Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32951) dvdbackuper válasza IstvánLászló (#32948) üzenetére


dvdbackuper
őstag

egy jumpert kell átdugni a lapon

(#32952) RegiMagazino


RegiMagazino
újonc

Sziasztok!

Történ egy kis baleset, ma este a GTX 670-es kártyámmal. Játszottam, egyszer csak kikapcsolt a monitor. Na, mondom OK...
Szerencsére van másik kimenete, a monitornak is több bemenete, kipróbáltam, de egyikkel sem működik.
Azt csinálja, hogy ha nincs bedugva sehova a monitor, akkor csak kiírja, hogy 5 perc múlva kikapcsol, mert nincs jel, viszont ha beledugom a kártyába, akkor azonnal átkapcsol powersaving mode-ba, azaz kikapcsol.
2 tápcsatlakozó van a kártyán, mind a kettő visszajelző LED világít, a ventilátorok pörögnek, tehát a kártya egy része él.
Az alaplapi VGA bekapcsolta a monitort, működik rendesen, így nem az a rossz.

Volt már valakinek ilyen? Lehet temetni?
Most kivettem, már 1 óra van, most nem bénázok vele, de reggel visszarakom, meglátom, hogy megy-e, de kétlem, hogy magához térne a semmitől. Voltak már sokkal izzasztóbb napjai, nem melegedhetett túl a mai, hűvösebb időben.

Egy ideje új kártyát szeretnék venni, most akkor lehet, hogy eldőlt, kell-e nekem új VGA.. :s

Az ötleteket, meglátásokat szeretettel fogadom, reggel berakom, aztán meglátom, hogy mi lesz, megírom, hogy mi a vége. Persze ez így már biztosan nem OK, várhatóan úgyis újra előfordulna, ha egyáltalán most magához térne, úgyhogy gyanús a csere.

Jó éjszakát!

(#32953) RegiMagazino válasza RegiMagazino (#32952) üzenetére


RegiMagazino
újonc

Na, beleraktam és elindult, ilyen nincs, mondom, de a BIOS logo után lekapcsolt.
És ahogy már írtam is, ez már úgysem lenne már üzembiztos, valószínűleg. :sss

Mi a rák lehet vele? Most hűvös van, lehet, hogy a hűtés? Mert pár pillanatig tudott menni. Viszont a ventilátorok mennek.

+ Az Aida sem írja, hogy ott lenne.

[ Szerkesztve ]

(#32954) IstvánLászló válasza dvdbackuper (#32951) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Igen jumpert kell átdugni az alaplapon ha van. :)
A lényeg ujjbab típusú lapokon már nincsen jumper, én mostanában ilyen alaplapokat láttam.
Az én alaplapomon is így oldották meg.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#32955) #27045632


#27045632
törölt tag

Sziasztok! :)

cpu dxe initialization is started 66

Találkozott már valaki ezzel a hibakóddal?

Köszi előre is! :R

Üdv!

(#32956) Frenky89 válasza #27045632 (#32955) üzenetére


Frenky89
őstag

Mivel semmit nem írtál a gépedről (ahogy az összefoglalóban is kérve van), átlinkelem ide az előzményt.

Egyébként ezt végigcsináltad már?

(#32957) daver88


daver88
aktív tag

Üdv!
Kezdjük a géppel (nem mai darab):

Gigabyte GA-M52L-S3P v2.3/v2.4 alaplap
QuadCore AMD Phenom X4 Black Edition 9950, 2600 MHz (13 x 200)
ATI Radeon HD 4810 series (512 MB)
2 x 2 GB memória
Win7 64bit

Problémám a következő: Tegnapi nap kikapcsoltam, semmi gond nem volt...Ma reggel bekapcsoltam, betölt a WIN, elindítom a Chrome-ot, majd 10-15 másodperc után újraindul a gép és elkezd sípolni (4 sípolást számolok, utána kicsi szünet, majd újra 4...és így tovább).

Kikapcsoltam, néhány perc után újra be, és működik...na mondom ez most mi? egész délelőtt ment hiba nélkül. Dél körül kikapcsoltam, és most újra próbáltam bekapcsolni, és ugyazan a hibajelenség jött elő...4 sípolás egymás után folyamatosan...kikapcsoltam, vissza és most megint jó..

