Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) Balinov


Balinov
félisten

I'm back!

szegeny csorikamnak biztos fajhatott

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3702) L4mie


L4mie
veterán

Szemtéma: D

na én Lasik helyett a PRK-t választottam, ebből lett egy csomó jó bebaszásom és a 35-1.8 fixem :D mármint a döntésből :)
a szenvedős része annyi volt, hogy 3 napig csukott szemmel TV-ztem mert szar volt kinyitni a szemem, és hülye voltam mert nem toltam a xanaxot....pedig azzal simán ki lehet skippelni a nehéz napokat.
utána 2 hétig homályosan láttam, de 5 nap után már dolgoztam.

de persze Lasik sokkal kíméletesebb, fele annyi szopás nincs vele, viszont 2x annyiba kerül.
Akciósan vannak már 160-170k ért PRK-k sima lasiket nem ajánlom senkinek, intralasik meg kb még mindig 500k + a szemcseppek mind2 esetben ami simán kitesz még 15k-t a pár hónap alatt :)

DE! közeljövőben jól fogsz látni és ki lehet dobni a kontaktlencsét-szemüveget.

ellenben pesti céget ajánlok, vidéken is csinálják, de én személyszerint nem voltam elégedett a vidékiekkel, olcsóbbnak hírdették magukat, aztán jött a vizsgálati díj, majd a kontrollért is fizetni kellett.
azt ígérték, hogy nálam példaértékű javulás lesz mert olyan a dioptriám-cilinderem amiből nagyon pöpecet fognak faragni, na csak 100% os lett elvileg...szerintem olyan 95%, szval szemüveget eldobhattam, de nem lett sasszemem :) pedig az olyanjólettvolna :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3703) cool13 válasza Balinov (#3701) üzenetére


cool13
őstag

:D

(#3704) Mercutio_ válasza Balinov (#3701) üzenetére


Mercutio_
félisten

Töki ezt beszopta :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3705) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Nikon topicból: a cilinder is valamennyire dioptriának számít ha jól tudom, csak máshogy számolják.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3706) madgie válasza *Ropi* (#3705) üzenetére


madgie
titán

Astigmiáról van szó, ott találkozhatsz a szférikus érték mellett cilinderértékkel (konyhanyelven).

De amúgy van ám erre látszerész is, ha kérdeztek, talán válaszol is :))

(#3707) A Zéé válasza madgie (#3706) üzenetére


A Zéé
addikt

köszi a választ a Nikonosban!
Annyira sose foglalkoztatott ez, hogy nagyon utánajárjak, valami alap szinten elmagyarázta a doki, hogy mi a helyzet, aztán próbáltam 1x-2x utánanéztem neten is, de annyira nem értettem a dolgot aztán hagytam is ennyiben :)

Just a simple Lineman...

(#3708) L4mie válasza A Zéé (#3707) üzenetére


L4mie
veterán

a sima dioptria a szemgolyód torzulásából adódó fókuszeltolódás
a cilinder meg a szaruhártyádon lévő "sérülések" uhh nem tudom rendesen elmondani, de olyan mint valami öntési hiba az üvegen, szval az ebből adódó fénytörési hibából adódó fókuszeltolódás :)

kápis? :D legalábbis én autodidakta ennyit tudok.

ezért is tudják laserrel mind2-t javítani, mert az "anyaghibát" cilinert simán lecsiszolják, a szemformát meg beégetett "lencsével" korrigálják.

az egész hátránya akkor jelentkezik amikor 50 éves korod ködül elkezd a szemed közelre szarul látni, nos akkor előbb jön ki ez a közelre szarul látok dolog,
de intralasikkel már ezt is tudják korrigálni :) :)

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3709) A Zéé válasza L4mie (#3708) üzenetére


A Zéé
addikt

na még akkor azt magyarázzátok el, hogy miért csak 15 éves koromban kezdett el jelentkezni ez az asztigmia, és miért romlott pár évig folyamatosan (kb 5 éve stagnál), és akkor végre mindent meg fogok tudni a szemem hibájáról :)

Just a simple Lineman...

