Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) rTyler


rTyler
csendes tag

Talán ez a megoldás:

http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=74013&arc=f

ha hazaérek kipróba.
/me reménykedik és ha menni fog /me boldog ember lesz :DD
I LOVE PH FORUM! :))
Ha + nem, jövök vissza :F

(#52) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag



Ide írom a kérdésem mert nem akartam hasonló topicot!

A gép P2es, kb. 2napja mikor bekapcsoltam akkor nem indult.. meg is lepődtem hogy mi történik itt de második bekapcsolásra beüzemelt rendesen.
Ma viszont se kép se hang. Szétszedtem majd összeraktam de semmi. Nyomkodhatom a Power gombot mert még a táp ventije se kapcsol be.
A táp szállt el vagy az alaplap?

Napokkal korábban volt olyan hogy egy hdd-t nem akart felismerni se a Master-en se a Slave-en és a végül ráhagytam.. majd próbáltam volna egy USB-s rack-et is de azzal sem kommunikált.. ezen megelődtem mert az USB-s nyomtató meg ment rendesen.Áligattam a BIOS-t is de semmi.
Itt most az alaplapra gondolok :O
A közelben sehol egy másik táp vagy lap ezért mindenféle hozzászólásnak örülnék!
Előre is köszi!

Aláírás

(#53) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

up!

Aláírás

(#54) kampoc válasza DooDoo21 (#1) üzenetére


kampoc
csendes tag

DooDoo21 Esetleg probald meg igy, ha nem indul:

Tap kikapcs, kihuz a gepbol, Ati AGP-bol ki. Ati AGP-be vissza, tap vissza, bekapcs. Ha ez igy megy , akkor a szokasos ATI AGP TAP problema.

(#55) DrSoul


DrSoul
őstag

Sziasztok!
A helyzet: apám gépéről van szó...:D
Még nem láttam, de mielőtt holnap nekilátnék, megosztanám, amit tudok.
A gép indul, de nehezen (a monitor nem indul, csak a ventik...), többször kell a bekapcs gombbal meg a resettel kombinálni. Ha indul, akkor aztán megy, használható. Most lett véve, összerakva (öcsém csinálta).
Lap: Asrock K7S41GX, 256MB DDR400Mhz (BRAND), AGP Geforce4MX vmi...,gondolom 440, Sempron 2200+, DEER ház+táp (300W, gondolom noname).

Tehát: öcsém mondta, hogy nem tudta, pontosan mi a gyári beállítása a Sempronnak (milyen szorzó...). De állítólag azt nem állíthatom, tehát ahogy tudom 9x166. Majd megnézem, így van-e a Biosban is. Ha nem ez a gond, talán megnézem a tápot, berakom majd az enyimét (DTK). De utána látom a linken Bővebben: link , hogy a lap DDR 333/266-ot visz. Nem lehet az a gond, hogy 400MHZ-es ramok vannak benne? (bár ha biosban az FSB 333-n van, gondolom a Ramok is annyin mennek, tehát talán nem az a gond).

Utána szintén látom az Asrock honlapján, hogy nem mindegyik bios támogatja a Sempront. Az egyik (saját ) linkjükön az írják, hogy az 1.7-es verziótól támogatott, máshol meg azt, hogy 1.9. Már ez is jó... Vki nem tudja esetleg, melyik az igaz?

Ha nem ez a gond, kicserélem a VGA-t, hátha az a bibis, meg esetleg még egy MEMTESTEt is futtathatok. De ha így se megy, szerintetek még mit csináljak? Ötletek, hogy esetleg még mi lehet a gond? (Öcsém rakta össze, azért ő se hülye, rakott már össze gépet.)

Mindig az X jelöli a pontot...

(#56) DrSoul válasza DrSoul (#55) üzenetére


DrSoul
őstag

Ilyen ''általános'' topicokban sose járok sikerrel... :(
Talán nyitnom kéne újat??? :D

Mindig az X jelöli a pontot...

