Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91051) sarkany01


sarkany01
tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy adott egy Lagua 2es, 1.8as, 196 ezer km-el. Nem tudom hogy mikor volt vezérlés cserélve. Mikor lenne érdemes vezérlést cseréltetni? Vagy vannak rá utaló jelek esetleg?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#91052) diablo1984 válasza sarkany01 (#91051) üzenetére


diablo1984
veterán

Persze, egyszer csak elszakad a szíj és akkor tudod, hogy annyit bírt.... Utána gyorsan futsz mint Flash és visszautazol 2 hetet az időben és cserélteted a vezérlést mindenével.

(#91053) molnarpeter válasza sarkany01 (#91051) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha bízol benne, hogy nem volt tekerve, meg lehet próbálni gyártási időt leolvasni és megsaccolni az éveket, aztán jszp lekérdezéssel megnézni az akkori km állást és kivonni a mostaniból... vagy lehet egy darabig jó még, ha nagyon újnak néz ki a szíj például... de ha jót akarsz, akkor azonnali csere gyakorlatilag, semmi másra nincs garancia.

(#91054) molnarpeter válasza rob210 (#91048) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ezen (110LE 1.5) nem a 3 dugattyús Siemens/VDO szivattyú van? (Csak mert tudtommal tartós darab, nem önmegsemmisítő.) :F

(#91055) rob210 válasza molnarpeter (#91054) üzenetére


rob210
Topikgazda

Így igaz.
Van olyan amelyikben 670ezer van már megbontás nélkül.
Én azért írtam, hogy lehet, csak költséges dolog.
:C

Renault power

(#91056) rob210 válasza sarkany01 (#91051) üzenetére


rob210
Topikgazda

Magyarország így szeretlek.

Alapszabály!
Veszek egy autót, az anyámnak se hiszek, lecserélem a vezérlést, nem ér meglepetés.

Valóság.
Veszek egy autót, rizikózok, mert drága a vezérlés, elszakad, kifizetem a 3x akkora összeget, szídom a szart amit vettem.

🤔

Renault power

(#91057) vzsryl válasza rob210 (#91056) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha már vezérlés a téma. L3 M4R-hoz milyen szett ajánlott?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#91058) sarkany01


sarkany01
tag

Az autó nincs visszaforgatva. 140 ezer km-el vettem 10 éve. Én hajintottam ki belőle nem rég a gyári kuplungot is, a gyári gyertyákkal. 110-130 ezer körül volt valahol cserélve a vezérlés. Lassan érik, és ezért kérdeztem, hogy dob fel erre esetleg valami hibakódot valami tárolt adat/időpont/km alapján, vagy mennyi km ennek a csere periódusa.

(#91059) vzsryl válasza sarkany01 (#91058) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szíjas vezérléssel nem szabad várni 10 évet, mert úgy elöregszik az anyag, hogy egész kis futásteljesítménnyel is simán elszakadhat. A VAG 2.0CRTDI-nél volt megadva 210k km vagy 7 év. Ott is lecseréltem a gyárit 115k km-nél, mert 7 éves volt a verda.

Más: Ma néztem olajszintet a Lagunán, ami rendben volt, de a motorháztetőt ketten alig tudtuk kinyitni. Az autón belül nyomtam felfele a kis kallantyút, közben a feleségem meg felrántotta a motorháztetőt. Fordítva nem ment, mert az asszony nem tudta rendesen fent megtartani a kis kallantyút. Elég durva kattanással tudtuk csak felrántani. WD40-nel szétfújkáltam a zárat, de előfordulhat, hogy a bowdennel van valami. Találkozott már valaki ilyen problémával? Már fura volt, akkor is, amikor megvettem, de azt hittem, hogy ez ilyen. Viszont így még nem jártam, hogy ketten kellettünk hozzá…

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#91060) rob210 válasza vzsryl (#91057) üzenetére


rob210
Topikgazda

Gyári vagy dayco
Ami nálam szóbajöhet ahhoz.

