Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) #79335424


#79335424
törölt tag

Hohó, most látom, hogy enyém lett az 5000. Micsoda véletlen! :) Mit nyertem? Lehet választani? 720 -as, DVI -s kernelt szeretnék!

(#5002) vargalex válasza MGa73 (#4999) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ha UG802 (márpedig úgy néz ki), akkor a microUSB-n lehet flash-elni. Egyébként nekem is 4.1.1-el érkezett decemberben az UG802.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#5003) jozsef94


jozsef94
csendes tag

Lenne mégy egy kérdésem ha geekbuying-ről rendelek akkor kell vámot fűzetnem? mert akkor a tv ketyere mellé rendelnék több cuccot is kb 30ezer ft értékben! :)

(#5004) julius75


julius75
aktív tag

Sziasztok, pici segítség kéne, (hagy ne olvassak végig ennyi hsz-t)

Vennék valami hasonló kütyüt, nappaliban lenne, esti "szuper" műsorok helyett.
Amit tudnia kell: csak és kizárólag böngészés, semmi más, de az atom stabilan.
Nincs torrent, média lejátszás, megosztás, nincs youtube, semmi, csak böngészés.
Az ár harmadlagos, fontos a buzerálás nélküli megbízhatóság. Esetleg pozitív, ha többféle eszközről jól kezelhető. Én az MK808-at találtam, de nem értek hozzá.
Köszönet a segítő válaszokért.

[ Szerkesztve ]

(#5005) mimey válasza vargalex (#5002) üzenetére


mimey
tag

Szia Alex!

Félig-meddig off topic, de látom akkor az android-os tv stickek-be is beleástad magad :)
Ezzel kapcsolatban tegnap írtam a 1043ND fórumban is.
Esetleg a sticken megpróbáltad működésre bírni az it9135-ös dvb-t vevőd?

Előre is köszönöm válaszod.

(#5006) itanczos válasza mimey (#5005) üzenetére


itanczos
senior tag

Bár nem Alex vagyok, de bizton állíthatom, hogy működnie kell!
Én a 1043-on egy DVB-C stick-et üzemeltem be, amihez kernel támogatás sem volt.
Működik, de ha fel is akarod vetetni a kütyüvel (tvheadend server), akkor már necces...

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5007) lajozs


lajozs
aktív tag

Annyira gondmentes volt eddig az MX2 működése, hogy csak újítani szeretnék külső vincseszterrel is. A kis 10 gigás FAT32-essel nincs is gond, NTFS-t viszont nem eszik. Ahogy olvasom, ez rendben is van; erre vannak a célprogramok. Ezek viszont - amivel én találkoztam - kérik a rootot, és eddig még nem jutottam. Mivel ideje is lenne már a másik három androidos mellé ezt a cuccot is felzárkóztatni, az lenne a kérdésem, hogy jól értettem-e az egyik hsz.-ben (Somatom?) elhangzottat, miszerint ez is megoldható PC nélkül? Ha igen, és itt kifejtésre került, bocsánat: nem találtam meg (G baráttal sem).
Felvilágosítanátok?

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#5008) itanczos válasza lajozs (#5007) üzenetére


itanczos
senior tag

Mit szeretnél az NTFS-es vinyóval?

Tudni kell, hogy az NTFS-t nem igazán szereti a linux és vele az android sem!
Pl, egy NTFS vinyóra kb 10x lassabban ír, mint egy EXT2-3-4-es linux-os partícióra!
Szóval, ha nem muszáj, ne használjuk! Persze windows alatt a 4GB-nál nagyon fájlok tárolására nem igen van más módszer...

Ha fixen a kütyüre akarod kötni a vinyót, akkor inkább formázd le EXT3-ra.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5009) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Hétvégén megtörtént a "nagy" csere.
OTG portból átdugtam a winyót USB-be. Pár napos teszt alapján vissza is raktam, mert nem "ébresztette" fel a winyót. Az MX player és a gyári video player el sem indult mivel nem látták a filmeket.

Sokan kérdezték az 1080p videokat.
Kipróbáltam hétvégén a Toy Story 3 1080p BDRip - sadu és akadásmentesen vitte. Ez nem full BD lemez volt.