(#3710) Real_Necro válasza A Zéé (#3709) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nyugodj meg, nekem ~8 éves koromban jött elő a rövidlátásom, azóta folyamatosan romlik, azaz már ~23 éve... Persze egyre lassabban, de érdekes módon bátyámnál már sok éve megállt, nálam 3-4 évente egy negyed dioptriát romlik.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3711) L4mie válasza A Zéé (#3709) üzenetére


L4mie
veterán

mert akkor kezdett a fejed más ütemben nőni mint a szemed ennyi,
nekem is 15 éves koromban jött elő 22 éves koromig romlott utána 26 évesig nem aztán megint egy picit

24 éves korodik nő a koponyád állítólag, ezért se ajánlják a műtétet 24 éves kor alatt.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3712) spanyoll válasza L4mie (#3702) üzenetére


spanyoll
addikt

Há milyen ember vagy te, felírnak xanaxot te meg ahelyett, hogy meghívnád a haverokat és tartnátok xanax-whiskey partyt csak fekszel és hallgatod a mónika showt? Ejnye fiam, ülj le, egyes :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#3713) Balinov válasza spanyoll (#3712) üzenetére


Balinov
félisten

:C :C

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3714) L4mie válasza spanyoll (#3712) üzenetére


L4mie
veterán

nefélj, nem véletlen spóroltam vele :P
.
.
.
azóta elfogyott.

a xanax-whiskey partyval meg az a baj, hogy úgy kidőlsz másnap délig fel se kelsz.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3715) Real_Necro válasza spanyoll (#3712) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem félt attól, hogy vaktában mellényúl és xanax helyett valami kék pirulát vesz be. Utána meg nehéz otthon magyarázni, hogy a teleshop megy (mert ugye távirányítót sem találod), közben meg áll a bré. ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3716) Mercutio_ válasza L4mie (#3708) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó is lenne, ha 50-ig várna a kis szemét, igaz erre a sok monitoros meló miatti bemerevedett szemmozgató izmok is biztos rátesznek egy lapáttal :O nem beszélve a frankó analóg kábellel összekötött monitorokról :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3717) madgie válasza Mercutio_ (#3716) üzenetére


madgie
titán

Elvileg amúgy is 40, de 30 felett is érzem már.

(#3718) *Ropi* válasza madgie (#3706) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönjük! :C

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3719) imyourfriend válasza Mercutio_ (#3716) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én észreveszem magamat ha sokat dolgozok monitoron akkor nehezebben látok távolra pl, éles a látásom 2 szemmel viszont a monitor és néha az országútizás lenyomja a látásomat és olyankor 100méterre már nehezebben látok kb fél óráig,aztán visszaáll a látásom. Javasoltak már szemüveget de el is küldtem melegebb éghaljatra a "szemészt".

(#3720) madgie válasza imyourfriend (#3719) üzenetére


madgie
titán

Úgy-úgy ,küldd el, nehogy már még a végén normálisan láss.

(#3721) imyourfriend válasza madgie (#3720) üzenetére


imyourfriend
őstag

Amikor 2 hétig nem nézek monitort akkor visszajön az éles látásom, amikor meg suli van akkor elmegy.. De ez normális apu szerint is. Amúgy 2 év alatt kitapasztaltam hogy így látok időközönként

(#3722) *Ropi* válasza imyourfriend (#3719) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egy a gond, hogy ez ördögi kör: rosszul látsz, erőlteted a szemed, amitől egy idő után még rosszabbul látsz...És kezdődik a kör előröl...Jobb lenne ha csináltatnál szemüveget vagy lencsét.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3723) imyourfriend válasza *Ropi* (#3722) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nyáron tökéletesen látok mind távolra mind közelre, télen meg 1 szemmel látok homályosan távolra, kb ennyi. Nem szeretném magammal elhitetni hogy rosszul látok mert ha nem nézek gépet huzamosabb ideig akkor feljavul a látás

