Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) Zola007


Zola007
veterán

be / kikapcsolási animációt szeretném cserélni, arra van valamilyen megkötés hossz vagy felbontás tekintetében?
van valakinek készen valami amit be lehetne tenni a kínai helyett?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3702) vegyszer válasza Zola007 (#3701) üzenetére


vegyszer
addikt

Szerintem annyi a megkötés, hogy azonos méretű legyen, mint a kijelző. De a system/media mappában van egy bootanimation.zip, és egy shutanimation.zip. Őket kell root jog mellett kicserélni. Szerintem ha a fájlnévre keresel a Googlegal, és a QHD felbontást is mellé rakod, akkor lesz találat.

De azért ellenőrizni praktikus a felbontást!

Kibontva ott vannak benne a képek

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3703) M3xx


M3xx
tag

Lenne egy olyan kérdésem/kérésem, hogy Debrecenben lenne-e valakinek egy megnyomkodható példány? Barátnőnek lenne, így elsődleges szempont a kinézet lenne, nagyon izgatja a fantáziánkat, hogy milyen is kézben fogva.

(#3704) Zola007 válasza vegyszer (#3702) üzenetére


Zola007
veterán

rákerestem gugliban, de mily meglepő, szinte csak erre a fórumra dob találatot a bootanimation.zip + a820 keresésre. :)
azért kérdeztem hogy mennyire a telefonra szabott a dolog (pl. hossz, stb), mert más típusokhoz találni ilyen animációt, csak azt nem mertem berakni helyette.
nem akartam és nem is akarok túlzottan mélyen belenyúlni a telóba, alapvetően nekem buherálás nélkül is bőven megfelel az én tök átlagos (hang+sms+net+zene+gps) használatomra.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3705) cappa72 válasza Zola007 (#3704) üzenetére


cappa72
nagyúr

[link] Néhány.
Nem nlztem meg, de hátha találsz párat.
Igazából a felbontás a lényeges - szerintem.
De neked mindig csak a bootanimation.zip kell.
Az kell a /system/media/ könyvtárba a megfelelő (0644) jogokkal.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3706) csabi236


csabi236
tag

sziasztok.tudtok ajánlani nekem egy használható rom-ot?A gyári minideales van rajta.esetleg egy 4.2 vagy miui érdekelne ha van rá!!!

(#3707) vegyszer válasza Zola007 (#3704) üzenetére


vegyszer
addikt

Mondom bootanimation.zip qhd, nem A820. ;]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3708) vegyszer válasza csabi236 (#3706) üzenetére


vegyszer
addikt

miui_A820_3.9.3_nvqvi3pg8g_4.2.zip

Ezzel keress rá.

Bár a Cappa72 féle CP4.2-v1-by-Cappa72 romot is csak ajánlani tudom

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3709) csabi236 válasza vegyszer (#3708) üzenetére


csabi236
tag

és ezek a romok megbízhatóak?

(#3710) vegyszer válasza csabi236 (#3709) üzenetére


vegyszer
addikt

A második minden bizonnyal. Azt használtam, amióta kijött (előtte meg az elődeit).

A MIUI romot nem néztem még meg.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3711) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Az jelent valami problémát ha TWRP-ben olyan üzenettel találkozom, hogy
E:Unable to mount '/emmc' ?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3712) vegyszer válasza Mercutio_ (#3711) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez jó kérdés. Cappa72 szerint az átpartícionálási művelet után hiányzó sd-t jelenti. De nekem nem fordult elő egyszer sem, pedig én is átpartícionáltam...
(igaz, hogy akkor még CWM alatt formáztam meg)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3713) cappa72 válasza vegyszer (#3712) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez persze csak az én véleményem.
De belenéznék abba a twrp-be, amit használtok.
Ha tudnátok linkelni, Mcköszönném.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3714) vegyszer válasza cappa72 (#3713) üzenetére


vegyszer
addikt

A múltkor priviben osztott Dropbox linken ott van ez is.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3715) Mercutio_ válasza cappa72 (#3713) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem is 2.4.4.0-ás van fent, de S138-as kernel van volt a linerty-s rendszer alatt.
Át akartam küldeni, de csak TWRP-vel mentett van belőle nálam, azt meg ugye ha van mivel megnyitni, akkor már nincs rá szükséged :DDD

