Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Szerintetek mi az atyaúristen lehet a laptoppal, ha néha a wifi szakadozik. Van, hogy nem is jelez hibát, nincs felkiáltójel, (néha meg igen) egyszerűen csak nem töltődik be semmi, aztán egy fél perc múlva magához tér, és bejön. Eközben pl. telefonon, wifin, működik rendesen, tehát nem a router a ludas ezek szerint, hanem a gép. Valamelyik nap tettem fel a gyári, Lenovo Support oldalán lévő wifi drivert (Thinkpad Edge E530), mert a legújabbal, amit az Intel oldaláról tettem fel, néha néha kékhalálozott.

(#31802) berzebub válasza elfelejtette (#31800) üzenetére


berzebub
aktív tag

Kékhalál van? Eseménynapló? AMD-s alaplap drivereket felraktad? Az okozhat galibát.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#31803) elfelejtette válasza berzebub (#31802) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nem kékhalál van, hanem egyszerűen mikor betölti az asztalt, akkor azonnal újraindul. Ebből kifolyólag drivert sem tudok telepíteni, és az eseménynaplóig eljutnom is esélytelen.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#31804) berzebub válasza elfelejtette (#31803) üzenetére


berzebub
aktív tag

Ez nagyon úgy fest, h valami driver hiba. Biosban kapcsolj ki minden onboard cuccot, LAN-t,Audiot mindent. Ha így sem áll fel még csökkentett módban sem akkor, egy régebbi win7 telepítővel kell próbálkozni.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#31805) elfelejtette válasza berzebub (#31804) üzenetére


elfelejtette
veterán

Még a csökkentett módú indítás közben is eldobja magát...
Nem lehetséges, hogy a processzor a hibás?

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#31806) berzebub válasza elfelejtette (#31805) üzenetére


berzebub
aktív tag

Az is lehet, nezd meg nem e hajlott el par lab a procin, akkor is csinalhat ilyet.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#31807) TothTomi99


TothTomi99
újonc

Ma ujrapasztaztam a vga-t es a cpu-t is. Elinditottam, de a windows 10 betoltokepernyon a kis forgo karika megall es nem tolti be az op.rendszert. probaltam bootolni pendriverol ubuntut, ugy sem mukodik. Inditaskor a pittyenes ugyanolyan hosszu, viszont szerintem kicsit kesobb pittyen, mint szokott. Valami tipp? A csatlakozokat mar atmozgattam, jo helyen van az osszes.

Gepem:
Intel core i5 750
Ati radeon hd6970
4gb ram
Fsp 400W tap

A videokartyat nem reg vettem, viszont a 400 Wattos tap nem biztos, hogy eleg neki. Lehet hogy a tap romlott el? Kicsit furanak talalom, hogy pont az ujrapasztazas utan romlott volna el.
Nem tudom, hogy ha kicsit tobb pasztat raktam ra es kifolyott egy keves amikor osszeraktam, az okozhat-e ilyen problemat.

Van valami otletetek?

(#31808) elfelejtette válasza berzebub (#31806) üzenetére


elfelejtette
veterán

Annyira rájöttem, hogy a smbus vezérlő hiányára panaszkodik.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#31809) marchi11


marchi11
újonc

Sziasztok!
A problémám a következő.
Most vettem a gépembe 2x4 Gb ramot,de amikor beleteszem,nem indul
el vele a gép.Előzőleg 2x2 Gb ram volt benne.
Az alaplapom pedig támogatja a két új memóriát.
Lehet,hogy valamit át kell állítanom a biosban?
Valaki tudna segíteni,hogy mi lehet a baj?

Alaplap típusa:MSI P55-GD55 (MS-7589) 4 x DDR3 1066/1333/1600/2000/2133 max 16GB
A 2 vásárolt RAM:Kingston DDR3 1600 2X4GB HyperX Fury CL10 KIT
Processzor:Dualcore Intel Core i5 650 3333MHZ (25X33)

Minden segítséget nagyon köszönök!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#31810) RedCactus válasza marchi11 (#31809) üzenetére


RedCactus
senior tag

Esetleg BIOS frissítést megpróbálhatod a régi ramokkal. (vagy/és BIOS reset). Miből gondolod egyébként, hogy támogatja a lapod ezeket a memóriákat?

