Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) fape válasza cappa72 (#4900) üzenetére


fape
senior tag

Én is naponta töltöm, de a "gyári" buttonled-del épp hogy kibírta a napig (10-15%). Még nélküle 25-30%-ra merül csak. Ugyan akkor használat mellet.
Kipróbálom aztán meglássuk mit tud. Kösz a tippet.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#4902) gusthy válasza dacsa (#4895) üzenetére


gusthy
veterán

Nekem nem, pár hónapos

(#4903) vegyszer


vegyszer
addikt

@BeetleBrain (#4887)
Én lelkes TWRP user vagyok. Sosem volt ilyen gondom. A recovery tud menteni? Mert azt az sd kártyán csináltája. És vissza állítani? Ha igen, akkor érdekesebb a dolog

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4904) csabi236


csabi236
tag

Sziasztok, Van a telohoz használható 4.2 amely teljesen magyar nyelvvel rendelkezik?

(#4905) detroitrw válasza csabi236 (#4904) üzenetére


detroitrw
addikt

csak reméld hogy ezt cappa ne lássa :DDD

a kereső segít benne :U

(#4906) csabi236 válasza detroitrw (#4905) üzenetére


csabi236
tag

Hol érhető el ez a rom? és hogyan tudom telepíteni?

(#4907) csabi236


csabi236
tag

A magyar jbart repo jó a gyári minideales szoftverhez?

(#4908) mgy


mgy
senior tag

Megjött a Nillkin tok. Kicst puhábbra számítottam, igaz a gyárinál azért finomabb. Viszont azzal ellentétben 100%-ban passzol a készülékre, igazán igényes termék! A hozzá kapott fólia ránézésre szintén nem az ötcentes kategória.
Sajnos már nem emlékszem, ki javasolta pár hete, de köszönöm a tippet!

(#4909) vegyszer válasza csabi236 (#4907) üzenetére


vegyszer
addikt

http://www.needrom.com/phone-roms/lenovo/serial-a/a820/

Itt van 4.2.1-es rom is

A repor nem 100%-ig azonos, de tegnap itt likelve volt a Lenovo fordítás (ferdítés, mert én is benne voltam)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4910) Noo72


Noo72
csendes tag

Üdv Fórum társak!

Én is újítottam egy A820-at az asszonynak próbából (pandavill-ről). Mivel 4.1.2 volt rajta (S137) angol és kínai nyelvvel, gondoltam húzok rá egy 4.2-t. Első olvasat alapján CWM-el akartam telepíteni autoroot után, mivel mezítlábas recovery volt rajta. SP Flashtoolst használva felraktam Cappa72 s135 CWM-ét mivel nem találtam S139-hez valót (nem voltam túl alapos). elsőre fel is ment, de indításkor egy végtelen rebootba kezdett. Újra próbálkoztam , de én állat nem vettem ki a preload pipát, na azóta bele se kezd a bootolásba és ha recoveryt akarok telepíteni akkor csak a piros csíkig jut el a flashtool és ott megáll.

Segítsetek ebből a téglából telót csinálni ?

Méghogy nem foglalkozom kultúrával , ma is Jókai bablevest ettem ...

(#4911) cappa72 válasza Noo72 (#4910) üzenetére


cappa72
nagyúr

Naaagy levegő, aztán még egy naaaagy levegő

SP Flashtoolst használva felraktam Cappa72 s135 CWM-ét mivel nem találtam S139-hez valót (nem voltam túl alapos).
Én még régebbit (130-as kernellel rendelkezőt) használom, nincs semmi baj vele.
A recovery kernelartalma nincs hatással a tényleges működést biztosító kernelre.

elsőre fel is ment, de indításkor egy végtelen rebootba kezdett
Na ez már bajosabb.

Újra próbálkoztam , de én állat nem vettem ki a preload pipát, na azóta bele se kezd a bootolásba és ha recoveryt akarok telepíteni akkor csak a piros csíkig jut el a flashtool és ott megáll
Fogalmazzunk úgy, ez még bajosabb, de mivel még ismeri a telefont a számítógép, ezért nincs semmi veszve. (bepróbálkozásom)

Szépen lassan haladva menjünk majd, mert volt már (nem ebben a topkiban), hogy valaki nagyon előreszaladt (mert talált valahol egy gyári rom-ot), és megtéglázta a telefonját.

