Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) Zola007 válasza Zola007 (#3850) üzenetére


Zola007
veterán

Még annyit, hogy amíg fent volt az XP driver, sajnos manuálisan sem lehetett beadni másik illesztőprogramot az illesztőprogram frissítése vagy hardver telepítésén keresztül.
Ki volt szürkítve a menü, ezért kellett kiírtani mindenféleképpen az XP driver fájljait.

4 dolgot valószínűsítek:
- valami nem tökéletes a driver installerében, hiányos optimalizálás 64 bites Win7-re
- a napokban (09.13, mily meglepő: péntek :D ) rakott fel a Win7 körülbelül 20 új frissítést
- korábbi Easytether vagy Samsung KIES driver szólt bele
- régebben volt a gépre kötve egy moddolt HTC Desire, esetleg ahhoz lehet köze

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3852) vegyszer válasza Zola007 (#3850) üzenetére


vegyszer
addikt

Te is megjártad a hadak útját egy bootanimáció miatt.

A CWM után a romot újra tudtad húzni? Vagy a telo még romokban hever?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3853) attilav2 válasza n.andras74 (#3849) üzenetére


attilav2
őstag

Ez jó hír.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3854) attilav2 válasza n.andras74 (#3845) üzenetére


attilav2
őstag

Miután fizettél a minideal is és a paypal is küld egy számlát emailben?
Postán küldted be a számlákat a navhoz vagy lehet emailben is?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3855) mgy


mgy
senior tag

Nagyon szépen köszönöm Vegyszernek a tegnapi segítséget!
Bejön a cappa-féle rom, bár kétnaponta (hétvégén vásárlás után, most az új rommal) nulláról testreszabni egy telefont inkább csak mérsékelten élvezetes. De a lényeg, hogy jó lesz ez!!! :)

Vegyszer, sajnos a csajom telefonjára nem tudok telepíteni. Vagy a régi android, vagy a vas miatt meg sem jelenik a marketen. :(

[ Szerkesztve ]

(#3856) vegyszer válasza mgy (#3855) üzenetére


vegyszer
addikt

Szívesen!

4.0 feletti droid kell neki. Azért köszi.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3857) cappa72 válasza Zola007 (#3850) üzenetére


cappa72
nagyúr

1, :C

2, Köszönet az információk megosztásáért! Vetted a fáradtságot, és nem csak annyit írtál, hogy "megoldva", hanem leírtad, hogy _mit_ és _hogyan_.
Tartsd meg eme szokásodat :)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3858) vegyszer válasza Zola007 (#3850) üzenetére


vegyszer
addikt

Könnyen megedhet, hogy pontosan emiatt nem megy nekem fel W7x64 alatt a driver (míg ikszpé alatt, ha tizedik nekifutásra is, de felment). Rá fogok a körmére nézni.
:R

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3859) cappa72


cappa72
nagyúr

Akik CP ROM-ot használnak, és a jó minőségű videó lejátszásakor zöldes csíkok jelennek meg a gyári galériés lejátszáskor, azoknak jó hír:
a libcodecdrv.so cseréje megoldotta eme gondot, legalábbis úgy látszik.
Egy másik ROM-ból szedte ki egy (val'szeg lengyel) fórumtárs, és a helyére betéve, majd a telefont újraindítva már nem áll fent a lejátszási bug!
Még nem tudom, hogy melyikből szedte ki, de remélem hamarosan jelentkezik ismét. Ez az infó kelleni fog a korrekt change log-hoz.

A csere mentete a "szokásos".
Először a /system/lib/libcodecdrv.so-ról csinálni egy másolatot.
A letöltött fájt először a /system-be kell másolni, ott 0644 jogot adva neki.
Aztán áttenni a helyére, a /system/lib/ helyre.
Újraindítás.

További infó, hogy as S147-es kernellel nem a legjobb a működés....

Most már elegendő javítás és módosítás van terítéken.

Kicsit visszavonulok és az új kiadáson fogok dolgozni.

Apeelme és Vegyszer: köszönöm az építő javításokat, ötleteket. :R

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3860) beg válasza Zola007 (#3850) üzenetére


beg
veterán

Ez szép munka volt. Így egyben mehetne a nagy gyűjtőkalapba a leírásokhoz. Köszi.

