Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Gondolkozunk azon, hogy lecseréljük a régi HP 1160 nyomtatónkat egy tintasugaras színesre, amivel fotókat is tudunk nyomtatni. Melyik irányba érdemes szerintetek nézelődni?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4852) *Ropi* válasza Real_Necro (#4851) üzenetére


*Ropi*
félisten

Természetesen a Canon bolt felé. ;) :))

Az Epson fenntartása drága.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4853) Real_Necro válasza *Ropi* (#4852) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ezt nézegettük, csak itt egyben van a színes toner: Pixma ip100

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4854) crey válasza Real_Necro (#4851) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Szerintem nem éri meg a színes tintasugaras fenntartása, annyira olcsó a képkidolgozás, és annyira lehúzás a nyomtató tonerek körüli mizéria.
De kövezzetek meg, ha nem így van.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#4855) *Ropi* válasza Real_Necro (#4853) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezek már nem tudnak DVD-re nyomtatni? :Y Visszafelődünk? :N

Egybetonerrel bármelyik szín kifogy, cserélheted az egészet. Oltári nagy lehúzás... :(((

Esetleg lézer? :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4856) Real_Necro válasza *Ropi* (#4855) üzenetére


Real_Necro
veterán

Éppen a lézert akarom felszámolni mert csak feketére nem használjuk ki, meg ér a nyomtatóm vagy 10eFt-ot, a gyári toner meg 18 bele. Utángyártott meg szürkén nyomtat.

Szerk.: lehet akkor inkább marad valami sima nem színes xerox óccón és képekre meg marad a bolt, ha szükség van rá.

Esetleg még Epson

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4857) atok666 válasza Real_Necro (#4851) üzenetére


atok666
őstag

Miert tobbes szamot hasznalsz? :) Nemreg vettem en is - keresgeltem, aztan canon lett. (Egesz rendben van, szepen nyom). Amugy nem irtad mekkor meretben szeretnel nyomtatni.

Atok

@4854: De igy van, a nyomtato (relative) olcso, aztan a festeken meg kaszal a gyarto

[ Szerkesztve ]

(#4859) Real_Necro válasza atok666 (#4857) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mert feleségemmel ketten vagyunk és a pénzügyeket mindig megvitatjuk, valamint ő dobta fel a témát, viszont anno fősulis koromban én vettem a nyomtatót. :B :D

Szerintem A4-nél nagyobbat nem akarnék nyomtatni, de inkább kisebb, albumba rakható képeket. AZért kíváncsi lennék arra is mekkora a különbség árban egy otthon nyomtatott és egy normális laborban nyomtatott kép között. A minőség nem tudom hogy alakul, tegyük őket egy szintre.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4860) zolka78 válasza Real_Necro (#4859) üzenetére


zolka78
senior tag

Vedd még figyelembe az igazán jó minőségű fotópapírok árárt is. Jó pár éve én is át mentem ezen, és tényleg olcsóbb rendes laborban nagyobb mennyiségben nyomtatni. A nagyobb nyomatokról már nem is beszélve.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#4861) atok666 válasza zolka78 (#4860) üzenetére


atok666
őstag

Ja, ez a papir dolog egesz durva. USAban $45 az 50 darabos A3+ luster papir, mig nalunk egy 20darabos csomager 50eurot kernek...

Atok

(#4862) Real_Necro válasza atok666 (#4861) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez így tényleg elgondolkodtató. Lehet akkor csak veszek egy kis gagyi xerox-ot, amibe occó a toner aztán kész. Idegesítő, hogy majdnem 2x annyiba kerül a nyomtatómba a gyári festék mint amennyit a nyomtatóm ér. Az utángyártott meg ami most benne van szürkét képes csak nyomtatni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4863) *Ropi* válasza Real_Necro (#4862) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vegyél mindig egy komplett új nyomtatót, akkor lesz festéked és alkatrészed is! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4864) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Magyar csapat nyert a BGT-n: [link]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4865) m3ss


m3ss
veterán

naturart zsurizes tegnap volt, persze lemaradtam rola. mondjuk eleg hulyen van megoldva, nem latni epp melyik keprol beszelnek :( 2:02-nel van ez a pokos kepem, bar beszelnek a masikrol is. nem nagy erdekesseg, de mokas igy hallgatni oket...tobbit meg nem talaltam meg.
igazan dobhattak volna kep a kepben vmit egyik sarokba hogy melyik keprol van epp szo...

mind2 pokos most 2-3. helyen all, addig buszkelkedek vele, amig be nem kerik, muhahaha. eleg erdekes dolgokra beszoltak..mondjuk a masik pokosnak az infojaba beleirtam h stackelos...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4866) *Ropi* válasza Real_Necro (#4864) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor lepődtem volna meg, ha nem ők nyernek. ;) Az egyetlen, újszerű szellemi értéket előállító produkció volt. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4867) akela91


akela91
addikt

Valaki szokott Horvátba járni nyaralni? MI eddig VIR-en voltunk egy jó kis apartmanba évek óta, de most nem reagálnak se fax-ra, se levélre, úgyhogy sürgően másikat kell keresnünk. Aki tud ajánlani jó Apartmant, kedvező/közepes áron, tengerpart közelében, az dobhatna rám privátot.

