Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17251) rígel válasza LouiS22 (#17250) üzenetére


rígel
őstag

Mindenkinek szíve joga "hisztizni" a frissítés miatt!

Csakúgy, mint hisztizni azon, hogy mások "hisztiznek" a frissítések miatt. :R

[ Szerkesztve ]

(#17252) Youri válasza LouiS22 (#17250) üzenetére


Youri
veterán

1. Ez az!
2. Nem szoktam gépre dugni :)
3. Ezt jó tudni :D
4-6. ez van :)

RTX ON

(#17253) twine válasza rígel (#17251) üzenetére


twine
addikt

"Csakúgy, mint hisztizni azokk miatt akik "hisztiznek" a frissítések miatt. "
:Y :C

Akkor most szavazzuk meg, hogy szavazunk -e!? :))

[ Szerkesztve ]

(#17254) Pistakiss válasza LouiS22 (#17250) üzenetére


Pistakiss
őstag

:R. :C

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#17255) Lazika válasza LouiS22 (#17250) üzenetére


Lazika
senior tag

Attól még, mert te nem várod a frissítést mások még várják... és ha hisztiznek,akkor mi van? Ha ennyire zavar, akkor ne olvasd a fórumot. Elb@szod a fórumot azzal,hogy okoskodsz állandóan, mert te őstag vagy...szánalom....

(#17256) KZP válasza Lazika (#17255) üzenetére


KZP
őstag

:C
Jaja, ő generálja itt a legnagyobb flamet azzal, hogy mi hisztizünk szerinte...

[ Szerkesztve ]

(#17257) LouiS22 válasza Lazika (#17255) üzenetére


LouiS22
veterán

Te is elmondtad a véleményed, én is elmondtam a véleményem. A kommented meg ugyanúgy vonatkozik rád is.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#17258) WiZARD válasza LouiS22 (#17250) üzenetére


WiZARD
addikt

mass storage hiánya tényleg szar.
főleg amikor olyan helyen másolnék rá valamit, ahol nincs admin jog, vagy amikor valami buta eszközre dugnám rá, ami csak a mass storage-et ismeri. stb.

marad a CWM mass storage, ami cserébe kényelmetlen, és addig nincs telefon, stb...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#17259) LouiS22


LouiS22
veterán

Egyébként, hogy ontopic legyek újra, a routerben adtam a telefonnak egy fix IP-t és tegnap délután óta nem szakadt le. Akinek volt router+wifi problémája, próbálja ki.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#17260) LouiS22 válasza KZP (#17256) üzenetére


LouiS22
veterán

Azért, mert naponta besírsz ide, hogy nincs frissítés. Mint ha az egy veleszületett jog kellene, hogy legyen. Megtehetné a HTC, hogy azt mondja, nincs frissítés. Szíve joga. A vásárláskor nem írtál olyat alá, hogy életed végéig supportot fogsz kapni a telefonhoz. Neki, gyártónak meg tényleg nem kötelessége frissítést készíteni. Pont.

Jön, amikor jön. Inkább kapjál egy hibamentes OTA-t, mint egy bugos valamit, amivel csak szívsz. Egészen biztosan oka van annak, hogy nem bólintottak még rá. Nem téged, KZP-t akarnak szívatni azzal, hogy ma sem érkezik meg. Gondolkodj picit rendszerben, ne csak a saját önös érdekeidet nézd. Písz.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#17261) mumk1 válasza WiZARD (#17258) üzenetére


mumk1
addikt

XDA-n nem született még valami okosság a mass storage -re? Ez nekem is nagyon hiányozna.
Lehet maradok az ICS ViperX-en, kenjék a hajukra a JB-jüket. :DDD

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#17262) Lazika válasza LouiS22 (#17260) üzenetére


Lazika
senior tag

Nem veszed észre,hogy te sírsz ezen az egészen még mindig? Engedd már meg,hogy az emberek eldöntsék,hogy mit írnak ide a fórumba... Nem te sz..tad a spanyol viaszt. "Majd jön,amikor jön" de te azért már felraktál egy 4.1-et, de másoknak szólsz be, mert várják a hivatalos frissítést? hát ez vicc...