Amit én tennék most, hogy a gyári ROM-ok közül feltenni valamelyiket.
A témaösszefoglalóban benne van a gyári romok lelőhelye.
S138 vagy S139 javasolt.
Azt flashtool-lal tudod feltenni.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4912) Noo72 válasza cappa72 (#4911) üzenetére


Noo72
csendes tag

Ezek szerint a preloader a rom része.

A flashtool-val történő rom telepítésről csak annyit láttam , hogy lehetséges , de leírást még nem láttam és a flashtool-ban sem találtam hol kell a rom img-t kiválaszatni.
Esetleg ebben tudtok segíteni?

Méghogy nem foglalkozom kultúrával , ma is Jókai bablevest ettem ...

(#4913) cappa72 válasza Noo72 (#4912) üzenetére


cappa72
nagyúr

Találtam hozzá linket: [link]
Igaz, itt a linken a Linerty-féle rom került hivatkozásra, de mindegyik flashtool-os rom azonos módon kerül telepítésre. (Illetve ha extra van, akkor általában azt a rom telepítés leírásakor közlik)

De csak óvatosan.
Ha nem vagy biztos a dolgodban, akkor inkább várj.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4914) beg


beg
veterán

A P780 4000mah akksiját megirigyeltem. Nem találkozott valaki A820-ba való hasonló teljesítményűvel?

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4915) cappa72 válasza beg (#4914) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én a p770 3,5Ah-s akkuját is megirigyeltem.
Ha csereszabatos lenne, akkor már rendelnék is olyat.
De hát nem találtam még valós nagyobb teljesítményűt.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4916) Dexxter182


Dexxter182
tag

Kollégák, A820T rom felmegy a mi kis kicsikénkre?? :) huncutkodnék kicsit :D

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#4917) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Egybe particionálva használtam a telefont Cappa-féle ROM-mal, de úgy döntöttem kipróbálok valami mást, és felraktam ezt a ROM-ot. A gond most az, hogy most is egyben látszik, de megjelent a 14mb-os partíció. Lefuttattam az eltüntető szkriptet, most ránézésre rendben is lenne a dolog, de a kamera nem hajlandó fotózni, mert hiányolja az SD kártyát. Mit ronthattam el?

(#4918) Dexxter182 válasza krisi047 (#4917) üzenetére


Dexxter182
tag

Beállítottad a kamerában a tárolás helyét? ;)

Szerk: megelőztél a szerkesztésben :)

[ Szerkesztve ]

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#4919) cappa72 válasza krisi047 (#4917) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem rontottál el semmit, de azért érdemes volna használni a keresőt. Pl. "kamera" szóra (jelenleg a negyedik találat.)

szerk.: megelőztek ;)

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4920) Bernyó84


Bernyó84
aktív tag

Lambda rom van a telefonomon és egyszerűen nem találom, hogy hol tudom a kamera videózás alatti felbontásának a beállításait. A fotónál tudom állítani, de a videó rögzítésénél nem. Van ötletetek?

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#4921) gusthy válasza Dexxter182 (#4916) üzenetére


gusthy
veterán

Nem kéne erőltetni.

(#4922) cappa72 válasza Dexxter182 (#4916) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nehogy megpróbáld!

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4923) beg válasza Bernyó84 (#4920) üzenetére


beg
veterán

Kamera app indít, alul ... (3 pöttyös pucuka)majd itt felül a kamera ikon, Video quality. Ne ijedj meg, konkrét felbontást nem látsz, csak Low, Medium High, Fine. A hozzájuk tartozó tényleges felbontást most nem tudom kimazsolázni, de fájnon hagyd, az jó lesz neked.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4924) Noo72 válasza cappa72 (#4913) üzenetére


Noo72
csendes tag

Többszöri próba után még mindig tégla a telefonom :(
Amiket próbáltam :A820_S138_ru_full_v4(1).7z és A820_S138_stock_v3
Mindkettő simán felment flashtool-val többször is a korábban megadott linken található instrukciókat követve, de továbbra sem tudom a telefont bekapcsolni .
Az összes reakciója , hogy a háttérvilágítás felvillan vagy 2x.

