Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) beg válasza Classi (#4599) üzenetére


beg
veterán

Próbáld a beállításokból, nálam az adathasználat menüpont alatt van.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4602) Classi válasza beg (#4601) üzenetére


Classi
csendes tag

Már próbáltam, úgy is visszakapcsol. Hiába van wifi, elsődlegesen a mobilkapcsolatot akarja használni.

Na és most mit csináljunk?.... Paprikáskrumplit. Az hamar megvan...

(#4603) beg válasza Classi (#4602) üzenetére


beg
veterán

Milyen romot használsz?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4604) Dexxter182 válasza Classi (#4602) üzenetére


Dexxter182
tag

Nem lehetséges hogy használsz valamilyen "Battery Saver" programot ami bezavar... nekem Greeen Battery a wifi-met kapcsolgatta állandóan le is szedtem :)

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#4605) Classi válasza beg (#4603) üzenetére


Classi
csendes tag

Gyári állapotú, semmit nem változtattam rajta. Linerty.

Na és most mit csináljunk?.... Paprikáskrumplit. Az hamar megvan...

(#4606) Classi válasza Dexxter182 (#4604) üzenetére


Classi
csendes tag

GreenPower-t használom. Lehet, hogy az zavarja,

Na és most mit csináljunk?.... Paprikáskrumplit. Az hamar megvan...

(#4607) Dexxter182 válasza Classi (#4606) üzenetére


Dexxter182
tag

Na az az nekem is az hülyéskedett :) persze lehet hogy csak jól kellene fel"konfigolni" de egyszerűbb ha leszeded :) eléggé bírja ennek az akksija :) és az 5 órás Real Racing-en az sem segít :D

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#4608) beg


beg
veterán

Az ilyen battery saverek többet ártanak, mint használnak. Egy jól bekonfigolt taskerrel ugyan olyan, vagy jobb akkuértékeket érek el. (Pl. éjszakára mobil data le, esti időszakban automatice csökkenti 25%-ra a fényerőt, gps csak a meghatározott programoknál kapcsol be stb.)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4609) Classi válasza beg (#4608) üzenetére


Classi
csendes tag

Köszi, remélem ezzel megoldódik.

Na és most mit csináljunk?.... Paprikáskrumplit. Az hamar megvan...

(#4610) Mercutio_ válasza Pcm (#4598) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem ezt beütve a tárcsázóba és a hívás gombra nyomva kapcsolódási hibát ír :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4611) cekkk válasza Mercutio_ (#4610) üzenetére


cekkk
veterán

Nálam is. :U

(#4612) vegyszer válasza Pcm (#4598) üzenetére


vegyszer
addikt

Ezt mint a *#06# IMEI lekérés megy magától, vagy mint a t-mobile esetén a *102# majd hívást kell(ene) lenyomni?

Gondolom gyári rendszer alól működik. infrared 4.2.1-es rom alól nem csinál semmit.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4613) Pcm válasza cekkk (#4611) üzenetére


Pcm
tag

Nem kell hívni, csak beütni szünetek nélkül.
####2222#

[ Szerkesztve ]

(#4614) cekkk válasza Pcm (#4613) üzenetére


cekkk
veterán

De nem történik semmi :(

(#4615) fape válasza Pcm (#4613) üzenetére


fape
senior tag

Cappa féle rom nem tudja ezt a fícsört. Valszeg csak a gyáriban van benne...

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#4616) beg válasza Pcm (#4613) üzenetére


beg
veterán

Csak Linerty, Lambda és gyári alatt működik ha jól tudom. Egyébiránt nekem itt nem hoz szériaszámot. Gondolom ez összefüggésben lehet azzal, hogy én nvram hibával kaptam a telefont, még rendes IMEI számom sem volt.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4617) nOvOp


nOvOp
senior tag

Tegnap én is megkaptam a telefont :)
Lehet láma a kérdés, de csak 1 IMEI számnak kell lennie?