PSN: sirarcheer

(#5010) lajozs válasza itanczos (#5008) üzenetére


lajozs
aktív tag

Meglévő, általános - esetemben is windows-os alapú - felhasználású külső tároló véletlenszerű üzemére gondoltam mindössze. A médialejátszómon lóg dedikált (de sata-csatolt) lemez, nem célom erre is fixen kötni egyet. Ha viszont hálózaton akadozó full-HD filmet szeretnék kipróbálni a minin (akár összehasonlítás céljából az Egreate-tel), mindenképpen kell a >4GB.

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#5011) GoZoL válasza sirarcheer (#5009) üzenetére


GoZoL
senior tag

A felbontásod is 1080p? Milyen hardvert használsz?

(#5012) itanczos válasza lajozs (#5010) üzenetére


itanczos
senior tag

Ok, erre gondoltam! Akkor marad az NTFS! :)

De mi a gond vele? Mennie kellene minden extra program nélkül is!
Van telepítve terminál program?
Meg kellene nézned vele a dmesg parancs kimenetét. Hogy mit ír benne a vinyó rádugása után.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5013) #79335424 válasza lajozs (#5010) üzenetére


#79335424
törölt tag

Már nem emlékszem, hogy rootolt volt -e az MX, amikor néztem, de sztem is kéne menjen root nélkül. Roootot igénylő célprogramok akkor kellenek, ha hálózatban lévő meghajtót szeretnél becsatolni az MX könyvtárszerkezetébe. A roothoz le kell tölteni az arm -ről a rootolt firmet. Rá kell rakni a mikro sd gyökerére és bekapcsolni az MX -et. Jelzi, hogy talált frissítést, akarod -e. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#5014) itanczos


itanczos
senior tag

No, ma elindítottam a vitát a paypal-on! Február 7.-én rendeltem ebay-en egy mk808-at.
Persze utána kezdtem el olvasgatni ezt a topic-ot és már gyanús volt az eladás...
Ma megint ránéztem az eladóra, és már záporoznak a negatív értékelések. Mindenki panaszkodik, hogy nem kapta meg az mk808-at...
Mit kell még tennem a pénz visszatérítés érdekében?

Azt nem értem, hogy miért jó ez az eladónak? Hiszen a paypal nem utalja el neki, nem?

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5015) tboy72 válasza itanczos (#5014) üzenetére


tboy72
aktív tag

Az emberi természet miatt éri meg neki. Ne magadból indulj ki, hogy te visszakéred a pénzed. Ha 5000 fizetésből csak a 10%-a nem kéri vissza (igen, ilyen az ember!!!) az már igen szép összeg neki. És ugye megint a kínai újév elé időzítették, mivel akkor ugye még valahol érthető is, hogy késik a teljesítés!

(#5016) #79335424 válasza lajozs (#5010) üzenetére


#79335424
törölt tag

Most nem raknám vissza a root nélküli romot, de most leteszteltem és a 2 terrás vinyót nálam becsatolta a
/mnt/usb_storage/USB_DISKO/
útvonalra. Lehet, hogy az a gond, hogy root nélkül nem lehet írni a mnt/sdcard alatti csatolási pontokra?

[ Szerkesztve ]

(#5017) #79335424 válasza julius75 (#5004) üzenetére


#79335424
törölt tag

SZERINTEM! Erre nincs konkrét recept. Lényeges pont, hogy milyen úton történik az adattovábbítás. Az a legjobb, ha lan adapterrel tudod csatlakoztatni. Az atombiztos böngészést nekem még nem sikerült megvalósítanom. Persze ez attól is függ, hogy mit értesz böngészés alatt. JB -vel a Flash elég problémás, mivel (tudtommal) nincs HW dekódolás. Erről nem a kütyü tehet, hanem az Adobe. Netes Java programok (pl. egyes játékok) pedig egyáltalán nem működnek Androidon. A 808 lannal jó lehet, wifivel nem javaslom. A mediatek modulokkal szerelt kütyük (pl. MX1, 2) nálam elég jól vizsgáztak wifi szempontból. Persze csak a többi kütyühöz képest. Sztem hard böngészéshez olyan kütyüt kéne nézned, amiben 2G ram van. Korábban linkeltek itt ilyet. Viszont ez elég új dolog, itt még senki sem tesztelt ilyen kütyüt. Jó lenne, ha írna pár sort, akinek már van ilyen!

(#5018) lajozs válasza #79335424 (#5013) üzenetére


lajozs
aktív tag

Rootolva. :R

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#5019) oba


oba
addikt

na...

