Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7701) vitko6 válasza brazso (#7697) üzenetére


vitko6
csendes tag

még nekem sem sajnos, de up-oljuk a témát hátha tudja vki a megoldást...
már ha van,,,,

(#7702) Rolfy válasza oba (#7700) üzenetére


Rolfy
csendes tag

Értem, köszönöm. Gondoltam, hogy kell lennie valami trükknek, csak kipróbáltam a Nexus 7-esemen egy vezeték nélküli billentyűzettel, amin van touchpad, és ha megnyomtam az egér gombot, az rögtön nyitott és nem lapozott pl. a főképernyőn lapozható Youtube ajánlón, ami lefelé lapozható egyébként.

Visszatérve a Nexus 7-re, az is táblagép, mégis van értesítési terület fent, kettő is :)

(#7703) #79335424 válasza brazso (#7697) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, hogy mi a különbség, mert csak pro -t használtam, de abban van teljes értékű remap. Akár hexakód alapján is. DE! Az EKH -t csupán egy szoftveres billentyűzetként érzékeli az Android. A remap az EKH beállításaiban tárolódik, így csak annak használatakor érvényesül. Ha le van állítva a kütyü, akkor nem fut az Android, így az EKH sem, tehát nincs remap sem. A kívánt funkcióhoz a távirányítót kéne remapolni, vagy a sticket. Vannak olyan beviteli eszközök, amiknél a remapra van szoftveres lehetőség. A stick és az Android nem feltétlenül tartoznak össze. Azt viszont nem tudom, hogy leállított oprendszernél mi érzékeli a bevitelt. Gondolom, valami BIOS -szerű lehet, de nem tudom, hogy ez hol van tárolva.

(#7704) b-csigabiga


b-csigabiga
csendes tag

Most jutott eszembe!

Ezzel a szerkezettel lejátszhatóak a különböző mkv, iso, stb file-ok! De mi lesz az 5.1 hanggal?
a. elveszik,
b. HDMI-n megjelenhet,
c. vegyél USB-s hangkártyát pl. amelyiknek S/PDIF kimenete is van, és "hadszójjjjjjóóón"!!!
d. örülj ha szereó hangot kapsz a TV-n!

próbáltam utána olvasni, de nem tisztult ki a kép.

köszi, BCsB

(#7705) #79335424 válasza b-csigabiga (#7699) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én nem javaslom. Ha minden igaz, akkor ez egy UG802. De nem tudni, hogy melyik verzió. Azt írja, hogy 4.0, de szerintem 4.1 van rajta. Itt, a topikban vki már küzdött ilyennel. Az egy resetgomb nélküli klón verzió volt. De ha leszámítjuk a szívásfaktort, akkor is csak 4 Gigás a belső tár és nincs külön otg, vagyis csak egy usb portja van. Ha a hazai beszerzést/garanciát preferálod, akkor inkább a Concorde 201 -et (MK808) javaslom. Abból árul BT -st is a Concorde.

(#7706) smithsys válasza b-csigabiga (#7704) üzenetére


smithsys
aktív tag

Hát nem lesz! :)

(#7707) #79335424 válasza b-csigabiga (#7704) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem d. Úgy emlékszem, hogy átkeverés nélkül kitolja sztereóban. Vagyis halkabb lesz.

(#7708) b-csigabiga válasza #79335424 (#7705) üzenetére


b-csigabiga
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!
Akkor WD lejátszómnak még van maradása! :)
/ilyenre meg még nincs meg a ... :( /

[ Szerkesztve ]

(#7709) #79335424


#79335424
törölt tag

Bemutatókhoz rendelnék hadonászós távirányítót. Olyat keresek, amin csak az egérfunkciók és a médiavezérlők vannak. A billentyűzet nem kell, vagy legyen jól elkülönítve. Van vkinek ilyennel tapasztalata?

(#7710) #79335424 válasza b-csigabiga (#7708) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hiba ezt a kütyüt médialejátszóként hirdetni. Le lehet vele játszani filmet, de ez egy általános célú számítógép, nem médialejátszó célhardver.

(#7711) coo válasza #79335424 (#7709) üzenetére


coo
csendes tag

Szia!

Ezt nézted már?

Ár/érték arányban talán ez a legkedvezőbb.

"Ha savanyú a tej, nem vagyok buzi, hogy beszopjam...!"

