Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) vegyszer válasza Švejk (#3450) üzenetére


vegyszer
addikt

Szerintem az, hogy minden romolásnál a partícionálást újra meg újra az elején elkövetted.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3452) Ulof


Ulof
csendes tag

Tisztelt Guruk!

Keresek egy dual simes telefont mindennapi használatra az alábbi feltételekkel:

- magán és céges tel.kártya használata
- internet és levelezés
- autós GPS
- 2-3 nap aksi idő, főképpen a telefonálásra

Szerintetek az A820 megfelelő lenne számomra?

Köszönöm

A lényeg az, hogy mi van a kő alatt.

(#3453) beg válasza Ulof (#3452) üzenetére


beg
veterán

Most ebben a fórumban szerinted mi lesz a válasz? :) A 2-3 nap erős kímélő üzemmódban fog csak összejönni.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#3454) gusthy válasza beg (#3453) üzenetére


gusthy
veterán

... De más androidos telefonnal is, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#3455) cekkk válasza gusthy (#3454) üzenetére


cekkk
veterán

P780al lehet esélye a dolognak :D :DDD

(#3456) simo_zsolt válasza cekkk (#3455) üzenetére


simo_zsolt
csendes tag

Köszönet vegyszer-nek. Ezzel az új ROM-al mintha megint új telefont kaptam volna, plusz már nem is olyan ijesztő a ROM csere :D

[ Szerkesztve ]

(#3457) Švejk válasza simo_zsolt (#3456) üzenetére


Švejk
őstag

Sikerült? Grat! :C
Látod, nem kell tőle megijedni. Melyik rom van rajta, Lambda, Linerty, vagy Cappa 4.2?

(#3458) vegyszer válasza Švejk (#3457) üzenetére


vegyszer
addikt

CP4.2-v2-by-Cappa72

És egyúttal gravity box, adblock, apn frissítés, FM rádió csere, kernel csere, partícionálva...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3459) Švejk válasza vegyszer (#3458) üzenetére


Švejk
őstag

Annyiszor hallom hogy Gravity Box, meg Busy Box... Pár szóban mire is valóak ezek?

(#3460) gusthy válasza Švejk (#3459) üzenetére


gusthy
veterán

Teljesen más a kettő. A gravity box egy olyan cucc, amivel mindenféle tweak beállítható tök egyszerűen. A Busybox pedig a szabványos Linux parancssoros utasításokat valósítja meg egy nagy natív binárisban.

(#3461) gusthy válasza cekkk (#3455) üzenetére


gusthy
veterán

... Csak az kicsit nagyocska :-) és beépített aksija van.

(#3462) cekkk válasza gusthy (#3461) üzenetére


cekkk
veterán

Nem volt feltétel a méret és az, hogy kivehető legyen az aksi :D :DDD

A P770nek sem lehet kiveni?

[ Szerkesztve ]

(#3463) vegyszer válasza cekkk (#3462) üzenetére


vegyszer
addikt

De igen

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3464) cekkk válasza vegyszer (#3463) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor az még lehet kibírna 2-3 napot esetleg. Én is azon gondolkoztam, de a közösség miatt A820 lett nekem is :D :R

(#3465) vegyszer válasza cekkk (#3464) üzenetére


vegyszer
addikt

Nézd, ha nem használod, csak vekker helyett, szerintem jó lehet akár 4-5 napig is. De akkor minek a telefon funkció benne

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3466) cekkk válasza vegyszer (#3465) üzenetére


cekkk
veterán

Én már hozzá szoktam, hogy minden este töltőn alszik a telefon, ez sajnos együtt jár ezekkel az okos telókkal.
Viszont hosszabb túrázásokkor stbnél jól jön a nagyobb aksi.

[ Szerkesztve ]

(#3467) vegyszer válasza cekkk (#3466) üzenetére


vegyszer
addikt

A jelszó: power bank.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3468) cekkk válasza vegyszer (#3467) üzenetére


cekkk
veterán

Én tudom, csak hát az megint plusz súly :D :P

(#3469) Dexxter182 válasza cekkk (#3468) üzenetére


Dexxter182
tag

Én voltam már a820-al túrázni 2 napot röhögve kibír, ha csak arra kell hogy a zsebedben legyen. (nem ezt használod navigálásra)

Ha csak készenlét + 1-2 fotó/videó, szerintem megugorja a 3 napot is. személyes tapasztalat.

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#3470) cekkk válasza Dexxter182 (#3469) üzenetére


cekkk
veterán

Én meg vettem a Lucus-t így majd navigálásra is használnám. De ennyi baja legyen az embernek :D

Én elfogadom a korlátait, ha kell viszek magammal majd power bank-ot :DDD

(#3471) vegyszer


vegyszer
addikt

Én most leltem ezt az ébresztő alkalmazást! Nagyon bejött...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3472) Dexxter182 válasza vegyszer (#3471) üzenetére


Dexxter182
tag

én is ezt használom, csak arra kell figyelni, hogy dátum állítgatáskor (pl ha csalni akarsz egy játékban :B ) néha megbolondul :) és nem ébreszt másnap :)

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#3473) Norbi1974


Norbi1974
tag

Sziasztok!