(#57) DrSoul válasza DrSoul (#56) üzenetére


DrSoul
őstag

sürgős lenne...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#58) DrSoul válasza DrSoul (#57) üzenetére


DrSoul
őstag

Na jó, akkor ebből új topic lesz...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#59) pweisz


pweisz
senior tag

Beteszem ide is. Hátha.
Nem tudom, találkozott e más ilyennel. A gépem csak másodikra indul el. Ha leállitom akkor következőnek csak úgy indul ha kikapcsolom a tápot és vissza. Dolog úgy kezdődött hogy nem akart a gép sokadikra se elindulni, akkor vettem egy új tápot 360W Chieftec, az meghalt. Akkor kicseréltem az alaplapot haverréval ami ugyanolyan mint az enyém csak neki elvolt cseszve benn a bios, átraktam az enyémet. Most meg ez van amit az elején írtam. Kiszedtem mindent, csak vidkari ram proci maradt, és akkkor is. Nem tudom hol a hiba.

(#60) pweisz válasza pweisz (#59) üzenetére


pweisz
senior tag

senki?

(#61) pweisz válasza pweisz (#60) üzenetére


pweisz
senior tag

No mindegy.

(#62) Doom válasza kampoc (#54) üzenetére


Doom
aktív tag

''a szokasos ATI AGP TAP problema.''

Ez mit is takar? Csak mert nekem lehet, hogy ez a gondom...

(#63) mobal


mobal
MODERÁTOR

sziasztok! van az apukámnak a gépével probléma. aztmondta ,hogy tegnap nyomogatni kellet a power buttont ,hogy elinduljon ma meg se kép se hang. mondom nincs gond nézzük meg kapcsoló. ok szétszedjük nyomogatjuk semmi baja. (úgy nézki.) akkor tápcsere. jó itt sem megy. apukám szerint ez alaplaphiba meg szerintem is. most akkor (kapcsolón kívül)ez lehet laphiba. csak azért mert a lapon a zöld led szépn világít. holnap ígyis-úgyis kiderül de én kíváncsi vok.

A gép:
Asus P4T-E, 1,5 Willamatte P4 + 256 Rambus, 40gb ibm és egy asus geforce 2 gts.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#64) maflame válasza mobal (#63) üzenetére


maflame
aktív tag

Azért azt még próbáljátok meg, hogy a különböző csatlakozásokat, elsősorban RAM, alaposan kifújjátok! Sokszor csak ennyi a hiba. Pl nálam 2 hete egy napig se kép se hang nem volt. Persze első számú gyanusított a lap volt de végül csak az egyik RAM alatti sínt kellett portalanítani és azóta semmi gond!

(#65) mobal válasza maflame (#64) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

aha. volt ma szervízbe ismerősöknél. egyiknek nem ment tökölt vele vagy 2 órát az otthagyta, cserélgette a cucokat, ki berakta a ramot. a másik hozzányúl és elindult. na akkor most mi van?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#66) Törzsfőnök


Törzsfőnök
tag

Tegnap érdekes jelenségre lettem figyelmes. Tudni kell, hogy reggel lekapcsoltam a gépet, az UPS-t is kikapcsoltam, majd végül áramtalanítottam. Este visszajöttem és szépen visszakapcsoltam az áramot, bekapcsoltam az UPS-t és elindítottam a gépet. A gép elindult, de a BIOS POST nem hajtódott végre, szóval a gép az EPA logonál megmerevedett. 49H hibaüzenetet jelzett az alaplapon található két 8 szegmenses kijelző, a leírás szerint ez a hibaüzenet a következő:
1. Calculate total memory by testing the last double word of each 64K page.
2. Program writes allocation for AMD K5 CPU.

Mondom ez érdekes, mi történhetett? Hát többször is lekapcsoltam már a gépet ilyen módon, és semmi baja nem volt.
A problémát azért megoldottam :D egy ''CMOS clear'' művelet beiktatásával.
De akkor sem értem hogy fordulhat ilyen elő?! :F
Jut eszembe szerintetek az, hogy a gép indításakor bedugtam az USB portra egy infra port készüléket okozhatja azt, hogy rendszer beállításait galyra vágja?

