Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) berzebub válasza khes (#30546) üzenetére


berzebub
aktív tag

Próbáld Minitool partition wizard-dal, én évek óta ezt használom. Ha rendszert klónozol figyelni kell, hogy az összes particiót ami a rendszerhez kapcsolódik is klónozni kell( a win 10 azt hiszem 2 pár száz megás partíciót is létrehoz). Illetve ajánlatos az egész disket klónozni :K

[ Szerkesztve ]

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#30552) Muerte68


Muerte68
addikt

Hello olyan problémám van hogy a gép első bekapcsoláskor mindenféle hibát jelez leáll az intéző böngésző steam stb.van hogy kék halál vagy csak újra indul.ezt két három alkalommal megcsinálja utána megy gond nélkül.ha egyszer beindult utána már újra indításnál sincs semmi baj.ez mi lehet??ram-ot már cseréltem benne újjak.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#30553) Repsol600 válasza Muerte68 (#30552) üzenetére


Repsol600
addikt

Win újratelepítés volt?

(#30554) huntenseN


huntenseN
tag

Sziasztok,

A problémám a következő egy teljesen új géppel:
Terhelés alatt (játék) fagy, és a monitoron függőleges szürke és fekete csíkok jelennek meg.

A konfig:
Gigabyte 990fx-ud3p
fx-8350 gyári hűtővel (max hőmérséklet 70°)
16GB kingston hyperx fury 1600mhz
Gigabyte GTX 970
FSP Hyper 600W

Sajnos nincs rá mód, hogy más alkatrészekkel kipróbáljam.
Mi lehet a hiba?

(#30555) Repsol600 válasza huntenseN (#30554) üzenetére


Repsol600
addikt

Leírtak alapján én vga-ra tippelek.
Esetleg próbáld ki, hogy visszaveszel az órajelből pl MSI Afterburnerrel. Ritkán előfordul, hogy a vga nem bírja a gyári az órajeleket. Ha ugyan ez a hiba akkor gari.

(#30556) Muerte68 válasza Repsol600 (#30553) üzenetére


Muerte68
addikt

Igen regis Windows 7

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#30557) speeedyyy


speeedyyy
tag

Sziasztok!

Új alaplapot és procit tettem a gépembe. Miután bekapcsolom felpörög, de nem ad képet. A táp ciripelő hangot ad ki. 0 perces FSP Hyper 600 szóval nem ezzel lesz a gond.

HELP PLEASE!

(#30558) Balathruin válasza speeedyyy (#30557) üzenetére


Balathruin
veterán

Pont, hogy 0 percesen is lehet halott.

(#30559) Godimodi


Godimodi
tag

Erre van valakinek valami ötlete esetleg?

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#30560) Vakegérke válasza Godimodi (#30559) üzenetére


Vakegérke
veterán

A BIOS-ban a "wake on" lehetőségek tiltva vannak? Az energiagazdálkodási lehetőségekben a speciális beállításokat is érdemes megnézni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30561) speeedyyy válasza Balathruin (#30558) üzenetére


speeedyyy
tag

Most kipróbáltam egy Bluestorm II -vel, de nem jó.

(#30562) Godimodi válasza Vakegérke (#30560) üzenetére


Godimodi
tag

Az energiagazdálkodásnál kikapcsoltam ezt a funkciót,köszi a segítséget. :R
Viszont most kb 1 órája elkezdett egy teljesen másik dolgot csinálni.Ha használom a Spotify-t és nyitva van mondjuk 2-3 lap Chromeban és épp frissítek (pl facebook,index etc.) akkor a zene néha egyszerűen akad.Van hogy pár röccenés van,van hogy mondjuk 2-5 másodpercig.Nem úgy ,mint mikor nincs net és beakad,pufferel,majd tovább,hanem kb századmásodpercenként akad meg és ilyen borzasztó zaj lesz belőle.Feladatkezelőben néztem,se a proci,se a memória,se a merevlemez kihasználtsága nem éri el ilyenkor a 100%-ot.Win 8.1 64bit-em van,logolja egy grafikonon a CPU usage,egyéb dolgokat,de amikor beakad és átváltok,akkor egy alig látható csúcs látszik csak,semmi durva igénybevétel.
Ezt vajon mi okozhatja? :F
(AsRock B85M,i3-4130,4GB ddr3 Kingston 1333MhZ,500GB Seagate Sata,GTX660,Gigabyte 460W táp)

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#30563) Vakegérke válasza Godimodi (#30562) üzenetére


