Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) Lazsnak válasza beg (#3950) üzenetére


Lazsnak
tag

zarkepernyo alljan irja h Telenor HU, imei nem invalid *#06# kiadja mind a kettot

UI: kis update, factory reset es minden wipe utan, a masodlagos sim mukodik, van edge es tudtam rola hivast inditani, de az elsodlegesbe meg mindig semmi :W

[ Szerkesztve ]

(#3952) gkawka válasza Lazsnak (#3947) üzenetére


gkawka
tag

hello, én most raktam újra a rendszert egy másik telón (lényegtelen), és ugyanez volt a hibajelenség, szintén telenor kártyával. az "apns-conf.xml" konfigurációs fájlból kellett neki egy új verzió, ami tartalmazta a megfelelő telenor beállításokat (elmételileg az összes tudja gyárilag, nekem mégis ez oldotta meg...). remélem segít. Peace!

-**- szarnak, kárnak nincs gazdája -**-

(#3953) beg válasza Lazsnak (#3951) üzenetére


beg
veterán

Akkor tényleg próbáld meg a másik slotban. A mobilnethez meg ellenőrizd az APN-t [link]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#3954) Lazsnak válasza gkawka (#3952) üzenetére


Lazsnak
tag

errol picit reszletesebben, hogy azt hogyan cserelem/frissitem?

a feljebb linkelt telenor fele leirast mar mindenfele modon probaltam, az hogy bepotyogom az APN-t az nem oldotta meg, nem csak netem nincs, de hivas funkcio sem..... nekem amugy azert furcsa mert a masodlagos sim pedig mukodik, van edge es hivas is mukodik

(#3955) arfer válasza Lazsnak (#3954) üzenetére


arfer
aktív tag

Nekem hasonló gondom volt, a WCDMA mód nem ment a SLOT1-ben, csak a GSM, ha fixen arra állítottam. Nálad is ez van? Megoldani sajnos nem tudtam, ment vissza Kínába :( ...

(#3956) Zola007 válasza cappa72 (#3943) üzenetére


Zola007
veterán

köszi, nevükből ítélve ezeket biztosan nem fogom hiányolni :D

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3957) gkawka válasza Lazsnak (#3954) üzenetére


gkawka
tag

nekem telefon hívás funkció volt, úgyhogy lehet nem ez lesz a hiba.

Ha mégis, akkor root-olt telefonon:

- google barátunkkal kell keresni egy bármilyen friss verziót (pl. http://d-h.st/Xin)
- a \system\etc mappában lévő apns-conf.xml fájl átnevez apns-conf.bak -ra biztonsági mentés gyanánt
- a \system\etc mappában bemásol az új apns-conf.xml fájl
- parancs futtatása Terminálban: "cd /system/etc", majd "chown root.root apns-conf.xml", majd
"chmod 755 apns-conf.xml "
- reboot

[ Szerkesztve ]

-**- szarnak, kárnak nincs gazdája -**-

(#3958) beg válasza Lazsnak (#3954) üzenetére


beg
veterán

Netalántán nem A820T-t kaptál? a T nem tudja a wcdma-t

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#3959) Lazsnak válasza arfer (#3955) üzenetére


Lazsnak
tag

hat most mocskosul elszomoritottal.... veszek par nagy levegot, aztan kesobb ha hazaertem kiprobalom mert menet kozbe kell a "mukodo" telefonom :O ujjak keresztbe hogy ne ez legyen... annyit meg kiprobalok hogy mindent gyarira viszaallitok hatha valtozik valami

(#3960) Lazsnak válasza beg (#3958) üzenetére


Lazsnak
tag

nemhinnem, az akku alatt oda van irva hogy gsm/wcdma, masik slotra meg gsm

(#3961) iMaverick válasza vegyszer (#3948) üzenetére


iMaverick
addikt

Látom hasonlóan nézzük a dolgokat. Én annyival csináltam máshogy, hogy beruháztam egy "második" gépbe (nem bírom abba hagyni a Battlefield 3-at), így amikor otthon sem vagyok, de megy a gép (NAS funkciókat és média player funkciókat is ellát) legalább nem eszi annyira az áramot. (A játszós masina még idle-ben is megeszik 87-93W-ot, a kis Brazos meg a picoPSU-val 27-29W körül eszik. Ez azért nem mindegy egy 0-24-ben járatott masinánál.)

