Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31901) logitech25 válasza RedCactus (#31891) üzenetére


logitech25
tag

Szia.
CPU nem vettem ki a foglalatból.
Intel gyári hűtésem volt, vettem egy vízhűtést és ki cseréltem,azóta jelentkezett a probléma.

A1/A2 üzemel a memória (két modul) Hyper X Furi 1886MHz
Ha be rakom dualba, indul, leáll és ezt csinálja folyton.
Másik probléma, hogy nem is bootol be, be kapcsolom, ki írja a CPU és memória adatokat, alatta azt, hogy CPU Fan error. (CPU Fanra van dugva)

Nyomom kell mindig F1-et, navigál egyből biosba és ott nyomok Ft-ot és így áll fel a Windows.

Szerinted mi a gond?

"Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag."

(#31902) logitech25 válasza SigmaW (#31882) üzenetére


logitech25
tag

Szia.

A1/A2 Single módban indul.
Dualba nem!

Lentebb írtam bővebb információt, olvasd el légy szíves, hátha tudsz reagálni rá.

:R

"Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag."

(#31903) HD5570


HD5570
aktív tag

Sziasztok! A gépem néha gondol egyet,lekapcsol,majd erre rá rögtön el is indul.Lassan fél éves konfigról van szó.

2 hónapja csinálta először,internetezés közben lekapcsolt,majd vissza.Ekkor még nem aggódtam,de ma szintén internetezés közben lekapcsolt,újraindult,és mikor írtam be a windows jelszómat ismét újraindult.Azóta(kb 40 perce) ismét semmi gond.Ez a 3 alkalom történt összesen.Hőmérsékletekkel nincs gond.
FSP460-60HCN tápegység van benne.

Intel Core I5-4590
Gigabyte GTX960 4gb WF2OC 4dg
Kingston Hyperx Fury 2x4gb ddr3 1866
WD10EZEX HDD
ASROCK b85 Pro4

Leggyakrabban játszok vele,de terhelés közben sosem fordult elő.

Melyik komponensre lehet gyanakodni ilyen (leállás,majd rögtön indulás) esetben?

PCX-től van a garancia,nem szívesen fenyegetőznék nekik hónapokon keresztül,hogy hajlandóak legyenek kicserélni a hibás hardver,ezért reménykedem hogy szoftveres hiba lehet...

Köszi :R

„Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki.”

(#31904) IstvánLászló válasza HD5570 (#31903) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A géped lekapcsolt,majd vissza, ez gyanus lehet valamilyen vírus is okozhatja, mert van ilyenféle kárt is okozó bőven.
Előszór vírus irtó futtatását tudom javasolni hogy minden rendben talál és minden ok.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31905) mateo91


mateo91
tag

Üdv, egy érdekes problémával állok szembe.

A lényeg az hogy a gépem új kb 2 hónapos WIN 10 van rajta.

A lényeg az hogy néha néha de előjön az a probléma hogy bekapcsolom bios.. majd win10 logo majd feketeség.

Próbálkozni szoktam azzal hogy újra indítgatom manuálba és nagy nehezen bejön a kép és jó napokig.

Viszont amit észrevettem mikor elmegy ugye a kép majd nagy nehezen vissza jön akkor pl a torrent kliensemben egy darab torrent sincs és az ikonok is össze vissza vannak pl most avg is lenullázódott. valakinek ötlet ?

Oprendszer hiba volna vagy mi a bánat ?

[ Szerkesztve ]

(#31906) SigmaW válasza mateo91 (#31905) üzenetére


SigmaW
tag

nekem volt olyan hogy benyomtam a gépet, windows logo, majd feketeség, reset után meg volt kép, win7-et felraktam, és megszűnt ez a probléma

Rendszergizda :)

(#31907) mateo91


mateo91
tag

agyam eldobom fogtam újra beírtam az avg licenszet leokézom majd feketeség.... ez egyre jobb :D

(#31908) SigmaW válasza mateo91 (#31907) üzenetére


SigmaW
tag

Akkor mindenképp egy reinstallal kezdj :D

Rendszergizda :)

(#31909) Yayoh válasza SigmaW (#31890) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Köszi a segítséget, megoldódott a probléma. Kábel gondok voltak.

