Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8251) gghrtz válasza bigbuda (#8250) üzenetére


gghrtz
őstag

Keress rá a google-ban, playen vannak ilyen programok szerintem

(#8252) weinmaker


weinmaker
őstag

Sziasztok! Ha rákötök egy 2 terrás külső hdd-t, az le lehet valahogy kapcsolni, hogy ne menjen feleslegesen? Gyakorlatilag mint egy nas-ként használni.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#8253) mimey válasza csjohnny (#8209) üzenetére


mimey
tag

Igen, e leírás szerint is próbáltam anno, és most is ugyanabba a hibába futok bele, hogy a terminál emulátor insmod-dal nem tudja betölteni a fájlokat.
Insmod *.ko failed (exec format error).
Busybox telepítve van, nem tudom merre haladjak tovább. Mondjuk újraindításnál SuperSU rákérdezett, hogy valamilyen init fájlnak megadom-e a jogokat, de továbbra sem működött.
Dmesg csak annyit ír, hogy új usb eszközt találtam, host módban, és ennyi.
Gondolom újabb kernel kellene hozzá, ahogy Azbest is írta.

(#8254) vlevi válasza weinmaker (#8252) üzenetére


vlevi
nagyúr

"az le lehet valahogy kapcsolni, hogy ne menjen feleslegesen?"
Normálisabb külső HDD-nek ez tudnia kellene. Pl. a WD MyBook Essential így működik, illetve a Sharkoon házam is, amiben most 2TB WD RED vinyó van. Mindkettő kb 15 perc inaktivitás után abbahagyja a lemez felesleges forgatását, csak az elekronika van ébren ilyenkor. És ha szükség van a lemezre, akkor csak annyit lehet észrevenni, hogy lassabban (kb 4-5mp) reagál a gép, amíg felpörög a lemez.

(#8255) itanczos válasza mimey (#8253) üzenetére


itanczos
senior tag

Tudni kell, a letölthető modulok milyen kernelhez valók!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#8256) itanczos


itanczos
senior tag

Felraktam a Finless 2.1-et.
Most van nálam egy olyan Samu monitor, ami HDReady, de van 1080p módja is leskálázással.
Így már elindul a 4.2.2-es bandi, de tényleg 1920x1080-ban indul a szűz rendszer!!! A boot képernyő és az android is! Igen, a 720-s kernelt választottam flash-nél! :)
Vagyis, ha a tv-d, monitorod nem tudja a 1080p-t, nem tudod visszavenni kisebb felbontásra!!! :W

Első körben nem tudtam feltenni a Viber-t! Azt írja a play, hogy nincs kompatibilis verzió! :Y

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#8257) bigbuda


bigbuda
aktív tag

Nem tudom, hogy tudjátok e, de Pandawill-en 10% kedvezmény van minden Android mini PC-re holnapig.... igy a RK3188 Quad Core mini PC 73$... nem rossz

Ja a kuponkód: TVBOX10

[ Szerkesztve ]

(#8258) siminhu


siminhu
tag

Sziasztok,

Segítségre lenen szükségem, MK808B-hez van szerencsém.

Folyamatosan küzdök, hogy be tudjam állítani a torrent klienst. Letöltés megy mint kés a vajban, tTorrent Lite-al, de a feltöltés az istenért nem indul.

Átconfigoltam a routert, fix IP és virtual serveres port meghatározással, torrentnek megadtam ugyan azt a portot, de nem tölt fel. Találkozott valaki ilyen problémával?

Másik kérésem, hogy milyen SW-er lehetne irányítani másik androidos eszközről, a flymousom mindig lemerül? Nem találtam a fórumon ilyen csak leírásban.

Köszönöm segítségeteket,

SIM

(#8259) petipetya válasza siminhu (#8258) üzenetére


petipetya
nagyúr

Biztos, hogy lehet feltölteni a light verzióval? Nekem még van véve a pro, így nem tudom neked kipróbálni.

