Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16101) falijja


falijja
őstag

Maximus v5.0 = quadrant 6841

(#16102) berik899 válasza Tomate (#16100) üzenetére


berik899
tag

Nem mindenkié rossz csak azok írnak be ide panaszkodni akinek olyan, akinek hibátlan nyilván nem fogja mindenki beírni egyenként hogy jéééé képzeljétek az enyém jó. hiszen ez az evidens

(#16103) Tomate válasza berik899 (#16102) üzenetére


Tomate
veterán

jogos...

(#16104) Lacy6 válasza g0n21 (#16096) üzenetére


Lacy6
senior tag

Ez nagyon dúrva! Nekem alig látszik ilyen "hullámosodás" és az is csak akkor ha tényleg nagyon erősen összenyomom az oldalánál a telót. De normál használat mellett nem veszem észre, viszont a linkelt vidinél már normál használatban is zavaró mindenképp gari :K

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#16105) g0n21 válasza Lacy6 (#16104) üzenetére


g0n21
senior tag

Erre jutottam én is, a kérdés már csak az, hogy T-mobile-ba, vagy egyből a telemaxhoz?

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#16106) Acheron válasza g0n21 (#16096) üzenetére


Acheron
őstag

Érdekes, ha ez hiba, akkor abszolút típushiba - igen sok készüléknél tapasztalni ezt.
Az enyém 07.18 -i Vodás. Ugyan ezt csinálja, ráadásul mindkét oldalon. A bal oldalon viszonylag kis erővel bármikor.
Ugyanakkor azt is megfigyeltem, hogy ehhez az érintési területen kívül eső fekete sávot kell nyomogatni - az érintési területen belül már komolyabb erő kell a reprodukálásához. Üzemszerű körülmények közöt gyakorlatilag még soha nem tűnt fel. (félreértés ne essék - ettől még nem tetszik hogy ilyen)
Az is szerepet játszhat persze a jelenség létrejöttében, hogy viszonylag kevés telónak lóg ki a telefon széléig a kijelzője. :) (ámbár nem a glass van lehajtva, sajnos, akkor talán jobban tartana).
Nekem is megfordult a fejemben a szerviz, de mivel ettől eltekintve minden tökéletes, nem szívesen cseréltetnék kijelzőt - most tuti nincs pixelhibám, ki tudja mi lehetne szerviz után :N
Talán majd később - ha ezt egyáltalán cserélik gariban.

(#16107) g0n21 válasza Acheron (#16106) üzenetére


g0n21
senior tag

Kéne, hogy cseréljék, sőt az enyém korai, márciusi darab, hivatkozhatok a wifire is pluszban (bár nekem nem ingadozik), nagyon vergődöm, mert a mindennapi használatot nem befolyásolja, elsősorban a legszélén észrevehető, és necces a szerviz, szóval várok még, amíg rosszabb nem lesz szerintem. Nekem is eszembe jutott, hogy a lehajló kijelző miatt lehet, megnyomogattam a secondery weapon-t, egy zte blade-t, annál nagyon erős nyomásra csinálja csak, de ahogy Youri írta, ez nem feltétlenül teljesen egészséges... mint egy amúgy egészséges embernek a tüdeje a dohánytól :DD

Az már csak mellékes, hogy sulira, munkára ezt használom, tehát nem lenne egyszerű nélküle..

