Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) Mercutio_ válasza #40935168 (#4197) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem ez egy mesterséges "akadálypálya", aki nem veszi, az nem is érdemel egyedi avatart ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4202) #40935168 válasza Mercutio_ (#4201) üzenetére


#40935168
törölt tag

Azt hittem, azzal érdemlek, hogy X éve itt fórumozok.. :U
Tévedtem lehet .. :)

(#4203) Mercutio_ válasza #40935168 (#4202) üzenetére


Mercutio_
félisten

:N
Ennél kicsit komplikáltabb :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4204) L4mie válasza #40935168 (#4202) üzenetére


L4mie
veterán

amúgy neked megvannak a feltételek sztem.
jah látom más problémákba ütköztél :D
na látom ez olyan avatar választás lesz mint RN nek volt a váz választás ;]

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4205) L4mie válasza akela91 (#4195) üzenetére


L4mie
veterán

haha ott az enyém fent :C

Eperkutyus: ne parázz rá elkezded sokkal egyszerűbb mint amilyennek látszik,
pl. elég sokunk meg tudta csináltatni magának, ez azért jelent valami /és még a Canonosok között is voltak sikeres avatar igénylők, na ez ami tényleg azt jelenti, hogy nem lehet nehéz :) /

bocsi a dupláért :(

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4206) cool13 válasza #40935168 (#4202) üzenetére


cool13
őstag

Nézz szét itt és akkor nem kell sokat foglalkoznod a dologgal. Amúgy egyszerűbb a dolog, mint leírva. Vágj bele, ne kéresd magad. :D

(#4207) TayRol válasza Mercutio_ (#4196) üzenetére


TayRol
veterán

megkérdem apóst hogy mennyi az annyi, fejből nem vágom őket. :)
a Tökös meg növekszik, már jó fej csávó lett belőle, mosolyog, lassan már kúszik, pörög-forog.

(#4208) Real_Necro válasza L4mie (#4204) üzenetére


Real_Necro
veterán

Csak éppen még mindig ugyanazt a vázat használom, meg vagyok vele elégedve és nem cserélgetem orrba-szájba. :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4209) L4mie válasza Real_Necro (#4208) üzenetére


L4mie
veterán

tudom, csak nem bírtam kihagyni .

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4210) akela91 válasza L4mie (#4209) üzenetére


akela91
addikt

Ha jól láttam van itt pár informatikus, nekik szól: [link] :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4211) imyourfriend válasza #40935168 (#4202) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ideje már visszaváltanod a legutóbbi avatarodra. ;] :DDD

(#4186) Real_Necro: Itthon megfőzzük a viaszt és abból kiöntjük majd utána beleégetjük a drótot ami a keretben van aztán már el is készül.:) Van 6 vagy 7 méteres pózna talán, annál magasabbról még nem szedtünk le rajt.

[ Szerkesztve ]

(#4212) spanyoll válasza *Ropi* (#4180) üzenetére


spanyoll
addikt

Jaja, úgy néz ki nagyon, talán lesz róla vidi is :)

@(#4192) Eperkutyus: Tudom miről beszélsz, én hozzád hasonlóan fel is adtam volna az egész arcképezést, de egy nagyon kedves és azóta is örök hálám üldözöttjeként megjelenő kollega egy reménytelen-szerű képből hozta össze ezt, ami van most :)
Csak ki kell találni valami jót. De amúgy berényi miklós nincs még, ajánlom figyelmedbe :P

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4213) Real_Necro válasza spanyoll (#4212) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem szerű. ;] :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4214) Freddy76 válasza Real_Necro (#4213) üzenetére


Freddy76
addikt

A reménytelen-szerűből hozta össze ezt, ez már reménytelen.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4215) #40935168 válasza spanyoll (#4212) üzenetére


#40935168
törölt tag

Már meg is van, be is dobtam.. keresőben nem volt még. Nem is értem, miért.
Miraculix :)

(#4216) akela91 válasza #40935168 (#4215) üzenetére


akela91
addikt

Nagyon jó ötlet! :) Akkor csak jó, hogy feldobtam a témát.

