Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) kali válasza nggabi (#22900) üzenetére


kali
legenda

pont te mondod, akinek tudnia kellene, hogy az s4 nem szereti a régebbi usb kábeleket, csak a gyárilag hozzáadottat? :Y
az s4 szoftverezést is eltérő usb kábel használatával csinálod, és azért nem minden okés mindig/elsőre?

[ Szerkesztve ]

(#22902) seefried válasza kali (#22896) üzenetére


seefried
tag

A kies-sel nem lehet mentést csinálni? A rendszeren kívűl mindent akarok menteni,appokat,képeket stb.

Xiaomi Mi 10T PRO, Samsung Galaxy S10 Black

(#22903) nggabi válasza kali (#22901) üzenetére


nggabi
nagyúr

a szoftverezés tuti nem kábel miatt van. ugyanezzel a kábellel azóta már romoltam s4et, jó lett. alaplap függő sztem h nem áll meg a modem elsőre.

"szenyor dzsíííí"

(#22904) kali válasza seefried (#22902) üzenetére


kali
legenda

lehet, csak a játékokkal kapcsolatos mentés/visszaállítás lehet problémás.

nggabi; lehet, de akkor legalább saját részre nyúlj le egy jó alaplapot. :))

(#22905) zsoltl válasza kali (#22885) üzenetére


zsoltl
csendes tag

Igen magyar független a készülék.

Teendő? Egyáltalán lehet valamit tenni?

KÖsz

ZS

(#22906) kali válasza zsoltl (#22905) üzenetére


kali
legenda

lehet, bár adott firmware verzió alatt már korlátozott a bootloader, viszont a product code módosításához (customer sales code changer) root kell, ami a kínai kivételével ugrasztja a knox számlálót, és úgy pláne annyi a garinak...
jó lenne tudni, hogy a szervizes mennyire nézi a product code értékét, mert ha nem, akkor nem kell(ene) vele foglalkozni, viszont adott probléma esetén alap lenne az arra is kiterjedő ellenőrzés, mert eléggé árulkodó jel, így rizikós a dolog.
lehet tenni a butát, hogy semmit nem csináltál, és egyszer csak adódott a hiba, de a product code nem változik meg csak akkor, ha szervizes szoftver által kerül felhúzásra eltérő firmware verzió, a hivatalos (f)ota/kies frissítés alapban nem képes ilyenre.

(#22907) zsoltl válasza kali (#22906) üzenetére


zsoltl
csendes tag

Értem. De amit ráraktam az itt ajánlottak alapján abban lenne a hiba?

ZS

(#22908) kali válasza zsoltl (#22907) üzenetére


kali
legenda

nem, ha a xeh firmware verziót húztad fel, akkor maradt volna a xeh product code, ha már előtte is az lett volna, tehát már korábban sem stimmelt.
milyen forrásból van a telefon?
lehet, hogy már eleve nem megfelelő szoftveres állapotban kaptad meg?

(#22909) Gizmo94 válasza kali (#22901) üzenetére


Gizmo94
veterán

Mindkét S4-em hibátlanul megy az S3-hoz adott kábellel és a 700 Ft-os háromméteres tescos usb kábellel is.
Romolásnál, másolásnál, stb. hibátlan, azonnal felismeri mindegyik gépem és az adatátvitel is hibátlan.

(#22910) zsoltl válasza kali (#22908) üzenetére


zsoltl
csendes tag

Az iponnál lett véve júniusban. Eddig semmi baja nem volt.
És az OTA frissítések is jöttek rá szépen sorban.
Egy hete jött a hiba, hogy nem ismeri fel a sim kártyát.
És most itt tartok.
Remélema szervízes megcsinálja

ZS

(#22911) kali válasza Gizmo94 (#22909) üzenetére


kali
legenda

az addig okés, de az s3 usb kábelek eleve szeretnek gyorsan behalni, elég csak az s3 témába beleolvasni...

zsoltl; nem tudom, hogy az ipon milyen forrásból szerzi be a készüléket, de érdekes a helyzeted, és ha a szervizes szűken veszi majd a vonatkozó szabályozást, akkor problémák adódhatnak...

[ Szerkesztve ]

(#22912) Gizmo94 válasza kali (#22911) üzenetére


Gizmo94
veterán

Minden sirám és nyivák ellenére, nekem a legstabilabb telefonjaim eddig az S2-k mellett ( az már nincs) az S3-ak.. Több, mert volt egy rakás, de hibás egy sem. A mostani is hibátlan, pedig szétgyilkolom és a kábele is az.. Lehet, hogy szerencsém van velük. Az S3 usb kábelét használom S4-hez is , mert legalább nem fehér..:)

[ Szerkesztve ]

(#22913) zsoltl válasza kali (#22908) üzenetére


zsoltl
csendes tag

Bakter!
Annyira apróbetűs hogy csak na. Szóval olvasószemüveg és nagyító :)
XEH az a kód, reggel nem volt ennyisegédeszköz nálam

ZS

(#22914) FrankMonzano válasza nggabi (#22878) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Thx. Akkor marad a 4.3.