(#3859) cappa72:
"(#3780) gusthy Ez az izé most felajánlott egy 149-es frissítést.
Tudunk róla valamit?"

Lehet, hogy ezért jött ki 149-es, mert a 147 nem volt valamiért jó.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#3861) Bernyó84


Bernyó84
aktív tag

Csatlakoztam a klubhoz egy A820-al :)
A820_S139_Lambda_V2.3.2 van rajta. Nem tudom, hogy ez a gyári szoftver, vagy akitől vettem, az tette-e rá... de eddig nincs vele gond :)

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#3862) Mercutio_ válasza cappa72 (#3859) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lesz majd valami update verzió ami TWRP/CWM-ből telepthető a 4.2v2-dre?

Azt be lehet állítani valahol, hogy a lockscreen-en megjelenő adatok milyen betűtípussal vagy legalább színnel jelenjenek meg?
Most elég halvány fehér az egész, és mivel FF háttérképem van alig látszik míg fel nem oldom.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3863) Graphics válasza cappa72 (#3843) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na olyanom van valahol, max szedek le needrom-ról.

Ezzel a mobiluncletools-szal még nem volt dolgom ,van valami buktatója? :D

-

(#3864) Zola007 válasza vegyszer (#3852) üzenetére


Zola007
veterán

Meg bizony, de csak az időt sajnálom, mert egyébként imádom a problémamegoldásokat. Na jó, az első 5 perc agyvérzéskörüli állapotától eltekintve, mikor ráébredsz hogy valami nem frankó. :DDD

(#3857) cappa72: szívesen! nekem is sokat segített a fórum és ti is, mint régi motorosok egyenként, így ez az alap. Amit megcsinálok abból készítek leírást, mert én gyakran más irányból közelítem meg a dolgokat és hátha valakinek úgy lesz érthetőbb egy folyamat,

(#3858) vegyszer: sajnos benne van a kalapban mert egyébként se a Win7 eszközkezelője, se az USBDeview, se külsős uninstallerek nem látták a beragadt drivert.

(#3860) beg: köszi!

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3865) Zola007 válasza cappa72 (#3859) üzenetére


Zola007
veterán

Szia Cappa!
"letöltött fájt először a /system-be kell másolni, ott 0644 jogot adva neki.
Aztán áttenni a helyére, a /system/lib/ helyre."

ezt minden lecserélendő fájllal így kellene, hogy először a /systemsbe, ott permissions, aztán a célkönyvtárba áthelyezni?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3866) cappa72 válasza Zola007 (#3865) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez a legcelszerubb. Először mindig máshova kell tenni, mint a végleges helye, mert akár mégis bolondulhat tőle a rendszer.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3867) Graphics válasza cappa72 (#3866) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

MobileUncletools-szal csak simán beadagolom a recovery.img-t? /A830

-

(#3868) Lazsnak


Lazsnak
tag

Üdv kedves a820 felhasznalok :))

Nekem pontosan 15 perccel ezelott hozta a postas eme remek szerkezetet ami az elso ertekesebb kutyurendelesem kinabol, kivancsi voltam mit tud a legolcsobb 4magos (tudom nem a legolcsobb, de a legolcsobb amit meg is vennek).

Termeszetesen elolvastam az elso hsz-t, de talan azota vannak ujdonsagok, es csak azt szeretnem megkerdezni, hogy milyen stabil rendszert ajanlotok ra, ha tudtok valamit mondani, a keszulek nem nekem lesz, nem en fogom hasznalni, de nekem kell megcsinalni lehetoleg "ekirasmentesre".

Leirtak alapjan tervezem az ujraparticionalast, a leiras alapjan novelve a belso tarhelyet, 16gb microsd adott melle, ha valaki esetleg tud ellenvetest hogy ezt miert ne tegyem, az is hasznos info lenne.

Illetve kellene egy letisztult egyszeru rom ajanlas, iszonyatosan megkoszonnem ha valaki megosztana a tapasztalatat, hogy melyik stabil melyik kerulendo, a lenyeg hogy nem butykolo embertarsunknak lesz hanem egy FELHASZNALONAK ha szabad igy fogalmazni.

