Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) vegyszer válasza gkawka (#4498) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem, de a jelenség a fb messenger esetében is az, hogy olykor már rég olvastam az üzenetet, mikor rezeg, meg sípol újra, hogy jött valami, és a státusz sorban peregnek az olvasott űzik.

A gtalk tud olyat is, hogy a rég olvasott üzenetek csak wifi adnak jelzést, utólag, mobil neten nem. (lehet, hogy a mobil tűzfal van rosszul beállítva)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4502) burnside válasza ZS3NI (#4500) üzenetére


burnside
újonc

Az mp3 fix (libstagefright.so cseréje) tette rendbe a kamera appot is. Előtte folyamatos crash.

(#4503) ZS3NI válasza burnside (#4502) üzenetére


ZS3NI
őstag

Cseréltem a libstagefright.so erre de továbbra is crashel a kamera folyton, fényképezni sem tudok már. :F

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#4504) BeetleBrain


BeetleBrain
csendes tag

Sziasztok!
Ma érkezett meg a várva várt A820 :)
Tmallbox-tól rendeltem rootolva, twrp recoveryvel, Linerty (Lenovo_A820_S138_130419) ROM-mal kaptam.
TWRP backup-ot már csináltam a kérdésem az, hogy érdemes-e ezen kívül más "biztonsági intézkedést" tenni? Gyanús kínai appokat nem látok, vagy jól vannak álcázva. Egyelőre még nem mókolnék rajta semmit, kipróbálnám gyárilag mit tud (galaxy ace után biztos nem lesz csalódás).
Előre is köszi!

(#4505) osztraksajt válasza BeetleBrain (#4504) üzenetére


osztraksajt
őstag

Azután maga lesz a megveszekedett olajozott istennyila. :DD

(#4506) el-cabito


el-cabito
csendes tag

Vívok a vassal!
Rátenném a Gyári e3 recoveryt de kapok egy ilyen cuccut
szerintem ez nem jó!!!

Sokat rugóztunk vegyszer Úrral a dolgot de ő nem flesh barát/ szakember ( ő mondta )

Ha véletlen elindul az orosz s 138 rommal akkor a kezdőkép alján ez fogad LENOVo felirat altt ez fogad

Szerintem ez méginkább nem jó!!!

Eddig tölteni sem akarta az aksit, de most tölt!?
Meghaladja a tudásszintem, IDE PROFI KELL.

Van még valakinek ötlete? Kézbe venné valaki? Szerintem HW hiba!

[ Szerkesztve ]

fotós és ingatlanos ipari terminátor

(#4507) burnside válasza ZS3NI (#4503) üzenetére


burnside
újonc

rw-r-r- jogokat megadtad? Ha megadtad reboot után elvileg mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#4508) cappa72 válasza el-cabito (#4506) üzenetére


cappa72
nagyúr

Elfelejtetted bepipálni a da dl all with checksum reszt. Mas vaj nem lehet.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4509) el-cabito válasza cappa72 (#4508) üzenetére


el-cabito
csendes tag

Próbáltam jó diák lenni és bepipáltam!
Ezért furcsállom a dolgot.

Tudsz valakit ajánlani aki itt a nagyfaluban (BP.) aki rá tudna nézni. Pénz nem számít , de ne legyen drága! :B
2 órát ügyeztünk a Vegyszerrel de Ő is tanácstalan...

Szívem szerint visszaküldeném a Dealnek, de közel sem "Gyári" állapot...

fotós és ingatlanos ipari terminátor

(#4510) cappa72 válasza el-cabito (#4509) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem egyszerűen érdemes volna felrakni egy egyári ROM-ot.
Aztán vissza a mininek, hogy ota frissítés után ilyen lett.
Ebben semmi valótlan nincs, így is el kell fogadniuk.

Sajnos nincs ismerősöm bp.-en, aki foglalkozna ilyennel.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4511) el-cabito válasza cappa72 (#4510) üzenetére


el-cabito
csendes tag

köszi, de semmit nem tudok ráflashelni...

fotós és ingatlanos ipari terminátor

(#4512) cappa72 válasza el-cabito (#4511) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az hogy lehet? van valami hibaüzenet?

