Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29251) Asanto


Asanto
tag

Sziasztok!

Kérlek adjatok tippeket, mi lehet a probléma az egyik számítógépünkkel.
Config: Asrock P5B-DE, 4x1GB Kingmax 800 mhz DDR2, gigabyte HD4850 512 mb, Kingston V300 120 GB SSD, Chieftec CTG-450-80P.

A legelső előzmény az volt hogy kimerevedett a windows, csak power gombbal sikerült kikapcsolni.
Ezután csak odáig jutott, hogy gondolkozott hogy betöltse az op. rendszert az ssd-ről (semmi boot failure, semmi kiírás). Beraktam a saját gépemből az ssd-met, azzal is ugyanez volt, pedig másik sata slottal is próbálkoztam mindkettőnél.

Elkezdtem kiszedni a ramokat először párban. Volt hogy be se kapcsolt már a monitor, de volt hogy már eljutott odáig hogy kiválaszthattam, normál módon, csökkentettben, vagy javított módban induljon. Kezdtem reménykedni, hátha ram lesz, vagy ramslot. Először normál módban próbáltam de azonnal újraindult. A javított módnál elkezdett tölteni és megfagyott (windows képig itt se jutottam). Azóta az elvileg jó rampárosításnál se kapcsol már be a képernyő.

Én alaplapra tippelnék, abból sajna nincs tartalék tesztre.

Ti mire gondoltok? Mi lehet még?

[ Szerkesztve ]

(#29252) Asanto válasza Asanto (#29251) üzenetére


Asanto
tag

Új fejlemény!
Ez a hibaüzenet fogadott, hiába nyomtam bármit, semmi nem történt. Következő bekapcsolás óta megint nem kapok már képet se.

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#29253) BerGeri


BerGeri
tag

Sziasztok. Az a gondom van, hogy a jatekok szaggatnak, grafikai beállítástól függetlenül. 6Gb RAM, gtx660, intel q9450. Far cry4, gta5, stb. Hiaba allitom minre akkor is ugyanazok az aprobb kepszaggatasok vannak idokozonkent, mint highon. Tudnatok segitseget, ötleteket adni? Talán gyenge a procihűtés?

(#29254) errorcode06 válasza errorcode06 (#29108) üzenetére


errorcode06
őstag

Közben esetleg valaki erre tudna valamit mondani?

Ramcsere volt. Hol az egyik, hol a másik volt benne de semmi változás.
Ha a proci tápját lehúztam és úgy próbáltam sem történt semmi. Ram nélkül is indítottam de szintén nem történt semmi.
Piezzo nem ad hangot egy esetben sem (lehet hogy az a rossz? bár mindkettőt kipróbáltam)

Bios reset volt, semmi változás.

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#29255) snecy20 válasza BerGeri (#29253) üzenetére


snecy20
veterán

Ezeknek a játékoknak már kevés a gép, főleg a proci.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#29256) mouzrr válasza mouzrr (#29079) üzenetére


mouzrr
őstag

Valaki erre? Több éve van ez így a gépemmel, hogy tök random lefagy, akár ha hagyom állni, akár ha játszom, akár ha böngészek. Többször pasztáztam már át a videókártyát és a processzort, a ramokat megcseréltem, beszereztem új tápot(XFX Pro450w), új HDD-t, új SATA kábeleket(nem is egyszer).
Nagyon idegesítő ez a fagyogatás és az évek során nem sikerült rájönnöm hogy mi okozza. Valaki tudna segíteni hogy miket kéne még megnéznem? :R

(#29257) heindrich95


heindrich95
csendes tag

Sziasztok! Napokban jött elő a probléma: VGA behelyezve PCI slotba, terhelem több órán át,játszom stb. max41fok.
Másnap reggel mikor indítom a gépet pittyen egyet a gép pörög a hdd indul minden de a monitor nem akar bekapcsolni. (a monitor működik). Integrált vga-val minden megy. (Bios resetelve úgy sem indul).
Van amikor berakom a videókártyát egy pár percig ad képet majd kikapcsol ugyan úgy a monitor.
ha kiveszem a kártyát akkor ugyan úgy tökéletesen indul a gép. Ha valaki találkozott valami hasonlóval és tud valami okosságot mondani az ne tartsa magában ;)

