Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29451) P.mini válasza moonguru (#29450) üzenetére


P.mini
aktív tag

Vettem újat, de nem segített. :/

(#29452) KáZsé Mestör válasza Pr3ciSioN (#29417) üzenetére


KáZsé Mestör
tag

Helló!

Sajna nem is a táp a bűnös,kipróbáltam másikkal.
Már csak proci és alaplap lehet. Esetleg memória,de akkor inkább újraindulna,nem kikapcsolna...

(#29453) belaazallat


belaazallat
addikt

Hali!

Ma raktam össze az alábbi új konfigomat.

Új alkatrészek:
Asrock 970 extreme3 r2.0
G.Skill DDR-3 8GB /1866 KIT (2x4GB)
AMD FX 8350
Sapphire R9 380 NITRO

Régiek:
FSP Everest 500W táp
Samsung SSD, rajta Win7 64bites
USB-s Logitech bill., LogitechG400 egér

Indításkor hibajelzést nem ad, a bootolási lehetőségeket felkínáló képernyőnél megáll, kéri, hogy F2, DEL, stb. lenyomásával válasszak a lehetőségek közül. A gond, hogy a billentyűzetet nem érzékeli. Próbáltam USB2, USB3 foglalatban, valamint átalakítóval PS2-ben is. Egyikkel sem reagált, a billentyűzet visszajelző fényei sem villannak fel. próbáltam 1 RAM modullal, a további HDD-ket lehúzva is.

Mi lehet a gond?

Köszi.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#29454) watador600


watador600
senior tag

Sziasztok!

Ugyan már nem aktuális, de azért leírom, mert kiváncsi vagyok a véleményetekre.

Nos, ma reggel kitakarítottam a gépet, proci hűtőt kifújtam, ventiket is és át is töröltem, új paszta a procira, minden vissza a helyére, bekötés (többször is végig futottam a kábeleken), majd bekapcsolás.
Itt jön az érdekes rész. Folyamatosan ki és be kapcsolt a gép és ennyi. Ezután oldallap megint le, kábeleket még egyszer végig futottam, megmozgattam, majd megint bekapcs és ugyan ez a kapcsolgatás. Majd még egyszer a kábelezést megnéztem, megmozgattam, ezután bekapcsolom. Már nem kapcsolt ki, és azt írta, hogy Overclocking failed. Vissza töltöttem a stabil OC profilt, ahogy eddig is ment, utána tökéletesen működött a gép.

Kérdésem az, hogy ez most mi volt? Semmi sem ért össze, semmit nem törtem el, minden a helyén volt.

Háttér infó: Előző este lekapcsoltam a gépet a tápnál, majd ma du. 3 után picivel lett ráadva az áram. Ez közre játszhatott ebben az érdekes folyamatban?

Köszönöm szépen előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#29455) CoolMan válasza watador600 (#29454) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Lemerült az alaplapi elem?

(#29456) watador600 válasza CoolMan (#29455) üzenetére


watador600
senior tag

De ilyen kis időn belül?

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#29457) Vakegérke válasza watador600 (#29456) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs az alaplap alatt valami, ami áthidal valamit?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29458) belaazallat válasza belaazallat (#29453) üzenetére


belaazallat
addikt

Erre valaki?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#29459) Vakegérke válasza belaazallat (#29458) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha a BIOS-ba be tudsz lépni, keresd meg a legacy USB, vagy valami ilyesmi kifejezést, és engedélyezd. No és próbáld végig az USB csatlakozókat. Látom, megvolt...

