Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56851) ArthurShelby válasza Kékes525 (#56848) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem azért, mert ezek tényleg hasznos infók voltak, de a kérdéseimre nem kaptam választ.
Miért tette ki a ff ezeket az addonokat? Mert már nem fejlesztik?
Hogy lehet átvinni a addonokat? Lehet winről linuxra pl valahogy, vagy winről winre?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56852) Kékes525 válasza ArthurShelby (#56851) üzenetére


Kékes525
félisten

Mert a fejlesztő nem tudta rendesen implementálni a Firefox alá. Valószínűleg nem volt meg hozzá a megfelelő API. A fejlesztő szedte ki, nem a Mozilla. Amúgy itt erre már választ kaptál csicso82 kollégától: [link]

"Lehet winről linuxra pl valahogy, vagy winről winre?"

Szerintem igen, ha a Firefox fiókkal szinkronizálod. Innen bármelyik rendszerre letöltheted, ami futtatja a Firefoxot.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56853) ArthurShelby válasza Kékes525 (#56852) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"Amúgy itt erre már választ kaptál csicso82 kollégától: [link]"
Ő csak azt írta, hogy az eredeti fejlesztő (jspenguin) sosem támogatta, ellenben "Get Nano Defender for Firefox (Unlisted, Beta, Maintained by @LiCybora)"

Ha jól tudom ff fiókos szinkronizációval a már nem létező (AMO-n nem lévő) kiegészítőket nem lehet átvinni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56854) Kékes525 válasza ArthurShelby (#56853) üzenetére


Kékes525
félisten

:N Az nem a Nano Adblockerhez hanem a Nano Defenderhez való. Arról pedig azt írtuk, hogy felesleges a tapasztalatok szerint. NanoDefenderFirefox Ez müködik, de felesleges.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56855) Cs1csó válasza ArthurShelby (#56853) üzenetére


Cs1csó
félisten

Először csak Chrome-hoz csinálta meg a Nano Adblocker-t és a Nano Defender-t a Nano Defender az egy agresszívebb AAK program. (Anti-Adblock Killer) Egyfajta bypass módszerrel kikerüli a reklámokat az Adblock killer azt hisze a reklám lefutott közben pedig nem futott le legalábbis te nem fogod látni a reklámot -ez a bybapss. A Nano Defender UBO-hoz is használható volt csak ott kellett még egy két lépést megtenni az installálásakor.

Aztán elkészítette Firefox-ra is de aztán ahogy feljebb is ki volt fejtve, API problémák stb. miatt abbahagyta a fejlesztője a hivatalos Firefox-os verziót. Ekkor kezdték el a Chrome-os verziót portolni a firefox-ra majd aki ezt csinálta abbahagyta ekkor lépett be a képbe a mostani fejlesztő aki azóta is csinálja, DE csak a Nano Defender-t portolja tehát az UBO-val kell használni és még van pár lépés amit továbbra is meg kell tenni.

DE a legfontosabb, hogy az UBO-ban is van AAK modul persze a komolyabb AAK-val nem biztos hogy elboldogul oda Bypass kell. Bár ez a lényeg, hogy az utóbbi időben nem futottam bele olyan oldalba amivel ne bírna el az UBO önmagában. Olyan van pl. OPRENDEN jön elő szöveg hogy reklámblokkolót érzékelt de nem bontja a kapcsolatot csak a reklám helyén ez a szöveg található.

Itt a PH-n is van ilyen amikor a fórumon vagyok de nem egyből jön elő hanem mikor betöltöm az egyik topikot majd legörgetek ekkor ugrik az oldal egy kicsit és ha visszatekerek akkor ez fogad:

Ennyi de ettől még használható az oldal.

Az AMO-s verzió a CHROME STORE FOXIFIED-ban is azért sincs már benne - ha jól tudom nincs - mert a portosított verzió önmagában tud települni chrome store foxified nélkül.

SŐT volt régebben olyan hogy egy agresszívebb AAK-val nem tudott mit kezdeni a Nano Defender SŐT olyan is volt hogy a Chrome-os NATÍV megoldás elbírt vele a Firefox-os port nem.

Úgyhogy jelenleg egyik böngészőn sem nagyon van létjogosultásga, de ha lesz akkor az inkább egyén függő attól hogy milyen oldalakon szörföl és ott esetleg kell e.

[ Szerkesztve ]

(#56856) ArthurShelby válasza Kékes525 (#56854) üzenetére


ArthurShelby
addikt

De hogy tudom föltenni? :W
Letöltöm a zip-et? (az elmélet érdekel)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56857) Kékes525 válasza ArthurShelby (#56856) üzenetére


Kékes525
félisten

Kicsomagolod, vagy ezt töltöd le: nano_defender-15.0.0.42-an+fx.xpi és itt telepíted: [kép]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56858) Matthewus válasza fa4hu (#56849) üzenetére


Matthewus
őstag

(#56859) ArthurShelby válasza Kékes525 (#56857) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszönöm! :R

