Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23451) Samu4 válasza b.bela1 (#23438) üzenetére


Samu4
csendes tag

Helló! Kösz a gyors választ! Csináltam gyári visszahívást,odinnal lett frissítve. Nekem is furcsa az akku meg a mobilnet. Hogy érted, hogy elsőre?Újra kéne tenni? Animációt ki lehet kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#23452) zlatan77


zlatan77
aktív tag

Atyaég.Ma aztán volt itt színvonal.
Azt hiszem egy ideig inkább hanyagolom ezt a topikot is.

(#23453) komoramazsi


komoramazsi
tag

Sziasztok !

Bocsánat az OFF-ért, de szeretném megkérdezni, hogy valakinek cseréltek már ki garanciában kijelzőt+középső keretet ami esés miatt megsérült !?

Szerencsétlenségemre tokban leesett a készülékem, és a jobb sarka megsérült, és lepattant a króm keret+a középső keret, a telefon, és a kijelző tökéletesen működik, csak esztétikai a hiba, biztosítás sajnos nincs rajt!

Válaszokat előre is köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#23454) GLOCK34 válasza komoramazsi (#23453) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Szia! Ugye csak viccelsz?! :)

(#23455) komoramazsi válasza GLOCK34 (#23454) üzenetére


komoramazsi
tag

Gondoltam hogy nem, de attól félek, ha később hiba lenne a készülékkel a garancia idő alatt, akkor rá foghatják erre a korábbi sérülésre , és megvonhatják a garit !

(#23456) Vagany válasza komoramazsi (#23453) üzenetére


Vagany
őstag

Szerintem ez nem garanciális probléma, amúgy milyen tokban volt, hogy sérült?

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#23457) b.bela1 válasza Samu4 (#23451) üzenetére


b.bela1
őstag

Először gyári visszaállítás. Fiókok - Mentés és visszaállítás - Gyári adatok visszaállítása. Biztonsági mentés ne legyen kipipálva. Ha nem jön rendbe, akkor lehet továbbmenni.
Ha minden jól ment fel, az említett dolgoknak jóna kell lenni.

Milyen animációra gondolsz?

Revesz : Minden megy, és ezt tudja?

[ Szerkesztve ]

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#23458) komoramazsi válasza Vagany (#23456) üzenetére


komoramazsi
tag

Egy flippes tok volt, sajnos pont a két felső sarkai elég nyitottak voltak, azóta lecseréltem egy Protective Cover +-ra !

(#23459) kali válasza kavics325i (#23430) üzenetére


kali
legenda

sosem akarok én senkit megsérteni, normálisan leírtam korábban, hogy melyik beállításokat érdemes ellenőrizni, de te arra annyit sem reagáltál, hogy megnézted az általam leírt beállításokat, és azok valamelyike segített vagy sem, hanem a telefon árával jöttél, hogy sms hangot sem tud annyiért, ami nem azt vélelmezi, hogy magát a hibát szeretnéd orvosolni, hanem a készülék általad eszközölt szándékos lehúzásra utal...
alapesetben bekapcsolt állapotban a funkció egy gyári állapotú szoftverben, azt csak kikapcsolni lehet.
csak furcsa, hogy másnál működik, szóval nem a drága telefonnal van a baj, hogy nem tudja - de ez ugye vicc...
a gyári beállítások visszaállítását követően azonnal teszteld le, mielőtt bármilyen beállítást is eszközölnél, mennie kell, utána meg már beállítások kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#23460) LalaApo válasza Gizmo94 (#23393) üzenetére


LalaApo
csendes tag

Hát nem tudom, nem találok hozzá semmit.
Ha egymás mellé teszem (az enyém 9505-ös) a kettőt nem lehet meg különböztetni őket,még ha bekapcsolva se.
A hardverre ezt írja ki: MT6589 universal 5410 (EXYNOS 5)
Rom:i9500XXUAMDK Jelly Bean 4.2.2

Így néz ki.