[ Szerkesztve ]

(#22915) kali válasza zsoltl (#22913) üzenetére


kali
legenda

akkor okés, a xeh a jó!

Gizmo94; s3 kábelt nem használok mostanság, s2 és s advance típusokhoz gyárilag adott kábel van itthon, és előbbivel például nem megy rendesen a thinkpad speciális usb portja - iphone...stb funkcióval is bír -, ami a noti kikapcsolt állapotában is kezeli/tölti a telefont, utóbbival viszont igen, tehát kell, hogy legyen valami különbség a kábelek között még akkor is, ha az csak a speciális használatoknál mutatkozik meg.

[ Szerkesztve ]

(#22916) FrankMonzano válasza kali (#22885) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Csak humor volt. Ne huzd fel magad :).

(#22917) FrankMonzano válasza b.bela1 (#22888) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Az IAP nem tudom mi,de a push valszeg a push uzenetekre vonatkozik.

(#22918) kali válasza FrankMonzano (#22916) üzenetére


kali
legenda

miért tenném?
az iap (in-app) a samsung beépített boltjához tartozik.

(#22919) FtcFeki


FtcFeki
csendes tag

Sziasztok Azokhoz intézném első sorban a kérdésem akik spigen neo hybrid tokban hordják az s4-üket. Milyen autós tartót tudnátok ajánlani amibe tokostul belefér a telefon?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#22920) b.bela1 válasza FrankMonzano (#22917) üzenetére


b.bela1
őstag

Köszi.
Kábelvitához csak halkan szólnék. Egy kábelom van, amivel géphez merem kapcsolni az s4-et. Romolásnál meg főleg. Kezemből ki nem adnám. Ezt pedig egy galaxy ace2-ről csórtam le. :U

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#22921) kali válasza Gizmo94 (#22912) üzenetére


kali
legenda

ja, a fehérre akartam még reagálni, de csak elfelejtettem; tényleg érdekes, hogy a fekete s4 mellé fülest, usb kábelt és töltőt adnak, de erre még rá is trónfoltam, külön vettem egy tdk fülest, és abból is a fehéret választottam! :)
már az iphone 4s alatt megszoktam annó, hogy a sötét színű telefonhoz is fehér színű kiegészők járnak.
valahol még a célszerűség elvét is támogatja nálam, mert a notihoz minden más kiegészítő fekete usb és másmilyen kábellel csatlakozik (külső hangkártya, fejhallgató...stb), így nem is baj, hogy az s4 kábele fehér, mert ezáltal izárva minden hibalehetőség, még véletlenül sem húzom ki más helyett, amikor nem lenne szabad.

(#22922) Mr.Chow


Mr.Chow
tag

Hi!Voltam ma az MM-be es a galaxy s4-t kiprobaltam amikor kilepek az appbol a touchwizes idöjaras egy pici késéssel kezd megjelenni a bolti ilyen sz*r vagy másnak is?

iPhone 14 Pro

(#22923) FrankMonzano válasza Mr.Chow (#22922) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Ennek tobb oka is lehet. Minden szemettel telepakoltak akik nyomkodtak es/vagy nem inditottak ujra hetek ota es ezert laggol. A masik trukk,ha kikapcsolod az s-voice-ban a dupla kattintast,sokkal gyorsabban reagal a home gombbal valo kilepesre.

[ Szerkesztve ]

(#22924) b.bela1 válasza FrankMonzano (#22923) üzenetére


b.bela1
őstag

És kb. a "legújabb" 4.2.2 MDM van rajta. Picit sem volt laggos. Nem hiszem, hogy bárki lefrissíti a szétnyomkodásra odadobbot, wifit sosem látott cuccokat. Úgyhogy azok tesztelésre nem igazán jók, a valós működést nem mutatják be.

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#22925) Gizmo94 válasza Mr.Chow (#22922) üzenetére


Gizmo94
veterán

A bolti összevissza nyomkodott ennyire szar, amúgy nem ennyire szar.