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#16108) g0n21 válasza g0n21 (#16107) üzenetére


g0n21
senior tag

Sorry, lejárt a szerkesztés... Viszont azt néztem, hogy youtube-on, vagy fórumokon nemigen lehet ezzel kapcsolatban találni semmit...vagy csak én voltam pancser.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#16109) Acheron válasza g0n21 (#16107) üzenetére


Acheron
őstag

Nem hajlik le a kijelző - talán pont ez a baj. Egy fényes fekete műanyag "távtartó" fut körbe a kijelző körül (ez adja a szigetelést is), maga az üveg ebben/ezen ül, de úgy, hogy közben csaknem a legszéléig kilóg. Persze az lehet, hogy ez egy egység a kijelzővel - szét nem szedtem :N
Mindensetre nem az üveg hajlik le a polikarbonát ház széléig, valószínűleg ezért is lehet benyomni kisebb -nagyobb erővel. Hogy ez normális -e, arról biztos lehetne vitázni - én nem szeretnék :N
Én megtartottam a Dézit (secondary weapon - ez tetszik :) ), így nem érintene érzékenyen egy szerviz periódus, de ha nem romlik az állapot, nem a napokban viszem be :D

(#16110) mrlujoak válasza g0n21 (#16108) üzenetére


mrlujoak
veterán

fórumtárs hasonló videója, még májusból...:[link]

Kijelzőhiba (linkesítve)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#16111) mrlujoak válasza g0n21 (#16108) üzenetére


mrlujoak
veterán

vagy:
[link]
[link]
[link](itt azért látszik, erőteljesebb volt a nyomás)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#16112) szentespeter válasza ilyen_85 (#16099) üzenetére


szentespeter
tag

Mind a négyszer elküldték szervizbe. A 3. során LCD-t és digitizert cseréltek. A vibrálás viszont megmaradt és a friss, új LCD-ben egy halott pixel és bal oldalt lent sárga ködösödés volt. Így megint visszavittem. Talán ma visszakapom...

/Sony Xperia Z/ PÜ-re illik válaszolni...

(#16113) -FreaK- válasza falijja (#16101) üzenetére


-FreaK-
veterán

Felraktad? Ha igen mesélj már róla pls :) Mennyire smooth? Programindítási sebesség milyen?

(#16114) rígel válasza szentespeter (#16112) üzenetére


rígel
őstag

Egyet nem értek! Ha már 3x visszavitted, és 3x NEM tudták megjavítani, miért nem csapsz az asztalra hogy cseréljék ki? Én első esetben így tettem, ki is cserélték egy tökéletesre. Szerintem picit erélyesebben kell velük bánni, te hagytad náluk a pénzedet, nem fordítva. Ezért a pénzért pedig az ember elvár valamit.

(#16115) -FreaK- válasza -FreaK- (#16113) üzenetére


-FreaK-
veterán

Most írta baadnewz hogy átrakta ő az is az új OneX+ alapra a romját, de még nem közölte a telöltési linket mert Football 3 napot kér mielőtt használhatják az álltala leakelt romokat. Viszont Azt írja hogy nem is igazán új alap, ugyanis csak a /system/app származik a OneX+ -tól, a kernel és a framework sima X-es. Szóval ezt így felesleges is új rom base-nek hívni.
Azért már meg lehet keresni manuálisan a romot, már töltöm is le.

(#16116) BenHans válasza g0n21 (#16105) üzenetére


BenHans
addikt

Szerintem jobban jársz, ha beviszed a szolgáltatódhoz. Én vodába vittem és 4 nap múlva megvolt, igaz most megint ott van, mert egyszerűen olyan szarul illesztették vissza a kijelzőt hogy nem csak hullámosodott, hanem kézhezvételkor nyöszörgött a ház ami sztem nagyon nem jellemző am a telefonra.
Nekem még azt is mondták hogy így "nyomatékosabb" mert ha beviszed a telemaxba ott csak a felvevőpont ügyintéző munkatársaival beszélhetsz, így voszont a szolgáltatónál a hibabejelentő lapon fel kell hogy írjanak mindent amit mondtál nekik és az a papír a szerviz kezébe kerül közvetlenül. Ettől függetlenül nem tudom hogy T-nél mennyi idő lesz nem nagyon ismerem őket, de vodánál van egy online szervízfigyelő, amin IMEI+hibabejelentő szám beírásával kiadja a készülék állapotát.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#16117) szentespeter válasza rígel (#16114) üzenetére


szentespeter
tag

Erőszakoskodtam, de nem használt... Mostmár nagyon mérges leszek majd!