(#4868) Real_Necro válasza m3ss (#4865) üzenetére


Real_Necro
veterán

2:02? :U :F

Ja hogy óra, nem perc, akkor 02:02:00. :P

Nekem kicsit olyan ez a videó mint az "Észbontó" nevű műsor. Olyan, mintha egy nyugdíjas klubba bedobtak volna egy albumot hogy értékeljék őket. Biztos vannak ott szakik, de kicsit olyan komolytalan hozzáállás szagot áraszt, de lehet csak én látom így. :B

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4869) crey válasza akela91 (#4867) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Nem tudom mi a kedvező ár nálad, mi négyen mentünk ide 10 napra, éjszakánként 80 EUR-ért. Nagyon meg voltunk elégedve a szállással, Ivan nagyszerű házigazda. Jól beszél angolul, mindent elintéz neked, ha megkéred. :)

Az ár tartalmazza a klíma használatot, netet is.

Ugyan az apartman a hegyoldalban van, de kapsz egy parkoló kártyát, amivel ingyen parkolhatsz a város sétálóutcája mellett kialakított parkoloban, onnan 10 perc séta a part - ami homokos, nem kavicsos (igazából ez a kártya is benne van az árban).

Én Imádtam Omist :)

Itt egy rövid élménybeszámolóm az elmúlt két évből. Ha gondolod, tudok adni telefonszámot és mail címet a sráchoz.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#4870) akela91 válasza crey (#4869) üzenetére


akela91
addikt

Köszi, szép. :)

(#4871) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Katasztrófa turistáskodtunk tegnap :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4872) crey válasza akela91 (#4870) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ez a képem annak az apartmannak az erkélyéről készült.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#4873) akela91 válasza crey (#4872) üzenetére


akela91
addikt

Ezt nevezem kilátásnak. Szép panorámákat lehetne készíteni. Time Lapse is mehetne. :P

(#4874) Mercutio_ válasza crey (#4872) üzenetére


Mercutio_
félisten

Úúúúúúúúúú, ez de állat :C nekünk csak ilyen síkság jutott Krk-en :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4875) crey válasza Mercutio_ (#4874) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ez csak egy kiragadott részlet... Igazából még durvább hegyek vannak ott :)
(Tekintsünk el a panoráma minőségétől, tényleg csak úgy nézzetek rá, mint egy techdemora, hogy milyen onnan a kilátás).

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#4876) akela91 válasza crey (#4875) üzenetére


akela91
addikt

Ez azt hiszem jól szemléltei: [link]

Foglaljuk is a szállást. :))

(#4877) cool13


cool13
őstag

Olvastam ezt a cikket. Eszembe jutott, a múltkori téma az újságtól kirúgott fotósokról. Milyen képek már ezek? Tényleg mobilos fotókkal kell eladni a házat? :U

crey szép a kilátás. :K

[ Szerkesztve ]

(#4878) crey válasza akela91 (#4876) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Majd ide is menjetek el, ha tudtok :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#4879) L4mie válasza crey (#4878) üzenetére


L4mie
veterán

mintha piszkos lenne a lencséd vagy a szenzor.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4880) akela91 válasza L4mie (#4879) üzenetére


akela91
addikt

Van ott egy szösz jaja. Nekem meg a tükrön van csak szerencsére. Keresőbe látszik egy két szösz, próbáltam lesöpörni lenspen szőrős végével űberfinoman, de csak arrébb lökni tudtam. Képalkotást nem befolyásolja, szóval mind1.

[ Szerkesztve ]

(#4881) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Megcsináltam a papiros tesztet, hogy ellenőrizzem poros e a váz belülről: [link]
Obit is cseréltem, így tuti nem azon van. Megpróbáltam kifújni is vázból tükörfelcsapással, de csak 1-et tüntetett el, a maradék kettő pont maradt.