(#4217) #40935168 válasza akela91 (#4216) üzenetére


#40935168
törölt tag

Érdekes, mert mindig vonzottak a varázslók, gyerekkoromban hülyére néztem Asterixet és vele tudtam azonosulni legjobban (mármint az öreggel) + egyetemen a levelező-alszerver ami az adataimat is tárolta, a miraculix nevű volt. Remélem sikerül.

(#4218) akela91 válasza #40935168 (#4217) üzenetére


akela91
addikt

Ezt nem lesz nehéz összedobni, viszont egész alakosra bográccsal együtt szerintem ne számíts. :)

(#4219) #40935168 válasza akela91 (#4218) üzenetére


#40935168
törölt tag

Akkor anélkül.. válltól kb. :) Majd megmondják :)

(#4220) Balinov válasza #40935168 (#4219) üzenetére


Balinov
félisten

Kutyus, te vagod a NAS temat, nem? Valami remlik par het messzesegebol.

FreeNAS-t fel lehet heggeszteni ARM (Marwell Kirkwood) alapu NAS-ra vhogy? Xyxel NSA325 lett, 2x1TB WD-vel RAID-ben.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4221) #40935168 válasza Balinov (#4220) üzenetére


#40935168
törölt tag

Meg kell nézni, ugye BSD alapú, hmm jót kérdeztél. Vágni vágom nagyjából, de erről spec nem tudok.
FreeNAS helyett Nas4Free-t tennék helyedben, ez az eredeti FreeNAS folytatása, csak átnevezték, mert [...] - hosszú. Itt a HCL-t (hardware compatibility list) megnézve ha nem találod az ARM-et, regizz be a fórumukba és tedd fel a kérdést ott, első kézből lesz válasz. ;) Remélem a semminél ez is több.
[link]

Az eredeti, Solaris idején a zfs-t fejlesztő brigád a FreeNAS projektre szállt át, majd ahogy ez az Oracle-é lett, az eredeti FreeNAS kódokkal együtt átmentek a Nas4Free-be. Ha jól emlékszem a kicsit tekervényes sztorijukra. Tehát a legjobb fájlrendszer és azok eredeti fejlesztői jelenleg a Nas4Free-ben vannak és FreeNAS engedi magát Nas4Free-re upgrade-elni.

HP Microserveren és egyáltalán, bármilyen otthoni vagy kisvállalkozói környezetben csak ezt használnám, über cucc nagyonkirály webes felülettel - ha meg BSD guru vagy, lehet a konzolon perverzkedni. :DDD
A BSD meg betonstabil, tudjuk. Ha a vas is az ;)

[ Szerkesztve ]

(#4222) Balinov válasza #40935168 (#4221) üzenetére


Balinov
félisten

koszi :R , tudtam en, hogy kit kell kerdezni. Viszont bammeg, most qrtad el a delutanomat...megvan az olvasnivalom FFP-vel egyetemben

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4223) madgie válasza #40935168 (#4221) üzenetére


madgie
titán

A vas elég stabil lehet, nekem NSA-310 van, folyamatosan gyötröm szegényt, de derekasan bírja :)

Az olvasnvalónak viszont nem merek nekilátni, nekem már egy transmission rávarázsolása kemény dió volt :))

(#4224) #40935168 válasza madgie (#4223) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ja jók a microserverek és a kollégáim (3-nak is van), ECC-s rammal tolják. De egyiküknél performance gondok vannak és nem tudjuk, mi az oka. Másik kettőnél hasít.

Balinov: ne hamarkodd el a döntést. A ZFS nem rossz, de kicsit hipster cucc, mint az Apple. Rengeteg mindent tud, de átméretezni (expand, shrink) pl. nem és ez néha nagyon fontos lehet. Az OpenMediaVault-ot is megnézném a helyedben, ez Linux/Debian alapú, nem zfs-re épülő NAS, legalább ennyire jó. Ugyanakkor: jön a btrfs, igaz még béta (vagy már nem?) .. link .. fortyog a NAS piac, szoftver oldalon is. Indulásnak egy Debil alap semmiképp sem rossz mindenesetre, vagy NAS4Free.. szerintem 50-50 érv szól amellett, melyik jobb a másiknál, az eltérés marginális, de úgy gondolom, mindkettő jól kiszolgálhat.