(#4618) beg válasza nOvOp (#4617) üzenetére


beg
veterán

(#457) cappa72 válasza BaginZe (#455) üzenetére 2013-06-23 09:42:26

*#06# csak a stock-nál adja ki mindkettőt

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4619) Bernyó84 válasza Pcm (#4598) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Nekem ugyanezt a számot kiírja a Beállítások -> A telefonról -> Állapot menüpontban is.... Lambda van rajta... 63-as hardverkód.

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#4620) gusthy


gusthy
veterán

Wow.
Felraktam a 150-es ROM-ot, és műxik a guestmode meg a childmode.
Nagyon hasznos.

(#4621) yourname


yourname
csendes tag

Sziasztok!
Megkaptam a telefont (3e + S135), jó lenne a G naptár, de ezen nem működik, emiatt szeretnék ROM-ot cserélni. MTK Droiddal mentettem IMEI-t, stb.
A 3e csere megtörtént CWM 6.0.1.2-re, mentettem megint.

Az SD-re felmásolt zip-re a CWM ezt mondja: can't open ...... zip. Ezeket próbáltam:
lenovo-a820-update-cp4.2-by-cappa72-v1
Lenovo-a820-update-CP4.0-v1

Visszalépve a telefonba, gondolom formázom az sd kártyát, de a telefon nem látja... Particionálást még nem csináltam meg.

Van valakinek ötlete, hogy mi a következő lépés?

(#4622) beg válasza yourname (#4621) üzenetére


beg
veterán

sd kártyát máshol megformázni, ha ott sem, akkor kuka. Javasolnám inkább a cappa72 4.2 v2-t [link], azzal próba megint.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4623) cappa72 válasza beg (#4622) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az csak egy javitocsonag, nem teljes rom.
Eloszor a v1 kell.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4624) beg válasza cappa72 (#4623) üzenetére


beg
veterán

Jogos, az lemaradt.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4625) yourname


yourname
csendes tag

leformáztam az SD-t, látja a teló, köszi a tippet. A rom-ot továbbra sem engedi feltenni, egyiket sem a fent említettek közül...

(#4626) cappa72 válasza yourname (#4625) üzenetére


cappa72
nagyúr

Próbáld meg a "belső SD"-re tenni és onnan feltenni.
Leht az is, hogy nem jól jött le a fájl.
nem írja a végén azt, hogy
(bad)?

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4627) yourname


yourname
csendes tag

írja az, csak nem gondoltam, hogy ez fontos info :-) Ez a pontos szöveg:
E:\Can't open /sdcard/lenovo...................v1.zip
(bad)
Installation aborted.

Nnah, letöltöm újra, hátha.

(#4628) yourname


yourname
csendes tag

Szerencsére még időben észrevettem a belső SD javaslatodat, így működött. :R
Felment az alap rom, utána a patch, utána a gapps, mindet csak a belső tárhelyről fogadta el. köszönöm a segítséget neked is, beg-nek is.

(#4629) mgy


mgy
senior tag

Használom már két hete a telót, nem vagyok vele maradéktalanul boldog. Hiába mondogatom, hogy "csak 40e, ennyiért belefér", de nem...
Szörnyű a hangminősége, sokat telefonálok, a másik oldal rengeteget panaszkodik. Néhányuknál a felvételt követően dudaszó (hajókürt?) hallik, a kihangosítás hol megy, hol nem, dettó a csengő. Újraindítás után jellemzően rendbejön, tehát nem hardver hiba, ennek ellenére nem vígasztal, hogy az mtktoolsal a pokol legmélyebb bugyrait is böködhetem. Picit ezzel sikerült a fenti dolgokon javítani, de nem tökéletes. Nem, nem akarok dokumentálatlan paraméterhalmokat b.szk.rálni, csak használni telefonálásra a készüléket. Talán egy kiforrott rom megoldhatná, de miért várjam ki?
Asszem hamarost megy az apróba. :(

[ Szerkesztve ]

(#4630) gusthy válasza mgy (#4629) üzenetére


gusthy
veterán

Fura.
Legalábbis az én példányom hangminősége teljesen jó. Nem lehet, hogy valami felrakott szoftver kavar be?