Kezdek pánikba esni :F
Mit tudok még kipróbálni?

Méghogy nem foglalkozom kultúrával , ma is Jókai bablevest ettem ...

(#4925) Dexxter182 válasza gusthy (#4921) üzenetére


Dexxter182
tag

o7

Cappa72: o7

Köszi :)

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#4926) gusthy válasza Dexxter182 (#4925) üzenetére


gusthy
veterán

Pihenj, folytasd tovább :-))

(#4927) cappa72 válasza Noo72 (#4924) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez mondjuk furcsa.
DA DL all witch checksum be volt pipálva?

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4928) mgy


mgy
senior tag

Segítsetek, magamtól nem boldogulok. Olvasom picit lentebb Cappától, hogy állítsa át a polgár a kamerát, hova mentse a képeket. Nem találom, hol kell?
A beállítások között nincs ilyesmi, mikor üzemmódot váltok, felvillan ugyan a bal felső sarokban egy sd szimbólum, gyanítom a szabad hely alapján megbecsült még készíthető képek számával, de arra hiába tappintok.

(#4929) Noo72 válasza cappa72 (#4927) üzenetére


Noo72
csendes tag

Igen, most már nagyon oda figyeltem a pipákra.
Közben szétnéztem az xda-developer fórumon bricked témában és találtam egy beszélgetést hasonló problémával ahol ugyan erre terelgették a szerencsétlent, mindent ugyanígy szájba rágva, és a végén bejelenti, hogy neki azzal oldódott meg , hogy kivette a pipát a flashtool-ban az USB mode-ból. ezt is kipróbáltam az előbb említett mindkét rommal, de az eredmény ugyanaz mint korábban.
Ellenben amire felfigyeltem, ha rádugom a töltőt mikor bent az aksi, alul apró betűkkel kiírja az alábbiakat:

=>TOOL DL image Fail!
=> uboot is blocking by dl info

Méghogy nem foglalkozom kultúrával , ma is Jókai bablevest ettem ...

(#4930) cappa72 válasza Noo72 (#4929) üzenetére


cappa72
nagyúr

=>TOOL DL image Fail!
=> uboot is blocking by dl info

Innen is látszik, hogy menthető lesz a dolog.
Ez a hiba a DA DL pipa hiánya miatt volt.

Érdemes bepróbálni az S135-ös gyári ROM-ot.
(Ha az nem megy fel vagy hibát dob, akkor lehet, hogy preloadert kell majd cserélni. Kéretik óvatosan, lépésről lépésre haladni)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4931) Noo72


Noo72
csendes tag

Az előzek után megtaláltam a megoldást az xda-developeren:

I find a solution !!! It certainly will help someone. If you totally brick your Lenovo A820 (no or bad preloader), simply brush (with "SP flash tool") this preloader : http://desvigne.org/divers/firmwares/Preloader_a820.7z

After, all become possible ! You can brush an original firmware with a flash tool, and bruch TWRP, install a custom firmware....

Hope it helps someone... (the Lenovo is really unbrickable ).

Manu

A fent említett preloader telepítése után felraktam a A820_S138_stock_v3 romot ami már elindult egy kicsit hosszabb első bootolás után (másodjára villám módon bootolt).

Köszönet az építő jellegű hozzászólásokért.

Méghogy nem foglalkozom kultúrával , ma is Jókai bablevest ettem ...