(#31910) cs3m3g3


cs3m3g3
újonc

Sziasztok!

nemrégiben írtam az oldalra, újra indulási problémák miatt. Azóta leteszteltem a gépet egy benchmarkon ahogy az ajánlották nekem, meg a memóriáimat is leterheltem és leellenőriztem. Viszont sajnos ezek után sem javult meg ez a probléma, hogy megy a játék egy kis ideig majd újra indul a gép. Most igazából azon kezdtem el gondolkozni, hogy lehetséges-e az .hogy a processzorom nem kap elég hűtést? Lehet-e ez a probléma? Ebben kérném ki a segítségeteket. Előre is köszönöm szépen a válaszokat.

(#31911) RedCactus válasza cs3m3g3 (#31910) üzenetére


RedCactus
senior tag

Tedd fel a command centert, abban monitorozhatod a hőmérsékleteket (is).

(#31912) forguet


forguet
senior tag

Sziasztok!

Problémám: működés közben a kép elfehéredett. A gép reset-re nem reagált. Ki/bekapcsolás után a venti beindult de nincs kép.
Mi lehet gond? Videokártya v alaplap?

Konfig: ASRock B75 Pro3, Intel i5-3550, ASUS Radeon HD7870 2GB DirectCU II, Kingston Hyperx 2x4GB 1600, XFX 550TS, Xigmatek Midgard II

előre is köszi

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#31913) Alfa164/TD


Alfa164/TD
újonc

Sziasztok. Olyan problémám van, hogy az MSI MS-9661 Speedster2-es lapon levő chipset, bekapcsolást követő 2-3 percen belül olyan forró lesz, hogy nem lehet hozzáérni! A jelenséget folyamatos hangkűrt kíséri! 2db 6+6Magos Opteron 2Ghz proci (frissen pasztázva). 32Gb ddr2 667mhz (8x4gb) Ramok vannak benne,Zsír új EVGA 650 GS Táp + Új 120gb Kingston SSD + Új WD 1TB vinyó van rákötve. VGA nélkül. Biosban mindent defaultra állítottam. Érdekesség: bekapcsolást követően elkezdeni számolni a ramokat byte-ban egészen 32gb-ig. Utána továbblép és bootolna.... Nincs OS - telepítve, szűzek a vinyok..... Kösz a válaszokat!

(#31914) RedCactus válasza forguet (#31912) üzenetére


RedCactus
senior tag

Még régebben egy "rendőrségi vírus" okozott ilyet nálam. Persze nem biztos, hogy nálad is ez a helyzet.

(#31915) forguet válasza RedCactus (#31914) üzenetére


forguet
senior tag

Update: ramok rendben, videokártya lesz a gond, mert ha kiveszem, az integrált VGA vígan elműködik.
Olyan van, hogy az alaplapi PCI slot száll el? Már mielőtt elköltenék egy vagyont új videokártyára...

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#31916) elfelejtette válasza forguet (#31915) üzenetére


elfelejtette
veterán

Kicsi az esély rá. Nem tudsz kölcsön kérni egy másik vga-t?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#31917) forguet válasza elfelejtette (#31916) üzenetére


forguet
senior tag

De valszeg az lesz...
Még egy próba előtte, megpróbálom a sima PCI slotban működik-e.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#31918) SigmaW válasza Alfa164/TD (#31913) üzenetére


SigmaW
tag

Ne haragudj hogy ezt mondom, de ezek leselejtezett szerver lapok, nem hiába selejtezték őket, szórakozhatsz ventikkel, hogy elszívják onnan a levegőt, többet nem tudsz tenni, vagy másik chipset hűtés, stb, filléres dolgok, de valszeg nem sokat fognak javítani rajta, azért számolja le a memókat, mert ezeket nem szokták lekapcsolni, és szűkül a hiba opció, ha az elején leszámolja, tehát barkácsolásra fel, egy lézeres hőmérőre szükséged lesz :U

Rendszergizda :)

(#31919) SigmaW válasza forguet (#31917) üzenetére


SigmaW
tag

Sima PCI slotba szerintem ne rakd bele a 7870-et, mert semmi nem fog történni :D egy régi kártyával próbáld ki az X slotot, aztán akkor kiderül a lap a hibás-e, vagy a kártya, ha jobban akarod szűkíteni, 256bit-es kártyát keress, hogy leszívja a tápot is

