Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) Mercutio_ válasza spanyoll (#4443) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD Ahogy keresgéltem beleástam magam az akacuki wiki-be :D érdekes háttértörténetek kerekedtek, nomeg a - számomra - majdani küzdelmek is mozgalmasnak tűnnek :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4452) Real_Necro válasza akela91 (#4449) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tegyél próba licitet. Ha megy, van esélyed. Ha nem, akkor keress másik aukciót. Nekem még egy német vagy angol sem tudta átállítani az indított aukciót. Ellenben ha nem szerepelt Hungary de tudtam licitálni, megbeszélhető volt a dolog. Utána sikeres licitnél küld neked fizetési ajánlatot, ahol a postával megnövelt érték lesz. Ott a linkre rákattintasz és fizethetsz paypallal. Amúgy én vettem obit (N 70-200VR) ebayről. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4453) akela91 válasza Real_Necro (#4452) üzenetére


akela91
addikt

Sajnos 2 lehetőségem van mindössze, egy UK, és egy GER, aukciós obi. Próba Bid-et a levegő nem nagyon mertem, mert 400EUR-ról indul, és kb. pont ennyi amit adnék érte. :) EU-n kívül meg sem néztem, mert 100K HUF fölött 100% hogy vámolnák a cuccost.

[ Szerkesztve ]

(#4454) imyourfriend válasza akela91 (#4453) üzenetére


imyourfriend
őstag

Esetleg ismerősöd odakint? Én gondolkoztam ilyen üzleteken csak az a gond hogy amíg elpostázzák ismerőshöz és utána hozzám az is hasonlóan drága lenne mint itthon megvenni.

(#4455) Real_Necro válasza akela91 (#4453) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem tudom mire pályázol, ha gondolod küld el priviben, de ha a kiinduló ár 400EUR és van rá kereslet akkor kb felejtős... Ha meg nem teszel próba licitet, akkor a lejáratkor szívhatod a fogad hogy miért nem tudsz licitálni és az orrod elől viszik el... te tudod. :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4456) akela91 válasza Real_Necro (#4455) üzenetére


akela91
addikt

Sigma 150mm 2.8 (non OS). A másik 50Fontnál jár, az lenne az igazi, de ott is csak UK szállítás van, és nem reagál a levelemre. Megpróbáltam a licitet, de hibaüzenet fogadott, miszerint nem szállít ide, ezért nem tudok licitálni. (Canonra bezzeg van csomó...)

[ Szerkesztve ]

(#4457) Real_Necro válasza akela91 (#4456) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az olyanokat hagyd, nézz másikat. Van egy jó tanács ebay-re. Ha valami nem annyiért megy el, amennyiért venni szeretnéd, ne búslakodj, rakni fognak fel másikat, felesleges érte harcolni és sokat költeni.
UK szállítással azért óvatosan, elég borsos tud lenni, ha biztosítva küldeted. Ha meg nem, akkor könnyen elveszhet a csomag. Németekről egyszerűbb meg olcsóbb is.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4458) akela91 válasza Real_Necro (#4457) üzenetére


akela91
addikt

50+ vásárlásom van ebayről, de ezt az obit baromi nehéz kifogni értelmes áron EU-n belül. :(

(#4459) Real_Necro: Eszembe nem jutna ennyiért ebayről vásárolni, de MO-n 0 a kínálat...

[ Szerkesztve ]

(#4459) Real_Necro válasza akela91 (#4458) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem csak 25 van a nevem mellett, igaz, egy-egy eladótól többször is vásároltam már. Ellenben sok országból rendeltem már, de tény, nekem is az obi volt a legnagyobb meg legrizikósabb beruházás ebay-en.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4460) spanyoll válasza Mercutio_ (#4451) üzenetére


spanyoll
addikt

Az akatsuki már kispista, sokkal nagyobb volumenű dolgok történnek per pill kérem :)
De ha később tervezed a nézését / olvasását, akkor ne olvasgass wikiket mert még a végén belefutsz egy spoilerbe, amik mostanában nem gyengék :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4461) akela91 válasza Real_Necro (#4459) üzenetére


akela91
addikt

Egyébként DHL-el küldené németből, azon tuti lenne Tracking? A srác nem volt biztos ebben, azért kérdem.

(#4462) Real_Necro: Ne is mondd, nekem is lopott már el a magyar posta egy 35mm 1.8G-t. (10K-t fizetett kárpótlásul, nem volt biztosítva)

[ Szerkesztve ]

(#4462) Real_Necro válasza akela91 (#4461) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szokott rajta lenni, ellenben nálunk már tűnt el céges csomag DHL-el. :D
Nekem UPS-el jött kevesebb mint 1 nap alatt 1000Ł-ig biztosítva. Szerencsére kis részét kellett fizetnem szállításnak, több mint 100Ł lett volna.