[ Szerkesztve ]

(#4225) #40935168 válasza #40935168 (#4224) üzenetére


#40935168
törölt tag

Balinovnak még mindig: [link]
Aludj rá egyet, és/vagy olvasgasd. Még jómagam is emésztek, mielőtt fejest ugrok egybe, ami aztán 2-3-x évig jó kell, hogy legyen. ;)

(#4226) Balinov válasza #40935168 (#4225) üzenetére


Balinov
félisten

koszi az ujabb linkeket. Atfuttam a nas4free oldalat, a wikijet, meg 1-2 gyors kereses a forumban, de ugy nezki, ez inkabb x86/x64 alapu, a Zyxelembe meg Marwell fele ARM-es Kirwood SoC dolgozik, szal ez ugrott.

OMV-t meg nem neztem, valamikor dolgoznom is kell

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4227) m3ss


m3ss
veterán

hihi, milyen mar vki benevezte ezt a kepemet vmi esztorszagi fotos versenyre, felvettek velem a kapcsolatot hogy nem-e az en kepem... :U :DDD
mondjuk jol valasztott, en is szeretem ezt a kepet :P

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4228) Balinov válasza m3ss (#4227) üzenetére


Balinov
félisten

az korrekt azert, hogy felvettek veled a kapcsolatot. Milyen kompetisun amugy? Publikus link?

Amugy meg grat a kephez, nem lattam ezt meg toled, de kiba* tetszik! :C

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4229) Mr.Csizmás válasza Balinov (#4226) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

backupot ne feledd

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4230) Santiagain válasza m3ss (#4227) üzenetére


Santiagain
senior tag

Nyert vele? :)

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#4231) m3ss


m3ss
veterán

hehe
nem tudom, de ugy tunik erdekelte a zsurit :K

"One guy here in Estonia sent the very same picture to our national nature photo contest. He's telling us that he took the photo by itself and also telling beautiful stories about shooting situation.
Now we have to prove that he's not the author of those photos to eliminate the guy from contest. Can you help us?
Please send a original RAW-file or JPG with camera data to my e-mail heiko@looduseomnibuss.ee. I give you a word that we do not misuse it.
So we can go further.
If you have more questions, I'm ready to answer.
BR,
Heiko Kruusi
organiser of "Looduse Aasta Foto 2013" contest"

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4232) #40935168 válasza m3ss (#4227) üzenetére


#40935168
törölt tag

m3ss, az oké, hogy Ropi Lightroom-ot tanítgat a Lightroom topic-ban.. de ideje Neked is nyitnod valami hasonlót.. :DDD

(#4233) imyourfriend


imyourfriend
őstag

(#4234) m3ss válasza imyourfriend (#4233) üzenetére


m3ss
veterán

na vegre vmi ertelmes post toled :DDD
anno elkezdtem gitarozni ez volt az egyetlen riff ameddig eljutottam :P

(#4232) Eperkutyus pedig ez nem annyira szethuzott kep, iszonyat jo fenyek voltak azon az oszi napon. ez kb nyers, csak locsolo nelkuli ugyanakkor.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4235) #40935168 válasza m3ss (#4234) üzenetére


#40935168
törölt tag

Tudsz korán kelni, igaz ? :DDD

(#4236) imyourfriend válasza m3ss (#4234) üzenetére


imyourfriend
őstag

Mikor országútizom akkor ilyesmi zenék szólnak a fülemben, és amíg ki nem veszem a fülest addig nem érzem hogy fájna valamim is. Ezért már megéri hallgatni. :P Van amúgy veszélyesebb amolyan lázadópunk is a tarsolyba ;] spanyoll-nak biztos tetszene.

