Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) mgy


mgy
senior tag

Halálosan megbízhatatlan lett a telón a csengetés. Néha aksikibe után jó, de általában az sem segít.
Most 138-as ROM van rajta, Cappa 4.2-v2.
Van most ennél újabb/jobb, ami megbízható, vagy rakjam fel újra ugyanezt?

(#4652) cappa72 válasza fape (#4650) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tegnap számítógépmentes nap volt, ezt is csak úgy titokban tudtam összekalapálni (meg se mondom hol...), szóval itt találtam magát a reco-t.
Szerintem csak annyit csinált, hogy fordításkor nem a dumchar_info-t vette alapul, hanem root /-ban lévő emmc@<partíció> megnevezéseket használta.
Nem tudom, hogy fordításkor ezt hol kell/lehet beállítani.
A forráskód szerintem ugyanaz, mint máshol, szerintem (remélem) az neked meg van.
Még carliv bejegyzésére lehetne rákeresni az xda-n.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4653) janakbacsi


janakbacsi
őstag

ha elindítom a fájl kezelőt nem lát sem belső tárhelyet sem sd kártyát. most mi van? elbasztam valamit az átparticionáló programmal?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#4654) Botee válasza Botee (#4640) üzenetére


Botee
tag

Nincs ötlet? :(

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#4655) Minstrel válasza Botee (#4654) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ha nem fontos, hogy megmaradjon rajta a mostani ROM, akkor szerintem tedd fel a Lambda-t, abban benne van minden már elsőre és gond nélkül használható.

(#4656) Botee válasza Minstrel (#4655) üzenetére


Botee
tag

Nem fontos, csak béna vagyok ehhez. Na, de akkor majd elkezdek ásni, hogy hogy kell nulláról feltenni ezt a ROM-ot, nehogy még jobban elcsesszem. Mennyi időt kell amúgy egy ilyen műveletre szánni kb.?

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#4657) beg válasza Botee (#4656) üzenetére


beg
veterán

Ha nem e3 recovery van a telefonon, hanem cwm vagy twrp akkor kb. 12 pöttyintés a képernyőre és 5 perc.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4658) beg válasza mgy (#4651) üzenetére


beg
veterán

Miért nem próbálsz másikat? Pl. egy lambdát vagy linertyt? Csak hogy ki lehessen zárni a szoftverhibát.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4659) Botee válasza beg (#4658) üzenetére


Botee
tag

TWRP. abszolút nyitott vagyok másikra, nem ragaszkodom én semmihez, csak mondom, életemben először fogok iylet csinálni, szóval onnantól kell majd nekem ezt most elsajátítani, hogy: 1., fogd a kezedbe a telefont. 2. fordítsd meg mert fejjel lefele van. 3. .... :) Szóval lambda. kiváló. biztos vagyok benne, hogy ezer helyen leírtátok, és unjátok, h ilyen hülyeségeket kérdezek/kérdeznek, de esetleg (akár csak link formájában) vki leírná ennek pontos menetét ? :U

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#4660) Dexxter182 válasza Botee (#4659) üzenetére


Dexxter182
tag

Első lépés a teljes mentés :)

Utána nyomás id: http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a820-12/

Leszeded ezeket a file-okat:

Lenovo A820 - Lambda v2.3 - Multilang
Lenovo A820 - Update Lambda v2.3.1 to v2.3.2
Lenovo A820 - Update Lambda v2.3 to v2.3.1

Felmásolod őket az sd kártyára

aztán twrp-ben wipe, minden

aztán install: Lenovo A820 - Lambda v2.3 - Multilang
aztán install: Lenovo A820 - Update Lambda v2.3 to v2.3.1
aztán install: Lenovo A820 - Update Lambda v2.3.1 to v2.3.2

Aztán rendszer indul egy olyat 2 perc múlva :)

Dióhéjban :)

szerk: most látom, hogy van már legujabb full, akkor elvileg elég csak ezt (A820_Lambda_v2.3.3_full_rom_multilang) leszedni és telepíteni :) és hipp hopp kész is