Rendszergizda :)

(#31920) IstvánLászló válasza SigmaW (#31919) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Bocsánat hogy beleszólók a témába, de segíteni szeretnék és nem okoskodni.
Itt valami tévedés-történt és beidézném," Sima PCI slotba szerintem ne rakd bele a 7870-et, mert semmi nem fog történni", ezt nem értem most tévedés van biztosan.
A lényeg vga 7870 PCIEXPRESS csatoló felületű és nem tehetőbe a sima PCI slotba ez 100%, ezért meg sem próbáld.
A PCIEXPRESS slot, alaplapodnál lehetséges hiba, van hogy az alaplapi slot száll el, láttam már ilyet sajnos.
A lényeg egy másik vga-t, akár régebbit ajánlanám hogy kiderüljön hogy alaplpod hibája okozza a gondodat.
A tápot is érdemes megnézned, mert nem mondtad a típusát, simán lehet ludas és rengetek gondot is okoz.
Remélem ezzel segítettem valamit.
Üdv.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31921) SigmaW válasza IstvánLászló (#31920) üzenetére


SigmaW
tag

Igen, ugyanezt írtam más szavakkal, köszi hogy megerősítetted az állítást, így biztosan sikerül kiszűrni a problémát :R

Rendszergizda :)

(#31922) IstvánLászló válasza SigmaW (#31921) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Kedves kolléga köszönöm a válaszod és lényeg hogy nincsen félreértés.
Remélem én is hogy tudtam segíteni, szándékom csak ez és semmimás.
(#31923) Mia vicces?
Csak kérdezem.....
Üdv. :R

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31923) RedCactus válasza SigmaW (#31921) üzenetére


RedCactus
senior tag

:D

(#31924) Vakegérke válasza IstvánLászló (#31922) üzenetére


Vakegérke
veterán

"(#31923) Mia vicces?
Csak kérdezem....."

Talán nincs hozzászokva a kellemesen udvarias modorodhoz. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31925) IstvánLászló válasza Vakegérke (#31924) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia üdvözletem ezúton is. :) :R
Olvatam régebben a blogbejegyzésed és nekem tetszet.
A kérdésedre nem tudom a választ pontosan, de lehet hogy a kollégának jó kedve van, ez nem gond sőt őrülők ha tényleg így is van. :C
Üdv, István

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31926) RedCactus


RedCactus
senior tag

Akkor csak én láttam SigmaW válaszában az iróniát... - megbántani nem akartam senkit! :N

(#31927) forguet


forguet
senior tag

Köszi mindenkinek a válaszokat
Szal nem voltam precíz, nem sima PCI slot az, hanem PCIE csak nem 16x hanem 2x v vmi ilyesmi
De amúgy abban a slotban sem csinált semmit
A tápom XFX TS550, szerintem abban nincs hiba, de ma kipróbálom másik gépben is a VGA-t, meg egy másik VGA-t az én gépemben hogy biztosan jó legyen a diagnózis
Ha tényleg a VGA szállt el, megpróbálom megjavíttatni, nem szívesen vennék új karit a generációváltás előtt.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#31928) IstvánLászló válasza forguet (#31927) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Itt a Hsz-em (#31920) remélem láttad.
Köszönetet nem várok de szívesen segítek ha időm is engedi.

Üdv, István

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31929) forguet válasza IstvánLászló (#31928) üzenetére


forguet
senior tag

Szia! Igen, láttam, köszi.
Azóta kipróbáltam egy másik gépben is és ott is se kép se hang...tehát tényleg a VGA a hibás.
Megpróbálom megjavíttatni, hátha.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#31930) IstvánLászló válasza forguet (#31929) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A megjavíttatni lehet, igen húzós az ára, egy jó használt vga árába kerül biztosan mondom és tudom...
A vga mitől ment tönkre nem ártana tudnod 100%-ig, nehogy az új vga is ko legyen....
A döntés persze a tiéd...
Üdv. :) :K