(#67) Törzsfőnök


Törzsfőnök
tag

engedjétek meg egy uppot ;)

UP

(#68) xzso


xzso
tag

Hali!
A köv konfiggal lenne egy kis gond, mivel szintén nem indul!
1.8ghz amd proci, k7s6a alaplap, 256DDR ram pc2100, 32MB VGA, 250W táp!
Bekapcsolás után nem sípol, de a ventrilátor pörög, és a monitor nem kapcsol be!
Szerintetek mi lehet a gond?
Ja és az baj lehet ha a gépnek, ha az egész házba áram volt?? (mivel rossz a földelés)

(#69) xzso válasza xzso (#68) üzenetére


xzso
tag

UP! Valaki?!:O

(#70) aXXon válasza xzso (#69) üzenetére


aXXon
senior tag

mindig mindenre ezt mondjak elsore, de talan probald ki egy masik tappal, ha azzal sem megy akkor huzkodj le mindent, ha ugy sem megy, akkor a procit probald ki masik lapban, szintugy a rammal es a vga karival egyutt, ha minden megy, akkor a lap a hibas, de szerintem a tap lesz a szar

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#71) Balint133 válasza Törzsfőnök (#66) üzenetére


Balint133
aktív tag

Szia, szerintem alaplapi gombelem a gond!!!! Nekem ha nincs 1-1,5napig, akkor mindent elfelejt, és kéri h. nyomjam meg az F2-t, és állítsam be a BIOS-t!!!

Két küklopsz négy szem közt!!

(#72) Balint133 válasza xzso (#68) üzenetére


Balint133
aktív tag

Mérj utána multiméterrel!!!!!:DDD És ha sok az eltérés (+/-10%) akkor a táp a ludas!!
Nekem se mindig indul, most építeni fogok rá egy kis túl pufferelést, az állítólag segít, stabilabbak lesznek a feszültségek:ddd!! az állítólag segít!!

Két küklopsz négy szem közt!!

(#73) Hmmz válasza xzso (#69) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Én azt mondom hogy a RAM csinál ilyeneket :)
nem belevaló vagy nem jó...legalábbis nekem 10 perce ez volt a baj...

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#74) cafat


cafat
tag

Hello mindenki! Valaki segítsen! Kivettem a procimat A64 2800+ hoz újrapasztázzam de miután visszaraktam nem indul a gép. Amikor bekapcsolom megy egy kicsit a monitor se kapcsol be majd kikapcsol. Semmi csipogás semmi. A procinak lehetett valami baja vagy netán az alaplapnak? A procin annyit vettem észre hogy az egyik lába fele olyan magas mint a többi. Ez eredetileg ilyen vagy lehet ez a baja? Csak azt nem értem hogy ha ez a baj hogy törhetett el. Ha ez a baja akkor ezt lehet javítani vagy kuka? Kérlek segítsetek mert már kicsit ideges vagyok.

(#75) cafat válasza cafat (#74) üzenetére


cafat
tag

Senkinek nincs ötlete?

(#76) Balint133 válasza cafat (#74) üzenetére


Balint133
aktív tag

Szia a rövid lábra, nézd meg a foglalatban, h. nem e maradt benne a maradéka a lábnak, ha megtaláltad, akkor kis szerencsével egy ügyes órás bácsi:DD megcsinálja neked!!:DDD

[Szerkesztve]

Két küklopsz négy szem közt!!

(#77) Sir Riccio válasza Balint133 (#76) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Itt már kitárgyaltuk:
http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=183904&start=1110
Mivel esetleg a lap és a proci is ''garis'', ügyes órás bácsi után már egészen biztos hogy nem lesz az

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#78) codec


codec
senior tag

Ha az alaplapi kondik gyengélkednek akkor is csinálhat hasonló hibajelenségeket a gépezet.
A cuccokat egyesével ki kéne próbálni valami haver gépébe, szervízt csak a legutolsó körben..
Legtöbb helyen sajnos nemigazán szakemberek a szakemberek, és az órabér amit kérnek az pöttyet húzós..

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#79) Balint133 válasza Sir Riccio (#77) üzenetére


Balint133
aktív tag

Ok sorry, én persze arra írtam, ha már nem garis!!!!!!!!:)

Két küklopsz négy szem közt!!

(#80) cariotis


cariotis
csendes tag

Velem egyszer előfordult egy különös eset. A gépemnek nincs semmi baja, csak az egyik alkalommal nem vettem figyelembe egy dolgot. Nem tudom, hogy ez csak egyes alaplapoknál fordul-e elő, vagy az ATX-es tápok sajátossága, de egyszer készenlétire állítottam a gépet, amitől ugye teljesen elnémult, de pár perc múlva elfeledkeztem róla, hogy készenlétin van, és a hosszabbító kapcsolóját lenyomtam. Azaz kikapcsoltam a gépet. Fél óra múlva bekapcsoltam, de se kép, se hang! A hálózati LED világított, de a vinyó nem pörgött fel, és a monitor sem kapcsolt be. Ekkor jutott eszembe, hogy készenlétin hagyva nyomtam ki! Ekkor lenyomtam a reset gombot, és a gép simán elindult! Most nem tudom, hogy az alaplap, vagy a táp maradt készenléti állapotban, és ezt az állapotot megőrizte a bekapcsolás után is! Azóta sincs a gépnek semmi baja, csak ez egyszer jött így össze!