"nincs rá lezsóidő"

(#8260) weinmaker


weinmaker
őstag

Amennyire tetszett ez az mk808, kb. annyira kezdek csalódni benne. Filmlejátszásnál gondol egyet, és fullra belassul. Megy a film, és egyszercsak kilép. Iso-t elkezdi játszani majd kilép, mindezt, úgy, hogy közvetlen rádugtam a vinyót.

Amúgy más működik rajta, de pont a médialejátszás nagyon gyenge. Fel van téve az mx player, vplayer...stb.

Talán még érdemes lenne tenni, egy próbát xbmc-vel (hátha), de nem tudom, hogy az egyáltalán megoldható-e.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#8261) cSuwwi válasza weinmaker (#8260) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

xbmc-vel nekem jól megy, hwaccel-es verzióval
nasról etetem wifin keresztül, ha meg is akad ritkán az wifi miatt van, vagy magas a bitráta akkor is akadozhat
lejátszás közben az 'o' (nem nulla, hanem o)-ra bökve mutat statisztikát, a buffert és a drop-ot érdemes nézni.

[link]

(#8262) richome válasza siminhu (#8258) üzenetére


richome
tag

flyegeret nem hagyod egér módba sokáig?
Pl. RC11 át kell kapcsolni bill.-ről egérre, ilyenkor a ledek is mutatják, hogy folyamatosan ad jelet, míg bill. módban csak ha lenyomsz egy gombot. Tehát ha nem egerészel, kapcs. vissza.
Én ezért tettem ezt le és sima egeret vagy RC12-t használok tácspadja miatt...

(#8263) richome válasza weinmaker (#8260) üzenetére


richome
tag

Tuti, hogy szegény MK808-at kell bántani? Nem tudja magát megvédeni :)
Talán épp ez a baja, hogy sok minden lett telepítve rá? Nekem is tetű tud lenni, de ami nekem fel van telepítve, meg is értem. Minden szar ki kell próbálnom és csak a nagy kakikat szedem le, a többi marad, majd még tesztelem címszóval. Nagyon belassul, nem csak játékoktól. Sok minden dolgozik a háttérben, hiába a sok AppKillerezés, a reklámok is jönnek. Néha érdemes defaultra visszatenni és csak a tuti bevált dolgokat telepíteni, akkor érzi jól magát, mivel nem e SamuG3vagy4. Míg pár dolog van rajta, nálam szépen dolgozik, minta meghálálná a tisztába rakást. Szerintem... /kicsit mint egy Windows, bocs/

(#8264) cSuwwi válasza cSuwwi (#8261) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

808b-n

Tried this on both Finless 1.7 and Hybryd 2.2.3 with 1080p (currently on), both work. Tried it on Finless 2.1, but android 4.2.2 seemed so slow, useless.
[link]

Ezt kipróbálom, úgyis csak az xmbc-t használom, ha 2.2-es androiddal megy az 1080p az tuti lenne :o)

(#8265) siminhu válasza richome (#8262) üzenetére


siminhu
tag

Igen ez volt a fő gond, ettől függetlenül jó volna androidos telóról vagy tabletről irányítani. Milyen progival lehetne?

(#8266) weinmaker válasza richome (#8263) üzenetére


weinmaker
őstag

Nincs halálra telepítve. Szinte a telefonomon is több minden van. Igazából csak a média player rész az ami nem jó, de az nagyon.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#8267) weinmaker válasza cSuwwi (#8261) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi a linket. Ezt csak simán telepíteni kell (apk), és annyi?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#8268) weinmaker


weinmaker
őstag

Jelentem az xbmc megoldotta a problémát. Tökéletesen mennek a filmek. Köszönöm!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#8269) RVR400


RVR400
veterán

Találtam egy ilyen topicot.

Azt írja az egyik, hogy Ez player-rel kimegy az 5.1-es hang a HDMI-re. De ilyen playert nem találtam. Valaki tud valamit?