Mivel éjszaka alszom, reggel rohanok melóba és nem egyszer 6-ra érek haza, így megspórolok némi áramot. (23:00-kor meg általában Shut Down Computer)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3962) DJGABI


DJGABI
addikt

cappa72: építő jellegű kritika - lehet már írta valaki, de meg lehetne oldani h a pulldown barban a kapcsolók (wifi, bt, stb...) a hosszú nyomásra az adott menübe vigyenek? :R

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3963) cappa72 válasza DJGABI (#3962) üzenetére


cappa72
nagyúr

Még nem néztem meg, hogy lehet-e.
Most egyenlőre az eddig összegyűjötteket fogom belerakni egy új verzióba.
A kernel S139 lesz, mert az S147 S149 az bugzik a töltésnék/merülésnél)
Aztán ha az megvan, akkor utána visszatérünk erre a kérdésre.
(szerintem nem lesz egyszerű, a Lenovo nagyon belenyúlt ezekbe, egyik app összenőtt a másikkal... nekem biztosan nagy kihívás lesz).

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3964) mgy


mgy
senior tag

Tudnátok javasolni egy halálosan egyszerű, a gyári wifi tetheringet ki/be kapcsoló kicsi widgetet?
Valahogy nincs szerencsém, vagy nem működik rendesen, amit letöltök, vagy értelmetlenül elbonyolított.

(#3965) vegyszer válasza mgy (#3964) üzenetére


vegyszer
addikt

Widgetsoid. Nekem amikre kellett, rá tudtam venni, ez épp nincs közötte, azért tégy egy próbát

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3966) laszy01 válasza mgy (#3964) üzenetére


laszy01
csendes tag

"Tethering widget" néven találod az áruházban, amit én használok, szerintem nagyon jó és egyszerű.

A hazug embert utoléri a sánta kutya. iPhone 11 64Gb

(#3967) Pcm válasza cappa72 (#3963) üzenetére


Pcm
tag

149 nem bugzik.

(#3968) cappa72 válasza Pcm (#3967) üzenetére


cappa72
nagyúr

Van egy linked a boot. Img-re?
Másik fórumon meg azt írták, hogy bugzik.
Szóval majd tesztelni kell

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3969) Pcm válasza cappa72 (#3968) üzenetére


Pcm
tag

Csak TWRP mentésem van.
Fel kell tenni a 139-es hivatalost, és OTA lejön a frissítés 149-re. Más mentésem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#3970) Švejk válasza Pcm (#3899) üzenetére


Švejk
őstag

Hálás köszönet, ez már működik jól.

gusthy: Nem, a Google egyáltalán nem a barátom, hanem egy használati tárgy, ami többnyire működik, már ha tudom hogy mit keresek. De ettől a "barátságtól" egyenesen falra mászok ;)

A MIUI ROM egyébként közel sem zabálja annyira az akkut, mint mondták, ellenkezőleg, két nap átlag használat után van 38%-on a cucc, és a sebességgel sincs gond, talán egy árnyalatnyival lassabb, de annyival is szebb. Meglepő, hogy Antutuban 13500-at kapott, míg Lambdával és a többiekkel csak 13000 körül volt, bár ezen az 500 ponton kár rugózni. Talán a 4.2 teszi...

(#3971) mgy


mgy
senior tag

Vegyszer, laszy,
Ezt a tethering widgetet próbáltam délután, de nem működött. Mostanra rájöttem, hogy a telóban volt valami elkeveredve (már menüből sem ment), letakarítottam a sok féligjó próbálkozást, újraindítottam, a tethering widget már megy.
Kösz!