Ötlete esetleg valakinek, hogy mi lesz ez??

Memtest volt, az nem lát hibát..

[ Szerkesztve ]

(#32959) Vakegérke válasza daver88 (#32957) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Nem mindegy, hogy rövidet, vagy hosszút sípol. Hibajelzések.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32960) Vakegérke válasza Krogoth (#32958) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egyszerre válaszoltunk. :)

Kérdés, hogy mind a négy sípszó rövid, vagy sem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32961) Krogoth válasza Vakegérke (#32960) üzenetére


Krogoth
senior tag

Jogos, erre a részletre nem figyeltem :)

(#32962) daver88 válasza Vakegérke (#32959) üzenetére


daver88
aktív tag

Köszi a gyors visszajelzést mindkettőtöknek...inkább mondanám hosszúnak..:)

Aida azt írja biosra, hogy:
Bios típusa: AWARD modular BIOS
Gyártó: Phoenix Technologies Ltd.

[ Szerkesztve ]

(#32963) IstvánLászló válasza daver88 (#32957) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Pardon nem neked akartam írni, valamiért félrement de a miértjét nem is értem.
(#32964) Vakegérke
Köszönöm a támogatásodat. :R

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#32964) Vakegérke válasza daver88 (#32962) üzenetére


Vakegérke
veterán

Biztos, hogy egyformán hosszú mindegyik sípjel a négyből?

"1 hosszú 3 rövid sípszó : videókártya hiba

A BIOS nem tudja elérni a videókártyát. Elképzelhető, hogy a kártya nem csatlakozik megfelelően a slot-ba, rosszabb esetben a memóriája hibás.
Esetleg alaplapi hiba is okozhatja, de nem ez a jellemző. "

Én a helyedben (biztos ami biztos,) kiszedném a VGA kártyát, kifújnám az aljzatot, óvatosan megtörölgetném a kártya érintkezőit, és visszatenném.

Szerk: IstvánLászló sem beszél butaságot.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32965) daver88 válasza Vakegérke (#32964) üzenetére


daver88
aktív tag

Megpróbáltam mindent, amit írtatok, sajna nincs változás.. Viszont felvettem a sípolást, hátha segít: https://drive.google.com/file/d/0B12bG5Hemgb_U1pWa1JEUTJUMG8/view?usp=drivesdk

(#32966) Vakegérke válasza daver88 (#32965) üzenetére


Vakegérke
veterán

Biztos, hogy ezt a hangot a csipogó adja? Hallgatózz, hátha a táp. Esetleg a VGA, bár ezt kétlem.

Szerk: Mi a táp típusa?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32967) daver88 válasza Vakegérke (#32966) üzenetére


daver88
aktív tag

Én az alaplap felől hallom...
Táp: Chieftec GPA-500S8

(#32968) Vakegérke válasza daver88 (#32967) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha az enyém lenne a gép, akkor kiszednék mindent a házból, és összeraknám az asztalon. Úgy legalább lehetne hallani, hogy pontosan mi adja a hangot.

Esetleg ha tudsz kölcsönkérni egy tápot, ami legalább olyan erős, mint a tiéd, megérne egy próbát.

Szerk: A VGA-t már kiszedted, a táp csatlakozóit megmozgattad. Amondó lennék, hogy a RAM-okat is szedd ki, az érintkezőket óvatosan pucold meg, a fészkeket fújd ki, és tedd vissza őket. Az adatkábeleket is ellenőrizd, talán laza valamelyik.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32969) daver88 válasza Vakegérke (#32968) üzenetére


daver88
aktív tag

Holnap szétszedem, megnézem.. Tápot pontosan egy éve cseréltem, az előző noname "gagyi" 7 évig bírta... Bárcsak ez lenne, mert akkor még garanciás :)

Köszi a segítséget, majd még jelentkezem, hogy mi a helyzet..

(#32970) Vakegérke válasza daver88 (#32969) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szívesen, sok sikert. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32971) RVR400 válasza daver88 (#32969) üzenetére


RVR400
veterán

Memória lesz. Gigánál a 4 hosszú síp arra utal.