/Sony Xperia Z/ PÜ-re illik válaszolni...

(#16118) rígel válasza szentespeter (#16117) üzenetére


rígel
őstag

Nem kell erőszakoskodni, csak magabiztosan fellépni. Mondjuk rájuk borítod az asztalt :) Egyébként mind a 3 alkalommal belül voltak a 14 napos határidőben? Én ott helyben megnéztem volna hogy sikeresen javították-e. Ha nem, addig nem távoznék az üzletből, míg ide nem adják a tökéletesen javított telefonomat, vagy -mivel ilyen nincs- adjanak egy újat. A 3x-i sikertelen javítás szerintem simán feljogosít a cserére.

[ Szerkesztve ]

(#16119) bounty123 válasza Acheron (#16106) üzenetére


bounty123
őstag

Én azt mondom, ha normál, mindennapi használat közben, nem a hibát keresve a legszélét nyomogatva (ahol nem is aktív a képernyő) előjön a hiba, akkor érdemes visszavinni, máskülönben nem.
A legszélén nyomkodva (nem érintve!) az enyémen is elő tudnék hozni hullámokat, mégis a fél év alatt 0 (zéró) alkalommal találkoztam ezzel használat közben. Én ezt hibátlan működésnek tekintem, eszembe nem jutna visszavinni és szívni egy esetleg pixelhibás darabbal. Na az tényleg gáz tud lenni, mindig rááll az ember szeme.

(#16120) jose999


jose999
senior tag

Segítséget szeretnék kérni! Vodafone vitamax kártyával szeretném használni a készülékem, és nem csatlakozik mobilnetre, azt írja, a nem megfelelő APN beállítás miatt. a Mobilhálózat-Hozzáférési pont neve menün belül kiválasztottam a Vodafone Internet Vitamax APN-t, na azon belül nem tudom, jók-e a beállítások. ( Telefonom eredetileg T-s.) Hálás lennék, ha leírná valaki a helyes internet ill. mms beállításokat! Előre is nagyon köszönöm! :R

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#16121) WiZARD


WiZARD
addikt

volt korábban szó valami lopásvédelmi soft-ról, ami még hardresetnél is megmarad (persze másik rommal elveszik)
mi volt ennek a neve?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#16122) LouiS22 válasza -FreaK- (#16115) üzenetére


LouiS22
veterán

baad valszeg egy ideig nem fog új ROMot csinálni, ugyanis most törte rommá a telefonját...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#16123) Youri válasza LouiS22 (#16122) üzenetére


Youri
veterán

akkor mégis csinált egy romot :DDD

RTX ON

(#16124) LouiS22 válasza WiZARD (#16121) üzenetére


LouiS22
veterán

Hardresetnél minden elveszik, lévén gyári beállítás lép érvénybe. Akkor nem veszik el, ha integrálva van a ROM-ba, és azt HR-ezed.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#16125) LouiS22 válasza Youri (#16123) üzenetére


LouiS22
veterán

:C

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#16126) WiZARD válasza LouiS22 (#16124) üzenetére


WiZARD
addikt

ez vmi romba integrált cucc volt emlékeim szerint, pont ezért tetszett, mert csak új rommal tűnik el...
persze akkor nem raktam fel, most meg nem jut eszembe :)

update: megvan :)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#16127) jose999 válasza WiZARD (#16126) üzenetére


jose999
senior tag

Szerintem erre gondoltál!

