Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8101) gghrtz


gghrtz
őstag

Valakinek van abban tapasztalata, hogy a picuntlinux viszi-e a 720p-t es megy e vele a kulso wifi adapter?

(#8102) csjohnny válasza #79335424 (#8100) üzenetére


csjohnny
tag

A régi Nokia töltő csatlakozója lehet hogy jó, én se gondoltam erre a megoldásra.
Amit linkeltél USB-s táp csati is jó ha tényleg olyan a mérete mint a dokkolóé.
A dokkolónak 5V kell , a nokia töltő emlékeim szerint 3,7V körűli.

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#8103) csjohnny válasza terra052 (#8099) üzenetére


csjohnny
tag

Nekem akkor volt ilyen problémám a webkamerával amikor USB hubon keresztül akartam müködtetni.HUB nélkül meg megműködik rendesen.

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#8104) #79335424 válasza gghrtz (#8101) üzenetére


#79335424
törölt tag

Személyes tapasztalatom nincs, de megfelelő adapterrel biztos, hogy működik. A 720p pedig csak a felbontást jelenti. Ezen belül a kódoláson múlik, hogy viszi -e, vagy sem. 8Mbs átlagos bitráta, helyesen beállított kódolással menni fog. 50Mbs, vagy elcseszett profilbeállítással nem.

(#8105) #79335424 válasza csjohnny (#8102) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nokia -ból én csak a csatlakozóra gondoltam, nem a töltőre. Van még egy 2,5 -ös, külső tárhoz kapott tápkábelem. Annak a csatijában reménykedek. Este kiderül, hogy passzol -e. Ha jól láttam, a 3mm -es külsőhöz 1,1mm -es belső a szabvány. Elvileg, amit linkeltem, az ilyen. Érthetetlen számomra, hogy miért nehezítik meg egy eszköz használatát ilyen filléres tétel miatt. Ha aktív hub -ként tud funkcionálni, akkor jó vételnek tartom ezt a dokkolót (ezért fejeltem bele). Ráadásul minden kütyüvel müxik. Ha csak egy passzív hub, akkor inkább csak fanoknak való dizájkiegészítő.

(#8106) csjohnny


csjohnny
tag

Kicsit elkalandoztam a tápegységek és tápcsatik kapcsán és arra gondoltam hogy egy power bankkal is lehetne működtetni a kütyüt. Akkor lehet jó ha valki szünetmentessé akarja tenni a működését pl. valamilyen szerver vagy torrent. Egy 6000mAh akkuval ha kb 3W-ot eszik a kütyü 2 órát menne .

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#8107) Z_T válasza Szotka (#8098) üzenetére


Z_T
aktív tag

Gondolom a 1366 x 768 -ra gondolsz.

Alex kiadta az 1.5 betát tesztelésre, szerintem 1 hét múlva kijön a végleges ha nem találnak benne nagy galibát!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#8108) Flexy90 válasza csjohnny (#8106) üzenetére


Flexy90
senior tag

Mehet a kütyü áramszünet esetén, ha net meg nincs.. :)

Xiaomi Fan

(#8109) csjohnny válasza Flexy90 (#8108) üzenetére


csjohnny
tag

:DD Így van ... akkor se TV se Net ,de a kütyü megy :))

[ Szerkesztve ]

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#8110) #79335424 válasza csjohnny (#8109) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez csak az egyik probléma. Az a 3W csak művelet nélkül, alapjáraton, kikapcsolt HDMI kimenettel reális. Az átlag érték működés közben 5-6W. Ez rögtön felezi az időt. Aztán min van a torrenthez, szerverhez az adat? Belső memóriában? Mikro sd -n? Egyik sem praktikus. Arra vinyó a jó, az meg plusz fogyasztó. Sztem ha fontos a stabil működés, akkor kell egy rendes, szünetmentes táp. Az elviszi a routert is és még "szólni" is tud, hogy baj van a delejjel. Nekem egyszer a kütyüim fele egy pillanat alatt odalett az áramszolgáltató jóvoltából. Persze tagadták, de a Digi TV -s ember mondta, hogy aznap az enyém már a sokadik cserés beltéri volt a környéken. A hiba ugyanaz volt mindegyiknél. Ez után szerveztem át a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#8111) richome


richome
tag

ENNÉL vaj' mit takar a multi tács? több gombot egyszerre, vagy végre a tácspad lenne az?
/meglepődnék, de meg is venném/

