Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) gusthy válasza nagyharcos (#3095) üzenetére


gusthy
veterán

Hát ugye két eset lehetséges...

(#3102) beg válasza csabi236 (#3100) üzenetére


beg
veterán

Hálózatoknál továbbiak, majd Mobilhálózatok, hozzáférési pontok nevei

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#3103) csabi236 válasza beg (#3102) üzenetére


csabi236
tag

Igen és itt van olyan lehetőség hogy pannon net gprs,belépek de nem tudok átállítani semmit,elég régi a sim kártya :D

[ Szerkesztve ]

(#3104) gusthy válasza csabi236 (#3103) üzenetére


gusthy
veterán

Fel kell venni egy újat, megnyomod a menü gombot, és ott tudsz újat csinálni. Ne feledd, hogy amikor megvan, nem elég a vissza gomb, előtte menü - mentés.

(#3105) csabi236 válasza gusthy (#3104) üzenetére


csabi236
tag

köszönöm a segítséget sikerült beállítani :D

(#3106) gusthy válasza csabi236 (#3105) üzenetére


gusthy
veterán

Hurrá :-)

(#3107) vegyszer válasza gusthy (#3104) üzenetére


vegyszer
addikt

Engem anno az ébresztő szivatott meg, hogy a vissza gombbal mentem ki mentés helyett... 2.3 után ez volt a legfurább dolog

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3108) peter710


peter710
csendes tag

Jó reggelt!

A tmallbox-ról HK-va rendelt a820 nál azt írja hogy vámolás alatt, volt már valakinek ilyen?

Szép napot!

(#3109) Graphics válasza peter710 (#3108) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vámkezelés alatt, ezt írja mindenkinek, hiszen oda érkezik be a "vámoszok"hoz :)

-

(#3110) tsrt


tsrt
csendes tag

Szia Duliee!
Köszönöm a fórumba írt válaszod (A830)!
"0621-es van már. needrom.com-on fent van, Flashtool-lal fel is lehet tenni simán, OTA-n nem frissít valamiért."

Ha ezt a frissítést feltesszük, kb. mi fog változni? Menü, nyelv, beállítások maradnak? Miben lesz jobb esetleg?

Üdv. FT

(#3111) dody07


dody07
tag

Sziasztok

Hogyan kell a crhome-os könyvjelzőimet áthozni a telefonba?
Ez van fent: A820_signed_050913_010638_hun, plussz utána A820_update_patch_from_2.2_to_2.2.1
Előzőleg linerty volt rajta, azzal úgy tudom nem kellett semmit mókolni, berakta szépen.

Nem akartam partícionálni, flesselni, romolni!! A 21.században akartam telefonálni

(#3112) Graphics válasza tsrt (#3110) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Halihó, nos én érezhető változást nem tapasztaltam, mert a 04-es nem volt fenn sokáig :D

-

(#3113) peter710 válasza Graphics (#3109) üzenetére


peter710
csendes tag

Köszömöm!

Akkor ez nem azt jelenti hogy vámot is kell fizetni?

Szép napot

(#3114) beg válasza peter710 (#3113) üzenetére


beg
veterán

Nem, ez azt jelenti, hogy vámon van, minden külföldről (nem EU területéről) érkezett küldeményt vizsgálnak. Aztán ha szerencséd van, átsiklik, ha nem, akkor megkérnek, hogy fáradj be és fizess vámot.
Itt egy kis leírás: [link]

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#3115) peter710 válasza beg (#3114) üzenetére


peter710
csendes tag

Köszönöm

(#3116) vegyszer válasza dody07 (#3111) üzenetére


vegyszer
addikt

A Beállítások -> Fiókok -> Google -> mail címed, és engedélyezni kell a Chrome számára a frissítést

