Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) gentleman123


gentleman123
csendes tag

Egy hete használom az A820-ast, azzal a ROM-al amivel a minideal-től jött (A802_S135_130322). Egyelőre stabilan működik egy Vodafone és egy djuice (majdnem 10 éves) kártyával.
Csupán pár kínai alkalmazást irtottam ki és a LenovoEmail alkalmazást cseréltem a stock-ra mert a lenovos az email-ek megnyitása után leállt. Ezek után semmilyen problémám nem volt, se fagyás, se újraindulás.

Van olyan érv amiért érdemes lenne ROM-t cserélni? (az hogy félig angol egyáltalán nem zavar, nekem inkább a stabilitás a fontos)

(#3602) DJGABI válasza Mercutio_ (#3600) üzenetére


DJGABI
addikt

Linerty helyett most már szerintem a Lambda ajánlott. (bár mondjuk én szívok vele, wifi/gps/adat be-kikapcsolásnál erősen bugzik)

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3603) vegyszer válasza Mercutio_ (#3599) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez is csak gép. Azt csinálja, amire utasítás adsz, nem pedig azt, amire gondolsz

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3604) vegyszer válasza gentleman123 (#3601) üzenetére


vegyszer
addikt

Cappa72 4.2v2 romja, (meg a többi is) a magyarságfoka miatt tetszik nekem. Reboot csak akkor volt mikor a playből laktam be, és 15-20 apk települt egyhuzamban. Ezt nem rovom fel hibának. Kegyetlen voltam vele, na. :))

Ezen kívül nem volt semmi komoly bugban részem

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3605) Mercutio_ válasza DJGABI (#3602) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy marad lina vagy jön cappa72 (mivel ő jelen van, így gond esetén gyors a support :D) és ha jól vettem ki az ő romja elég stabil, se időm se kedvem turni a netet szimplán csak használni akarom a jól megszokott appjaim (handcent, nova launcher, SwiftKey, stb) felrakása után 2 T-s simmel.
Az 1-2 havonta felrakok egy új romot korszakból elég gyorsan kinőttem ;]

Vegyszer : Ja, de ugye te is érzed a különbséget droid és iOS között kötöttségben?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3606) M3xx


M3xx
tag

3592-re valaki? :)

(#3607) DJGABI válasza Mercutio_ (#3605) üzenetére


DJGABI
addikt

én is csak használni szeretném, lenovo skinnel nincs bajom, egyedül a ruszki telefonkönyv + angol status bar zavart linerty-félében. ezek a lambdásban fixálva vannak. másoknál 100%osan működik, nem értem engem miért sz*pat...

(#3606) M3xx rom témát pont látod,

- max fényerő picit gyenge (főleg napsütésben)
- wifi erejével nem volt problémám
- hanggal szintén
- kamera elmegy (ebben a kategóriában egy samu se fog jobb képeket csinálni)

skatehez képest ég és föld. vegyél.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3608) vegyszer válasza M3xx (#3592) üzenetére


vegyszer
addikt

Samuleddel nincs tapasztalatom. A kamera, főleg a 720p videók nagyon tetszenek.
Stabil, de egy ismerőst hiába hívok bárhonnan, rosszul halljuk egymást. (szintén tés, egy Nokia 2220 teló, más nem panaszkodik. De lehet, hogy ott az ő teloja a hibás)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3609) Vamp válasza M3xx (#3606) üzenetére


Vamp
senior tag

Én fél év különbséggel kvázi, egy HTC ONE X-ről váltottam. Sebességben kb ott van a cucc, csak valahogy még gyorsabbnak érződik. Nehéz megakasztani. A Wifi vevőről annyit, hogy a Boráros-téren a Duna-parton a hajóállomásnál befogta, és tartotta az A38 hajó wifijét, ami a túlparton van ám:D.

Kijelző szokható, nekem nappal sem zavaró a fénye. Ennyi pénzért ilyen telefont nem nagyon fognak hozzádvágni, pláne nem ilyen supporttal. 70-80 ezres Samsungokat, alap HTCket rommá aláz.

