Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) mgy


mgy
senior tag

Nnna, nálam olyan nincsen... :)

(#4952) cappa72 válasza KisTücsök (#4950) üzenetére


cappa72
nagyúr

A garanciavesztéstől ne félj, mert ha lemented a gyári állapotot, akkor azt vissza is lehet állítani.
Onnantól meg újra él a garancia. :K
Én már túl vagyok egy ilyen garanciális cserén.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4953) KisTücsök válasza cappa72 (#4952) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ezt jó hallani. Értem. Köszi!

Akkor majd felrakok (vagyis megpróbálok, aztán csak remélni tudom, hogy sikerül is) egy magyar ROM-ot. De majd úgyis fogok valószínűleg kérdezősködni akkor.

(#4954) KTU válasza vegyszer (#3907) üzenetére


KTU
addikt

Ez még mindig igaz? [link]
Szóval, CP4.2 + V2
Ez mi lenne benne :U :
"systemui apk csere az 1 kártyás verzióra"

ezután,
Átparticionálás CWM-mel 2,7GB /data partícióra,
belső SD letiltó szkriptet CWM-ből.

És melyik CWM-et rakjam fel?
TWRP nem bejövős :U

Most
TWRP v2.4.4.0
rom:

Eléggé samsung íze van, stock androidot jobban csípem :U

:R

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#4955) szirtizsiraf válasza mgy (#4951) üzenetére


szirtizsiraf
csendes tag

És próbáltál scrollozni? Mert ott lehet azt is !

(#4956) mgy válasza szirtizsiraf (#4955) üzenetére


mgy
senior tag

Hú, azt nem tudtam, de majd megkérek valakit, mutassa meg! :DDD

(#4957) ronaldo


ronaldo
őstag

Mennyit bír az akksija a telefonnak? Elfordultam a P780-tól főleg a mérete miatt, másrészt nem akarok annyit mtk6589 prociért adni. Előbb olyat olvastam, hogy ez egy napot bír. Ez komoly?

(#4958) Toth_Jani válasza ronaldo (#4957) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nem feltétlen bírja 1 napig most szedtem le a töltőről, és most azt mondja.
Beszélgetés 12 óra
Videó 10 óra
WIFI 9 óra
GPRS internet 8 óra.
Így gondolom a Youtube-on filmnézés kb: 4 óra.
De ha letenném nem nyúlnák hozzá, és nem is hívnának akkor napokig elvan.
Nálam 2-3 napig bírja, ha nem ezen akarok egész nap internetezni.

[ Szerkesztve ]

(#4959) gusthy válasza ronaldo (#4957) üzenetére


gusthy
veterán

Hát ugye ez az a kérdés, amire sosincs jó válasz.
Le lehet meríteni ezt is pár óra alatt, mint bármi mást.
A tapasztalatom az, hogy az átlagosnál valamivel jobban bírja, a kettővel ezelőtti Samsung S Advance-hez képest úgy harmadával, az eggyel ezelőtti Xperia P-hez képest majdnem kétszer.
Úgy kibírja az egy napot, hogy nem kell foglalkoznom nap közben azzal, hogy mit kapcsolok ki meg be.

(#4960) szirtizsiraf válasza vegyszer (#4941) üzenetére


szirtizsiraf
csendes tag

Sajnos sehogy nem jó. Se twrp, se akku kivét. Ennek reszeltek.
Csak legalább vissza tudnám partícionálni.
Egyelőre az adb-ben bízok, hogy onnan sikerül valami kavarnom.
Tudja valaki, hogy pl hogy kell adb-n egy apk indítani a telón (ez a visszaparticionáló apk lenne)? Vagy egy file hozzáférésének beállítását megnézni és átállítani (ez meg az fstab visszaállítása miatt kellene)? Ezen kívül van egy frankó korai adb system mentésem is, azt is vissza tudnám állítani adb-vel és nem kellene a telón szerencsétlenkedni a twrp-vel. Tud valaki ebben segíteni? Igazából az a gond, hogy a képernyőből csak a bal oldali 1-1.5 cm látszik, a többi résznek nyenya,

