Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) nOvOp


nOvOp
senior tag

Jelenleg eredeti linerty rom van fent és gondoltam kipróbálom a lambda romot.
Most csinálnám először a rom váltást ezen a telón, de a partícionálást már megtettem korábban.
Szóval, hogy ne rontsam el szeretném ha megerőítenétek a menetében.
1. TWRP indítása
2. teljes backup
3. Install TWRP alól a A820_Lambda_v2.3.3_full_rom_multilang.zip
4. reboot to recovery
5. ha megvan, akkor jön a wipe->factory reset (ez kell???)
6. install és kiválasztom a 2_A820_JB_disable_internal_sdcard-v3.zip fájlt
7. reboot

Amennyiben nem tetszene, akkor TWRP-vel viszaállítom a korábbi backupot és minden rendben vagy még akkor is le kell futtatni a 2_A820_JB_disable_internal_sdcard-v3.zip fájlt?

(#4852) vegyszer válasza nOvOp (#4851) üzenetére


vegyszer
addikt

Az ötödik pont nem kell, mehet egyben is... (add more zip-et használva)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4853) DJGABI


DJGABI
addikt

basszus, az megvan hogy a Nexus 5 -ahogy a nevében is van 5 incses kijelzőjével együtt is- kisebb lesz a rumor alapján mint a mi telefonunk? [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#4854) gusthy válasza DJGABI (#4853) üzenetére


gusthy
veterán

Merugyanis nincsenek rajta fizikai gombok

(#4855) nOvOp válasza vegyszer (#4852) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi felment. Csak a kamera nem megy, azt mondja nincs sd kártya. A táhelynél hiába jelölöm be az SD kártyát, újraindul és ugyanúgy nincs bejelölve és a kamera sem látja. Fájlkezelővel látom. A 2_A820_JB_disable_internal_sdcard-v3.zip fájlt újra lefuttattam, de ua.
Ha vissza szeretném rakni az eredetit, akkor csak backup és utána kell futtatni a 2_A820_JB_disable_internal_sdcard-v3.zip fájlt?

[ Szerkesztve ]

(#4856) joiner007 válasza nOvOp (#4855) üzenetére


joiner007
aktív tag

Én is jártam így, azóta sem jöttem rá az okára, de valószínűleg a partícionálásnál lesz a bibi. Nekem az infrared 4.2 sem ment fel, de mint kiderültt, ha visszaállítanám gyári particióra akkor jó lenne, de még nem álltam neki

(#4857) nOvOp válasza joiner007 (#4856) üzenetére


nOvOp
senior tag

Igen, visszaolvastam, de nem találtam a problémádra a megoldást.
Erre tudod a választ:
"Ha vissza szeretném rakni az eredetit, akkor csak backup és utána kell futtatni a 2_A820_JB_disable_internal_sdcard-v3.zip fájlt?"

(#4858) gusthy válasza joiner007 (#4856) üzenetére


gusthy
veterán

Érdekes. Nekem átparticionálva is felment az infra 4.2, annyi volt, hogy CWM 6-os kellett neki a la Cappa.

(#4859) joiner007 válasza gusthy (#4858) üzenetére


joiner007
aktív tag

darazzs tudom persze

Nem jól mondtam felment, csak nem bootolt be. TWRP vel próbálkoztam, volt itt egy kolléga aki minden fajta recoveryt kipróbált, nem lett jó, csak amikor gyári állapotra hozta a telóját. Ezért is nem álltam neki
Pedig kipróbálnám a 4.2-t. De ez az ide oda particionálás tart vissza

[ Szerkesztve ]

(#4860) cappa72 válasza nOvOp (#4855) üzenetére


cappa72
nagyúr

A kamera beállításánál kell megváltoztatni azt, hogy hova mentse.
Onnantól jó lesz.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4861) joiner007 válasza cappa72 (#4860) üzenetére


joiner007
aktív tag

sajnos onnantól sem lesz jó, nekem legalábbis nem lett. És tényleg nem azért mert lama vagyok hozzá, minden más rom felment csak ezzel a 2-vel szívtam. Régebbi lamdával sem volt gondom....