(#3610) balewi


balewi
aktív tag

Kis segítség kellene:
Adott egy Lenovo A820-as telefon + TWRP 2.4.4.0 + A820_signed_050913_010638_hun.zip + A820_update_patch_from_2.2_to_2.2.1.zip
Ezek működnek együtt vagy csak CWM-el telepíthetőek fel?
Azért kérdem, mert twrp-fel feltettem őket, de a lenovo logón nem lép túl.
(hozzáteszem, hogy a telefon nem az enyém, még a rom-ot sem én szedtem le hozzá, a telefon kb. 10 perce van a kezemben, csak a gazdája kicsit sem konyít a dologhoz)

[ Szerkesztve ]

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#3611) gusthy


gusthy
veterán

Na egy kis rövid tesztriport az új MIUI-ról:

Pro:
- Nagyon szép
- Nagyon gyors
- MIUI, az összes előnyével (speckó státus bár, MIUI browser és launcher, témázható, stb.)
- Android 4.2 (ez a továbbfejlesztett Project Butter, a Photosphere, a gesture type, Miracast, security alerts stb. miatt jó)

Con:
- Szívtam egy nagyot a telepítéssel, valamiért nem akarta, hogy legyen billentyűzete
- Valamiért a 2G/3G nem kapcsolható csak úgy (felraktam egy appot, ami engineering módba visz be, ott tudom kapcsolgatni. Nem bonyolultabb, mint eddig, csak más.)
- a MobileUncleTools-ra a Playstore azt mondja, hogy nem kompatibilis :(
- Kisebb google cucc hibák, de ez lehet, hogy csak azért van, mert nem tökéletes gapps verziót választottam, majd még kiderül, csak nem volt időm elölről kezdeni a telepítgetést...

Nem igazi con, de ha magyar locale-t akar állítani az ember (márpedig akar), akkor csak a MoreLocale műxik, ez nem a MIUI hibája, hanem a 4.2-ben változtak a dolgok, és még csak ez az app követte le.

(#3612) vegyszer válasza balewi (#3610) üzenetére


vegyszer
addikt

Szerintem:
- akku ki.
- recovery
- csak a romot felrakni újra
- reboot
- ha megy, akkor a frissítés.

És meg írni mi történt.
(a power + hang fel +hang le folyamatosan nyomva visz a recoverybe)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3613) DJGABI válasza gusthy (#3611) üzenetére


DJGABI
addikt

orosz fórumban is kb ezeket a bugokat írták + kamera, el is ment a kedvem a gányolástól. egy működő rom kéne, linerty ilyen volt csak épp ugye nem volt 100%ban magyar. lehet fogom magam, aztán összedobok egy linerty-lambda hibridet :N

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3614) balewi válasza vegyszer (#3612) üzenetére


balewi
aktív tag

Köszi, így már műxik. Nem is értem, hogy ez miért nem jutott eszembe :B

A miui-ról meg annyit, hogy ha rendesen portolják a telótókra, akkor csak jól jártok vele.
Én 3 éve használom, régebben még Defy-n, most meg MI2S-en és tökéletes :D

[ Szerkesztve ]

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#3615) gusthy válasza DJGABI (#3613) üzenetére


gusthy
veterán

A kamerával nem tudom, mi a baj, nekem az műxik.
Ja, és ezekkel én speciel együtt tudok élni, persze ez ízlés dolga, a MIUI + 4.2 feeling sokmindenért kárpótol :)

[ Szerkesztve ]

(#3616) vegyszer válasza balewi (#3614) üzenetére


vegyszer
addikt

Egy próbát megért, örülök, has bejött

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3617) gusthy válasza gusthy (#3615) üzenetére


gusthy
veterán

Még egy kis infó : a Mobileuncle a MIUI marketről felmegy, de az MTK engineering mód nem megy.

(#3618) reki73


reki73
csendes tag

Sziasztok!
Egészen véletlenül nincs valakinek egy elfekvő szilikon tokja lenovo a820-hoz? Tök szuper a kemény tok amit adtak hozzá, de a szilikon jobban védi a kijelző szélét egy bukfencnél...
Szóval, ha netán nálad felesleges, én vevő lennék rá. Előre is köszi.

