228


kk831228
addikt

Jönnek itt a frissítések :C :C :C Várom a véleményeket hogy javították-e a hibákat!! :U Üdv!!

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4592) Lord Soth válasza rw-ultra (#4590) üzenetére


Lord Soth
tag

Próbáltam, de sajnos nem nyert.

(#4593) Lasy válasza Lord Soth (#4592) üzenetére


Lasy
veterán

hangerő le és bekapcs gomb együtt 3-5 mp-re

+36702778032

(#4594) tomy86 válasza Lasy (#4582) üzenetére


tomy86
addikt

Biztos, hogy kernelt is cserél? Korábban mintha azt olvastam volna, hogy nem cserélték a kernelt.

(#4578) sir fg: "A Mini topikjában lévő lista érvényes a Ray ICS ROM-ra is" Nagyjából igen. Én Root Uninstallt használtam. Először csináltam egy mentést a rendszerappokról és utána uninstalláltam, ami nekem nem kell (fb, twitter, office suite, adobe reader, stb.)

(#4592) Lord Soth: Pedig, ahogy Lasy és rw-ultra is írta egyszerre a bekapcs és a hangerő le gomb.

(#4595) Lasy


Lasy
veterán

Eddig az összes cserélt kernelt is, tehát itt is kell cserélni. :D

ehhez a root uninstallhoz kell a root jog is?

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#4596) tomy86 válasza Lasy (#4595) üzenetére


tomy86
addikt

Ok. Csak mintha ugyanaz a kernelverzió lenne ICS alatt is.

Igen kell root jog. Rendszerappokat menteni tud root jog nélkül is, csak az uninstall nem megy anélkül.

(#4597) imis: Ha a rendszrappokra gondolsz, akkor A Root Uninstallal.

[ Szerkesztve ]

(#4597) imis válasza tomy86 (#4594) üzenetére


imis
senior tag

a mentés mivel csináltad?

(#4598) Lasy válasza tomy86 (#4596) üzenetére


Lasy
veterán

éreztem, csak gondoltam kipróbálom xperia S-en, de root nélkül nem, az meg komplikált csöppet...

nézd meg a kernel.sin fájlt, és látod a különbséget...

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#4599) imis válasza tomy86 (#4596) üzenetére


imis
senior tag

köszi, a titaniumra gondoltam, de akkor felteszem a root uninstallt

(#4600) Lasy válasza imis (#4599) üzenetére


Lasy
veterán

ugyan azt csinálja mind a kettő, de ha root explorerrel belépsz a system/app mappába, akkor ugyan úgy lementheted.

+36702778032

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.