Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) Vakegérke válasza csabbymtc (#31950) üzenetére


Vakegérke
veterán

Amondó lennék, hogy az eszközkezelőben töröld a billentyűt, meg az egeret. Újraindítás után automatikusan telepíteni fogja a meghajtókat, amelyek talán jók is lesznek.
Aztán ha mégse, akkor passz. Így se jó, egy próbát megér a dolog.

IstvánLászló: Itt is rángatja a szél a fákat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31952) cs3m3g3 válasza CoolMan (#31941) üzenetére


cs3m3g3
újonc

Hello!

Köszönöm az eddigi segítségeket, a mai nap folyamán kértem kölcsön tápot és máris kiderült, hogy az volt a probléma gyökere. Szóval a gond meg lett oldva. Meg egyszer köszi! :)

(#31953) IstvánLászló válasza csabbymtc (#31950) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Windows 7 témában sajnos nem tudok segíteni, napra is kész infóím kevés hozzá w....os hoz.
Live linux: én ha ilyesmire vetemedek, akkor unetbootin segítségével gyártom a pendrive-ot úgy, hogy minél több helyet fenntartok perzisztens területként.
Ilyenkor lehet telepíteni az update-eket és akár skype-ot is letölteni alapból tudsz.
Ez utóbbi talán jó megoldás mert kiderül hogy géped hardveresen jól működik.
Ez a biztos megoldás.
Az ntfs fáj-rendszert simán látja kezeli és nem nyúlsemmihez.
A letöltött progikat amik kellenek: hdd-tam vagy penre is írhatod és ennyi a lényeg.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31954) mateo91


mateo91
tag

Üdv valaki tudja hogy mi lehet az mikor bekapcoslom a gépet és win10 logo után kiírja ezt : Starting Watchdog Initialization végbemegy 1-2 folyamat ott ez meg mi lehet ?? 2 napja tettem újra a gépet -.-

(#31955) CoolMan válasza mateo91 (#31954) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

AVG víruskergetőd van?

[ Szerkesztve ]

(#31956) mateo91 válasza CoolMan (#31955) üzenetére


mateo91
tag

Szia igen !

(#31957) CoolMan válasza mateo91 (#31956) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Az okozza. Én nagyon nem jártam utána, ezt majd neked kell, hogy miért.

(#31958) mateo91


mateo91
tag

Rendben köszönöm :) próbáltam utána nézni angol fórumokon de nem nagyon találtam jó megoldást :/

(#31959) CoolMan válasza mateo91 (#31958) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Lehet, itt az ideje kipróbálni másik kergetőt.

(#31960) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok!

Tegnap hosszas játék közben egyszer csak fekete kép,hang beakadás.. (tehát lefagyott)
Ok,kinyomtam,vissza,játszunk tovább,2 perc múlva megint.Mindegy neki,hogy milyen játék,sőt, az RTL most oldalán Barátok Közt közben is szintén 1-2 perc után fekete kép,és fagyás.

Ma átvittem a VGA-t ( 6970) haverhoz,nála 1 óra játék,és 2 kör 3DMark is simán ment,gond nélkül.
Gépem többi része az adatlapomon megtalálható.

Mi lehet a gond? :F

Ja, RAM-ot próbáltam még másik slot-ba,úgy se jó,de viszont kapott még a gép egy bő fél órás Prime95 Blend tesztet,gond nélkül futna reggelig..

(#31961) CoolMan válasza BRIKLY (#31960) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Három fő dolog maradt: alaplap, proci, táp. Ezeket is tesztelni kell.

"egy bő fél órás Prime95 Blend tesztet,gond nélkül futna reggelig.." Nem biztos.

Amennyiben hardveresen tesztelve lesz és nincs gond, akkor szoftveres a probléma.

(#31962) Szicskeee válasza CoolMan (#31961) üzenetére


Szicskeee
tag

Talan meg a HDD is.:U

(#31963) BRIKLY válasza CoolMan (#31961) üzenetére


BRIKLY
veterán

Na. Áthoztam haver GTS 250-ét,azzal jó.
Átcseréltük a RAM-ot, nála az enyém hibátlan, Nálam az övével,és a 6970-el szintén fagyás. Tehát a RAM kizárva.
SSD szintén kizárva,meg a szoftvere gond is, mert itt van az 500-as vinyómon egy win 10, más driverrel,mint ami ezen van, korábban gond nélkül ment,most azzal is fagy.