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29460) watador600 válasza Vakegérke (#29457) üzenetére


watador600
senior tag

Nincsen semmi alatta. Alaplapot nem vettem ki most.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#29461) belaazallat válasza Vakegérke (#29459) üzenetére


belaazallat
addikt

A probléma az, hogy a bios-ig nem jutok el. Post képernyőnél mintha megfagyna. Nem reagál semmire.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#29462) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Sziasztok,

Az adatlapomon látható konfig minden kb 20. vagy 30. bekapcsolásnál a bios rész befagy és nem reagál semmire. Ilyenkor csak újraindítással tudom folytatni.
Szerintetek mi lehet a gond?
Lehet rosszabb? Érdemes vele foglalkozni?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#29463) illes0102 válasza illes0102 (#29426) üzenetére


illes0102
aktív tag

Sziasztok!
Még mindig ott tartok, hogy kikapcsolgat a gép szinte már mindent próbáltam.
új táp(Raider 650 -> xfx 550w), másik konektor, más tápkábel, gép oldalát lekaptam, videókártyát ujrapasztáztam. Jövőhéten érkezik az új gépház is (Define R5)
Mi okozhatja még ezt ha nem a táp? Hőfokokat néztem Cpu 60 körül, GPU 75 max.
Esetleg az lehetséges hogy a táp melegedne túl? mert a meleg levegőt szívja vissza a házból? azért akártya tud egy fajta forroságot okozni odabent.

legutoljára hosszabb játék alatt történt (WoW), majd amint kikapcsolt egyből kapcsoltam vissza és léptem vissza, nem telt el 5 perc és ismét lekapcsolt.

Melyik programmal érdemes terhelés tesztet indítani? kiváncsi lennék akkor hogy alakulnak a hőfokok, mert játék közbe próbáltam minél többször nézni.

Köszönöm előre is.

(#29464) Vakegérke válasza belaazallat (#29461) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kéne egy PS2-es billentyűt szerezned egy próba erejéig. Nálam sem működik az átalakítós megoldás.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29465) belaazallat válasza Vakegérke (#29464) üzenetére


belaazallat
addikt

Meg volt. eredménytelen, PS2-es billentyűzettel sem működik.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#29466) Vakegérke válasza belaazallat (#29465) üzenetére


Vakegérke
veterán

Netán egy BIOS reset? Egy próbát megér.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29467) belaazallat válasza Vakegérke (#29466) üzenetére


belaazallat
addikt

Túl vagyok rajta. Semmi....
Szerk:
1.6-os bios van a lapon, annak ismernie kell a procit. Benne van a támogatottak listájában.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#29468) Vakegérke válasza belaazallat (#29467) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már csak egy ötletem van. Húzd le a tápkábeleket a lapról, (a 4 pin-est is,) és dugd vissza. Ha ez sem jön be, akkor szerintem a lap a problémás.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29469) belaazallat válasza Vakegérke (#29468) üzenetére


belaazallat
addikt

Tegnap totál leszedtem mindent a lapról, procit is, és semmi.

Memória kompatibilitás okozhat ilyet? Mert ez a Gskill ram nincs a támogatási listán, valamint, többen panaszkodtak, hogy problémáik voltak Gskill ramokkal Asrock lapok kombókkal.

Valamint külföldi fórumokon is volt ilyen probléma, csak post képernyőig jutottak el, de megoldást nem írt senki.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#29470) Vakegérke válasza belaazallat (#29469) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az bizony lehet, hogy ez a gond. Szerezni kell valahonnan kompatibilis RAM-ot próbára.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29471) belaazallat válasza Vakegérke (#29470) üzenetére


belaazallat
addikt

Most van bent egy hynix chipes, de ezzel is ugyanaz

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#29472) Vakegérke válasza belaazallat (#29471) üzenetére


Vakegérke
veterán

Utolsó ötlet. Szedd ki a VGA kártyát, úgy indítsd. Ha van hibajelzés, akkor ott a bibi.