Elore is koszonok minden infot :R

(#3869) Zola007 válasza cappa72 (#3866) üzenetére


Zola007
veterán

Azért kérdezem, mert anno nekem a bootanimation.zip-re azt írtad a #3705-ben, hogy rakjam a /system/media/ könyvtárba a megfelelő (0644) jogokkal és én egyből oda tettem, ott adtam meg neki a jogokat.
Lehetett ez a probléma oka?
Nem hibáztatás, csak kérdezem, mert továbbra is azt gondolom hogy nem a kersztbe szerkesztés okozta a galibát, azt a tömörítéstől eltekintve a bootanimáció szerkesztési szabályainak megfelelően végeztem.

Azért is gondolom, mert osztraksajt átküldött egy scriptet, amivel sikeresen lecseréltem az intro-t és outro-t is, de előtte megnéztem benne az új Lenovo bootanimációt (szerintem ez lehet a te rom-odban is)

A leírójában 480x800 pixeles képek 8db/mp-es frissítése van, viszont a zip-ben lévő képek rendes 540x960 qHD felbontásban vannak, így ez bizonyára nem lényeges dolog, emiatt nem akadhat ki a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3870) Zola007


Zola007
veterán

Egyébként itt lennének a szabályok, ha valakinek van kedve egyéni animációt összekalapálni:
a gyári romban található bootanimation.zip-ben desc.txt tartalma például:
540 960 12
p 1 2 folder1
p 0 2 folder2

amit annyit tesz hogy
540 pixel széles
960 pixel magas képekből egymás után játszik le
15 kockát másodpercenként
a 'folder1' könyvtárban lévő fájlokat 2 képkockányi szünettel játssza le egymás után
a 'folder2' könyvtárban lévő fájlnál pedig megáll

részletesebben az eredeti leírás:
# p means we're defining a part
# first number is repeat count, 0 means infinite
# second number is delay in frames before performing the next part
# so if you are playing 15 frames a second 15 would be... one second
# string defines the directory to load files from
# files will be loaded in order but names don't matter

# s defines a sound for a part
# sounds will be loaded from /system/media
# oggs with loop points will loop automatically
# only one sound will play at a time
# timing is driven by the part, not the sounds
# if you want no sound, leave blank

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3871) vegyszer válasza Lazsnak (#3868) üzenetére


vegyszer
addikt

Én kitartok amellett, hogy Cappa72 4.2v1 romja a felhasználóbarátabb. 4.2v2 frissítés után meg pláne!
-teljesen magyar, (sehol kínai app, vagy szöveg)
-csicsamentes (szokványos, stock) felület, ikonok, stb
-a naptár megy,

egyetlen ellenérv, hogy a készülék sorozatszáma nem látszik helyesen. (A gyári romot visszatéve viszont visszaáll a helyes értékre)

Annyival felhasználóbarátabb a stock felület, hogy bátran mindenkinek ezt javallom.

Ha kell segedelem a dologban, keress bátran priviben, vagy szkájpon

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3872) cekkk válasza cappa72 (#3866) üzenetére


cekkk
veterán

Írtam az A820-s összefoglalós topikba, majd ha lesz időd nézz rá. :D :R

(#3873) cappa72 válasza Zola007 (#3869) üzenetére


cappa72
nagyúr

/system/media/ könyvtárba a megfelelő (0644) jogokkal és én egyből oda tettem, ott adtam meg neki a jogokat.
Lehetett ez a probléma oka?

Nem, ez nem aktív használatú fájl, szerencsére. Ez miatt nem szabad összeomlania egy rendszernek.
"Az kell a /system/media/ könyvtárba a megfelelő (0644) jogokkal" helyett lehet, hogy "már a megfelelő jogokkal kell odamásolni"-t kellett volna írnom. Legközelebb kicsit óvatosabban fogalmazok.

Az aktív használatú fájlok rendszerint a /system/framework (és /system/app) könyvtárban vannak, oda betenni fájlokat már csak jogosultsággal szabad. Itt jogosultság helyes beállítása nélküli bemásolás azonnali rendszerösszeomlást eredményezhet. Aztán bootloop... (még SE Xperia Neo-n volt néhány álmatlan percem...)