Szerk.: ilyen tételt szerintem vétek biztosítás nélkül küldetni

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4463) akela91 válasza Real_Necro (#4462) üzenetére


akela91
addikt

ok, de az lenne vagy 20K ezek szerint, akkor lassan ott tartok, hogy az egyetlen Mo-n kapható durván túlárazott Sigma 150-et is megvehetem, amit 160-ért is alig akar eladni egy tag... Most nézem, hogy a német tag, meg nem fogad el paypalt, csak átutalást :((( Ez így kezd felejtős lenni.

[ Szerkesztve ]

(#4464) Real_Necro válasza akela91 (#4463) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem, ez már felejtős. :)

Inkább zenéljünk: [link] (Szerk.: filmezzünk)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4465) spanyoll válasza Real_Necro (#4464) üzenetére


spanyoll
addikt

Azt hitted, hogy nem linkelek egy DIO számot? Tévedtél kérlek :D
szerk: Megnéztem ma a Requiem for a dreamet, aztán attól annyira depresszív lettem, hogy megnéztem az általad ajánlott maflást az imént és jelentem tetszett :)

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4466) Real_Necro válasza spanyoll (#4465) üzenetére


Real_Necro
veterán

Akkor zúzzunk kicsit: [link] :K [link]

Jaja, Maflás szerintem hatalmas film. Moziban néztük anno. Könnyesre röhögtük egyes jeleneteknél magunkat. :DDD Holland arc nagyon nagy. :))

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4467) spanyoll válasza Real_Necro (#4466) üzenetére


spanyoll
addikt

Egy kis Paul Gilbert

A holland arcot kérlek Bas Rutten játszotta, ha nem tudnád, ő is MMA-zott anno és egy kattant a csávó, a GTA IV-ben is benne volt :D

Azon felül meg linkelném a Korgoth of Barbaria-t ha bárki nem ismerné. A legférfiasabb sorozat lenne,de csak egy pilotot élt meg. Többször fordult meg már a fejemben egy kickstarteres gyűjtés azért, hogy rajzolják tovább ...

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4468) Real_Necro válasza spanyoll (#4467) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez elég beteg. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4469) spanyoll válasza Real_Necro (#4468) üzenetére


spanyoll
addikt

Mármint a Korgoth vagy Bas? Mondjuk mindkettő, de Korgoth azért az nagyon férfias kérem :DDD

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4470) *Ropi* válasza spanyoll (#4467) üzenetére


*Ropi*
félisten

Bas Rutten olyan mint egy jó esküvőfotós: kihasználja a helyszín adta lehetőségeket. ;] ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4471) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Na ha már zene :)

Este elmentünk egy kocsmába meginni pár üveg sört. Úgy a harmadik sörnél a 18 éves lóg a térdem alatt az ülepe a nacimnak vagyok 40 kiló ebből 3 kiló a bézból sapka arcok pattanással a zene gépet (ilyen internetes újfajta lehet yutubon is keresni) telebaszták ilyen cimi cumi de full nyálas szerintük techno zenével....30 perc múlva csend lett... nagyon jó volt...ezek után megint belebasztak vagy 20 percet... na ekkor már kezdtük megunni. Látszott az arcukon, hogy direkte csinálják, hogy ez már öcsém naggyon kemény zene... a vén csókák meg had szopjanak...

Váltottunk nyóccázat és belebasztuk a gépbe ezek után csendben ültek a sarokban meghunyászkodva élvezve a zenét :)

Amúgy este meg akartam kérdezni de nem voltam genyóláda, hogy miért kell egy 40 kilós usernek a nadrágot úgy hordani, hogy a segge meg a zsebe a térdénél van kb :F

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#4472) akela91 válasza JohnyBlue (#4471) üzenetére


akela91
addikt

Hát ezért kérlek szépen: [link]

(#4473) JohnyBlue válasza akela91 (#4472) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Nem így hordták... hanem a nadrág olyan szerencsétlen ... :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#4474) crey válasza JohnyBlue (#4471) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Egy kocsmába mi a lótüdőnek zenegép? :F
Mondjuk nekem az ilyen "zenétől" amúgy is agymenésem van, és kerülöm messze :D

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#4475) akela91 válasza JohnyBlue (#4473) üzenetére


akela91
addikt

Akkor ez nekem is új. A zenére megnéztem volna a fejüket. :C Gondolom nem nézték volna ki.

(#4474) crey : Szinte az összesben van már.