Visszanéztem a napokban készített képeket szerepel e rajtuk, de ott nem látszódott. Ennek ellenére szerintetek érdemes bevinni nyaralás előtt szervizbe?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4882) L4mie válasza Real_Necro (#4881) üzenetére


L4mie
veterán

áá ez semmi :) ne aggódj. mutatom majd enyém milyen, csak már kitöröltem.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4883) Real_Necro válasza L4mie (#4882) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ezen a nyersen pl nem látszik:
[link]

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4884) crey válasza L4mie (#4879) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ez még öcsém gépe volt (Pentax). Az roppant retkes... Én meg akkor még nem nagyon foglalkoztam a rendes utoómunkával.... :W

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#4885) akela91 válasza crey (#4884) üzenetére


akela91
addikt

Az utómunka előnye, hogy akár most is újra utómunkázhatod :))

(#4886) m3ss: Nem, nem, mi foglaljuk le hamarabb úgyis ;] :DD

[ Szerkesztve ]

(#4886) m3ss válasza crey (#4875) üzenetére


m3ss
veterán

hol van ez? keson kapcsolodtam be :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4887) A Zéé válasza m3ss (#4886) üzenetére


A Zéé
addikt

belepofátlankodok a beszélgetésbe, de első kép Omis, a második meg Trogir :)

Just a simple Lineman...

(#4888) Real_Necro válasza Real_Necro (#4881) üzenetére


Real_Necro
veterán

Meghallgatnék még pár véleményt. Köszi. :R

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4889) imyourfriend válasza Real_Necro (#4881) üzenetére


imyourfriend
őstag

Tiszta ég felé lőjj, azt nem tudom pontosan, de azt hiszem rekeszelve jobban előjönnek az ilyen foltok. Egy példa

Szerintem feleslegesen nem kell bevinni hogy hozzányúljanak a szenzorhoz. Én is kíváncsi vagyok hogy néz ki a szenzor csak kapjam vissza a gépemet, szerencse élettartam szenzortisztítása van.

[ Szerkesztve ]

(#4890) Real_Necro válasza imyourfriend (#4889) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tehetek egy próbát. Most fehér lapra lőttem f/22-n, közben a lapot is megfordítottam és a képeket egymás után váltottam. Folyamatosan csak azon a 2 helyen maradt pötty, de fotókon nem is látszik.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4891) imyourfriend válasza Real_Necro (#4890) üzenetére


imyourfriend
őstag

Azt még elfelejtettem: ha látható lesz és zavaró lesz mindig akkor vidd be. Ha hozzányúlnak attól lehet rosszabb is, bár nem hinném. Mármint letakarítják rendesen csak veszt az élettartamából a zár ha rosszul érnek hozzá vagy ilyesmi, de ezt lehet csak én gondolom így.

(#4892) Real_Necro válasza imyourfriend (#4891) üzenetére


Real_Necro
veterán

Feltételezem azért, hogy egy szervizben értenek hozzá, bár ki tudja. Nem viszem egyelőre be mert képeken nem látszik, meg ha elő is jön, ezt a 2 pöttyöt pár kattintással el lehet távolítani.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4893) cool13 válasza imyourfriend (#4889) üzenetére


cool13
őstag

Ez becsaphat.
Nemrég JohnyBlue jegyezte meg egy képemnél, hogy koszos a szenzor. Bogárfelhőt is annak vélte. Amit szabad szemmel nem látszott, a szenzor azt is észre vette. Elküldtem a RAW-ot neki, és azt mondta tényleg nem az, látszottak a szárnyak a nagyobbakon.
Mivel bogarat tett a fülembe, (kis képzavar :D) megnéztem a fehér lapos megoldással, és sehol semmi. Szerintem, a fehér lapos megoldás a tuti.

(#4894) Mercutio_ válasza Real_Necro (#4890) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amíg F13-on nem vagy alig látszik nem kell vele foglalkozni, mivel a rekeszeléssel erősödik így tág(abb) rekesznél még jó darabig nem lesz látható.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4895) Real_Necro válasza Mercutio_ (#4894) üzenetére


Real_Necro
veterán

Lövök vele majd még úgy is pár képet, bár Tamront 17-50-et meg Nikon 70-200 VR-t nem hiszem, hogy f/8 fölé fogom tekergetni. Talán a 12-24-nél még lehet f/8-f/11... Hosszú expóra meg viszek ND8-at. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4896) crey válasza m3ss (#4886) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Zéé megválaszolta, Omis és Trogir - Horvátország. :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#4897) spanyoll válasza Real_Necro (#4892) üzenetére


spanyoll
addikt

Az a két pötty semmi, de ha zavarna, akkor vidd be nyugodtan a szervizbe, nem hiszem, hogy a géped fölött fognak párnát porolni és porcicagyűjteményük legékesebb darabjait cserélgetni.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4898) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Hejj hó, túlórázni csudajó...

Gyerekek, berendeztem itt cégnél egy kis lan szobát. Mikor szervezünk egy kis game partyt? :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4899) spanyoll válasza Real_Necro (#4898) üzenetére


spanyoll
addikt

Mivel? quake3 vagy ut3? :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4900) Mercutio_ válasza Real_Necro (#4898) üzenetére


Mercutio_
félisten

Golyófogónak lennék jó max :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.