Szerk: Még valami. Az előlapi csatlakozókat biztos jó helyre dugtad a lapon? Húzd le az összeset, és valami fémessel, mondjuk csavarhúzóval hidald át a PWR SW tüskéket egy pillanatra. Ha indul, akkor nyertünk.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29473) belaazallat válasza Vakegérke (#29472) üzenetére


belaazallat
addikt

3 vidkarival próbáltam, mindhárommal idáig jutottam. 5850/ 380 és egy NV 6800

Előlapon van USB, megy 1394 port, de a lapon csak usb csatlakozók vannak, azokat többször ellenőriztem. Akkor kipróbálom, mindent lehúzok, vidkari kivesz.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a türelmet! :)

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#29474) Vakegérke válasza belaazallat (#29473) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sajnos nem segítettem, inkább beszélgetünk a lehetséges megoldásról.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29475) belaazallat válasza belaazallat (#29473) üzenetére


belaazallat
addikt

Kivettem a vidkarit nincs hiba jel.... Ha nincs benne memória, van hibajel

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#29476) jbauer05 válasza illes0102 (#29463) üzenetére


jbauer05
tag

Ha alapjáraton 60 fok körüli a procid hőmérséklete, akkor nem ártana pasztát cserélni és portalanítani a hűtődet.

(#29477) Vakegérke válasza belaazallat (#29475) üzenetére


Vakegérke
veterán

A 2 darab 6 pines táp be van dugva a videokártyába?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29478) belaazallat válasza Vakegérke (#29477) üzenetére


belaazallat
addikt

Be, kép van, meg próbáltam kisebb karival, az NV 6800-as karival, ahhoz csak 1db 6tűs kell.

Moduláris a táp, próbáltam mind két dugaljban. Mindkettőben ugyan ez a szitu.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#29479) Vakegérke válasza belaazallat (#29478) üzenetére


Vakegérke
veterán

Buta kérdés: nem került véletlen valami az alaplap alá? A távtartókat nem hagytad ki?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29480) belaazallat válasza Vakegérke (#29479) üzenetére


belaazallat
addikt

Nem buta, félórája szedtem ki az alaplapot újra és ellenőriztem le, sajna nem.

ha semmi nincs a tápra kötve, csak az alaplapi tápcsatlakozók, meg az NV kari 6tűs csatlakozókkal, akkor automatikusan tovább lép egy olyan képernyőre, ahol kiírja a bios verzióját, processzor típusát, memória méretét, valamint, hogy nincs beállítva a biosban a dátum és az idő, meg ha F1-et nyomok akkor betölti a default beállításokat, ha F2-t belép biosba, de se F1 se F2-re nem reagál.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#29481) Vakegérke válasza belaazallat (#29480) üzenetére


Vakegérke
veterán

Visszatértünk az alapproblémához. A lap nem képes kezelni a billentyűzetet. Fogalmam sincs, miként lehet ezt orvosolni. Talán az lenne a legjobb, ha visszavinnéd a lapot, hogy cseréljék ki.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29482) belaazallat válasza Vakegérke (#29481) üzenetére


belaazallat
addikt

:D Bent vagyok a biosban. minden lehúz és PS2 billentyűzet legacy usb be volt kapcsolva ennek ellenére nem működik az usb bill és egér, hiába világít az egér nem működik.

Most már csak azt kell elérnem, hogy bootoljon.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#29483) Vakegérke válasza belaazallat (#29482) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ahol a legacy van, ott van az USB 2 és 3 is. Mindkettőt engedélyezni kell.

Lehet, hogy nem fog boot-olni, mert sok az új cucc. Csökkentett módban megpróbálhatod, hátha. Ha nem, akkor másik gépben ments le mindent a meghajtóról, ami kell, aztán install, csak amire installálsz, az egyedül legyen. Gondolom, ez az SSD, a HDD-ről addig húzd le az adatkábelt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29484) belaazallat válasza Vakegérke (#29483) üzenetére


belaazallat
addikt

Az a baj, bármit rá kötök SSD-t,vagy vinyót, nem ismeri fel. Ráadásul, ha 2-nél több eszköz van rajta, akkor se bios, se semmmi, postnál meghal.