(#4862) vegyszer válasza joiner007 (#4861) üzenetére


vegyszer
addikt

Valószínűleg az apk nem bitre pontosan ugyanazt a partíció módosításokat végzi el, mint a zip. Én az apk-t használtam, 2,74GB-os data lett, és mind az S4, mind az infrared féle 4.2.1-es rom gond nélkül felment...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4863) gusthy válasza vegyszer (#4862) üzenetére


gusthy
veterán

+1, én is apk-val csináltam, és szinte mindegyik rom megfordult a telefonomon. És be is bootolt:-) MIUI - val volt kis küzdelem.

Valószínűleg tényleg ne lámaság kérdése, hanem a toolokon múlik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#4864) nOvOp válasza joiner007 (#4859) üzenetére


nOvOp
senior tag

Az idézőjeles, az igazából kérdés lett volna feléd, várva a választ, de már túl vagyok rajta :)
Nem kellett lefuttatni a zip-et.

cappa72: Azt tudom, mert a partícionálásnál is azt kellett. De itt már a tárhelynél hiába választottam ki az SD-t, újraindult a teló és ugyanúgy nem látta a kamera. Nem is enged választani, mert egyből kilép. És az érdekes az, hogyha a tárhelyet megnézem, akkor megint csak mint lehetőség van ott az SD, de nincs kiválasztva, holott azt már megtettem. Tehát ez egy végtelen kör (kiválasztom-újraindul- és megint kiválasztható csak)

[ Szerkesztve ]

(#4865) cappa72 válasza nOvOp (#4864) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor a nem CP rom-hoz érdemes inkább a Meteos-féle apk-val csinálni az átparticionálást.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4866) nOvOp válasza cappa72 (#4865) üzenetére


nOvOp
senior tag

És azt akkor is le lehet futtatni, ha már partícionálva van? Ha igen, akkor, mindig a rom telepítése után kell?

(#4867) vegyszer válasza nOvOp (#4866) üzenetére


vegyszer
addikt

Elég egyszer. Többször felesleges...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4868) cappa72 válasza nOvOp (#4866) üzenetére


cappa72
nagyúr

A particionálásról általában:

Ha egyszer valami átparticionálásra került, akkor az úgy is marad (kivéve, ha a ROM-ban esetleg galád módon automatikusan lefuttatnak valamilyen ilyen szkriptet).
Ettől kezdve ha újabb és újabb ROM-ot tesz fel az ember, akkor az átparticionálást nem kell megcsinálni.
Ellenben, mivel alapesetben a partíciók csatolása a /system/etc/vold.fstab fájlban le van írva, ez pedig olyan, hogy a belső és a külső SD is csatolásra kerül.
Ha átparticionált telefonra teszel fel ROM-ot, akkor utána célszerű lefuttatni a belső SD tiltó szkriptet.

Amennyiben a CWM szkripttel csinálod meg az átparticionálást, úgy a / könyvtárból eltűnik a emmc@fat.
Amennyiben Meteos apk-val csinálod meg az átparticionálást, úgy a / könyvtárban van egy emmc@fat. Ez az a bizonyos 14MB-os "maradék".
Előfordulhat, hogy az amúgy is érzékeny lelkületű Lenovo alapú romok nem szeretik, ha ez az emmc@fat, ezért elakadnak boot-oláskor. Vagy még a <StorageList>-ben lehetnek bedrótozva a csatolási pontok.

Ez miatt jelezhet hibát a TWRP is, hiszen keresné az emmc@fat-et, csak nem találja, ha CWM szkripttel történt a módosítás.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4869) Švejk válasza cappa72 (#4868) üzenetére


Švejk
őstag

Egyébként a jövőben várható tőled valami 4.2-es rom, vagy SD script, vagy valami ilyesmi nyalánkság? :B

(#4870) Valed


Valed
tag

Kicsit halknak találom a telefont telefonálás közben. Hogy tudnék hangosítani rajta?

(#4871) beg válasza Valed (#4870) üzenetére


beg
veterán

Gondolom a hangerőgombokat már próbáltad. Ha lenovo alapú romod van, nézd meg, hogy a smart audio be van e kapcsolva. Ha ezután sem, akkor a mobileuncle tools-al fogsz benne turkálni, de előtte mentés.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4872) Valed válasza beg (#4871) üzenetére


Valed
tag

ezeket már mind próbáltam

(#4873) nOvOp válasza cappa72 (#4868) üzenetére


nOvOp
senior tag

Visszatettem a mentést, majd ismét megpróbáltam. Most jó lett. Ki lehetett jelölni az sd-t és most már az újraindítás után meg is jegyezte. A két telepítés között annyi különbség volt, hogy most nem használtam az add more zip-et. Nem biztos, hogy ez volt a kulcskérdés, de gondoltam azért megjegyzem.

