Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8201) SkylineGTR76 válasza fPApi (#8192) üzenetére


SkylineGTR76
tag

Z_T:

Kernel: 3.0.36+ rjf
Build: mk808_v301j2 2013-03-25

[ Szerkesztve ]

(#8202) azbest válasza mimey (#7055) üzenetére


azbest
félisten

a pdaplus oldalon lévő leírásban linkelt dx webshopos dvb-t tuner már nem af9015 hanem valószínűleg az azóta elterjedt it9135, ahhoz meg sokkal újabb kernel kell. [link]

(#8203) fPApi válasza SkylineGTR76 (#8201) üzenetére


fPApi
őstag

Bocsi, ezt kifejtenéd (nem értem, hogy jön a videólejátszóhoz)?

(#8204) otoaak válasza vlevi (#8151) üzenetére


otoaak
tag

Van már minix neo x7 bár nem 100% hogy forgalomba is került de már kb. egy hónappal ezelőtt bemutatták, 4 magos rk3188-al 2 gb ram stb hasonló házban van mint az x5 a csatlakozók is ugyan azok, az antennája már a neo x5-nek is teljesen jó, nálam 2 fal van meg kb. 10 méter és fullos a jel (tégla fal). Bár ez azért a routeren is múlik.

SG Note Pro P900

(#8205) fPApi válasza otoaak (#8204) üzenetére


fPApi
őstag

Bejelentették, de még nem lehet kapni, sőt a facebook oldalon a minix a 3. negyedévre teszi az értékesítést. Szóval még arrébb van, addig marad az x5.

(#8206) .St.


.St.
tag

Kis segítséget kérnék! Vettem egy Mk809II -es csodát. Szép, jó, de sajnos nincs root -olva, így nem tudok rá feltenni egy két programot amit szeretnék. Ha leírná valaki a teendőket megköszönném. Ha lehet, lépésről lépésre.
Köszi

-= St forever =-

(#8207) mimey válasza azbest (#8202) üzenetére


mimey
tag

Sajnálattal hallom. Nekem is egy it9135 rev. 1 tunerem van. Sajnos csak porosodik a fiókban, mert a kernelfordítás végtelen messze áll tőlem.

(#8208) richfuel válasza csjohnny (#8143) üzenetére


richfuel
csendes tag

Viszont a DX-en is elkezdték forgalmazni.

(#8209) csjohnny válasza mimey (#8207) üzenetére


csjohnny
tag

Próbáltad már a 9005-ös driverével működésre bírni?
Elméletileg működik vele:XDA-Developers forum - DVB-T USB donge
Drivereket innét letöltheted: Drivers
dvb-usb-af9005.ko és a dvb-usb-af9005-remote.ko kell felraknod az insmod paranccsal terminálban.
Remélem tényleg működik egy próbát megér. Ha nem működik ujraindítás után nem töltödik be ez a driver, ha meg jó berakod automatikus indításba.

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#8210) justice84


justice84
tag

Hali,
Olyan kérdésem lenne, hogy a hűtést ti hogy oldottátok meg(aktív, passzív hűtés)? Játék közbe eléggé melegszik az Mk808 és nem akarom hogy túlmelegedjen szegényke :) Szétdarabolni se akarom a burkolatot addig míg nem mondjátok azt hogy szükséges :D Minden ötletet szívesen fogadok :DD

[ Szerkesztve ]

(#8211) csjohnny válasza justice84 (#8210) üzenetére


csjohnny
tag

Ha a stickes formát meg akarod tartani én még nem találkoztam olyan megoldással ,hogy a stick burkolatát ne kelljen modifikálni.

Ezen a videón van egy szerintem elég olcsó megoldás a hűtőborda megnövelésére illetve az antenna hatékonyabbá tételéhez,viszont kell egy kis kézügyesség.MK808 haetsink modding

Négymagos stick hűtését így próbálja egy lelkes társ megoldani:T428 thermal problem

Ha nem szeretnéd szétvágni a stick burkolatát akkor jó megoldás lehet pl. egy nem működő router burkolatába beépíteni ,ott elvileg minden elférne.
Vagy csak egyszerűen ugy elhelyezni az MK-t hogy a hűtőborda felfelé legyen (a kék led ilyenkor alul van) és a burkolatra ahol a perforációk vannak rátenni egy 20-25 mm-es ventillátort ami elszívja a hőt.
25mm-es ventillátor

Nálam alapjáraton 40C a hőmérséklete játéknál 60C mindez hűtés modding nélkül.Max 85C a működési hőmérséklete az RK3066 chipnek.Valaki írta hogy nem jó a nagy hőingadozás ezeknek a chippeknek. A probléma a 2004-óta használatos ólommentes forraszanyagok miatt van.HP közkedvelten használja már ott sok is a probléma a laptopokkal. Remélem a kínaiak a régi ólmozottat használják.