Ráadásul, hiába világít az egér nem működik biosban.

szerk:
"Ahol a legacy van, ott van az USB 2 és 3 is. Mindkettőt engedélyezni kell." ez be van állítva ennek ellenére nem működik.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#29485) Vakegérke válasza belaazallat (#29484) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tartok tőle, hogy lapot kell cserélned.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29486) belaazallat válasza Vakegérke (#29485) üzenetére


belaazallat
addikt

Nagyon úgy fest. :(

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#29487) hmr96


hmr96
csendes tag

sziasztok. lenne egy olyan problémám hogy ujra indul a gépem, lefagy,kékhalálozik. állatában játék közben csinálja. én a winyóra tippelnék mert eléggé kerreg amikor ''dolgozik".

(#29488) Vakegérke válasza belaazallat (#29486) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akartam javasolni, rá is kerestem, hogy a lapod topicjában is érdeklődj, de látom, már megtetted. Sok sikert. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29489) emre válasza belaazallat (#29486) üzenetére


emre
veterán

Ram-ot sajnos nem tudok kölcsönözni, de mivel Béla vagy eszembe jutott egy dolog. :D

1, Az én asrock laponban az usb3 bugos, ha engedélyezem, az usb2-re dugott fényképezőt, telefont nem ismeri fel. Szóval letiltottam a ..csába.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#29490) illes0102 válasza jbauer05 (#29476) üzenetére


illes0102
aktív tag

Nem, alapjáraton 38-45 között van. terhelés alatt 60-70 max, a videókártyát tegnap pasztáztam ismét, amint megérkezik a az új ház a procit is újrakenem. remélem megoldódik lassan ez a probléma :(

(#29491) belaazallat válasza emre (#29489) üzenetére


belaazallat
addikt

Köszi! Nem memòria probléma volt. Kaptam kölcsön de azzal sem működött. Usb bugon ķívül semmilyen satas eszkozt nem ismer fel. Se merevlemez, se dvd olvasò

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#29492) Freezee


Freezee
senior tag

Sziasztok,
Szeretnék segítséget kérni nem tudok rájönni mi lehet.

Adott egy konfig:
Core i5 3550
Alaplap Asus P8Z77-V LX
2x4GB HyperX Kingston KHX1600C9D3/4GX
Sound Blaster Z
Gigabyte GTX 770 OC 2GD
Corsair Force 3 120GB SSD
WDC WD1003FZEX-00MK2A0 ATA Device (1000 GB, 7200 RPM, SATA-III) 2db
Cooler Master ház Silencio 652S
Cooler Master B500 táp
Monitor DELL U2715h

Előtte egy LG D2343P Full Hd be semmi gond nem volt a konfiggal hasított szépen.
Amikor átváltottam a DELL U2715h -ra felraktam 1440p be a felbontás. Bekötés Display porton keresztül.
Onnantól néha néha megakadt a gép mind windows mind játék alatt. Aztán amikor le akartam állítani a windows lekapcsolta magát azonban a számítógép power ledje világított és hallom hogy mennek a ventilátorok. A kép már eltűnt a windows leállítás parancson túlhaladt. Fekete lett minden. Csak úgy tudtam kikapcsolni ha 5 mp ig nyomtam a power gombot akkor leállt. Azonban másnap reggel nem lehetett bekapcsolni. Többször megnyomtam a bekapcsoló gombot semmi. Aztán felvillant a power led egy pillanatra elindultak a ventilátorok majd leállt a gép majd 2 mp múlva megint felvillant és elindultak a ventilátorok és megint leállt és ezt addig csinálta míg ki nem kapcsoltam a tápon a gombbal. Aztán széthúztam mindent összeraktam és nem kapcsol be. Majd nyomkodás után történt valami és elindult. majd 10 órát ment tökéletesen játszottam vele Attila total war 20 fps körül ment de néha megfagyogatotta a taktikai térképen pl. Aztán miután végeztem megint nem tudtam leállítani.
Átraktam HDMi re ott is bekapcsolhatatlan volt. Lehúztam mindent az alaplapról ( vinyók, dvd stb) csak a videokártya maradt meg a sound blaster. Úgy sem indult el csak felpörgött minden de nem volt kép. Szétszedtem összeraktam ugyanez maradt.