Pofás ez a minimalista rom amit összeraktál:R elkezdem felpakolni rá a kedvenc app-jaimat, mehet titaniumból igaz, nem kell marketről telepítgetni:?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3716) vegyszer válasza Mercutio_ (#3715) üzenetére


vegyszer
addikt

Szerintem a market (frissen) mindég jobb. Persze a mentés kérdés más kérdés...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3717) cappa72 válasza vegyszer (#3714) üzenetére


cappa72
nagyúr

Oké Megnézem hamarosan.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3718) cappa72 válasza vegyszer (#3716) üzenetére


cappa72
nagyúr

Emmc csatolás nélküli TWRP:[link]
Ha valakinek ilyen emmc csatolási hibát jelez, és bátor, az feltehetné ezt, hogy lássuk, ezzel jön-e a már említett hiba: E:Unable to mount '/emmc'
md5sum: 1186d287376e765ef813e2c9682168ea

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3719) vegyszer válasza cappa72 (#3718) üzenetére


vegyszer
addikt

A csatolás pontokat cserélted le?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3720) cappa72 válasza vegyszer (#3719) üzenetére


cappa72
nagyúr

Gyakorlatilag kikommenteztem (#) az emmc bejegyzést, más változtatást nem csináltam.

szerk:
A teljes csatolási pont lista így erre módosult:
/boot emmc /dev/bootimg
/cache ext4 /dev/block/mmcblk0p6
/data ext4 /dev/block/mmcblk0p7
/misc emmc /dev/misc
/recovery emmc /dev/recovery
#/emmc vfat /dev/block/mmcblk0p8
/system ext4 /dev/block/mmcblk0p5
/sdcard vfat /dev/block/mmcblk1p1 /dev/block/mmcblk1
/nvram emmc /dev/nvram
/uboot emmc /dev/uboot

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3721) vegyszer válasza cappa72 (#3720) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem nem volt a régivel se baj.

Ha elcsesződik a recovery, akkor csak a flesh segít?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3722) cappa72 válasza vegyszer (#3721) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha elcsesződik a recovery, akkor csak a flesh segít?
Ezt hogy érted? A recovery hogyan csesződhetne el?

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3723) vegyszer válasza cappa72 (#3722) üzenetére


vegyszer
addikt

Arra gondoltam, hogy ha valami miatt nem áll fel a rendszer, akkor csak a flashtool segítségével lehet életet lehelni bele?

Kipróbáltam, az általad módosított TWRP-t, megy funkciója szerint. (mentés, wipe, MIUI rom telepítés, kikapcsolt töltési animáció itt tökéletes, mentés visszaállítás) hibát nem dobott, mint nekem eddig sem.

De érdekes módon 7 partíciót ment, és csak 6-ot állít vissza :F

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3724) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Nektek se csinál semmit a telepitre kattintva ha letöltitek az adfree-t? [link]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3725) vegyszer válasza Mercutio_ (#3724) üzenetére


vegyszer
addikt

Én az org.adaway_42.apk -t használom reklám blokkoló gyanánt, meg a tűzfalat. Mert én így szeretem

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3726) Mercutio_ válasza vegyszer (#3725) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fdroid-os telepitő biztonságos?