(#4961) cappa72 válasza szirtizsiraf (#4960) üzenetére


cappa72
nagyúr

Régebben, amikor megdöglött a kijelzőm, akkor ajánlottak programot, amivel számítógépről lehetett nézni, mi történik a kijelzőn.
Megpróbálok utánakeresni (nem ígérem mára, de biztos, hogy volt ajánlás itt)

Vagy azt lehet még csinálni, hogy visszaflesseled a komplett linerty ROM-ot, és visszaküldöd garanciába.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4962) szirtizsiraf válasza cappa72 (#4961) üzenetére


szirtizsiraf
csendes tag

Már bocs, de nagyon hülye vagyok, de ez a visszaflashelés a partícionálást is helyre vágja?

(#4963) DJGABI válasza ronaldo (#4957) üzenetére


DJGABI
addikt

4 óra screen on volt nálam a max. ez összejöhet 1 nap meg 1 hét alatt is persze...

ennél többet kb egyik se fog tudni (kivéve az általad is megtalált P szériás lenovo-k)

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#4964) cappa72 válasza szirtizsiraf (#4962) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mint a szél...
Szóval igen, visszaállítja a gyári partíciókat.

(nincs hülye kérdés, csak vagy triviális, vagy olyan amiről még nem hallottunk. ezért kérdezünk)

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4965) ronaldo válasza DJGABI (#4963) üzenetére


ronaldo
őstag

Köszi a válaszokat.

Igen, az nagyon vonzott, de sajnos batár nagy darab. Meg tényleg, 250 dollárt nem fizetek mtk6589-ért.

Még egy tudatlan kérdést engedjetek meg: a lenovo szokott kiadni komplett verziófrissítést, vagy csak a saját felületét csiszolgatja? Gondolok itt arra, hogy van-e bármi akadálya, hogy kiadják a 4.4-et a telefonra. Vagy a régi Sony Ericsson iskolát képviselik support téren? :)

(#4966) krisi047 válasza cappa72 (#4919) üzenetére


krisi047
aktív tag

Köszi! Sajnos az volt a gond, hogy nem is engedte átállítani, mert egyből kilépett. De ahogy még visszább olvastam, a kollégánál is ez volt a gond, és nekem is az újbóli particionálás segített. Szóval lehet mindig érdemes újra elvégezni ROM csere előtt.

[ Szerkesztve ]

(#4967) csaszi72 válasza KTU (#4954) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Meg mondtam már!
Ami működik NE szereld!
:DDD :D

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#4968) KTU válasza csaszi72 (#4967) üzenetére


KTU
addikt

Hát más is válaszolhatna :P
:DDD

Tudom "hát"-tal nem kezdünk mondatot. :U

Más:
TWRP mentést már késztettem.
Melyik CWM-t tegyem fel???
cappa72 CP4.2 romhoz.
:R

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#4969) cappa72 válasza KTU (#4968) üzenetére


cappa72
nagyúr

En az s135-os megjelolesu CWM-met tennem fel.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4970) vegyszer válasza KTU (#4968) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha van TWRP mentes, jo az a TWRP, ami volt

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4971) KTU válasza cappa72 (#4969) üzenetére


KTU
addikt

Ezt raktam fel Mobileuncle MTK Tools-al:

CWM 6.0.1.2 - S138 kernel - Belső SD támogatás nélkül, átparticionált telefonokhoz.

CP4.2
V2
Átparticionálás CWM-mel 2,7GB /data partícióra,
belső SD letiltó szkript CWM-ből

format/wipe ami ilyenkor szokásos :U

működik, már csak google alkalmazásokat kell kerítenem
most tovább nem tudok vele foglalkozni, talán napközben

Köszönöm a munkádat :R

vegyszer: tapizoscwm nemteccik :U :D

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#4972) vegyszer válasza KTU (#4971) üzenetére


vegyszer
addikt

Azt tudod, hogy a twpr mentést cwm alol nem tudod állítani?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4973) cekkk


cekkk
veterán

Ma frissítettem a gravityboxot.
Amikor elindult azt írta ki gyorsan, hogy cannot write...
Vajon mit nem tud írni?
Valahol valami jogot kellene adni neki?