Hopp, látom megvan ;) sorry. :W

[ Szerkesztve ]

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#16128) LouiS22 válasza WiZARD (#16126) üzenetére


LouiS22
veterán

Ja, értem, akkor ez okosan beköltözik a system mappába

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#16129) WiZARD válasza LouiS22 (#16128) üzenetére


WiZARD
addikt

igen.
bár jobban belegondolva bármit be lehetne rakni, mégse láttam még máshol :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#16130) LouiS22 válasza WiZARD (#16129) üzenetére


LouiS22
veterán

Valamivel el kell adnia magát. De ehhez persze kell a root is. Aki meg rootolt, az át tudja mozgatni az appot a system mappába :D De ügyes marketingfogás.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#16131) kosturica válasza jose999 (#16127) üzenetére


kosturica
őstag

Bírom ezeket az elnevezéseket: lopásgátló.
Csak felteszed és már nem is tudják ellopni. Biztos rácsap a tolvaj kezére szoftveresen! :D

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#16132) Youri válasza kosturica (#16131) üzenetére


Youri
veterán

Olyan, mint az életbiztosítás, ha megkötöd, akkor biztosítják, hogy élsz :)

RTX ON

(#16133) szentespeter válasza rígel (#16118) üzenetére


szentespeter
tag

Igen betartották. Mindhárom esetben OTT HELYBEN ellenőriztem és észleltem a hibát. És mindig csak visszaküldték a szervizbe...
Írtam a Tmob Hungary-nak, htc Mo üzenőfalára is, hasztalan, csak az idióta marketingszöveget lökik be...

/Sony Xperia Z/ PÜ-re illik válaszolni...

(#16134) LouiS22 válasza szentespeter (#16133) üzenetére


LouiS22
veterán

A FB csak marketingeszköz, nagy cégek sem ölnek komoly erőforrást abba, hogy ott supportáljanak. A HTC meg külön állatfaj, csak azt nem értem, hogy képesek pénzt fizetni annak az ügynökségnek, aki "kiszolgálja" őket. Ez nem szolgáltatás, amit nyújtanak. Semmilyen szempontból (na ennyit a marketingjükről :) ).

Mivel te a T-től vetted, így velük állsz szerződéses kapcsolatban, ha érdemi ügyintézést akarsz, akkor 1430, de inkább személyesen, az gyorsabb. Ha FB-on írsz nekik, akkor bekerülsz a 30 napos válaszadási körbe, aminek többnyire az a vége, hogy a 30. napon kapsz egy levelet, hogy a türelmedet kérik.

Azt meg pontosan meg kell nézned neked is az üzletszabályzatukban, hogy mi van az ilyen cserét kérek dolgokkal. Túlságosan sok az urban legend, meg a sógorom testvérének fia így intézte el legendák is erősítenek ezen. De mivel jogászok írják az üzletszabályzatokat, egészen biztosan van erre is kitétel. Csak át kell rágnod magad rajta és akkor felkészülten tudsz érvelni az igazad mellett. Amúgy hidd el, az ügyintézők is szeretnének neked segíteni, és ők sem tudhatnak mindent (főleg amekkora káosz van egy ilyen multinál, vért izzadnak, mire érdemi infóhoz jutnak).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#16135) nyxor


nyxor
aktív tag

Látom, még mindig a hullámzás a téma. Nekem csak akkor színeződik el, ha az üveg legszélét erősebben nyomom (ott, ahol már nem a kijelző van). Ez nem tartozik a rendeltetésszerű használat körébe. Normál érintés mellett semmi baja nincs. 10 napja van meg a telefon, állandóan wifin van, de az se szállt még el. Szeptemberi gyártmány.

LG G2

(#16136) keIdor válasza nyxor (#16135) üzenetére


keIdor
titán

Az nem is fog, csak május előtti.
Nekem meg sehogy sem hullámzik, hála istennek.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16137) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Ami azt illeti tényleg gyorsabb lett a rendszer az új OneX+ alappal, még így is hogy nem teljes a portolás.
InsertCoin 11 van fent.

