Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vitezfeher


vitezfeher
tag

Többen belehasítottunk Picuntu Linux telepítésébe, talán megér egy új témát.

(#2) vitezfeher


vitezfeher
tag

Összefoglalva amit elkövettem tegnap MK808-ra Alapként Finless 1.6 RAM volt fenn. Eredmény idő hiányában annyi lett, hogy csak a picuntu indult 16Gb pendrive-ról dual boot nem volt, root bejelentkezés sikerült (több felhasználó lehetőség közül az egyebet választva root login beírható volt). Wifi nem volt.
Az eljárás: [e leírás] szerint történt.

[ Szerkesztve ]

(#3) vitezfeher


vitezfeher
tag

Elnézést az előbbi hozzászólásban a linket elrontottam: helyesen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4) #79335424


#79335424
törölt tag

Még némi infó -adalék. E topik előzménye egy diskurzus az MK808 topikban. A Pkcuntu egy Ubuntu -variáns RK3066 chipsetes, Android TV boxokra. A projekt ITT található. A rendszer telepíthető bármelyik ilyen kütyüre, de a dolgok jelenlegi állása szerint a beépített wifi csak az MK808 -ban található 901 -es modullal működik. De megfelelő usb wifi adapterrel a többin is megoldható a hálózati kapcsolat.
A telepítésnek két módja van. Az egyik a már említett képfájl -másolásos módszer. Erről ITT egy Magyar nyelvű leírás.
A másik módszer a "klasszikus" telepítéses. Erről ITT egy részletes leírás.
Az eredmény szempontjából van különbség a két módszer között, de alapvetően mindkettő duálbootos az Android mellett. Vagyis mindkét rendszer használható.
A Projekt folyamatosan alakul, fejlődik. Ezek az infók jelenlegi (2013. 03. 17.) állapotban aktuálisak.

[ Szerkesztve ]

(#5) kzkz


kzkz
őstag

Sziasztok!

Nekem is MK808B-m van, nem a klón verzió. Feltettem a Finless 1.7-et és utána picuntu-t 0.93b azt hiszem, (azóta csak ez indul, de nekem pont jó így :)), viszont a netet nem látja :(

A beépített wifi-t nem tudtam belőni, de úgy látom más se. Van egy olcsó kínai usb-s hálókártyám, ami dhcp-vel nem megy, de static-ra állítva tudom ping-elni a routert, a picuntu-da-server.sh config-ja is azt írja ki, hogy van net kapcsolat (bár nem tudom ez hogy ellenőrzi, melyik porton, mit), de mégse frissül be semmi, semmit nem tudok telepíteni. Úgy látom nem tudja feloldani a hostneveket :(, ping www.google.com se megy.

Tud erre valaki megoldást? Mi lehet a gond?
(próbáltam már kézzel megadni a dns-t is, de így se volt jó. a lan-on belüli cuccokat tudom ping-elni...

Köszi,
KZ
ui: úgy látom épp ideköltözött a linux-os rész :)

(#6) vargalex válasza kzkz (#5) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Igen, az MK808B-ben található BCM40183 még nem támogatott, így nem megy a beépített Wifi. Én egy Atheros-os USB Wifi adapterrel használom, persze kézzel kellett config-olni.

Ha IP alapján megy a ping, akkor bizony csak a DNS beállítás hibádzik. Pontosan mit állítottál be a config-ban? A networking-et újra is indítottad a beállítás után?

Alex

(#7) kzkz válasza vargalex (#6) üzenetére


kzkz
őstag

Szia!

Ezt állítottam be:

auto usbnet0
iface usbnet0 inet static
address 192.168.0.44
netmask 255.255.255.0
gateway 192.168.0.1
dns-nameservers 192.168.0.1

Igen, újraindítottam mindig a service networking restart-tal.

Próbáltam úgy is, hogy a dns-nél a T-home dns szervere van, úgy is, hogy 4.4.2.2, mert ilyet is láttam valahol. Illetve úgy is próbáltam, hogy nem ide az interfaces file-ba írtam a dns-t, hanem a resolvconf-ba, egyik se segített :(

Az usb-s adapterem pontos típusát megnézem este, az az átlátszó kék kínai vacak :) Androiddal működött!
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280912775281

KZ

[ Szerkesztve ]

(#8) vargalex válasza kzkz (#7) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Elvileg a /etc/network/interfaces-ba ez kell:

auto usbnet0
iface usbnet0 inet static
address 192.168.0.44
netmask 255.255.255.0
gateway 192.168.0.1

Illetve a /etc/resolv.conf-ba:

nameserver 192.168.0.1

Persze nameserver-nek használhatod a szolgáltatódét, vagy pl. a google-jét is (8.8.4.4 és 8.8.8.8).