Nemrég jött meg az X-edik A820-as a baráti körömbe. Nekem nagyon tetszik a Linerty féle ROM, de sajna pont a telefonkönyv English benne, ami anyámnak nem igazán jó. Viszont ezzel működik pl az időzített KI/BE kapcsolás. (Már fentebb írtam nektek, hogy az általatok készített "A820_signed_050913_010638_hun" ROM-nál ez nem, vagyis csak ritkán kapcsolt vissza.)
Nem tudnátok a Linerty-s ROM-ot lefordítani? Megtaláltam az IdeaFriend fordított apk-ját, csak azt meg TRWP-vel nem tudtam felrakni.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Xiaomi MI 8

(#3474) vegyszer válasza Norbi1974 (#3473) üzenetére


vegyszer
addikt

Cappa72 teljesen magyar nyelvű romja nem lenne jobb?

Ha ellen segíteni a cserében, keress

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3475) Norbi1974 válasza vegyszer (#3474) üzenetére


Norbi1974
tag

Még nem próbáltam. Abban működik az automata ki/bekapcsolás? Forgatja a videókat/képeket a gyári galery?
Még valami, ezt írta Cappa a V4.2-essel kapcsolatban: "systemui apk csere az 1 kártyás verzióra" Remélem ez nem azt jelenti, hogy nem kezeli a 2 SIM-et, mert nekünk az a legfontosabb.
Köszi Vegyszer!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 8

(#3476) tsrt


tsrt
csendes tag

Sziasztok!
Bocsánat, hogy egyszer már kérdeztem, de hátha elkerülte valaki figyelmét...
A830-on kellene lednek jeleznie bizonyos történéseket (pl. töltés, új sms, nem fogadott hívás, stb.)?
Köszi

(#3477) Minstrel válasza tsrt (#3476) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nem kellene, ugyanazt tudja a gombok LED-je alapból, mint az A820-on, semmit :) Kivéve persze világítani használat közben.

(#3478) vegyszer válasza Norbi1974 (#3475) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha egy sim van benne, akkor nem mutatja az áthúzott térerő ikont. Ennyit jelent. Mindent tud, mint a gyári rom, "csak" minden magyar

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3479) vegyszer válasza tsrt (#3476) üzenetére


vegyszer
addikt

A tegnap a köztudatba Cappa72 által berobbantott gravity box tudja villogtatni a tapi gombok fényét mail, SMS, fb üzenet, Skype üzenet, naptár értesítés után biztosan. (nemfogadott hívás épp nem lett általam tesztelve, de erősen valószínű, hogy akkor is villog) Keress vissza, megéri. Egy CWMből telepítendő zip, és egy apk alkotják az okosságot

Az A830 telóban ugye nincs "igazi" értesítő led?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3480) Mercutio_ válasza vegyszer (#3458) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez már mind benne van a cappa rom+frissítésekben, vagy azon felül csináltátok meg ezeket?
Cappa rom nem a már átparticionált telóra megy fel?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3481) vegyszer válasza Mercutio_ (#3480) üzenetére


vegyszer
addikt

Felmegy minden partíció kiosztás esetén.

A rom maga tartalmaz mindent, ami a működéséhez kell, a többi cicatuning volt. "Pucéran" is jól megy. Átlag user nem fogja a különbséget sem látni, sem keresni, ami a 139es és a 135ös kernel között van. (de a SIMekhez rendelt eltérő csengőhangot lehet értékeli, meg a tapi gombok fényének villogtatását elmulasztott hívás esetén)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3482) Norbi1974 válasza vegyszer (#3481) üzenetére


Norbi1974
tag

Köszönöm, még beszélünk a cseréről a héten. ;)
És ezek még fenn állnak a V4.2 V2-nél is?:
#5 - CP4.2-v1 - 15% akku alatt A(z) Rendszer UI leáll - vegyszer
- -> Nem mindenkinél jön elő; tipp: egy rendszerhang hiánya okozhatja ezt?
#6 - CP4.2-v1 - Wifi sokszor nem csatlakozik, hitelesítési hibára hivatkozva; restart megoldja - fape

Xiaomi MI 8

(#3483) vegyszer válasza Norbi1974 (#3482) üzenetére


vegyszer
addikt

Az első igazi user error volt. A system/media/audio/ui mappát mindig kitöröltem a kamera néma lett tőle, de mikor jött a 15%-os akku riasztó üzenet, nem volt meg a keresett hang, és hibára futott. Azóta nem törlöm, csak némítottra cserélem a kellő 5-6 ogg fájlt. És a hiba nem jelentkezett azóta.