[ Szerkesztve ]

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#8212) justice84 válasza csjohnny (#8211) üzenetére


justice84
tag

Gondoltam hogy módosítani kell a burkot, de most nézem nekem már hűtőborda van a chipen akkor marad a ventilátor. Eddig még nem szedtem szét mert nem adott rá okot :D

[ Szerkesztve ]

(#8213) csjohnny válasza justice84 (#8212) üzenetére


csjohnny
tag

A ventillátoros link amit betettem onnét sajnos nem küldenek az EU-ba.
Ezek a megoldások viszont tetszenek főleg amiről videót is linkeltem ott a gyári bordára illeszkedik a másik:

Ezen kisebb borda van:

Ezen ventillátorossal csak annyi a probléma hogy közvetlenül hűtőborda nélkül hűti a chipet.

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#8214) justice84 válasza csjohnny (#8213) üzenetére


justice84
tag

Megnéztem a videót, kicsit nagy bordát tesz rá :) valami hasonló lesz akkor a megoldás számomra is.Most megkeresem a régi gépes cuccaimat megnézem milyen bordák,ventilátorok vannak.Egyet viszont nem értek hogy miért ragasztja le az egyik érintető pontot?

[ Szerkesztve ]

(#8215) bogesy


bogesy
csendes tag

Finless 2.1 Android:4.2.2 rom megjelent sok fjucsörrel.... :C

[ Szerkesztve ]

(#8216) csjohnny válasza justice84 (#8214) üzenetére


csjohnny
tag

MK808B-n a wifi antenna a burkolat belső oldalára van ragasztva és két rugós érinrkező van a panelen. Amikor összeilleszted a két burkolatot a két rugós érintkezővel csatlakozik az antennához. Az egyik érintkező az ANT a másik a GND. A GND tüske ahol érintkezik az antennával ott leragasztja egy darab szigetelő szalaggal. Igy csak az ANT jelölésű tüskével érintkezik az antenna.
Azért kell regasztani a GND-t ,mert a két tüskét rögtön összezárja az antenna réz fóliája.
MK808-nál nem igy van ez megoldva ott vezetékkel van összekötve a panel és az antenna.Itt a GND-hez forrasztott vezetéket kell kikötni.Video

Lényegesen erősebb lesz igy a wifije. Nálam 38-ról 54-re változott az átviteli sebesség a változtatások után.

MK908-nál már be sem forrasztják a GND tüskéjét.

Kiváncsian várom milyen lesz az elkészült hűtésed.

[ Szerkesztve ]

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#8217) justice84


justice84
tag

Nekem így néz ki szétszedve:



Akkor csak le kell ragasztani a GND tüske érintkezési helyét és kész is nem?

[ Szerkesztve ]

(#8218) csjohnny válasza justice84 (#8217) üzenetére


csjohnny
tag

Pontosan ahogy mondod. :)
Ez Bluetooth-os MK ahogy kiveszem. A másik antenna ,a vezetékes a BT-é.

[ Szerkesztve ]

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#8219) justice84 válasza csjohnny (#8218) üzenetére


justice84
tag

Bt-s lenne??Az a baj nem tudom beazonosítani mert használtan vettem és a doboz hátuljánál a leírás nincs meg :( matrica se volt az oldalán hogy BT-s lenne.Kerestem belső képet hogy beazonosítsam de nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#8220) csjohnny válasza justice84 (#8219) üzenetére


csjohnny
tag

Az antenna tüskék alatt van egy fémszinű chip, a fotón sajnos nem látni mi van ráirva mert visszaverődik róla a vaku fénye. RK901 vagy 903 van rajta?