Itt is volt ilyen, ott működött a javaslatom

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4513) vegyszer


vegyszer
addikt

Ha valaki szereti a flippes előlapot, de a tokot nem, akkor itt egy olcsó alternatíva, és egy ajándék akku is jár hozzá 6$-ért Link
Szerintem az akku is megér ennyit, és a tok grátisz, bár épp fordítva van az akciós leiratban.


[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4514) vegyszer


vegyszer
addikt

Ha esetleg valakit érdekel egyben az S150-es kínai, kínai, angol root mentes, play mentes rom, akkor ITT megleli.
Első lépés : MENTS!
Második lépés : a farmaroot.apk, a Mobile Uncle Tools apk, és AZ A RECOVERY.IMG fájl legyen az sd kártyán, amit használtál eddig!

A felrakás úgy történik, hogy először a gyári rendszert állítod vissza a recoveryből
Majd az <3e> recovery-t kell feltenni (a link tartalmazza, az sd kártya gyökerébe kell rakni, és a Mobile Uncle Tools segedelmével cserélni vissza, majd reboot).

Majd az sd kártya gyökerébe egy googleota mappát kell kreálni, és abban kell lennie az update.zip-nek. Ha jól csináltam az archívumot, akkor PC-ről közvetlenül kibontva az sd kártya gyökerébe a rar-t egy lépésben létrejön mindkettő.

Utána egy reboot elég, hogy feltegye a frissítést.
(ha véletlenül mégsem tenné fel, akkor beállítások, a telefonról, frissítés alatt meg kell találnia.)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4515) cappa72 válasza vegyszer (#4514) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C

Szépen összeszedett instrukció!

Annyit még fontos volna tudni, hogy melyik rendszerről ajánlotta fel a 150-es frissítést.
Ez fontos lehet, mert md5 ellenőrzés van a frissítésekben, lehet, hogy nem mindegy, hogy s135-ről vagy s138 (satöbbi) -ről vált valaki S150-re.
Ez még nem nyert bizonyosságot, csak elméleti belegondolás.
Mintha olyat láttam volna frissítési próbálkozások esetén, hogy
...s135_to_s139...
előtte meg
...s135_to_s138...

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4516) vegyszer válasza cappa72 (#4515) üzenetére


vegyszer
addikt

Én a Minideal S135->S150-es frissítést követtem el.
(ahhoz jó a pack biztosan, de kísérletező kedvűek esetleg tegyenek máshonnan is próbát)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4517) Pcm válasza vegyszer (#4516) üzenetére


Pcm
tag

Szerintem nem kell ennyire túlbonyolítani a dolgot.
Az update.zip-et simán át kell másolni az SD kártya gyökerébe, utána recovery, és install. Minden beállítást megőriz, az összes alkalmazás rendben fut, kivéve a Google Play-t ,és a Gravity Box-ot. Ezeket újra kell telepíteni.
Nekem egy mókolt 139-est frissített gond nélkül. Persze ha van widget, azt is újra engedélyezni kell.

[ Szerkesztve ]

(#4518) CodenameAZS


CodenameAZS
csendes tag

Sziasztok! Olyan kérdésem volna, hogy tud valaki olyan módszert amivel növelhető a widget mérete? Sajnos egy méreten túl hiába növelem a bounding box-ot a widget nem lesz nagyobb, holott vektoros az egész így elvileg nem lenne akadálya. Tableten szintén nagyobb így a kérdés hogy lehet-e ezzel valahogy trükközni.

Konkrét illusztráció a problémáról:

(#4519) beg válasza CodenameAZS (#4518) üzenetére


beg
veterán

Én úgy tudom, hogy launchere válogatja. Van olyan widget, ami pl. Apex-en szépen méretezhető, de Nova-n például nem. Ugyanez fordítva is igaz.
Nájsz ikonpakk :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4520) vegyszer válasza Pcm (#4517) üzenetére


vegyszer
addikt

Ezt úgy érted, hogy TWRP/CWM alól install zip, és csá?
Volt egy ilyen érzésem, hogy komplett standard telepítő, de a gyári recovery számára szignozott zip ez. De nem teszteltem...

