Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) arfer válasza beg (#3149) üzenetére


arfer
aktív tag

Az IMEI számmal nem hiszem, hogy gond lenne, hiszen GSM módban működik mind a két slot, és a Settings/About... menüben ki is írja őket. A WCDMA mód nem megy :( . Megnézem, logba mit ír ilyenkor, hátha előrébb leszek...

@dacsa Nem, mint írtam, Telenor és T-Mobile kártyával próbáltam...

[ Szerkesztve ]

(#3152) beg válasza arfer (#3151) üzenetére


beg
veterán

Te nem A820T kaptál véletlenül? Az nem tudja a WCDMA-t :(
Itt megnézheted, mi a különbség, képet is kapsz.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#3153) cappa72


cappa72
nagyúr

[mukodik a gps tracker javitas!]

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3154) arfer válasza beg (#3152) üzenetére


arfer
aktív tag

Nem, tuti A820, MTKDroidTools-ban nézem a Band-eket, WCDMA-t ír, no meg a SIM foglalatnál is W van.

(#3155) beg válasza cappa72 (#3153) üzenetére


beg
veterán

Bírom, mikor egysosros workaround-al meg lehet oldani százak problémáit. Közösség powa! Köszönjük.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#3156) cappa72 válasza beg (#3155) üzenetére


cappa72
nagyúr

Gondold el, milyen futótűzként terjedhet szerte a világon ! :)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3157) ekrisztian válasza cappa72 (#3153) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Thx!a kollégának is!

(#3158) gusthy válasza dacsa (#3150) üzenetére


gusthy
veterán

... Továbbá nekem a voda kártyával remekül működik :-)

(#3159) vegyszer válasza cappa72 (#3156) üzenetére


vegyszer
addikt

Egyet nem értek: Erre az egysoros bejegyzésre tényleg hónapokat kell várni??? :W :W :W
A linket meg köszi! :R :R

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3160) cappa72


cappa72
nagyúr

Üdv Mindenkinek!

Hosszú hallgatás és nem sok aktivitás után sok segítséggel készült egy patch, amely a CP4.2-v1-hez egy kis mértékű frissítés.
A patch által végzett módosítások:
- Settings.apk csere apeelme-félére, ezzel a bug #3 megoldva
- Systemui.apk csere az 1 kártyás verzióra, köszönet jwchen119@xda-nak, ezzel egyidejűleg a SystemUI.odex eltávolítása; ez azoknak lehet jó, akik 1 sim kártyával használják a telefont, és nem szeretnék állandóan törölni a másik kártya üzenetét. Nem látszik a nem használt sim kártya térerő kijelzése.
- dualsim ringer beépítése a rendszerfájlok közé, mint 3rd party sw
- build.prop-ba a gps tracker javítás betéve
- build.prop módosítva v2-re

A telepítést követően a telefon információ CP4.2-v2-t fog mutatni.

Letöltés: [link]
md5sum : 3157c3d0449ba4a4b86ec5230ede3a8b

A teljes telepítőkészlet is elérhető lesz hamarosan.

Eddig az módosított funkciókat teszteltem, nem találtam hibát. ( a dualsim ringerben van még bug, a hanghívás felvétele után egy 0,5s utócsengés hallható)
Amennyiben mégis hiba merülne fel, kérlek jelezd.

[ Módosította: CoolMan ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3161) magicbox válasza cappa72 (#3160) üzenetére


magicbox
senior tag

A CWM-es telepítésnél hibával leáll. Kézzel felülírva az eredeti fájlokat Root Explorerrel pedig restart után bootloop. Tehettem újra az egész telót, mert hülye voltam és nem mentettem előtte :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#3162) cappa72 válasza magicbox (#3161) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mi volt a hibaüzenet?

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3163) magicbox válasza cappa72 (#3162) üzenetére


magicbox
senior tag

Error E:\....zip
(Status 6)
Installation aborted

Különben meg sziasztok! :) Sony Xperia P-ről váltottam A820-ra. Több ilyen telót frissítettem, megtetszett a hiányosságai ellenére, a P tele volt szoftveres gondokkal, ezért váltottam.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#3164) dacsa válasza cappa72 (#3162) üzenetére


dacsa
senior tag

Nekem status7-el állt le :/

(#3165) cappa72 válasza dacsa (#3164) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hm... az érdekes. De a hibaüzenet az mi?

@(#3163) magicbox
Köszönöm a visszajelzést. Az valami szintaktikai hiba lesz...

Közben ez miatt nem is él már a link, javítás után majd frissítem.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3166) DJGABI


DJGABI
addikt

Lambda-féle rom mindenkinél okés? Ugyanazokkal az alkalmazásokkal picit lassúcskábbnak, tűnik mint a Linerty-féle, meg a GPS hol működik, hol nem. Van hogy bekapcsolom, bemegyek az alkalmazásba és egyáltalán nem villogtatja a kis GPS ikont bal fenn (meg se jelenik egyáltalán), ilyenkor műholdat se talál. Újraindítás után OK. Ja meg ami atab5-nél is volt: mobilnet bekapcsolásnál úgy jelzi mintha felmenne, de közbe adat nem jön (ez szerencsére eddig csak egyszer volt)

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3167) Dexxter182 válasza DJGABI (#3166) üzenetére


Dexxter182
tag

Szia, én lambda-t használok (3-4 napja) és pont az ellenkezőjét tapasztaltam...
Gyorsabbnak tűnik érzésre... a real racing 3 pedig határozottabban gyorsabban tölt be.