(#4874) vegyszer válasza nOvOp (#4873) üzenetére


vegyszer
addikt

Annak (tapasztalataim szerint) nincs semmi jelentősége, hogy egyesével, vagy csoportosítva telepítesz e valamit.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4875) hunaqua


hunaqua
addikt

Az itteni Urakhoz fordulnék Lenovo ügyben,mert messze itt a legjobb a közösség. :)
Azt tudom,hogy itt több Mesternek is sikerült teljesen Magyar nyelvet varázsolni a Lenovo Rom-okhoz.Az lenne a kérdésem,hogy ehhez készült valami Repo csomag amit esetleg a Jbart tud kezelni?

:R

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#4876) randras válasza hunaqua (#4875) üzenetére


randras
veterán

Hajrá ;]

(#4877) fape válasza hunaqua (#4875) üzenetére


fape
senior tag

Elkészült a magyar jbart repo az A820-hoz.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#4878) hunaqua válasza fape (#4877) üzenetére


hunaqua
addikt

:R

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#4879) vegyszer válasza hunaqua (#4875) üzenetére


vegyszer
addikt

Melyik Lenovo lesz a te áldozatod?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4880) randras válasza vegyszer (#4879) üzenetére


randras
veterán

Aláírás (P780).

(#4881) hunaqua válasza vegyszer (#4879) üzenetére


hunaqua
addikt

Szia! :)
Lenovo P780 van most,és alapvetően nagyon szeretem.Sajnos (még) nincs akkora közösség körülötte mint itt Nálatok.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#4882) vegyszer válasza randras (#4880) üzenetére


vegyszer
addikt

Mobilt használva nem látszik az aláírás...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4883) randras válasza vegyszer (#4882) üzenetére


randras
veterán

Kéretik nem megsértődni. :) :R

(#4884) peter9228


peter9228
aktív tag

Sziasztok!
Használ valaki fehér Lenovo A820-at (vagy A760-at)? Szeretnék venni egyet, de félek, hogy élőben nagyon nőies lesz a fehér.

(#4885) gusthy válasza peter9228 (#4884) üzenetére


gusthy
veterán

Nekem az van, minden, csak nem nőies. Ahhoz nagy, és a formája se kimondottan csajos...

(#4886) vegyszer válasza randras (#4883) üzenetére


vegyszer
addikt

Nincs harag. Jártam már így...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4887) BeetleBrain


BeetleBrain
csendes tag

Sziasztok!

Nekiálltam Cappa 4.2 ROM-ot telepíteni. Gondoltam ha már lúd, legyen kövér mindjárt megcsinálom a particionálást is. A gondok ekkor kezdődtek. apk-s verzióval megvolt a formázás, aztán belső sd tiltó script is lefutott. Jelenleg van egy 2,77GB-os Internal storage és egy ~8GB-os Phone storage (ami a fizikailag külső SD). Az első kérdésem az lenne, hogy ez így eddig jó-e?
További gond, hogy telepítenem kellene a gapps-t. Tmallboxtól TWRP-vel kaptam a telefont így ezzel csináltam mindent. A gond az, hogy most a TWRP nem látja az SD kártyát így nem tudom kiválasztani a zip-et...
Furcsa hogy látszik viszont a \emmc mappában a korábbi sd tiltó zip.. ezt viszont androidban nem találom, hogy mellé másolhassam a gapps-t. Próbálkoztam RootExplorer-rel valami olyan helyre másolni a ZIP-et amit el tudok érni TWRP-ből is, de ez eddig nem sikerült.
Mitől lehet, hogy TWRP nem látja az SD-t? Milyen megoldást tudtok javasolni?

Remélem nem kevertem nagyon össze a rendszert..
Előre is nagyon köszi!

