Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) TayRol válasza Real_Necro (#4391) üzenetére


TayRol
veterán

csak a lenovo! :)

(#4402) Mercutio_ válasza Real_Necro (#4391) üzenetére


Mercutio_
félisten

Túlárazott :DDD Én bezavarnám a kollégádat ide, aztán ha leírta mik az elvárásai, mennyi pénze van rá, akkor majd ott kap ajánlatokat.

Az a proci saccra kb. egy B960-as pentium szintjét tudhatja, mivel csak 17W-ot eszik, azaz alul van feszelve, és az órajele is viszonylag alacsony, valamint az i7 ebben a fogyikategóriában csak marketing elnevezés, hisz asztali és normál notiproci esetében már 4 magos lenne, míg ez csak 2 magos.

A lapos kialakítás miatt gyakran túl melegek erős terhelésnél ezek az ultrabook(like) cuccok, ráadásul throttling-ol is a proci (lezuhan a procifreki 800MHz-ra) valamint ha nagyon lapos a lapos :DDD akkor csak 1 memória slot van benne/bekötve :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4403) Real_Necro válasza Mercutio_ (#4402) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mit ajánlanál helyette? Ahogy elmondta nem játékra kell neki, csak otthonra netelni meg skypeolni. Bár arra bőven elég. :D

Lenovo-ba jó lenne alternatíva. :B

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4404) spanyoll válasza Real_Necro (#4400) üzenetére


spanyoll
addikt

Tudom miről beszélsz, anno nekem is így volt és borzasztóan idegesített. Mindegy, akkor estig vársz a válasszal :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4405) Real_Necro válasza spanyoll (#4404) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jaja, vissza szoktam hallgatni. Bár most még lesz más esti program is, de valamikor csak géphez kerülök. Meg pihenni is jó lenne, egész hétvégén festettem otthon, de legalább már az ajtókeretek is készen vannak. Már csak villanyóraszekrény meg pár retus itt-ott és kb kész a lakás, leszámítva hogy képek még nincsenek falon, de most elhatároztam, hogy vászonra szeretnék majd előhívatni és azt kirakni. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4406) Mercutio_ válasza Real_Necro (#4403) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lenovo G580 volt utoljára a sláger, de nem néztem mostanság, csak 11,6"-os netbook-okat alulfeszelt Ivy magos Cerkával (amit írtál arra mondjuk ez is elég és a kis méret miatt praktikus), szóval a linkelt topicban nézelődnék én is, mert az aktuális slágereket nem annyira ismerem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4407) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Szinte gondoltam, hogy nem változtatja meg a döntését, Asus lesz.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4408) crey


crey
MODERÁTOR

Eperkutyi:

Azért kérdezem, mert te második nekifutásra megértetted, de annyian jönnek be olvasás nélkül az arcképes topikba, hogy megkaparjuk magunkat. Ezért is kérdezlek téged is, hogy mi a gond - hogy egyszerűsítsük egymás életét.

Sajnos azért is van ennyi link, meg magyarázó szöveg, mert ha egyszerűen leírjuk, hogy pl. fotóból nincs avatár, akkor mindenki elkezd hőbörögni, hogy nade ménemhá' régebben vót'! Ezért el kell magyarázni, hogy azért nincs, mert nincs egy művész sem az arcképesek között (sajnos), mi mind photoshop huszárok vagyunk, vagy ügyesebbek (mint Ndruu, Wyll vagy Tamoo), vagy bénábbak (mint pl. én).

spanyoll: arcképek. Évek óta van egy jól bejáratott arculat a PH!-n, és nagyon remélem hogy még hosszú évekig kiszolgál minket, mert letisztult, átlátható és egyszerű (ellentétben a legtöbb fórummal).

Ha engedünk ezekből a szabályokból, akkor a legrosszabb phpBB alapú fórumokhoz hasonló katyvasz lesz belőle. Mert onnantól jönnek a csöcsös nők, a telefonok képei, autók, Józsi lefotózta magát a csajával etc. Ismerősök ezek más fórumokból?

Ha engedjük a non-figuratív alakzatokat, akkor mi tiltaná a fentieket? Ezért ennyire szigorúak a szabályok.

