Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) angel_side


angel_side
csendes tag

#441 Pleeeease HELP :)

[Szerkesztve]

(#502) rdi válasza angel_side (#501) üzenetére


rdi
veterán

alaplap?? ha jól értettem, bootolas közben is képes ujraindulni...

Fej! Tor! Potroh!

(#503) rdi válasza Protezis (#500) üzenetére


rdi
veterán

ha videokari lenne akkor az alaplap fütyörészne... furcza... biztos, hogy jó az a táp?

Fej! Tor! Potroh!

(#504) angel_side válasza rdi (#503) üzenetére


angel_side
csendes tag

hát szerintem igen, mert másik táppal is megcsinálja... (es ami ugyancsak fura, hogy van mikor jó kedve van és akkor elmegy akár egy hétig is gond nélkül)

Ja, jut eszembe arra mit szóltok, hogy ha megpróbálom átállítani a hálókártya sebességét pl. 100 fullduplex-re, vagy bármi másra, akkor az OK után azonnali reset?

(#505) rdi válasza angel_side (#504) üzenetére


rdi
veterán

hmm másik táppal is megcsinálja ... és semmi fütyörészés, semmi fényjlezés az alaplapon...hardverütközés??

Fej! Tor! Potroh!

(#506) angel_side válasza rdi (#505) üzenetére


angel_side
csendes tag

de semmi ám!! :( :(

(#507) Protezis válasza rdi (#503) üzenetére


Protezis
őstag

Egy 300-as mercury. kb 1 éves. kipróbálom majd másikkal, bár az én gépemet is ilyen viszi. (persze hibás attól még lehet)

(#508) rdi válasza Protezis (#507) üzenetére


rdi
veterán

Talán azért mégsem valami érintkezés hiba, nem ? És elég az a táp?

Fej! Tor! Potroh!

(#509) MikySoft


MikySoft
tag

Sziasztok!

Megcsináltam a BIOS frissítést...és a gép életre kellt..:)

namármost----a gép elindul ramokat megszámolja.....vinyót cd meghajtót felismeri....folyton nyomom a deletet hogy bemennyek a biosba de az egész gép megfagy....kép van....de egyszerüen nem reagál....megáll a kép..hiába nyomok F1 et vagy DEL t, semmi:(
(maga kép az van de nem reagál) ez miér lehet???:F
és ugyebár nem megy be a biosba:(

mi lehet a baj???:F

minden infót szívesen meghallgatok..


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#510) Protezis válasza rdi (#508) üzenetére


Protezis
őstag

Egy 900-as athlonnak? Az én gépemet is ilyen viszi (2.8 P4, 1 GB ddr)
Viszont kaptam új infot: restart esetén nincs gond, csak bekapcsolásnál.

(#511) Bubu79 válasza Protezis (#510) üzenetére


Bubu79
addikt

Szia ! :)

Az alaplap korából adódóan előfordulhat, hogy a proci feszellátásáról gondoskodó, alaplapon lévő feszstabilizátorban a kondik kiszáradtak. Ezek a pufferkondik gondoskodnak arról, hogy a stabilizátorból a proci felé tartó feszültség a processzornál ne ingadozzon.
Restart esetén a főbb fogyasztók már élnek, a vincseszter is elindult, tehát a táp felől érkező feszültség kevesebb zavart tartalmaz, tehát a stabilizátor eleve simább egyenfeszt kap, ezért indulhat simábban a gép.
Ha megnézed a kondikat a lapon, nem lehetnek púposak, az aljuknál nem lehet szivárgásra utaló jel. Ha ilyet nem látsz, még előfordulhat, hogy a kondik a hibásak - ezt csak méréssel lehet ellenőrizni.
Távgyógyításban ez sajna megoldhatatlan, ha van ismerősöd, aki foglalkozik elektronikával kérd meg, hogy nézze meg.

A probléma egyébként jó esetben max. néhány száz forint ráfordításával orvosolható, csak emiatt kár új lapot venni ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#512) ZsZoli válasza MikySoft (#509) üzenetére


ZsZoli
csendes tag

nekem rossz memóriával - vagy olyan memória beállításokkal, amit nem bírt a modul - produkált hasonló tüneteket

(#513) Protezis válasza Bubu79 (#511) üzenetére


Protezis
őstag

Oh, köszönöm! Végre valami konkrétum. :R

(#514) MikySoft


MikySoft
tag

Hoppá rosszul írtam...nem bios frissítést hanem bios kisütést csináltam.....valami jampit kihuztam aztáán vissza....

valami 5 let hogy mi lehet ez a fura dolog?