(#29258) RVR400 válasza heindrich95 (#29257) üzenetére


RVR400
veterán

Szerintem Te is rájöttél már, hogy a VGA kártyád a hibás, nem? :U

(#29259) q1w21


q1w21
csendes tag

Sziasztok
A számítógépem bekapcsoláskor nem mindig a VGA-val ad jelet a monitornak, gyakran előfordul, hogy a processzorba beépített IGP-vel indul a gép. A monitor egy HDMI kábellal van csatlakoztatva a VGA-hoz. Amikor bekapcsoláskor a monitor nem kap jelet, a HDMI kábelt a VGA-ból átdugom az alaplapba és innen tudom, hogy az IGP-vel indult a gép mert így már kap jelet a monitor. Azt akarom, hogy a gépem mindig a VGA-val induljon mert ha VGA van a gépben akkor így kellene normálisan működnie. Érintkezési hibára gyanakodtam, de hiába mozgatom a VGA-t, hiába szedtem ki és raktam vissza. Gondolom tápot is kap a VGA mert a ledjei mindig világítanak.

HÁZ: CORSAIR Carbide Series 200R Fekete CC9011023-WW
TÁP: FSP Raider 550
ALAPLAP: ASROCK B85M Pro4
PROCESSZOR: INTEL Core i5-4440 3.10GHz 1150 BOX
HŰTŐ: DEEPCOOL GAMMAXX 300
RAM: CRUCIAL 8GB Ballistix Sport DDR3 1600MHz CL9 KIT BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU
VGA: MSI GTX 960 GAMING 2G PCIE
SSD: Intel 520 120GB
HDD: WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
MONITOR: LG 22MP55HQ-P
HDMI KÁBEL: LOGILINK HDMI Összekötő Fekete 3m CH0038
OPRENDSZER: win7 prof 64bit

A bios verziója 2.10 UEFI
A bioszban az advanced > chipsetconfiguration > primary graphics adapternél - PCI Express van beállítva

A gép újraindításakor mindig ugyanazzal indul újra a gép. Tehát ha bekapcsoláskor a VGA indult el, akkor újraindításkor is a VGA indul, ha pedig az IGP indult el a gép bekapcsolásakor, akkor az újraindításkor is az IGP indul. Viszont ha a gépet lelállítom és ismét bekapcsolom, akkor kiszámíthatatlan, hogy melyik fog indulni, a VGA vagy az IGP. A HDMI kábel mindig a VGA-ba van bedugva mert azt szeretném, hogy mindig a VGA-val induljon a gép.

(#29260) snecy20 válasza heindrich95 (#29257) üzenetére


snecy20
veterán

Több órás terhelés után max. 41 fokos a VGA? Ezt a csodát hogy állítottad elő? :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#29261) Balathruin válasza snecy20 (#29260) üzenetére


Balathruin
veterán

Vízhűtés 1080-as radival? :D

(#29262) snecy20 válasza Balathruin (#29261) üzenetére


snecy20
veterán

Félő hogy ez a variáció nem játszott nála, hanem a félremért adatokat olvasta be. ;] Végülis nálam is 19 fokos az egyik processzormag...

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#29263) Balathruin válasza snecy20 (#29262) üzenetére


Balathruin
veterán

Nekem az alaplapom folyamatosan 100+°C-os. :(

(#29264) cleric válasza caris1 (#29214) üzenetére


cleric
tag

Sajnos nem a táp a ludas, most próbáltam ki egy csere táppal, és azzal is ugyanez van.