http://kepfeltoltes.hu/view/131115/20131115_210955_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/131115/20131115_211030_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/131115/20131115_211110_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/131115/20131115_211155_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/131115/20131115_211234_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/131115/20131115_211757_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/131115/20131115_211947_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/131115/20131115_212014_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/131115/20131115_212022_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/131115/61899483020131115_212037_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/131115/20131115_212130_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#23461) GLOCK34 válasza komoramazsi (#23455) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Ha jelzed a sérülést a szerviz felé szerintem hasonló választ kaphatsz:

"A készüléket ért erős mechanikai hatás következtében az xyz alkatrész megsérült.
A mechanikai sérülés miatt annak garanciális cseréjére a gyártói utasítások
értelmében nincs lehetőség. Cseréjét csak fizetős keretek között tudjuk biztosítani, melynek
költségéről, egy előzetes bevizsgálást követően árajánlatot adunk."

Kevés módosítással (xyz helyett kijelző egység) én ilyen szakvéleményt kaptam a szerviztől.
Szerintem teljesen következetes amit írtál,de hogy mi a legjobb megoldás azt sajnos nem tudom.

(#23462) komoramazsi válasza GLOCK34 (#23461) üzenetére


komoramazsi
tag

Gondoltam, hogy jelzem a sérülést a Samsung felé, hogy legyen nyoma, és bízom benne ha később probléma adódna a készülékkel, azt garanciális keretek közt még javítják !

(#23463) GLOCK34 válasza komoramazsi (#23462) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Szerintem javíttasd meg önerőből még most és valószínű,hogy később kevesebb gondod adódhat hiba esetén.

(#23464) Revesz válasza b.bela1 (#23457) üzenetére


Revesz
aktív tag

100%-20%

Ez lett a vege, teljesen nem akartam lemeriteni igy 19%on toltore tettem.

(#23465) b.bela1 válasza Revesz (#23464) üzenetére


b.bela1
őstag

18% 4h 45min kijelző. Végére szinte csont ugyanaz. Csak nekem egy csomó cucc ki van lőve. Érdekes eredmény. 45-50%- tól gyorsabban merülnek. Persze a használati szokások is eltérőek. De mivel azt írtad, hogy Neked minden megy ezen tényleg lehet csámcsogni.
Tehát semmit nem lőttél ki, gesztusok, mozgások mennek? Energiatakarék bekapcsolva? Mi a trükk? Ha nem titkos. :)

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#23466) Mr.Chow


Mr.Chow
tag

iPhone RGB IPS-éhez képest milyen az amoled fehérje?

iPhone 14 Pro

(#23467) mr.szabados válasza b.bela1 (#23447) üzenetére


mr.szabados
tag

Én nem várok szar knoxtörésre instant váltok nexus 5re a samu meg le***hat most vettem telót utoljára.

Samsung Galaxy 3 ->LG Optimus 2X -> LG Optimus L9 -> Samsung Galaxy Nexus -> Samsung Galaxy S4 -> LG Nexus 5->nokia 7.1->pixel 4a

(#23468) kali válasza Mr.Chow (#23466) üzenetére


kali
legenda

kaptál már rá korábban is válaszokat, amikor ilyet kérdeztél, de;
s4 esetén aránylag jó, s3...stb alatt inkább kékesebb.
igaz, iphone esetén meg minden esetben gyengébb a fekete, illetve a fehér is lehet sárgás, de az csak akkor, ha nem megfelelő kijelzőt fog ki az ember - ami viszont nem is olyan ritka, sajnos...

(#23469) Maxentius válasza Revesz (#23464) üzenetére


Maxentius
addikt

Gondolom ebben csak WiFi-s böngészés van, semmi más, máskülönben nehezen hiszem el...

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#23470) totya70


totya70
újonc

Szép napot.
Még új vagyok érdeklődnék hogy Németből kapott telefont (S4) hogy tudom rootolni,illetve hogy tudok rá feltenni magyar romot?
Köszönöm előre is.