[ Szerkesztve ]

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#4661) vegyszer válasza Botee (#4659) üzenetére


vegyszer
addikt

Megy pü

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4662) Botee válasza Dexxter182 (#4660) üzenetére


Botee
tag

Köszönöm! Ha ez alapján nem sikerül akkor alkalmatlan vagyok mindenre, és életem végéig kelljen élnem iphone-on! :)

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#4663) Dexxter182 válasza Botee (#4662) üzenetére


Dexxter182
tag

Na annyira azért sosem lehet rossz a helyzet :) Pm-ben bármikor tudok segíteni ha kell :)

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#4664) gusthy válasza Dexxter182 (#4660) üzenetére


gusthy
veterán

A 2.3.3-mal óvatosan, nekem volt pár csúnya bugom. Pl a 2g-3g váltás nem igazán működik jól, és hasonlók.

(#4665) Botee válasza gusthy (#4664) üzenetére


Botee
tag

hmm...lehet h még nem egészen kiforrott? :)

[ Szerkesztve ]

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#4666) Dexxter182 válasza gusthy (#4664) üzenetére


Dexxter182
tag

Ezek a bugok sok mindentől függnek ám. Nekem pl adat restor után produkálta a bugokat a 4.2-es S4UI.

Ha nem csináltam visszaállítást, tökéletesen ment.

0-áról indítva nekem ez most http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a820-s4ui/ hibátlan. (nem fedeztem még fel benne bug-ot).

Valami mélyebb bugyrokban biztos van :)

[ Szerkesztve ]

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#4667) dacsa válasza Dexxter182 (#4666) üzenetére


dacsa
senior tag

Ez egy igen jó hír, lehet rácsapom én is a telóra :)). Köszönöm!

(#4668) ZS3NI válasza Dexxter182 (#4666) üzenetére


ZS3NI
őstag

5napja hasznalom az s4uit. Nekem neha bugol a kamera videozasnal kifagy. Amugy kellemes rom. Szerintem ezt hasznalom addig amig meg nem jon az uj cappa fele.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#4669) dacsa válasza ZS3NI (#4668) üzenetére


dacsa
senior tag

Egyre jobb hírek :))

(#4670) vegyszer


vegyszer
addikt

4.2.1-es romolók figyelemébe ajánlom, hogy a gravity box legutóbbi frissítése után a gyorsbeállitási csempék sorrendje már módosítható!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4671) cappa72 válasza mgy (#4651) üzenetére


cappa72
nagyúr

a V2 tartalmaz egy dual-sim-ringer programot, az esetleg bekavarhat.
Azt nézd meg légyszi, hogyan van beállítva.

Vagy a másik, hogy azt a bizonyos dual-sim-ringer-t jegeld le, és teszted íly módon a telefont.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4672) mgy válasza cappa72 (#4671) üzenetére


mgy
senior tag

Köszönöm az eddigi tanácsokat, este telepítek valami mást. A mai nap már gyalázat volt, reggel egyszer csengett, azóta sehogy nem sikerült rábírni, ment is el olyan bejövő hívás, amit baromi fontos lett volna. :(
Nem vertem földhöz a telót, csak gyerekkoromban voltam szőke, de akkor se nő, de vidám se voltam.
---
A dual ringert nagyon az elején leszedtem, nem tudom, hagyott-e maga után valamit. Egy kártyával használom a telefont, valszeg, ha kettővel kéne, akkor sem érdekelne a különböző csengőhang. :)

(#4673) Minstrel


Minstrel
senior tag

Ez a tárhely felirat miért ugrik fel mindig amikor telepit vagy frissit egy alkalmazást? [link]

(#4674) Valed


Valed
tag

Üdv!