(#8270) lilp válasza weinmaker (#8260) üzenetére


lilp
tag

"mindezt, úgy, hogy közvetlen rádugtam a vinyót." gyanitom azert brenkozik, mert nem aktiv usb hubon keresztul hasznalod a vinyot. sok mindent tud ez a nyavaja, de ne varjuk el, hogy meg etessen is egy energia igenyu cuccot. arra aktiv usb hub kollll.

(#8271) weinmaker válasza lilp (#8270) üzenetére


weinmaker
őstag

Jajj, ne gyanítsál már semmit. Mivel külső 2 terrás hdd, ezért természetesen saját tápja rá volt dugva. Ne feltélezd már mindenkiről elsőre, hogy totál idióta, csak mert nem működik nála valami.

Ja és a vinyót azért dugtam rá közvetlenbe, hogy kiszűrjem, nem-e a hálózat a szűk keresztmetszet. Meg vagy nyugodva?

Továbbá az érdekelne, hogy külső usb-s hangkártyáról valakinek megy-e az 5.1, vagy az totál reménytelen?

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#8272) #79335424 válasza weinmaker (#8271) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem totál reménytelen.

(#8273) siminhu


siminhu
tag

Sziasztok,

Torrent feltöltési gond még mindig fenn áll, tTorrant lite is képes feltölteni. Van akinek olyan free kliense ami tuti megy Mk808B-n?

Átconfigoltam a routert, fix IP és virtual serveres port meghatározással, torrentnek megadtam ugyan azt a portot, de nem tölt fel.

Olyan SW elérése érdekelne amivel androidos teló vagy táblagépről tudom az MK808B-t irányítani.

Köszönöm segítségeteket,
SIM

(#8274) Szotka


Szotka
tag

Finnless 2.1 be van görgős zoomolás ?nem találok ilyen opciót 1.7 be volt....
Vagy én vagoyk vaksi?

Szotka

(#8275) drr válasza Szotka (#8274) üzenetére


drr
őstag

Lehet alapból van...

(#8276) Szotka válasza drr (#8275) üzenetére


Szotka
tag

Nekem finn 2.1be abszolút nem zoomol gorgovel ha lenyomom ha nem.
Tipp?

Szotka

(#8277) krics


krics
tag

sziasztok, ma jott meg a tronsmart t428 tv stickem, minden okes vele, 4.2.2 van rajta, de nem rootolt. A rootolashoz eloszor is az rk3188-as chipsethez valo drivereket szukseges feltelepiteni a pc-re, xp-n is probalkoztam, es win7-tel is, de az istennek se sikerul installalnom a drivert. Ez ugyben tudna segiteni valaki, akinek sikerult mar ilyen sticket rootolni? koszi

(#8278) gghrtz válasza krics (#8277) üzenetére


gghrtz
őstag

Van rajta alapból 1080p? És ha nincs, akkor kipróbálnád fullHD kernellel, mert igencsak kíváncsiak vagyunk, hogy viszi ezt a felbontást a kicsike.

Driver telepítés: felismeri mint ismeretlen eszközt a PC? Áram alatt csatlakoztattad?(Ha jól láttam bekapcsolva kell csatlakoztatni) Ha felismerte: Számítógép > jobb klikk > kezelés > eszközkezelő > egyéb eszközök megkeresed a miniPC-t a listában > jobb klikk > illesztőprogram frissítése > keresés számítógépen, és megkeresed a megfelelő oprendszert és szerintem mennie kell.