Az mitől van, hogy nem megy dolphin browser miniben a 2 ujjal széthuzos nagyitás, valamint a beállitások bevitelnél kiválasztottam a swiftkey-t mégis marad a droidos bill

Ja egy érdekesség: a ZTE V970 kijelzője sokkal kékesebb, ránézésre szebbnek tűnik, bár nem tudom ebbe a matt fólia közrejátszhat-e?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3727) vegyszer


vegyszer
addikt

Az új MIUI rom nekem tetszett, mármint az a negyed óra alatt, amit a telón töltött. Ez jól, (jobban) látja az átméretezett data partíciót. (~3GB alulról) Sőt, szerintem fel is ismerte, hogy mi történt, mert tisztán magában nem is csatolta fel a 14MBos partíciót.
Két térerő ikon, és szolgáltató név volt, de a 3G/2G váltás megemlítése is azonnal kiakasztotta a rendszert. Hiányzott a tapi gombok fényének kikapcsolási lehetősége, a másikban jó volt. A boot Lenovo logo megmaradt, és jól töltött kikapcsolt állapotban is (mármint az animáció jó volt) még lehet, hogy kap majd egy hosszabb próbát. (az első boot kifejezetten hosszúra sikeredett, de cserébe viszont néma csendben zajlott)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3728) Zola007 válasza cappa72 (#3705) üzenetére


Zola007
veterán

tudatlan vagyok, így kérdezném hogy mi az a 0644 jog?
én felnyitottam root explorerrel és átraktam egy másik mappába a boothangot.

más: felajánlott egy a820-s139_130422 frissítést. Engedjem hogy felrakja? ez most a legújabb gyári Lenovo rom lenne egyéb kuktáskodás nélkül?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3729) vegyszer válasza Zola007 (#3728) üzenetére


vegyszer
addikt

Csak akkor frissítsd ha nem probléma, hogy utána nem indul a teló. Ha akarod használni, akkor inkább hagyd ki. (csak a gyári recovery mellett indul el)

A zippet nézd meg, elég a bootanimation.zip -et belőle a system/media mappába rakni. Szerintem NE akard keresztbe szerkeszteni -rw-r--r-- jogokat kell neki adni.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3730) Zola007 válasza vegyszer (#3729) üzenetére


Zola007
veterán

wtf? :Y akkor hagyom, jó ez így is :R
csak azért kérdeztem, mert az egyik fórumtárs nem rég örömködött, hogy neki gyárilag ez volt rajta.
rákerestem a fórumban, de nem sikerült kilegóznom, hogy miért nem indul el vele?

-rw-r--r-- jognál akkor most melyiket kell bepipálni?
jól sejtem, hogy az első gondolatjel nem kell oda, csak véletlenül került be?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3731) Zola007 válasza Zola007 (#3730) üzenetére


Zola007
veterán

fene, elcsesztem a képet.
na mindegy, csak példa, special részt akkor hagyjuk mindig nyugton?
mi történik ha miután R/W-ként nyitottam meg, nem mountolom ismét R/O-ként és úgy lépek ki a root explorerből?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3732) vegyszer válasza Zola007 (#3731) üzenetére


vegyszer
addikt

Csak annyi történik, hogy nem menti a változást

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3733) gusthy válasza vegyszer (#3727) üzenetére


gusthy
veterán

A 2G/3G-t úgy oldottam meg, hogy feltettem az I am CEO nevű appot, ami engineering módba visz, és ott ugyanúgy lehet állítani, tán még kevesebb katt is, mint a gyári.

(#3734) Zola007 válasza cappa72 (#3705) üzenetére


Zola007
veterán

Szia Cappa72
írtam privit

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3735) Zola007


Zola007
veterán

Van egy kis gondom, remélem tud valaki segíteni.
Leszedtem ezt a bootanimációt, a képeket raktam át belőle az eredeti booanimation.zip-et kimentettem a telefonról, eredeti könyvtárait megtartottam, csak a fájlokat cseréltem le benne, de ugyanúgy boot_##.jpg formára neveztem el őket.
Visszaraktam a telóra, jogok rendben voltak.
A telefont kikapcsoltam, majd be, de a kezdő fehér kínai kép bejön (ami már elméletileg nincs is a zip-ben) és utána nem történik semmi, a gombok világítanak majd elalszanak. Tehát a telefon bekapcsolt, de a képernyőn nem látszik semmi sem, mintha a fekete boot-képernyőben ragadna.
Gépre kötve látja a meghajtókat, csak képernyő nélkül nem tudom csatolni.
Kikapcsolni is csak akku kivétellel lehet.