(#4932) cappa72 válasza Noo72 (#4931) üzenetére


cappa72
nagyúr

:)
Akkor ezek szerint megoldódott.
Huh.. ez jó hír.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4933) Noo72 válasza cappa72 (#4932) üzenetére


Noo72
csendes tag

Hát még nekem milyen jó hír, már 2 napja kínlódok vele. Az asszony is állandóan a nyakamra járt, mert szerette volna birtokba venni és meg se mondtam neki, hogy csak levélnehezéknek használhatja ha nem várja ki a sorát. :)

Ez kb a 10. teló amivel mókolok, mert a haverok is engem találnak meg az ilyen problémáikkal, de amilyen szerencsétlen vagyok mindig kifogom a problémás telókat, de mivel ez a 3. amit tégla állapotból hozok vissza, már kevésbé pánikoltam. Már az első androidos (Acer S100) telefonomnál megtanultam hogy a bekapcsolhatatlan droidos teló sem reménytelen ;)

Még egy kérdés. Szerintetek mi a legjobb magyar nyelvet is tudó ROM amin minden működik (esetleg ha van már 4.2)?

ui.:
Már ezt próbálgatom azóta : A820_S138_ru_full_v4.7z

Méghogy nem foglalkozom kultúrával , ma is Jókai bablevest ettem ...

(#4934) beg válasza Noo72 (#4931) üzenetére


beg
veterán

Egyébként tényleg egyedülálló módon téglásíthatatlan cucc ez. Csak akkor megy tönkre, ha egy lángoló tank esik rá az atlanti óceán alján. Sok más gyártó tanulhatna tőlük e téren is. Pl. a samsung meg már rootolni sem enged. Régiózár és egyéb nyalánkság.[link]

Ügyeseknek ez csak egy újabb fok, amit úgyis ki fognak játszani. Akkor már nem egyszerűbb kinyitni az összes ajtót? :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4935) cappa72 válasza beg (#4934) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ügyeseknek ez csak egy újabb fok, amit úgyis ki fognak játszani. Akkor már nem egyszerűbb kinyitni az összes ajtót?
Na igen...

Ha viszont abba gondolok bele, hogy a CM "atyja" a samunál dógzik'...

Ha már egyszer GPL-es akkor miért kell ennyire ez ellen ágálni?! Szerintem is felesleges.
Vagy az a hátsó szándékuk, hogy aki megoldja, azt felveszik a samuhoz?

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4936) gusthy válasza cappa72 (#4935) üzenetére


gusthy
veterán

Csak az a baj, hogy a tapasztalat szerint mihelyst egy kis gyártó megnő, mindjárt becsukja a kiskapukat :-(

(#4937) beg válasza gusthy (#4936) üzenetére


beg
veterán

Kicsi?
"Samsung és az Apple után harmadik legnagyobb okosmobilgyártó Lenovo."
forrás: HVG.hu [link]

Egyébként azt rebesgetik, hogy a Samu most a WP fele kacsintgat és öribari akar lenni a microsoft-al, ezért ez a keménykedés.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4938) gusthy válasza beg (#4937) üzenetére


gusthy
veterán

Jó, ez igaz. Akkor úgy mondom, hogy mire mifelénk megnőnek....

(#4939) Bernyó84 válasza beg (#4923) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Köszi az infót. Eddig High-on volt és 720p-ben rögzített. Egy 1 perces videó 60 Mb-volt. Ami nekem azért volt kicsit gáz, mert a kollégámnak vettem fel egy hibajelenséget, amit egy Avaya telefon produkált és nem volt szükség a nagy felbontásra, mert Lync-en átküldeni Brüsszelbe kicsit tovább tart a nagy fájlméret miatt... De köszi még 1szer! :R

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#4940) szirtizsiraf


szirtizsiraf
csendes tag

Sziasztok , egy kis segítség kellene. kb 1 hónapja kaptam meg az A820-omat a tmallbox-tól. Úgyan ROM-ot nem cseréltem(by Linerty), de átpartícionáltam. Minden frnakón működött a mai napig. Ma pedig úgy tűnik, hogy a video rendszere bedöglött, a képernyőn csak egy kb 1-1.5 cm-es csikban látszik valymi kevés, a marqadék rész többnyire fekete itt-ott szines csikokkal.
Szerintetek tmallbox elhajt ha látja, hogy átpartícionáltam a telót? Hogyan tudnám visszapartícionálni? Az elég, ha az eredeti fstab file-t és valahogy PC-ről elindítom a partícionáló progit, majd wipe+ROM recovery, majd TWRP első mentés visszaállítás? Persze mindezt úgy, hogy nem sokat látsz a képernyőből ! Van valainek valami jó ötelete, vagy ne sz@arakodjak és küldjem így vissza tmallbox-nak?
Minden építő javaslatot szivesen veszek

(#4941) vegyszer válasza szirtizsiraf (#4940) üzenetére


vegyszer
addikt

Twrp alól jó a kép?