(#3724) Freddy76


Freddy76
addikt

Ezeket a topikokat mentik, ugye?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3725) *Ropi* válasza Freddy76 (#3724) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3726) cool13 válasza Freddy76 (#3724) üzenetére


cool13
őstag

Best Of hozzászólásokat szeretnél összeállítani? :D

[ Szerkesztve ]

(#3727) madgie válasza imyourfriend (#3721) üzenetére


madgie
titán

Alkalmazkodás. Csak az agyadat terheled feleslegesen. Menj el vizsgálatra, nem harap a doktorbácsi/néni :)

(#3728) imyourfriend válasza madgie (#3727) üzenetére


imyourfriend
őstag

Voltam már ilyen vizsgálaton, azt mondták hogy ha úgy érzem csináltassak szemüveget, én meg mondtam hogy köszönöm egyenlőre nem érzem úgy. Megfelelően eltudom olvasni a táblát is, igaz a legkisebb betűknél tévesztettem. Ettől független nem gondolom hogy rossz lenne a szemem. off :)

(#3729) Freddy76 válasza cool13 (#3726) üzenetére


Freddy76
addikt

Igen...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3730) JohnyBlue válasza Freddy76 (#3729) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Szerintem simán lehet felhasználóra is keresni... mintha annó láttam volna valami moderátortól...

Freddy dörzsöld meg a lámpást hátha teljesíti a dzsinn a kérésed :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#3731) crey válasza JohnyBlue (#3730) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Jobb felső sarok, részletes kereső, szűrés felhasználó szerint? :U :P

Mi ez RI/OS 1-0-1? :P

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#3732) Real_Necro válasza madgie (#3727) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én arra amúgy kíváncsi lennék így 23 év rövidlátás után, hogy ha minden esetben korrigálva van a szem (szemüveggel vagy kontaktlencsével), akkor okés, hogy nem romlik tovább, mert nincs erőltetve sem, de javulni hogy fog? :B :U

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3733) JohnyBlue válasza crey (#3731) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Nahh szerintem Freddy is ezt akarja :D Amúgy meg :R

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#3734) madgie válasza Real_Necro (#3732) üzenetére


madgie
titán

Javulni? Szemműtéttel :D

(#3735) Mercutio_ válasza Freddy76 (#3724) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg itt "jegyzetelhetsz" :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3736) spanyoll


spanyoll
addikt

"FIGYELEM!!

A GDF SUEZ - Az Év Természetfotósa 2013 pályázatra a nevezési díjak befizetésének határideje módosult:

2013 május 13 éjfél-ig!

A befizetést már csak átutalással vagy paypalon keresztül van módod megtenni.

Ne feledd, már csak alig 7 nap van hátra!"

No megjött a kedvem, lehet, hogy elcseszek 4 rongyot :DDD

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#3737) Real_Necro válasza madgie (#3734) üzenetére


Real_Necro
veterán

Akkor még gyűjtögetek. Bár ismeretségi körben van, akinek rosszul sikerült, ezért duplán műtötték. :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3738) Real_Necro válasza spanyoll (#3736) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ha nyersz szívesen átvesszük majd helyetted a nyereményt, te úgy sem fogsz tudni oda (sem) elmenni. ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3739) Mercutio_ válasza spanyoll (#3736) üzenetére


Mercutio_
félisten

Miii, még fizetni kell azért, hogy részt vehess? :Y lófax :N

Ezt muszáj linkelni :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3740) spanyoll válasza Real_Necro (#3738) üzenetére


spanyoll
addikt

Jó hát akkor kérnék kölcsön és a nyereményből kifizetném :)