(#4237) spanyoll válasza imyourfriend (#4236) üzenetére


spanyoll
addikt

Próbálj meglepni :)
Ha olyat mutatsz amitől üvöltve ugrálok, hogy oioioioioiii, akkor nyertél, ha nem akkor én nyertem :D

mod: Amúgy nekem nem nehéz olyan zenét mutatni ami tetszik, igazi tősgyökeres korcs vagyok. Egyik fele a zenéknek azért tetszik mert jó, a másik meg mert annyira fos, hogy röhögök rajta. A maradék ami felidegesít, azt meg elkerülöm :D

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4238) imyourfriend válasza spanyoll (#4237) üzenetére


imyourfriend
őstag

:DDD [link] Ez ilyen egyszer hallgatható többször nem kategória. [link] Ez nálam kötelező zenévé vált, [link] Ezt pedig csak saját felelősségre ;]

(#4239) Santiagain válasza imyourfriend (#4233) üzenetére


Santiagain
senior tag

Ezek még léteznek? Kb. 20 éve hallgattam Bad Religiont.

A Toy Dolls meg nem egyszer hallgatható kategória.

[ Szerkesztve ]

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#4240) imyourfriend válasza Santiagain (#4239) üzenetére


imyourfriend
őstag

Léteznek még persze, élnek és virulnak e zenék. [link] Ezt szerettem volna megkeresni. Toy Dolls-nak vicces száma ez, többet nem nagyon ismerek tőlük :P

(#4241) spanyoll válasza imyourfriend (#4240) üzenetére


spanyoll
addikt

Már reklamáltam volna, hogy semmi értelmeset nem linkelsz csak ilyen elefántokat, de az utolsó linkeddel picit mentettél a helyzeteden :)
Linkelni akartam valamit, mondván, na végre előjött a rock, de pf. Amennyi jó rockstílus és szám és album és együttes és minden van, hogy bele sem kezdtem inkább, értelmetlen.
Inkább másolok egy anigifet egy tökéletesen érdektelen macskáról.

Mod: na jó mégis, de csak mert eszembe jutott, és most épp ezt hallgatom úgyis.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4242) Real_Necro válasza spanyoll (#4241) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én meg jövök egy kis esti lazulós zenével: [link]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4243) imyourfriend válasza spanyoll (#4241) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én már mondhatni az elvetemültnél is elvetemültebb együtteseket keresem, lehetnek azok Mexikóba vagy Japánban esetleg Észak-Kóreában. A lényeg hogy minél veszélyesebb zenét játszanak. Hasonlót mint az előző :P

(#4244) spanyoll válasza Real_Necro (#4242) üzenetére


spanyoll
addikt

Én nem pihizek, inkább pörgök :)

IYF: Mindjárt kapsz tőlem valami szépséget, csak találjam meg.
Tessék ... az ő koncertjükre nem mernék elmenni, az tuti :D Nem a zene miatt linkelem amúgy, hanem mert mókásak :DDD

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4245) Real_Necro válasza spanyoll (#4244) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ismerem őket, de nekem egy kutya Lordival.

Maszkabál...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4246) spanyoll válasza Real_Necro (#4245) üzenetére


spanyoll
addikt

Azért nem, Lordinak vannak jobb számaik, másrészt a GWAR koncerteken az a mennyiségű művér meg műbél meg minden ami a közönségre kerül...
Amúgy meg inkább akkor már dobok egy kövi számot :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4247) imyourfriend válasza spanyoll (#4244) üzenetére


imyourfriend
őstag

:DDD Én jártam már Mayhem koncerten is, bár nem nagyon vállalom fel az ilyent. :P Talán akkor volt hogy az Edda énekese elkezdett köcsögölni a színpadon :DDD [link] Bár ez már övön aluli volt. Nálam Punnany szól, bár legújabb kedvencem a Brains. Igaz ezek a bandák nem feltétlen az agresszióról híresek ;)

(#4248) Real_Necro válasza spanyoll (#4246) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én meg felpörgetem kicsit egy régi számmal. Még általánosban volt nagy kedvenc. :D

[link]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4249) spanyoll válasza imyourfriend (#4247) üzenetére


spanyoll
addikt

Én sem mondtam, hogy agresszív számokat hallgatok csak, sőt.
Az utóbbi években maradt a reggae, a goa, meg a 80's rock, aztán közben ami betalál és éppen tetszik :)

@Necro: Jé, ez tök jó :)
Akkor kontráznék egy ilyennel.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4250) Real_Necro válasza spanyoll (#4249) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez faja, láttad A maflás c. filmet? :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.