Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Bubu79 válasza Winner_hun (#300) üzenetére


Bubu79
addikt

Aham. Esetleg ha van kölcsöntápod, megpróbálhatod, csak nehogy az (is) elszálljon ( célszerű valami rövidzárvédettet választani / nem mercury, vagy vargánya:D / ).

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#302) Winner_hun válasza Bubu79 (#301) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tegnapelőtt egy másik táppal minden gond nélkül ment. Ebben is van rövidzárvédelem:U Coolink AP-450X pontosan, ez 400 wattos.
Az érdekel, hgoy a csatlakozó végén lévő tizé miért melegedheteettt a vezetékkel egüttt? 4 tűs ofkorz

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#303) Bobbacsi válasza Winner_hun (#302) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ugy tünik én már nem kellek ide :) Bubu79 is azt írja amit én .

(#304) Winner_hun válasza Bobbacsi (#303) üzenetére


Winner_hun
félisten

És azt hogy találjam ki,hogy az alaplap zárlatos-e vagy a táp nemokás?:S vagy hol induljak el?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#305) Bobbacsi válasza Winner_hun (#304) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Az elöbb ajánlottam az Ohm mérést ! Ha feszültséget tudtál mérmi ( gondolom multimétered van ) akkor azt tedd Ohm állásba és mérd meg a 4 tüs csatlakozót Ha 0 ( nulla) Ohm-ot mérsz akkor zárlatos a lapon a csatlakozó !

(#306) Winner_hun válasza Bobbacsi (#305) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen, digitális van, de azt áruld el, hogy ezt az ohm- mérést hgoyan kell elvégezni. Mit hova rakjak, mert ezt nemtom:F:O

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#307) Bubu79 válasza Winner_hun (#302) üzenetére


Bubu79
addikt

Ha esetleg több laphoz használtad a tápodat ( sűrűn cserélgetted a lapot alatta, vagy csak sűrűn szeded szét ) előfordulhat, hogy a csati érintkezője kitágul, és nem lesz jó az érintkezés ( kis felületen érintkezik a tüske, és a csati ), megnő az áramsűrűség. Emiatt nagyobb lesz a felületen eldisszipált hőteljesítmény ( a relative nagyobb átmeneti ellenállás miatt ). De az üzemi áramot meghaladó ( nem feltétlenül zárlati- ) áram is okozhatja a melegedést, de ez ki fog derülni a másik táppal.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#308) Bubu79 válasza Bobbacsi (#303) üzenetére


Bubu79
addikt

:R Légy áldott! :R

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#309) Winner_hun válasza Bubu79 (#307) üzenetére


Winner_hun
félisten

Aham. Akkro megnyomorgatom a csatit:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#310) Bobbacsi válasza Winner_hun (#306) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Átkapcsolod 20 ohmos méréshatárba a müszert,a két mérözsinor marad ott ahol van !
Az egyik mérözsinort oda teszed ahová a fekete kábel csatlakozik a 4 tüsnél ,a másikat
pedig oda ahová a sárga ( fejböl nem tudom .de azt hiszem az ) ment volna
Ha az Ohm méró 0 -át mutat akkor zárlatos a csatl aljzat ,ha mutat valamilyen értéket akkor nem

Bubu79 [kép]


[Szerkesztve]

(#311) Bubu79 válasza Winner_hun (#306) üzenetére


Bubu79
addikt

A műszeren kell lennie egy olyan allásnak amihez egy ''omega'' van írva . Itt beállítod a müszit a legkisebb állásba ( jellemzően 200 ) és a tapicsúcsokat a 4 tűs csati érintkezőihez teszed. Igazából akkor van gáz, ha nemcsak a két-két egyforma vezeték között mérsz 0 körüli értéket, hanem a fekete/sárga között is. Normális esetben a müszi 1- et mutat, és utána semmilyen szám sincs ( ''túlcsordul'' ).