@(#3739) Mercutio_: Jó pár pályázaton van ilyen, nem láttál még egy ilyet sem?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#3741) *Ropi* válasza Mercutio_ (#3735) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez mindent visz. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3742) cOxeR válasza *Ropi* (#3741) üzenetére


cOxeR
Ármester

:Y :DDD :DDD

(#3743) madgie válasza Real_Necro (#3737) üzenetére


madgie
titán

Én már úgy vagyok vele, hogy 40 körül úgyis elkezd a szemlencse keményebbé válni, tehát jön az olvasószemüveges korszak, az meg nálunk, mínuszosoknál (myopia) azzal jár, hogy közelre kevesebb dioptria kell... már esténként most is szemüveg nélkül iPad-ezek, pedig nekem -4,0 és -3,0 sph a szemem. És kényelmesebb.

(#3744) Freddy76 válasza madgie (#3743) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem pedig barna.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3745) madgie válasza Freddy76 (#3744) üzenetére


madgie
titán

Hö? :)

(#3746) Mercutio_ válasza spanyoll (#3740) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bevallom férfiasan, nem igazán foglalkozom a pályázatokkal, ismerem a képességeimet :DDD

madgie: Ez ilyen Freddy76-os humor ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3747) TayRol válasza Real_Necro (#3732) üzenetére


TayRol
veterán

én rövidlátó vagyok, 1,5-ös a szemem '97 óta és semmi sem romlott.

(#3748) Real_Necro válasza TayRol (#3747) üzenetére


Real_Necro
veterán

Hát az csak jó. -4,75 és -4,5-el kb 30cm-re látok élesen, utána bokehvilág.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3749) TayRol válasza Real_Necro (#3748) üzenetére


TayRol
veterán

Bokehlicious.:D

(#3750) Freddy76 válasza madgie (#3745) üzenetére


Freddy76
addikt

Neked -4,0 és -3,0 sph a szemed, nekem pedig barna.

Érdekes ez a szemdolog. Én majdnem teljesen vakon születtem, mindkét szememre foltokat láttam, és ez is romlott. Egy éves korom körül vették észre, majd a festői Szeghalom kórházában közölték, hogy ez biza rossz, meg fogok vakulni, nincs mit tenni, viszlát. Anyám (elég bulldog típus) elvitt Debrecenbe, amelynek a szemészeti klinikája már akkor is világhírű volt. Tíz éves koromig sokszor töltöttem ott 1-2 hetet (elég kemény volt egy kisgyereket magára hagyni, dehát nem volt más választás, akkoriban nem járhattak naponta 150 kilométerről), voltak műtétek, egyszerre 8-10 szemcseppet és kenőcsöt használtak elég bonyolult protokoll szerint. Igazából két dolog ragadt meg bennem... Az egyik az, amikor a jobb szememet letakarták, és lényegében teljesen vakon éltem, a másik pedig, amikor a pincében fényterápiás kezelés volt, kis mesefigurákat nézegettem egy gépben, egy sötét szobában... Aztán tíz éves koromban elbocsátottak egy szódásüveg szemüveggel - de szemüveggel jól láttam, és ez volt a lényeg. Aztán egy évvel később szóltam, hogy nem jó a szemüveg, pánik, vissza a kórházba, majd az orvos csodálkozva megállapította, hogy persze, hogy nem jó, mert javult a szemem... Így a tíz éves korombeli iszonyú dioptriás (plusz nem is tudom mennyi, talán 6-7) szemüvegből szép lassan lett 18 éves koromra mínusz egy, majd mínusz fél, amit el is hagytam... Később az egyik szemem visszaromlott mínusz egyre, ezért vagyok szemüveges, meg azért, mert jól áll.

Szegény anyám egyszerre 4-5 keretet is csináltatott a legolcsóbból, mert havonta összetört egy...

A szememmel nem viccelek, évente megyek vizsgálatra, ha nincs semmi baj akkor is.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.