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56860) xabolcs válasza Cs1csó (#56843) üzenetére


xabolcs
őstag

Nem utkozik a velemenyunk. :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#56861) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Itt van rá esetleg valami mód, hogy megjegyezze a felhasználó nevet illetve jelszót?
Sajnos nem ajánlja föl.Esetleg valami kiegészítő?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#56862) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Üdv. :) Hát nálam is előjött a favicon gond. Sokszor olvastam itt róla, de nekem az évek során sosem volt ezzel gondom. Mindig normálisan megjelentek a könyvjelzőim ikonjai.
Mióta frissítettem az új verzióra (Quantum) pár nap használat után minden könyvjelzőm ikonja egy szürke földgömb lett. Nagyon örülök... :\
Előtte jó volt éveken át. Most mi rontotta el?
A Fox képtelen magától helyreállítani? Tele van vele a net, tehát globális hiba. Miért nem javítják a fejlesztők? :F Szükséges hozzá a Checkmarks kieg? Jó lenne, ha nem kéne már ilyen alap dolgokhoz is kiegészítő. :(( Félig próbáltam, de tartottam tőle, hogy beletöröl, vagy elront valamit és nem mertem végig lefuttatni. Van pár 1000 könyvjelzőm. Ez komoly, hogy az összeset meg kéne nyitni?

(#56863) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Kóstolgatom a lehetőségeket, kipróbáltam a Waterfox portable verziót, mielőtt telepíteném. Ami zavar, az a tab, vagyis a fül. El lehet tüntetni valahogy?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56864) Syl válasza Vakegérke (#56863) üzenetére


Syl
nagyúr

Waterfoxon működnek a régi kiegészítők.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56865) Vakegérke válasza Syl (#56864) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azt tudom, azért próbálgatom. Ami zavar, az a tab, ezért kérdeztem azt, amit. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56866) Cs1csó válasza Krystal_s (#56862) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen friss telepítés és friss szinkronizáció után telepítsd és futtasd le a CHECKMARKS kiegészítőt az az ikonok 90%-át frissíteni fogja amit nem azt majd később manuálisan.

(#56867) Syl válasza Vakegérke (#56865) üzenetére


Syl
nagyúr

Régi Firefoxhoz tuti van számtalan tab-eltüntető kiegészítő. Australis vagy mi volt a neve...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56869) Vakegérke válasza Syl (#56867) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm, ha nem is mentem sokra. :)

Talán lesz valaki, aki konkrétumot mond.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56870) ArthurShelby válasza #20749568 (#56868) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Alt, előzmények, előző munkamenet helyreállítása. Vagy a beállításokban úgy van beállítva, hogy megnyitáskor az előző munkamenetet folytassa.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56871) Matthewus válasza Vakegérke (#56869) üzenetére


Matthewus
őstag

Úgy, ahogy a Firefoxban eddig is tetted. Ha a Hide Tab Bar With One Tab-ot használtad, akkor le kellett volna mentened a telepítőjét, én próbáltam keresni, de nem találtam meg.

(#56872) Vakegérke válasza Matthewus (#56871) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sokat segítettél, köszönöm. :)

Az üdvözítő addon a Hide Tabbar 2.1.0.1-signed1-signed

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56874) Syl válasza Vakegérke (#56869) üzenetére


Syl
nagyúr

>Köszönöm, ha nem is mentem sokra.

Sajnálom, hogy ez ügyben csak ennyire futotta tőlem :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56875) Vakegérke válasza Syl (#56874) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ugyan, jót akartál, megpróbáltál segíteni. :)
Igazából kuka voltam, mert ha eszembe jut, hogy a "hide tab"-ra keressek rá, hamar túl lettem volna a dolgon.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56876) gepesz13


gepesz13
tag

Sziasztok!
Firefox 61.0.2 (64 bit)-et használom.
Valaha az oldal hozzáadások a könyvjelzőkhöz" parancs berakta a könyvjezők menübe, de most mindíg a "más könvjelzk" alá rakja be. Mi a baj?
Üdv és köszi.

(#56877) csako válasza gepesz13 (#56876) üzenetére


csako
veterán

Nincs "baj", ez ilyen. Nem tudom meg lehet-e változtatni valami kiegészítővel vagy mással.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#56878) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! Most frissítettem a FF-ot. Superstart helyett tudtok ajánlani valamit?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#56879) gepesz13 válasza csako (#56877) üzenetére


gepesz13
tag

Köszi az ötletet.
Hátha valakit még érdekel.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#56880) gebro válasza Kékes525 (#56364) üzenetére


gebro
aktív tag

Üdv!

Ezeket a legördülő menü színezéseket, hogyan lehet beállítani?
Illetve az FF kezdőlap kereső sávját is át lehet színezni valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#56881) Rimuru válasza gebro (#56880) üzenetére


Rimuru
veterán

Bekapcsolod pl a default sotet temat.

Vigyázat, csalok!

(#56882) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Engem az érdekelne hogy hogy lehetne megoldani hogy a könyvjelzőkre menve, legördülő menüben egyik linkre középső egérrel rányomva ne záródjon be az aktuális legördülő sor hanem maradjon nyitva hogy még egy vagy több könyvjelzőt szépen sorba megnyithassak.
Operánál pl. nem záródik be.