@(#3872) cekkk
Kaptam értesítőt, csak nem tudom megnézni (blokkolt url), meló után majd rápillantok. Köszi!

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3874) Zola007


Zola007
veterán

a módosított ROM-okban található Lenovo bootanimáció leírója:

480 800 8
p 1 0 folder1
p 0 0 folder2

tehát itt 8 képet játszik másodpercenként és 0 képkockányi szünettel
összesen 47+1 záró kép van benne, tehát 6 másodpercig játssza

ezért is tűnhet egyeseknek lassabbnak a boot, mert más a képek követési sorrendje és ezért nem tizenvalahány másodpercig tart a bootképernyő lejátszása, hanem 6 másodpercig és a maradék 5-6 másodperc állóképes várakozás.

Csak gondolj bele mikor véletlenül akkor pillantasz rá egy mutatós órára mikor átváltott és milyen hosszúnak tűnik mire ismét moccan a mutató. Pedig garantáltan nem több mint szokott lenni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3875) Lazsnak válasza vegyszer (#3871) üzenetére


Lazsnak
tag

Ezer hala, a stock android a jo android :)

en szemely szerint cm mod manias vagyok, nexus 7 es nexus 4 tulaj vagyok mindegyiken cm 10.1.3 van, szóval a stock android a legtutibb. Amugy magyarnak nem muszaj lennie, angol is tokeletesen megfelel az illetonek.

Ha szabad akkor lehet zargatnalak majd az a820al kapcsolatban van par dolog ami nem tiszta, es nem szeretnem elkurjantani a friss muszert :R

UI: Ez a rom veletlenul nem olyan mint a cm, hogy frissiti magat? olyan lenne a legtutibb, ami tudja magat es nem kell recoveryzni ha frissul vagy bugfix jon

[ Szerkesztve ]

(#3876) Zola007 válasza cappa72 (#3873) üzenetére


Zola007
veterán

Értem, akkor ez is leírásod is mehet szerintem az összefoglalóba, nehogy valaki használatban lévő fájlt cseréljen enélkül.
Így már tiszta és a lényeg, hogy a telefon működik ugyanúgy mint előtte.

Akkor csak a tömörítés marad mint hibaforrás
Ez esetben akkor felhívnám a publikum figyelmét, hogy ha ZIP-et szerkesztünk a telóra, akkor ajánlott mindig csak "RAKTÁROZ" metódussal készíteni, hogy ne használjon a tömörítő semmiféle zsugorító algoritmust.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3877) vegyszer válasza Lazsnak (#3875) üzenetére


vegyszer
addikt

Cappa72 nem hiszem, hogy emiatt egy OTA frissítéssel (és szerveroldali támogatással) állna elő, de próbáld meg meggyőzni. :) Hátha

(Eget rengető változások nem voltak eddig sem, bevallom, nekem a CP4.0v1 is pont olyan jó volt, mint a 4.1v1, vagy épp a 4.2v2, és ahogy nézem, az 5.1v1 is pont ugyanolyan az én szememnek, leszámítva a kényelmesebb telepíthetőséget. Ez nem azt jelenti, hogy nincs változás, csupán azt, hogy nekem az eredeti dolgokkal sem volt bajom. Azért Cappa72 reszeli rendesen a háttérben a dolgot, és tette ezt akkoris, mikor nem is volt telója 5-6 hétig... :R)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3878) Zola007 válasza Lazsnak (#3875) üzenetére


Zola007
veterán

azért arra majd hívd fel a felhasználó figyelmét, hogy ha új rom-t raktál fel neki, akkor a factory resettel csak óvatosan mert a belső SD-re még nincs tökéletes megoldást (ld összefoglaló)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3879) vegyszer válasza Zola007 (#3878) üzenetére


vegyszer
addikt

Most mire gondolsz?
Nem esik le... de komolyan.
A factory reset a gyorsítótárat, a data partíciót, és az androidsecure mappát (ez nem azonos a belső sd tárhellyel) törli, ez nekem ment nem gyári rommal is. (TWRP alól, átpartícionálás nélkül a belső sd érintetlenül megmarad.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3880) Lazsnak válasza vegyszer (#3879) üzenetére


Lazsnak
tag

van barmi hatranyom ha nem csinalom meg a particionalast? mehet a 2gb internal sdre is app nem? ha mar ugyis custom rom, vagy most hulyeseget beszelek?