(#8112) richome válasza #79335424 (#8105) üzenetére


richome
tag

Szia,
itt egy "szünetmentes" amihez adnak csatlakozókat,
ha jól látom van 3-as is :)

(#8113) fPApi válasza richome (#8112) üzenetére


fPApi
őstag

Ezeknél ugye lehet használni a telefon saját usb kábelét, nem muszáj a hozzá adottat?

(#8114) richome válasza fPApi (#8113) üzenetére


richome
tag

Persze. USB az USB. Lényeg, hogy az Amper elég legyen, amit lead.
Ezen az egyik 1 a másik 2 Amperes USB csati,
a méret a lényeg /normál, mini, micro USB/ mondom ezt a
a képek alapján, még nem volt ilyenem, nem használtam.
Bár most komolyabban is belegondoltam, hogy egyéb ketyerékhez is jó lehet,
ha nem kapcsol ki a cucc áramkimaradásnál sem, ez jót tesz nekik,
nem úgy, mint ennek a szerkezetnek, mert ebben is csak
akksik vannak, amiknek nem tesz túl jót, ha szinte sosincs lemerülve,
szépen veszíthet az élettartama, illetve az aksik teljesítménye,
de ettől még évekig is jó lehet "szünetmentesnek"
vésztöltőnek /zseblámpának/ stb... - szerintem

[ Szerkesztve ]

(#8115) Dr.GodMan


Dr.GodMan
csendes tag

ÜDV mindenkinek!

Már több helyen is próbáltam segítséget kérni de sajnos érdemleges információt sehol sem kaptam.
Van nekem egy MK808 mini androidos készülékem és ezen szeretném lecserélni az android oprendszert Puppy linux-ra. Nézegettem az ubuntut is de nekem nagyon nem jött be ez az új mobil felület... Illetve a puppy oprendszerek valahogy színpatikusabbak nekem.

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy egy puppy oprendszert tudjak feltenni valahogy egy MK808-ra úgy , hogy jól is működjön?
Ha lehetséges nem micro sd-ről szeretném futtatni hanem, hogy az mk808 beépített memóriáján legyen és csak ez az egy oprendszer legyen rajta!

Remélem tudtok segíteni!

Köszi!

(#8116) #79335424 válasza richome (#8111) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én úgy tudom, hogy van is, meg nincs is. Bizonyos funkciók vezérelhetők dupla érintéssel. Pl. ha egy ujjal simized, akkor egeret mozgat, ha kettővel, akkor scrolloz. de ez távol áll az igazi multitouchtól.

Ami a "szünetmentest" illeti, én elég súlyos kütyümániában "szenvedek", de ez már nekem is sok. Világítós számkijelző, meg lámpácska. Talán még egy tekerőkaros dinamót ráaplikálhattak vona, hogy teljes legyen a licit. :)

(#8117) #79335424 válasza Dr.GodMan (#8115) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudok ilyen lehetőségről RK3066 -on. Legalábbis olyanról biztos nem, ami három oldal parancssor között, tartalmaz földi halandó számára is érthető leírást. A PC -s "telepítési" lehetőségek tárházáról ne is álmodj! Szerintem örüljünk, hogy van Picuntu. Hidd el, nekem sem kisebb bánat ez, mert amikor először meghallottam azt a két vakkantást, én is azonnal beleszerettem. Ez még valamikor a 4 -es verzió elején volt.