Amúgy egy magánvélemény:

A te Bob Marley képeddel simán tudok azonosulni, mert szeretem a zenéjét. Eperkutyus druidájával is, mert gyerekkori szép emlékeket idéz.
Azzal viszont nem, hogy nem tudnak az emberek választani saját avatart, mert hogy "kevés lehetőség maradt". Ez egy marhaság. Ki kellene lépni sokaknak a beszűkült "halálfej/koponya/ördög/mocsokromboló katona/3D-s játékkarakter" kombinációból, és kitárul a világ.

Nem képesek csak egy kicsit visszagondolni a gyermekkorukra - és ott nekiállni keresgélni (ráadásul szinte biztosan megoldódna a rajzos alapanyag problémája is). Olyan számomra nevetségesen egyértelmű avatárok nincsenek még lecsapva, mint pl. a Mirr-murr.

De sorolhatnám gyerekkorunk meséit, ha pl. találsz egy Vuk-ot, és azt már valaki hordja, az nem jelenti azt, hogy pl. Karak is foglalt. De sorolhatnám naphosszat azokat a karaktereket, amik még lecsapásra várnak (Nils Horgersson, Festéktüsszentő úr, a klasszikus Disney mese állatkái és karakterei, vég nélküli a sor).

Vagy lehet hogy velem van a baj, mert volt gyerekszobám?

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#4409) akela91 válasza crey (#4408) üzenetére


akela91
addikt

Nem veled, nekem is tengernyi ötletem van. :)

(#4410) Real_Necro válasza crey (#4408) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az az igazság, hogy itt mindenki dszinn szeretett volna lenni, csak te lenyúltad... :DDD ;]

Egyébként sok igazság van benne, amit írsz, de azt is figyelembe kell venni, hogy sokan nem ahhoz a korosztályhoz tartoznak, akik az általad felsorolt meséken nőttek fel, így marad a sok szenny-mese, amiből merítenek. Ott meg mit látsz? Pont a felsorolt dolgokat...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4411) spanyoll válasza Real_Necro (#4410) üzenetére


spanyoll
addikt

Azért ez nem feltétlenül így van, én még szerintem pont beleestem ebbe a korosztályba, hisz az én időmben ment át a Kisvakondos mese éra a Balukapitány és Dagobert Bácsizásból végül Pokemonba és onnantól már nem követtem mibe. Persze ettől függetlenül én ragaszkodtam a Bob és Bobekhez, a Rumcájszhoz és egyéb jó kis régi mesékhez.
Ezt pedig figyelembe véve ha én vagyok most a húszas éveim derekán, akkor az általad említett korosztály 20- amiből kétlem, hogy sok lenne, révén én is még bőven fiatal vagyok a fórumon szerintem.
A juniorok pedig facebookon lógnak szerintem, nem ph!-n.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4412) TayRol válasza spanyoll (#4411) üzenetére


TayRol
veterán

a fiam biztos hogy nem fog ilyen újkeletű meséket nézni. most a kisvakondot már nagyon szereti (könyvben:) ), a régi meséket fogom vetíteni majd.:)

(#4413) crey válasza Real_Necro (#4410) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ezt sem tudom elfogadni kifogásként...
Ben10, Foster's Imaginary Friends, Inuyasha, Pokemon.

Csak egy pár mese, nem az én gyerekkoromból. :)

Amit ezzel sugallni akarok: minden korosztálynak megvan a maga mesevilága. Az megint egy másik kérdés, hogy nem hajlandó megerőltetni a fantáziáját (vagy cikinek találja hordani ezeket mert nem atombrutálmacsóállat? :F).

TayRol: szerintem egy idő után nem fogod tudni megakadályozni, mert úgy is Ő mondja ki, hogy mit is szeretne (olyan 4 éves kora körül) - de én is úgy vagyok vele, hogy ha egyszer gyermekem lesz, klasszikus mesékkel fog kezdeni, hogy tudja mi is az igazi mese (Disney összes, Looney Tunes és Tom and Jerry már betárazva :D).

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#4414) spanyoll válasza crey (#4413) üzenetére


spanyoll
addikt

Ha már ben10 akkor már Naruto, tele van okos tanításokkal, amit ha gyerekem lenne örülnék, ha megkapna ilyen mesékből is. Az más kérdés, hogy nincs magyarul, de mindegy is.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4415) Mercutio_ válasza Real_Necro (#4407) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kolléga szeret drágán sz*pni? :DDD

crey: Vagy akár Cow and Chicken ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4416) Freddy76 válasza Real_Necro (#4410) üzenetére


Freddy76
addikt

Te könnyen beszélsz, neked, meg Tamásnak megvan az önarckép, de már az sem lehet...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4417) L4mie


L4mie
veterán

off off, a PS Cs2 még mindig ingyenesen használható?
volt egy fél éve valami hír, hogy ingyen használhatóvá tette az adobe, most jóljönne

és ha az akkor tud valaki dobni egy linket, mert nooboskodom és nem találom az Adobe lapján :[

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4418) t_a_m_a_s válasza Freddy76 (#4416) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

;]

Holnap majd jól beletépünk...