Vakegérke
veterán

Először is szívesen. :)

Amondó volnék, hogy a hangkártyád beállításait nézd át, esetleg szedd le, és tedd újra a driver-ját. Vagyis a lehető legfrissebbet.
Ha butaságot beszélek, majd kijavít valaki, aki jobban ért hozzá.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30564) dannyl


dannyl
addikt

Mi lehet a baj? Régi gépből SSD-t kivettem, bele egy új gépbe. Régi gépben volt egy lassú vinyó, azt kivettem, és tettem a helyére egy új HDD-t. A régi vinyó D és E meghajtó voltak, az új D lett (csak 1 partíció van). Most semmit nem tudok telepíteni, mert minden telepítő az F-re akar telepíteni vagy temp-elni, és a hibaüzivel be is zárulnak. A meglévő HDD-t nem tudom E-re nevezni, mert nem engedi valami hibával. Egy sima USB drivert se tudok feltenni. Tudom, hogy a legjobb lenne egy win reinstall, de ez most nem megoldható, mert szülőknél van a gép, és távgyógyítanék épp. Köszi előre is.

(#30565) Godimodi válasza Vakegérke (#30563) üzenetére


Godimodi
tag

Belenéztem az Assetto Corsába és az LFSbe.Assettoban üres pályán 120 helyett 45 FPS-em van.LFS-ben 18 ellenféllel 2-300 helyett 40.Nem igazán értem,valami nem kerek.Maga a hang egyébként jó,inkább a kraft hiányzik. :(

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#30566) Vakegérke válasza Godimodi (#30565) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez nekem már magas. Várd meg a gurukat. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30567) dannyl válasza dannyl (#30564) üzenetére


dannyl
addikt

Megoldódott, köszönöm!

(#30568) Roland76


Roland76
tag

Sziasztok!

A héten ruháztam be egy komplett új gépre és eddig nem éppen őszinte a mosolyom vele kapcsolatban. Azzal kezdem, hogy alapból a táp alul lett méretezve, ezért a másik gépemből lett átrakva egy FSP HEXA 500W az alábbi főbb részegységeket tartalmazó konfigba:

Alaplap: ASROCK B150M Pro4
Processzor: INTEL Core i5-6500
Memória: CORSAIR 8GB Vengeance LPX DDR4 2666MHz
VGA: ASUS STRIX-R9390-DC3OC-8GD5

Eddig az összes gépem én raktam össze, most összeszerelést kértem - elvileg teszteléssel, bár ez nem tudom mi jelent, de sejtem. Itthon telepítés után rögtön tesztelem is volna, természetesen 'A' kategóriás játékokkal, de kb 20-30 mp-ben belül fagyott a gép. (kép megakad, hang kiakad). Kicseréltem a tápot a fent említettre, akkor már némileg jobb volt a helyzet, pl a Dying Light ment vagy 1 órát is.
Időközben a win 8-1-t is lecseréltem win 10-re hátha... A Watch Dogs ezek után már ment először 1, majd 2.5 órát fagyás nélkül. Viszont most kilépésnél kaptam egy kék halált. (már vagy 6 éve nem láttam, nem is tudtam, hogy van a Win 8/10-ben ilyen képernyő még)
Én továbbra is a tápra gyanakodnék, s igazság szerint be is fogok ruházni egy FSP Raider-re kedden, de jó lenne biztosra menni.

Valakinek ötlete esetleg?

(#30569) hawrlantb


hawrlantb
tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy adott egy Asrock FM2A75M Pro4+ alaplap, ami kb 2-3 hét múlva lesz 2 éves. Na mármost az a gondom, hogy szerintem hibás. Amikor kapcsolom be 3-at sípol. Lekötöttem róla billentyűzetet stbstb de semmi. Vettem bele új RAM-ot hátha az a baj de csak sípol tovább. Csak úgy kapcsol be, hogy folyamatosan resetelgetem, aztán egyszer csak elindul.
A probléma valójában ott kezdődik, hogy a lapnak mindjárt lejár a garija. Az unokatestverek.com nevű, híres neves oldalon vettem annó, akiket egy fél nap nyomozás után el tudtam érni. Azt mondták, hogy persze intézik meg minden csak küldjem fel nekik minden cókmókjával együtt, mint például a processzor foglalat védő kis műanyag lapka....
Mondanom sem kell, hogy az már a világban nincs meg.
Mit tanácsoltok? Esetleg hol tudnék ilyet szerezni?
Köszönöm

(#30570) Roland76 válasza hawrlantb (#30569) üzenetére


Roland76
tag

Minden sípszónak megvan a jelentése. Fejből sajnos nem vágom, de nekem memória hiba rémlik. Utána kellene keresni. Szerintem nem alaplap gond lesz ott. Volt hasonló újraindítgatással bootoló gépem, ott egy alapos takarítás, kontakt tisztítás megoldott mindent.