(#31811) marchi11


marchi11
újonc

Ha elolvasod az alaplap leírását,akkor ott van minden,és tuti ,hogy támogatnia kell.
Esetleg itt van egy link róla.
http://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/msi/p55-gd55-p39323736/
Ha hazaérek akkor majd megpróbálom amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#31812) TothTomi99


TothTomi99
újonc

Valaki en problemamra tud valamit?

(#31813) berzebub válasza elfelejtette (#31808) üzenetére


berzebub
aktív tag

Raid-et használsz? Sata ide vagy ahci módban van?

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#31814) elfelejtette válasza berzebub (#31813) üzenetére


elfelejtette
veterán

1db sata vinyóm van. Próbáltam ahci és natív ide módban is telepíteni, de ugyanúgy eldobja magát, amint be kell tölteni az asztalt.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#31815) SigmaW válasza TothTomi99 (#31807) üzenetére


SigmaW
tag

nem gond ha az áramkörökre kerül egy kis paszta, mivel teljesen antisztatikusak ezek a paszták, elsősorban nézd meg, minden hűtőt visszaraktál e teljesen a procira, vga-ra, mert ha nem feszül rendesen siman tulmelegedik és ujraindul, megfagy a gép, ha ez megvolt, próbáld meg vga nélkül inditani a gépet, az integrált kártyáról

Rendszergizda :)

(#31816) rumkola válasza marchi11 (#31811) üzenetére


rumkola
veterán

csak 2 oldalas ramokkal fog menni, ma már ilyet nem kapsz

(#31817) jampeco


jampeco
csendes tag

Üdv!
Volna egy problémám amivel mondhatni már hetek óta szenvedek.
Nemrégiben gondoltam elkezdem felújítani a gépemet, így hát vettem egy AMD FX-8320-as processzort így elsőnek. Viszont amint a gépbe raktam és elkezdtem játszani a gép újraindult.(Tom Clancy's The Division) Semmi kék halál, semmi sípolás, csak egy szimpla restart. És mindig ezt csinálja pár perc futkosás után a játékban.
A gép specifikációja:
Előző proci: AMD FX-4130 (Ezzel nem volt problémája)
Hűtő: Cooler Master Hyper T4
Alaplap: Gigabyte GA970A-D3
Videókari: Gigabyte R9 270 OC
Táp: Corsair CX750M (750W, fél moduláris)
RAM: 2x2Gb Kingstone HyperX Genesis 1600Mhz
HDD: WD Black 1TB (WD1003FZEX)
SSD: Samsung 840
Gépház: LC Power Pro916BII
Ezeken kívül van még benne 2 Revoltech venti egy 14-es és egy 12-es, és persze az ami a házban volt alapból.
Na már most amiket eddig végigpróbáltam, gondolván hogy megtalálom a megoldást:
-Csekkoltam hőmérsékletet. Aida-stressz tesztel. Fullos vizsgálaton először leverte 2 perc alatt, aztán csak CPU tesztelve ment rendesen 5 percig. Leállítottam, majd GPU tesztelve is ment 5 percig. Aztán újra minden egyszerre úgy is ment gond nélkül, szóval ez nem szűkítette le a kört.
-Furmarkal néztem a videó kártyát is 75°-ig elvolt simán végzett a tesztel többször is egymás után, nem indult újra.
-Próbáltam más tápot, Egy 550-es volt itthon azzal is leverte ugyan úgy. Ha jól számoltam még az is elég lenne a gépnek. Próbáltam egy másikat is amire azt hittem 550-es, mint kiderült az 400-as volt, az le is égett.
-Próbáltam a gépet teljesen másik konnektorba dugni, gondolván az elosztó gyenge a sok cuccnak ami rá van dugva.(PS4, kislámpa, TV, Monitor, 5.1, meg ugye a gép) Ugyan az a végeredmény, játék közbe leveri 2-3 perc alatt.
-Visszaküldtem szervizbe gondolván rossz a proci. PCX-ről rendeltem, megnézték(legalábbis azt mondták)
és nem találták hibásnak.
-Próbáltam a volton állítani egy keveset a BIOS-ban az sem segített.
-Biosban nincs bekapcsolva a hővédelem, amiatt nem verheti le.
-Cseréltem pasztát mindenhol, még a north bridge-n is.
-Megnéztem az alaplapon a tranzisztorokat vagy miket de egyik sem púpos, ahogy a tápban sem.
-Természetesen a rendszert is újraraktam, drivereket stb. Az sem segített.
-Játékot is újra raktam, ugyan úgy újraindul.
Egyenlőre ezek jutnak eszembe, lehet hogy valamit próbáltam még de most nem ugrik be.
Szóval "röviden" :) ennyi lenne a problémám, remélem valamelyikőtök tud segíteni még mielőtt végleg kiégek a dologtól.:P