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31931) forguet


forguet
senior tag

Csak gondoltam visszajelzek, hogy sikerült megjavítani az ASUS HD7870-est, mindenkinek csak ajánlani tudom don_peter szervizét

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#31932) IstvánLászló válasza forguet (#31931) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A javítás mit javítót rajta és emberi áron dolgozik, gondolom igen.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31933) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv. Adott egy régi pc, melynél a monitor win indulása közben standbyba kerül. Először azt hittem vmi képfrissítési probléma, de ez kizárva, próbáltam másik monitorral is, ugyanezt produkálja. Aztán később sikerült valahogy beindítani. De előfordul olyan szitu is, hogy 2-3 óra használat közben kerül készenlétbe. Normál időzített készenléti módot egyébként jól kezeli a monitor, viszont ez vmi hardverhibának tűnik számomra. Driver installal próbálkoztam, de nem lett jobb a helyzet. VGA probléma vagy tápegység lehet inkább?

[ Szerkesztve ]

(#31934) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Segítségeteket kérném Tdp vel kapcsolatban. :) :R
Alaplapom: Gigabyte GA-MA69VM-S2 és bios-f2 verzió a jelenleg is.
Kérdezném a cpu vrm tdp-je mennyi lehet?

Üdv, István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31935) Grolsch válasza gedikart (#31933) üzenetére


Grolsch
tag

Szia!

A kábel rendben van? Ha mozgatod, főleg a csatlakozók tövében, nem változik semmi? A tápegység nem csinál ilyet. Aktív vagy passzív hűtés van a kártyán? Ha aktív, a venti forog rendesen? Ha passzív heatpipe-os, nincs felpúposodva a borda, ami meghajlítja a nyákot?

Webshop: https://d-control.hu Facebook: https://www.facebook.com/DControl.hu

(#31936) net1973


net1973
csendes tag

Hy!
Nagy problémába ütköztem: Az MSI alaplapomon beállitottam egy usb key-t, viszont a pendrive elromlott, igy nem férek hozzá a gépemhez, és mielőtt elérne a BIOSig ez fogad:

CMOS elemkivétel és kisütés is megvolt, de nem orvosolták a dolgot.
Nagyon gyorsan életre kéne vernem a gépet.
Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#31937) IstvánLászló válasza net1973 (#31936) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia!
Beidézem kérdésed, "beállitottam egy usb key-t, viszont a pendrive elromlott, igy nem férek hozzá a gépemhez".
Az alaplapodban," BIOS CSIP", foglalatban van?
A lényeg a biosba írta az usb key a biztonsági belépő jelszót, nincs róla esetleg biztonsági másolatod.
Mert ennek hiányában sosem tudsz belépni,
Az én tudomásom szerint, "CMOS elemkivétel és kisütés", nem ér semmit mert a csipben van a program.
A lényeg ezt sosem felejti el, amíg jól működik.
Amit potosan tudok hogy itt a Ph-n vannak akik biós írással foglalkoznak és őket ajánlanám ha semmi nem sikerülne.
Sajna ennyit tudtam segíteni......
Üdv,

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31938) forguet válasza IstvánLászló (#31932) üzenetére


forguet
senior tag

Igen, nagyon jó áron javított.
Hogy mit javított, az pedig itt le van írva.

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#31939) IstvánLászló válasza forguet (#31938) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia üdvözletem ezúton is. :) :R
Köszönöm a kedvességedet.
A gondolatot is gondoltál is rám és inót kaphattam tőled szervizes szempontból.
Örülök hogy géped ismét jól működik.
Üdv. :)

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31940) cs3m3g3


cs3m3g3
újonc

Sziasztok a szokásos segítségért írok.

A számítógépem nagyobb teljesítményű játékoknál (amikhez kellene egy kis kraft leáll, majd újraindítja magát, mintha mi sem történt volna. Ez azért igazán furcsa mivel R9-390x-es vidikarim van STRIX fajtából és i7-6700K processzorom van, Szóval elméletileg mindent simán bírnia kellene. Már az itteni emberek több segítségét is megfogadtam, mint például benchmarkok futtatása vagy memória diagnosztika és amit még írtak nekem. De igazából ezek közül egyik sem mutatott hibát vagy valami jelet arra, hogy hibás lenne valami. Na most nem hinném ,hogy a hűtéssel lenne a baj, azt semi hinném, hogy a táppal mivel 700-as, és ugyancsak nem hinném, hogy a processzorral lenne a baj. Nem igazán tudom mitévő legyek. Már több fórumot is átbogarásztam, de sehol sem találtam igazán választ erre a problémára...... Szóval ha lehetséges és tudtok nekem segíteni, Akkor kérlek benneteket segítsetek.