(#3619) Švejk válasza gusthy (#3615) üzenetére


Švejk
őstag

Egy másik MIUI-t próbáltam, az sajnos a témázásnál halt meg, teljesen leállt az agya tök alap folyamatoktól. Ez itt nincs meg? Mert akkor lehet hogy cserélek...
Egy linket dobnál a rom forrásáról? TWRP-ből, simán a wipe-okkal felment?

Köszi előre is :R

(#3620) gusthy válasza Švejk (#3619) üzenetére


gusthy
veterán

Teljesen jól lehet témázni, és a slatedroidon pl. fenn van.

(#3621) DJGABI válasza gusthy (#3620) üzenetére


DJGABI
addikt

ez az a kínai amit tegnap linket kolléga? mert ahhoz voltak valami update-k is, csak már nem él a link...

nem mellesleg ha ért hozzá valaki átvezethetné jbarton, magyarul mégiscsak jobb lenne.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3622) vegyszer


vegyszer
addikt

Phonebloks

Ez mekkora!
És a kérdés el is odázódott, hogy kétmagos, vagy négymagos
(a jövő telefonja)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3623) M3xx


M3xx
tag

Köszönöm a válaszokat kijelző, wifi, stb-vel kapcsolatban. A ROM-ok között viszont most már végképp nem tudok eligazodni. Melyik a stock, Lenovo UI-s gyári ROM? A820_S138_multiLanguage_V1 vagy Lenovo A820_S138_130419(14.05.2013 By Linerty). Ezt a kettőt látom tmallboxon. Ezek mennyire félig féligmagyarok kínaival, vagy félig angol. Elvesztem a sok ehhez kapcsolódó hsz-ben.

(#3624) gusthy válasza DJGABI (#3621) üzenetére


gusthy
veterán

Nem, ez nem az. A MIUI egy nagyon híres after market rom, sok telefonra megvan, a miénk sajna nem hivatalos, mert nincs Cyanogenünk.

(#3625) vegyszer válasza DJGABI (#3621) üzenetére


vegyszer
addikt

én az előzőt áteresztettem, bootlopba is esett tőle...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3626) gusthy válasza vegyszer (#3625) üzenetére


gusthy
veterán

Az előző egyébként nagyon gyenge volt ehhez képest.

(#3627) vegyszer válasza gusthy (#3626) üzenetére


vegyszer
addikt

majd meglássuk, mondta a vak is.

Hétfőn lehet én is felpróbálom.

Az előzőben az sem tetszett, hogy nem akarta tudni csak az egyik térerőt mutatni.
Ez mindkettőt mutatja?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3628) Švejk válasza gusthy (#3626) üzenetére


Švejk
őstag

Nem tudnál egy konkrét linket adni pls? Magát a MIUI-t megtaláltam a Slatedroidon, de sok verzió van nem tudom melyiket érdemes feltenni...

(#3629) vegyszer válasza Švejk (#3628) üzenetére


vegyszer
addikt

miui_A820_3.9.3_nvqvi3pg8g_4.2.zip a neve...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3630) Švejk válasza vegyszer (#3629) üzenetére


Švejk
őstag

Ez például jó?

(#3631) vegyszer válasza Švejk (#3630) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem 64b28a1b196ce53bacdca08cdd50edb0
Neki
64b28a1b196ce53bacdca08cdd50edb0

Azaz igen

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3632) adam0913 válasza vegyszer (#3622) üzenetére


adam0913
tag

Ez mekkora!! :D
Köszönöm a linket, folyamatosan olvasom a topikot, próbálok minél többet megtudni a mobilalkalmazás fejlesztésről, hogyha már ez lesz a szakmám :)
Egy kérdés, milyen hírportálokat nézel, követsz figyelemmel?

(#3633) vegyszer válasza adam0913 (#3632) üzenetére


vegyszer
addikt

pH! MA! hwsw
Ezt a Facebookon leltem

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3634) DJGABI válasza Švejk (#3630) üzenetére


DJGABI
addikt

én is ezt találtam. ha valaki megoldja bele a magyar nyelvet szóljatok, addig skipp

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3635) Mercutio_ válasza vegyszer (#3633) üzenetére


Mercutio_
félisten

:Y :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3636) ibounty


ibounty
csendes tag

Sziasztok!