(#31818) rumkola válasza jampeco (#31817) üzenetére


rumkola
veterán

egyszerű:

[link]
a lapod nem bírja el a procidat, mert csak 95W-ig tudja kiszolgálni az FX-eket (8320E-t elbírná, de a sima 8320-at sajna már nem), a te procid pedig 125W

[ Szerkesztve ]

(#31819) Dzsee326


Dzsee326
tag

Sziasztok, segítsetek pls!

Majdnem túl vagyok életem első gépösszerakásán, csak az a baj, hogy nem akar elindulni. A konfig a következő:
Cpu i5-6600k
Hűtő: Ben Nevis
Alaplap: Asrock z170 pro4
Táp: Fsp hyper 500
Ram: 2x8GB corsair vengeance 3000MHz

A jelenség a következő: egy pillanatra villan a power led, egy pillanatra felpörögnek a ház ventik, és annyi. Egy régebbi hsz-ben olvastam, hogy rövidzár lehet valahol. Mit kéne megnéznem, hogy közelebb jussak a probléma okához (digit-multim van)? Vagy mit ronthattam el, mert mindent könyv szerint csináltam?

(#31820) jampeco válasza rumkola (#31818) üzenetére


jampeco
csendes tag

Pedig direkt figyeltem a támogatott processzorok között ott figyel az enyém is.

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=4395

(#31821) SigmaW válasza rumkola (#31818) üzenetére


SigmaW
tag

Ez kilőve, mivel a 4130 is 125W-os :)

Rendszergizda :)

(#31822) jampeco válasza rumkola (#31818) üzenetére


jampeco
csendes tag

Ja igen ne haragudj, elfelejtettem írni hogy az én lapom a 3.0-ás revíziós.

(#31823) SigmaW válasza Dzsee326 (#31819) üzenetére


SigmaW
tag

Szerintem egy CLRCMOS-al kezdj

Rendszergizda :)

(#31824) rumkola válasza jampeco (#31820) üzenetére


rumkola
veterán

akkor passz :)

szétszedni, újra összerakni

[ Szerkesztve ]

(#31825) SigmaW válasza jampeco (#31820) üzenetére


SigmaW
tag

Én is a lapra szavazok, simán böngészés alatt nem fagy meg a gépezet? Egy olyan fagyásra gondolok, ami helyreáll reset nélkül, 30-50 sec alatt, mert akkor northbridge

Rendszergizda :)

(#31826) jampeco válasza SigmaW (#31825) üzenetére


jampeco
csendes tag

Csak a játékból fagy ki. Most próbáltam wowot ultrán sok emberrel körülöttem de semmi. Most bioshovkt próbálok éppen. És a Divisonben is csak sima újraindulás van. A rendszer feláll rendesen mint mikor bekapcsolom.

[ Szerkesztve ]

(#31827) Dzsee326 válasza SigmaW (#31823) üzenetére


Dzsee326
tag

Megvolt, de semmi változás... :(

(#31828) SigmaW válasza Dzsee326 (#31827) üzenetére


SigmaW
tag

jampeco akkor nincs ötletem

Dzsee326 esetleg egy csipogót nem tudsz rákötni? mert így látatlanba nehéz, prockónak adtál áramot?

Rendszergizda :)

(#31829) RVR400 válasza jampeco (#31826) üzenetére


RVR400
veterán

Proci mellett balra levő borda milyen meleg? Szerintem simán gyenge a VRM a lapon.

(#31830) jampeco válasza RVR400 (#31829) üzenetére


jampeco
csendes tag

Na azt hogy nézzem meg? :D Csak nyúljak hozzá?