(#4974) KTU válasza vegyszer (#4972) üzenetére


KTU
addikt

:K Ha szükség lenne rá rakok fel TWRP-t,
De természetesen mentettem CWM-el is.
:)

Mentések ellenőrizve-másolva,
archiválva, MD5 létrehozva mellette,
merevlemez, + 2 féle felhő

:R

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#4975) szirtizsiraf válasza cappa72 (#4961) üzenetére


szirtizsiraf
csendes tag

Szia ! Nem a Webkey -re gondoltál esetleg?

(#4976) gusthy


gusthy
veterán

Frissíteni akarta magát az IdeaFriends. Azt mondtam neki, hogy lelke rajta, tegye, ne érezze, hogy rosszul bánok vele. Másnak is mondott ilyet? Vajon mi változott? (s150 spanyol ROM)

(#4977) DJGABI válasza ronaldo (#4965) üzenetére


DJGABI
addikt

kínai telóknál általában úgy szokott lenni hogy érd be azzal amivel kaptad. a820-nál van community, készülget custom 4.2, de hivatalosan semmi hír róla. 4.4 egyrészt odébb is van, másrészt a mostani felhozatalból szerintem kb egyik se kapja meg.

(#4973) cekkk valami root-os gubanc van, nálam is volt hogy kiírta. én úgy oldottam meg hogy frissítéseknél rányomtam az egyik (korábbi) beta-ra, aztán utána vissza frissíteni a normál változatra. utána ismét működött. de sztem kell lennie egyszerűbb megoldásnak.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#4978) cappa72 válasza szirtizsiraf (#4975) üzenetére


cappa72
nagyúr

De igen, úgy néz ki, azt javasolták régebben.

Na hátha azzal tudnál valamit kezdeni.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4979) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ha FlashTools-szal rakok vissza gyári ROM-ot ,akkor lehetőség van arra is, hogy gyári recovery-t rakjon a telefonra? / Lenovo A830-ról van szó /

Hétvégén nyomtam egy másik recovery-vel egy gyári visszaállítást, telefonból... tégla nem lett, viszont valamiért nem akar menni a Lock Screen notification lehúzása...

Illetve így nem tudom a legfrissebb system update/grade-t telepíteni sem, mivel a recovery nem origi

-

(#4980) nOvOp


nOvOp
senior tag

Hogyan tudom a telefont csatlakoztatni USB-n keresztül, hogy a PC külső meghajtóként lássa (legalább a benne lévő SD-t)?

(#4981) beg válasza nOvOp (#4980) üzenetére


beg
veterán

Attól függ, milyen rom. De általában mindegyik megkérdezi, hogy mi legyen, ha lehúzod az állapotsort.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4982) nOvOp válasza beg (#4981) üzenetére


nOvOp
senior tag

Linerty, köszi működik :)

(#4983) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Flashtools-zás közben:

Rádugom az eszközt, de nem csinál semmit, hogy tudom beadni neki az Android driver-t?

-

(#4984) gusthy válasza Graphics (#4983) üzenetére


gusthy
veterán

Ugye kikapcsolt állapotban dugtad rá?

(#4985) Graphics válasza gusthy (#4984) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, aksi kivéve, ez a része ment. :D

Telo rádug, MTK65XX bevillan az eszközkezelőbrn és el is tűnik...

Még anno a legelején egyszer meg tudtam csinálni, kb 4honapja, de akkor is küzdelmes volt....

-

(#4986) gusthy válasza Graphics (#4985) üzenetére


gusthy
veterán

Hát, én kézzel telepítettem, x64 win7 alatt.