A navigációval sem volt problémám. Egyetlen dolog ami furcsa, hogy néha úgy látom teljesen indokolatlanul leesik a jel erősség. aztán utána vissza.

Ezenkívül semmi extra.

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#3168) gusthy válasza magicbox (#3163) üzenetére


gusthy
veterán

Welcome :-) akkor nem vagyok ezzel egyedül. Semmi hívásbug, a GPS működik, ilyesmi.... :-)

(#3169) vegyszer válasza cappa72 (#3165) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem TWRP alatt nem ment fel. A logot privát üzenet formájában küldöm

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3170) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Needrom-on kijött a Lambada CWM 2.31-es verziója, tervezi ezt valaki magyarítani? :)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#3171) pocok1970 válasza HeavyToys (#3170) üzenetére


pocok1970
tag

Már a 2.3.2 is kijött. :) Azt használom és atom stabil.

(#3172) magicbox válasza gusthy (#3168) üzenetére


magicbox
senior tag

Így igaz ;)

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#3173) HeavyToys válasza pocok1970 (#3171) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Ez teljesen magyar nyelvű?

(#3174) pocok1970 válasza HeavyToys (#3173) üzenetére


pocok1970
tag

Kb a 90%-a magyar a többi pedig angol.

[ Szerkesztve ]

(#3175) Švejk válasza pocok1970 (#3171) üzenetére


Švejk
őstag

Kipróbálnám ezt a Lambdát...csak ha jól látom nem recoveryből telepítős, én arra esküszöm. Nincs véletlenül egy olyan verziója neki?

(#3176) pocok1970 válasza Švejk (#3175) üzenetére


pocok1970
tag

Recoveryből kell telepiteni. Ha a telefonon CMW van fent akkor nem kell semmit mókolni a Flash tools-al.

[ Szerkesztve ]

(#3177) Dexxter182 válasza Švejk (#3175) üzenetére


Dexxter182
tag

Recovery-s:
Én CP4.2-re (s138) tettem fel recovery-vel:
először ezt : Lenovo A820 - Lambda v2.3 - Multilang

aztán pedig az update-eket:
Lenovo A820 - Update Lambda v2.3 to v2.3.1
Lenovo A820 - Update Lambda v2.3.1 to v2.3.2

Kb

pikk-pakk fent volt, csont nélkül.

[ Szerkesztve ]

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#3178) Švejk válasza Dexxter182 (#3177) üzenetére


Švejk
őstag

Nagyon köszi mindkettőtöknek! :R

Magyarul valaki leírná, hogy mit is kell mókolni, ha TWRP-m van? :B

[ Szerkesztve ]

(#3179) pocok1970 válasza Švejk (#3178) üzenetére


pocok1970
tag

[link]
CWM recovery: [link]

(#3180) Švejk válasza pocok1970 (#3179) üzenetére


Švejk
őstag

Váháhá, köszönöm! :R

(#3181) joiner007


joiner007
aktív tag

Ez a Lambada CWM 2.31 gondolom ugyanúgy felmegy twrp alól is nem? Erősítsetek meg ha így van, mert az előző lambdát így tettem fel, csak nem sokáig volt fent, mert semmi újat nem nyújtott a magyarított rom után. A kör alakú akksi kijelző pedig bántotta a szememet, ebben is az van?

(#3182) attilav2


attilav2
őstag

Itt van a google gyári 4.2 launcher 4.1-re portolva http://d-h.st/hRk [link]
Az onda v712 logoutos tesztjéből vettem a linket.

Ennyit említ a leírás:
"Miután a letöltés befejeződött, másoljuk ki a fájlt RootExplorer-ben és illesszük be a system/app mappába. Van egy másik "Indító" nevű fájl is a mappán belül, amit törölni kell ahhoz, hogy az újat használhassuk. Másolás, törlés után újraindít és kész is vagyunk mindennel."
Lehet próbálkozni hátha valakinek sikerül az a820 gyári 4.1-ére feltornászni a vanilla android launchert.

Én is szemezek ezzel a telefonnal, de a lenovo launchert nem csípem, jobb szeretem a google stock launchert.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3183) DJGABI válasza attilav2 (#3182) üzenetére


DJGABI
addikt

felesleges körök... Nova/Apex - Ugyanúgy gúgel kódra épül, csak sokkal okosabbak.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3184) iMaverick válasza attilav2 (#3182) üzenetére


iMaverick
addikt

A DJGABI kolléga által ajánlott Nova/Apex mellé ajánlom figyelmedbe a SoloLauncher-t. Ezt nyomatom már 3-4 hónapja és kellemes.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3185) krisi047 válasza cappa72 (#3153) üzenetére


krisi047
aktív tag

Biztos láma kérdés, de a fájlon belül hová is kell ezt beilleszteni? :B odaraktam csak úgy legvégére, de nem engedte elmenteni.