(#31831) Dzsee326 válasza SigmaW (#31828) üzenetére


Dzsee326
tag

Hát, szerintem nem. Van külön táp a procinak? Mert egyébként lógnak ki számomra ismeretlen csatik a tápból, amiknek nincs hozzá tartozó helye, legalábbis nem találtam. Perpill így nézek ki.

(#31832) SigmaW válasza Dzsee326 (#31831) üzenetére


SigmaW
tag

A processzornak nem adtál áramot, valahol van mellette egy 4-es csatlakozás (lehet 8-as is) akkor azokat értelem szerűen dugd be, a másik majd videókártyának kell :)

[ Szerkesztve ]

Rendszergizda :)

(#31833) jampeco válasza RVR400 (#31829) üzenetére


jampeco
csendes tag

Na találtam egy lézeres hőmérőt itthon, futtattam egy fullhd Furmark tesztet és 38 fokos volt max a borda amit mondtál. A proci alatt lévő az 56°, a VGA elérte a 68 fokot míg a Proci Aida teszt alatt csak a 47-et.

(#31834) SigmaW válasza jampeco (#31833) üzenetére


SigmaW
tag

Ezek tökéletes adatok terhelés mellett, sajna én csak ennyit tudok segíteni, de még mindig lap a tippem :U

Rendszergizda :)

(#31835) Dzsee326 válasza SigmaW (#31832) üzenetére


Dzsee326
tag

Aha, megvan, az ATX12V 8tűs csatira gondolsz, ugye? És akkor még olyan kérdésem lenne, hogy a 2x4, vagy a 6+2 csatlakozó menne bele? Mindkettőn sárga/fekete tyúkbél van, csak más elrendezésben. Bocsi, ha nagyon bénázok, csak nem akarom elrontani
2x4:
ssss
f f f f
6+2:
sssf
f f f f

[ Szerkesztve ]

(#31836) SigmaW válasza Dzsee326 (#31835) üzenetére


SigmaW
tag

Csak a 2x4-es megy bele, azért írtam hogy értelem szerűen, nem tudod rosszul beletenni, mert direkt úgy van hézagolva, sok sikert :K

Rendszergizda :)

(#31837) Dzsee326 válasza SigmaW (#31836) üzenetére


Dzsee326
tag

Ééés elindult :D Köszönöm szépen a segítséget, örök hálám! :R

(#31838) jampeco válasza RVR400 (#31829) üzenetére


jampeco
csendes tag

Na Csekkoltam most Bioshockal a gépet, Ultrára húzva mindent vagy 20 perc játékidővel és semmi problémája nem volt. Szóval most már tényleg fogalmam sincsen mi lehet a baj.

(#31839) jampeco


jampeco
csendes tag

Na közbe fórumoztam pár órát és igencsak úgy tűnik hogy a játékkal lesz a probléma. Szóval egyenlőre nem szenvedek vele tovább várok április 12-ig aztán a frissítés után meglátjuk :O

(#31840) marchi11 válasza rumkola (#31816) üzenetére


marchi11
újonc

Miből gondolod,hogy nem fog menni?
Az alaplapom leírásában nem látok ilyet.

(#31841) SigmaW válasza Dzsee326 (#31837) üzenetére


SigmaW
tag

:R

Rendszergizda :)

(#31842) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, ha egy merevlemezt nem olvas be teljesen a gép? Csak az első"néhány" mappa látszik. Windows Intéző, TotalCommander, Windirstat is. Lehetséges, hogy a táptól nem kap elég kraftot?

Intel Q9450, 4x2 GB ram, GTX750Ti, és 6 darab sata merevlemez van benne (hagyjuk, hogy minek ennyi, foglalkozási ártalom...)

A táp egy Corsair TX650.

(#31843) SigmaW válasza Marvinyo (#31842) üzenetére


SigmaW
tag

az azé búghat vazze' :D na de raid-be vannak? sztem siman lehet hogy meghalt valamelyik

Rendszergizda :)

(#31844) Marvinyo válasza SigmaW (#31843) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Sima "JBOD"-be vannak. És amióta rákötöttem a 6.-at (és vele együtt telepítettem kellett egy win10-et), azóta nem olvassa rendesen az egyiket. Tápra gyanakszom, lehet, hogy kevés hozzá?