(#30571) TB válasza Roland76 (#30568) üzenetére


TB
tag

Szia!
Nem vagyok egy nagy szaki,de ezt már a másik topicban is megakartam írni!
Nem vagyok a túlméretezett tápok híve,de sajnos véleményem szerint az eredetileg vásárolt tápodat valóban alulméretezted.Már nem emlékszem a pontos típusára és méretére,de akkor megnéztem és az a baj,hogy azt az infót találtam FSP Hexa 500 tápról,hogy a 12V-os ágán összesen 408W -ot tud leadni.
Na már most ha ilyen a Hexa tápod,akkor az alig több,mint amit lecseréltél. Ha jól emlékszem 40-50 W a különbség.Én csak erre tudok gondolni!

(#30572) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

adott:
B85M-D3H alaplap
GTX960 vga
i5-4440 cpu
gép
egy éve folyamatosan üzemel semmi baj nem volt még tegnap este sem, de reggel bekapcsoláskor folyamatosan rövideket sípol be sem kapcsol csak felpörög és utána leáll.
Mi lehet a baj? Nagyos sok rövid sipolás (tititititititititi) nem lehet megszámolni biztosan 30 felett van.

F.K.T.

(#30573) Vakegérke válasza psg5 (#30572) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valószínűleg tápellátás probléma.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30574) psg5 válasza Vakegérke (#30573) üzenetére


psg5
veterán

Az azt jelenti, hogy a tápnak vége vagy vezetékekkel lett valami?

F.K.T.

(#30575) Vakegérke válasza psg5 (#30574) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lehet, hogy a lapba csatlakozó 20+4-es kábel meglazult, az is lehet, hogy a táp belseje tele van porral.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30576) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok!
Megérkezett az új konfigom (2x4GB DDR4 2133MHz, i5-6500, GIGABYTE GA-B150M-D3H ) és az összerakás után adódott némi probléma.
Windows 7 telepítés után jöttek volna a driverek, de a gyári lemezt nem kedvelte a dvd olvasóm. Gondolom, hogy a lemez volt a hibás, mert előtte ugye a windows is felment és teszteltem másik dvd-vel. Egy másik gépen felmásoltam pendrive-ra a drivereket, arról szerettem volna telepíteni, de az USB nem ismerte fel, mert lehet, hogy az új B150-es chipsetet nem ismeri a Win7? Internet sem volt még, mert ugye azt sem tudtam installálni. Vizion kolléga volt olyan rendes és ügyes, ubuntu segítségével megoldotta a problémámat, de ebben a szituban mit lehetett volna csinálni? Hallottatok már ilyenről?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#30577) Roland76 válasza TB (#30571) üzenetére


Roland76
tag

Köszi a választ!

Én se szoktam túl nagy tápokat preferálni, bár a boltban egyenesen minimum 700-as Hypert javasoltak...
Tegnap este lefuttattam egy Memtest-et, az nem dobott hibát. Csináltam 1 órás AIDA64 stresstestet, az is kifogástalanul lement. Ezekkel csak a memóriahibát és a memóriakezelést akartam kizárni. Nem hinném, hogy ezzel lenne a gond.
A VGA kártyát csak remélni tudom, hogy jó, mert este pl 2 óra FarCry4 során kifogástalanul működött.
No mindegy, megkapja kedden a nagyobb tápot és majd meglátjuk.

Szerinted a kinézett FSP Raider 550 jó lesz?

(#30578) RVR400 válasza scabi78 (#30576) üzenetére


RVR400
veterán

Az USB3-as portba dugtad a pent, alapból meg a W7-ben nincs hozzá driver, tehát a sima USB2-be dugva ment volna a pendrive.

(#30579) scabi78 válasza RVR400 (#30578) üzenetére


scabi78
senior tag

Logikusnak tűnik amit írsz, de úgy rémlik, mintha néztük volna. :F

Tiszta Windows, rendes ház!

(#30580) wrongduke


wrongduke
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy járt-e már valaki így, hogy:
Észere vettem, hogy mostanában elmaradnak a napi windows frissítések, így megnézem őket. Mikor megpróbálom megnézni az explorer megdöglik és újra indul. Hát mik vannak. Újra próbálom, ugyan ez.