[ Szerkesztve ]

(#4476) L4mie válasza spanyoll (#4465) üzenetére


L4mie
veterán

[Ez a Dio szám! :D ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4477) JohnyBlue válasza akela91 (#4472) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Na valami hasonló volt csak még nagyobb zsebbel és halál trotyiban gusztustalanul koszlottan.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#4478) Mercutio_ válasza akela91 (#4461) üzenetére


Mercutio_
félisten

A track number egy dolog, de ha nincs értékbiztosítás is fizetve rá, akkor így járhat ;]

spanyoll: Jah, olvastam valamit farkasdémonok begyűjtéstéről, meg világuralomra törekvéstről "fél szemmel"

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4479) #40935168 válasza crey (#4474) üzenetére


#40935168
törölt tag

En meg a kocsmakat. Inkabb szabadban egy jo flekken. :)

(#4480) imyourfriend válasza Mercutio_ (#4478) üzenetére


imyourfriend
őstag

Egy DHL-es szállítónak ez már felérhet az egész éves profitjával, harmincezer! :DDD Nehéz megérteni miért nem lehet Xezerrel (nem vagyok jártas a tarifákban de nem gondolnám hogy ötjegyű lenne) többet fizetni a szállításért és akkor nincsen semmi gond. Eltűnik akkor négyszázezer! ;]

(#4481) Mercutio_ válasza Real_Necro (#4468) üzenetére


Mercutio_
félisten

Betegről jut eszembe: Ezt a sorozatot ismeri valaki, érdemes letölteni?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4482) crey válasza imyourfriend (#4480) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Azért mert a szolgáltatók nagy részénél (TNT, DHL, FedEx, etc.). A biztosítás a szállítandó áru értékének 1%-a.
Ez egy 400 000 ezres készüléknél természetesen csak 4 ezer forint, de ha összeméred a kb. 1600 Ft-os szállítással, akkor a Győr-Budapest oda-vissza már 12 ezerbe fáj, 3200 helyett.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#4483) akela91 válasza Mercutio_ (#4478) üzenetére


akela91
addikt

Na, akkor kezdek lemondani az álomobimról. Biztosítva külföldről tuti nem éri meg már rendelni, itthon meg nem árulnak értelmes áron Sigma 150-et.

(#4484) imyourfriend válasza crey (#4482) üzenetére


imyourfriend
őstag

Vonatjegy mondjuk oda vissza 5000Ft teljesáron, de a termék árához képest ez még kivitelezhető szerintem. Bár diákként máshogy gondolom mert csak 2500 forint és felugrok egyszer meg még egyszer aztán 5Eft-ből megvan bármilyen javításhoz a szállítási költségem. Teljesárunál elgondolkoznék már én is. Ha egyszer kell felküldeni akkor talán megérheti +4000Eft-vel.

(#4485) Freddy76 válasza Mercutio_ (#4478) üzenetére


Freddy76
addikt

De az végül is meglett, bár érdekes módon a DHL osztrák raktárában...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4486) Real_Necro válasza akela91 (#4483) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem kell lemondani róla, csupán türelmesnek kell lenni. Én ~2 hónapig követtem napi szinten ebay-t mire rátaláltam.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4487) crey válasza imyourfriend (#4484) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Azt felejted el, hogy az aki dolgozik - főleg ha vannak gyerekei is pl. -, nem teheti meg hogy minden szarra szabadságot vesz ki.
Ráadásul az általad is említett pénzügyi tényező. Egy IC jegy + két buszjegy oda-vissza összesen 6 950 Ft (és milyen szerencse, hogy van közlekedés ismeretem, és ahhoz hogy a Fóti útra eljussak én 30-as vagy a 20E járatot választanám + séta, viszont aki nem közlekedik Pesten valószínű, hogy a metró + 220-as vonalat választja, mert azzal nem nagyon téved el (az meg élből 6 jegy).

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#4488) Freddy76 válasza crey (#4487) üzenetére


Freddy76
addikt

De ha rólad lenne szó, elvinnéd anyósomékhoz Győrben, ő elhozná nekem, a kollégám pedig, aki újpesti, hazafelé menet beadná a Nikonhoz. Na, ez milyen?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4489) crey válasza Freddy76 (#4488) üzenetére


crey
MODERÁTOR

A saját anyósomban sem bízom, nemhogy máséban. ;]

Na jó, ez nem igaz. Tök jófej anyós jelöltem van.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#4490) JohnyBlue válasza crey (#4489) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Tök jófej anyós jelöltem van. - Még