Ha mar igy szoba kerult, akkor mit ajanlotok? megcsinaljam az ujraparticionalast vagy sem?
mert igazabol ha mukodik az apptosd akkor lehet hagyom a pekbe

(#3881) DJGABI válasza Zola007 (#3850) üzenetére


DJGABI
addikt

ahogy a művelt angol mondaná: works for me. orosz lenovo fórumos driverrel minden ok volt, nem kellett semmit buherálni [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3882) Zola007 válasza vegyszer (#3879) üzenetére


Zola007
veterán

erre és erre

(#3881) DJGABI : igen, ezt hívják ideális esetnek vagy szerencsének :)
ezt a metódust is próbáltam, nem erről az oldalról, de teljesen ugyanezt a leírást, de nem ezzel volt a gond.
nekem mindhárom drivert innen ajánlották, needrom-ról és cappa-tól voltak, elvileg eddig mindenkinek működtek. Elvileg.
Egy driver telepítése annyiból kellene hogy álljon, hogy adott egy oprendszernek megfelelő driver mappa, illetve egy installer. Az installer az oprendszer beazonosítása után berakja egy temp vagy windows mappába a drivert, amit a windows illesztőprogram telepítője az eszköz egyedi azonosítóinak felismerése után összelegót és telepít hozzá.
A probléma itt azzal volt,hogy az installer rosszul ismerte fel az oprendszert és a illesztőprogram telepítő viszont képtelen volt magától eltávolítani a rossz drivert.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3883) Lazsnak válasza Zola007 (#3882) üzenetére


Lazsnak
tag

akkor ha most majd felkerul ra egy cwm, onnantol csak abbol szabad factory resetet csinalni? vagy pont akkor nyirom ki....nekem meg ez nem tiszta

(#3884) Zola007 válasza Lazsnak (#3883) üzenetére


Zola007
veterán

elvileg mindkettő (tehát csak abból szabad és mindenképpen kinyírja, de helyrehozható)
viszont ez egy simple usernek okozhat majd fejfájást ha 1 év múlva elfelejti hogy nem lenne szabad és nyom egy "gyári adatok visszaállítását" a rendszeren belülről

De majd jön Cappa72, én nem foglalnék állást helyette ha pontatlan amit írok, csak felhívtam a figyelmet hogy nem minden fenékig tejfel, ha rom-ot cserélsz.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3885) vegyszer válasza Zola007 (#3882) üzenetére


vegyszer
addikt

jaaaa Kapizsgálom.

Tehát anno átpartícinálás ELŐTT valóban a restore a data partíciót nem jól állította vissza (a CWM biztosan, és a full restore után kellett kézzel egy csak datára vonatkozó restore-t alkalmazni) Az átpartícionálás után, igaz, TWRP alól, de nem tapasztaltam ilyet. És valóban SD hibára panaszkodott a CWM. De ugye ez m,ost 14 mb, és nincs is csatolva, valamint a CWM/TWRP mentési/visszaállítási skriptek őt békén hagyják, (persze ettől még logikailag lehet sérültnek látszó, csak mivel nincs használatban, nem sok vizet zavar.)

Amiért én átpartícionálni akartam már látaltanban, az az volt, hogy a ZTE Blade is kapott ext partíciót as sd kártyám, jó volt az... ÉS használat közben, 2-300 mb appot leszedve jött az ismerős üzenet, hogy nincs elég hely. ÉS erre meg a felkiáltás, hogy BAKKER!!! VAN BENNED 4GB hely, azzal mi van???

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3886) Zola007 válasza cappa72 (#3873) üzenetére


Zola007
veterán

Cappa72: a te egyik hszedből kiindulva csináltam egy "Új készülék használatbavételi leírást" aka "quick guide", majd átküldöm, kérnék rá egy revíziót és ha oké, akkor rakd be vagy az összefoglalóba vagy blogod-ba

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3887) Lazsnak válasza Zola007 (#3884) üzenetére


Lazsnak
tag

tisztaban vagyok azzal h mivel jar a rom csere (azt hiszem) hisz mindenemen csereltem mar, de azert ilyen nem szokott lenni :DD h szetcseszi sajat magat

(#3888) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Na akkor felért a Linerty rom akinek kell.