Cariotis

(#81) rambo4ésfél


rambo4ésfél
aktív tag

A probléma az hogy ugyan bekapcsol a gép mert felpörög a winyó meg a ventik csak utánna semmi a kép fekete és nem reagál semmire
alaplap:abit IS7-E2
memória 256MB A-DATA DDR400
proc: 1,8 Celereon /ez egy régi gépből való és ott működött sőt tesóm lapjában is műxik ami egy gigabyte Gi1000 vagy vmi ilyesmi a neve mindegy lényeg hogy nem egy régi lap/
videokari gecube9600pro
winyó 80GB maxtor
Tehát bekapcs után felpörög a gép meg minden de a képernyő nem kapcsol be.
kicseréltem mindent és a proci cseréjével beindult műxik minden --> jó akkor mondom az 1,8-as celeron nem műxik de azért átvittem tesóm gépébe beleteszem és ott meg hibátlanul megy visszahozom és itt meg semmi
Mit csináljak?
Nagyon sürgős lenne!

Szerk.: és még valami tesóm procija egy 2,4-es celeron-d és azzal megy rendesen minden, lehet hogy az IS7-E2 nem szereti az 1,8-as celeront, mert megnéztem az abit oldalán a CPU támogatási listát és ott 2,4-től felfelé voltak írva. :F

[Szerkesztve]

(#82) rambo4ésfél válasza rambo4ésfél (#81) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

up

(#83) rambo4ésfél válasza rambo4ésfél (#82) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

up

(#84) Obi-1


Obi-1
őstag

Ide is beírom:

A beteg:
ECS K7VTA3
Sempron 2400
512MB Kingston 2700 (próbáltam 512MB PNY 3200-as és noname 512MB 2100-as memóval is)
FSP 300W táp
Radeon 9600

Tegnap nekiálltam összerakni, de sajnos nem akar megszólalni.
Ha mindent belerakok, nem sípol, látszatra elindul, venti
felpörög, vinyó kerreg, csak képet nem ad. Amit kipróbáltam
eddig:
1. VGA nélkül egy hosszú sípolás.
2. Saját gépemben kipróbáltam a VGA-t, rendben van.
3. Memória és VGA nélkül ismétlődő hosszú sípolás.
4. Memória nélkül (VGA bent van) nincs sípolás.
5. Kipróbáltam DDR2100, DDR2700 és DDR3200 512-es
memóriákkal is. DDR2700-ból kettőt is kipróbáltam.
6. FSB jumper eredetileg 100Mhz-en volt, kipróbáltam 133 és
166MHz-en. Elvileg 166-on kellene mennie.
7. Mindent lehúztam, csak alaplap, memória, proci, VGA
maradt, így sem megy.
8. Saját tápommal sem megy (ha esetleg kevés lett volna a
kakaó).
9. BIOS reset jumperrel...
10. CPU ellenőrzés, paszta nyomok alapján érintkezik a hűtővel.

Ezek alapján az az érzésem, hogy az alaplappal van gond,
vagy a memóriát nem látja (bár akkor legalább sípolnia
kellene mindig), vagy a VGA-t észleli, de nem ad neki jelet.

Megoldások:
- PCI videókártyával kipróbálni?
- BIOS frissítés vakon? (Kérdés, hogy bootol-e amikor
''elindul''? Ezt ellenőriznem kell!)
- CPU-t, memóriát kipróbálni a saját gépemben? CPU
valószínűleg elindul benne, csak nem fogja felismeri, na és
csak 133-as FSB-vel fog menni.

Only a Sith deals in absolutes.

(#85) sequator válasza Obi-1 (#84) üzenetére


sequator
senior tag

nekem kétszer produkált ugyanilyen tüneteket a gépem:
''nem sípol, látszatra elindul, venti
felpörög, vinyó kerreg, csak képet nem ad.''
mindkétszer a proci volt a ludas

1. esetben a Slot1es P2esem nem volt rendesen a slotban
2. esetben a 400 PPGA celeron volt halott

Sautia

sequator

(#86) Obi-1 válasza sequator (#85) üzenetére


Obi-1
őstag

Köszi, én is arra gondoltam, hogy megnézem az XP1700-as procimmal is. Hátha nincs fent rajta a Sempront támogató BIOS, vagy mittudomén.