[ Szerkesztve ]

(#8118) terra052 válasza #79335424 (#8117) üzenetére


terra052
őstag

Tudnatok esetleg ajanlani olyan appot, amivel taveleressel hasznalhatom, pl mint a Logmein, csak Androidra?
Nyaralas alatt hasznalnam tavolrol a webkamerat, mar persze ha sikerul mukodesre birnom a Hybryd rommal.

werkmania.hu

(#8119) #79335424 válasza terra052 (#8118) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha a sticket szeretnéd elérni, akkor egy hónapja még határozottan állítottam volna, hogy nem kérdés, Webkey a tuti. Szerver oldalon (a sticken) root kell neki. De mindenképp alaposan teszteld le éles bevetés előtt, mert nálam mostanában rosszalkodik. Van, hogy összeomlik a launcher, van, hogy képfrissítéskor bezár egy ablakot és nem azt az állapotot látom, amiben addig dolgoztam. De az is lehet, hogy nem a programmal van baj, hanem Finless Bob nyúlt bele valamibe, ami megbolondítja.

(#8120) #79335424


#79335424
törölt tag

Tegnap szokás szerint eltévedtem Bob oldalán és szokás szerint beleakadtam valamibe. Az RK forráskódról van szó. Volt már ez itt téma, de ez most egy elég friss kezdeményezés. Olvassátok el a Rikomagicos topikot is, ami Bobnál linkelve van! Belelestem a négymagosok topikjaiba is. Bőven lenne csiszolgatni való mindegyiken. Úgy gondolom, hogy ha nem akarunk nagyot szívni ezzel, akkor ez az ügy a mi érdekünk is. Elég ismert fejlesztők társalognak a problémáról. Arra gondoltam, hogy ha egy angolul jól kommunikáló topiklakó formába öntené, akkor összeránthatnánk egy Magyar közösséget, ami egységesen állna az ügy mellé. Szerintem más fórumokról sem lenne nehéz ehhez egy aláírás, vagy egy "+1" erejéig "támogatókat" toborozni. Úgy gondolom jól esne a fejlesztőknek és nekünk se lenne rossz, ha ezekben az emberekben egy pozitív élmény társulna a nevünk és kis hazánk neve mellé. UFFF!!!
Bob oldala.

[ Szerkesztve ]

(#8121) csjohnny válasza #79335424 (#8120) üzenetére


csjohnny
tag

Teljes mértékben amellett vagyok amit Bob ill. a Rikomagic fórumán a forráskódok kiadásáról szólnák.
Én is jó kezdeményezésnek tartom , hogy a mi kis közösségünk is mellettük álljon +1-vel. Angolban nem vagyok jó ,van hogy "gugli fordítózok", de amiben tudok szívesen segítek a cél érdekében. :R

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#8122) #79335424


#79335424
törölt tag

Bár keveseket érint, de azért hátha hasznos. Van már CWM a Measy U2C -re.

(#8123) nash13


nash13
aktív tag

Próbáltam keresgélni a fórumon, de nem találtam infót, hogy RC11-el való bekapcsolás megoldott már esetleg valami billentyűkombinációval? Előre is köszi...

iPhone 7

(#8124) petipetya válasza petipetya (#7834) üzenetére


petipetya
nagyúr

Megjött az eladó által küldött új töltőfej, ám azzal is ugyanez történik, több konnektorban is kipróbáltam.

A töltőfej tölti a telefont, így azzal nem lehet gond. A kábel is működik a telefon töltőjével, így azzal sem lehet gond. Lényegében a töltőfej és a kábel is jó, kivéve ha az mk808-at akarom vele tölteni. Persze pont ezt mondtátok Ti is, de így az új töltőfej birtokában ez végképp megerősítést nyert.