Majd kell egy

/etc/init.d/networking restart

Alex

(#9) Bhalazs


Bhalazs
csendes tag

Össze tudnánk már így itt az elején gyűjteni, hogy ha már a belső Wifi se az mk808b-n se az mx1-en nem megy, akkor melyek azok az USB Wifi adapterek, amelyek jól működnek (típus, chipset)?
Ha jól gondolom, elvileg minden olyan adapternek működnie kéne, ami Ubuntun megy.

(#10) vargalex válasza Bhalazs (#9) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ha megnézed az RC3-hoz letölthető modules tarball-t, akkor abban a következő wifi modulok találhatók:

- ath.ko
- ath9k.ko
- ath9k_common.ko
- ath9k_hw.ko
- ath9k_htc.ko
- carl1970.ko
- bcm40181.ko
- rt2500usb.ko
- rt2800lib.ko
- rt2800usb.ko
- rt2x00lib.ko
- rt2x00usb.ko
- rt73usb.ko
- 8088eu.ko
- rtl8187.ko
- rtl8192c-common.ko
- rlt8192cu.ko
- rtl8192se.ko
- rtlwifi.ko
- zd1211rw.ko
- zd1201.ko

Szóval, amelyik USB-s wifihez ezek közül kell valamelyik kernel modul, az menni fog. Persze a modul automatikus betöltését kézzel kell beállítani a /etc/modules-ben.
Illetve természetesen, ha olyan kell, ami itt nem található, akkor lehet sajátot build-elni, vagy megkérni Alok-ot (a fejlesztőt), hogy fordítson egyet.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#11) kzkz válasza vargalex (#8) üzenetére


kzkz
őstag

Köszi, rápróbálok még1x este...

Tudnál esetleg egy mentést csinálni az sd kártyádról (Win32 Disk Imager-el), és feltenni valahova? Ha már a tied tutira működik a boot után automatikusan, akkor inkább azon próbálkoznék, nehogy kiderüljön, hogy még valami előző lépés hiányzik nekem...

[ Szerkesztve ]

(#12) vargalex válasza kzkz (#11) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Persze, csinálok egy mentést (mondjuk én linux alól fogom dd-vel, de pont ilyen az eredeti letölthető is).

Alex

(#13) Bhalazs válasza vargalex (#10) üzenetére


Bhalazs
csendes tag

Ok köszi, ránéztem a hivatalos oldalon, amit linkeltél és találtam is egy számomra megfelelő usb wifi adaptert (TP-Link wn725n). Mennyire stabil az RC3-as build? Milyen bug-okat tapasztaltatok vele?
Mindenképpen linuxot akarok rakni az MX1-emre, csak azt kéne eldönteni, hogy mikor lesz annyira kiforrott, hogy ne kelljen naponta a fórumokat bújni, hogy megoldódjanak a problémák.

(#14) #79335424 válasza Bhalazs (#13) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mosolyogtam magamban ezen a felvetésen. 2 hónap múlva a kutyát sem fogja érdekelni az MX. Mindenki az RK3188 -asokat fogja dúlni. Az az érzésem, hogy ez a 3066 csak az előszoba.

(#15) vitezfeher válasza Bhalazs (#9) üzenetére


vitezfeher
tag

Itt egy kompatibilitás táblázat.
Hát megizzasztott ez a Picuntu, ráadásul a dual boot még mindig nem működik, vagyis az Android el van felejtve. Melyik lépésnél lehet ezt elrontanI? Kiindulás: Finless 1.6

(#16) kzkz válasza vargalex (#8) üzenetére


kzkz
őstag

Ez lett a megoldas, mert a resolv.conf-ot nem lehetett szerkeszteni, ezt irja is ott, hogy felulirodik, szoval az interfaces-t kellett boviteni erre:

auto usbnet0
iface usbnet0 inet static
address 192.168.0.44
netmask 255.255.255.0
gateway 192.168.0.1
dns-nameservers 192.168.0.1 8.8.4.4

(#17) #79335424 válasza vitezfeher (#15) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kizárásos alapon csak a recovery flashelésnél. Mivel alapértelmezésben nem indulhatna recovery -ben. Ha viszont normálban indul, akkor nem indulhat a Picuntu.