(#3972) cappa72 válasza Pcm (#3969) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én is így gondoltam kinyerni a kernelt, csak elég macerás.
A boot .img-t esetleg fel tudnád tenni valahova? Mcköszönném.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3973) vegyszer válasza cappa72 (#3968) üzenetére


vegyszer
addikt

A miui 4.2 sem bugzik kikapcsolt töltés mellett. Azt a boot .img-t, amit én küldtem, volt időd tesztelni?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3974) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok,

Haver most vett egy A830-at. Csináltunk backupot gyári CWM-ben, particionáló apk-t lefuttattuk, wipeoltuk, amit kell, majd restore és most a Lenovo logónál nem jut tovább a telefon. Ilyenkor mi a teendő?

Köszi a segítséget!

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#3975) cappa72 válasza vegyszer (#3973) üzenetére


cappa72
nagyúr

A logo.bin lesz a ludas. De még sokmindent helyre akarok hozni a következő kiadásra, pl. ezt is.
Úgyhogy ezt is megnézem

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3976) cappa72 válasza The DJ (#3974) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát létezik gyári cwm?
A gyári recovery az a 3e.
Milyen recovery volt?

Mit futtattál le?
Milyen fájlok vannak a mentésnél?

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3977) The DJ válasza cappa72 (#3976) üzenetére


The DJ
addikt

A rom amivel érkezett az a jack44 féle, ebben volt gyári CWM, tehát nem mi tettük fel.
A CWM verziója 5.5.0.4, full backupot csináltunk és full visszaállítást, tehát nem advancedet.

A djgabi hozzászólásában található apk-t (Download (Inglés version)) tettük fel és futtattuk le és a hármas opciót választottuk (2,77GB)

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#3978) Švejk


Švejk
őstag

Egy gyors segítséget kérhetnék?
Feltettem a MIUI-t, és most, amikor PC-re (Win XP) akarnám csatlakoztatni semmilyen módon nem működik.
USB Storage-nél valami CDC Drivert akarna telepíteni, amit nem talál a rendszer.
MTP device-nél egyszerűen nem működik.
Kameraként meg ugye nem látja a fájlokat. Valami gyors ötlet, tipp, amit eszközölnöm kéne akár a gépen, akár a mobilon? :R

(#3979) osztraksajt válasza The DJ (#3977) üzenetére


osztraksajt
őstag

Az advanced restore-ból a /system külön fel lett téve a restore után?

(#3980) The DJ válasza osztraksajt (#3979) üzenetére


The DJ
addikt

Nem, teljes restore-t csináltunk.

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#3981) osztraksajt válasza The DJ (#3980) üzenetére


osztraksajt
őstag

Akkor hajrá.

(#3982) The DJ válasza osztraksajt (#3981) üzenetére


The DJ
addikt

Akkor most csináljunk egy full restore-t, utána meg advancedből csak a systemet?

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#3983) cappa72 válasza Švejk (#3978) üzenetére


cappa72
nagyúr

Válaszd le a "CD meghajtót" a gépen, és átvált usb storage módra. (remélhetőleg)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3984) osztraksajt válasza The DJ (#3982) üzenetére


osztraksajt
őstag

Igen. De ha volt előtte már full akkor most már elég csak egy advanced, és abból a /system kell.

[ Szerkesztve ]

(#3985) The DJ válasza osztraksajt (#3984) üzenetére


The DJ
addikt

Megvolt, de így sem jut tovább a "lenovo for those who do"-nál. :/
Valami más? :/

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#3986) Mercutio_ válasza Švejk (#3970) üzenetére


Mercutio_
félisten

2 nap szokásos használat, azaz melóügyben néhány rövid és 1 hosszabb telefon, melóba jövet-menet metrón 1-1,5 óra netezés 3G-n, itthon 1-1,5 óra wi-fi-n, sms-ezés, flickr böngészés, jónéhány app frissítás store-ból és így állt 21%-on, ugyanezt V970 1 nappal tudta és már ment a töltőre.
Elég jó ennek az MTK 4 magosnak a skálázhatósága :K

Zola007: Ennél a toknál mi tartja rajta a 2 nagy oldalt a telón?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3987) Isten88 válasza The DJ (#3985) üzenetére


Isten88
senior tag

Sziasztok!
Valakinek ötlet esetleg? Enyém a bootnál megfagyó telefon (A830), valahogy életre kellene kelteni.
Az az idegesítő, hogy CWM backup is volt, és akárhogy próbálkozunk a visszatételével, kifagy bootnál. :/
Szóval valakinek ötlete még esetleg? :)

[ Szerkesztve ]

(#3988) cappa72 válasza The DJ (#3985) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mielőtt /system visszaállítást csinálsz, vedd ki a z akkut
majd urja vsssza

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3989) cappa72 válasza Isten88 (#3987) üzenetére


cappa72
nagyúr

Factory reset? CWM-ből.