Akku ki pár órára, és újra próbálni segít?

Ez nem jó ómen.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4942) mgy


mgy
senior tag

Én is mentettem ma egy szépet, igaz nem rajtam múlott. Anya telefonja (s2 mini) vízkáros lett bő fél éve. Nem szimplán vízbe pottyant, hanem rendesen nadrágzsebben végigment rajta egy 60 fokos program. Melegvízzel, mosószerrel, öblítővel, 1000-es fordulatú centrifugával. Persze mindent próbáltam anno, napokig aksi nélkül, huzatmentes helyen szárítgattam, de semmi javulás. Bekapcsolt, de nem indult el egyáltalán.
Fogalmam sincs, milyen indíttatásból beleraktam ma egy másik aksit (nyilván pont olyan telóval kellett a baleset után pótolni), bekapcs, boot animáció, zene, minden. Aztap.csa. :-O
Eztán tényleg azt gondolom, nincs veszett helyzet!

Tudnátok a lenti kérdésemben segíteni? Hol lehet beállítani, a kamera hova mentse a képeket?
Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#4943) joiner007 válasza szirtizsiraf (#4940) üzenetére


joiner007
aktív tag

Eléggé úgy néz ki, hogy elszállt az lcd-kijelző. Nem dobtad le, vagy nem ütődött meg véletlenül?

(#4944) szirtizsiraf válasza joiner007 (#4943) üzenetére


szirtizsiraf
csendes tag

Semmi iolyesnmi nem volt. Csak úgy szives volt megtenni a teló. Most próbálom vegyszer szerinti akku kivét+vár megoldást, aztán meglátjuk. A TWRP menu indításakor is rossz a képernyő (egyelőre).

(#4945) joiner007 válasza szirtizsiraf (#4944) üzenetére


joiner007
aktív tag

Ez hardver hiba én is jártam így, itt sajna akku kivétel nem fog segíteni

(#4946) Minstrel válasza mgy (#4942) üzenetére


Minstrel
senior tag

Itt van a képen

(#4947) peter9228


peter9228
aktív tag

Sziasztok!
Rendeltem egy A820-at, szóval ha minden jól megy, kb. 1 hónap múlva már én is látogatni fogom ezt a topicot:) Elég nagy váltás lesz, eddig egy Nokia 5800-t használtam. Remélem megérte, 35k-ért jön áfával együtt.

(#4948) szirtizsiraf válasza joiner007 (#4945) üzenetére


szirtizsiraf
csendes tag

Én is így látom. számomra inkább az a kérdés, hogy az átpartícionálással buktam-e a garit vagy sem ?

(#4949) joiner007 válasza peter9228 (#4947) üzenetére


joiner007
aktív tag

Az nagyon jó ár, honnan sikerült beszerezni

szirtizsiraf Azzal a rendszerrel kellene visszaküldened amivel kaptad, aztán hogy valójában mennyire nézik nem lehet tudni, mert nincs sok tapasztalat tmallbox garival kapcsolatban. Innen a fórumról 1-2 kolléga küldte vissza

[ Szerkesztve ]

(#4950) KisTücsök válasza peter9228 (#4947) üzenetére


KisTücsök
addikt

Szintén. Meggyőztek a topikban, hogy jó telefon. Bár remélem egy hónap azért nem lesz mire megjön. :)

Nagyon várom már.

Azon agyalok most is, hogy rakjak-e rá frissebb magyar nyelvű ROM-ot, csak ugye az meg a gari vesztéssel jár, nem? Akkor inkább megvárnám, amíg lejár.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.