(#18) vargalex válasza vitezfeher (#15) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Szerintem nem rontottál el semmit. Ezt a választ kaptam a fejlesztőtől:

"I am not sure, but something in the hardware seems to have changed over time...

I have had the same problem, but the solution lies in possibly fixing the ROM.

There are some devices, I have, that work into android, when using the command line to reboot (and not the tool provided), but then in another device, even this does not work - so your mileage may vary.

Alok"

Alex

(#19) #79335424 válasza vargalex (#18) üzenetére


#79335424
törölt tag

Furák ezek a különbségek. Nem is gondolná az ember, hogy egy RK3066 -ban lehet önálló életre ébredő, mesterséges inteligencia. :) Van egy MX -em, amin csak Android van és nem reagál terminálban a reboot recovery -re. Pontosabban rebootol, de csak normál módban indul újra. Viszont ha a Titanium Backup menüjében választom az újraindítás - újraindítás helyreállító módban opciót, akkor a recoveryben lévő CWM -be bootol. Gőzöm sincs, hogy mitől. Puppynál (meg a Hiren's -nél) nagyon megkedveltem a grub4dos -t. Az lenne az igazi, ha itt is lenne egy grub -hoz hasonló indító, menu.cfg -vel.

(#20) vitezfeher válasza vargalex (#18) üzenetére


vitezfeher
tag

Hát úgy tűnik, ez a dolog szépsége. Ezt a kütyüt elpasszolom, úton a következő. Kíváncsi vagyok, miben fog különbözni? A dual boot egyébként foglalkoztat más tekintetben is, csak még itt nem láttam működni. Ha a Linux tud biztonsággal futni, akkor viszont korlátlanok a lehetőségek.

(#21) kzkz válasza vargalex (#12) üzenetére


kzkz
őstag

Szia!

Sikerült feltölteni valahova a mentést?
Sajna nekem most segmentation fault-ra fut az apt-get valami miatt, és a dmesg-ben is vannak beazonosíthatatlan hibák :(

(#22) vargalex válasza kzkz (#21) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Sajna még nem volt időm rá. Remélhetőleg ma este le tudom menteni.

Alex

(#23) gerivari válasza vargalex (#6) üzenetére


gerivari
csendes tag

Szia!
Végre sikerült előkotornom egy usb-s wifi adapter névszerint egy TL-WN422G-t. A kérésem az lenne, hogy le tudnád e írni, hogy mit kell majd módosítani hogy működjön. Kb. szerintem tudom, csak mielőtt nekilátok mégis azért jó tudni pontosan, minthogy akkor kelljen utána néznem. Előre is kössz.

(#24) interstate76


interstate76
addikt

Az ubuntu.g8.net link nem működik - merre induljak el, ha linuxot szeretnék a kis MK808-as ketyerémre?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#25) #79335424 válasza interstate76 (#24) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még nem olyan hosszú ez a topik, hogy ne találd meg rajta az infót! Az én első hozzászólásomban van egy pár link, amiken elindulhatsz. Ha egyéni összeállítást szeretnél, akkor azt a step by step leírást javaslom.

(#26) gerivari válasza interstate76 (#24) üzenetére


gerivari
csendes tag

Szia!
Az oldal elérhető még a download.g8.net oldalon is, a tartalma kb. ugyan az.
De igazság szerint az ottani leírás alapján nemigen jön össze.
Ajánlom figyelmedbe vargalex (#5995) számú hozzászólását, abban találsz egy linket ami alapján meg lehet csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#27) gerivari válasza interstate76 (#24) üzenetére


gerivari
csendes tag

Most esett le, hogy az egy másik fórumon lett még linkelve, úgyhogy ide linkelem: [link].