Felugrik a win10-es reklám, megelégeltem, kilőttem feladatkezelőben, neten megkerestem melyik frissítés az, teszek egy újabb próbát a frissítésekkel és láss csodát működött.

Újraindítottam a gépet, hogy akkor telepítsem a 62 frissítést és az explorer megint rosszalkodik. Google azt mondta, hogy a videokártya driverrel kapcsolatos a dolog, ezért a windows mappából másoljam át a system32 mappába az explorer.exe-t és jó lesz.
Viszont, nekem ott már van egy explorerem, csak kissebb mint a windows mappában. Ha a windows mappából indítom akkor minden tökéletesen megy, de ha a system32-ből, akkor összeomlik. Sajnos semmilyen módon nem engedi a másolás felülírást, még úgy sem, hogy az explorer nem fut. Ezért most egy linux-ról fogom megcsinálni.

A kérdésem az, hogy ez megoldhatja a problémámat vagy újakat hoz létre? (biztonsági mentés készítve)

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#30581) berzebub válasza Roland76 (#30577) üzenetére


berzebub
aktív tag

Win 10es kékhalál oka lehet driver probléma is. Win 10 et 8.1-ről upgradelted vagy tiszta telepítés volt?

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#30582) TB válasza Roland76 (#30577) üzenetére


TB
tag

Szerintem annak már bőven elégnek kell lennie!ha jól látom az már 500W -ot is le tud adni a 12V-os ágán.
A te konfigod olyan 400W körül fogyaszt maxon. A Hexa 500 szerintem ezért határeset hozzá,mivel az ugye elvileg csak 408W-ot tud leadni,hiába az 500W összteljesítmény.De én azért megkérdezném a milyen tápot vegyek topicban a dolgot.

(#30583) Roland76 válasza berzebub (#30581) üzenetére


Roland76
tag

Abszolút tiszta rendszerek próbáltam, minimális telepítésekkel. Még új a gép és nem "laktam be". Tesztelem, mert valami nem oké és keresem az okát. Win 8.1 is hasonló jelenséget produkált.

TB: Igen, közben én is megnéztem és 504 W-t ír a Raiderre, 42A-rel,és egy érték van feltüntetve, míg a Hexa-nál 406 W és két 2x18A. Gondolom ez jelenti, hogy 1 vagy 2 ágas.
Megfogadom a tanácsod és rákérdezek a tápos topicban. Köszi!

(#30584) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Acer 5763Z Laptopom bekapcsolom felpörög a ventilátor és kikapcsol nem jelenik meg a képernyőn semmi. Mi lehet a baja alaplap?

Üdv SRicsi

(#30585) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

Lan csatlakozónál mind a két led villágit ha be van dugva a táp. Elötte már coltak tünetek teljessen megfagyott és igen lassú lett majd már be sem kapcsolt

Üdv SRicsi

(#30586) psg5 válasza Vakegérke (#30575) üzenetére


psg5
veterán

Köszi úgy néz ki por volt.

F.K.T.

(#30587) Vakegérke válasza psg5 (#30586) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szívesen. Használd egészséggel a gépedet. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30588) rdanii13


rdanii13
tag

Sziasztok! Az elmúlt napokban elkezdett furán működni a gépem. Pittyegett, hogy Jack csatlakozó kihúzva, bedugva, kihúzva de csak bekapcsolas után párszor, Mozilla feltűnően sokszor lefagyott (valami Shockwawe leállt szöveggel), amikor Steamből indítottam a Cs:GO-t fekete kep volt (csak az egeret láttam), újra indítottam utána ugyanez de 15-20mp után elindult. Na ma ugyanez volt, viszont apu ideakart ülni(farmozni :D ) és amikor jöttem be mondta hogy nem reagál semmire a gép, újra inditottam es a betöltő képnél megállt és csak töltött.. Megint újraindítottam (hogy csinalok ccleaner tisztitast, töredezettség mentesítést) de megint csak töltött, oké várok.. Egyszercsak fekete kép, 2-3perc megjelenik az egér, 2-3perc megjelenik a tálca és a háttér( hiányosan), nem sorolnám igazából tovább a lényeg hogy bekapcsolt de olyan lassu, hogy ilyen mégegy a világon nincsen. A legelső számítógép gyorsabb. Mivel sajna még nincs birtokomban semmilyen windows, újra rakni nem tudtam. Kérdésem az lenne, hogy ha nem Windows hiba, akkor melyik hardver lehet a hibás? (Vinyó 1 hete még 100/100 volt)
Asrock z68 pro3 gen3
Intel Pentium g860 3ghz
Gigabyte hd7750 1gb ddr5
Kingmax 4gb 1333mhz.
Utólag annyi hogy 1-2havonta portalanítom, melegedéssel sosem volt gond.