(#4631) beg válasza mgy (#4629) üzenetére


beg
veterán

Furcsa, mert én még nem hallottam senkitől ezt a gondot. Több rommal is próbáltad?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4632) Norbi1974 válasza beg (#4631) üzenetére


Norbi1974
tag

Na-na, én is írtam már, hogy néha/sokszor recseg ha nem lenovo van a másik oldalon. Mondjuk a túloldalon nem szoktak panaszkodni... én viszont igen. :W

Xiaomi MI 8

(#4633) gusthy válasza Norbi1974 (#4632) üzenetére


gusthy
veterán

Hm, nem lehet, hogy a LeSafe kavar be?

(#4634) cappa72 válasza yourname (#4628) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
Gratula!
Szerintem akkor az az sd kártya vagy döglődik, de az is lehet, hogy a lenovo olvasója nem komálja (ez nem vicc akart lenni)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4635) misi_89


misi_89
csendes tag

Sziasztok. Volna egy kérdésem. Melyiket javasoljátok? a Linerty romot vagy a lambdát? Jelenleg s138as linertym van. Mi a különbség? Stabilitásban a lambda van olyan jó mint a linerty? Mi a különbség a 138as és a 139es kernel között?
Köszönöm előre is a választ.

(#4636) beg válasza misi_89 (#4635) üzenetére


beg
veterán

Mindkettő megbízható. Még hozzávenném harmadiknak cappa72 romját. Ízlések és pofonok, tedd fel a másik kettőt is, és próbálgasd. Mindhárom stabil.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4637) mgy


mgy
senior tag

gusthy, beg,
nem nagyon van rá semmi különös telepítve. Cappa v4.2, illetve ami ahhoz járt.
Az, hogy általában (de nem mindig elsőre) az újraindítás megoldja a kihangosító baját, az nyilván romcsrével változhat. Az már érdekesebb kérdés, hogy az MTKdroiddal átírt paraméterek ennél mélyebben vannak-e. Kb. egy hete már felülírtam a gyári paramétereket (hangjavítás és környéke) egy másik (de nem Lenovo) telefonból kiolvasottak alapján, akkor a hangminőség sokat javult. Jó lenne, ha már egy kicsit több infó keringene a témában közkézen a neten, de most még semmi, az is csak kínaiul. Majd pár hónap múlva,,,

(#4638) Švejk válasza misi_89 (#4635) üzenetére


Švejk
őstag

Én Lambdázok, jobban bejön. Támogatottabb, valamivel talán gyorsabb is. Stabil nagyon, nem bántam meg az átállást. Adj neki egy esélyt.

(#4639) DJGABI válasza misi_89 (#4635) üzenetére


DJGABI
addikt

lambda jobban tud magyarul. (+ezek szerint frissebb) stabilitásban kb ugyanaz.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#4640) Botee


Botee
tag

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van, hogy a friss A820-ban elkezdett xarakodni minden ami google sync (először csak a play), majd factory reset, ott már a reboot során többször kiírta a kedves sorokat (gapps has stopped és tsai), azóta ezerszer próbáltam mindenféle trükköt amit - főként külföldi - fórumokban olvastam, de egy sem vált be. Magyarán a telefon megy, minden ok, de bármi ami google app az egyből crash/nem szinkronizál. Így meg ugye sok mindenre nem tudom használni sajnos, szóval ez nagyon nagy baj. Nyilván vmit elcsesztem a recovery/backup során. Tudnátok nekem ebben segíteni?
ps.: abszolút amatőr vagyok a dologhoz. ez biztos sokat segít :D ezt csak azért írom hogy ha van ötlet akkor azt viszonylag gyépés módon kell megfogalmazni, sorry :))

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#4641) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Tudnátok mondani olyan romot/programot amivel be lehet állítani, hogy 22:00-06:00 között mondjuk a telefon néma legyen? A régi telefonom romja cyanogenmod-os romja tudta ezt és jó lenne a cappa félével is megcsinálni. Vagy esetleg a gyári tudja ezt? :U

(#4642) iMaverick válasza cekkk (#4641) üzenetére


iMaverick
addikt

Próbáld meg a Timeriffic-et. Időzítve kapcsolgat sok mindent! (Gondolom müxik az A820-on is. :DDD )

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4643) cekkk válasza iMaverick (#4642) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi!