(#16138) rígel válasza keIdor (#16136) üzenetére


rígel
őstag

Június 18-án jelentették be hivatalosan hogy javították a hibát, tehát a májusiak - sőt még valószínűleg a június első felében gyártottak is- még bőven beleesnek a potenciálisan problémás szériába.

szentespeter:
Én addig nem jöttem volna el az üzletből, míg nem adnak egy hibátlan darabot. Nem ismerem a T működését, de ahogy láttam, az ügyintéző saját hatáskörében (+ valamilyen vezető jóváhagyása, talán a T-pont vezetője) dönthet úgy hogy azonnal cseréli. A többi csak duma.
Még egyszer mondom, nem ismerem a protokollt az ilyen esetekre, de személyes tapasztalatom szerint így működik.

[ Szerkesztve ]

(#16139) Davzone válasza rígel (#16138) üzenetére


Davzone
senior tag

Én xdan láttam egy augusztusit ami ugyan úgy WiFi hibás lett, és szét volt szedve és semmi nem volt benne pluszba ami a htc szervizes pdfbe be volt mutatva. Ott is sokan csodalkoztak hogy mert nem csináltak semmit, holott nem bonyolult azt a 4 kis valamit oda ragasztani. Most keresem a topicot csak nem raktam konyvjelzobe.
Mindenesetre azon csodálkozom hogy egy készülékkel ennyi szeriahiba van. Az eddigi htcknel is volt de nem volt jellemző hogy egy telonal 4-5 elég eltérő hiba rendszeresen előfordult volna.( HD2 digitizer, DHD GPS és hangero gomb).
Van egyáltalán 100% ig hibátlan ebből a telobol?

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#16140) rígel válasza Davzone (#16139) üzenetére


rígel
őstag

Szerintem a nagy zöm hibátlan, akik ide írogatnak nem alkotnak reprezentatív mintát. Többek között az enyém is hibátlan. A javított wi-fi hibán és az esetleges érintésre való elszíneződésen kívül milyen szériahibákat tudsz még felsorolni?
Én nem hiszek abban hogy egy olyan cég mint a HTC ha tesz egy hivatalos bejelentést arról hogy javít egy hibát, akkor azt ne tenné meg. Miért kellene pluszban lennie valaminek a módosított darabokban?
Amit esetleg el tudok képzelni az, hogy a kérdéses készülékben valami miatt alaplap csere volt, és egy régi gyártásút kapott.

(#16141) jose999 válasza Davzone (#16139) üzenetére


jose999
senior tag

Nekem speciel hála Istennek semmi baja.... Ezekről a hibákról csak hírből hallottam...

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#16142) Davzone válasza rígel (#16140) üzenetére


Davzone
senior tag

Valamit csak kelett módosítani hogy ne jöhessen elő,de az előfordulhat hogy valami cserélt darabról volt szó,pedig sh8 volt. Meg fogom keresni mert érdekel,azóta lehet vannak új fejlemények.

Eddigi hibák:
Kijelzo hullamosodas
Pixelhibas panel
WiFi hiba
Kijelzo sargulas
YouTube pattogas
Kijelzo fenyero ugralas(ez még nem biztos hogy hardveres)

Amiket eddig hallottam az összes előjöhet használat közben idővel, nem feltétlenül léteznek az első bekapcsolaskor.

Én is azt hittem hogy hibátlan az enyém, de bal oldalon nekem is hullamosodik picit nagyobb erő hatására kb 1cm es részén(ha itt nem írjátok eszembe nem jutott volna kipróbálni mert normal használat közbe nem jött elő soha), illetve van egy pixelem ami fekete háttérrel picit világosabb kékes(és ez tuti nem volt rajta amikor vettem mert első dolgom az volt hogy atnezzem és a kijelzo totál közepén van.)