(#7712) vlevi


vlevi
nagyúr

Valakinek van tippje működő??? DLNA szerver alkalmazásra az mk808-hoz? Nem lejátszót keresek, hanem szervert, mert kvázi NAS-ként használom az mk808-t, azzal töltök le, és szeretném a dolgokat tévén megnézni, ami nincs közvetlenül rákötve az mk808-ra.
Próbáltam már vagy tucat félét, de nagy többségük a file formátumok nagy részén elhasal. XBMC-ben is van pl. DLNA szerver, de mkv-t nem tud. Meg sok másfélét sem, és nem tudom hogyan lehetne rávenni. Samsung tévém van, amin szeretném a filmeket (forma1-et, satöbbit) nézni.

(#7713) #79335424 válasza coo (#7711) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Árban tényleg verhetetlen. Viszont a minőség elég kérdéses. Te próbáltad már? Pár dollárral többért találtam olyat, ami egy kicsit távirányítóbbnak néz ki. Aztán így tovább, eljutottam a Mele F10 -ig. Úgy láttam, IpazzPort -ban is van kétoldalas. Csak jó lenne némi tapasztalat infó. Pl., hogy lehet -e tanítani az IR -t? Vettem egy aktív hangcuccot. Elvileg távirányítós, de amit adtak hozzá, ahelyett jobb, ha odamegyek. Tök jó lenne kiváltani.

(#7714) itanczos válasza vlevi (#7712) üzenetére


itanczos
senior tag

Ugye itt az lenne a lényeg, hogy az adott DLNA szerver röptében konvertálja a filmeket. Szerinted erre elég a RK3066 teljesítménye? Szerintem nem igazán...
A samu tv nem tudja a hálózati megosztásról való lejátszást?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#7715) mimey válasza #79335424 (#7713) üzenetére


mimey
tag

Szia!

Liar már leírta a véleményét az iPazzPort KP-810-16 légegérről.
#6970
#7131

(#7716) Szotka


Szotka
tag

Olyan kérdésem lenne hogy a külső hdd t nem kapcsolja le amikor kikapcsolom az mk_t. Ugyanúgy kap áramot. Csak Aramtalanitasra kapcsol ki de szerintem ez nem tesz neki jót.
Ötlet?

Szotka

(#7717) vlevi válasza itanczos (#7714) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igazából nem is kellene átkódolnia. PC-n használtam a serviio-t, az beállítható volt úgy, hogy az átkódolást ne végezze el, és így is mentek a tévén a filmek.

Hálózati megosztásról sajna nem megy, csak DLNA-ról és USB-ről.

(#7718) vargalex válasza itanczos (#7714) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A DLNA szerver nem konvertál semmit (ezért is tud minden probléma nélkül futni pl. egy TP-LINK TL-WR1043ND-n is, pedig az jóval gyengébb vas). Mondjuk az más kérdés, hogy androidra nem tudok ilyen appot.

Alex

(#7719) sonye


sonye
senior tag

Help!

Valamiért a terminal emulatorbwn nem tudok drivert telepíteni.
Permitted denied infót kapok. BT drúvert szeretnék felrakni.
Leheó, hogy nincs rootolva a kütyü vagy mi miatt nem engedi?

(#7720) Z_T válasza #79335424 (#7709) üzenetére


Z_T
aktív tag

Ezt nézted már?

[link]

Egreat AK64 Air Mouse + Game Controller + Built-in Mic + Laser Pointer Presentor for Android / PC

Kicsit húúúúzós az ára, (USD 44) de nem rossz....

[ Szerkesztve ]

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#7721) adabra


adabra
senior tag

Elnézést az off miatt, csak a saját topic nem igazán pörög (össz. 12 hozzászólás van)...

UG008-cal kapcsolatban kérdezném: a kütyü alkalmas arra, hogy
1. USB-n egy külső HDD-t rádugjak,
2. azt samba -n keresztül normális sebességgel elérjem (nyilván a router-re etherneten csatlakozna)
3. A TV pedig DLNA-n keresztül játszaná le a filmeket a külső HDD-ről ( vagyis nem HDMI-n menne a cucc, hanem a hálózaton keresztül; a családnak már most is elég bonyolult a sok eszköz...)
?

Gyakorlatilag egy DLNA képes NAS -t szeretnék, passzív hűtéssel (és lehetőleg nem vásárolnék újabb merevlemezt).