A másik nekem akkor jött elő, mikor az A830 romból főzött 4.2 androidot raktam fel (nem összetévesztendő a CP4.2-v1-by-Cappa72 rommal), de ott konzekvensen jött elő. Cappa72 rom alatt nem volt rá példa nálam.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3484) cappa72 válasza Norbi1974 (#3482) üzenetére


cappa72
nagyúr

a bug #5 az user error volt, törölték a systemUI által használt hangokat, ezért az apk, amikor meghívta a hang lejátszását, akkor - mivel nem volt már ilyen fájl - hibaüzenetet dobott.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3485) looser


looser
addikt

Sziasztok, még az elején vettem a telót és tettem fel a Zappa féle romot (talán 4.1.2 v2?), de ha most újratelepíteném - mivel látom van már 4.2-es is - akkor mit lenne érdemes módosítani? Pld. mennyire bonyolult a tárhely egybeolvasztása? Nekem elég lenne, ha csak a belső + a memkártya látszana, ez megoldható? Ezzel az új rommal nincs semmi ismert gond?
Köszi a választ :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#3486) vegyszer válasza looser (#3485) üzenetére


vegyszer
addikt

Üdv ismét!

Az egybepartícionálás kb egy perc. Akkor minden szabad belső memória a data partíció része lesz, kb 2,74GB, z sd lesz az sd...

A rom, és a frissítések felrakása pár perc. Bár Cappa72 4.1-hez képest óriási változásra nem kell számítani. Ugyanúgy jó ez is... A partíció átméretezéshez nem is kell újra húzni a rendszert...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3487) Minstrel


Minstrel
senior tag

Gravity bigyulával másnak se jelenik meg semmi ha kör alakú akkumulátor kijelzést jelöli be?

(#3488) vegyszer válasza Minstrel (#3487) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha 100%, és töltőn van akkor üres, egyébként jó. Melyik romra raktad rá? A gyári alapúak lehet kevésbé szeretik a Lenovo módosítások miatt

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3489) Ildike72 válasza vegyszer (#3479) üzenetére


Ildike72
csendes tag

Nem fogadott hívásnál is villogtatja szépen :)

(#3490) Minstrel válasza vegyszer (#3488) üzenetére


Minstrel
senior tag

Arra amit Te és Osztraksajt fordítottatok A820_signed_050913_010638_hun.zip

(#3491) vegyszer válasza Minstrel (#3490) üzenetére


vegyszer
addikt

Akkor lehet, hogy ott a hiba. (nem biztos, csak erős gyanú) én Cappa72 rommal látom szépen a kört

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3492) Minstrel válasza vegyszer (#3491) üzenetére


Minstrel
senior tag

Akkor marad a százalék, ezért most nincs kedvem lecserélni. Amúgy azt megtudhatom valahogy, hogy feltettem-e ehhez a rom-hoz a A820_update_patch_from_2.2_to_2.2.1.zip-et? Mert erre most nem emlékszem.

(#3493) cappa72 válasza Minstrel (#3492) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azt ne tedd fel, mert a buil.prop-ot is módosítja, nem beszélve a SystemUI-ról...
CSAK CP4.2-re szabad feltenni! (Na jó, mivel a 4.1-ben csak a kernel más, ezért arra is, de akkor fals lesz a kiírás... majd a legközelebbi patch-et sed -i -vel készítem)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3494) vegyszer válasza Minstrel (#3492) üzenetére


vegyszer
addikt

Lyukas kör 100% esetén

És 99%-on

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3495) Classi


Classi
csendes tag

Sziasztok!

Hogy tudok a két SIM-hez külön-külön csengőhangot beállítani? Ha jól emlékszem, valamelyik korábbi hozzászólásban volt egy ilyesmi app linkje. Aki feltette, megismételné?
Köszi

Na és most mit csináljunk?.... Paprikáskrumplit. Az hamar megvan...

(#3496) cappa72 válasza Classi (#3495) üzenetére


cappa72
nagyúr

dual sim ringer.
[link]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3497) nOvOp


nOvOp
senior tag

A 2 sim kártya egyszerre nem használható, ha az egyiken éppen beszélgetek, ha jól tudom. Amennyiben egymásra irányítom a két kártyát, azzal ki tudom küszöbölni, hogy nem vagyok elérhető ha éppen beszélek valakivel? Nekem jó lenne, ha mindkét sim elérhető lenne akkor is, amikor az egyiken beszélek.

(#3498) cappa72 válasza nOvOp (#3497) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, az átirányítgatás az megoldás, de költséges lehet.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3499) nOvOp válasza cappa72 (#3498) üzenetére


nOvOp
senior tag

Inkább főleg az lenne a cél, hogy lássam, hogy keresett valaki. Utána már vissza tudom hívni. A számból meg tudom, hogy céges vagy sem :)

(#3500) vegyszer válasza nOvOp (#3499) üzenetére


vegyszer
addikt

Arra jó lesz. Ha nincs tiltva

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.