1-2 nap és megérkezik a pénzem paypalra és megrendelem az mk808 -at geekbuyingról

RC11 vagy RC12 a jobb, kinek mi a tapasztalata, véleménye? :) Esetleg egyéb airmouset tudtok ajánlani hasonló árban geekbuyingról?

(#5020) #79335424 válasza lajozs (#5018) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megint lehet lőni Kimdecent B12 -t Alinál. DE! Lecserélték a másik usb portot egy antennakimenetre. :W A specifikáció még 3xusb -t ír, de a képeken sehol sincs a 3. port. A "kikapcsoló" gombot sem látom. Engem nem érdekel a wifi. Szóval nekem jobban bejött az előző variáció. Van olyan bót, ahol még azt nyomják (legalábbis a képek szerint), csak ott 93$ :W

(#5021) vargalex válasza oba (#5019) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

RC12-őm volt egy rövid ideig, de hamar megváltam tőle. Szerintem nagyon pici a touchpad. Vagy túl érzékenyre kell állítani, vagy a teljes képernyőn való "átéréshez" többször végig kell húzni az ujjadat.
Volt még iPazzPort KP-810-16A-m is, azzal igazából nem volt gondom. Most éppen a Mele F10-et várom.

Alex

(#5022) mimey válasza oba (#5019) üzenetére


mimey
tag

Szia!

Nálam az RC11 bevált, nincs rajta touchpad, viszont van gyrosensor.
Bekapcsolni nem lehet vele az MK808-at alvó állapotból, vagy Standby-ból, -ki, hogy hívja-, mert a Del gomb igazából nem Del, hanem backspace. External keyboard helper-rel magyar ékezetes betűket ki lehet csalni vele.
Én most az RII Mini I8-on gondolkodom.

(#5023) oba


oba
addikt

Köszi srácok... akkor maradok az R11 -nél valszeg... 70USD -t utaltam csak a paypalra, pedig ez a MELE F10 tetszik :)

(#5024) mimey válasza itanczos (#5006) üzenetére


mimey
tag

Ehhez sem volt kernel támogatás, csak egy linux-os "it9135-02.fw" file, illetve különböző *.ko file-ok, amivel szépen hazavágtam az android rendszert, úgyhogy a végén 10 perc alatt kapcsolt be. Végül újra flash-eltem.
Már régóta böngésztem a netet, mit lehetne kezdeni, java jdk-val és barátaival, de csak összekuszáltam magamban a dolgokat.
A TP-Link 1043-as routerem meg kevés ahhoz, hogy kiszolgálja a dvb-t vevőt.

Nagyon szívesen veszem a segítséged, hogyan lehetne az mk808 kernelébe forgatni a firmware-ét, driver-ét, és a hozzá tartozó programokat, hogy működjön.

(#5025) Liar válasza itanczos (#5008) üzenetére


Liar
tag

Nekem személy szerint az a gondom, hogy a tapasztalatom szerint - bár logikus lenne - nagyon gyér az ext3-4 partíciók támogatása az androidon. Ext4-es winyómmal szenvedek rendesen. Egyedül az USB OTG helperrel hajlandó mountolni, ami meg folyamatosan lefagy nálam, és az ingyenes változata még automatán sem mountol.
A szintén rajta lógó NTFS winyó külön hókuszpókusz nélkül megy és én sebességkülönbséget sem nagyon látok.
Mindenesetre nagyon várom az új 2TB-s WD My Book Live-omat, amit csütörtök-péntek hoz a futár, és nem lesznek tovább ilyen gondjaim. :C

Távirányítónak meg: Mele F10 a tuti, én nagyon szeretem.

(#5026) vargalex válasza mimey (#5024) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Az 1043ND-t nem izzasztja meg a DVB-T adás streamel-ése (ugye nem kell kódolnia sem). Persze pl. a tvheadend nagyobb erőforrásigényű, mint pl. a mumudvb. Utóbbival néztünk egyszerre 3 PC-n full HD adást és nem ment 0.5-0.6 fölé a load.

Alex

(#5027) #79335424 válasza oba (#5019) üzenetére


#79335424
törölt tag

Van még egy Measy RC13-S nevű távirányító. A plusz ficsőr, hogy van rajta mikrofon és hangszóró (meg füles csatlakozó). Személyes tapasztalatom nincs, tegnap nézegettem a specifikációt. Úgy tűnik, hogy ez a verzió akkus, nem elemes. De skype -hoz, asszony melletti csöndes tv -nézéshez és talán audio out -ra jó lehet.