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#312) Winner_hun válasza Bobbacsi (#310) üzenetére


Winner_hun
félisten

:R megnézem

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#313) Bubu79 válasza Bobbacsi (#310) üzenetére


Bubu79
addikt

Hiába, írtam, hogy nem vagyok billentyűvirtuóz! :DDD:DD:D

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#314) Bobbacsi válasza Bubu79 (#313) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Szintén nem :))

(#315) Bubu79 válasza Bobbacsi (#314) üzenetére


Bubu79
addikt

Legalább Mi, antivirtuózok tartsunk össze ! :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#316) Winner_hun


Winner_hun
félisten

200-ra raktam, mert ez volt a legkisebb állás, és mindenhol 00,3-at írt ki. Minden variációban ugyanaz. Szal akkor az alaplap jó. huhhh, homlokot törlő szmájli:D

mod: vagyis nagyon remélem. 1-et csak akkor mutatott, amikor a két vezeték nem ért egymáshoz

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#317) Bubu79 válasza Winner_hun (#316) üzenetére


Bubu79
addikt

Igazából akkor van gáz, ha nemcsak a két-két egyforma vezeték között mérsz 0 körüli értéket, hanem a fekete/sárga között is.
Ez nem egészen az, amit írtál! Ha mindenhol 0, akkor gáz van !

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#318) jupijupiju


jupijupiju
csendes tag

BIOS chipeket lehet vasarolni valahol? Es hany fajta BIOS chip van a vilagban? ha egy bizonyos alaplape meghibasodik, akkor mekkora eselyem van arra, hogy talalok egy boltban (legyen az barmelyik civilizalt orszagban) egy pont ugyanolyat? Vagy jo egy hasonlo chip is?

(#319) Bobbacsi válasza Winner_hun (#316) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Az azt jelenti hogy ZÁRLATOS ! Valamekkora ellenállásnak kelllene lennie !

(#320) Bubu79 válasza Bobbacsi (#319) üzenetére


Bubu79
addikt

Ez már súlyos, mindíg ugyanazt írjuk, csak én jobban koptatom a billentyűzetem.
Nem tudod hol lehet kapni fogalmazás gátlót? :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#321) Winner_hun válasza Bobbacsi (#319) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ajjajjjj, vadiúj alaplap:O Gar? A proci tönkremehetett? Bár tegnapelőtt még ment:O hogy tom kideríteni, hogy hol van a zárlat?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#322) Bobbacsi válasza jupijupiju (#318) üzenetére


Bobbacsi
veterán

A kérdés nagyon jó ! ahány alapgyártó annyiféle BIOS chip (szerintem )
Nem tudom :(
Próbáld meg felhívni azt a számot amit találtam,hátha ök több információt tudnak adni ,mint én

(#323) Bubu79 válasza Winner_hun (#321) üzenetére


Bubu79
addikt

Vedd ki óvatosan a procit :D , és mérd meg az alaplapi tüskéket így is. Ha ugyanaz, valszeg megúszta a proc, de nyalábold fel az egész gépet, és told a szerviz orra alá!

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#324) Winner_hun válasza Bubu79 (#323) üzenetére


Winner_hun
félisten

a procit már rég kivette, úgy mértem. Rakjam vissza, és úgy is?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#325) Bobbacsi válasza Winner_hun (#321) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ha vadi uj akkor vissza kell vinned .Tül vagy a 3 napon ?
Másik táppal azért még egy próbát tennék ,mert Bubuval csak távsegitséget tudtunk nyujtani más az ha az ember maga csinálja ,igy nem ugyanaz ! Ha mi mértük volna akkor 100%-ik biztosak lennénk benne ,de igy ....