Köszönöm

szerk: persze TV-re közvetlenül is rákötném HDMI-vel, de nem ez lenne az elsődleges használat

[ Szerkesztve ]

(#7722) #79335424


#79335424
törölt tag

Köszönöm mindenkinek a tippeket, ötleteket! Kicsit körülnéztem a távirányító témában. Leírom, mire jutottam. Ez természetesen szubjektív vélemény, az én szempontjaim szerint. Ha jól értettem a leírásokat, az IpazzPort kiesett, mert a külön médiavezérlő nem müxik 2.4 -en, csak IR -en. A Mele F10 is kiesett a pixisből, mert az IR csak a Mele Lejátszóval kommunikál. Az olcsó kategóriában találtam két érdekeset:
T2
Rikomagic
A T2 -nél magasabb a DPI, meg van valami szoftveres "rezgéscsillapító". Mintha több tengelye is lenne, ami talán játékoknál lehet jó (viszont ez nálam nem szempont). Úgy gondolom, hogy precízebb lehet az irányítás. A Rikomagic viszont talán több funkcióra tanítható.
Magasabb árfekvésben is találtam két érdekeset:
Q7
Rikomagic
Viszont itt már az én elvárásaim is magasabbak. A Q7 -tel az a bajom, hogy nincs IR, a Rikomagic meg nem világítós és egyikre sem lehet fejhallgatót dugni (lásd Measy RC13, vagy IpazzPort, de azokkal még több bajom van).
Úgyhogy ha nincs durva ellenvélemény, akkor megrendelem valamelyiket az olcsóbbikból és kivárom, hátha eccer lesz egy tuti.

(#7723) maláj


maláj
őstag

melyik most a legjobb ketyere ???
iMito MX1 vagy iMito MX2 vagy MK808 valamelyik verziója ??? :)

(#7724) azozo válasza #79335424 (#7722) üzenetére


azozo
senior tag

Hát igen nehéz a választás ...
Én is vettem egy ipazzporthoz hasonlot próbára,
Mlost próbálgatom...de szokni kell
de lehet hogy okosteló lesz inkább belőle távirányítonak :))

(#7725) #79335424 válasza azozo (#7724) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hááát... Látványos ficsőr, de mindennapi használatban lehetnek bosszantó (többnyire Murphy) jelenségek. Mindíg akkor van a teló lemerülőben, amikor épp távirányítanék. Az meg zabálja az akksit.
Kicsit luxus lenne csak ezért tartani egy Droidot (hacsak nem ingyé, egy letiltott). Ha nem csak erre van, akkor tuti, hogy elfelejted a repcsi üzemmódot és a hónapok óta, most először sikerrel kecsegtető mission közben csörög az anyós a vasárnapi vendégség miatt. Aztán az is okozhat problémát, hogy ugyanazon a csatornán próbál kommunikálni az eszközzel, amin épp egy HD streamet tol a router. A fizikai gombok hiánya sem előnyös. Lenéz, felnéz, lenéz, felnéz.....

(#7726) #79335424 válasza maláj (#7723) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pontosan mire? Ez nem kötözködés, tényleg nem mindegy, hogy kell -e 1080p, hogy lesznek -e használva komolyabb grafikai teljesítményt igénylő programok (játékok), vagy hogy wifin, vagy kábelen lenne hálóban.

(#7727) maláj válasza #79335424 (#7726) üzenetére


maláj
őstag

egyelőre madzagon lenne (később wifi 40/20), FHD kellene, azon kívül a gyerekeknek pár játék, FB, stb., ROM csere és tsai nem lesznek, alap droid ami van rajta az maradna is, működjön ~ 2 évig és akkor már megérte

(#7728) #79335424 válasza maláj (#7727) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor sztem alap MK808. FHD tudomásom szerint jelenleg egyik kütyün sincs hackelés nélkül és a 808 jól hackelhető. Véleményem szerint az 1080 -as kernelek kizárólag hw -es dekódolással lejátszható filmek esetén jelenthetnek előnyt.. Minden más esetben több a hátrányuk, mint az előnyük. Azt nem tudom, hogy játékok esetén mi
a helyzet, de sztem nem túl rózsás.
Mielőtt wifire akasztod, vegyél majd egy kompatibilis usb-wifi adaptert! Az többet tud, mint bármelyik kütyü beépített modulja.

[ Szerkesztve ]

(#7729) janos.cs válasza #79335424 (#7728) üzenetére


janos.cs
tag

milyen tipus szamit annak? milyen modul kellene hozza? esetleg tudsz mondani mk808ra BT megoldast?ezt nagyon hianyolom belole.

[ Szerkesztve ]

(#7730) #79335424 válasza janos.cs (#7729) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mire gondolsz? A wifi adapterre? Írd be itt a gyorskeresőbe és átfogó képet fogsz kapni róla. De itt egy kis konkrétum. Köszönjük Vargalex!
Ami a BT -t illeti, én CM rommal használtam MK808 -on, usb BT adaptert. Szerintem a kernel modul kevés hozzá, a rom is kell tartalmazzon ezt-azt, ami a CM -ben megvan. A stabilitás más kérdés. Azzal nem voltam elégedett, viszont az még egy nagyon pre CM volt.