(#3889) Zola007


Zola007
veterán

kikapcsoláskor megjelenő "quick bootup" lehetőség mit módosít pontosan?
recovery használata előtt így kapcsoljuk ki vagy enélkül, vagy mindegy?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3890) gusthy válasza Zola007 (#3889) üzenetére


gusthy
veterán

Olyan, mint a Windows alatt a hibernate.
CWM előtt ne használd, értelemszerűen.

(#3891) cekkk


cekkk
veterán

A gravity box-ot tudom frissíteni az xposeden belül, mert ott írja, hogy van hozzá frissítés és a csomagkezelővel akarja megnyitni, de telepíteni meg a cwmből telepítettem. Ilyenkor mi van? :D :DDD

(#3892) gentleman123 válasza Zola007 (#3850) üzenetére


gentleman123
csendes tag

Nekem rajta volt a telefon belső memóriáján egy LenovoUsbDriver_1.0.2.exe telepítő, ezzel probléma nélkül ment (Win 7 32 bit), lehet ebben már javítottak olyan hibákat amikkel szívtál.
Este felteszem valahová, hátha másnak is szüksége lenne rá.

(#3893) Zola007 válasza gusthy (#3890) üzenetére


Zola007
veterán

akkor jó, logikus volt hogy mire utal, csak nem vettem észre hogy gyorsabban indulna.
lehet hogy majd ha jobban be lesz lakva a készülék, akkor mutatkozik meg a különbség

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3894) Zola007 válasza Lazsnak (#3887) üzenetére


Zola007
veterán

CWM+gyári ROM kombóra biztos a kitétel
tehát ha csak meg akarod neki okosítani (kínaszoft, gps, stb) a gyári romot, akkor is fel kell raknod a CWM-et.
eddigi hozzászólásokból nekem úgy tűnik hogy átlag usernak - főleg ha a full magyarítás nem létszükséglet - akkor totál megfelel a gyári ROM és ebből lesz talán később is legkevesebb galiba.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3895) Norbi1974 válasza osztraksajt (#3888) üzenetére


Norbi1974
tag

osztraksajt: Köszönöm!

A többieknek: akinek gondja támad az USB driverrel Win7 64bit alatt, az próbálja meg a PdaNetA4126 drivert.

Xiaomi MI 8

(#3896) Norbi1974


Norbi1974
tag

Találtam még egy linket, ahol a fent említett LenovoUsbDriver_1.0.2.exe-t, valamint újabb változatait le lehet szedni és olvasgatni (Oroszul, vagy Chrome-val).
Link

Letölthető az 1.0.2-es és 1.0.8-as verzió is. Érdemes próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 8

(#3897) Lazsnak


Lazsnak
tag

Vegyszer kolleganak koszonom a rengeteg segitseget privatba :R

(#3898) Švejk


Švejk
őstag

Emberek, a MIUI jól működik, tetszik, csak nincsenek Gappok, a Cappa-féle gyűjtemény se megy fel rá, mert 4.2-es rom. Tudna valaki linkelni/ajánlani egy jól működő csomagot?

(#3899) Pcm válasza Švejk (#3898) üzenetére


Pcm
tag

(#3900) Zola007


Zola007
veterán

Csináltam mentést CWM-ből TAR-ban, közben olvasgattam egy kicsit és írják, hogy valamelyik verziónál változott a fájlkezelés. nem találtam a fórumban erről infót, ezért inkább beírom.

A korábbiaknál csinált
- 0 kb-os TAR és egy
- többszáz megás TAR.A fájlt

Újabb recoverykben már csak *.TAR fájlt készít, de a régebbi recoveryben mentett rendszert így élből nem ismeri fel az újabb
visszaállítható újabb recoveryben, mindössze át kell nevezni a *.TAR.A -> *.TAR névre

Azt nem sikerült még kiderítenem hogy mikor volt a váltás, 6.0.1.2 még TAR.A-ban ment

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.