(#4419) L4mie válasza Freddy76 (#4416) üzenetére


L4mie
veterán

:P ;] :C

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4420) A Zéé válasza L4mie (#4417) üzenetére


A Zéé
addikt

The serial numbers below should only be used by customers who legitimately purchased CS2 or Acrobat 7 and need to maintain their current use of these products.
Elvileg nem legális, gyakorlatilag meg így az nem használja csak, aki komolyan veszi ezt a mondatot :)

Just a simple Lineman...

(#4421) L4mie válasza A Zéé (#4420) üzenetére


L4mie
veterán

oké köszi meglett közben már jön lefele, 30 napig gondolom ez is teljes értékű trial, addig meg úgy is elvégzem a dolgom :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4422) Real_Necro válasza L4mie (#4419) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ne röhögj, neked is. ;] :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4423) L4mie válasza Real_Necro (#4422) üzenetére


L4mie
veterán

az én fejem elég égő :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4424) Mercutio_ válasza spanyoll (#4414) üzenetére


Mercutio_
félisten

Valamelyik csatornán Naruto ment magyar szinkronnal is, Sirius Black mellett versenyben volt még avatarként nálam Kisame és Haku is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4425) spanyoll válasza Mercutio_ (#4424) üzenetére


spanyoll
addikt

Jaj, az valami borzasztó lehetett...
Kisame egy hülye elmebeteg amúgy, de jó arc. (még közel nem ő a legkattantabb :DDD)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4426) #40935168 válasza crey (#4408) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ja és még ott vannak a C64-es játékok figurái is, pl. az Impossible Mission fickója :DDD (esetleg egy robot is) [link] vagy az usagi nyuszi [link], Turrican II figura [link] és még sorolhatnám.. :U

(#4427) imyourfriend válasza #40935168 (#4426) üzenetére


imyourfriend
őstag

[link] Bár c64 régebbi darab ugye?

(#4428) Mercutio_ válasza spanyoll (#4425) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaham, akacukiban alap az elmebaj/tudathasadás :DDD

#44430: A gyerekek nézték nonstop, én csak talán 1-2 évadba bele-bele néztem, de a főbb szereplőket ismerem, a történettel is nagyjából tisztában vagyok, de nem igazán volt időm rá, és annyiban maradt a dolog.
Egyszer majd ha sok szabadidőm lesz szerintem nekiállok végignézni ezt, Fullmetal-t, Death note-ot, hellsing, meg gondolom van még pár ami nem gyermeteg "ugráló nyuszik a mezőn" jellegű :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4429) #40935168 válasza imyourfriend (#4427) üzenetére


#40935168
törölt tag

Az én C64-em majdnem velem egy idős, kb 30 éves, az NDK-ból hozta nagyapám az akkor még villamosmérnök fateromnak (aki kicsit feljavította a tv kimenetét, olyan képe van hogy paff) :D Azóta is megy. Át kellene másolnom már a 120 floppy-mat 120 újra (vagy bearchiválnom PC-re), kezdenek domborodni-púposodni. De olvassa őket. Über gép. Remélem, ha egyszer lesz fiam, meg tudom neki mutatni, min szorzótáblázott apuci akkor, amikor annyi volt, mint ő .. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4430) spanyoll válasza Mercutio_ (#4428) üzenetére


spanyoll
addikt

Követed folyamatosan még a részeket vagy félbehagytad valamikor?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4431) L4mie válasza #40935168 (#4429) üzenetére


L4mie
veterán

Giana Sisters ftw!!! :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4432) *Ropi* válasza L4mie (#4423) üzenetére


*Ropi*
félisten

A helyedben nem panaszkodnék: biztos kapsz munkát a tűzoltóságnál. ;) :D

(#4429) Eperkutyus: Itt figyel egy működő Plus 4 a szekrény tetején, pár hónapja tettem helyre a tipikus joystick hibáit (eltört érintkezők). :D

"...az NDK-ból hozta nagyapám az akkor még villamosmérnök fateromnak (aki kicsit feljavította a tv kimenetét, olyan képe van hogy paff) :D"