[ Szerkesztve ]

(#28) #79335424 válasza gerivari (#27) üzenetére


#79335424
törölt tag

Valamint pontosan megegyezik az én első hozzászólásomban lévővel. :)

(#29) interstate76 válasza gerivari (#27) üzenetére


interstate76
addikt

Láttam már ezt a linket, nem ezzel van a gond. A magyar nyelvű leírásban van ez a rész:

"Le kell tölteni a PicUntu csomagot. (rendszert) Több lehetőség van mivel én Mx1-re telepítem én a GUI grafikus felülettel ellátott rendszert töltöm le. Azért mert nincs benne még wifi és nem tudom hozzá külön letölteni a garfikus felületet, meg semmit. (amúgy a minimál rendszert telepíteném MK808-ra mert ott van wifi és első induláskor kiválaszthatom mit telepítek)"

Na, nekem ez a zárójeles mondat keltette fel a figyelmemet, amiből ugye az jön le, hogy többféle verziót is letölthetek (javítsatok ki, ha hülyeséget írok), és mindenképp olyat szeretnék, amivel lesz wifi az mk808-on, külön adapter csatlakoztatása nélkül, és ezért szerettem volna meglátogatni az oldalt, amit korábban linkeltem.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#30) #79335424 válasza interstate76 (#29) üzenetére


#79335424
törölt tag

A minimál rendszert csak a másik módszerrel lehet telepíteni. Képfájlként csak akkor, ha azt vki előtte megcsinálta. A másik módszerrel viszont net nélkül nem megy a telepítés (legalábbis nekem nem sikerült). Gondolom, aki készítette azt a Magyar leírást, annak nem volt usb - lan adaptere. Wifi pedig a Mediatek modul miatt semmiképpen sem lett volna, csak a telepítés után, usb -s wifi -adapterrel. Az MK808 -on is az a gond, hogy a wifit egy előválasztásnál kell kijelölni, ami csak a telepítős verziónál jön elő, a képfájlosnál nem.
Amikor keresgéltem alternatív letöltőhelyeket (mert az eredeti oldalról nem akart elindulni az egyik letöltés), akkor bukkantam erre a mirror -ra. Ott van néhány érdekesség, köztük egy wifis képfájl 808 -ra. Én már nyakig benne voltam a másik fajta telepítésbe, amikor ráakadtam, ezért nem próbáltam. De egy tesztet megér.

[ Szerkesztve ]

(#31) interstate76 válasza #79335424 (#30) üzenetére


interstate76
addikt

Ezer köszönet a sokadik kisegítésért! :R

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#32) #79335424 válasza interstate76 (#31) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szívesen! :)

(#33) vargalex válasza kzkz (#21) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nos, feltöltöttem az image-t, letölthető innen.

Amit tudni kell az image-ról:

1. RC3 kernel kell hozzá, ami innen tölthető le.
2. A root jelszava: root123
3. A gavarga user jelszava: gavarga123
4. Az ath9k_htc driver van beállítva, így a /etc/modules tartalma:

## /etc/modules: kernel modules to load at boot time. ## ## This file contains the names of kernel modules that should be loaded ## at boot time, one per line. Lines beginning with # are ignored. \n\n## Modified by Pre-Picuntu
#bcm40181
ath
ath9k_hw
ath9k_common
ath9k_htc

Azaz, ha az RK901-et akarod használni, akkor a bcm40181 előtt szereplő #-ot törölni kell, az ath-s sorok pedig törölhetők.

A külső wifi használatának megfelelően a /etc/network/interfaces tartalma:

auto lo
iface lo inet loopback




auto wlan1
iface wlan1 inet dhcp
wpa-ssid myssid
wpa-ap-scan 1
wpa-proto RSN
wpa-psk mykey

Természetesen az RK901 használatakor itt a wlan1 módosítandó wlan0-ra.

A jelszavakat remélem rendesen sikerült módosítanom, mert a módosítást PC-n csináltam ubuntu alatt...

Alex

(#34) vargalex válasza gerivari (#23) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ha V2-es verziód van, akkor éppen a fenti hozzászólásban leírt módosítások kellenek neked (/etc/modules, /etc/network/interfaces), mivel ahhoz is ath9k_htc modul kell.

Ha V1-et sikerült beszerezni, akkor a /etc/modules-ban az ath csomagok helyett vedd fel a zd1211rw csomagot. A többi beállítás változatlan marad.