(#8279) csjohnny válasza gghrtz (#8278) üzenetére


csjohnny
tag

Tölts le Finless firwarejét. Csomagold ki és ott megtalálod a drivert is a gépedhez , megeteted vele. Én inkább a rootolás helyett Bob romját tenném rá és tennék valamilyen hűtést az RK3188-as chipre mert sajnos az nincs rajta.
Finless ROM 4.1.1 ver 1.4a
Finless ROM 4.2.2 ver 1.4

[ Szerkesztve ]

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#8280) gghrtz


gghrtz
őstag

Kérdés:

Akinek van USB-s hangkártyája, annak melyiken szól szebben a hang: Hangkártya vagy TV (Tudom ez TV függő, meg a hangkártya se mind1 nekem Samu 40EH5300-am van), és akinek USB-s hangkártyája van, az észrevett e laggolást a filmeknél ( Előbb volt téma, hogy akadozik a film, főleg akkor lehet észrevenni, ha a kamera oldalra mozog gyorsan, vagy fel-le)

(#8281) csjohnny válasza gghrtz (#8280) üzenetére


csjohnny
tag

Logitech USB-s hangkártyám van régebben használtam az MK808B-n, de azt vettem észre hogy ha USB hub-on keresztül volt összekötve akkor laggolt a hang még a youtube videóknál is. Közvetlenül rákötve az MK-ra tökéletes volt. Filmet nem próbáltam. Nekem Samu32ES5500-as tv-re van kötve, az USB hangrártyát a skype miatt vettem hogy kikapcsolt tv-nél halljam ha valaki hív. Igazából nem tudom eldönteni melyiknek van szebb hangja.

[ Szerkesztve ]

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#8282) gghrtz válasza csjohnny (#8281) üzenetére


gghrtz
őstag

És a kép laggolt mind a két verziónál? Figyeld jobban a képernyőt foleg oldaliranyu mozgasnal es majd latni fogod. Koszz az infot.

(#8283) csjohnny válasza gghrtz (#8282) üzenetére


csjohnny
tag

A kép nem laggol USB hangkártya és a samu HDMI-vel kiadott hanggal sem, csak a hang laggol ha az USB-hangkártyát USB hubon keresztül kötöm össze.

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#8284) csjohnny válasza csjohnny (#8283) üzenetére


csjohnny
tag

Még annyi hogy Finless 1.6a ROM van az MK808B-n.
Flasheléskor 2GB helyett 6GB a belső tárhely méretem és voldf.stab-ban megcseréltem a belső és külső sd mountolási helyét.Nem tudom ez befolyásolja-e a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#8285) #79335424 válasza krics (#8277) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lenne egy javaslatom. Szerintem a 3188 -asoknak kéne egy új topik. A legtöbben előbb-utóbb úgyis átállnak (átállunk), de ennek a topiknak sok lenne. Összekeveredne az infó.

(#8286) kundpeti válasza petipetya (#8259) üzenetére


kundpeti
csendes tag

Szeva!
Petipetya, azt megírnád, hogy a pro-ban milyen beállításokat használsz?
DHT,...
Thx!

(#8287) csjohnny válasza #79335424 (#8285) üzenetére


csjohnny
tag

Javaslom én is ezt a felvetést.
Forest85 Köszi!
RK3188 TOPIC

[ Szerkesztve ]

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#8288) justice84


justice84
tag

Az Mk808 képes kezelni a 2,5" mobilracket ami nem rendelkezik külső táppal? Az 1Tb os Hdd tudom hogy kezeli aminek külső tapja van, de van egy 80GB os laptop hdd és rászeretnem kötni.De csak akkor vennek neki házat ha menne.

(#8289) Avicularia válasza justice84 (#8288) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem az 1 terás samsung usb3-as 2.5-es wincsim nem megy a 808B-ről, nincs elég szufla benne.

(#8290) lilp válasza Szotka (#8276) üzenetére


lilp
tag

pl bongeszoben is lehetne igy nagyitani? mert nalam meg a finless 1.7tel sem csinal semmit (eredeti 808b).

(#8291) petipetya válasza kundpeti (#8286) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szia!
Igazából semmit sem állítottam át, az alapbeállításokat használom mind telón, mind az mk808-on: kép1 kép2 kép3

"nincs rá lezsóidő"

(#8292) Flexy90


Flexy90
senior tag

Sziasztok!
Van egy Rk3066-os tabom, mivel a SoC ugyan az mint az itt tárgyalt kütyüké, ezért ide írok.