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3117) beg


beg
veterán

Na eszembe jutott nekem is valami kín :DDD A gyári értesítősávoskapcsolós összetevőket nem lehet valahogy buzerálni? Pl. kivenni belőle cuccokat, sorrenden állítani? Nem kell nekem 4 oldalnyi kapcsoló, többek között a child mode meg guest mode stb. Ahogy végigbogarásztam, nem leltem guis beállítást, gondolom ezt valami sötét conf fájl végzi (esetleg egy apk?) Ha nem muszáj, ezért nem tennék fel 3rd appot.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#3118) apeelme válasza beg (#3117) üzenetére


apeelme
addikt

SystemUI.apk-t kell szétbombázni és a hozzátartozó layout-ot kell módosítani, de valószínűleg - ha el is akarsz tűntetni belőle akkor - SMALI-t is módosítani kell. Szép meló... :U

(#3119) manutd74


manutd74
csendes tag

Ma kaptam meg a Lenovo a820-as telefonomat.
Bekapcsoltam, minden jól működött, majd kivettem a SIM-kártyát és amikor újra be akartam kapcsolni csak a lenovo felirat jelenik meg és szürke színű a kijelző.
Remélem tud valaki segíteni.
Előre is köszönöm.

(#3120) vegyszer válasza manutd74 (#3119) üzenetére


vegyszer
addikt

Valamit módosítottál rajta?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3121) dody07 válasza vegyszer (#3116) üzenetére


dody07
tag

Minden pipa ott van. :(((

Nem akartam partícionálni, flesselni, romolni!! A 21.században akartam telefonálni

(#3122) Mercutio_ válasza beg (#3117) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezek a mode - ok valami JB- s újítások? 4.0.4 - en nincs ilyesmi.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3123) manutd74 válasza vegyszer (#3120) üzenetére


manutd74
csendes tag

Nem, bontatlan csomagolásban volt. Csak egyszerüen nem tudom visszakapcsolni

(#3124) cappa72


cappa72
nagyúr

[féloff]
Ma volt a kezemben egy Lenovo A830.

Hú gyerekek, na az már nagy. Nekem nagy.

Biztos meg lehet szokni a méretét annak is, de a ZTE V967s-hez képest is még nagy, pedig az sem kicsi.

Ami viszont meglepőbb az az, hogy angol recovery volt rajta. Nem így vette a srác, hanem kínaival, de rátette az A820-as CWM-et.

És ott virított rajta működöképesen. Tehát az ő A830-as telefonján egy A820-as recovery (S135-ös megjelölésű) ment.

Egy jack44 mod ROM volt rajta. (Ami nem ismerte a reboot recovery parancsot :F )

Megfordítva a dolgot.... lehet, hogy bevállalok valami merészet... már csak hónapok kérdése

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3125) arfer


arfer
aktív tag

Sziasztok! Megjött az A820-asom, és sajnos úgy látom, nem működik az 1. SIM slot. Nem tudok hívni, a 3G sem megy, elveszti a mobilhálózatot, amint megpróbálok hívni vagy netezni. A 2. slot működik, beszélni tudok rajta, de a WCDMA azon úgy látom, szintén nem megy (tudna menni egyáltalán?). Ha ROM-ot cserélek, működhet a telcsi, vagy mehet vissza gariba? Köszi

Ja, és a CWM format data/cache legyalulja az internal SD-t is. Ennek mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

(#3126) tsrt válasza cappa72 (#3124) üzenetére


tsrt
csendes tag

Így van. A ZTE-nél picit nagyobb, de a kisebb súlya és kedvezőbb fogása miatt az A830-at sokkal biztosabban érzem a kezemben.

(#3127) vegyszer válasza arfer (#3125) üzenetére


vegyszer
addikt

A kettes SIM nem tud 3G-t. Az elsődlegesnek viszont kéne tudnia.

IMEI ellenőrzés megvolt?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3128) vegyszer válasza cappa72 (#3124) üzenetére


vegyszer
addikt

Bátor húzás más teló recoveryjét csak úgy, találomra feltolni, ha gyártóazonos is... Én nagyon nem szeretnék ilyet elkövetni.