Mi a megoldás? Elég ha resetelem az mk808-at, vagy fel kell rá tennem egy főzött romot?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#8125) csjohnny válasza petipetya (#8124) üzenetére


csjohnny
tag

Régebbi hozzászólásodban írtad hogy egy másik töltővel működik és világít a kék led is,de az nem 2A-es hanem csak 1A-es töltő. Most ha azzal sem működik akkor szét kellene pattintanod az MK-t és megnézni a tápcsatlakozó forrasztásai rendben vannak-e. Vagy ha van aktív USB hubod dugd be az MK-ba . Vagy OTG kabelen keresztül adj neki tápot onnét is kell működnie.

[ Szerkesztve ]

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#8126) petipetya válasza csjohnny (#8125) üzenetére


petipetya
nagyúr

A 2A-es töltőről (újról és régiről egyaránt) az OTG-be dugva a kábelt is hibát tapasztalok - először kigyullad a kék led, aztán elalszik. A telefon töltőjével nincs ilyen hiba.

Az mk808-at szétpattintva mindent rendben látok: kép

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#8127) csjohnny válasza petipetya (#8126) üzenetére


csjohnny
tag

Ha gyári rom van rajta akkor lehet hogy meg kellene próbálni egy másik romot rátenni.Először csak ki kellene próbálni hogy nyomod a kis gombot és bedugod az OTG-t egy PC-be és telepíteni a drivert ha még nem volt és a megnézni hogy a flashelő program felismeri-e.

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#8128) Dr.GodMan válasza #79335424 (#8117) üzenetére


Dr.GodMan
csendes tag

Esetleg erről a picuntu-ról nemtudnál valami szájbarágós linket küldeni ami alapján rá tudnám tenni az android helyére? Sajnos ezekben a heckeléses dolgokban nem vagyok nagyon ott...De törekszem... :P
Illetve keresgéltem már sokat a neten, hogy a kutyust miként lehet rátenni de segédletet nem találtam sehol. A slacko-t írták, hogy ez már alkalmas a célra de többen az 525-ös és más puppit is tudták futtatni. De sajnos semmi konkrétum, hogy hogyan lehetséges.
Illetve miként lehet a nandflash-re feltenni az android helyett. Mert mindenhol csak micro SD kártyáról futtatták.

Nekem ez az android dolog valahogy nem igazán jön be. Túl korlátozott illetve tudás sincs a kezemben ami alapján magam tudnám formába önteni, igényeim szerint.
Jó lenne elérni, hogy ne teljes képernyősek legyenek a futtatott progik, alkalmazások. Hanem mint egy megszokott oprendszernél, külön ablakok legyenek.

Háát, igényeim vannak de sajnos megrekedtem az alap elérhető android frissítéseken, viszont azért ennél jóval tovább szeretnék lépni.

Ha sikerülne valamit összehozni, az új MK908-al is rástartolnék... Ez az új kütyő már ígéretesebb. Remélem lesz komolyabb hardverkörnyezettel is az RK3188 proci.

(#8129) csjohnny válasza Dr.GodMan (#8128) üzenetére


csjohnny
tag

Nem próbáltam még Picuntu Linuxot feltenni , de talán az alábbi linkkel segítek:
Picuntu Linux Lépésről lépésre
Igazából én egy négymagos kütyün Mk908-an eltudnám képzeli majd az ubuntut.
Ubuntu telepítés RK3066-ra:
Ubuntu12.10
Ubuntu12.10

[ Szerkesztve ]

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#8130) Szotka válasza csjohnny (#8129) üzenetére


Szotka
tag

Kíváncsi leszek erre az Ubuntus dologra.
Mikor lesz majd használható.

Szotka

(#8131) b-csigabiga


b-csigabiga
csendes tag

sziasztok!