(#4888) BeetleBrain válasza BeetleBrain (#4887) üzenetére


BeetleBrain
csendes tag

Update: DJGABI leírásában linkelt void.fstab javított egy kicsit a helyzeten, most mar SD kártyaként látszik a beállításokban.. Gappst is sikerült felpaszírozni egy Kis trükkel. Ami még nem jó, hogy twrp tovabbra is azt mondja unable to mount sdcard. Illetve a legtobb app reklamál hogy nincs SD kártya...pedig hát van :)

(#4889) cappa72 válasza BeetleBrain (#4887) üzenetére


cappa72
nagyúr

Jelenleg van egy 2,77GB-os Internal storage és egy ~8GB-os Phone storage (ami a fizikailag külső SD). Az első kérdésem az lenne, hogy ez így eddig jó-e?
Eddig jó.

Az viszont furcsa, hogy nem látja a recovery a fizikai SD kártyát...
Asszem meg kellene ismerkednem a twrp-vel
TWRP-s kollégák, ti tapasztaltatok már ilyet?

BeetleBrain,
Lehet, hogy meg kellene próbálni CWM-met használni, arról biztosan működik. (de az ördög és mörfi ugye még közbe szólhat). Tudom, hogy ez csak egy "workaround", és nem a TWRP-s probléma megoldása, de hátha CWM alól tudsz gapps-ot telepíteni.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4890) dody07 válasza gusthy (#4885) üzenetére


dody07
tag

Hát?!

A lányom kezében látva igen csak nőies. Bár van hozzá neki egy piros NILKIN tok.
Az én padlizsán színűm inkább férfiasabb. De hát nem vagyunk egyformák.

Nem akartam partícionálni, flesselni, romolni!! A 21.században akartam telefonálni

(#4891) BeetleBrain válasza cappa72 (#4889) üzenetére


BeetleBrain
csendes tag

Köszi, megpróbálom majd CWM-mel.
Egy másik workaround-al megoldottam a gapps gondot, viszont amit a #4888 hsz-ben írtam az zsákutca volt számomra. Újra lefuttatott sd letiltó script újra phone storage-t csinált a külsőből és megmaradt a 2,77GB-os data is. Így most android is elér mindent és az appok is elhiszik, hogy ott van az az SD kártya. TWRP problémán meg majd talán segít a recovery csere :)

(#4892) dacsa válasza vegyszer (#4862) üzenetére


dacsa
senior tag

Mert, te különleges vagy :) nekem egyik sem ment fel sajna!

(#4893) dacsa válasza fape (#4877) üzenetére


dacsa
senior tag

Ezt, hogyan teszem fel??? Köszi!

(#4894) gusthy válasza dody07 (#4890) üzenetére


gusthy
veterán

Hát az én lányom is kézbe vette, igaz, piros tok nélkül, és rémülten adta vissza :-) ez teljesen szubjektív, valóban.
Csak azt az ezüst csíkot tudnám feledni.... :-)

[ Szerkesztve ]

(#4895) dacsa válasza gusthy (#4894) üzenetére


dacsa
senior tag

Igen igazad van, az ezüst csík kopik már valkinek?

(#4896) aelod válasza vegyszer (#235) üzenetére


aelod
veterán

ButtonLED.1.6.HDPI_JB.apk
hogy tudtad reagálásra bìrni hogy emailre is jelezzen? nekem fent van meg a busy box is mit kell állìtanom hogy jelezzen?

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#4897) cappa72 válasza aelod (#4896) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én azt javaslom, hogy tedd fel inkább a Gravitybox-ot, az tartalmazza ezt az opciót, és megfelelően működik.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4898) fape válasza cappa72 (#4897) üzenetére


fape
senior tag

A Gravitybox-s "buttonled" mennyire szívja az aksit? Miben más mint az eredeti?

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#4899) aelod válasza cappa72 (#4897) üzenetére


aelod
veterán

Köszi. Egy linket tudnál dobni?
busyboxot akkor törölhetem?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#4900) cappa72 válasza aelod (#4899) üzenetére


cappa72
nagyúr

Gravitybox infó
A busybox-ot nem törölném (én legalábbis)

@(#4898) fape
A Gravitybox-s "buttonled" mennyire szívja az aksit?
Nem tudom, nekem naponta kell töltenem az akksit (értsd, kb 24 óránként)

Miben más mint az eredeti?
Nem néztem meg, felraktam és használom :B

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.