(#32972) Vakegérke válasza RVR400 (#32971) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tudnád linkelni a forrást? Gigabyte lapom van, de erről nem tudok. Jó lenne okulni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32973) IstvánLászló válasza daver88 (#32969) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Sajnos a táp lehet a ludas itt egy kép a belsejéről és katasztrofális a belseje, tápcserét ajánlom de a döntésnek a jóga a tiéd. :W

Törtem a fejemet hogy kitegyem a képet, gondolom ez segíthet itt a gondjaidon.
A lényeg szerintem ez egy koppintás, kérdeznéd hogy miért??, lásd a képet és látni is fogsz mindent. :W
A Chieftec-et egy korrekt gyártónak ismerem én, arról is ismert hogy megbízható tápokat gyárt, tudomásom szerint örök élet garanciális, mint a GeIL rammok és remélem nem is tévedtem.
Itt a kép a tápról.

Remélem segítettem ezzel, szándékom csakis ez és semmimás.

(#32971) RVR400
Beidézem,"Memória lesz. Gigánál a 4 hosszú síp arra utal.", ezt jó is tudni.

(#32972) Vakegérke
A lényeg nekem is Gigabyte lapom van és stabilan működik , de erről én sem tudok.
Az ezzel kapcsolatos téma engem is érdekel.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#32974) daver88


daver88
aktív tag

Üdv ismét!

Szétszedtem a gépet, a sípolás az alaplapból jön egyértelműen...

Viszont írtátok a RAM gondot is...mint írtam, 2x2 GB van bent, gondoltam kipróbálom egyenként őket, hogy így működik-e a dolog éshát így nincs semmi gond, de ha visszarakom mind a kettőt, akkor előjön a sípolás...
:F :F

(#32975) IstvánLászló válasza daver88 (#32974) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A géped tejes kikapcsolása után nézd is át még egyszer a gépeget.

A lényeg biztos ami biztos, kiszedném a rammokat és a vga kártyát is, ha már szétszedted a gépedet és alaposan átnézném a ram slottokat, mert elég egy porszerm is hogy galibát is okozzon.
Az én módszerem géptakarításnál, figyelek az ESD szabályokra és lehetőleg aeroszolos süritetlevegővel ki is fújom az összes slottot.
A saját tapasztalataim ezek után minden jól is kell hogy működjön.
HA ha visszarakod mind a kettő rammot, akkor előjön a sípolás és egyesével próbálva mit csinál?

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#32976) Spet válasza daver88 (#32974) üzenetére


Spet
addikt

Ez természetes, hogy onnan jön a sípolás, mert az alaplapodon található egy speaker ;)

Ahogy előttem írták lehet, hogy valami a memória slotba került és így generál hibát, de az is lehet, hogy inkompatibilis ezzel a 2 db memóriával az alaplap. Ha bármelyik memóriával indítod el az alaplapot bármelyik slotban akkor nincsen probléma, vagy akkor is sípol? (sajnos puzzle-zni kell akkor derül ki minden csalafintaság)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32977) Vakegérke válasza daver88 (#32974) üzenetére


Vakegérke
veterán

Memtest86+
Alul megtalálod a letöltő linkeket. Szedd le, boot-olj be arról az eszközről, amelyre kiírtad, és futtasd. Jó hosszú folyamat, de megmondja, ha a RAM hibás. Ha a kettőnél hibát jelez, teszteld őket egyesével, kiderül, melyik a hunyó.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32978) lm83


lm83
őstag

Szervusztok,

A következő lenne a gond.
Alvó módból nem ébred fel egyből a gép ahogy eddig szokott, hogy egyből megjelenik a felhasználófiók kép.
Hanem mintha a semmiből indulna, először bios logo, aztán utána Windows folytatása, és utána csak a felhasználó fiók belépés.
Mitől lehet a változás?
Már újra raktam a win7-et is.
Már a biost is frissítettem.