Mázli, hogy nem ölte le...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3129) arfer válasza vegyszer (#3127) üzenetére


arfer
aktív tag

A Status menüben mutatja az IMEI számokat, mindkét slotra. Mindenképp valami szoftveres malőrre gyanakszom, mert feltettem cappa v5.1 ROM-ját, ezzel boot után tudok telefonálni, de ha a benyomom a power-t (a képernyőzár miatt), majd vissza, akkor elvész a kapcsolat... Vagy ha másodikat akarok telefonálni, akkor is...

[ Szerkesztve ]

(#3130) vegyszer válasza arfer (#3129) üzenetére


vegyszer
addikt

CP4.2-v1-by-Cappa72 mellett is előjött?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3131) arfer válasza vegyszer (#3130) üzenetére


arfer
aktív tag

Azt elsőre nem sikerült felraknom, totál csíkos lett a képernyő, és no boot... Az 5.1 felment, ezzel tesztelem. És azt hiszem, közelebb vagyok a megoldáshoz: GSM módban működik az 1. slot, de ha WCDMA-ra állítom, egyből kipurcan... Van esetleg ötlet, hogyan tovább?

(#3132) vegyszer válasza arfer (#3131) üzenetére


vegyszer
addikt

A csíkos kijelző a recovery és a rom eltérő kernele miatt van. Nekem ugyan a TWRP 2.4 van fent, de ott ez nem jött elő. De az újabb CWM is jó megoldás...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3133) cappa72 válasza arfer (#3131) üzenetére


cappa72
nagyúr

ha WCDMA-ra állítom
Automata módon mit mond?

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3134) arfer válasza cappa72 (#3133) üzenetére


arfer
aktív tag

Akkor volt, hogy egy hol sikerült, hol eldobta a hálózatot. Gondolom attól függően, hogy gsm vagy 3g hívást választott...

(#3135) vegyszer válasza arfer (#3134) üzenetére


vegyszer
addikt

Véletlenül nem vodafone 3G-t rossz térerő mellett az elsődleges SIM?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3136) arfer válasza vegyszer (#3135) üzenetére


arfer
aktív tag

Nem, Teleonor-ral és T-Mobile-al próbáltam, sikertelenül... Valami más gebasz is lehet, a wifi-vel is gondok vannak: ha megpróbálok csatlakozni, megjelenik egy NVRAM ERR 0x010 nevű hotspot a listában, a csatlakozás meg nem sikerül az eredetileg választott hotspothoz... Erről mintha lett volna szó itt, vagy a Dual Sim topicban?

(#3137) Pcm


Pcm
tag

Én nem vagyok egy nagy szakértő, de két dolgot azért elmondanék.

Buherálás előtt mindenki rakja fel a TWRP 2.4.4.0 recoveryt az SP Flash Tools-al.
Nem kell szenvedni a gombok föl-le nyomogatásával, korrekt és működő érintőképernyős megoldás.
Ezzel kell csinálni egy teljes mentést, mindent bepipálva, az nvram-ot is.

Rejtélyes hibák esetén pedig szokott segíteni az akku ki, majd 2 perc után vissza.

(#3138) cappa72 válasza arfer (#3136) üzenetére


cappa72
nagyúr

NVRAM ERR 0x010
Megsérült az nvram-od.
aaaazzzz gáz...
De azért egy kis háttérinfó.
Épp tegnap dolgoztam meg még a V970-et egy "kis" kísérlettel.

Van megoldás:
Az imei-t MTKDRoidtools-szal vissza tudod írni
A wifit meg ez alapján

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3139) arfer válasza Pcm (#3137) üzenetére


arfer
aktív tag

Igazad van, csak az a gond, hogy a telefon már így jött, hogy nem működött jól, ezért kezdtem más ROM-okat nézegetni. Vajon egy más A820 nvram.img-jét flash-elve, és visszaírva az eredeti IMEI-eket és MAC address-t megjavulhat a telcsi?

Arra van esetleg ötlet, hogy a CWM factory reset miért törli az internal SD-t is? Összefügghet ez a három hiba, és visszavezethető az nvram.img hibájához?