(Bár mint említettem a gyári az 3e , minden más a módosított recovrey fogalmát meríti ki ;) )

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3990) Isten88 válasza cappa72 (#3988) üzenetére


Isten88
senior tag

Megvolt, sajnos ez sem segített...
Factory resettel sem csinál többet, próbáltam már. :/
Esetleg EZT megpróbáljam? Vagy mit ronthat el az a .apk, ami miatt nem képes bootolni a tel. rendesen?

(#3991) Isten88 válasza Isten88 (#3990) üzenetére


Isten88
senior tag

Feltettem EZT, annyá változott, hogy most már a bootnál Samsung logo jelenik meg, de ugyanúgy nem indul. Egy kis segítséget elfogadnék...parázok most már. :/
Valaki? :/

[ Szerkesztve ]

(#3992) cappa72 válasza Isten88 (#3990) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az az apk igen veszélyes.
Módosítja ez ebr1 és ebr2 fájlokat.
Milyen méretet választottál az új /data particiónál?

Milyen az eredeti particiókiosztás?
Erről ugye még nem esett szó.
Hasonló a hardver, mégis az A830 kernele kiakasztja az A820-at. Tehát nem egy az egyben kompatibilis készülékekről van szó (még akkor sem, ha az A820 CWM-je elindul az A830-on!)

Az a820<>a830

Minden beavatkozás előtt, ami a rendszerre vonatkozik, fontos körbejárni a dolgokat.
Nem szabad "csak úgy" bele a sűrűjébe.
A mentés nem csak a CWM / TWRP mentés, hanem a Flashtool-readback és MTKDroidTools (és dd) mentés.

Tényleg igyekszünk segíteni, de az A820 tulajok nem ismerhetik a rokont teljes mértékben.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3993) Isten88 válasza cappa72 (#3992) üzenetére


Isten88
senior tag

2,77-et választottunk, azt hiszem a harmadik opciót, mereven követtük djgabi leírását.

Valami 0,98 rémlik belső tárhelynek, és 1,68 talán, de rémlik, hogy a kettő összege 2,5-2,7 körülire jött ki.

Ilyen esetben mit tudok tenni?

Köszönöm, csak parázok, mert ma jött meg a tel, és egyből "kuka"... :)

[ Szerkesztve ]

(#3994) cappa72 válasza Isten88 (#3993) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem mindegy, hogy 2.5 vagy 2,77.
Merthogy ha más, mint az a820, akkor máris beleírtatok a /cache partícióba... "az gáz".
De ez még mindig csak feltevés.

Recovery-be be tudtok lépni?

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3995) Isten88 válasza cappa72 (#3994) üzenetére


Isten88
senior tag

CWM-be beenged, ha a recovery ezt jelenti.

(#3996) cappa72 válasza Isten88 (#3995) üzenetére


cappa72
nagyúr

CWM-ben van adb kapcsolatod?

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3997) Isten88 válasza cappa72 (#3996) üzenetére


Isten88
senior tag

Nem tudom...SD-t láthja, ha mountolom CWM-ből, ha erre gondolsz.

(#3998) cappa72 válasza Isten88 (#3997) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem egészen erre gondoltam, de már ez sem rossz.
Az adb kapcsolara. Android Debug Bridge.
Be lehet vele menni a "telefonba".
Amolyan parancssor.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3999) Isten88 válasza cappa72 (#3998) üzenetére


Isten88
senior tag

Írtam privátot, légyszi nézz rá. :)

(#4000) Isten88 válasza cappa72 (#3998) üzenetére


Isten88
senior tag

SP-FlashToollal nem lehet életre kelteni valahogy esetleg? Az még egyszerűbb lenne, mint ADB...?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.