(#17263) WiZARD válasza mumk1 (#17261) üzenetére


WiZARD
addikt

nem nagyon láttam.
konkrétan nem kerestem, de talán belefutottam volna, ha lenne :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#17264) Xaels válasza Lazika (#17262) üzenetére


Xaels
félisten

A várakozás és a gyerekes viselkedés nem ugyanaz és sajnos sokan kezdenek olyanok lenni mint a totyogósok amikor csokiról van szó...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17265) rígel válasza LouiS22 (#17259) üzenetére


rígel
őstag

Én dinamikus címzést használok de még egyszer sem volt semmilyen problémám. Pedig nem a legújabb a routerem.

(#17266) Jamesch


Jamesch
tag

Akkor én jó előre hisztiznék/kérdeznék:
Mi tud/nem tud az MTP?
És mi az a powersaver?

Lemaradtam úgy tűnik

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#17267) LouiS22 válasza Jamesch (#17266) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem, nem maradtál le.

A Jelly Bean egyik újítása lesz (nemcsak nálunk), hogy megszűnik az USB Mass Storage mód, és ezt felváltja az MTP (részletek erre: [link])

A másik, hogy a lehúzható értesítési sávban állandóan megjelenik egy Power Saver, Energiatakarékos funkció, amit be lehet pipálni. Ezt persze el lehetne érni menüből is, de valamiért ez állandóan ott van. Két okból zavaró: egyrészt ronda, másrészt üti a Jelly Bean notificationt (ami egyébként tök jó lenne, mert egyből értesítési sávban látod, hogy kitől jött email, miről szól, Foursquare-nél onnan tudsz kedvelni, stb).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#17268) LouiS22 válasza rígel (#17265) üzenetére


LouiS22
veterán

De nem is JB ROMot használsz, ugye? ;)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#17269) LouiS22 válasza Lazika (#17262) üzenetére


LouiS22
veterán

Na idefigyelj, és akkor utoljára. Én saját döntésből raktam fel, soha nem kérkedtem vele, hogy megcsináltam. Előtted is ott a lehetőség, hogy megtedd. De te csak beszólni tudsz. Én meg nem vártam, megléptem, a tapasztalatokat meg megosztottam róla. Ennyi a különbség kettőnk közt.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#17270) Xaels


Xaels
félisten

[link] kisebb összegző írás a szerviz jelenlegi helyzetéről. Hát jól el van qrva az tuti.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17271) mumk1 válasza LouiS22 (#17267) üzenetére


mumk1
addikt

"megszűnik az USB Mass Storage mód"
...... és a flash támogatás. Ugyan kicsit gyorsul a droid, cserébe jól kiherélik. Lassan tényleg jöhet a WP8 :(

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#17272) LouiS22 válasza mumk1 (#17271) üzenetére


LouiS22
veterán

Az a durva, hogy a végén tényleg Steve Jobsnak lesz igaza... Már ami a Flasht, illetve annak hiányát illeti.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#17273) rígel válasza LouiS22 (#17268) üzenetére


rígel
őstag

Nem, de állítólag ez nem romfüggő, hallottam már ICS-t használótól is ilyen jellegű panaszt.

(#17274) LouiS22 válasza rígel (#17273) üzenetére


LouiS22
veterán

Akkor viszont tényleg egyre rejtélyesebb. No mindegy, a fix IP eddig bevált. Igaz, nem megoldás, csak "gányolás".

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#17275) rígel válasza LouiS22 (#17272) üzenetére


rígel
őstag

SJ-nak mikor/miben nem volt igaza? Nem volt egy kedves ember -Isten nyugosztalja- de zseniális ahogy előre tudott látni az időben.

(#17276) simico válasza WiZARD (#17258) üzenetére


simico
aktív tag

Hoppá! A JB-s HOX romokban már nincs benne a mass storage mód??

Ez elég fura nekem, hiszen pont a mass storage miatt lett kettéválasztott tárral kiadva a telefon (illetve fordítva is nézhetjük, a klasszikus kettéválasztott tár miatt hagyhatta a mass storage módot ICS-ben is a HTC). Utólag csak ezt elvenni semmi értelme, hacsak nem kerül újrapartícionálásra a teljes belső tár, amit viszont erősen kétlek.

Elég nagy baromság lenne HTC részéről, ha a hivatalos JB romban nem lenne mass storage mód.