Nézzétek el Nekem , de kicsit ideges vagyok a rendelésem miatt, amit 2.-án adtam le a tmallon.
5.-e óta a tracking number szerint Item accepted/küldemény felvéve státuszban van. Eszerint még el sem küldték?
Köszi

(#3637) adam0913 válasza ibounty (#3636) üzenetére


adam0913
tag

Ne stresszelj. :)
Én aug.27.-én rendeltem meg, és még azóta is Kínában van.
Szept.4-én adták át a postának,5.-e óta pedig a reptéren pihen..gondolom ma rakják fel a repülőre, mert csütörtökönként van indulás.

(#3638) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik láttatok már olyat, hogy tegnap még látszott a 8GB-s SD-kártya, ma meg már nem látja a rendszer?
Megoldás, 5let, tipp?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3639) vegyszer válasza Mercutio_ (#3638) üzenetére


vegyszer
addikt

1. vedd ki, töröld le róla a zsírt, próbáld újra, ha nem megy kezd elölről.
2. próbáld újra más készülékben, ha megy goto 1
3. ha nem megy goto 4
4. ha 15x re sem megy, akkor bal váll felett magas ívben nagy erővel messzire dobd az erkélyről.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3640) ZS3NI válasza Mercutio_ (#3638) üzenetére


ZS3NI
őstag

Próbálta már kikapcsolni-bekapcsolni? :D

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#3641) Mercutio_ válasza ZS3NI (#3640) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, úgy 10X

vegyszer: Takarítás már volt, megnézem másik készülékben:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3642) vegyszer válasza Mercutio_ (#3641) üzenetére


vegyszer
addikt

A másik készülék látta?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3643) Toth_Jani válasza ibounty (#3636) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Elvileg nekem is jön 9-én rendeltem, akkor került a postára is, és ma szált fel vele a gép.
Na most jó volna egy ilyen gépre felkerülni, mennyi kütyü lehet rajta. :Y
Ha megjön intenzív, oktatásra lesz szükségem. :)

(#3644) Mercutio_ válasza vegyszer (#3642) üzenetére


Mercutio_
félisten

Beraktam a V970-esben lévő Samut és azt se látja :Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3645) vegyszer válasza Mercutio_ (#3644) üzenetére


vegyszer
addikt

mármint a teló sd foglalata lehet rossz?

az ciki... (hogy állítasz vissza rendszert?)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3646) vegyszer


vegyszer
addikt

Mivel a legtöbb A830 tulaj is itt tobzódik, nekik is egy kis kihívás:
miui_a830_3.9.6_qeli7koctn_4.2.zip

Ezen a linken leltem ide...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3647) Mercutio_ válasza vegyszer (#3645) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egyik pillanatról a másikra?
Szerintem valamilyen lépés kimaradhatott nálam ezért az átméretezés majd rendszer vissza töltés utántól a belső sd-t már, az újat pedig még (?) nem látja a rendszer :U
Át méretezővel vissza is tudok?
Vagy van valami wipe reset egyéb funkció ami nélkül ez az állapot lesz?

Nem közvetlenül ehhez tartozik csak eszembe jutott : a telo ntfs-t is kezel vagy csak fat32-t?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3648) cekkk válasza Mercutio_ (#3647) üzenetére


cekkk
veterán

Én tudom mi lesz a baj nálad talán, mindjárt előkeresem :D :K

CWM alatt látja a SD-t? Mert ha igen akkor nincs gond :D

Ezt kell neked. Ha látja az sd-t a cwmben akkor ezt lefuttatod.

[ Szerkesztve ]

(#3649) Mercutio_ válasza cekkk (#3648) üzenetére


Mercutio_
félisten

Twrp van fent azzal hol nézem meg latja-e, abban is lehet ezt futtatni?

Esetleg a djgabi leírásában lévő void. Fstab file felrakása megoldaná a dolgot?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3650) cekkk válasza Mercutio_ (#3649) üzenetére


cekkk
veterán

Gondolom azzal is lelehet. Azzal romot ugye lehet frissíteni? Ha igen akkor menj oda és ha a romokat látod amit eddig felmásoltál a kártyára akkor ezt futtasd le ugyan ott.

Esetleg a djgabi leírásában lévő void. Fstab file felrakása megoldaná a dolgot?
Ezt hol találom? :B :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.