Táp: Rányomtam a 12V-os ágra a multimétert,alap helyzetben 12.08V, Teszt alatt kerek 12.00V-ig ment le. Na meg hát nem épp egy gagyi táp,így azt alapból kizárnám.

Maradt a lap,és a proci. Utóbbi elég ritkán adja meg magát,főleg egy fél kilós hűtővel hűtött i3,ami életében nem volt 55 foknál melegebb.

Na de a GTS 250-el hogy hogy nem fagy?? :U (Ara tudok esetleg gondolni,hogy hát azzal minden kisebb terhelést kap,de a barátok köztös eset közbevág,ott alig ha van nagy terhelés bármin.. :U

Teljesen tanácstalan vagyok sajnos. :(

(#31964) CoolMan válasza BRIKLY (#31963) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Még mindig tesztelni kell másik táppal. ( a hitet még mindig kizárnám az most sem játszik) Utána megint marad a lap és proci.

[ Szerkesztve ]

(#31965) BRIKLY válasza CoolMan (#31964) üzenetére


BRIKLY
veterán

Kipakoltam a gépet az asztalra,most meg úgy néz ki,hogy jó. Na,akkor ez mi? :U

(#31966) CoolMan válasza BRIKLY (#31965) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Az egyik HDD vagy valamelyik USB csatlakozó vagy bármi...innen nem tudom megmondani.

(#31967) BRIKLY válasza CoolMan (#31966) üzenetére


BRIKLY
veterán

Bocs,mégsem jó,csak épp tovább bírta. :(

HDD kizárva. SSD-ről megy a rendszer,de van egy 500-as vinyóm, azon is van egy windows,és azzal se jó. Pedig korábban azt is úgy tettem félre,hogy előtte játszottam róla,stb. hiba nélkül.

USB: 2db van használatban, egér +bill, de már azt is másik 2-be dugtam.
Holnap még kipróbálom másik táppal,mert most csak egy 350-es FSP van kéznél,az meg ide kevés lesz.
Ha másik táppal is sz@r,akkor viszont gáz van,mert 1155-ös alaplapot azt viszont nem tudok kölcsönkérni,mivel haveré AM3+-os..

(#31968) RedCactus válasza BRIKLY (#31967) üzenetére


RedCactus
senior tag

Alaplap BIOS frissítése volt már?

(#31969) IstvánLászló válasza CoolMan (#31964) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! CoolMan81
Elnézést-előre is hogy beleszólok a témába és remélem nembaj.
A szándékom csak is segíteni mindenkinek és semmimás.
A lényeg tiszteletem: neked-én is mindenért le a kalappal.
A kedves kollégának segítesz én is szívesen segítek itt mindenkinek ha időm is engedi.
A gép configot nem írja le teljesen, de miért nem?
A lényeg látnoknak gondol minket: jó hogy ilyen képességem nincs.

Kedves kolléga erre a Hsz-e: (#31963) BRIKLY
A gép configot írjad le légyélszíves teljesen, mert így nagyon sok fejtőrést okozol.

Segítenék de magaddal beszélgetsz, ez nem probléma, beidézem szavaidat, "Táp: Rányomtam a 12V-os ágra a multimétert,alap helyzetben 12.08V, Teszt alatt kerek 12.00V-ig ment le. Na meg hát nem épp egy gagyi táp,így azt alapból kizárnám.", itt a pont neked, ügyesen csinálod és ezért: 1000000000-pont jár virtuálisa
n csakis most itt vége.........
congratulations you are doing a very good and so is stress on the rest does not matter anything, it's so good.
Continued success and look forward to your response and help are welcome, great northern wish, now I have to go too.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31970) BRIKLY válasza RedCactus (#31968) üzenetére


BRIKLY
veterán

Az nem,nem szoktam BIOS-t frissíteni,amíg konkrét szükség nincs rá,és minden jól működik.