(#56883) Matthewus válasza bobalazs (#56882) üzenetére


Matthewus
őstag

about:config -> browser.bookmarks.openInTabClosesMenu legyen false

(#56884) bobalazs válasza Matthewus (#56883) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm szépen.
Nem tudom erre hogy jöttél rá, nagyon ügyes vagy.

(#56885) Matthewus válasza bobalazs (#56884) üzenetére


Matthewus
őstag

Google, plusz már volt a topikban is korábban.

(#56886) gebro válasza Rimuru (#56881) üzenetére


gebro
aktív tag

Köszi működik, viszont a lapfülek mögött így nem lesz fekete háttér.
Az australis userChrome-dark.css-t használom.
Erre esetleg valami megoldás van?

Még csak most váltottam 52 ESR-ről. :B

(#56887) Matthewus válasza gebro (#56886) üzenetére


Matthewus
őstag

Miért használod az australis userChrome-dark.css-t az új felülethez? Próbáld ki anélkül.

(#56888) gebro válasza Matthewus (#56887) üzenetére


gebro
aktív tag

Hozzászoktam a lekerekített lapfülhöz, de végül is nem azzal van a gond, hanem a Dark Development Theme-t használom. Mindegy, egyelőre jó lesz így, és remélhetőleg továbbfejlesztik a gyári témát.

(#56889) Cs1csó válasza Matthewus (#56883) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt én is köszönöm, ameddig nem kezdtetek róla beszélni nem is tudtam, hogy ez engem is zavar. :K

(#56890) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Jobb egér-klikk lenyomásakor felugró lehetőségek közül, hogyan tudnám eltüntetni az általam nem használtakat? (A Quantum előtt a "Menu Wizard"-ot használtam, az már sajnos nem kompatibilis.)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#56891) csako válasza newmoonlight (#56890) üzenetére


csako
veterán

[link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#56892) newmoonlight válasza csako (#56891) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Köszi, de valamivel egyszerűbb megoldásra gondoltam. (Pl. olyanra, mint az említett Menu Wizard.)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#56893) csako válasza newmoonlight (#56892) üzenetére


csako
veterán

Már nincs rá kiegészítő, szóval csak ez van.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#56894) liksoft válasza newmoonlight (#56892) üzenetére


liksoft
nagyúr

Én csak fel akartam cserélni az új ablak/lap sorrendjét. Inkább idomultam a jelenlegihez. Azért viszont kicsit megnyugtat, nem csak én szenvedek a menü átalakíthatatlansága miatt. (A linkelt lehetőséget talán hagyjuk. :W )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#56895) Sdi


Sdi
addikt

Sziasztok!

Milyen módszerrel lehetne elérni, hogy az új rókában alulra kerüljenek a böngésző fülek? Egyáltalán lehetséges ?

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#56896) #65675776


#65675776
törölt tag

Ez az új felület a könyvjelzőkhöz borzalmas.

(#56897) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
valami vírus szerű dolog lehet a gépemen, mert ha megnyitom firefox-ot akkor 2 oldalon felugrik egy game reklám.
ABP fenn van, kaspersky vírusirtó nem talált semmit, norton sem, adwclener sem.

Hogy tudom kiírtan hogy ne ugorjon fel az ablak ?

(#56898) Matthewus válasza Khaosz55 (#56897) üzenetére


Matthewus
őstag

Nézd meg mi van beállítva kezdőlapnak, és nézd meg a parancsikonban az elérési utat. Esetleg keress rá a felugró oldalak címére, hátha találsz megoldást.

(#56899) Cs1csó válasza Khaosz55 (#56897) üzenetére


Cs1csó
félisten

Először is töröld az ABP-t és tiltsd le a többi kiegészítőt majd legyez bezárva a böngésző és futtasd le megint az Adwcleanert, aztán még ezeket: Hitman Pro (ne válaszd a telepítést csak az egyszeri ingyenes vizsgálatot) MBAM free-t, Emsisoft Emergency Free-t

Ezután telepítsd az UBLOCK ORIGIN-t. Majd teszteld le, hogy sikerült e megszabadulni hibától, ha nem sikerült akkor jön a következő lépcső:
- menj az FF beállításaiba - firefox fiók - és itt csak a könyvjelzők és a bejelentkezéseknél legyen pipa a többi elől vedd ki.
- ezután a programok és szolgáltatásokon belül távolítsd el az FF-et
- ezután - Total commanderrel pl. - tedd láthatóvá a rejtett mappákat és töröllj minden MOZILLA és FIREFOX néven futó mappát. Users - user - AppData-n belül
- indítsd újra gépet esetleg most is lefuttathatod a fenti dolgokat Adwcleaner-t stb.

- telepítsd újra a böngésző - lépj be szinkornizáld a fiókod - majd először az Ublock origin-t telepítsd de még más kiegészítőt ne TESZTELD ha minden jól megy akkor mehet fel a többi kiegészítő. Ha ezután lesz valami gond akkor lehet valamelyik kiegészítő csinálja.

(#56900) newmoonlight válasza csako (#56893) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Azért ha mégis belebotlasz valamibe, ne tartsd magadban... :N

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.