Azt szeretném megvalósítani rajta, hogy ne 3 féle tárhely legyen. (belső tárhely, nand, external sd).
A fő probléma az, hogy nem lehet a valós SD-re telepíteni mivel ezt extSD-nek kezeli. Olvastam olyan megoldásról, hogy fel lehet cseréli a NAND-ot és az SD-t, de én nem ezt szeretném.
Egybe lehet valahogy particionálni a belső tárhelyet a nand-al? Az lenne a lényeg, hogy legyen 1db belső tárhely és egy SD tárhely, így mindent ki lehet használni telepítésre. Megoldható ez valahogy?

Xiaomi Fan

(#8293) krics válasza gghrtz (#8278) üzenetére


krics
tag

hali,
a t428 nalam alapbol 1920x1080p - 60 hz-es kepernyobeallitassal indult, meg nem volt idom full hd filmet lejatszani vele, de egy-ket napon belul visszajelzek errol is. Viszont a driver feltelepitest sikerult megoldani, a delutanom rament, de talaltam egy kommentet amiben megvolt a megoldas: ugy kell az usb-n keresztul a pc-hez csatlakoztatni a cuccost, hogy a stick oldalan levo reset gombot benyomva kell tartani kb 3 mp-ig, akkor aztan a windows ad egy hangot amikor felismerte, es utana mar az altalad is leirt modszerrel megy a driver install.

(#8294) krics válasza csjohnny (#8279) üzenetére


krics
tag

Koszi a romokat, az egyiket ki is probalom rovidesen, most hogy mar a megfelelo driver installalva van. A t428 szerintem nem igenyel extra hutest, ami van benne az eleg, ma delutan ment vagy 5 orat a youtube rajta es abszolut nem forrosodott fel a cucc, csak kb olyan testmelegre. A tevem hatulja melegebb volt.

(#8295) krics


krics
tag

Sziasztok, egy ujabb kerdesem volna, melyik a jobb app, a Droidmote vagy az Rkremotecontrol? Melyiket erdemes hasznalni, foleg olyan jatekok erdekelnenek, mint pl egy autovezeteses ahol a telo g sensorat erzekelve, a telefont mozgatva lehet iranyitani az autot, tudja ezt az Rkremotecontrol is?

(#8296) RVR400 válasza krics (#8295) üzenetére


RVR400
veterán

Teljesen jól tudja ezt az RKRemote is, a Droidmote-ot ezért eszembe sem jutott még kipróbálni.

(#8297) gghrtz válasza krics (#8295) üzenetére


gghrtz
őstag

Attól, hogy azt írja ki, attól még koránt sem biztos, hogy valóban az is. Az Antutu test megtudja mondani mekkora a valós felbontás.

(#8298) RVR400 válasza gghrtz (#8297) üzenetére


RVR400
veterán

Azon is 720P-s kernel van alapból, ahogy a 3066-osokon is. Viszont akkora hardverrel valószínűleg már nem laggol az 1080P-s sem. :)
Más kérdés, hogy sajnos az sem tudja az 5.1-et, így én is gondolkozok erősen, hogy eladom az enyémet, és veszek egy AMLogic-os cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#8299) #79335424 válasza RVR400 (#8298) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ott lehet, hogy más bibibe fogsz beleszaladni. Egy kicsit magasabb órajelen ketyeg ugyan a GPU, de tudtommal AML csak MP2 -es Malit használ, nem négy szálast. Ha jól emlékszem, a procival kapcsolatban is olvastam valami gebaszról, amitől összességében gyengébb konfig, mint az RK3066. Viszont csak médialejátszóként lehet, hogy jobb választás.

(#8300) justice84 válasza Avicularia (#8289) üzenetére


justice84
tag

Köszi az infót, akkor ráteszem a nagyot.Pedig pont ezt akartam kikerülni ezzel hogy ne az 1TB-es menjen folyton.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.