Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39615) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Egy Dell Optiplex 330 PC sípolt, nem indult el és nem adott képet sem.

CPU: Intel Pentium DualCore E2220, 2.4GHz
RAM: 2x1GB DDR2 800MHz
Videókártya: Radeon HD 5450 (512MB)
HDD: Maxtor (6Y080M0) 80GB, 7200RPM

Alaplapra nem ír semmit az Aida64. Neten sem találtam róla semmit.
Gombelem csere nem oldotta meg a problémát. Két darab slot van egyesével kipróbálgattam a RAM-okat és úgy tűnt, hogy ha az egyik slot-ba rakom akkor megint pittyeg, bár nem mindig jött elő. Memtest-et futtattam legalább 5 óráig. A hibásnak vélt slotban lefagyott a program rövid időn belül. A másikkal nem volt hiba. Cserélgettem benne a RAM-okat és mindkettő működött.

Aztán tettem egy próbát és kiporszívóztam a hibás slot-ot, utána beleraktam az egyik RAM-ot és a memtestet 5 óráig futtattam hiba nélkül. Később pedig 10-11 órát futott a másik RAM-ot a hibásnak gondolt slotban. Utána már mind a két RAM-mal futtattam a memetestet 7-8 órán keresztül probléma nélkül. Azóta nincs gond a géppel.

Szóval érintkezési hiba lett volna a gond? Én ezt furcsállom. Egészen tiszta volt a gép, a slotban sem volt látható por.
A porszívózás előtt megpróbáltam mindent. Cserélgettem a RAM-okat és tesztet futtattam ahogy csak lehet végül utolsó halvány reményként próbáltam meg a porszívózást.

Valakinek van tippje hogy más gondja lenne a gépnek? Vagy tényleg csak ennyi volt? Találkoztatok már ilyen esettel?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.