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#8221) justice84 válasza csjohnny (#8220) üzenetére


justice84
tag

RK901 van ráírva .Akkor BT nélküli nem?
Hűtést még nem oldottam meg, minden kis ventilátorom 12 voltos és úgy akarom megoldani hogy az Mk-ba dugott usb-hub adjon tápot neki.

[ Szerkesztve ]

(#8222) csjohnny válasza justice84 (#8221) üzenetére


csjohnny
tag

Igen akkor nem BT-os. Elég nehéz 5V-os kis méretű ventillátort beszerezni. 12V-os ventit ha rákötsz 5V-ra akkor csak lassabban fog forogni. Előnye hogy halkabb , hátránya hogy nincs olyan jó hatásfoka a fordulatszám csokkenés miatt.

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#8223) Z_T válasza bogesy (#8215) üzenetére


Z_T
aktív tag

Wow! Lehet, hogy a jövő héten felteszem! Addig kijönnek a gyerekbetegségek.

Az egyetlen dolog ami miatt kicsit kivárok, hogy hiába csináltam TiBi mentést a múltkor, mégis a firmware upgrade és helyreállítás után elvesztek a kisfiam hosszú hetek alatt összegyűjtött mikkentyűi két játékban is! Kezdhette előről a városépítést, farmerkedést ...

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#8224) SkylineGTR76 válasza Z_T (#8223) üzenetére


SkylineGTR76
tag

Feltettem Finless 1.7c romját Kizs 720p- vel ,de a videólejátszás semmit sem javult... :( (nem folyamatos továbbra sem) Ami fura, hogy a sima dvd felbontású videó is ugyanúgy "megröccen", mint a 720p-s, tehát mintha nem a teljesítmény lenne kevés, hanem szoftveres bibi lenne... :F
Csak nekem ilyen kritikus a szemem?

(#8225) gghrtz válasza SkylineGTR76 (#8224) üzenetére


gghrtz
őstag

Próbáltad második HDMI dugaszban?

(#8226) SkylineGTR76 válasza gghrtz (#8225) üzenetére


SkylineGTR76
tag

Nekem olyanból csak egy van... :B
Elvi kérdés: rootolva miért fix 1008 mhz-en megy a proci? Többféle appal sem tudtam elmozdítani, kiírja, hogy 1.5 ghz a csúcs (Kizs kernel), de bármit állítok, nem változik... :U

[ Szerkesztve ]

(#8227) gghrtz válasza SkylineGTR76 (#8226) üzenetére


gghrtz
őstag

Szerintem ez valami bug lehet. Nálam is ezt írja, meg szerintem mindenkinél. Szóval biztos nem annyin megy.

[ Szerkesztve ]

(#8228) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Én ma fogok hűtésmoddolni egy 808b-t. A gyári vicc szintű hűtést cserélem egy hibás ati 4850-es chiphűtőjére ezen a képen látszik, ami közelebb van.

A végén a két csavarlefogató részt levágom, a pereme miatt megtartja a ház. Kb. 5mm-el keskenyebb mint a gyári, de ez nem gond, ugyanennyivel hosszabb is, de egy normál alu borda. Majd dobok képet ha nem felejtem el

(#8229) .St.


.St.
tag

Tényleg senki nem tudja, hogy kell rootolni ezt az eszközt? Segítsen már aki tud légyszi!

-= St forever =-

(#8230) gghrtz válasza .St. (#8229) üzenetére


gghrtz
őstag

(#8231) drr


drr
őstag

(#8232) janos.cs válasza drr (#8231) üzenetére


janos.cs
tag

ez utosnek hangzik..

(#8233) RufuszX válasza drr (#8231) üzenetére


RufuszX
senior tag

És az abszolút jó hír: "16) 1080P patched kernel baby! I patched the stock kernel to 1080P."
:-)

(#8234) gghrtz válasza RufuszX (#8233) üzenetére


gghrtz
őstag

Amúgy mivel tud ez többit mint a régebbi?

(#8235) drr válasza drr (#8231) üzenetére


drr
őstag

Valaki mondja már meg, hogyan lehet az óra méretét az értesítéseknél állítani, mert ez baromi kicsi lett... :W

(#8236) drr válasza drr (#8235) üzenetére


drr
őstag

A flash se megy...