Szerintetek mi lehet? Alaplap talán? :(

https://lightyear.com/go/adam149

(#29265) pjen válasza q1w21 (#29259) üzenetére


pjen
félisten

Ahol a képernyô felbontást lehet állítani van speciális fül,ott lehet beállítani melyik induljon.

(#29266) L1ZRRR válasza cleric (#29264) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Szedd ki az alaplapi elemet, csinálj cmos cleart, szedd ki a memóriákat és egyesével próbáld végig minden slotban, procit is szedd ki takarítsd ki az egész gépet.

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#29267) SyMbioTe


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog

Sziasztok!

Asztali gépemnek volna egy kis problémája. Máma neteztem rajta úgy 20 percet utána fogta magát és lefagyott. Újraindítottam merthát előfordul de kis idő múlva újra lefagyott. Utána még párszor megcsinálta aztán inkább kikapcsoltam. Kifújtam sűrített levegővel is, de az nem segített. (Amúgyse volt sok por benne)
Tehát a hiba hogy randoom lefagy a gép és csak újraindítàs segít.
A gépet kb. 2 hónapja vettem.
A gép:
Asrock B85M Pro4
Intel Core i5-4460
MSI R9 280X Gaming 3G
1*8Gb Kingston HyperX Fury Blue
Seagate 2TB (ST2000DM001)
AeroCool Qs-202
ThermalTake Hamburg 530 (Sirtec belsős)
Asus DRW-20B1LT
Acer V243HLBMD

Szerk.: egyszer lefagyott játék alatt is, akkor a hang ment tovább csak a kép állt meg.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#29268) heindrich95 válasza snecy20 (#29260) üzenetére


heindrich95
csendes tag

Az alany egy Gigabyte HD5670. DayZ-vel játszottam órákat és semmi probléma nem volt. Folyamatosan néztem a hőfokokat is. A hűtőborda érintésre se volt valami meleg.

(#29269) #67977536


#67977536
törölt tag

Üdv.

A meglévő win7emet cseréltem win10re az insider program keretében.
A gépemben van egy 60as rendszer ssd, meg egy 1tb WD hdd

A hdd-t, lehúztam a tápról, lapról, telepítés előtt.
Felraktam a win10et az ssd-re, az ssd re letöltött lemezképfájlból, aztán elkezdtem beállítgatni a rendszert.

Visszadugtam a HDD-t, is, de nem látja.

HDD minimálisan rezeg, úgyhogy kap áramot. Boot folyamán az alaplap kiírja a HDD-t, tehát látja, jó.
Több sata portban is volt próbálva, a bios mindig látja, a win sose.
Se a sajátgép, se a diskmgmt.msc nem látja.
Valami ötlet?

(#29270) snecy20 válasza heindrich95 (#29268) üzenetére


snecy20
veterán

Ettől függetlenül lehet hogy félremért, viszont ha már tapintás, akkor inkább a nyák felületét érintsd meg. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#29271) SyMbioTe válasza SyMbioTe (#29267) üzenetére


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog

Sikerült megoldani. Win frissítés okozta, vissza állítottam 1 héttel korábbi állapotra.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#29272) foxymaci


foxymaci
senior tag

Sziasztok!

Tesóm este küldött egy képet egy Fujitsu Siemens Celsius w350-es gépe van és a gépházon van egy előlapi led kijelző a gép működik még, de viszont egy X villog a led kijelzőn nem tudja valaki ez milyen problémára utal mert egész este google-ztam és nem találtam róla semmit......
Előre is köszönöm szépen!

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#29273) Robokutya


Robokutya
senior tag

Srácok
Egy kis help
Kezdjek el félni? Mi lehet a probléma
Még csak egy pár alkalommal tapasztaltam
Letettem a játékomat az asztalra a következőt vettem észre
Hirtelen pár pillanatra elment a képem olyan effektet láttam mintha kicsi színes kockás kép lett volna hirtelen ami bevillant.
Mire készüljek mi lehet a probléma így első nekifutásra?