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#4491) zolka78


zolka78
senior tag

A témához kapcsolódóan, a camera kft.(canon szervíz) ad rá lehetőséget, hogy egy előre egyeztetett időpontban délelőtt beviszed a cuccodat, és még aznap megcsinálják neked. Persze csak az egyértelmű hibákra vonatkozik. Konkrét alkatrész csere, kalibrálás, tehát olyanok amikor már az egyértelmű hibával keresed őket, nem nekik kell kideríteni a probléma okát találomra. A nikonnál nincs ilyen? Mert akkor azt az 1 napot még a vidékieknek is van értelme rá szánni.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#4492) Real_Necro válasza JohnyBlue (#4490) üzenetére


Real_Necro
veterán

A hangsúly a megfelelő távolságon van. ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4493) zolka78 válasza Real_Necro (#4492) üzenetére


zolka78
senior tag

Nekünk ez szerencsére 430km :D , és egy országhatár.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#4494) #40935168


#40935168
törölt tag

Mai bünti:

- Érdekes, hogy minden amerikai film végén ugyanaz a felirat van.
- A stáblistára gondolsz?
- Nem, Ady Endre.

:D

(#4495) akela91 válasza Real_Necro (#4486) üzenetére


akela91
addikt

Most visszaírt a brit srác, hogy szívesen küldené ide is az obit, csak nincs normális áron BIZTOSÍTOTT csomag ide, de utánanéz, és szól ha talált valamit. Esetleg valaki fejből tud ajánlani, valami ésszerű árú UK->HUN biztosított szállítási módot? Rendes tőle, hogy foglalkozik a biztosítással, és simán inkább nem küldi(royal mail).

[ Szerkesztve ]

(#4496) imyourfriend válasza crey (#4487) üzenetére


imyourfriend
őstag

Értem hogy nem teheti meg, de azért mindenképpen gondoljon arra hogy milyen értékű terméket akar elpostázni milyen minőségen. Keletitől 30 valamilyen betűs járat kivisz a fóti útra én azzal közlekedem és gyors vagy személyvonat, fél óra ide vagy oda. Budapestről Szombathelyig 680 az IC pótjegy így kétszer meggondolom. ;] Legyen 7000 forint, egy 400ezres szettnél még lehet hogy nagy összeg viszont ha fél millió vagy fölötte kell postázni akkor már megéri bevinni vagy elpostázni. Postát azért értem meg mert nem veszi el a szabadidődet és készhez kapod a cuccot. Remélhetőleg egyszer kell csak beállítsák, persze felküldhető 1600 forintért is. :Y Csak nehogy úgy járjon a termék mint #4478) Mercutio_ linkelte ;]

(#4493) zolka78: Ahol én lakom onnan 250 kilóméter a főváros. :((

[ Szerkesztve ]

(#4497) #40935168 válasza akela91 (#4495) üzenetére


#40935168
törölt tag

Csomagküldőre nincs tippem, de egy nagyon okos igen: a magyar postát messziről kerüld és inkább fizess meg egy DPDHL-t, egy UPS-t, akármit, hozza csak a futár. A csomag követhetősége és track-elhetősége a magyar postába ahogy belép, kvázi megszűnik, addig meg milliméterről milliméterre látja az ember.

Két kollégám 2-3 hete rendelt 1-1 Onkyo házimozi erősítőt Németből, két különböző helyről, külön eladótól, innen a tapasztalat. Valszeg obival is hasonló a helyzet. Ahogy az erősítők beléptek Mo-ra, tökhomály, majd egyszercsak csengettek.. de ez a tökhomály nem volt túl megnyugtató.

(#4498) akela91 válasza #40935168 (#4497) üzenetére


akela91
addikt

Köszi. Javasoltam neki UPS-t, meglátjuk mennyi lesz 350GBP-ig biztosítva. Úgy érzem dobok egy hátast annyi.

(#4499) imyourfriend : Ne is mondd 1 hete az agyamba égett a Sigma 150 kulcsszó. Az összes létező ebay oldalon (német, svájc, olasz stb..), amazonon, összes magyar oldalon keresem az igazit.

Mióta nem kapni a régi non OS Sigma 150-et boltban?

[ Szerkesztve ]

(#4499) imyourfriend válasza akela91 (#4498) üzenetére


imyourfriend
őstag

Az a fránya objektív elég sok fejtörést okoz :P

[link] Itt van 2 darab ~600$ környékén.

[ Szerkesztve ]

(#4500) Mercutio_ válasza #40935168 (#4497) üzenetére


Mercutio_
félisten

Milyen Onkyo éri meg, hogy kintről hozassa be, vállalva az esetleges eltűnés kockázatát?

Erre a holnapi ingyenes rendezvényre jön innen valaki?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.