(#8237) drr válasza drr (#8236) üzenetére


drr
őstag

Megis megy, a plugineket engedelyezni kell a bongeszoben... :C

(#8238) gghrtz válasza RufuszX (#8233) üzenetére


gghrtz
őstag

De mennyire lesz gyors? Én most Minix-es módosított ROM-ot használok 1080p-ben és elég jó. A sebesség elmegy. Kiváncsi vagyok h az RK3188 vajon mennyire lehet gyors fullHD-ban, mert valószínűleg a mali400-nak szűk a keresztmetszete a képernyő-feldolgozáshoz, ugyanis az Antutuban leginkabb a 2D de főleg a 3D-s teljesítmény esik nagyot a felbontás állításával (Persze ez egyértelmű). A legérdekesebb, hogy a telefonom 5600 pontot kap Antutuban a MK808 8500-at fullHD-ban de a telefonom mégis gyorsabb.. Nem értem :F

(#8239) SkylineGTR76 válasza gghrtz (#8238) üzenetére


SkylineGTR76
tag

Utána néztem, kinti fórumokon mit írnak az akadozós filmlejátszásról: http://www.armtvtech.com/armtvtechforum/viewtopic.php?f=6&t=1732. 3 oldalon keresztül elmélkednek, végigpróbáltak többféle kernelt, lejátszó szoftvert, de nem hozott javulást. Úgy tűnik a 808-as hdmi kezelése a ludas. Ajánlották, hogy a 802-es romját próbálják meg a 808-on, de nem volt próbálkozás ez ügyben... Végül is együtt lehet élni a jelenséggel, csak pont amire leginkább használom, abban nem tökéletes. :(((

(#8240) gghrtz válasza SkylineGTR76 (#8239) üzenetére


gghrtz
őstag

Érdekes én ilyet nem vettem észre maximumom amikor balról jobbra, vagy jobbról balra fordul a kamera akkor látok reccenéseket, de egyébként nem veszek észre semmit. (Pedig nekem van szemem az ilyenhez ^^ )

(#8241) SkylineGTR76 válasza gghrtz (#8240) üzenetére


SkylineGTR76
tag

Nyílván megjelenítőtől is függ, a tv-m egy korosabb lcd és nem nagyon tudok finomítani a beállításokon. Lehet az újjabb képfeldolgozás már igyekszik kiszűrni az ilyen hibákat a jelforrásból...

(#8242) Z_T


Z_T
aktív tag

Somecooltech ismét készített egy áttekintést a "Tronsmart T428 Quad Core" -ról, ITT megnézhetitek!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#8243) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

A 2.1-es finless 1080p a 808B-n 10 perc alatt kétszer is kifagyott, illetve lassabbnak is érzem. 720p-t is felrakom most, talán az használható lesz

(#8244) bigbuda


bigbuda
aktív tag

sziasztok, milyen RK3188-al szerelt USB mini PC most a best buy? valaki rendelt már ilyet? személyes vélemény, tapasztalat? gondolkodok egy ilyen mobilis megoldáson és sztem elég kecsegtető...

(#8245) b-csigabiga


b-csigabiga
csendes tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek? Tényleg nem magyar nyelvű?
Érdemes elgondolkodni rajta, vagy mi a "jó vétel" manapság? Köszönöm! :R

BCsB

(#8246) forrest85 válasza bigbuda (#8244) üzenetére


forrest85
senior tag

Szerintem még kicsit drága a termék, de le fog menni az ára. De kinek mi a drága tudod. Szerintem igen jó eszköz lesz. (már az)

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#8247) bigbuda válasza forrest85 (#8246) üzenetére


bigbuda
aktív tag

nekem is tetszik, annyira nem sürgős, kicsit várok amíg mérséklődik az ára...

Szinte egy konzolt is kiválthat :) amugy androidból lehet nyomtatni? Egy Epson WiFi-s nyomtatóm van...

[ Szerkesztve ]

(#8248) gghrtz válasza bigbuda (#8247) üzenetére


gghrtz
őstag

Wifis nyomtatóval biztos. A többiről nem tudok nyilatkozni.

(#8249) justice84


justice84
tag

A CWM10-et hogy lehet feltenni? Egyszerűen RKBatchTool-al fel flash-elem és a recoverybe nyomok egy reboot-ot és megint a recovery jön be.Mit rontok el?

(#8250) bigbuda válasza gghrtz (#8248) üzenetére


bigbuda
aktív tag

milyen programmal? vagy hogyan?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.