Renault power

(#91061) rob210 válasza sarkany01 (#91058) üzenetére


rob210
Topikgazda

5/100
Év/ezer kilométer

Renault power

(#91062) rob210


rob210
Topikgazda

előre megfontolt technikai okokból nem leszek elérhető 2024.01.01. 12:00 ig így mindenkinek hibakód mentes Boldog Új Évet Kívánok!
:C

Renault power

(#91063) atosan válasza rob210 (#91062) üzenetére


atosan
addikt

Nagyon szépen köszönöm!
Viszont kívánjuk Neked is! 😁

Maine coon

(#91064) domper2015 válasza atosan (#91063) üzenetére


domper2015
senior tag

Mindenkinek egy nagyon fain Új Évet kívánok és sok rönyós kilométert!

(#91065) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Tervezek venni egy dízel renault laguna III-ast, lehetőleg autómata váltóval. Jól gondolom, hogy itt már létezett aisin váltós is, nem csak a rémálom EDC igaz? Esetleg 1.5-be is tettek ilyet vagy csak a 2.0.ban?
A másik kérdésem, hogy van bármi esélyem megtudni hahun mikor tettek fel egy adott hirdetést? Előre is köszi a válaszokat.

(#91066) weiss


weiss
addikt

Helló, 2003-as Thalia, dobott egy P0443-as kódot. Ezt mennyire költséges javítani?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#91067) mycso válasza Babetta-X (#91065) üzenetére


mycso
Topikgazda

Szia, igen a laguna 3-ban (ph1 és ph2). Klasszik bolygóműves aisin automata váltó van, mondhatni örök darab, ha volt benne az olaj cserélve. Kicsit buta, kicsit lassú, de tartós darab.
Tudtommal ezekből a váltókból az 1.5dci nem kapott.

Ph3 valahol 2013-2014-től, bár ez picit zavaros, mint úgy általában az össze renault generációváltás (nagyon összemosódik a ph2 - ph3 gyártás/váltás) , már duplakuplungos EDC-vel szerelt, itt ezt már az 1.5dci mellé is rakták, bár itthon nem gyakori.

Hahu hirdetések időrendbe állítására, itt PH-n az egyik kolléga írt régebben valami szkriptet, valamelyik autós fórumba volt bedobva. Ha megtalálom, belinkelem.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#91068) dugo_ válasza mycso (#91067) üzenetére


dugo_
veterán

Ha megtalálom, belinkelem.

Szerintem Supreme7 volt, de úgy tűnik, hogy törölte magát és semmi nyoma nem maradt.
A fórum okosító scriptjei itt vannak, de a Hahu-st sehogy sem találtam meg tegnap:
https://openuserjs.org/users/Supreme7/scripts

(#91069) mycso válasza dugo_ (#91068) üzenetére


mycso
Topikgazda

Igen, ő csinálta, megtaláltam a könyvjelzőim között, de már nem él a link [link] :(

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#91070) Gombinyó válasza dugo_ (#91068) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nem törölte magát, aktívan jelen van még.
[link]

(#91071) Babetta-X válasza mycso (#91067) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Nagyon köszönöm mindenkinek a választ. Amit kinéztem autó abban konkrétan 300e körüli km van, de kíváncsi lettem volna mióta hirdetik, van egy sanda gyanúm, hogy nem túl nagy a kereslet most erre a szegmensre : )

(#91072) xuldar


xuldar
őstag

Sziasztok!

Van egy 2006-os Megane II/2 kombim, 1.4 benzines. Nagyjából 3-4 hete van c1609-es hibakódom, véletlenszerűen beragad a féklámpa, olyankor ég a szervizlámpa is. Mindig csak fékezés után marad égve, de üzem közben el is tud aludni (szintén fékezés után), ilyenkor a szervizlámpa is kialszik. Ha leállítom és pihen valamennyit, akkor indításnál nem ég.

A kérdésem a következő: Valamilyen beragadós jeladó lehet a ludas (gondolom, féknél is van ilyen), vagy nagyobb az esély kábelhibára? Utóbbinál gondolkodom, megéri-e megjavítani, mert azt ugye ki kell mérni, meg a hozzáférés is sokkal macerásabb. Meg Debrecenben nem tudom, hányan foglalkoznak kábeljavítással/cserével. Ha a kábelkorbácsot kellene cseréni, az gondolom, zsebbenyúlós.