(#326) Bubu79 válasza Winner_hun (#324) üzenetére


Bubu79
addikt

Felesleges. A leírtakból úgy tűnik, hogy valamelyik FET ( mindegyik:F ) elment zárlatba. Ez olyan szempontból nem rossz, hogy a proci így nem kaphatott túlfeszt ( hacsak az I//O vonal felől nem ). Tehát szvsz vidd vissza a gépet alaplapostól a szervizbe, ott kicserélik a lapot, és kiderülhet, hogy mi újság a procival ( csak akkor ha megbízol a szervizesekben, egyébkéntt átverhetnek, sajna mifelénk egy-két helyen előfordul, kerülőm is őket rendesen.
Ha esetleg nem bízol bennük, csak a lapot vidd. )

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#327) Bubu79 válasza Bobbacsi (#325) üzenetére


Bubu79
addikt

Így ahogy mondod! :R
Egyébként amikor éppen nem a PH!-n lógsz mivel foglalkozol ? Persze csak ha nem vagyok túl Windishgraetz?
Szerk.: már megint ez a fránya nyelv, igazán megtanulhatnék má' magyarú

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#328) Bobbacsi válasza Bubu79 (#327) üzenetére


Bobbacsi
veterán

A becsületes szakmám elektronikai müszerész. De most az idegenforgalomban dolgozom :) a Dunán 30 nyelvü városnézö hajókat üzemeltetünk föleg külföldieknek:Na ott tüsténkedem immár 15 éve ! (de én nem hajózom :) )a rajta lévö elektronika a területem


[Szerkesztve]

(#329) Bubu79 válasza Bobbacsi (#328) üzenetére


Bubu79
addikt

Én ipari elektronikán végeztem, állítólag mint technikus, momentán még a szakmában dolgozom, de már nem sokáig, ha minden igaz, mert elvárások vannak, csak fizetni nem szeretnek a teljesítményért :(

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#330) Dufresne válasza jupijupiju (#318) üzenetére


Dufresne
addikt

www.biosiras.hu
Ez kell neked, ő tud segíteni:)

(#331) Bobbacsi válasza Dufresne (#330) üzenetére


Bobbacsi
veterán

:C

(#332) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Köszönök minden segítséget, a zárlatot elhárítottam:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C És hogy mi volt a baj? Hát beszarok, komolyan mondom najó, csak klotyóba

Szóval a FET-eken nekem van hűtőborda. Ezt leszedtem, megnéztem, hogy hogy érintkeznek a hűtőbordával, mi van közöttük. Nemis tudom, hogy minek hívják, valamilyen hővezető gumi volt, de nem paszta. Namost én ezt az izé leszedtem, és bepastzáztam. Gondolom a FET vezeti az áramot, nins jól szigetelve ha egyeltalán van:F ésa hűtőborda megzárlatozta őket:O

Mostmár hót nyugodt vagyok:D:D:D:D:D Köszönök miniden segítséget:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#333) Winner_hun válasza Bubu79 (#326) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez volt a hiba, bár előbb rájöttem, minthogy ezt írtad volna:P:B:D thx. Télleg, ha ezek zárlatban voltak utána még jó lesz a gép? Most megy:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#334) Bubu79 válasza Winner_hun (#332) üzenetére


Bubu79
addikt

:C:C:C Alapesetben nem vezeti, mert műanyag a tokja.
Igen, remélhetőleg. Ki fog derülni!:DDD. Grat a kitartásodnak.:R

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#335) Bobbacsi válasza Winner_hun (#332) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Akkor mégsem éltünk hiába ! Nagyon örülök ,hogy megoldódott a problémád !
Ha láttuk volna a lapod elöbb sikerült volna ! :))

Bubu ,meg a miénknek ! :)

[Szerkesztve]

(#336) Bubu79 válasza Bobbacsi (#335) üzenetére


Bubu79
addikt

:DDD:DD:D:)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#337) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Naakkor a következőt nem értem. Ha van rövidzár elleni védelem a táp miért enm kapcsolt ki?
És nem műanyag a tokja, vagyis a teteje, amin a borda van fémesnek tűnt, de azt hittem, hgoy az a tokra van rárakva

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#338) Bubu79 válasza Winner_hun (#337) üzenetére