Linerty féle rom van a telón. Az a problémám hogy halk a telefon telefonálás közben, zajosabb helyen alig hallom a másik felet.
Próbáltam moblieuncle tools-ban engineer mode MTK, hardwere tersting, audio, normál mode- ban a sip értékének a value is 0-255 illetve max vol 0-160-at maxra állítani, illetve ugyanezt megtettem loudspeaker mod-nál is, de nem segített. Másik rom felrakása segíthet? Vagy mit állítsak még?

(#4675) beg válasza Minstrel (#4673) üzenetére


beg
veterán

A play áruház frissítése óta. Mindenkinél.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4676) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Akik kipróbálták az S150-es gyári frissítés azok közül valaki próbálta már a MoreLocale 2 nevű alkalmazást?

(#4677) DJGABI válasza Toth_Jani (#4676) üzenetére


DJGABI
addikt

morelocale még mindig csak azokat az alkalmazásokat magyarítja amiben alapból van magyar nyelv (jellemzően gúgli cuccok) ha erre irányult a kérdés

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#4678) gusthy válasza Toth_Jani (#4676) üzenetére


gusthy
veterán

Nekem a 150 es portugál van fenn, az eleve többnyelvű.

[ Szerkesztve ]

(#4679) Toth_Jani válasza DJGABI (#4677) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Konkrétan az android keretrendszerre gondoltam, hogy esetleg le tud tölteni valamit ami a menüt is átírja.
gusthy:
És azt hogy szerezted?

[ Szerkesztve ]

(#4680) vegyszer válasza gusthy (#4678) üzenetére


vegyszer
addikt

Magyar is van benne?
Mennyire jó a nyelv, ha igen?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4681) gusthy válasza Toth_Jani (#4679) üzenetére


gusthy
veterán

http://www.movilesdualsim.com/threads/rom-mod-lenovo-a820-s150-25-09-13-castellano-v1-1-por-manowaracero-01-10-2013.48105/

(#4682) gusthy válasza vegyszer (#4680) üzenetére


gusthy
veterán

Van benne magyar, ugyanolyan szerintem, mint a többiben. A Lenovo által módosított cuccok nem magyarok, az Android dolgok meg igen.

Valamiért azt hittem, hogy mindenki ismeri ezt a romot :)

[ Szerkesztve ]

(#4683) cappa72


cappa72
nagyúr

Sajnos a logout-ról eltűnt a bu-rtacker és a további dolgok, ötletek linkje.
Állok, mint "xxxx" a hideg vízben. :(((
Tegnap este frissült a logout oldal motorja, és huss... imint a kék norvág, ha nincs odaszögezve... eltűnt.
Remélem előkerülnek, mert elég érzékenyen érintett, hogy tegnap végre lett volna időm variálni, erre...

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4684) Vamp válasza vegyszer (#4578) üzenetére


Vamp
senior tag

Köszönöm a segítséget! Sikerült feltenni megint a szkriptet, most lett 2,7 gigás belső tárhelyem, és 8 gigás SD-m (ugyanekkora kártyával természetesen). A probléma, ami előjött, hogy ha USB-m csatlakoztatom a gépre a telót, csak a külső SD-t látja... Ezzel lehet valamit kezdeni? Nem zavaró különösebben, nem sokat terheltem a belső partíciót adattal, de még jól jöhet, ha nincs hely az SD-n.

(#4685) cappa72 válasza Vamp (#4684) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mivel belső már nincs, ezért ez normális.
Így kell működnie :K

Szerk.: hejessírásó hiba.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4686) Mercutio_ válasza cappa72 (#4683) üzenetére


Mercutio_
félisten

Írj valamelyik moderacios topicba, hátha vissza tudják állítani.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4687) kezdő laikus válasza cappa72 (#4683) üzenetére


kezdő laikus
csendes tag

".. és huss... mint a kék norvég, ha nincs odaszögezve... eltűnt..." ezen jó nevettem :R
talán ráguglizva a mentett változat még segíthet :F

(#4688) cappa72 válasza Mercutio_ (#4686) üzenetére


cappa72
nagyúr

Van topik rola, tobben jekeztek mar.
Szerintem csak atmeneti zavarrol van szo.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4689) vegyszer válasza cappa72 (#4688) üzenetére


vegyszer
addikt

Remélem, hogy a beígert m.logout.hu is mielőbb elkészül...