Valós 180e km van benne. Az autó márciusban esett át egy kuplungcserén, most következne a vezérléscsere, plusz az első lengéscsillapítók is csereéretté kezdenek válni. Gondolkodjak szerintetek az autócserén, vagy megérheti a ráköltést? 7 éve van nálam, eddig az olajcserén meg pár apróságon kívül egy bal (elektromos) ablakemelő javítás volt nagyobb tétel. Nem vagyok versenyző, egyetlen szempontom van, hogy megbízhatóan elvigyen A-ból B-be.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#91073) rob210 válasza xuldar (#91072) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ph2essel érdemes foglalkozni.
Féklámpa kapcsoló csere.
Te is meg tudod csinálni, nem kell hozzá szakértelem.
3ezer forint egy kapcsoló és bajonetzárasan van bent a fészkében.
Annyira kell figyelni, hogy amikor teszed be le kell nyomni a fékpedált úgy tekered be a helyére és amikor a pedált elengeded be is "poziciónál.

Renault power

(#91074) xuldar válasza rob210 (#91073) üzenetére


xuldar
őstag

Köszönöm a gyors választ :R Jól gondolom, hogy a kormány alatt kell matatni a kapcsoló után? Esetleg 1-2 márkát tudsz ajánlani, amit nem kell fél év után megint cserélni?

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#91075) xuldar válasza xuldar (#91074) üzenetére


xuldar
őstag

EPS-t vettem, végtelenül egyszerű volt a csere. Köszönöm a segítséget!

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#91076) rob210 válasza xuldar (#91075) üzenetére


rob210
Topikgazda

;)

Renault power

(#91077) forceberg válasza rob210 (#91076) üzenetére


forceberg
veterán

Legalább nem járt úgy, mint én a csúcsminőségű ERA-val, hogy ráengedtem a pedált, azt szanaszét esett...
:))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#91078) rob210 válasza forceberg (#91077) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát az era az sose a prémium minőségről volt híres.
Bár néha azoknak is sikerül jót gyártani.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#91079) gabor9991 válasza rob210 (#91078) üzenetére


gabor9991
őstag

Akkumulátorra egyedül ők adnak 3 év garanciát.

(#91080) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
Megane 1 kombihoz (2003-as ha minden igaz - nem az enyém) keresek hátsó ablaktörlő kart, mert elfáradt/berepedt és elforog. Győr/Bp körzetbe van esetleg bontó aki javasolt, vagy hol célszerű keresnem? [kép]
Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#91081) rob210 válasza gabor9991 (#91079) üzenetére


rob210
Topikgazda

Meg a gyárira ;) ami a varta.

Renault power

(#91082) gabor9991 válasza rob210 (#91081) üzenetére


gabor9991
őstag

Azt nem is láttam, megnéztem a világ összes webshopjában az akkukat, nem tudom melyiket ki gyártja, de az omnicraft 2 év, Era 3 év a többi mind 1 év 100 ezer alatti áron.
Ettől függetlenül én a legolcsóbb sct-t vettem, 2-3 évet talán ki fog bírni. :)

(#91083) molnarpeter válasza gabor9991 (#91082) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ott van az Optima spirálcellás is, nagy indítóáram kis helyen, elég tartósak is... de annyival nem tartósabb, hogy megérje pl egy Jász helyett.

[ Szerkesztve ]

(#91084) Kornelius07


Kornelius07
csendes tag

Sziasztok!
Robi...
3.0 V6 dci (V9X) olajlecsapató alól szivárog az olaj, a tömítés elfáradt. Kibontani iszonyat macerás. Van valamilyen megoldás (pl a felső szellőztető szelep helyett) a rendszer kiváltására?
Köszönöm...

(#91085) rob210 válasza Kornelius07 (#91084) üzenetére


rob210
Topikgazda

Igen nagy szívás cserélni, sajnos nem tudok más lehetőségről. :(

Renault power

(#91086) gabor9991 válasza molnarpeter (#91083) üzenetére


gabor9991
őstag

Nekem egy sima egyszerű és olcsó akku kellett 175mm magassággal.
Ezért lett a legolcsóbb, ha gyorsan tönkremegy ne sajnáljam annyira :D A mostani electric power ugyan még nincs csak 2,5éves és már tönkrement de az előtte használt szintén electric power 6 évet bírt így nem tudom egyértelműen eldönteni hogy egy olcsó akku mitől bírja 2,5 vagy 6 évig :F

(#91087) Kornelius07 válasza rob210 (#91085) üzenetére


Kornelius07
csendes tag

:))
Az jó móka lesz...
Köszönöm!