(#17277) mumk1 válasza simico (#17276) üzenetére


mumk1
addikt

Nem a HTC JB romjában nincs MS, hanem az összes JB romban.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#17278) twine válasza LouiS22 (#17267) üzenetére


twine
addikt

"és ezt felváltja az MTP"

Akkor felvállalom a tudatlan szerepét... :B
Sajnos az Angol Wiki ilyen újításoknál nekem nem túl informatív...google-ra pedig 3 percet tudtam ebben a pillanatban szánni...
Pár mondatban mesélnél róla(te, vagy bárki más) JB után hogyan lehet file-okat másolni a készülékre..?
Köszönettel :R

[ Szerkesztve ]

(#17279) LouiS22 válasza simico (#17276) üzenetére


LouiS22
veterán

Semelyik Jelly Bean ROM-ban nincs MS. Mármint egyik gyártónál sem.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#17280) simico válasza mumk1 (#17277) üzenetére


simico
aktív tag

Ez így biztosan nem igaz, ugyanis hazsnáltam más készüléken JB romot és bizony ott volt benne a mass storage.

Ennek semmi köze a JB-hez, ugyanis már ICS-ben is a Google ajánlás/referencia, hogy nincs külön "data" és "internal SD", hanem egybe van minden adat és emiatt nem lehet mass storage mód, mert akkor a csatlakozás idejére elérhetetlenné válna az összes felhsaználói program és programadat. Ezért nics a Nexusban és nlhány műs új telefonban mass storage. Ha azonban egy gyártó továbbra is a régi felosztást használja, akkor a mass storage is maradhat ICS és JB alatt is, pusztán így módosítja a saját romját.
Mindezt nagyon jól leírta az egyik guglis fejlesztő, talán valamelyik Nexus topikban is likelve volt anno.

(#17281) LouiS22 válasza twine (#17278) üzenetére


LouiS22
veterán

Nagyon egyszerű, és most Windows 7-ről tudok nyilatkozni, mert én azt használok. Rádugod a madzagot és windows intézőben megjelenik listázva a telefon, és ugyanúgy tudsz rá másolgatni. Felugrik az értesítés, hogy hogy nyissa meg, mint a klasszikus pendrive-nál. Ez azoknak jók, akik az Intézőbe szerelmesek. Én gyűlölöm és ezért is szívás most a másolás. Én mindent Total Commanderrel szoktam csinálni (régi DOS-örökség :) ), és ott például nem látszik a telefon. Találtam egy beépülőt, de az meg azért félmegoldás, mert adb-re alapoz és baromi lassan mozognak a fájlok.

Ja, és hogy teljes legyen káosz, van frissített HTC Sync Manager is, ami szintén telepíti magát.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#17282) LouiS22 válasza simico (#17280) üzenetére


LouiS22
veterán

Lehet, hogy ez Google ajánlás. De mivel a JB-t főként az újabb modellek kapják meg (maradjunk a hivatalos vonalnál), az új készülékek pedig 99 százalékban a külön data és külön internalt használják, így érthető módon egy idő múlva csak az MTP marad meg. Az persze tök jó, hogy a Google gondolt a régi modellekre is :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#17283) mumk1 válasza simico (#17280) üzenetére


mumk1
addikt

Sok JB-t használó telefonról/tábláról még nem beszélhetünk. Amin van, azon nincs MS. Nagyon úgy néz ki, hogy próbálnak a gyártók egyre inkább megfelelni a Google elvárásainak. Mint pl. SD kártya elhagyása...

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#17284) twine válasza LouiS22 (#17281) üzenetére


twine
addikt

:R
Tehát nekem a gyakorlatban mit sem változik a dolog...Eddig is az intézőt használtam,,ezek után is azt fogom...
Eddig volt lehetőségem kiválasztani milyen módon akarok kapcsolódni(sync, töltés, háttértár) ha rádugom gépre, ezek után megjelenik mint egy pendrive...azt hiszem értem... :U
Nagyjából Vista óta elhagytam a Commandert :)
Esetemben "szinte mit sem változik" a másolás folyamata...főleg ha Airdroidot használom ezek után is legtöbbször :DDD

(#17285) LouiS22 válasza twine (#17284) üzenetére


LouiS22
veterán

Igen, most is meglesz a lehetőséged a felugró ablakban. Meg látni fogod csatolt eszközként az Intézőben is. Ott külön eszközként fog látszani, asszam a neve is az, hogy HTC ONE X. Bocs, nem fogalmaztam egyértelműen.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#17286) rento


rento
őstag

ha valakit érdekel, akkor van egy eladó tpu szilikon tokom.