Valakinek valami ötlete van? Tanácstalan vagyok....
Köszönöm

(#29493) zsoltesz9309 válasza Freezee (#29492) üzenetére


zsoltesz9309
csendes tag

Hasonló problémám van nekem is.Nem tudok megnézni egy youtube videót se szaggatás nélkül.Előtte pedig be se indult, minden felpörgött nálam is, de se kép se hang.Most még a szaggatásnál tartok, nem tudok rájönni mi lehet.Nem mai ketyere, de nem igaz, hogy egy videót nem bír el, játékokról ne is beszéljek.
Fx 6300
Asrock 980DE3
HD 6850
8 GB DDR3
FSP 500 W

Tévedni emberi dolog. A számítógépet hibáztatni még emberibb. PS4-PSN:zsoltesz21

(#29494) belaazallat válasza zsoltesz9309 (#29493) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv!
Firefoxnál Adblokk plus okozhat ilyen hibát, illetve flasplayer, ha nem elég friss. Hőmérsékletek rendben vannak?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#29495) zsoltesz9309 válasza belaazallat (#29494) üzenetére


zsoltesz9309
csendes tag

Igen.Terhelés alatt(lol, h1z1) gpu kb 71 fok cpu kevesebb speedfan szerint.Szerintem nem vészes a 70-75 fok, olvastam már többet is fórumon. Chrome ot használok, de nem böngésző baja van.Vagy gpu vagy cpu, mivel a játékok is szaggatnak akármi legyen az.Throttling jelenségnek olvastam utána, de nem tudom 100% ra, hogy tényleg az lenne.Vagy kevés áramot kap az alaplap és a cpu b*szakszik.Valami ilyesmit olvastam, az a baj nem értek hozzá.Lehet el kellene vinni szakihoz.

Tévedni emberi dolog. A számítógépet hibáztatni még emberibb. PS4-PSN:zsoltesz21

(#29496) zsoltesz9309 válasza Freezee (#29492) üzenetére


zsoltesz9309
csendes tag

Megvan a megoldás, legalábbis nálam.Ascrock alaplapom van, de szerintem mindegyik alaplapon van ilyen funckció.Menj a biosba, cpu settings és keresd meg a cool'n' quit funkciót és kapcsold ki.Azóta stabilan megy, játék közbe is cpu 60, gpu 70 fok körül mozog.

Elnézést a dupláért.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog. A számítógépet hibáztatni még emberibb. PS4-PSN:zsoltesz21

(#29497) Freezee válasza zsoltesz9309 (#29496) üzenetére


Freezee
senior tag

Nekem nem lehet az a gond. Elötte semmi baja nem volt csak mióta 1440p re raktam f elbontást. Attól még be kellene kapcsolnia. De gép be sem kapcsolt nem reagált semmit majd egyszercsak elindult. Hőmérséklet mind jó.

(#29498) zsoltesz9309 válasza Freezee (#29497) üzenetére


zsoltesz9309
csendes tag

Táp?Lehet nem tudja elsőre leadni azt a teljesítményt, ami kellene az induláshoz.Tápfesz van a ventiknek, de az elinduláshoz már nincs, vagy alaplap.

Tévedni emberi dolog. A számítógépet hibáztatni még emberibb. PS4-PSN:zsoltesz21

(#29499) afrojack1


afrojack1
senior tag

Sziasztok!
Alaplap cserénél újra kell telepiteni a gépet?
Mi történne ha nem raknám újra?
Válaszokat előre köszönöm! ;) :)

SC: Herczku_Death

(#29500) Balathruin válasza afrojack1 (#29499) üzenetére


Balathruin
veterán

Igen.
Nagy valószínűséggel random hibák/fagyások/kékhalálok lennének, de nem biztos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.