én most anyagilag tartalékon működök /tudom magánügy! :) / és nem veszek ilyen dolgokat /MÉG!/,
de egy cimborám segítséget kér, és én nem tudok neki segíteni, ezért tőletek kérdezem, hogy
ez az android tv , ezzel a billentyűvel együtt tud-e működni?
Főleg SKYPE miatt, de nem akar ország-világ előtt dumálni, ha mindenki otthon van! :N

Köszi! :R
BCsB

(#8132) #79335424 válasza b-csigabiga (#8131) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem ilyenem van, a rá való Finless 1.7 -tel (a root miatt). Nekem nagyon bejött az U2C. Igen, működik a videóskype, teszteltük. A kamera gyenge minőségű, sötétben használhatatlan. De normális világítás mellett, Skype -hoz elég. A hang normális. Logitech MK220 + usb hang megy passzív hubról (vagy a Measy dokkolóról, lásd korábbi posztomat) Azt nem tudom, hogyan akarja elkérni, hogy más ne hallja, ha a családi TV előtt ül. Az analóg AV hangkimenete nem használható a HDMI képkimenettel együtt. USB -s hangkártya működik, mikrofonnal is. Még a távirányítós telefonálás is egy lehetőség. Nézzétek meg, hogy az tetszik -e! Az Ipazzportnak van ilyen távirányítója. A Measy -nek is. Ha jól emlékszem, RC13 -nak hívják.
Még egy Measy -jótanács. A táp és az AV kábel nem alaptartozék! De pár dollár. Ne a hozzá való kábelt rendeld, mert nem jó. Rövidebbre sikerült, nincs kép. Itthon pár százért lehet lőni. Klasszik kamerákhoz való, 3.5 -ös jack. Csak ne legyen vastag a csatlakozó burkolata, mert akkor nem fér el a HDMI csatlakozótól.

(#8133) #79335424 válasza Dr.GodMan (#8128) üzenetére


#79335424
törölt tag

csjohnny már írt egy -két tippet. Itt is van Picuntu topik. Viszont lehet, hogy már vannak újabb lehetőségek is. Nem nagyon volt időm mostanában foglalkozni a projekttel. Neked sem tudok segíteni, mert 2 óra múlva indulok Korzikára (meló, nem nyaralás) , és nem tudom, hogy lesz -e netem. De MK808 -on biztos, hogy müxik a Picuntu. Puppy -t ismered, abban meg ott a Gparted. Úgyhogy a particionálós telepítéssel sem lesz gondod.
A többablakos mód nekem is nagyon hiányzik az Androidból. Vannak alternatív megoldások a Play -en, de csak az adott alkalmazásba integrált programokkal működik. Az újabb Samsungokban van kétablakos mód. Amelyik alkalmazást alkalmassá tették az ilyen működésre (egyre több ilyen van), azzal egész jól használható. Nekem az SGS2 -ben, a Wanam Lite rom tartalmaz ilyen funkciót, csak 800x480 -on nincs sok értelme.

(#8134) #79335424 válasza b-csigabiga (#8131) üzenetére


#79335424
törölt tag

Update:
Most kattintottam a linkre. Látom, az ipazz -t megtaláltad. Arra figyelj, hogy a médiavezérlő gombok csak infrán mennek! Vagyis egy hagyományos lejátszóra meg lehet tanítani, de a Measy -t nem fogja kezelni azokkal a gombokkal, csak a másik oldalán levőkkel. Viszont ha jól emlékszem, akkor ez világítós, míg a Measy nem. Régebben összeírtam pár gondolatomat a távokról. Ott linkeltem néhány egyéb lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#8135) richome válasza Dr.GodMan (#8128) üzenetére


richome
tag

Én is használnám az ablakokat, ezért sokat keresgéltem anno és több alkalmazáshoz is megfelelt amihez van widget mód, mint pl. levelezéshez és akkor több app futhat egymás mellett, illetve sikerült rátalálnom a FLOATING szó alatt somindenre. Szokatlan módon működnek, de sok dolgot helyettesíthetsz vele, érdemes elidőzni velük. Ablakokba képek, számológép, levelezés, fészbúk, böngésző, jutyub... Van egy köztük, ami lebegő ablakokat nyit és kiválasztható, mi menjen bennük, tehát nem csak egy alkalmazáshoz való, most nemtom fejből a nevét. Ez azért is jó, mert nem csak az ikon helyekre teheted, mint a widgeteket, hanem a teljes kép széléig, vol amit ki is toltam a képből. Ha érdekel megkeresem a nevét...