(#23471) henesa


henesa
aktív tag

Üdv ! Az ujgsm.hu vagy az ujmobilok.hu megbízható üzlet szabad tőlük venni egy ilyen telefont ??

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#23472) pixelblondie


pixelblondie
aktív tag

rjg, vagany.: Köszönöm a részletes válaszokat, urak. :R Most már kézzelfoghatóvá, érthetővé vált, hogy miért van szükség rootra. Amikor az ember nem tudja, milye nincs, nem is hiányolhatja..:-)
Köszönöm még egyszer.

[ Szerkesztve ]

as good as it gets

(#23473) kavics325i válasza kali (#23459) üzenetére


kavics325i
őstag

Gondoltam evidens, hogy azzal kezdtem, hogy a beállításokat át néztem. És nem szeretném újra rakni a rendszert, mert megint már se időm se energiám rá. És pont erről beszélek, hogy az átlagos user.....

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#23474) Revesz válasza b.bela1 (#23465) üzenetére


Revesz
aktív tag

Gesztusok nagy resze nem megy, de a dontes figyeles es a ropke pillantas be van kapcsolva. Szinkronizalni csak a gmailt allitottam be, mivel nem jatszom igy energiatakarekosnal az van beallitva, hogy a procit vegye vissza,de ez nem tudom,hogy er e valamit mert nem lassabb a telo. Jut eszembe a fenyero automata -3.Nekem miota megvan egesz ko az akksi ido. A kepek beallitasanalnis van szinkronizacio azt kikapcsoltam az automata kep elnevezessel egyetemben.

Maxentius:

Wifit+hsupa halozatot hasznalok mert telenornal a 4g csak 1es jelen van es sokszor lepkedte a halozatot.Majd vasarnap dolgozom ott nincs wifi csak 3g,majd rakok kepet arrol is.

[ Szerkesztve ]

(#23475) kali válasza Maxentius (#23469) üzenetére


kali
legenda

tud az még attól is jobbat, más/húzósabb használattal is.

totya70; szia, a német régiós firmware is xx, tehát alapban tartalmazza a magyar nyelvet.
a root milyenségéhez ismerni kellene a készüléken lévő firmware verzióját.
mit ír ki a telefon a *#1234# kódra?

kavics325i; nem, nem volt az, pláne a stílus miatt, de én nem erőlködöm tovább...

[ Szerkesztve ]

(#23476) Szakiii


Szakiii
addikt

Omega rom nagyon király! Ajánlom mindenkinek, már telepítésnél olyan hogy ki lehet választani mindent ami nem kell és ami kell. (4.3 kamerát is felrakja ha akarod photosphere-el + flash support ilyesmik)

(#23477) b.bela1 válasza Revesz (#23474) üzenetére


b.bela1
őstag

Akkor kb. ua. Gesztus nálam semmi. Kimondottan zavar. Samus cuccok vannak letiltva. Energiatak. megy, de én a képernyőt kivettem(nem fizikailag). Cpu-ban nem vettem észre lassulást. Nekem is csak gmail szinkronizál. És szintén Telenor 4g+ wifi, kb. 1/2-ben, 24h-ban. 4-5%-ig merítve megvan a 6h kijelző. Viber non-stop. (Tegnapi frissítéssel krv jó lett) Olvasás üm. megy, nem tudom ez számít-e. 50%-ig nálad jobban teljesít. Aztán a végére mégis egál. Lehet aksitól is függ. Érdekes.