(#30589) rdanii13 válasza rdanii13 (#30588) üzenetére


rdanii13
tag

Jaaa és Winfos10 a rendszer.

(#30590) rdanii13 válasza rdanii13 (#30589) üzenetére


rdanii13
tag

Rendszerprobléma volt... Nem gondoltam volna, hogy csak ennyi a hiba. De legalább már ezt is tudom, hogy létezik ilyen. :D

(#30591) GEIL válasza rdanii13 (#30590) üzenetére


GEIL
addikt

szia !

Nekem tegnap (2015.11.01.)-jén egy need 4 speed MW-ből való kilépés után nem reagált semmire a gép...az asztal csak látszólag volt ott...ikonokra nem lehetett indítani....restart...win logó után csak full fekete kép és a fehér nyíl középen....nem ment tovább........lényeg a lényeg...csökkentett módban indult csak el, vga driver radírozás....visszaállás 1 héttel korábbra....akkor sikerült elindulni a normál módban is.....vga driver "tiszta telepítés"...most működik...(kop-kop).....érdekes hogy ez a november 1-2 betett pár gépnek..és mindegyik lassult, meg fagyott...és a fekete képernyős hiba.... :U :(( :((( nekem ez "win7 prof 64 bit sp1"-on volt

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#30592) rdanii13 válasza GEIL (#30591) üzenetére


rdanii13
tag

Igen azt el is felejtettem, hogy a régi nagyon utált hiba is előjött, hogy az AMD illesztő bigyó leállt... De most hála az égnek hardverhez képest olyan mint a villám :D

(#30593) net1973 válasza net1973 (#30507) üzenetére


net1973
csendes tag

Hy!
Update: Ki lett cserélve a táp egy Chieftech ctg 550W-osra, de a probléma nem múlt el. Mostmár előfordul, hogy bekapcsolom a gépet és se kép se hang, csak hallom, hogy forognak a ventillátorok, világít a hdd és a power led. Ötletek? Most vettem észre, hogy BIOS-ban is megfagy.

[ Szerkesztve ]

(#30595) Beca1990


Beca1990
senior tag

Sziasztok
Adott egy alap konfig: (minden alkatrész kb fél éves)

Asrock H61M-IDE alaplap
CSX 1GB DDR3 1066Mhz CSXO-D3-LO-1066 x 2
Intel Celeron G1610 processzor

A probléma az hogy bekapcsolás után eltérő időközönként újraindul..
Akár Windowsban, akár BIOS-ban vagyok akkor is. (Tehát memtest-et sem tudok futattni...)

Táp-ra gyanakodtam, de azt ma cseréltem, és csodálkozva tapasztaltam hogy a probléma ugyanúgy fenáll...
Valakinek ötlet? :F :F :F

[ Szerkesztve ]

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#30596) CoolMan válasza Beca1990 (#30595) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Próbáld egyesével a ramokat.