(#31969) IstvánLászló: Köszönöm,hogy segíteni szeretnél,de ha már a hiba leírását tartalmazó hozzászólásomat nem sikerült elolvasnod,akkor nem tudom,hogy hogyan. Leírtam,hogy a teljes gép ott van az adatlapomon,kivéve a VGA,de azt külön leírtam 2x is...

(#31971) RedCactus válasza BRIKLY (#31970) üzenetére


RedCactus
senior tag

Te tudod, de ha a mostani hiba nem elég konkrét neked, akkor nem tudom mi az. 14 frissítés jött ki az alaplapodhoz a megjelenése óta...szerencse, hogy téged nem érint egyik sem.

(#31972) BRIKLY válasza RedCactus (#31971) üzenetére


BRIKLY
veterán

Kb fél éver raktam össze ezt a gépet,azóta gond nélkül ment. Nem hinném,hogy most jutott eszébe,hogy szeretne egy frissebb BIOS-t. Az alaplap már régebb óta megvan,korábban i5 2320-al és 7870 LE-vel üzemelt hibátlanul.

(#31973) RedCactus válasza BRIKLY (#31972) üzenetére


RedCactus
senior tag

Ok! Te géped.

(#31974) pruzsi


pruzsi
őstag

Hali!
Ismerősömnek elromlott a gépe!
Hiba jelenség egyszer csak kikapcsolt magától és azóta 2 napja nem kapcsolt be.
Megnéztem a gépet amikor megnyomom a bekapcsoló gombot akkor kicsit megmozdult a proci venti így a tápra gondoltam hogy annak lett annyi ezért mondtam vigyék szervízbe egy táp cserére.
Megdöbbenve hallottam hogy ott nem volt baja rögtön elindult. Mi lehetett a probléma?

(#31975) RVR400 válasza BRIKLY (#31972) üzenetére


RVR400
veterán

Azért kíváncsi lennék, hogy Te milyen megoldást vársz, ha a legalapvetőbb dologra sem vagy képes annak érdekében, hogy haladjon a dolog, mert Te úgy gondolsz valamit. Lehet, hogy igazad van, de kb egy 3 perces dologról van szó, és csak utólag fog kiderülni, ha nem oldja meg a dolgot. Viszont érdemben így sok értelme nincs Veled foglalkozni.

(#31976) CoolMan válasza RVR400 (#31975) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Mondjuk ennél a gépnél maradva mivel fagy ezért nem biztos, hogy én megkockáztatnék egy BIOS frissítést, egészen addig amíg minden más hiba lehetőséget nem zártam ki. Itt konkrétan egy másik táp kipróbálása még erősen javasolt és ha nem, akkor lehet tovább menni.

(#31977) BRIKLY válasza RVR400 (#31975) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ugye azt Te sem gondolod komolyan,hogy fél évig gond nélkül üzemel a gép,majd egyik percről a másikra elkezd fagyogatni,az azért van,mert nem friss a BIOS? :U Mikor összeraktam,megnéztem a BIOS-t, kompatibilitás gond nem volt,így nem piszkáltam,mert ha jól működik,minek? Lehet,hogy épp kinyírom vele,mert pl nincs szünetmentes tápom,és elmegy az áram,ami errefelé nem meglepő..

(#31976) CoolMan81: Ez meg a másik,mi van,ha épp frissítés közben adja meg magát?

Egyébként épp most próbáltam másik táppal (Chieftec CTG-400-80P, ami ráadásul az enyém volt,mielőtt az XFX-et megvettem), és így sem jó.. Korábban ugyan ez a kártya,sőt, i5+ tuningolt 7870 LE is futott nálam ezzel a táppal..

Szóval tényleg maradt a lap,és a proci.. Csak hát 1155-ös cuccot nem tudok senkitől kölcsönbe,hogy kiderítsem melyik.

(#31978) RVR400 válasza BRIKLY (#31977) üzenetére


RVR400
veterán

Igazad van, vegyél új lapot meg procit, az a legjobb mindenkinek. ;)

(#31979) CoolMan válasza RVR400 (#31978) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ezt senki nem mondta, rajtad kívül, és akkor ezt már nem kell tovább ragozni.

[ Szerkesztve ]

(#31980) RedCactus válasza RVR400 (#31978) üzenetére


RedCactus
senior tag

Én már feladtam...