Az infót köszönjük.
(neked így ment fel? Azért egy nem gyári romra nem raknám így fel, de lehet, hogy a system partíció törlés ugyanúgy benne van, mint a többi romban, és akkor mégsincs jelentősége.)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4521) stallodi


stallodi
újonc

Üdv.
Valaki meg tudná mondani, hogy tudok normális screenshotot csinálni A820-al? Linerty rom van rajta.
Amikkel eddig próbáltam mind használhatatlan, elmosódott képeket produkáltak.

(#4522) cappa72 válasza stallodi (#4521) üzenetére


cappa72
nagyúr

hangerő le + power egyszerre, sokáig nyomva.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4523) stallodi válasza cappa72 (#4522) üzenetére


stallodi
újonc

Sajnos nem reagál erre a kombinációra. :(

(#4524) Mercutio_ válasza stallodi (#4523) üzenetére


Mercutio_
félisten

El kell találni a megfelelő pillanatot és tényleg egyszerre lenyomni, az egyiket nyomva tartod és a másikat hozzá nyomod módszer nem működik.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4525) stallodi válasza Mercutio_ (#4524) üzenetére


stallodi
újonc

Köszi :)
Most elsőre sikerült. Nem gondoltam, hogy ennyire egyszerre kell :D

(#4526) fape


fape
senior tag

Hohó mit találtam: CyanogenMod for the Faea F2S (MT6589T)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#4527) beg válasza fape (#4526) üzenetére


beg
veterán

Mióta "rendes" céggé alakult a cyanogen és az MTK is nyitott a másik irányból ez már várható volt lassan.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4528) DJGABI válasza fape (#4526) üzenetére


DJGABI
addikt

óóó, ez csak duma, majd ha lesz egy tényleges build belőle :P

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#4529) Pcm válasza vegyszer (#4520) üzenetére


Pcm
tag

Ahogy írod.
A googleota-ból átmúvoltam a zippet az SD-re, TWRP és kész. Nyilván a sytem partíciót törölte, de a datához nem nyúlt hozzá. Egyelőre feltünően jó az akkuidő, Antutu meg 13.300 körüli.

[ Szerkesztve ]

(#4530) fape válasza beg (#4527) üzenetére


fape
senior tag

Hát igen a CM-s srácoknak is érdeke, hogy még jó pár (százezer/millió) eszközön fusson az ő romjuk.
Na de én már tűkön ülök ;)

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#4531) fape válasza DJGABI (#4528) üzenetére


fape
senior tag

Úgy látom a lenovo-nál is jöttek új opensource release-k. Lassan de csorognak...

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#4532) vegyszer válasza Pcm (#4529) üzenetére


vegyszer
addikt

Csak nem voltam benne bizonyos, hogy ez egy igazi teljes rom, vagy a meglévő rendszerből van, ami esetleg megmarad, de akkor ez egy tiszta, CWM/TWRP-ből is felrakható rom.
:Y :R
(garanciális ügyekhez visszaküldeni ideális ezzel is...)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4533) Norbi1974


Norbi1974
tag

Íme az utolsó rendelésem (T-Mallról):

2013.09.04 09:22 (HONG KONG) Item information: Küldemény felvéve / Item accepted;
2013.09.18 17:18 Item information: Célországba elküldve / Item sent abroad;
2013.09.27 19:43 Item information: Célországba megérkezett / Arrived in the destination country;
2013.09.27 19:46 Item information: Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs.

Szívás. :W

Xiaomi MI 8

(#4534) Norbi1974


Norbi1974
tag

Már az is fura volt, hogy 09.01-én (vasárnap) rendeltem meg és csak 18-án küldték el. Remélem a folyamatba lévőkkel nem ez fog történni. :(

Xiaomi MI 8

(#4535) Mercutio_ válasza Norbi1974 (#4533) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mindegyiket vám alá állítják, ez nem azt jelenti, hogy vámot is kell fizetned :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4536) ZS3NI válasza Norbi1974 (#4533) üzenetére


ZS3NI
őstag

Ajánlom figyelmedbe EZT a topciot. Minden beérkező küldeményt vám elé állítanak. :)

Ha azt írja hogy Vámeljárás folyamatban, nah akkor van "szívás" ;]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#4537) Norbi1974


Norbi1974
tag

Egész jó ára van már a P780-nak. Öcsémnek ilyen van és nagyon szereti, bár még a ROM elég kiforratlan.