(#91088) molnarpeter válasza gabor9991 (#91086) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Igénybevétel számít rengeteget, 2-3x leszívja valami az akkut vagy alacsony töltöttségen vagy használva egy ideig, és máris sokat romlik az állapota. Nálunk is van itthon szórás az akkuk élettartamában, de mindről meg tudnám mondani miért ment tönkre idő előtt :) (generátor túltöltött és alacsony savszinttel ment, kábel hiba miatt sokáig járó hűtő venti leszívta, stb). Elektromos rendszert érdemes átfésülni kicsit, nyugalmi áramfelvételt nézni és hasonlók - igaz, generátort felújítani mondjuk pont drága, de mondjuk egy testkábel olcsóbb egy akkunál. Nameg a túlmerítéses szituációk ellen véd is valamelyest, ha a helyre beférő legnagyobb kapacitású akkut választasz.

[ Szerkesztve ]

(#91089) rob210 válasza molnarpeter (#91088) üzenetére


rob210
Topikgazda

Azért a generátor felújítás nem minden esetben drága.
Típusfüggő erősen.
Egy egyszerű motoros autóba 20-25ezer.
Egy agyon elektronikázottba lehet 120e is.
:R

Renault power

(#91090) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!Mit tanácsoltok abban a kérdésben,hogy el van törve az első rugóm a Megane kombimba.Használtat érdemes venni vagy Autodoc 9000 plusz szállitás lenne jobb?

(#91091) lsebestyen válasza psion2101 (#91090) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én használt rugót bele nem tennék még a saját fostaligámba sem. :F Szerelés többe van, ha a használt is elfárad 2 hónap után.

(#91092) psion2101 válasza lsebestyen (#91091) üzenetére


psion2101
tag

Oké csak kiváncsi voltam,hogy ki mit mondd erre

(#91093) forceberg válasza lsebestyen (#91091) üzenetére


forceberg
veterán

Ha 1db-ot vesz, akkor kb. mindegy. :))
Az ilyen kérdések előkerülése esetén sajnos nem szokott párban menni a csere.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#91094) lsebestyen válasza forceberg (#91093) üzenetére


lsebestyen
addikt

Jó hát az eszembe sem jutott... :B

(#91095) rob210 válasza psion2101 (#91092) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én egy dolgot mondok rá.
Se autodoc se használt.
A régi színkódja alapján vegyél két új rugót, különben nem lesz jó a kocsi futóműve.
Elpattog a kanyarokban elhúz valamerre fékezéskor, és még sorolhatnám.
A futómű fontos dolog, nem árt, ha rendben van.

De azt jó lenne tudni, hogy milyen autóról van szó ;)

Renault power

(#91096) psion2101 válasza rob210 (#91095) üzenetére


psion2101
tag

2008-as kombi megane.1,5 dci motorral.Nem gondoltam,hogy Autodocot nem ajánlanátok.Van különbség az árban.Ott 10 ezer egy darab,mig amit az Unix oldalán találtam az 20 ezer fölött van jóval.

(#91097) vzsryl válasza psion2101 (#91096) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Kauffer.
Vagy legyél jóban valami kisboltossal. Én ez utóbbit nyomom, és minden problémámra gyorsan meg viszonylag olcsón (unix/bárdi töredékéért) megoldást nyújt.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#91098) gabor9991 válasza vzsryl (#91097) üzenetére


gabor9991
őstag

Esetleg Zsu, cromax, Kovács autó, mindegyik olcsóbb lesz mint az autodoc és féláron lesz mint a Bárdi/unix.

(#91099) rob210 válasza psion2101 (#91096) üzenetére


rob210
Topikgazda

Csak a gari meg az idő miatt.
Mire onnan megjön addigra már be is szereltem kétszer :D
www.autoalkatreszed.hu
WRC auto
Zsu, láng, szakál, kauffer.
Csak pár ami lényegesen olcsóbb a bárdi unix tolvajbandánál.
;)

Renault power

(#91100) mycso


mycso
Topikgazda

Annó a megane 2-höz 20.000ft körül vettem az (új) FK 3,5cm-es komplett ültetőrugó szettet. :U
Jó kis árak vannak mostanság...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.