Only a Sith deals in absolutes.

(#87) Pacák válasza Obi-1 (#84) üzenetére


Pacák
senior tag

Reset gomb nincs beragadva?

Nuclear launch detected

(#88) rambo4ésfél


rambo4ésfél
aktív tag

#81-re valaki?

(#89) sequator válasza rambo4ésfél (#88) üzenetére


sequator
senior tag

java részt a hozzászólásodban megválaszoltad a kérdéseidet:)

valszeg az alaplap BIOS nem ismeri fel az 1.8as cerkát és kész.

Sautia

sequator

(#90) Pacák válasza rambo4ésfél (#88) üzenetére


Pacák
senior tag

Cseréljetek procit egymással. Komolyan. :) Ha nincs pénzed beújítani, olyan procit, amit eszik a lapod, akkor ez a legolcsóbb megoldás.

Nuclear launch detected

(#91) rambo4ésfél


rambo4ésfél
aktív tag

közbe megtaláltam a választ
ez a lap csak 2GHz-től felfelé ismeri fel a procikat :((
Amúgy a lap nem az enyém csak megígértem hogy ma du4-re kész lesz
És nincs vmi BIOS amivel meg lehet ne oldani ezt a helyzetet?

[Szerkesztve]

(#92) Obi-1 válasza Pacák (#87) üzenetére


Obi-1
őstag

Be sincsen kötve... :))

Az utolsó teszteket már Wake on Csavarhúzó módon próbáltam :))

Only a Sith deals in absolutes.

(#93) Obi-1 válasza Obi-1 (#92) üzenetére


Obi-1
őstag

Vettem új alaplapot, minden működik!

Only a Sith deals in absolutes.

(#94) MartinIsti


MartinIsti
csendes tag

Sziasztok!

Van egy oltári nagy problémám, de nem tudom pontosan, mi okozza:
Tavaly decemberben vettem egy Sulinetes gépet. Mostanáig nem volt vele semmi bajom - némi zörgést leszámítva, de az nem nagy horderejű dolog -, múlt pénteken azonban vettem egy 512MB-s Corsair RAM-ot (ugyanolyat, amilyen már volt is benne), és erre bedobta a törülközőt. Egyrészt nem ismerte fel - a BIOS-ban is csak fél gigát írt ki -, másrészt azóta 5-10 perc rendes működés után az éppen elindított program lefagy, újraindításkor pedig már nem indul el a rendszer. Első alkalommal még ekkor sem tűnt helyrehozhatatlannak a dolog, mert gondoltam, hogy újratelepítem a rendszert, aztán megy minden úgy, ahogy eddig, és majd később utánajárok, mi is a gond a memóriával.
Sajnos azonban a telepítés után, mikor már az alaplap és videókártya driverek is fent voltak, az Office/adobe/... telepítése közben/után ismét a már ismert dolog jött: az éppen aktuális progi nem indul el, a rendszer lefagy, újraindításkor hiba. Legalább 5-ször telepítettem újra a Windows (XP-t), különböző variációkkal a memória behelyezését illetően (régi az első slotban, régi a másodikban...) Azóta sem működik, és így az 5. után már nem láttam értelmét, mert nem értem, mi is a hiba.

Dióhéjban a paraméterek:
ABIT KV8 pro alaplap
AMD 3000+ 64 bites proci
Sapphire Radeon 9800pro 128MB-s videokártya
512MB Corsair RAM

Van valakinek ötlete, hogy mi a fene bibije lehet? Elvileg ma viszem szervízbe, de kicsit félek a dologtól: tudjátok, nem szívesen engedi ki az ember a masináját a kezei közül:o)

''When the sailmen's sailing away, he shows that the dream of Lemuria is true''

(#95) perempe válasza MartinIsti (#94) üzenetére


perempe
addikt

Nálam volt itthon próbaként 2 db. 512-es modul (gondoltam, hogy fejlesztek 2x256-ról), de nem voltak jók. A felismert késleltetésekkel nem üzemeltek. Ezért nem érdemes memóriát venni próba nélkül.