(#32979) daver88 válasza Spet (#32976) üzenetére


daver88
aktív tag

Mivel 4 slot van, így átraktam a másik kettőbe a memóriákat, így egyelőre nem volt még hiba...remélem tényleg csak a foglalattal volt valami...:)

Egyesével is kipróbáltam az indítást, úgy sem volt gond egyiknél sem..viszont ha az eredeti helyükre rakom be őket, ugyanúgy generálja a sípolást...érdekes, meglátjuk, hogy így az új slotokban meddig bírják..

köszi mindenkinek!!! :R

(#32980) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Használd egészséggel a gépedet. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32981) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Örülök én is hogy boldogság és siker is lett a vége és egészséggel használd a gépedet. :)

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#32982) keReApró


keReApró
újonc

Sziasztok.
Muszáj vagyok itt is szerencsét próbálni hátha. A közkedvelt mondattal nyitok "**** a gépem" játékokban microsutteringek vannak indokolatlan fps esések. Tegyük fel WoW sima 5 fős insta 100 fps röcög egy sima BL lecsap 25 fpsre egy sima dungeonbe nem ultrán játszok itt sem. CSGO ami tudjuk nem arról szól hogy kiváló grafika amugy is lowon játszok :) és be be röccen a kép egy fél pillanatra nagyon irritáló amikor pont jó időben leledzik ez a probléma.
Gépem:
B75M-D3H 1.1 rev
GTX 970 g1 gaming
CR Vengeance 1600mhz 2x4 gb ram ddr3
Crosair CX600
HDD tipusa igazábol mind1 7200 rpm
i5 3570 non k 3,5-3,8
Gigabyte házi tuningjával pörögnek a dolgok defaulton is produkálja a dolgokat szóval ez is mind1 :)
Amit próbáltam:
Bios frissités pipa
Driverek frissitése pipa
Kölcsön kapott ram pipa
Hőfokok rendben
6 órás aida stress alatt nem történik semmi
Újrapasztázás
csak játékokban produkálja a dolgokat film nézés közben nem.
Ha valaki tud nekem segíteni kb kap egy csillagot nevével fényjelezve a járdánkba nagyon elkeseredett vagyok :) 6 órás stress végét azért belinkelem
https://prohardver.hu/dl/upc/2016-09/11/613431_pkizujeju5qjup77_stabilitytest3.png
Előre is köszönöm mindenkinek a rám szánt idejét :)

(#32983) Spet válasza keReApró (#32982) üzenetére


Spet
addikt

Win 95/98/2000/XP/Vista/7/8.0/8.1/10 közül milyen rendszered van?

HDD típusa nem mind1 illetve az állapota sem.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32984) keReApró válasza Spet (#32983) üzenetére


keReApró
újonc

Win10 elöször Win7 gondoltam oprendszer is lehet hiba ezért álltam át és a sentinel alapján hdd-n semmi problémát nem talált ( 897 nap ) WDC-WD5000AAKX-22ERMA0 :)

(#32985) jenő45


jenő45
tag

Asrock x58 extreme 4 Alaplap i7 3930k procival nemrég vettem az eladó szerint nála működött (eggyenlőre hiszek neki) problémája:Folyamatossan újraindul bios nemis jön be mi bajja lehet?

(#32986) Spet válasza keReApró (#32984) üzenetére


Spet
addikt

Win10 alatt olvastam itt, hogy mikrolagg problémák jelentek meg telepítés után.

De most mielőtt elküldtem a hozzászólást kicsit utánanéztem, próbáld meg, hogy nvidia control panel-ban a vsync beállításokkal játszadozol.

jenő45: Ha olyan processzort teszel bele ami nem támogatott akkor nem kell csodálkozni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32987) jenő45 válasza Spet (#32986) üzenetére


jenő45
tag

Támogatott és elvileg ment is vele..

[link]

[ Szerkesztve ]

(#32988) Spet válasza jenő45 (#32987) üzenetére


Spet
addikt

Rossz lapot néztem, tévedtem :B

2 dolgot tehetsz kérsz kölcsön egy másik procit és azzal teszteled. Vagy a processzort beteszed másik lapba. Így kilőheted melyik a ludas.