(#515) MikySoft


MikySoft
tag

amugy nekem felismeri mind a 256 SD ramot ugyhogy nemhiszem hogy valami memória dolog lenne rossz....amugy meg nem lehet a ram túlhúzva mert defaulton van az egész bios...:)

(#516) Kazka


Kazka
csendes tag

Sziasztok !

Biost frissítettem alaplapon.... a probléma az, hogy nem jót, szóval nem indul be a gép! :F
Egy régebbi ABIT KD7-E alaplapom van, olyasvalakit keresek akinek ilyen lapja van(részleteket megbeszéljük) hogy át tudnánk tölteni nekem a chipsetre a jo biost. Annyi, hogy menet közben ki kéne cserélni a chippeket aztán az enyémre ráírni a jót !

Ha valaki tudna segíteni megköszönném!! PLS!!!

(#517) MikySoft válasza Kazka (#516) üzenetére


MikySoft
tag

Reseteld a biost...talán az segít.....CMOS jampi ki aztán vissza....ez tuti help!:)

(#518) tibibi


tibibi
őstag

hali adott egy abit st6 ami inditáskor nem ad képet minden indul pörög a vinyo procihütő
stb.a monitort ha lehúzom akkor jelzi,hogy nincs jel ha visszadugom akkor csak sárgán világit .csipogás nincs vga csere volt u.a a hiba mit próbáljak köszi előre is.

(#519) tibibi válasza tibibi (#518) üzenetére


tibibi
őstag

valaki,? :R

(#520) Csaba.... válasza tibibi (#518) üzenetére


Csaba....
senior tag

Szerintem vagy memória (én erre tippelnék),vagy proci. Vszont meg kellene hallgatni, hogyan sípol gép.

(#521) boszme


boszme
csendes tag

SEGÍTSÉG!!!

Hello!

Van egy MSI K7N2-Deltám és egy AMD XP 2500+ Barton procim
A következő lenne a problémám:
180-as FSB-vel használtam a gépet egészen mostanáig, annyi volt csak a gond, hogy kicsit proci igényesebb alkalmazásoknál felment a hőmérséklet olyan 60 fok fölé (időnként 65).
Arra gondoltam, hogy az lehet a probléma, hogy túl vastagon kentem a pasztát a hűtő és a proci közé, ezért le akartam szedni a felesleget (tényleg vastagon volt..). Na most persze sikerült az ezüst színű hővezető pasztát majdnem az egész proci felületén szétkennem, amit csak elég nehezen sikerült leszedni, és csak nagyjából..

Mióta ez megtörtént az a jelenség, hogy a gépem pár másodperccel a bekapcs. után egyszerűen kikapcsolja magát, és vissza sem lehet kapcsolni, csak áramtalanítás után...
Rájöttem, hogy ha az egyik jumpert (J10) átrakom ''safe mode''-ba (fixen 100 MHz FSB), akkor tökéletesen működik minden. Ha viszont visszarakom ''user mode''-ba, akkor mind1, hogy mauálisan milyen FSB-t állítok be (akár 100, akár 180 MHz), pár másodperc után, de legkésőbb a winfos bejelentkező képernyőnél minden figyelmeztetés nélkül kikapcsol a gép!

Légyszi segítsetek, hogy mi lehet a gond:
az alaplapomat tettem tönkre, vagy csak az a baj, hogy bement a hővezető paszta a procinak olyan részeibe, ahova nem kellett volna?! (pld. átvezetések)
Illetve mit tanácsoltok ebben az esetben?

Előre is köszi!

(#522) boszme válasza tibibi (#518) üzenetére


boszme
csendes tag

tuti, hogy memória!
vagy sérült, de az is lehet, hogy simán csak nem kompatibilis.. :U

(#523) Tom5 válasza tibibi (#519) üzenetére


Tom5
addikt

Próbáld meg,hogy az összes cuccot ami a gépben van óvatosan megnyomkodod,nem-e elmozdultak...bár ha erről van szó,álltalában sípol a gép...ha ramgondvan akkoris...nemlehet,hogy koszos és nemérintkezik valami rendesen?Lett húzva a gép???...lehet azértnem indul...sok oka lehet...ami bizti,hogy mozgasd át a kártyákat és figyeld sípol-e a géééép.....

[Szerkesztve]

(#524) tibibi válasza Tom5 (#523) üzenetére


tibibi
őstag

idáig müködött nem volt huzva net közben lefagyott és ujra indítás után nincs kép a vga cseréltem ua. a hiba proci nem lehet a hiba?