(#8136) b-csigabiga válasza #79335424 (#8134) üzenetére


b-csigabiga
csendes tag

Nagyon köszönöm a válaszod!
Ja most látom, hogy valahol úton vagy! Jó utat! mi meg majd olvasgatjuk a hozzászólásaidat, posztjaidat!
Így majd könnyű lesz a döntés, igen/nem - melyiket!
Köszi!

BCsB

(#8137) gghrtz


gghrtz
őstag

Szeirntetek a Mali400-at lehet tuningolni a kütyüben? Mert alapjáraton 266-on megy az RK3066-ban, de az RK3188-ban 533-on, akkor elméletileg mennie kellene nem?

(#8138) An_drew


An_drew
csendes tag

Segítsetek pls,
Lehet, hogy én vagyok a béna, de nem találom, hogy finless 1.7-ben hol tudok felvett Google fiókot törölni? :)

(#8139) An_drew válasza An_drew (#8138) üzenetére


An_drew
csendes tag

Meglett! :DD

(#8140) janos.cs


janos.cs
tag

fhuu.. azt kell hogy mondjam van boven problema az uj 4magos kutyukkel.. valamelyik melegszik kegyetlenul, a masikon megjelenesi problemak vannak.. tap stb..(Mk908,T428)

[ Szerkesztve ]

(#8141) csjohnny válasza janos.cs (#8140) üzenetére


csjohnny
tag

A T428 "tervezői" nem is értem hogy gondolták hogy hűtőborda nélkül csak némi műanyag lapocskákkal nem fog melegedni.

Geekbuying aluminum lemezzel amit szerintem nemrég vágtak ki egy lemezvágó ollóval ,próbálja elintézni,ez nálam kivágta a biztositékot:

Alulemezes megoldás

Az MK908-val azért nem nagy a gáz , 2 helyett 4 mag megy, a Mali 266-ről 533-on megy, ehhez kevés a 2A-es táp.
A megjelenési probléma az szerintem egy darab hibás cucc volt.Amit itt találtam:[link]

Összegezve majd kialakul ez a 4 magos kütyü.Mindenesetre én még mindig az MK908-at választanám.

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#8142) janos.cs válasza csjohnny (#8141) üzenetére


janos.cs
tag

nalam is ez a szitu, itt is egy MK908 lesz a nyero. De meg varok egy kicsit, mindaddig amig Bob nem csinal ra egy javitast(Finless 1.4re).

[ Szerkesztve ]

(#8143) csjohnny válasza janos.cs (#8142) üzenetére


csjohnny
tag

Elméletileg május közepére lesz ujra MK908. Kicsi érdekes hogy április 19.-től május 2.-ig elfogyott az összes MK908. Ennyire nagy a kereslet vagy nem nagy raktárkészlettel rendelkezett akkor GB?

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#8144) janos.cs válasza csjohnny (#8143) üzenetére


janos.cs
tag

szerintem igen, futarral fogom megoldani a szallitast.

(#8145) csjohnny válasza janos.cs (#8144) üzenetére


csjohnny
tag

Nekem most az 1.4 rom is megfelelne, MK808-as romok elég nagy utat jártak be a fejlesztési tabellán. Én ugy gondolom amit kilehetett "csavarni" belőle azt Finless Bob megtette.Szerintem már csak némi finomítások lehetnek. Mindezt természetesen 4.1.1-re értem. Örülök is annak hogy 4.1.1-es rom van az MK908-ra. Nem véletlen hogy a T428-ra az első 4.2 rom után sokan kérték legyen már 4.1.1. rom.