Alex

(#35) interstate76 válasza #79335424 (#32) üzenetére


interstate76
addikt

Sikerült feltennem (legalábbis valószínűleg :) ), de a jelszóbeírásnál elakadtam, mert nem ismerte fel a billentyűzetemet. :W :W :W :W :W Most rendelek hozzá egeret + billentyűzetet.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#36) #79335424 válasza vargalex (#34) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szia!
3rugóért vehetnék egy TL-WN823N -t. Ebben elvileg RTL8192CU van. Szted ezzel működne? Tudom, hogy nyomozhatnék, de hátha Te csípőből tudod. :)

(#37) vargalex válasza #79335424 (#36) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Igen, működnie kell. Én itt vettem egyet (kicsit olcsóbb, mint 3000 Ft). Mondjuk a tapasztalatom nem túl jó.
Ha nem sokkal drágábban tudsz venni Atheros chipset-ű WiFi-t (pl. az általam is használt TP-Link TL-WN821N-et - én használtan vettem 1500 Ft-ért), akkor én inkább azt venném. Picuntu alatt menni fog (igaz, Android alatt még nem tudtam beüzemelni) és a sebességgel sem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#38) #79335424 válasza vargalex (#37) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi!

(#39) gerivari válasza vargalex (#34) üzenetére


gerivari
csendes tag

Szia!
Megint elfelejtettem leírni egy fontos infót, bocs. Amit találtam itthon az v1-es. A délután folyamán megcsináltam amit írtál, de nem működik mi lehet a hiba? RC3-as kernelt felraktam, a fájlok is megvannak /lib/modules/3.0.8-alok+, szerkesztettem az /etc/modules és /etc/network/interfaces -t is. Köszönet a sok segítségért!

(#40) kzkz válasza vargalex (#33) üzenetére


kzkz
őstag

Köszi, letöltöttem, megflash-eltem, és elkezdtem kiírni a 8gigás img-t a 4gigás sdkártyámra. Hát nem jött össze :)

Most agyalok, hogy rendeljek-e holnapra 8gigás sd-t, vagy google-zak valami megoldásért :)

(#41) vargalex válasza kzkz (#40) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Valóban, azt elfelejtettem leírni, hogy egy 8 GB-os microSD-ről készült az image. Persze kiírhatod akár egy pendrive-ra is... Ugyanúgy működni fog (elvileg).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#42) vargalex válasza gerivari (#39) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Gondolom reboot volt már. Az eszközt felismeri a dmesg szerint?

Alex

(#43) kzkz válasza vargalex (#41) üzenetére


kzkz
őstag

Hát sajna pendrive-om sincs ekkora. :( Át tudom valahogy méretezni az img-t? Lehetőleg windows alatt :)

(#44) vargalex válasza kzkz (#43) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nem tudok róla, hogy lehetne.

Alex

(#45) vargalex válasza #79335424 (#36) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Na, mégsem olyan rossz az a wifi. Szóval egy próbát picuntu alatt is megér.

Alex

(#46) #79335424 válasza vargalex (#45) üzenetére


#79335424
törölt tag

Teszteled?

(#47) vargalex válasza #79335424 (#46) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ha ma este nem is, a hétvégén mindenképp.

Alex

(#48) #79335424 válasza vargalex (#47) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Megoldódott az xfce telepítés. A kijelölésnél a space sokat segített. :) Kb. éjfél körül indult az install (csak az xfce). Reggel fél 5- kor futott le. Már értem, hogy miért használják a Linux hívek inkább a parancssort. :)

(#49) #79335424 válasza kzkz (#43) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én ezt (is) Puppy -val szoktam (a Gparted a beépített partícionáló). Tegnap megszámoltam, hogy ha bootolható Pendrive -ra ki van írva (512MB elég neki), akkor egy átlagos konfig. gépen, a Puppy boot kiválasztásától számítva 5 kattintással áll a Magyar nyelvű oprendszer tok-vonó, billentyűzettel, hanggal, nettel, dátummal, stb.
De pár napja találtam EZT a cikket. Nem próbáltam, de talán.

(#50) MGa73


MGa73
tag

Sziasztok!

Én is bele szeretnék vágni a Picuntu-ba UG802-vel. Pár kérdés? Előtte van lehetőségem valamilyen módon az eredeti gyári kernel, recovery stb. lementésére? Ha valami gond lenne akkor ezt vissza tudom rakni.
Működik a dual boot a telepítés után? Nekem is jó (ügye nem MK808B) a vargalex által letöltött picuntu.img?
Wifi nem érdekes, mert az egyébként sem használható semmire az én kütyümben, így USB-Ethernetet használok.

Bocs a sok kérdésért!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.