(#31981) RVR400 válasza RedCactus (#31980) üzenetére


RVR400
veterán

Valójában az Improve system stability, az Improve memory compatibility és az Enhance compatibility with some PCIE device, és a legalább 15 BIOS-frissítés pedig semmire sem jó.

Gondolom egy reinstall sem lett megpróbálva, de végülis mondjuk meg a tutit a legalapvetőbb próbálkozások kihagyása nélkül. Nincs ezzel baj, csak kíváncsi lennék, hogy vajon melyik megoldás lesz az, ami tetszhet. :D

(#31979) CoolMan81: Szerintem, ha akartad, akkor értetted az iróniát. ;)

[ Szerkesztve ]

(#31982) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Nem hittem el,hogy segíthet ezen a BIOS frissítés,de annyira mondjátok,hogy feltettem a legfrissebbet. Hát tényleg nem segített :(

(#31983) havenday


havenday
tag

Sziasztok, hátha tudtok segíteni...a gépemnél leállításkor már nem a szokott módon állt le, nem volt az a kattanás szerű hang. Nem kapcsol be. Az alaplapon van külön bekapcsoló és reset gomb is, világítanak, de nem történik semmi, ha megnyomom...Mi lehet a baj?

(#31984) Donnhel


Donnhel
csendes tag

Sziasztok!

Az következő problémával küzdök hátha van ötletetek rá. (A konfig az adatlapomon van.) Nemrég cseréltem házat és utána 4-5 napig minden tökéletesen működött.(Az eredetihez képest +5 ventilátor került bele.) Most az alábbi hibával találtam szembe magamat. A gép nem kapcsol be nem sípol semmi. Ha a tápot ki/be kapcsolgatom egy idő után elindul.

Én tápra gyanakszom de ki tudja:

Amit próbáltam eddig.

Lehúztam az alaplapról a power s/w és és összeérintettem a két pontot - nem indult
Lehúztam a videokártya tápot hátha terhelés- nem indult
Terheltem játék, prime 95 simán fut ha már megindult gép.

Elfogytak az ötleteim.... sajna nincs csere tápom a teszthez.

Ha van valami ötletetek szívesen fogadnám. :R

(#31985) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Na,erre nem számítottam. Gondoltam csak cserélek VGA-t haverral hosszabb távra,mert az a gyanús nekem még mindíg. GTS 250 be a gépembe, 3 óra játék,és még mindig semmi gond.. Na mondom akkor még 1-2 3DMark,meg még egy kis játék, játszok,haver meg kopog,hozta a kártyámat,3 és fél óra játék után nála is lefagyott vele a gép... Érdekes,nálam 10 percet bír,nála meg... :U

(#31986) Grolsch válasza Donnhel (#31984) üzenetére


Grolsch
tag

Szia!

Legközelebb, ha ezt csinálja, húzd le a tápot mindenről, és a 24 pines csatin zárd rövidre a szürke és a zöld lábat, el kell indulnia. Mármint ha még működőképes... Ha nem pörög fel a venti, érdemes egy cseretáppal rápróbálni a gépre, mert ha önmagában sem indul a táp, első körben minden mást kizárhatsz.

Webshop: https://d-control.hu Facebook: https://www.facebook.com/DControl.hu

(#31987) Donnhel válasza Grolsch (#31986) üzenetére


Donnhel
csendes tag

Köszönöm megpróbálom! Teljesen random mikor indul be és mikor nem.

(#31988) varadigabor


varadigabor
senior tag

Sziasztok
van egy zsír új gépem
i5 6600, asrock b150 pro4 , ssd stb.
Pendriveról telepíteném a windowst de az egér billentyű nem működik.. biosban megy? Mit tudok vele csinálni?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#31989) varadigabor válasza varadigabor (#31988) üzenetére


varadigabor
senior tag

Jó ez megoldva,,,

Pendriveról telepítem , nyelv választó menü után írja hogy nincs usb... Mit kell beállítani hogy lássa a windows?