Az a norvég poén harmadszorra sem esik le... (valószínűleg valami error 404 van az ismeret anyagomban)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4690) Mercutio_ válasza vegyszer (#4689) üzenetére


Mercutio_
félisten

Monthly python / holló színház idézetet

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4691) gusthy válasza vegyszer (#4689) üzenetére


gusthy
veterán

A kék norvég szeret a hátán pihenni.

(#4692) cappa72 válasza vegyszer (#4689) üzenetére


cappa72
nagyúr

papagály jelenet, montipájton.

Latom megeloztek. :DDD

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4693) vegyszer válasza cappa72 (#4692) üzenetére


vegyszer
addikt

Mondom én, hogy végzetes kivétel történt. ;]

Nem értettem. Eddig. (most is csak annyit, hogy a Papagáj döglött volt. De sebaj, az angol humor nem mindig jön nekem át)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4694) Vamp válasza cappa72 (#4685) üzenetére


Vamp
senior tag

Koszonom!

(#4695) Mercutio_ válasza vegyszer (#4693) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez kicsit olyan, mint amikor móricka elesik a bicajjal, majd a röhögő közönségnek odaszól:
- Kuss legyen, én így szállok le a bicajról!

csak az angolok árnyaltabban fogalmaznak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4696) Botee válasza Dexxter182 (#4660) üzenetére


Botee
tag

Siker! Én azt hittem ez valami sokkal misztikusabb és bonyolultabb dolog, de tényleg 5 perc az egész , lambda nálam eddig megy tökéletesen (2.3.3). Ezt is ki kell próbálni, na:) Ezer köszönet és hála mindenkinek aki segített akár itt, akár privátban! :)

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#4697) Mercutio_


Mercutio_
félisten

UCam mostanság összef*ssa magát van valami marketes free ajánlott fényképező program?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4698) cappa72 válasza Mercutio_ (#4697) üzenetére


cappa72
nagyúr

CameraMX

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4699) Mercutio_ válasza cappa72 (#4698) üzenetére


Mercutio_
félisten

Felrakva:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4700) mgy


mgy
senior tag

Jóestét!
Raktam ma egy S4 romot (Superthan), nem indult el vele, nem is nagyon ragoztam. Jött a Lambda, elámultam, mennyire korrekt a telepítő, hiba nélkül feltalált, majd mikor láttam, hogy benne is ideadesktop lakik, mennie is kellett tovább.
Jött újra a bevált Cappa 4.2, simán felment*, nem is bánom, mert jó ez, ahogy van.
---
Ami nem igazi simság:
* ha be van állítva a google kétlépcsős azonosítás (ilyenkor a telepítés során legegyszerűbb sms-ben kódot kérni), a Cappa féle rom telepítésekor az account beállításáig a telefon nem fogad sms-t, hiába kér az ember kódot többször is akár. Tehát backup kód elő, bepötyög, fiók beélesít, majd a frissen érkező smst töröl. Ez a Lambdával simán ment, nem kellett pöcsölni.
* az APN ismét vitamax.internet.vodafone.net lett, gyanítom a rom hozza.

De a lényeg, jelenleg csörög, illetve kihangosítható a telefon újra. A napközbeni próbálkozások során volt minden, a bekapcsolási Lenovo logo alatt vagy zenélt végig, vagy csak az első ütemet, vagy mindössze az első pár hangot, vagy épp semmit sem hallgattam. Medzsik.
---
Ellenőriztem a korábban elbabrált mtk paramétereket. Egy kivételével minden visszaállt az eredeti, pocsék hangminőséget eredményező állapotra. Ennek ellenére ma senki nem panaszkodott a másik végről. Medzzssik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.