Tudja a 8K-t? :D

Akkoriban még milyen komoly játékok voltak: 2 pont kergette egymást és mindenki váóóózott, hogy milyen fantasztikus a grafika. :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4433) Larry303 válasza *Ropi* (#4432) üzenetére


Larry303
addikt

ha már itt tartunk, videoton tv computer vmelyik polcon? :DDD
én is végigtoltam az egészet...
videoton, plus4, 64, amiga, aztán a konzolok meg a 286...486dx majd utánna a pentium :)
cyrix, amd és hát azóta is egy két generácó különbséggel, de követem az intel vonalat :DDD

itt egy régi kedvenc a tv komputerről :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#4434) Mercutio_ válasza Larry303 (#4433) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD

Annó primo-n tanultam a "Hello world"-öt :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4435) *Ropi* válasza Larry303 (#4433) üzenetére


*Ropi*
félisten

Más nincs, de ez sem az enyém, hanem párom édesapjáé.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4436) Santiagain válasza Mercutio_ (#4434) üzenetére


Santiagain
senior tag

HT-1080Z.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#4437) Mercutio_ válasza Santiagain (#4436) üzenetére


Mercutio_
félisten

"Szuper Pattogósdi" :Y :DDD Win95 :DD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4438) Real_Necro


Real_Necro
veterán

El vagytok ti maradva. Ma már androidon is lehet c64 emulátort futtatni és a régi jó gamékkal játszani. :)

Ha már Naruto: [link] ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4439) Mercutio_ válasza Real_Necro (#4438) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ehhehhh, Guy sensei és az alkesz, szerencsejátékos, csajozós Jiraiya is versenyben volt még :K Rock Lee avatar mintha lenne is :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4440) spanyoll válasza Real_Necro (#4438) üzenetére


spanyoll
addikt

Ez micsoda funvid :DDD

@Mercutio: Én gondolkoztam is, hogy Lee legyen az avatárom ha még nincs, de végül maradt a jó öreg Bob.

No de nézed még / olvasod még aktívan, vagy már feladtad?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4441) Mercutio_ válasza spanyoll (#4440) üzenetére


Mercutio_
félisten

#4428-ba beleírtam szerkesztéssel, csak eszerint a sok hsz közt elveszett :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4442) #40935168 válasza *Ropi* (#4432) üzenetére


#40935168
törölt tag

8k hogyne :D

(#4443) spanyoll válasza Mercutio_ (#4441) üzenetére


spanyoll
addikt

Tényleg, sry.
Én olvasom már, nem bírom megvárni míg az anime odaér :D
Jelenleg nagy banzáj van, ha így megy tovább talán még lassan (1-1.5 év) véget is érhet, legalábbis most szinte minden nagy név bunyózik :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4444) akela91


akela91
addikt

Dobjon már rám egy privátot, aki rendelt már obit ebayről. :) Mintha lett volna valaki aki, úgy rendelt, hogy nem volt célországként megadva MO, és külön kérésre lett megoldva. Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#4445) Balinov válasza #40935168 (#4442) üzenetére


Balinov
félisten

nicsak, uj avatár, granulalok! :C :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4446) #40935168 válasza Balinov (#4445) üzenetére


#40935168
törölt tag

:DDD koszi!

akela: en, de nem obi. Noti akksi. Megdumaltuk, kuldte. :)

[ Szerkesztve ]

(#4447) akela91 válasza #40935168 (#4446) üzenetére


akela91
addikt

Én is megdumáltam vele, azt mondja 17Eur lesz a szállítás. Viszont aukciós, és így nem tudja átállítani, hogy ide is postázzon. Erre találtam egy jó trükköt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4448) #40935168 válasza akela91 (#4447) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem értem, mit kell átállítania ? Megadod neki priviben a címet és oda küldi :) ;)

(#4449) akela91 válasza #40935168 (#4448) üzenetére


akela91
addikt

Jó persze, csak ennek nem lesz nyoma, BIDelni meg nem tudok, csak úgy ha a Shipping to Hungaryra van állítva. :) Buy it now-nál nincs ilyen gond. Ezért kell átváltani a címem németre, majd ha megnyerem a licitet, fizetésnél vissza magyarra.

(#4450) #40935168 válasza akela91 (#4449) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ezt sem, de ki tudja. Én általában "Sofort Kaufen"-t nyomok.. Azért sok szerencsét ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.