(#29274) Robokutya válasza Robokutya (#29273) üzenetére


Robokutya
senior tag


valami hasonló kép villant fel

(#29275) q1w21 válasza pjen (#29265) üzenetére


q1w21
csendes tag

Én itt nem találtam olyan lehetőséget amivel kilehetne választani, hogy a VGA vagy az IGP induljon. Itt olyan lehetőséget találtam, hogy az éppen használatban lévő eszköz illesztőprogramja letiltható. Ezzel próbálkoztam amikor a gép az IGP-vel indult, letiltottam az illesztőprogramját, de nem hozott javulást.

(#29276) L1ZRRR válasza Robokutya (#29274) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Nálam hasonló volt anno, csak folyamatos lila villogás kísérete mellett.
2 dolog lehet, a.) vga vrm ram probléma b.) memória probléma valszeg vmelyik haldoklik.

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#29277) Out válasza foxymaci (#29272) üzenetére


Out
addikt

Error
appears on the LCD if there is a hardware error in the workstation or if a critical
hardware state is reached (e.g. fan failure, high temperature). You can use DeskView
to get detailed information on the problem that occurred. If in any doubt, consult your
administrator.

Forrás: [link]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#29278) Robokutya válasza L1ZRRR (#29276) üzenetére


Robokutya
senior tag

az kafa lesz a memóriákat kb két éve elfüstöltem kemény bakelitszagúra
a videjó karit egy éve vettem megbízható kéz alól
Jobban örülnék ha a memoria menne haza arra örök garim van:)
de az a trükk hogy elég ritkán látom a jelenséget.

(#29279) mouzrr


mouzrr
őstag


ezt a két dolgot sikerült összeszednem. A VGA nagyon forró, érezni rajta és jön ki sok hő a gépből, viszont csak 40 fokot ír több program is rá. Játék közben sem megy 50 fok fölé. Többször volt újrapasztázva már, teljesen ki van fújva a gép, nincs benne por ami akadályozná a levegő áramlását. Valami ötlet? Dobjam ki? :O

(#29280) Pazolini válasza mouzrr (#29279) üzenetére


Pazolini
senior tag

Plusz venti ház oldaláról.
Fizikai hőfok-ellenőrző hardver beszerzése.
:K

(#29281) mouzrr válasza Pazolini (#29280) üzenetére


mouzrr
őstag

Aerocool hitech 7 házam van viszont nem tudom a kis hőérzékelőket hogyan tudnám az adott hardverekre "szerelni" :( A ház oldalán van egy jó nagy venti, a VGA hűtést meg már felhúztam és elég hangos így is.

(#29282) vkig


vkig
csendes tag

Megnyomom a gombot, világít a proci ventillátora felpörög. Bios nem jön be. Képernyővel, egérrel, billentyűzettel nincs kommunikáció. Winchester nélkül sincs semmi. Az alaplap magában sem indul. Nem is csipog, azaz nem jelzi, hogy valamelyik hardver lenne rossz. Alaplap hibát vélek felfedezni. Mitől lehet ez? Javítható? Kb fél éves gép (meg annyi se). Asrock B85M Pro 4 alaplap, i5 4440-es proci. Nem tudom mi lehet még lényeges. A hiba előtt Windowsból állítottam le. Az előtt több napon át alvó módba volt csak kikapcsolva (ha ez is számíthat). Majd mikor kapcsoltam volna vissza újra a fent említett események következtek. Ezutan rövid gombnyomással nem volt kikapcsolható. A hosszú gombnyomással való kikapcsolás után újraindul. Áramtalanítás után sem javulnak a problémak.