De nekem egy egyszerű kis valami kéne, mondjuk ami benne van már mondjuk a gravitibe csak nem látom :D
Vagy valamelyik rom hátha tudná :D

(#4644) DJGABI válasza cekkk (#4641) üzenetére


DJGABI
addikt

időzített kikapcsolás? :DDD

gyárilag tuti nem lesz (legalábbis én se láttam ilyen lehetőséget), 3rd party-t kell rá keresned mindenképp [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#4645) cekkk válasza DJGABI (#4644) üzenetére


cekkk
veterán

De az időzített kikapcsolásnál nem volt jó az ébresztés nem? :D Valami ilyesmire emlékszem, vagy az megoldódott végül? :D

(#4646) cappa72


cappa72
nagyúr

Régi problémára próbáltam keresni megoldást.

Ha még emlékeztek, akkor a módosított recovery-vel történt bakcup nem átparticionált telefonok esetén bizony sértültté tette a belső SD tárhelyet.
Körülnézegettem, kérdezgettem itt-ott, majd rátaláltam BM legújabb recovery-jére.
Ebben a csatolási pontok teljesen mások, mint az általam eddig látott recovery-ben.
Nosza, portoltam azt is, visszaállítottam az eredeti partíciókiosztást, csináltam egy friss telepítést.
Ezt lementettem CWM-mel.
Aztán factory reset.
Aztán CWM restore.
A belső SD nem sérült!
Ez azonban nem jelenti azt, hogy pl. a Lenovo alapú ROM-okkal is jó.
Ha valakinek van kedve tesztelni, akkor imhol vala: [link]. md5sum: c51ec32eb2d5d2f5caa3dc7bc80169b4

Tényleg csak az próbálja, aki bátor, és kicsit tapasztaltabb.

Más, partíciók változtatása.
Amikor valaki az átparticionáló szkriptet használja, akkor ott úgy néz ki, nem marad "felesleges" tárhely. Ugyanis ekkor eltűnik a /emmc@FAT.
Utána, ha valaki visszaállítja szintén szkripttel, akkor rendszerindításkor még nem jelenik meg a /emmc@FAT, és blokkol - ezt nem tudom miért... Ezzel még futok egy pár kört.
Meteos átparticionáló egy pár előre definiált értéket taralmaz, ami a legtöbb telefonhoz megfelelő, de nem mindegyikhez illeszkedik teljes mértékben. Ha az A820 esetén valaki ezt használja, akkor ezért marad meg a 14MB, és az /emmc@FAT.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4647) iMaverick válasza cekkk (#4645) üzenetére


iMaverick
addikt

Ja állj! Azt hittem a némítás a lényeg!! :B

Az időzített ki-bekapcsnál nem tudok jobbat én sem! (Az Amoi-mon korrektül müxik is.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4648) cekkk válasza iMaverick (#4647) üzenetére


cekkk
veterán

A némítás a lényeg, de reggel tudjon ébreszteni is a telefon :) :)

(#4649) janakbacsi


janakbacsi
őstag

megérkezett a készülékem. rootolt és twrp recovery van rajta. meg szeretném csinálni az átparcionálást és a cappa féle romot feltenni. maradhat ez a recovery rajta? ha csinálok vele egy rendszer mentést utána kell folytatni a particionálással és aztán a rom felrakással?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#4650) fape válasza cappa72 (#4646) üzenetére


fape
senior tag

Forráskód nincs esetleg hozzá?
Megnézném, mit változtattak....

Nem ezeket a drónokat keresik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.