[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#96) ollie válasza MartinIsti (#94) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A memóriakésleltetéseket állítsd nagyobbra.

***

(#97) MartinIsti válasza ollie (#96) üzenetére


MartinIsti
csendes tag

És van arra esélyem, hogy az a többi problémát is megoldja? Ezt az állandó lefagyást és rendszer-tönkremenetelt nem értem igazándiból.

Elvileg a régi beállításokkal és a régi memóriával el kellett volna ismét indulnia rendesen, nem?

Amúgy megpróbálom majd a késleltetést beállítani, de segítenél, hogy egészen pontosan hogyan lehet?

Köszi!

''When the sailmen's sailing away, he shows that the dream of Lemuria is true''

(#98) perempe válasza MartinIsti (#97) üzenetére


perempe
addikt

BIOS.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#99) Dufresne válasza MartinIsti (#97) üzenetére


Dufresne
addikt

BIOS azon belül meg ahol látod, hogy ram latency, meg hasolnó szövegek, fejből nemtudom:)
Látsz ott 4 számot. Első ált asszem a Cas Latency azt mondjuk CL 3-ra, többi, meg 4-4-8 úgy már mennie kell rendesen azért.

(#100) MartinIsti válasza Dufresne (#99) üzenetére


MartinIsti
csendes tag

Megpróbáltam a késleltetést. Nem jött be. Szerintem valamit elrontottam, de utána már a BIOS-t sem tudtam állítani. Így hát maradt a szervíz. Bevittem, másnap szóltak, hogy mehetek érte. A srác frissítette a BIOS-t, berakta nekem a plussz 512MB ramot, aztán javasolta, hogy futtassak majd egy memtestet. Odáig már nem jutottam el...

Szóval tegnap hazavittem a gépet nagy boldogan, örülve annak, hogy immár 1GB ram van benne. Feltelepítettem a Windows-t, aztán a Total Commandert, majd a Nero-t, a DVD-idle PRO-t és a DirectX 9.0c-t (csak azért írom ennyire részletesen, mert fogalmam sincs, mi a hiba, és lehet, hogy az ördög a részletekben rejlik). Ezek a programok, ugyanilyen formában (verziószám, stb.) mind rajta voltak korábban is, és már fél éve megbízhatóan működtek. Ezután elindítottam egy DVD másolást (egy-az-egyben, image-fájlba), majd kikapcsoltam a monitort, mondván ez eltart egy fél óráig is (kétrégetű volt a lemez). Kb. hn. óra múlva bekapcsoltam a monitort, és az asztal jelent meg rajta, de abban az állapotban, ahogy elindulás után kéne. Neronak se híre, se hamva. Pedig azért ha végzett, akkor is kiírja, hogy OK, aztán nem zárul be. Ezután elindítottam a TotalCommandert-t, de az már nem jött be, sőt a gép is újraindult.
Azonban csak addig jutott, hogy elkezdte betölteni a WinXP-t, de akkor jött a következő hibaüzi:
''A Windows nem indítható, mert az alábbi fájl hibás, vagy nem található:
System32\DRIVERS\pci.sys
A Windows eredeti telepítő CD-jéről a telepítőt elindítva megkísérelheti a fájl kijavítását.''

(Ezt már csinálta múlt héten is többször, csak nem mindig ez a fájl hiányzott, meg egyéb hibaüzik is voltak.)

Gondoltam, akkor ez a RAM tényleg nem passzol, a szervízben aszonták hogy ebben az esetben vegyem ki, hát kivettem.

Indításkor:
CMOS checksum error - Defaults loaded
(ez gondolom azért is volt, mert a két RAM csak 200MHz-n ment együtt, most pedig visszaváltott 400-ra)

Aztán a rendszer továbbra sem indult el, jött a már előbb idézett hibaüzenet.

Gondoltam, még egy újratelepítési próbát megér, beraktam hát a Windows CD-met, megnyomtam a RESET-et, azóta se kép se hang. Már a BIOS sem jön be.

Mi a fene baja lehet? Illetve melyik alkatrész a leggyanúsabb, hogy elromlott?

Nekem sajna fogalmam sincs, mire gondoljak. Az új RAM-ot már nem akarom belerakni, inkább menjen a régi konfig, csak stabilan.

''When the sailmen's sailing away, he shows that the dream of Lemuria is true''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.