(#30597) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Sziasztok! Gondoltam átirom ide ebbe a Topikba is problémám, hátha majd itt gyorsabban kapok választ/segitséget igy majd.
Mivel a múltkor még nem irtam le, illtve nem mellékeltem Képekkel a problémámat, ezért most kicsit bővebben kifejtve, előröl leirom, Malware barátom megkért rá ráadásul személyesen, hogy mostmár járjunk a végére ennek a dolognak végre hogy mi is lehet ez az egész , ami most folyik a gépemmel egy jó ideje már.
-Nos a problémám ugye - változatlanul, mint ahogyan azt régebben is leirtam, Kevés FPS-em, il. akadásaim vannak egy-két játékban. Egy-két rádadásul olyan játékban, amelyekkel még pár hónappal ezelőtt semmi gond nem volt.
A Játékok pedig a következőek - ezeket szintén irtam nem régen: Battlefield 3-4, Plants vs. Zombies GW, PAYDAY 2, Far Cry 3, És a Call of Duty Black Ops II, Modern Warfare 3. Ezek azok a játékok amiken én játszani szoktam - akarom mondani játszanék - csak éppen nem tudok, mivel egyszerüen "elromlottak"! :F
Azóta, már 5x, azaz ÖTSZÖR Volt a szgép szervizbe téve, rendszeres teszteken vitték át, új kábelezést is kapott az ott általuk elmesélt "tesztek során" ráadásul mint kiderült szar volt a Tápja is ezért azt is kapott egy újat, most 500W-os van benne, azóta is tökéletes nem fagy, viszont még mindig kevés FPS-em van, és random beszaggatásaim a játékban. Ezt a szaggatást úgy kell elképzelni, hogyha még neadjisten jól is fut éppen a játék, akkor egyszercsak megakad a kép 1-3 között másodpercre, és eköüzben a hang is folyamatosan ismétlődik. Ilyenkor annyit vettem én észre hogy mikor ez az akadás bejön akkor a CPU-GPU Használat le is esik 0%-ra, és csak azután áll vissza normális kerékvágásba, miután a szaggatásak vége.
Tudom lehet hogy ez most igy egyszerre soknak tünik de higgyétek el, hogy egyszerüen szeretnék végre a végér járni, hogy mégis miafészkesfene van a gépemmel. Mert a Windows-ba tökéletes, semmi lassúság, vagy bármi, sőt még a régebbi játékokkal sincsen semmi - és ezekkel sem volt régen. Semmi!
Szóval a szervizben BIOS Resetet is véghezvittek, pasztáztak is, Ram-ot is kapott +2GB-ot, Windows mindig újra tették, sose ért az se szart sem, kitisztitották olyanra mintha ma vettem volna úgy néz ki belülről olyan tiszta lett, szóval én egyszerüen nem tudom elképzelni hogy mit nem próbáltak még meg egyáltalán, szerintem nincs semmi egyszerüen :W :(

Pár napja csináltam néhány AIDA64-es tesztet kérésre, ezért ide is berakom hogy tiis tudjátok elemezni, hátha láttok valamit!








Előre is Köszönöm a tippeket! Ha pedig bármit tudtok segiteni akár Privátban is, azokat is szivesen fogadom.
Amiket még próbáltam: RAM-Okat teszteltem, VGA Driver-ből próbáltam régebbit-újabbat is egyaránt, ki vettem vissza raktam dolgot próbáltam mindennel, Belső tisztitás itthon is volt - mindez eredménytelenül. :( :F

[ Szerkesztve ]

(#30598) Beca1990 válasza CoolMan (#30596) üzenetére


Beca1990
senior tag

ez is megtörtént.. a probléma ugyanúgy fennáll.
mit küldjek vissza gariba? :F

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#30599) #10726912 válasza net1973 (#30593) üzenetére


#10726912
törölt tag

Miért vettél új tápegységet? Szereztél másik tápegységet próba erejéig, és azzal jó volt? Ha nem, akkor felesleges volt a vásárlás... :U
Módszeresen teszteld a géped. Szerezz csere alkatrészeket, húzz le mindent az alaplapról, csak egy darab RAM, rendszerindító hdd vagy ssd, vga, tápegység, cpu maradjon.Indítsd így többször is, ha nem jó, cseréld a memóriát, ha nem jó, cseréld a vga-t, stb. Ne dugj rá se egeret, se billentyűt, se hangeszközt. Csinálj BIOS resetet. Ne legyen semmi tuningolva. Szűkítsd le cserélgetéssel alaplap-cpu párosra a hiba lehetőségeket. Ha eddig eljutsz, akkor alaplap csere (előtte szervizben nézesd meg).
U.i: alaplapi elemet is nézd meg, nincs e lemerülve.
Norbi095HUN: A 104 fok kissé sok, de reméljük csak az érzékelő hibádzik. Minden esetre próbálj hűteni jobban. A BIOS-ban nézz körül, keress energia takarékoskodással kapcsolatos beállításokat, és ha van valahol, azt kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

(#30600) #10726912 válasza Beca1990 (#30598) üzenetére


#10726912
törölt tag

Beca1990 Ne vásárolj tesztelés nélkül semmit.
Teszteld a hardvereket egyesével, szerezz csere alkatrészeket próba erejéig. Csak a rendszer futtatáshoz kellő hardvereket hagyd az alaplapra dugva. Egyszerre egy memória legyen az alaplapon, aztán csere, vga-t cseréld, rendszertárolót cseréld (indítsd USB-portról), ha ezek megvannak (tápegységet cseréltél), akkor marad a CPU-alaplap páros hiba lehetőségként. Nézd meg, nem e melegszik túl valami. Illetve ott van az újra telepítés lehetősége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.