(#22926) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Srácok nektek is van holtjátéka a microusb csatlakozónak mikor benne van az aljzatban?Nekem olyan szinten lötyög, hogy egy ZTE kiröhögi ha meglátja.Na mindegy majd talán egyszer a futár megcsinálja addig kitalálom mi legyen a következő telefon, mert már undorodom ettől a márkától.Egy rakás szar az egész S4 külseje, nem lepődnék meg ha az utcában lévő szelektív hulladékgyűjtőbe lerakott műanyagól lenne kiöntve az egész telefon.Ha beviszem az Alle-ban lévő Samsung boltba akkor szedjem le a rootot vagy hagyjam?(Minden offical állapotban van rajta)Egyébként gyorsan összeszednèm a hibákat róla 3 hónap használat után: Megpattogzott króm keret, ropogó hang a legkissebb ellentétes irányú csavarásra, púpos akkumulátor ami szinte használhatatlanná teszi, gyerekjáték módjára csörgő töltőfej, és most ez a holtjátékos usb-s dolog.

[ Szerkesztve ]

(#22927) Szakiii


Szakiii
addikt

Kár egyébként hogy ennyi embernek gondja van a telóval nekem speciel nincs semmi de emlékszem anno pl sgs 1 - 2 forumja csak a romolásról szólt nagyon ritkán volt 1-2 ember akinek gondja volt annak is a fele elszállt imei miatt kb de semmi komoly most meg arról szól a forum hogy mindenki segítséget kér az aktuális gondjával. S1-nél az ment hogy ki tud gyorsabban linkelni új, megjelent romot :D kár hogy ilyen irányba változott a dolog.

(#22928) Revesz válasza ricsi0307 (#22926) üzenetére


Revesz
aktív tag

Az USB nekem is mozog, sőt mondok jobbat szerintem mindenkinek. Az összes műanyag telefont lehet tekergetéssel recsegtetni, nincs kivétel, a mostani újak még az s4 recsegésére is rátesznek egy lapáttal.

[ Szerkesztve ]

(#22929) Revesz válasza Szakiii (#22927) üzenetére


Revesz
aktív tag

Én általában csak szoftveres meg GSM shop-os hibák tömkelegét látom, a főbb hibák 90%ban kétes eredetű telefonoktól származnak.

Nem tagadhatom, hogy ez a 4.3 nekem is bugos. Csak úgy lemerül a telefon, ha észreveszem, hogy gebasz van egy ujrainditas megoldja a problémát. Asszem wipeolok hátha segít...

[ Szerkesztve ]

(#22930) ricsi0307 válasza Revesz (#22928) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Na de nem ilyen piskóta módon akkor nem érdekelne de olyan szinten csinálja, hogy így még a váltó üresben sem.A recsegésre meg csak annyit, hogy itt a fórumban nem sok embernek produkálja ezt.A több mint 2 éves Nexus S-em ami jópárszor megkostólta az aszfaltot tok nélkül nem ad ki magából semmilyen hangot akárhogy csavargatom.

[ Szerkesztve ]

(#22931) kali válasza ricsi0307 (#22926) üzenetére


kali
legenda

régen rossz, ha a futárral csináltatod meg, és nem pedig a szervizessel...
minimálisan mozog az usb dugó az aljzatban, de ez szinte minden telefonra igaz, akkor lenne nagyobb hibaforrás, ha szorosan illeszkedne, mert akkor minimális feszítésre is jobban reagálna.
root ne legyen rajta, ha leadod szervizelésre.
a töltőfej nem csörög, azzal valami gond van, hibás összeszerelés, vagy ütést kapott utólag.
a keret és az akkumulátor nekem 5 hónap után is hibátlan, előbbire amúgy is azt szoktam mondani, hogy magától nem pattog le, valamennyit tenni kell érte.
nem tudom, hogy neked mennyire ropog, de lehet, hogy nem hallottál még akkor (problémás) g2-t, amellett az enyém például alig moccan meg.

Szakiii; legszívesebben bemásolnék néha bizonyos privátokat - persze nem, és még segíteni is szoktam, ha épp tudok -, hogy mit meg nem "tesznek" az emberek a telefonon lévő a rendszert elcseszéséért, utána meg sorra adódnak a hibák, pedig nem a telefon/rendszer a hiba forrása...
vannak persze kivételek, de ahány hiba van, annak jelentős része felhasználói hiba!
sgs alatt az ment, hogy kinek mennyire pocsék a gps, sgs2 esetén a gyors merülés az új firmware verziók, és még lehetne sorolni, tökéletes telefon/rendszer sincs, meg az sem mindegy, hogy kinek a tulajdonába kerül a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#22932) zx6r


zx6r
aktív tag

Az miért van ,hogy beállt faszául az akku időm a 4.3-on két napig napi 6 órás kijelzőidőt tudott produkálni,de pár napja ez vissza esett 1,5 órára,és az android rendszer lépett elő mint fő fogyasztó.....semmilyen appot nem telepítettem fel azóta minden tiszta gyári :( :( :(