(#29283) dani0113


dani0113
senior tag

Help! :(
Ha a gép egy kicsit is dolgozik, pl új weboldalt töltök be, akkor a youtuben éppen futó videó hangja egy picit akad,aztán megy is tovább. Ha éppen nem töltök semmit be, de hallatszik hogy kicsit megy a vinyó,akkor is előfordul a jelenség, de csak kb 2-3napja csinálja.
A win 7 már 1éves rajta ,nem tudom okozhatja-e. A gép pedig elég erős ahhoz ,hogyha 10filmet néznék rajta,se kéne beakadnia. :R

iPhone 13 Pro 128GB

(#29284) Pazolini válasza dani0113 (#29283) üzenetére


Pazolini
senior tag

Megtelt a Temporary mappa. Törölj és/vagy állíts be nagyobb tárolókapacitást neki.

(#29285) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok! Ezekből melyiket lehet letörölni? :O Tudtommal max. 1 dirvernek kéne lennie...

(#29286) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Ez pedig CS 1.6 alatt volt 1 óra játszás után. Persze a CS is kifagyogat képillesztő problémával:/ Ezen mi a rossz?

(#29287) caris1 válasza IMIIKE1998 (#29285) üzenetére


caris1
tag

Mindegyiket letörölheted innen, ezek csak a kicsomagolt telepítők.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#29288) L1ZRRR válasza dani0113 (#29283) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Hány GB ramod van?

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#29289) IMIIKE1998 válasza dani0113 (#29283) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

A "Milyen asztali gépet vegyek?" topikban most mondanák, hogy az alaplapod tápellátása gyenge az FX-hez. Jó tápellátású:pl:GA-970A-UD3P Bocsi az OFF-ért, de inkább felhívom rá a figyelmed. Persze ha nem tuningolod, jó a mostani alaplapod is.

[ Szerkesztve ]

(#29290) dani0113 válasza L1ZRRR (#29288) üzenetére


dani0113
senior tag

8,de ez a gépem van 2éve és semmi baja nem volt eddig az alaplapnak sem.:)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB

(#29291) IMIIKE1998 válasza dani0113 (#29290) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Nem is lesz remélhetőleg, de húzni nem fogod tudni, mert a lap tápellátása csak az alap órajelre elég :)

[ Szerkesztve ]

(#29292) dani0113 válasza IMIIKE1998 (#29291) üzenetére


dani0113
senior tag

Van húzva picit, 4Ghz-re de ezt még bírja, utána néztem. Ennél feljebb nem fogom!:)

iPhone 13 Pro 128GB

(#29293) RVR400 válasza dani0113 (#29283) üzenetére


RVR400
veterán

Egy Advanced System Care-t tolj már végig rajta, szerintem csak szoftveres gebasz lesz.

(#29294) dani0113 válasza RVR400 (#29293) üzenetére


dani0113
senior tag

Kb 1-2 hetente szoktam futtatni azt is, ccleanert még gyakrabban. Most leszedtem ezt a MalwareBytes- vagy mit amit elég sokan ajánlgatnak mindenfelé,azt is lefuttattam,szóval ezzel elvileg nincs gond,de a kedvedért lefuttatom a Systemcare-t! :D

iPhone 13 Pro 128GB

(#29295) lalawr


lalawr
tag

Sziasztok
Olyan bajom lenne hogy egyénileg össze rakót gépről lenne szó össze lett rakva, és az lenne a baj h nem add semmi képet.Mikor telepíteni ellene.
AMD Fx 8350 4Ghz
Kingston 4GB Ram
GTX 750 OC
Asus M5A97 R2.0
WD Blue 1T
Zalman Z9 Plus
FPS Hyper 600

A két legfontosabb nap az életünkben, a születésünk napja, és a nap, amikor rájövünk, miért születtünk.

(#29296) #10726912 válasza lalawr (#29295) üzenetére


#10726912
törölt tag

Biost látod? Csak a Bootolást nem csinálja semmiről?

(#29299) #01378048 válasza vkig (#29282) üzenetére


#01378048
törölt tag

Próbáld ki másik tápegységgel.

(#29300) lalawr válasza #10726912 (#29296) üzenetére


lalawr
tag

Nem semmit :/

A két legfontosabb nap az életünkben, a születésünk napja, és a nap, amikor rájövünk, miért születtünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.