(#525) tibibi válasza tibibi (#524) üzenetére


tibibi
őstag

bármit csinálok nem sípol ?? :F

(#526) ZsZoli válasza boszme (#521) üzenetére


ZsZoli
csendes tag

a paszta leszedésének tuti módja, a ROTRING radír. kicsit élesre kell vágni szikével, hogy mindenhova beférjen. Az utolsó cseppig le lehet szedni az ezüstöt. Én úgy jártam egyszer, hogy maszatoltam a pasztát, merthogy félrecsúszott a borda felrakásnál. be sem indult a gép, nagy para volt zsír új proci, gari nélkül. aztán reggel eszembe jutott a megoldás. egyből működött! :D

(#527) ZsZoli válasza tibibi (#525) üzenetére


ZsZoli
csendes tag

:DDD szpíker be van kötve?

Én is procira tippelnék. szerintem el sem jut odáig, hogy a video biost betöltse...ki kellene próbálni másik procival/a procit másik gépben, meg a memóriát is

(#528) cortez25


cortez25
aktív tag

no a pálya a következő...gép indul,sőőőt megtlálja a IDE kábelon a hardvereke, de a következő képernyőn mielött a boot-indulna megadja magát.

Cd-romról boot-ol, de a vinyóról nem hajlandó,
ha cd-romról felnyomom a telepítőt akkor mikor újraindul ugyanitt megfagy és 3-4-db szines kocka jelenik meg. Lap egy Abit VH6 800-as cerkával.

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#529) MikySoft válasza cortez25 (#528) üzenetére


MikySoft
tag

Értem, átlátom a problémádat.!
nekem is ugyanez a baj volt régen:(
legalábbis sztem ez volt nekemi is!.)))

attól van mer valami túl van húzva a biosba...pl...RAM vagy Proci!

amit elbírna a gép simán de mégse...:D:D:D:D: ezt jól megmondtam...
simán csinálj egy bios resetet és menni fog!

[Szerkesztve]

(#530) tibibi


tibibi
őstag

a proci volt a probléma.

(#531) zilbi


zilbi
csendes tag

nem indul a kis fránya!!

minden felpörög egy halk katt de a monitor nem kapcsol be!

Mi lehet vele???

A monitort elötte egy másik kis gép ellenőrzéséhez használtuk, aztán monitor visszadug gép indít, minden felpörög, monitor nem kapcsol be! videokűártya ellenőrizve, alaplap ellenőrizve, minden szétszed, majd egyesével vissza. de nem indit monitort!
Brutális az a megoldás hogy elem ki, egy sör , elem viszza????????

Előre is kössszi a segítséget

zilbi

(#532) boszme válasza ZsZoli (#526) üzenetére


boszme
csendes tag

kösz a tippet!! :R

(#533) Protezis válasza Bubu79 (#511) üzenetére


Protezis
őstag

Valóban kondiprobléma volt.
Szinte az összes púpos volt, és ilyen rozsdás sárgás valami volt a tetején.
Boltban 3500-ért csinálták volna meg úgy, hogy nem biztos, hogy utána jó lesz.
Inkább vettem egy használt lapot 5000-ért. Sürgős volt a dolog, PH!-s üzletelés, újabb hazamenetel nekem most nem hiányzik.
Max keresek valakit Szegeden, aki megcsinálná ólcsó pénzért :)
Köszönöm mégegyszer! :R

(#534) Bubu79 válasza Protezis (#533) üzenetére


Bubu79
addikt

Igazán nincs mit! :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#535) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

A következő a problémám:
kb 1.5 hónapja beindítom a gépemet, netezek, egyszer csak lefagy. semmire nem reagált. nyomok egy resetet, se kép se hang. a hibajelző leden az FF kód volt olvasható, ami a bootolás legelején is látszik, mikor bekapcsolom a gépet. Az alaplap egy Epox 8RDA3+ volt, ami azelőtt kb 2 évig tökéletesen működött. Benne egy 3200+os barton, radeon9700-as kártya, jófajta 350W-os táp.
Vettem egy majdnem ugyanolyan (Epox 8RDA3i) alaplapot, a procit meg lecseréltem egy 1800+-os tbredre. Az előző proci is jó volt, csak eladtam mert abból vettem a mostani lapot..Összeraktam a gépet ugyanúgy ahogy az előző lappal, és működött rendesen. Kb 1.5 hónap után, azaz most, épp tesóm használta a gépet kb 1.5 óráig, utána kikapcsolta, le is állt rendesen, de mikor legközelebb kapcsoltuk volna be, itt is az FF kód fogadott.
Cmos reset, kártyák cserélgetése nem segit, valószínű az alaplapnál lehet a gond. Azért elég érdekes, hogy 2 évig ment egy lap, utána elromlott és a következő meg csak 1.5 hónapig bírta. A tápra gyanakodnék, pedig elég megbizható darab, a fesz. értékei sem voltak furcsák, nem hinném hogy az ingadozás okozta volna a lapok halálát. De azért majd rámérek még, hátha.