(#4987) Graphics válasza gusthy (#4986) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na ez az. :D

Erre dobsz nekem egy variáciot privátbsn, mert fáradtan tulbonyolitom... :/

:R

-

(#4988) gusthy válasza Graphics (#4987) üzenetére


gusthy
veterán

Igen, de csak holnap tudok :-(

(#4989) cekkk válasza DJGABI (#4977) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm, kipróbálom.

(#4990) Graphics válasza gusthy (#4988) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Okok :R várom

-

(#4991) matepe


matepe
csendes tag

Tmallról rendeltem én is. Kár hogy a szingapúri posta nem hozza ide az ígért 10 nap alatt..14. napnál járok és még mindig package in transit, nem tudom követni még a trackinget sem...lehet jobb lett volna a kínai posta, ennyi időt ők is produkálnak, és ingyen lett volna, nem 4 dolcsi...

(#4992) vegyszer


vegyszer
addikt

Nem tudom, hogy ki hogy van vele de vannak permanens értesítések, amiket egy egy app csinál, és utálok. Ilyen az, mikor a SwiftKey billentyűzetet, vagy, épp a Skype-ot használom, és erre külön felhívja az anfdroid az egység sugarú júzernek figyelmét. Ez nem igen lehet kikapcsolni.

Vagyis már igen!
A gravity box bővült ezzel a tudással (bár az xposed listán van Notify clean app, ami ugyanezt hivatott csinálni, de erre utólag jöttem rá)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4993) cekkk válasza vegyszer (#4992) üzenetére


cekkk
veterán

És ez merre van a gravityben? :U

(#4994) vegyszer válasza cekkk (#4993) üzenetére


vegyszer
addikt

Állapot sáv módosítások->Folyamatban lévő értesítések (2.6.3 gravity box, infrared féle 4.2.1-es rom)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4995) cekkk válasza vegyszer (#4994) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm.
Milyen az a rom, meg vagy vele elégedve?

(#4996) vegyszer válasza cekkk (#4995) üzenetére


vegyszer
addikt

Van benne egy komolyabb bug. A kamerát használva a kijelző színe eltolódást mutat. (reboot után vissza áll). És egy fájlt le kellett cserélni, mert a gyári állapotban nem ment az mp3. (azóta megy, de nem használtam) Valamint a fast GPS sort kézzel kellett a system/build.prop fájlban módosítani.
Sajnos azonban a záró képernyő widget rész nem működik, ahogy a tulajdonos információk is rejtve maradnak (csak elgúzás esetén jelenik meg, de akkor meg minek)

Stabil, jó kis főzés ez. Lassan egy hónapja ez a standard romom...
Nagyon tetszik a gyorsbeállitási csempe sor gravity box-szal való testre szabható volta!

Szerintem teljesen vállalható így is! (csak gyári partíció kiosztásra, vagy apk-s módosításra megy fel. Zippel módosítottra nem)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4997) beg válasza vegyszer (#4992) üzenetére


beg
veterán

Én erre azt szoktam használni, hogy a Beállítás/Alkalmazások részen rábökök az adott alkalmazásra és kiveszem a pipát az értesítések megjelenítése elől. Minek bonyolítani? :)

Szolgálati közlemény: lambda v 2.3.4 letölthető, otázható.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4998) DJGABI válasza beg (#4997) üzenetére


DJGABI
addikt

thx az infót, hmm lehet visszamegyek, hátha megszűnt már nálam is a data be/ki bug...

komolyan mondom gyári-közeli custom romokkal 3 hónap alatt egyszer nem jött elő, mióta cappa mester féle rom van fenn (ami amúgy frankó, de) hetente előjön az elforgatás bug...

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#4999) vegyszer válasza DJGABI (#4998) üzenetére


vegyszer
addikt

Én nagyon ritkán használom a forgatást. Gyakorlatilag film, és játék során áll keresztben a teló a kezemben. Ki is kapcsolom a forgatást...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5000) Graphics válasza gusthy (#4988) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na találtál-e vmit?

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.