Más: Ha van egy pixel hibám a teló bal alsó sarkában, akkor kicserélik szó nélkül a kijelzőt? illetve ha igen, akkor mennyi idő kb?

(#17287) Xaels válasza rento (#17286) üzenetére


Xaels
félisten

1db pixelhiba a szabvány miatt nem "hiba". Elvileg nem kötelezhetőek cserére.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17288) KZP válasza LouiS22 (#17260) üzenetére


KZP
őstag

Hát, valakivel nagyon összetévesztesz.
Inkább csak olvasok, és várom, hogy amikor előkerül a frissítés téma, milyen hamar ugrasz rá. :U
De részemről is béke. :))

(#17289) lcee79


lcee79
őstag

(#17281) LouiS22: "Ez azoknak jók, akik az Intézőbe szerelmesek. Én gyűlölöm és ezért is szívás most a másolás. Én mindent Total Commanderrel szoktam csinálni (régi DOS-örökség ), és ott például nem látszik a telefon. Találtam egy beépülőt, de az meg azért félmegoldás, mert adb-re alapoz és baromi lassan mozognak a fájlok."

Én is ha lehet Total Commandert használok (ahol nincs oda meg teszek :DDD ), és nem nagyon értem, hogy erre mi szükség, és miért előrelépés...
Nekem ez inkább visszalépés...
És ha media transfer, azért minden könyvtár látszik, vagy még szelektál is?

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#17290) rento válasza Xaels (#17287) üzenetére


rento
őstag

hát ez baromi jó :O

(#17291) rígel válasza rento (#17286) üzenetére


rígel
őstag

Nem!

(#17292) mumk1 válasza lcee79 (#17289) üzenetére


mumk1
addikt

Minden látszik.(legalábbis nálam NEXUS 7-en) Rejtett fájlokat meg eddig sem használt a droid.

Lehetne rosszabb is, egy itunes vagy zune szerű rémséggel.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#17293) LouiS22 válasza lcee79 (#17289) üzenetére


LouiS22
veterán

Szerintem is visszalépés, de ahogy mumk1 is mondja, lehetne rosszabb is. Amúgy valami okosságot biztosan kitalálnak majd xda-sok. Vagy marad az AirDroid, Wifi File Explorer, stb. Legvégső esetben az intéző :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#17294) Youri válasza LouiS22 (#17293) üzenetére


Youri
veterán

Én jó ideje csak dropboxolok pl. Nem jön be ez a mass storage, macerás a kábelezés :)

RTX ON

(#17295) mumk1 válasza LouiS22 (#17293) üzenetére


mumk1
addikt

Vagy, ahogy WIZARD írta, custom recovery. :D

@Youri
A Dropbox-nak mondjuk egy nagy +1, szerintem is a legjobb felhő és most már a sebessége is tűrhető. Csak annyi bajom van vele, hogy beteltem tárhelyileg. :)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#17296) lcee79 válasza LouiS22 (#17293) üzenetére


lcee79
őstag

Régi telefonjaim közt volt amelyiket nem lehetett beállítani commanderben sehogy
Nagyon utáltam :)

Intézőt nem is tudom miért nem váltotta le microsoft már évekkel ezelőtt? :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#17297) lcee79 válasza Youri (#17294) üzenetére


lcee79
őstag

Egy pár dolgot én is a dropboxra teszek, de csak azért, és csak olyanokat, amit mindenhonnan el akarok érni.
De nagy fájlokat nem szoktam...

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#17298) lcee79 válasza mumk1 (#17292) üzenetére


lcee79
őstag

Szerintem közelít már ez is a zune & itunes pároshoz...
Pedig elfelejthetnék miattam a létezésüket is :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#17299) Xaels válasza rento (#17290) üzenetére


Xaels
félisten

Amúgy jelenleg 23 napnál jár egy kijelző csere a vásárlás helyén leadva. A készülék pontos fellelhetőségéről meg annyi, hogy 5 napja elhagyta a szerviz központot.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17300) LouiS22 válasza lcee79 (#17298) üzenetére


LouiS22
veterán

Konklúzió: adják vissza a Mass Storage elérést :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.