(#22933) kali válasza zx6r (#22932) üzenetére


kali
legenda

nézd át a google folyamatok és alkalmazások beállításait, mert azok gyári rendszer alatt is frissülnek a háttérben, és egyik vagy másik frissítés módosít(hat)ja a kapcsolódó beállításokat, amik esetlegesen ilyen problémát is okozhatnak.
az is lehet, hogy simán csak beragadt egy folyamat, olyankor érdemes újraindítani a telefont.
végszükség esetén visszaállítod a gyári beállításokat, és belakod újra.
ezzel az alkalmazással pontosan kielemeztetheted, hogy mi a hiba forrása; link

[ Szerkesztve ]

(#22934) Helltak válasza zx6r (#22932) üzenetére


Helltak
őstag

Én örülök ha 3 órát kijelzőt bír.. nálam a képernyő fogyaszt a legtöbbet mindig.

Vivo X100 Pro

(#22935) zx6r válasza kali (#22933) üzenetére


zx6r
aktív tag

Köszi Kali utána nézek a dolgoknak:)

(#22936) Szakiii válasza kali (#22931) üzenetére


Szakiii
addikt

A gps tényleg volt emlékszem be kellett tenni egy kis cuccot a hátlap és a gps közé hogy nyomás alatt legyen mert úgy jó volt :D legalábbis jobb

Én nem is mondtam egyébként hogy tökéletesek voltak csak azt hogy most átfordult a helyzet ritkán van szó "okosságról" inkább a hibákról.

[ Szerkesztve ]

(#22937) Revesz


Revesz
aktív tag

Hajnali 5kor újra jelzett a telefon, hogy lemerült... Nem segített az újraindítás sem. Ma wipeolok és kivi vagyok mi lesz. Nem hinném, hogy az akksinak lenne baja mert amúgy több mint 5 órát megy, de ez már a 2.eset 4.3 telepítése óta... Előtte nem produkálta ezt ezért gondolom, hogy az új szoftver okozza :)

U.i: akku infoba semmit sem mutat, mintha csak úgy lemerülne a semmitől xD. 4.3 óta még a kijelző időt is elfelejti mérni.

[ Szerkesztve ]

(#22938) pixelblondie


pixelblondie
aktív tag

Ezt valaki elmondhatná nekem, de komolyan, hogy emberek miért kezdenek el CSAVARGATNI egy telefont? Nem vizes ruha az... basszus... :W

[ Szerkesztve ]

as good as it gets

(#22939) HSteve


HSteve
tag

Ma, sem jön, a T-s 4.3? :W

(#22940) Goldmen75 válasza HSteve (#22939) üzenetére


Goldmen75
őstag

Fene beléjük....na de legyünk türelmesek!:)

(#22941) kengyel válasza HSteve (#22939) üzenetére


kengyel
nagyúr

Majd a héten már biztos :)

kengyel

(#22942) lajki7 válasza Revesz (#22928) üzenetére


lajki7
senior tag

Nekem nm mozog:P All mint katiban a gyerek,alig lehet kihuzni...berakni mar konnyebb:D

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 Pro

(#22943) HSteve válasza kengyel (#22941) üzenetére


HSteve
tag

Nagyon, optimista vagy.

(#22944) Gizmo94 válasza lajki7 (#22942) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nálam S4-ben is jó az usb csatlakozó. ;)

(#22945) szabo.norbi


szabo.norbi
tag

Aki keres hibát az találni is fog... Erről ennyi a véleményem. :))

Az „érintett” és az „elkötelezett” közötti különbséget legjobban a sonkás tojásrántottával mutathatjuk be:a csirke „érintett”, a disznó viszont ”elkötelezett”! /// iPhone 6

(#22946) pixelblondie


pixelblondie
aktív tag

Most beszéltem egy Samsungos ismerőssel, picit faggattam a frissítésről, azt mondta már átadták a Tének átdolgozásra a szoftvert. A helyzet pikantériája, hogy a magenta ezt teljes mellszélességgel tagadja... :)

as good as it gets

(#22947) Gizmo94 válasza lajki7 (#22942) üzenetére


Gizmo94
veterán

Azt mondd inkább, hogy a kamerája milyen, de privátban, mert itt hisztéria lesz. :DDD

(#22948) HSteve válasza pixelblondie (#22946) üzenetére


HSteve
tag

Nem értem mi ebben a politika..

(#22949) trobi28 válasza HSteve (#22948) üzenetére


trobi28
addikt

Nincs ebbe semmi politika.Kell idő amíg a sok T-s vackot bele teszik.

Más: egyik ismerősöm keres s4 et újat, hol most a legolcsóbb gyártói garival?

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#22950) pixelblondie válasza trobi28 (#22949) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

Ez érthető, de miért tagadják? Semmi értelme.

as good as it gets

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.