A méretét és a szabad helyet érdekesmód látja.

Búgni inkább a ventik búgnak, de pont jó komfortzajnak. Fura alkat vagyok, de szeretem ha valami minimális jele van, hogy nem sütöm meg épp a belső szerveit. :-D

Másik ötletem az inteles "MSM" driver lehet. Nélküle külső meghajtóként vette az összes belsőmet (le lehetett választani a tálcán, meg folyton backupolni akart rájuk) Ami kicsit visszás :-)
Viszont mivel régi alaplap, természetesen csak win7-es verzió volt.

(#31845) SSB


SSB
csendes tag

Hello mindenkinek! Egy olyan problémám lenne, hogy amikor streamelek ( Hearthstone tehát nem nagy játék) a gépem random időközönként kifagy. Van, hogy 20 perc után van, hogy 2,5 óra után. Már mindent kipróbáltam az összes drivert frissítettem és csekeltem ramot terheléses teszt volt minden, még ki is takiritottam a gépemet semmi. Ez után nem volt jobb ötletem újra raktam a gépem és meg is javult. De eltelt 1 hónap és újra 2 óra után kifagyott a gép stream közben. Én nem tudom már mi lehet a probléma. Lehet ti többet tudtok, előre is köszi. Gép adatai Amd fx 4130 4gb Kingstone Hyper x Radeon r7 250 Asrock 960gm gs3 fx alaplap.

ha nem fér be a procihűtő....ez van

(#31846) SigmaW válasza SSB (#31845) üzenetére


SigmaW
tag

HD-ban megy a stream? Próbald ki egyesével a memoriakat, ha úgy is rossz, szerintem lap, vagy a proci lábak kicsit kuszaltak, és nem fekszik mindegyik 100%-osan a foglalatban.

Amúgy a lapod nem is támogatja ezt a processzort, ez 125W-os, a lap pedig max 95W-ot tud neki adni, ez is elég nagy gond, ami eredmenyezheti a fagyasokat

[ Szerkesztve ]

Rendszergizda :)

(#31847) SigmaW válasza Marvinyo (#31844) üzenetére


SigmaW
tag

Huh, sajna a fele kínai, soha nem volt még több nekem 2 winyónál, talán probáld valami winchesteres topikban :R

Rendszergizda :)

(#31848) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!
Édesapám gépe rakoncátlankodik egy ideje, a jelenség pedig a következő:
Van amikor 5 perc után, de van amikor 3 óra után egyszer csak lekapcsol a gép. Mintha addig nyomtam volna a bekapcsoló gombot, míg le nem állt volna. A lekapcsolás után pedig nem lehet visszakapcsolni, van, hogy 2 órán keresztül sem. Én első körben valami melegedésre gondoltam, úgyhogy újrapasztázás megtörtént de semmi javulás. Ezután volt táp csere is, ugyanaz. Nem simán újraindul a gép, hanem teljesen lekapcsol.
Találkozott már valaki ilyennek? Mik lehetnek még a hibás alkatrészek? Alaplapon egy kondi? HDD esetleg? :F

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#31849) Levi's


Levi's
tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni. Mi lehet a problémája a számítógépnek abban az esetben ha nem mindig hajlandó elindulni. Tehát benyomom a bekapcsoló gombot és nem történik semmi. Olyan mintha nem lennne áram alatt. Lenyomom a tápot. Aztán az elosztót. Majd visszakapcsolom őket. Ezután hajlandó elindulni. De van, hogy ezt is többször kell elvégezni.

Konfigom nem változott egy ideje:
Gigabyte GA-Z97X-UD5H
Intel Core i5-4690K
Corsair AX650
Gigabyte GTX750 Ti (GV-N75TOC-2GI)

(#31850) Viktor89


Viktor89
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszi! Feltelepítettem a windows 10-et és azóta hiába rakom alvó módba a gépet,mindig szinte egyből felébred. Az eszközkezelőben kikapcsoltam mindent ami felébresztheti,illetve a speciális energiabeállításoknál letiltottam a felébresztési időzítőket. Hirtelen ezeket találtam a neten,de nem oldotta meg a problémát. Ugyanaz a konfig,egér,billentyűzet is mint win 7 alatt és ott nem csinálta ezt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.