Kali: hogy lehet sokkal jobb? Egy részletes leírásnak sokan őrülnének. Telepített alk., egyéni használat nyilván eltérőek, csak a csontváz érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#23478) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Ismét itt.....T-s 4.3 ???? Még mindig semmi???:)

(#23479) kengyel válasza Goldmen75 (#23478) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ezt már én sem értem :( Még mindig várunk !

kengyel

(#23480) Goldmen75 válasza kengyel (#23479) üzenetére


Goldmen75
őstag

Mi ketten vagyunk az utolsók akik itt várnak?!?!?:) A többiek már rég felodinozták vagy akármi?!?!?!:)

(#23481) kengyel válasza Goldmen75 (#23480) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nagyon ajánlom nekik a jövőheti kiadást :) Sokáig tart a második tesztfázis befejező szakasza :U

kengyel

(#23482) bakos1 válasza Goldmen75 (#23480) üzenetére


bakos1
tag

Hárman. :(((

Samsung Galaxy S 2 _JB LSJ, Galaxy S 4

(#23483) Goldmen75 válasza bakos1 (#23482) üzenetére


Goldmen75
őstag

:) Jellemző, aki hű az eredeti dolgokhoz, mindig az szív....:)
Mire megkapjuk a 4.3-at a többiek már lehet a 4.4-et fogják töltögetni:D

(#23484) b.bela1 válasza Goldmen75 (#23483) üzenetére


b.bela1
őstag

Telenoros vagyok. De ez már tényleg gáz.
Szolidalitásom jeléül, beszállok hozzátok "kvázi-tag"-nak. 4. :F

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#23485) HSteve válasza Goldmen75 (#23480) üzenetére


HSteve
tag

Négyen.. :D

Ja, akkor, Öten.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23486) Goldmen75 válasza HSteve (#23485) üzenetére


Goldmen75
őstag

Na, alakulunk!
b.bela1 : Rendi tőled, de Neked már OTA-n megjött nem?

(#23487) boletus válasza Goldmen75 (#23480) üzenetére


boletus
aktív tag

Hatan.

(#23488) MunezXBK válasza Goldmen75 (#23486) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Telenor megkapta már.

(#23489) b.bela1 válasza Goldmen75 (#23486) üzenetére


b.bela1
őstag

Szégyellem de igen. Egyből az után, hogy nggabi közkincsé tette... ;]

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#23490) bakos1 válasza Goldmen75 (#23483) üzenetére


bakos1
tag

Legalább a miénk rendesen össze lesz rakva. :K

Samsung Galaxy S 2 _JB LSJ, Galaxy S 4

(#23491) kengyel válasza bakos1 (#23490) üzenetére


kengyel
nagyúr

Abban biztos lehetsz. Az eddig kiadott verziókkal sem volt gondom. Ezért is várom meg a T.s romot.

Csak még kicsit várni kell rá ;]

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#23492) Gizmo94


Gizmo94
veterán

Úhh, mennyire zavart némelyeket tegnap a root és a knox téma.. Ma mennyivel érdekesebb az S2 óta állandóan visszatérő romnyígás és full off.. Persze ez , hogy még nekem sincs, meg nekem se, meg még nekem se, hsz-eken keresztül ez nem zavar senkit, ez itt nem off, hiszen:

Összejöttünk hárman-négyen, nincs még romunk, kérem szépen.
De ha majd lesz, megörülünk, egy kis dombra lecsücsülünk,
Oksitelcsit szoftverezünk, gyári romot Kiesezünk,
Az élménytől megszédülve, négyháromtól kiterülünk.
Konklúzió:
Szemünk fénylik, arcunk ragyog, remek Samsung Fanok vagyunk!
Csüccs...

Hajrá, csak így tovább... :DDD

Sunfleur: " milye nincs" -----> Püff neki, ez összejött! Tényleg nem bántás, mert legalább nem "mie" volt. Csak... Congratuations. :C :R

(#23493) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Nem vagyunk egyformák....téma béna részemről!

(#23494) ferrari1 válasza Gizmo94 (#23492) üzenetére


ferrari1
őstag

:DD :C

(#23495) Maxentius válasza kali (#23475) üzenetére


Maxentius
addikt

Nálam a funkcók ~75°-a be van kapcsolva, így viszont kevés használattal alig érem el a 3 óra kijelzőidőt. DE mint feljebb is olvastam, energiatakarék, auto -3-as fényerővel, nulla gesztussal lehet, hogy én is jobban jönnék ki. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#23496) b.bela1 válasza Gizmo94 (#23492) üzenetére


b.bela1
őstag

:F

"Sic transit gloria mundi."