BIOS resetet próbáltad? Nem került véletlenül kosz a CPU és lábak közé?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32989) zizoka73


zizoka73
csendes tag

Aki feladta a reményt megirom majd hogy én tudtam életet lehelni egy látszólag hibás se mégsem hibás kariba ami 3 kinfogba se birt jelet adni müködéséről 4 napon át végül egy utólsó kapvs talán isteni segédlettel de életre keltette megvásárolt videkártyámat pedig már lemondtam róla fejben most iz irok azzal nektek ha kiváncsi vagytok az egész történetre mivel elég hosszadalmas majd később leirom részletesen :K

A munka nem szégyen csak kellemetlen

(#32990) keReApró válasza Spet (#32986) üzenetére


keReApró
újonc

Ezt már próbáltam már mindent amit lehetett állítgattam hátha :) sajnos még mindig fent áll a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#32991) Milán13


Milán13
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni:
Új PC ház vásárlása után átköltöztem a régiből az újba. A szerelés rendben ment. Az új házba már nem lehet ODD-t berakni, azonban nélküle nem hajlandó elindulni a windows 7. Ha nincs bekötve az ODD, akkor a windows felállása előtt kékhalálm, ha be van kötve akkor szépen fut minden. Kikapcsoltam a Boot menüben a CD/DVD boot prioritást, egyébként is az SSD/HDD-re volt állítva.

Van ötletetek, hogy mi lehet a probléma?

Köszönöm a válaszaitokat előre is!

Üdv, Milán

(#32992) holapito válasza Milán13 (#32991) üzenetére


holapito
tag

Hello

Ez ügyben szeretnék megoldást találni adott win10 8 GB ram corsair vegance 1600 elindul a gép 25% ram használtsággal majd szépen lassan felmegy 70 re úgy hogy kb semmit se csinálok ha le állitok mindent akkor is 50-60 között van semmit nem találtam eddig mi csinálhatja ezt. :F

(#32993) Krogoth válasza holapito (#32992) üzenetére


Krogoth
senior tag

Nálam egy ideig utorrent csinálta. Igaz nem 70%ig ment, hanem 99-ig.

(#32994) Gabady válasza Krogoth (#32993) üzenetére


Gabady
aktív tag

Nekem az utorrent folyamatosan ezt csinálja ...
Rendszerindítás után nekem a procit és a vramot eszi valami installer, de nagyon. Igen, vramot.
Miután kilövöm, megnyugszik a gép.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#32995) zeahangya


zeahangya
csendes tag

Sziasztok,

az alábbi probláma állt elő 2 nappal ezelőtt. Működött rendben a gép, kikapcsoltam, átvittem egy másik szobába, majd bekapcsoláskor annyi történik, hogy felpörögnek a ventillátorok, majd 2 mp műlva minden leáll. Majd újra és újra. Csere tápot már kaptam, nem az a gondja, hogy kevés lenne. Valakinek ötlet vagy hasonló tapasztalat?

Köszönöm!

(#32996) Spet válasza zeahangya (#32995) üzenetére


Spet
addikt

Ha visszaviszed a gépet a másik szobába, akkor ismételten működik? Mert ha igen, akkor valami gond van a másik szobában lévő aljzattal. Ha nem, akkor lehet bekrepált a lap.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32997) Diabolis válasza zeahangya (#32995) üzenetére


Diabolis
tag

Nézd meg a csatlakozókat, memóriákat, nem csúszott-e szét valami hurcoláskor.
Aztán valóban érdemes másik 220-al próbálkozni, lehet az az aljzat rohadt le.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#32998) zeahangya válasza Spet (#32996) üzenetére


zeahangya
csendes tag

Sajnos több ajzatban is próbáltam, de semmi. Akkor lap csere. Volt egy ilyen érzésem, köszönöm!

(#32999) FireKeeper válasza zeahangya (#32998) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én előtte még megpróbálnám a kártyákat, ramokat megnézni, hogy nem mozdult-e el valamelyik a hurcolás közben. bár ha valami hiba lenne akkor valszeg csipogna, nem csak menne aztán leállna.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#33000) Milán13 válasza Milán13 (#32991) üzenetére


Milán13
tag

Kérlek segítsetek!

Vettem a Phanteks Enthoo Evolv ATX kuckót. Átköltöztem a régiből az újba. A szerelés rendben ment. Az új házba már nem lehet ODD-t berakni, azonban nélküle nem hajlandó elindulni a windows 7. Ha nincs bekötve az ODD, akkor a windows felállása előtt kékhalál, ha be van kötve akkor szépen fut minden. Kikapcsoltam a Boot menüben a CD/DVD boot prioritást, és leválasztottam az eszközkezelőben az ODD-t is, de továbbra sem indul nélküle.

Mi lehet a probléma?

Köszönöm, Milán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.