(#5028) azozo válasza #79335424 (#5027) üzenetére


azozo
senior tag

Ez már nem rossz megnézem.. :DD

[ Szerkesztve ]

(#5029) #79335424 válasza azozo (#5028) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az IpazzPort -nak is van ilyenje. Vmi voice, vagy mi. Az tapipados. A tapasztalatok szerint úgy tűnik, hogy a légegeres praktikusabb, mint az ilyen mini tapipad. Viszont az IpazzPort világítós és azt írják, hogy programozható. Viszont azt nem láttam a Gbuyingon. Ha érdekelnek a hangos távok, akkor nézz körül az IpazzPort honlapján!

(#5030) #79335424 válasza Liar (#5025) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mennyiért vesztegetnek egy ilyet? Néztem a specifikációt, de nem látom, hogy ez mivel tud többet, mint egy NAS? Mert így, első blikkre karcsúbbnak tűnik a ficsőrlista, mint pl. az én Zyxelemé. Sőt, ezekhez a funkciókhoz talán még egy router is elég, jó firm. -el. Vagy ez olcsóbb?

(#5031) itanczos válasza Liar (#5025) üzenetére


itanczos
senior tag

Na, ez érdekes!
Remélem a héten nekem is megjön a cucc és élesben próbálhatom.
Pedig android alatt is az EXT2-3-4 a "hazai".
Milyen kernel-lel, rom-mal próbáltad?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5032) slezakimi


slezakimi
senior tag

Sziasztok.

Amennyiben valakit érdekel van egy MK 808.-am eladó.1.6 Finless rommal.
Egy hetes szinte bekapcsolva alig volt.
üdv

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#5033) mimey válasza vargalex (#5026) üzenetére


mimey
tag

Szia!

Uh, én balga, ha a hülyeség fájna... :W
Valamiért arra emlékeztem, hogy a mumudvb még nagyobb erőforrásigényű, ezért meg sem próbáltam. Nagyon köszönöm, és ezúton is nagy hálám az önzetlen munkádért OpenWRT-vel kapcsolatban! :R
Ki is próbálom, és megnézem, mit szól hozzá az XBMC mk808-on.

Üdv: Imi

(#5034) #79335424


#79335424
törölt tag

Segítsetek lécci rájönni a megoldásra! Semmit sem szoktam automatán frissíteni. Frissítés, előtt el szoktam olvasni, hogy mik az újdonságok, meg a véleményeket is. Ez telón tök jól müxik. De ha a kütyün rákattintok a frissítésre, akkor erre nem látok lehetőséget. Megmutatja, hogy az alkalmazás milyen jogosultságokat igényel és slussz. Hogy lehet frissítésnél megnézni a többi infót?

[ Szerkesztve ]

(#5035) Liar válasza #79335424 (#5030) üzenetére


Liar
tag

Nekem 45-ért jön postával.
Pont Zyxel és e között vaciláltam, végül a passzív hűtés miatt döntöttem a WD mellett. Illetve a Zyxel 2TB vinyóval benne lenne legalább 50-ben is végül, és azt olvastam mindenhol, hogy azért hallhatóan zúg benne a hűtőventi. Extra fícsörök nem nagyon érdekelnek, azok vannak az mk808-amon. :)
Egy megfelelő sebességet produkáló router (USB3 támogatással) mellé még a vinyónak egy USB3-as dobozzal sokkal többől jönne ki.

#5031:
1.6-os finless valamint 4-es 4.1-es KIZS és 2dark4u kernelekkel nekem ugyanaz volt. (Hehe, pont vargalex format utility-jével formáztam annó a winyót a 1043nd-re dugva...)

(#5036) Z_T válasza #79335424 (#5034) üzenetére


Z_T
aktív tag

kattints a program képére!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#5037) #79335424 válasza Liar (#5035) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha már adott a router, akkor érdemes azt használni. A Zyxelben valóban venti van. Úgy tűnik, hogy egyedi különbségek vannak. Az enyém pl. tök csöndes, mások meg panaszkodnak, hogy hangos. Most linkeltek vmi "néma" ventit a fórumában. Persze ez sem lehet csöndesebb, mint a passzív hűtés. Nekem sikerült kifognom egy akcióban 40 -ért, 2Terrás vinyóval. Kíváncsi vagyok, mennyire sikeres ez a passzív hűtés. Milyen proci és memória van ebben a cuccban?