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#8146) RVR400


RVR400
veterán

Tegnap jutottam hozzá egy Ipazzport NC19A kütyühöz. RC12-t rendeltem hozzá, egész jól elpirickálok így vele. Kipróbáltam a Logitech Wave Pro kombót is, szó nélkül megette, NTFS winyót elsőre látja, rootolva, Google Play-jel jött. :)
RK Remote-tal tökéletesen megy a gyári ROM-mal is, már csak a Windowsos megosztást kell valahogy megoldani. A CIFS manageres megoldás a legjobb, vagy van esetleg valami egyszerűbb is?

(#8147) Marvinn


Marvinn
tag

Rég jártam itt..
Olvastam itt hogy nagy működési hőmérséklet tartományban képes működni a soc, ez igaz, de a nyák és a forrasztás nem ilyen rugalmas. Ezért van az hogy a BGA tok nem szereti a hőingadozást és a laptopoknál 90%ban ez a hiba. És javítható hibáról beszélünk. Általában leveszik a BGA chipet és ha már lent van újat tesznek fel és megy minden tovább (de a régi visszarakása is sok esetben megoldás).

az elmúlt 3 órában csak itt olvastam a hozzászólásokat.. és megfogalmazódott bennem az hogy össze kéne foglalni az általános és nagy hibákat ezzel a kütyüvel kapcsolatban. (bár ezeket a gyártók is látják, de az ár leszorítása itt jelentkezik a legjobban)

általam "kellemetlen" hibának minősítve pár dolog:

- hűtés (ezáltal design)
- wifi (most készülök moddungolni, azt gondolom ez antenna hiba, a chip talán használható, bár a sebessége kevés/kicsi)
- szoftver

első kettő kellemetlen hiba, ezekre kéne ráfeküdni a gyártóknak, mert a harmadikat megoldják a közösségek (is). Hűtés házilag is megoldható, de modding, buhera. Wifi javítása költséges megoldás, új usb-s wifi modul vagy eth-usb, abból sem mindegy melyik...

808-on játszottam 20 percet a hill climb (asszem ez a neve) játékkal és eszméletlen hőgutát kapott a cucc.. oké, tudtam, hogy a hűtés gyenge. Megoldás: ház levesz, tv hátulján lévő iso felfogató fémszerkezetre rászerelés pasztával, azaz lett egy 100x nagyobb bordám. Hátrány hogy nem mozgatható, azaz kompromisszum. Tapasztalat, hogy a házba beleragasztott kisebbik antennát azonnal lehet is levenni és kukába dobni, jobb lesz a vétel.

Olyan készüléket kéne gyártani ami:
- Kicsit nagyobb dobozban van, külső antennája van, (láttam már ilyet) és a hűtőbordája legalább 5-10X vastagabb, nagyobb
- wifi chip lecserélése 300Mbps-esre
- rj45 csatival és lannal ellátni.

Azon kezdek gondolkodni, hogy tervezni kellene egy olyan kiegészítő nyákot, amire ráforrasztható csatik nélkül a kütyü és kapna usb-hubot, lan-t, másik erősebb wifit rendes antennával és nem utolsó sorban egy kielégítő tápellátást.

(#8148) Pool_ válasza #79335424 (#8132) üzenetére


Pool_
tag

Szia!

Az U2C-hez hozzá lehet kötni webkamerát, vagy csak a beépítettet lehet használni?
Mert ugye pl a hang ki/bemeneteket lehet választani, ezt is lehet?

(#8149) terra052 válasza RVR400 (#8146) üzenetére


terra052
őstag

Udv
a win megosztas legegyszerubb TC-vel+ a TC lan pluginnal. Vendegfiokkal es persze megosztasokkal kifogastalanul mukodik oda-vissza. Play-en ingyenesen kapod mindkettot :)

werkmania.hu

(#8150) Cottiba


Cottiba
csendes tag

Hy
Vettem egy mk 808at.
Elég messze vagyok a routertől ,van itthon egy TL-Wn727N wifi stickem ezt hogy tudom összehozni.
Simán bedugom nem történik semmi.
Nem igazán értek hozzá de jó lenne ha meg lehetne oldani.

Cottiba

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.