(#3186) cappa72 válasza krisi047 (#3185) üzenetére


cappa72
nagyúr

Lehet, hogy nem root joggal nyitottad meg, ha nem tudtad elmenteni.

A helyét illetően pedig a legutolsó sorban elfér, jó helyen van ott.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3187) BaginZe válasza iMaverick (#3184) üzenetére


BaginZe
tag

Hogyan tudom beállítani, hogy a középső gombra ne dobja fel állandóan a választási lehetőséget a solo és az ideadesktop között? (set as default nem működik)

(#3188) cappa72


cappa72
nagyúr

Javítottam a szintaktikai hibákat a CP4.12-v1 -> v2 frissítő CWM szkripben.

Többszöri sikeres település után UP a CP4.2-v2 patch-nek.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3189) magicbox válasza cappa72 (#3188) üzenetére


magicbox
senior tag

Úgy látszik én vagyok az első mindig hajnalban :) A frissítés gond nélkül lefut! Egy kártyával használom a telót. A 2. kártya üzenetét ugyanúgy törölni kell! Viszont, végre csak az aktív SIM látszik. A ringer segédprogramra, gondolnám én, az egy kártyával használóknak nincs szüksége. Akkor az leszedhető?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#3190) cappa72 válasza magicbox (#3189) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi, hogy kipróbáltad.

A ringer segédprogramra, gondolnám én, az egy kártyával használóknak nincs szüksége. Akkor az leszedhető?
Természetesen törölhető, ha nem használod.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3191) vegyszer válasza cappa72 (#3188) üzenetére


vegyszer
addikt

TWRP alatt tökéletes.
:R :R

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3192) attilav2 válasza BaginZe (#3187) üzenetére


attilav2
őstag

Esetleg törölni az idedesktopot?
Előtte mentsd le.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3193) BaginZe válasza attilav2 (#3192) üzenetére


BaginZe
tag

Jó "hamar hobbit"-hoz méltóan nem győztem kivárni a választ, úgyhogy én is így oldottam meg :)

(nobloat free progival: backup and delete)

[ Szerkesztve ]

(#3194) Mercutio_ válasza BaginZe (#3193) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hamari lesz az, ha jól emlékszem :) Burárum :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3195) BaginZe válasza Mercutio_ (#3194) üzenetére


BaginZe
tag

jogos :))

"ha már ilyen kis hamari hobbit voltál a lenovo entek erdelyében"

(#3196) magicbox válasza cappa72 (#3190) üzenetére


magicbox
senior tag

Ne hülyéskedj! Mi köszönjük a munkádat!

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#3197) arfer válasza arfer (#3151) üzenetére


arfer
aktív tag

Tovább nyomoztam, miért nem megy a WCDMA sáv. adb logcat-ben sajnos nincs semmi exception, sem error, csak ilyenek, hogy

D/MobileDataStateTracker( 399): net: Intent from SIM 0, current SIM 0, current DataState DISCONNECTED
D/MobileDataStateTracker( 399): net: net setting isAvailable to false
D/MobileDataStateTracker( 399): net: Received state=DISCONNECTED, old=DISCONNECTED, reason=dataDetached

Ez sokszor van a logban, csak "net" helyett olyanokkal, hogz "supl", meg "dm"... Mond ez valakinek valamit?

A Wifi NVRAM err 0x10 nyomozásom oda jutott, hogy a telefon minden Wifi ki-be kapcsoláskor megváltoztatja az MAC addresst. Találtam leírásokat, mit kell csinálni, és letöltöttem egy fix-et hozzá, ami megoldotta (csak persze gondolom nem permanensen, factory resetet nem fog túlélni, de kipróbálom). Azt vettem észre, hogy amíg változtatgatta a MAC-et, addig 00-val kezdődött, de a fix után már nincs benne 00. Ez is mond valamit valakinek?

Nyomozok tovább :) ...

(#3198) adam0913


adam0913
tag

Rendeltem egy ilyen telót a tmallbox-tól aug 27.-én, és azóta "feldolgozás alatt" van a vásárlási kérelmem.
Másoknak is ilyen sokáig tartott ez a "Preparation in progress" ?

(#3199) Mercutio_ válasza adam0913 (#3198) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én már kaptam Honkong post-os tracking numbert ami alapján tegnap vette be a csomagot az ottani posta, és szintén hét elején lett megrendelve.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3200) adam0913 válasza Mercutio_ (#3199) üzenetére


adam0913
tag

Megnéztem, hogy 13 "loyalty points" kell a megerősítéshez, ez mi lenne mégis? Nekem 0 van. :F
Mert a pénz már nincs a számlaszámomon, tehát már elment, de még mindig megerősítést kérne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.