@cappa köszi, erre emlékeztem! Úgy látom, bagy buherálások elé nézek... :)

[ Szerkesztve ]

(#3140) cappa72 válasza arfer (#3139) üzenetére


cappa72
nagyúr

Más telefon nvram-ját ne küld be a telefonba, mert akkor letiltják az adott imei-t... így két telefon lesz használhatatlan. Illetve ezt törv. tilt.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3141) arfer válasza cappa72 (#3140) üzenetére


arfer
aktív tag

Ezt tudom és értem, pont ezért gondoltam, hogy a flash-elés után visszaírom az eredeti IMEI-eket, amiket most kiolvasok. A kérdés csak az, hogy ez megoldaná-e az eddig talált 3 problémát...

(#3142) arfer válasza cappa72 (#3140) üzenetére


arfer
aktív tag

Vagy lehet, hogy pont az minden gond forrása, hogy a CWM factory reset nem csak az internal SD-t törölte, hanem az nvram-ot is elrontotta valahogy, és amikor a kis kínaiak kiküldték nekem a telefont, előtte nyomtak egy ilyen törlést :F ?

(#3143) cappa72 válasza arfer (#3142) üzenetére


cappa72
nagyúr

Alapesetben a factory reset nem bántja az nvram-ot, csak a /data/nvram-ot.
Ez akkor igaz, ha a /dev/nvram helyre a megfelő információk vannak "beégetve" (nem tudom szabatosabban megfogalmazni).

Ami nálad gond lehetett, az az, hogy valahogy a /dev/nvram-ra írtak valami nem odaillőt.
Ez miatt minden factory resetkor visszaíródik a /data/nvram-ba a helytelen információ.

Pont tegnap volt az a javaslatom az előzően linkelt hozzászólásomban, hogy akkor kellene lementeni az /dev/nvram-ot, amikor a helyes infókat visszaírod.

Ráadásul ugye a Lenovo-nak 2 imei száma van....

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3144) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Hajjajj, úgy látom alapos lépésről lépésre történő leírást kell keresnem, felkészülve arra, ha esetleg elbénázok valamit a folyamat során, így gondoskodni kell arról is, hogy legyen miből visszaállítani a kiindulási és egyéb állapotokat.

MÁS: HK post mostanában jobb, mint a singapore post?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3145) cappa72 válasza Mercutio_ (#3144) üzenetére


cappa72
nagyúr

Blogomban találsz kétféle mentési módot.
Érdemes használni...

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3146) Mercutio_ válasza cappa72 (#3145) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tuti, hogy azzal fogom kezdeni, mielőtt bárminek is nekikezdek :K
Melyik az egyszerűbb/biztonságosabb?

Dexxter182: :DDD :P

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3147) Dexxter182 válasza Mercutio_ (#3146) üzenetére


Dexxter182
tag

Mielőtt bármibe is belekezdenél, ne felejts el belekezdeni azért a mentésbe :D :)) ;]

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#3148) cappa72 válasza Mercutio_ (#3146) üzenetére


cappa72
nagyúr

1, Legegyszerűbb az MTKDroidTools-szos. Root kell hozzá

2, SP flashtool readback - számolgatni kell, akku nélkül kivitelezhető, leginkább veszélytelen.

3, Én a legjobban a dd-s mentést szeretem ;) Root kell hozzá. Szómolgatós-parancssoros-adb-s.

4, CWM.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#3149) beg válasza arfer (#3141) üzenetére


beg
veterán

Nekem is úgy jött, hogy alapból a bekapcsolás után az Invalid IMEI kedves köszönőszöveg fogadott. (ez okozza az nvram err szöveget is a wifinél) Ahogy javasolták, MobileUncleTools alól visszaírhatod az akksi alatt levő IMEI számot, de innentől privis üzenet a téma, hiába a sajátodat akarod visszaszerezni.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#3150) dacsa válasza arfer (#3125) üzenetére


dacsa
senior tag

Nem vagy véletlenül Vodafonos?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.