Ha valakinek volt hasonló gondja, vagy lenne ötlete, hogy mi romolhatott el az alaplapon, mire mérjek rá, akkor megköszönném!

(#536) simaz


simaz
tag

Hi!

Segítségeteket kérném. Intel 865 GBF alaplap, benne Celeron D 3 Ghz-es, Chieftek 420-as táp 24tűs, 20 tűsre átalakítóval, 2*512 Samsung DDR, gépet raknék össze.
Amikor rádugom a tápot az alaplapra, és áramot adok neki, elindul, felpörgeti a tápban és a procin lévő hűtőt.
Ház még rá sincs dugva a gépre, hogy bekapcsoljam.
Ha kihúzom a 4 tűs ATX-es csatlakozót, akkor is bekapcsol ha a táp rá van dugva a 24-tűs kábellel (20 tűs)
Az intel kézikönyv alapján bekötöm a ház csatlakozóit (reset, power, led, ... ) akkor is amint bekapcsolom a táp főkapcsolóját elindítja a gépem.
Mitől lehet ez?

(#537) Frenky89


Frenky89
őstag

Lenne egy nagy problémám:

Ma szétszedtem a gépet hogy rakjak rá egy másik chipsethűtőt,erre mikor rakom össze és indítanám el akkor a következő:

Ha nem csatlakoztatok tápkábel vagy egy bizonyos tápkábelt csatlakoztatok a vga-hoz akkor kiírja hogy csatlakoztassak tápkábelt a videokártyához!
Ha egy másik tápkábelt akkor és benyomom a power gombot akkor egy pillanatra ad áramot a gépnek és utána semmi!

PLS. HELP!

(#538) Frenky89 válasza simaz (#536) üzenetére


Frenky89
őstag

Nálam akkor szokott ilyet csinálni ha nyomok egy cmos reset-et és utána ha áramot kap akkor egyből elindul nem kell nyomkodni semmit hogy elinduljon.

(#539) Frenky89 válasza Frenky89 (#537) üzenetére


Frenky89
őstag

:F

(#540) Frenky89 válasza Frenky89 (#539) üzenetére


Frenky89
őstag

:F

(#541) Frenky89 válasza Frenky89 (#540) üzenetére


Frenky89
őstag

Valaki?

(#542) Frenky89 válasza Frenky89 (#541) üzenetére


Frenky89
őstag

:O :O :O

(#543) parvus


parvus
tag

Sziasztok!
HELP!!!!!!!!!!!
Van egy Asus K8N típusú deszkám 2.8-as Sempron,1Gb ram
Ha hosszabb ideig pihizik nem akar csak 5-6-dik újrainditásra felálni a Win!
Bios-t cseréltem most(1009) az elemet a lapon kicseréltem!
MI LEHET A BAJ??????????????????????????????????????? :O

menjünk inkább kapálni!

(#544) maalls


maalls
csendes tag

Sziasztok !

Van 1 problémám...

hogy nem indul be a BIOS csak ott áll a gép akár órűkon keresztül és se kép se hang ...

Ha van valakinek valamijen ötlete akkor kérem irja le ide...

BIOS RESET-et csináltam és semmi változás sem volt...


Elöre is kössz ...

(#545) cortez25 válasza Frenky89 (#542) üzenetére


cortez25
aktív tag

Valszeg kevés a tápod...vegyé nagyobbat :DDD

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#546) cortez25 válasza maalls (#544) üzenetére


cortez25
aktív tag

Bios frissítést csináltál?

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#547) maalls


maalls
csendes tag

Nem csak kiszedtem belöle a memoriát utána vissza és azóta van ez a probléma

(#548) Jozzz


Jozzz
tag

Sziasztok!

Abit av8 alaplappal lenne egy olyan problémám, hogy néha amikor bekapcsolom a gépet, szépen elindul minden venti látszólag bekapcsol a gép, de közbe meg nem!!!! Se kép se hang!! Kikapcsolom és újra bekapcsolom utánna elindil minden rendesen!! Ez a probléma kb. 10 bekapcsolásonként egyszer jön elő!!!!

Valakinek valami ötlete??? Másik bios kellene rá vagy mi??? Segítsetek mert elég zavaró probléma! :R

(#549) Frenky89 válasza cortez25 (#545) üzenetére


Frenky89
őstag

Ez komoly? 350-es Chiftech nem elég neki, mert mostmár olyat csinál hogy elindul de folyton csak azt írja ki hogy csatlakoztassak tápkábelt!? Jah és akkor eddig miért működött rendesen?

[Szerkesztve]

(#550) cortez25 válasza maalls (#547) üzenetére


cortez25
aktív tag

Sípolás van?

[Szerkesztve]

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.