Factory resetet próbáltam, de nem volt mentés. Gyári 3e recovery van rajta.

Mit lehetne tenni ebben az esetben?

Semmi máshoz nem nyúltam, 3 dolog lehet a gond:
- a jpg formátum, de máshol is használnak vegyesen png/jpg-t
- vagy a desc.txt leíró nem jó
- esetleg felrakáskor sérült a fájl (emailben küldtem el magamnak a telóra.

Mit lehetne tenni hogy visszaálljon a gyári állapot?

üdv: Zola

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3736) gentleman123 válasza Zola007 (#3735) üzenetére


gentleman123
csendes tag

Azt nem tudom, hogy pontosan mi kellene a bootanimation.zip felépítése legyen, de én leszedtem egy A820_update_patch_from_2.2_to_2.2.1.zip fájlt és abból tettem át a boot és shutdown animation zip-eket és tökéletesen működik.

Gondolom CWM-el visszaállítható ez a zip fájl, az általad linkelt fájl is CWM-el telepíthető patch-nek tűnik.

(#3737) Zola007 válasza gentleman123 (#3736) üzenetére


Zola007
veterán

köszi
az a nagy zip fájl, annak az egyik alkönyvtárában van a bootanimation.zip, abból vettem "kölcsön" a képeket.
gugliztam egy kicsit neten és szerintem megvan a probléma oka, csak még nem tudom hogyan tegyem rükvercbe a dolgot :D

mikor kicseréltem a fájlokat, a bootanimation-t a totalcommander tömörítője nem "raktároz" beállítással zárta vissza, hanem bizonyos fokú tömörítési algoritmust is bevetett és emiatt boot során nem tudja megnyitni
(külföldi fórumokon sokan futottak már bele ebbe, persze mindenki csak annyit ír hogy megoldotta azóta, de azt hogy hogyan, azt nem :( )

nekem gyári 3e recovery van és lehetőleg nem akarom piszkálni a telefont. ennyit akartam összesen módosítani rajta, elméletben működnie kellett volna, de a gyakorlat mást hozott sajna

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3738) gentleman123 válasza Zola007 (#3737) üzenetére


gentleman123
csendes tag

Recovery módosítás nélkül gyanítom, hogy újra kellene telepíteni egészen...
Szokásos kérdés szokott itt lenni, hogy van-e mentésed?

(#3739) vegyszer válasza gentleman123 (#3738) üzenetére


vegyszer
addikt

Használható mentése nincs. A gyári recovery mellett ugye nem tud mit csinálni. Az egyetlen egyszerű út az lenne, ha találna hivatalos (a gyári recovery számára szignózott), sd-ről telepíthető update.zip-et.

Mivel ilyen közkézen nincs, a helyzet bonyolultabb.
ADB-n keresztül vissza lehet tenni az eredeti bootanimation.zip fájlt. De hogy pontosan hogyan, azt arra hagyom, hogy kifejtse, aki használja is. Én egyszer kellett, hogy igénybe vegyem a recovery cseréje során a ZTE Blade-nél, 2 éve. Az itt nem biztos, hogy mérvadó

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3740) gentleman123 válasza vegyszer (#3739) üzenetére


gentleman123
csendes tag

Az adb-hez be kellene kapcsolni az usb hibakeresést, de nincs képernyője...

(#3741) osztraksajt válasza vegyszer (#3739) üzenetére


osztraksajt
őstag

Közben én is gondolkoztam a dolgon. Annyit lehet megpróbálni hogy flastoolal felrak egy CWM recoveryt. De csak azt. így nem nyúl magához a rendszerhez.

CWM-hez (jó esélllyel) lehet scriptet csinálni ami csak a bootanimáció file-t cseréli vissza, és akkor megmarad a rendszere is.

Pont nekem a "A820_update_patch_from_2.2_to_2.2.1.zip" taralmaz egy bootlogó cserét, abból kiollózni a felesleges részeket (ideafriend stb) csak azt cseréli le.

Szakértőinknek mi a véleménye, ez működhet?