Bubu79
addikt

Az első, az egy jó kérdés, lehet, hogy gagyi a tápod:DDD:D:D?
Általában úgy szokták az alaplapra rakni a FET-eket, hogy a hűtőzászlós felük a lap egy olyan részére van forrasztva, ahol tud hőt leadni ( egy nagyobb fóliarész ). valszeg Nálad a hűtőzászló néz felfelé ( ami érthető is, mert ez a FET hőleadó része ) és erre rakták rá a bordát /nagyon helyesen/, ámde rosszul szigetelve egymástól a FET-eket /nagyon helytelenül:D/.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#339) Winner_hun válasza Bubu79 (#338) üzenetére


Winner_hun
félisten

Elvileg van rövidzárvédelem, majd 12 voltot szétzárlatozom:DDD
Akkor hagyom a picsába a hűtést, pedig csak jobbat akartam:O Namind1, majd kap ventiket, így is csak 9 lesz a gépben;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#340) Bubu79 válasza Winner_hun (#339) üzenetére


Bubu79
addikt

Repülni tud már a géped? Az enyém is jó úton jár, lassan pilótavizsga kell hozzá!:DDD:DDD:DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#341) Winner_hun válasza Bubu79 (#340) üzenetére


Winner_hun
félisten

:DD még nem, de a hangtalanság a léyneg, ami sikerülni is fog:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#342) Bubu79 válasza Winner_hun (#341) üzenetére


Bubu79
addikt

Tedd be a frigóba, és nincs több melegedés! A hangokat meg majd elnyomja a kompresszor zörgése :D

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#343) Winner_hun válasza Bubu79 (#342) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hehe jó vicc:DD csak kár hgoy leolvadna:O

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#344) Bubu79 válasza Winner_hun (#343) üzenetére


Bubu79
addikt

:D

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#345) Bobbacsi válasza Bubu79 (#344) üzenetére


Bobbacsi
veterán

No ,sziasztok a 6600GT topikban mindíg megtaláltok ! :)

(#346) Bubu79 válasza Bobbacsi (#345) üzenetére


Bubu79
addikt

Hi! Én elmegyek aludni, mert holnap egy újabb gályán töltött stresszes nap vár rám.
Álmodjatok képeket! :DD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#347) jupijupiju válasza Bobbacsi (#331) üzenetére


jupijupiju
csendes tag

miert nevettel dufresne valaszan? dufresne a biosiras tulaja? Vagy mi volt olyan vicces?

(#348) Bobbacsi válasza jupijupiju (#347) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Tévedsz ,én nem nevettem ,hanem tapsoltam ,hogy ilyen jó tppet tudott adni Neked !
Gratuláltam Neki,és igy fejeztm ki !
Ez a nevetés ::DD
Ez az elismerés ::C + ez is :R

[Szerkesztve]

(#349) highlander81


highlander81
tag

Na én is jól be...tam.
A monitor nem kapcsol be. Az alkatrészek elindulnak mennek de a monitor már nem kap jelet.
VGa tuti mondtam magamban. VGA ki haza: nem megy. VGA ki melóhely: megy. VGA ki haza: megy.
Na akko LEGO
Hál' Istennek a ram volt az első. És tényleg az miatt nem indult. Még a monitor se kapcsolt be.
Legalábbis most ez a helyzet, de holnap megyek melóhelyre és tesztelem a ramot

(#350) ymike


ymike
csendes tag

Most vettem egy MSI k7n2 delta2 platinum alaplapot amiben egy AMD barton 3,0 Gb 512/L2 proci, 512Mb ram, Xpert Vision Radeon 9550 256mb videokártya van és az a gondom vele, hogy minden ok nélkül használat közben a gép kattan egyet és magától újra indul. Van mikor egy-két óra múlva van mikor 5 percenként.Vírusom nincs. 2 napja vettem a lapot. Szerintetek hibás az alaplap, vagy valami nem kompatibilis vele? Bios frisítést kapott. A táp 400w-os.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.