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#16143) rígel válasza Davzone (#16142) üzenetére


rígel
őstag

A módosítás nem jelent feltétlenül + elem beépítését, egyszerűen lehet hogy erősebbre, alaktartóbbra cserélték az elemet. Gondolom SH28.... at akartál írni, ez valóban augusztusi gyártásra utal. Hogy mennyire megbízható ez az információ már más kérdés, mindenesetre az a tény hogy ezen az egy eseten kívül sehol nem merült fel az hogy nem történt meg a hiba javítása, engem kételkedővé tesz. Az is lehet hogy más okra vezethető vissza a kérdéses telefon hibája.

A felsoroltak közül kizárólag a wi-fi hibát tartom szériahibának, azt javították is.
A többi sw-es vagy beszállítói hiba, minden ilyen eszköznél előfordul. Pixelhiba, sárgulás szinte minden tipusnál opció.

Az esetleges "hullámosodással" megfogtad a lényeget:
"ha itt nem írjátok eszembe nem jutott volna kipróbálni mert normal használat közbe nem jött elő soha"

Nekem eddig nincsenek rossz tapasztalataim a HOX-szal, volt egy wi-fi hibás példányom, de azt cserélték egy újabbra, aminek semmi baja. Kb. 10 különböző HOX fordult meg a kezemben, egyiknek sem voltak ilyen problémái.
Azt meg hogy ha a telefon szélét erőlködve nyomom hogy előcsaljak némi elszíneződést, hogy lám-lám ott van, nem tartom hibának, de úgy látom te sem :)
Más kérdés az érintésre való "szivárványosodás", ilyet többektől hallottam, de élőben a saját szememmel sosem láttam ilyet. Garanciáztatni kell és kész, nem hiszem hogy a gyártási volumenhez képest érzékelhető számú telefont érintene.

[ Szerkesztve ]

(#16144) Xaels


Xaels
félisten

[link] kis epénisz meregetés :DDD

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#16145) Pityukaka


Pityukaka
tag

Sziasztok!
Azt honnan lehet tudni, hogy a telefon milyen régióba készült és mikori gyártású? A száma alapján vagy be kell ütni vmi kódot és az megmondja?
kösz?

(#16146) Dicker válasza Pityukaka (#16145) üzenetére


Dicker
őstag

Első hozzászólás vagy kereső. :)
Link

(#16147) rígel válasza Pityukaka (#16145) üzenetére


rígel
őstag

A gyártási időt a széria számból tudod meg, a régiókódot (CID) pedig a pl. cidgetter nevű alkalmazással (play-ről tölthető) tudod megnézni.
A szériaszám értelmezését ill. a CID kódok jelentését a google.ban keresve pillanatok alatt megtalálod, de ha nem találsz "megfejtést" a számsorokra, írd le nekünk, megmondjuk a megfejtést :)

(#16148) rígel válasza Dicker (#16146) üzenetére


rígel
őstag

Most látom hogy van ez ez összegző oldal. A gyártási idő értelmezése picit elnagyolt. Értelemszerűen nem minden betű jelöl gyártási napot, hiszen több betű és szám van összesen, mint ahány nap a hónapban.
Itt a teljes sor:
1,2,3,4,5,6,7,8,9,A,B,C,D,E,F,G,H,J,K,L,M,N,P,R,S,T,V,W,X,Y,Z(Z=31.)

Illetve nem csak két gyár létezik, hanem 4.
SZ = Shenzhen, China
SH = Shanghai, China
HT = Hsinchu, Taiwan
CH = Wuhan, China
Mondjuk idehaza valóban csak Shanghaj-i és Hsinchu-i gyártásúval találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#16149) Xaels válasza rígel (#16148) üzenetére


Xaels
félisten

Nyugodtan lehet módosítani, pontosítani, bővíteni az első hsz.-t. ;) Ennyit sikerült összeszednem, de ha nem akartok a formázással bajlódni akkor elküldhetitek priviben és majd megoldom.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#16150) rígel válasza Xaels (#16149) üzenetére


rígel
őstag

O.K., akkor pü-ben küldöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.