(#5038) #79335424 válasza Z_T (#5036) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kirááály vagy, vazze!!! :R Én meg egy... :W

[ Szerkesztve ]

(#5039) konzi


konzi
aktív tag

http://napiapp.blog.hu/2013/02/26/huawei_media_m310_androihttp://napiapp.blog.hu/2013/02/26/huawei_media_m310_androidos_media_lejatszo ez sem http://napiapp.blog.hu/2013/02/26/huawei_media_m310_androihttp://napiapp.blog.hu/2013/02/26/huawei_media_m310_androidos_media_lejatszo ez sem tunik rossznak :)

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#5040) janos.cs


janos.cs
tag

valaki tud olyan Modern Combat 3 app verziót ami megy mk808on?

(#5041) Z_T válasza #79335424 (#5038) üzenetére


Z_T
aktív tag

Majd egyszer én is kérdezek majd Tőled valamit ... de az valószínű, hogy bonyolultabb lesz! :)

Egyébként akkor jöttem rá amikor pár hete (hónapja) írtad, hogy hogy szoktál eljárni a frissítéseknél.
Mivel én is inkább óvatos vagyok rengeteget próbálgattam mire rájöttem, hogy hogyan lehet előcsalni az app infókat, és máig szentül meg voltam győződve, hogy Te tudtad!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#5042) oba válasza konzi (#5039) üzenetére


oba
addikt

akarod mondani EZ

(#5043) #79335424 válasza Z_T (#5041) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudtam. De nagyrészt ugyanazokat a programokat használom telón is, így először ott néztem meg. Csak bosszantott, hogy a kütyü miért nem dobja ezt a lehetőséget. Nem gondoltam, hogy ilyen eccerű a megfejtés.

(#5044) Liar válasza #79335424 (#5037) üzenetére


Liar
tag

Bocs a többiektől, hogy ez már nagyon off, de a My Book Live az:
APM82181 proci (1 GHz)
256 MB RAM
Broadcom BCM54610 Ethernet (10/100/1000 Mbit/s)
és Debian
Nekem azért kell, hogy FullHD-t végre ne csak az mk808-ra dugott vinyóról tudjak lejátszani, illetve, hogy a torrent kényelmesen menjen, az androiddal egy ideig még nem lesz az igazi.

(#5045) vargalex válasza mimey (#5033) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Szerintem az XBMC nem fogja látni a mumudvb-t. Mondjuk nálam 1043ND-n a tvheadend sem okozott túl nagy terhelést.

Alex

(#5046) #79335424 válasza oba (#5042) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt most miért kellett? Mennyit dolgozhatott ezen a tök jó kis rejtvényen, Te meg egyből belinkeled a megfejtést. Így már oda a sikerélmény. :D

(#5047) #79335424 válasza Liar (#5044) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Jól hangzik. Sztem ez nem annyira off. Nem ritka igény egy jó hálózati tár a kütyü mellé. Sztem jó, ha vhol a topikban megvan a spec. Hátha lesz eccer olyan kíváncsiskodó, aki ismeri a keresőt. Filmhez kicsit karcsú a beépített lehetőség, még a mikro sd -vel is. A FAT 4gigás korlátról nem is szólva. Ez a cucc papíron kb. ugyanott van, mint a Zyxel 1.2 -es procija. A ram is uannyi. De azért nem cserélném le. Szeretem a Zyxel -ben lévő extrákat.

(#5048) daved14


daved14
tag

Hali az lenne a gondom hogy feltettem az Fb 1.6 ot mk808 ra kizs v4-es 720p-vel de flash után még a gépen kivillan a kék led de el is megy majd mikor összekötök mindent tv-n nem indul vagy legalábbis a led nem világít és kép sincs mi lehet a gond? szétszedtem ami látszik Chip arra Rk901 van ráírva ez lehet segít! Előre is köszönöm

(#5049) interstate76


interstate76
addikt

Láttam, hogy szóba kerültek az usb-s DVB-T vevők, azt viszont nem tudom, hol tudnék utánajárni, hogy melyiket fogom tudni használni az MK808-on (KIZS_v4 + CWM + Finless 1.6) - segítene valaki?

Bocs, ha esetleg már volt szó róla, nem találtam.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#5050) daved14


daved14
tag

na időközben sikerült életre kelteni kizs v2-vel csak szépen meghalt a Tv-n a HDMI :( valószínű azért mert menetközbe lehúztam a HDMI kábelt most csak annyit ír hogy nem támogatott de mindenre ami hdmi-s még jó hogy garanciális a tv....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.