[ Szerkesztve ]

(#3742) vegyszer válasza osztraksajt (#3741) üzenetére


vegyszer
addikt

Igen, szerintem működne. De a mikéntjét nem tudom. (csak muszáj root esetén volt ilyen alkalmam a teloba nyúlni. De ha egy mód van rá, akkor kerülöm)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3743) cappa72 válasza osztraksajt (#3741) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem is működne.
Feltéve, hogy úgy módosítja hogy csak a bootanimation. zip-et rakja fel.
Viszont a boot-logo nem azonos a bootanimation. zip-el.

Ha az recovery akkor akár adb-n keresztül is be lehet szaladni a rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3744) Zola007 válasza cappa72 (#3743) üzenetére


Zola007
veterán

ez nem az én készülékem, de nekem is ez a kép jön be, ami a bootanimation.zip-ben garantáltan nincs már benne, tehát máshonnan veszi. Annyi különbséggel, hogy utána világított fekete háttér van.
Illetve gombok világítanak, mindháromra rezeg ha tapizom. power gomb megnyomásra képernyő éled/elalszik tehát szerintem a bootban ragad a telefon.

ez az eredeti bootanimation.zip, és a módosított

beleraktam PIN nélküli kártyát, egyet csöng de nem hívható, így gondolom nem áll fel teljesen a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3745) vegyszer válasza Zola007 (#3744) üzenetére


vegyszer
addikt

Az a boot.img része. Egy másik rom, pl Cappa72 féle, a gyári Lenovo feliratra cseréli ezt (és az animációt a Lenovo animációra). Valóban nem a bootanimation.zip része.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3746) Zola007 válasza vegyszer (#3745) üzenetére


Zola007
veterán

akkor viszont szinte biztos hogy a tömörítéssel lesz gond, nem tudja megnyitni a .zip-et
megnéztem különböző beállításokkal tömörítve és csomagolva tömörítetlenül tényleg nagyobb mint amit felraktam, normál tömörítési eljárással pedig szinte pont annyi.
Szóval nem csak kötegelve lettek a fájlok, hanem bizonyos fokú tömörítést is kaptak, ezért nem tudja megnyitni a telefon

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3747) vegyszer válasza Zola007 (#3746) üzenetére


vegyszer
addikt

Egy kérdés. A kész (új) bootanimation.zip miért nem volt jó? Miért szerkesztetted keresztbe?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3748) adam0913


adam0913
tag

Ha valaki aki a tmallbox-tól rendelte a telefont és ráér, az kérem írjon privátüzenetet..már aug. végén megrendeltem, de még mindig ott van Hong Kong-ban, a post tracking ezt írja :
"05.09.2013 00:00 Hong Kong Arrival at international place of exchange Hungary "
Ahogy olvastam a fórumokon, volt olyan aki bőven utánam rendelte meg a Lenovo telefonját, és annak már Magyarország felé tart a teló...Mi ilyenkor a teendő, vagy csak én vagyok ilyen peches? :F :(

(#3749) Zola007 válasza vegyszer (#3747) üzenetére


Zola007
veterán

azért mert más más volt a könyvtárak, fájlok neve és a leíró is eltérő parancsokat és időzítést tartalmazott.
ezért azt gondoltam, hogy jobb lenne megtartani az eredeti bootanimation.zip-ben lévő mappa és fájlneveket, amihez van működő desc.txt. csak a képtartalmat cseréltem ki
az elképzelést továbbra is helyesnek vélem, a hiba szerintem a kivitelezésben keletkezett (90% hogy a tömörítés a ludas)

(#3748) adam0913: szerintem ez inkább azt jelenti hogy megérkezett a Mo-i nemzetközi postakicserélőbe, tehát tulajdonképpen a vámon csücsül, de ne legyen igazam.(orczy téri elosztót kell felhívnod, rag-szám és cím alapján érdeklődni)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3750) Ulof


Ulof
csendes tag

A TmallBox oldalon megrendelt A820 telefonomat HK helyett Singpost hozza, remélem nem lesz gond... :N

A lényeg az, hogy mi van a kő alatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.