Xiaomi MI 8

(#4538) Norbi1974


Norbi1974
tag

Újabb fejlemény: a Magyar Posta még le van maradva, de a HK Post Tracking frissített:
The item (RC.............HK) was in transit within its destination country on 30-Sep-2013.
Szóval talán megkapom a napokban. :C

Xiaomi MI 8

(#4539) beg válasza Norbi1974 (#4538) üzenetére


beg
veterán

Csak zárójelben, 5 perced van egy hozzászólást szerkeszteni. Nem kell kétpercenként újat beírni. Világbéke.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4540) vegyszer válasza Pcm (#4529) üzenetére


vegyszer
addikt

Nálam is egy wipe factory reset, wipe davilk után felment a S150-es update.zip, mint egy főzött romot tartalmazó zip...
:R

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4541) adam0913 válasza vegyszer (#4540) üzenetére


adam0913
tag

Kis off topic.

Az Aug.27-én rendelt Lenovo A820am még mindig úton van..vagyis épphogy nem. Azóta még mindig a reptéren tengeti a napjait..és csak vár..vár rám. :(

Szinte naponta beszélek a tmallbox ügyintézőjével (Justin-nal), jelenleg október 1-6 között Kínában nemzeti ünnep van ami egyenlő a munkaszüneti nappal. Ígéretet kaptam rá, hogyha október 7.-én sem változik meg a tracking number-em státusza, akkor feladja újra a készüléket..kíváncsi vagyok mi lesz belőle.. :F :(

(#4542) laszy01 válasza vegyszer (#4540) üzenetére


laszy01
csendes tag

Ezzel az S150 update-tel mi változik igazából? Egy jól belakott és megszokott Cappa4.2-v1 romom van. Rá merjem engedni CWM-ből, érdemes?

A hazug embert utoléri a sánta kutya. iPhone 11 64Gb

(#4543) Pcm válasza vegyszer (#4540) üzenetére


Pcm
tag

Kiváncsi leszek, mit tapasztalsz az akkuidővel kapcsolatban.

(#4544) Pcm válasza laszy01 (#4542) üzenetére


Pcm
tag

Ments és csináld. Mit veszíthetsz? Magyarul viszont nem tud.

(#4545) vegyszer válasza laszy01 (#4542) üzenetére


vegyszer
addikt

Én kétszer tettem fel. Egyszer azért, hogy teszteljem, másodszor azért, hogy megnézzem, hogy tényleg felmegy-e TWRP alól. De utána húztam is vissza az infrared féle 4.2.1-es mentésemet.

Én inkább egy tiszta gyári állapotba hozást látok benne... Hiszen stock, és egyszerűen megvan...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4546) laszy01 válasza Pcm (#4544) üzenetére


laszy01
csendes tag

Én viszont magyarul tudok. És kényelmes vagyok. Úgyhogy marad minden változatlan. :N

A hazug embert utoléri a sánta kutya. iPhone 11 64Gb

(#4547) cappa72


cappa72
nagyúr

Új recovery fajtát találtam a ZTE V970-es telefonhoz, amiből egyenesen következik a portolási hajlamom...
Ez pediglen a Cannibal Opent Touch (COT) recovery.
CWM kinézetű, de teljesen "touch-recovery", azaz érintőképernyő használatát engedélyezi.

Elérhető itt, de még nincs teljesen kitesztelve, csak kipróbáltam, hogy elindul-e. S135-ös kernelre épül. md5sum: 050057c3812237f3358257c677cf867f
CSAK TESZTELÉSRE

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4548) DJGABI válasza cappa72 (#4547) üzenetére


DJGABI
addikt

képek alapján valami cwm touch kopincs [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#4549) cappa72 válasza DJGABI (#4548) üzenetére


cappa72
nagyúr

Használatban is nagyon olyan. Tdja a dup és tar mentéseket. Sőt, nyelvi fájl is van hozzá! (Amit én találtam, abban angol és spanyol volt, de használat során csak az angolt lehetett kiválasztani.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#4550) vegyszer válasza cappa72 (#4547) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha már recovery. Elvileg a TWRP 2.7 is elérhető. De az utolsó a telónkra ami (nekem) ment is, az a 2.4.4.0 volt. Abban nem érzel affinitást, hogy azt esetleg...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.