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#31990) ptgmaster válasza varadigabor (#31989) üzenetére


ptgmaster
tag

Üdv! Én is jártam már így, hogy USB-ről telepítettem külső DVD meghajtóval. Nem találta a drivert vagy mi kínja volt. Fél napnyi szenvedés után megpróbáltam, hogy egy másik telepítőt töltöttem le és írtam ki DVD-re (a Te esetedben pendrivera) és azonnal megszűnt a probléma. Pikkpakk felment a Win és működött minden.

Ami ami, az az!

(#31991) RedCactus válasza varadigabor (#31989) üzenetére


RedCactus
senior tag

Melyik Windowst?

(#31992) Grolsch válasza varadigabor (#31989) üzenetére


Grolsch
tag

A melyik Windows-hoz fontos, hogy milyen USB-ről? Win7 nem látja az USB 3.x eszközöket, csak Win8-tól felfelé.

Webshop: https://d-control.hu Facebook: https://www.facebook.com/DControl.hu

(#31993) varadigabor válasza Grolsch (#31992) üzenetére


varadigabor
senior tag

win7-et de akkor ez a baj... na mindegy

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#31994) RVR400 válasza varadigabor (#31993) üzenetére


RVR400
veterán

Gondolom van rajta USB2.0 is, és meg van oldva.

(#31995) varadigabor válasza RVR400 (#31994) üzenetére


varadigabor
senior tag

Arról se nagyon akart menni. Raktam rá windows 10et. Nem ismeri fel az ethernet kártyát vagy mit. Drivert még nem akarja fel telepíteni...mindig van valami...

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#31996) Devas válasza varadigabor (#31988) üzenetére


Devas
őstag

En is jartam hasonlokeppen, igaz lemezrol telepitettem. Ugy sikerult megoldani, hogy az elolapi usb portra dugtam ra a billentyuzetet es az egeret, ugy mukodott. Az alaplapi driver feltelepitese utan, mar mukodtek a gep hatuljan levok is, es az internetre is fel tudtam menni utanna, (addig eselytelen). Szoval az alaplapi driver is legyen rajta a pendriveon, mielott nekiallsz windowst telepiteni.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#31997) schottgun válasza schottgun (#31788) üzenetére


schottgun
tag

Sziasztok, lenne valami ötletetek?

"(#31788) schottgun"

Köszönöm!

(#31998) SigmaW válasza schottgun (#31788) üzenetére


SigmaW
tag

Én indítanék egy benchmarkot meg egy hwmonitort, lehet túlmelegszik valami :U

Rendszergizda :)

(#31999) jossua


jossua
tag

Sziasztok !

Bajom a következő ! meglévő 8Gb mellé vettem még 8 gb ramot

egyik ram : Corsair Vengeance CMZ8GX3M1A 1600C10
másik ram : Corsair CMZ16GX3M2A 1600C10

Időzítésük ugyan az !Dual chanel-be futnak.
Játékban azonban 70 fps-ről 5 perc után lesz 30fps és nem változik és 1-2mp meg is áll a kép mintha megtelne a memória vagy mi ! Ötlet ?
BIOSBA valamit kéne zongorázni ?

Gép : CPU:I5-2500k , GTX760(2GB),ASRock Z77 Extreme4

Alias : Magyarbetyar

(#32000) HorvathAlex


HorvathAlex
csendes tag

Sziasztok! lenne egy olyan problémám ha netezek,töltök,filmezek vagy játszok a gépem kifagy a hang is. 3 Vga-t teszteltem 2 féle memóriá-t vadi új volt és két féle HDD-vel. Mindegyiknél ugyan azt jelezte. Memtest-et néztem nem jelzett hibát. 3 féle windows-t raktam föl win 7,8.1 és win 10. Ugyan úgy maradt a probléma gondolom alaplapi hiba lesz. Nincsen túl melegedés. 47 fokos a proci játék alatt. A VGA 70 fokos. Egy két játék kivétel van aminél nem crashel be a gép, de ha alt+tab-ozok 3-szor 4-szer akkor crashel szintén a gép. Van amikor a windows betöltésénél is már kifagy a gép. Csak resettel tudom újra indítani és amikor újraindítom borzalmasan lassú kb 4-5 perc mire bejön a gép. Ha normálisan kapcsolom ki és elindítom akkor 10mp a windows.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.