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#23497) kavics325i válasza Gizmo94 (#23492) üzenetére


kavics325i
őstag

Na ezen meg én nevettem,de nagyon jót :C :R
Köszönöm uram
Főleg így t-s ként szinte remegnek az izmaim,hogy vajon ugyan mikor lesz már t-s négyhárom

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#23498) kali válasza Maxentius (#23495) üzenetére


kali
legenda

úgy igaz, nekem takarékos mód be, extrák nagyobb hányada ki, fényerő automatán, és még úgy is bő 6 órás kijelzős üzemidőket hoz reggeltől késő estig, hogy nem csak wifi, hanem a net felét 4g/lte hálón nyomom, és van mellette valamennyi telefonálás, letöltött mellékletek olvasgatása, közben zenehallgatás, némi távirányítás...stb.

[ Szerkesztve ]

(#23499) Gizmo94 válasza kavics325i (#23497) üzenetére


Gizmo94
veterán

Részemről a megtiszteltetés, uram. Ha egy vidám percet szereztem, már megérte. :D :R

ferrari1: ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23500) magnusheron


magnusheron
tag

Sziasztok!

Egy érdekes dologgal kapcsolatban kérdeznélek titeket!

Pénteken volt nálam helyszíni javításon a technikus. Elromlott a közelség érzékelő és a wifi sem működött megfelelően.

Alaplapot cserélt a telefonban, de az IMEI írás nem sikerült, így bevitte a központi szervízbe a telefont.

Mikor megkérdeztem, hogy az új alaplap már régiófüggő-e azt a választ kaptam igen. Ebben az esetben ugye csak EUs SIM-mel használható a az egyébként kártyafüggetlen telefon, míg az eddigi alaplappal ez nem volt meg, mivel májusi vételű a teló, akkor még nem volt ez a korlátozás a Samsungnál.

Felhívtam a Samsungot, ahol annyit mondtak, hogy csak ilyen alaplapjuk van, úgyhogy fogadjam el , hogy a régiófüggetlenül vásárolt telefonomat régiófüggővé teszik, amit én nem tudok elfogadni és megmondtam az ügyfélszolgálatnak, hogy megtagadom a telefon átvételét, ha nem régiófüggetlen alaplapot tesznek bele.

Jöttek nekem mindenféle EU direktívákkal, meg, hogy ez kötelező, ami eleve hülyeség mert más gyártónál ez nincs. A szeptemberben meghozott korlátozást pedig nem lehetne rákényszeríteni egy májusban vásárolt telefonra, főleg úgy, hogy a hozzájárulásomat nem kérték a korlátozás aktiválására (azaz új alaplapra cseréjét).

Természetesen normális kompetens emberrel nem sikerült beszélnem, csak az ügyfélszolgálatossal, aki miután kértem, hogy akkor az általa hangoztatott EU direktívát, vagy a jótállási feltételek ide vonatkozó részét (mely szerint köteles vagyok elfogadni az új alaplappal a régiófüggővé tételt, ami eleve nonszensz) közölte, hogy nem tudja elküldeni, azaz nincs is ilyen.

Jelenleg ott állok, hogy a telefon szervízben, régiókorlátozással nem fogom visszavenni, mivel így EU-n kívül nem tudok bele helyi SIM-et tenni (innen is csókoltatom a Samsungot és a szolgáltatókat.. ez kicsit sem összeesüvés elméletekre okot adó korlátozás), cseretelefonnak meg kaptam egy Galaxy Ace-t ami mindenre jó csak okostelefonnak nem.

Volt már valaki aki 2013. szeptembere előtt vásárolt kártyafüggetlen S4-et és szeptember óta volt alaplapcseréje?

Zsolti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.