(#31941) CoolMan válasza cs3m3g3 (#31940) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Az a baj, hogy hinni nem itt kell. Múltkor is javasoltam egy csere táppal (kölcsön kell kérni egy megbízhatót az, hogy 700 wattos semmit nem jelent) való tesztelést máskülönben nem fog kiderülni, hogy jó-e. Mondtam, hogy vedd ki a memória modulokat és egyesével kell tesztelni mivel csere modulod nincsen. Érdemes másik VGA-val is tesztelni ha minden más jó.
A hőmérsékletet ezzel kellene megnézni HWiNFO vagy az aidával.
Amennyiben nincs csere alkatrész tesztelni akkor senki nem mondja meg, hogy konkrétan mi a baja a gépednek. Esetleg ha garanciás akkor irány a szerviz.

[ Szerkesztve ]

(#31942) rumkola válasza cs3m3g3 (#31940) üzenetére


rumkola
veterán

táp

(#31943) csabbymtc


csabbymtc
tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm hozott egy gépet, hogy nézzem már meg, mi lehet vele.
A tünetek:
Bekapcsolom, betölt a win7, minden príma. Használom pár percig, aztán egyszer csak nem érzékeli a billentyű leütéseket. Ekkor az egér még működik, de 1-2 percen belül már azt se érzékeli, és innentől semmire nem reagál, csak az 5mp power gombra...

Találkozott már valaki hasonlóval? Mi lehet a gond?

(Egyébként nem egy új gép, Sempron 3200+, ASRock ALiveNf6G-VSTA, integrált VGA, 2GB DDRII 533MHz, 250GB Samsung SATA HDD)

(#31944) IstvánLászló válasza csabbymtc (#31943) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Másik billentyűzettel is próbáltad?
A bios-ba beenged és be is tudsz-lépni?
Először ezt nézzed is meg.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31945) csabbymtc válasza IstvánLászló (#31944) üzenetére


csabbymtc
tag

Igen, próbáltam másik billentyűzettel is, PS/2 és USB is, ugyanaz a helyzet.
Igen, BIOS beenged.
Közben olvasgattam egy kicsit... Okozhatja az problémát az, hogy ehhez az alaplaphoz, és ehhez a chipset-hez (nForce 430) nincs win7 driver, csak vista?

(#31946) IstvánLászló válasza csabbymtc (#31945) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

"Ehhez az alaplaphoz, és ehhez a chipset-hez (nForce 430) nincs win7 driver, csak vista?"
Biztos hogy nincsen driver csak kérdezem?
Üdv. :)

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31947) csabbymtc válasza IstvánLászló (#31946) üzenetére


csabbymtc
tag

Néztem az ASRock oldalát, ott nem volt, aztán néztem az nVidia oldalát is, ott se volt.
De ha mégis lenne, és te tudsz olyan helyet, ahonnan beszerezhető, megköszönném, ha megosztanád velem.

(#31948) Vakegérke válasza csabbymtc (#31947) üzenetére


Vakegérke
veterán

A Win7 a Vista drivert is elfogadja általában. Próbáld ki.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31949) IstvánLászló válasza Vakegérke (#31948) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! Vakegérke
Köszönöm hogy besegítettél.
Az időjárás kabaré nálunk szélvihar tombol és kimenni sétálni levegőzni nincs kedvem.
Kérdezem kicsit off lesz elnézést kérek, nálatok is ilyen barátságtalan az időjárás.
Üdv, István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#31950) csabbymtc válasza Vakegérke (#31948) üzenetére


csabbymtc
tag

Igen, de a gond az, hogy mire eljutnék odáig, hogy letöltsem, vagy telepítsem, addigra a billentyű és az egér újra megszűnik létezni. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.