(#7731) Szotka


Szotka
tag

Olyan kérdésem lenne hogy a külső hdd t nem
kapcsolja le amikor kikapcsolom az mk_t.
Ugyanúgy kap áramot. Csak Aramtalanitasra
kapcsol ki de szerintem ez nem tesz neki jót.
Ötlet?

Szotka

(#7732) Z_T válasza Szotka (#7731) üzenetére


Z_T
aktív tag

Miért, szerinted van különbség a két áramtalanítás között? Tudtommal nincs.

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#7733) Szotka válasza Z_T (#7732) üzenetére


Szotka
tag

Nemtudom ezért kérdezem:-D

Szotka

(#7734) #79335424 válasza Szotka (#7731) üzenetére


#79335424
törölt tag

Melyikre gondolsz, hogy árt neki? A vinyóra, vagy az MK -ra? A régebbi stickeken egyáltalán nem volt szoftveres kikapcsoló. Az volt a normál módszer a kikapcsolásra, hogy áramtalanítottad. Ami a vinyót illeti, ha leállítottad az MK -t, akkor biztos nincs adatáramlás. Miért ne húzhatnád ki? Mk -n belül nem tudok olyan megoldást, ami áramtalanítja az usb portot is. Többen használnak távirányítós konnektort. Létezik lanon vezérlhető kapcsoló is. Ezzel bármikor, akár távolról is tudsz kapcsolni. Elvileg egy automatizáló programnak meg lehet adni, hogy rendszerleállás előtt küldje ki a vinyókikapcsoló parancsot. De ez nem müxik laptopvinyós háttértárakkal.

(#7735) Szotka válasza #79335424 (#7734) üzenetére


Szotka
tag

Vinyóra gondoltam.
Választ megkaptam.:-D

Szotka

(#7736) #79335424 válasza Szotka (#7735) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha tőlem, akkor szívesen! :U

(#7737) Szotka válasza #79335424 (#7736) üzenetére


Szotka
tag

Igen tőled. :-)
Annyira megtetszett a munkahelyemen az mk hogy mindenki ilyet akar :-D

Szotka

(#7738) #79335424 válasza Szotka (#7737) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ismerem a szitut. Egyik ismerősöm először mosolygott az új játékon. Aztán egyszer kiszámolta, hogy a PC -khez képest mennyit spórolna a beszerzésen, szoftvereken, áramon, klímán. Most azon próbálkozunk, hogy összehangoljuk a kütyüt a rendszerrel.

(#7739) Szotka válasza #79335424 (#7738) üzenetére


Szotka
tag

Mármint milyen rendszerrel?

Szotka

(#7740) #79335424 válasza Szotka (#7739) üzenetére


#79335424
törölt tag

Amit eddig használtak. Pl. hogy a kütyü ugyanúgy tudjon kommunikálni a céges szerverrel, mint a PC -k.

(#7741) justice84


justice84
tag

Hali,

Ma én is tulaja lettem egy MK808-nak eddig nagyon tetszik. A kütyüvel semmi gond de a hozzá kapott RC12 (Measy) keyboard-on a funkció billentyűk pl:hangerő, mail,home stb nem mennek.Ebben kérném a segítségetek be kell állítani még valamit még az MK808-on vagy valami app kell még mellé?

(#7742) #79335424 válasza justice84 (#7741) üzenetére


#79335424
törölt tag

Áhhh... Neverending story....
External Keyboard Helper pro.

(#7743) justice84 válasza #79335424 (#7742) üzenetére


justice84
tag

Szia fent van de nem megy :(
Illetve melyik a legjobb vagy esetleg ajánlott firmware hozzá ami bevált?

[ Szerkesztve ]

(#7744) azozo válasza #79335424 (#7725) üzenetére


azozo
senior tag

Hát igen ez a másik oldal a (mission közben csörög az anyós :) :DD
MIndenre jó nincs ,vagy akkor meg a beállítása vagy a kapcsolgatás,megfelelő gomb eltalálása a nehéz ..... :))

(#7745) #79335424 válasza justice84 (#7743) üzenetére


#79335424
törölt tag

Eddig minden firmmel működött. Pro verzió, Playről, ugye? Ki is van jelölve, mindkét helyen? Egyszer, hogy listába tegye, utána pedig, hogy most azt használja. Ha így sem megy alapból, akkor neked kell rendelned gombokat a funkciókhoz. ITT találsz segítséget a remaphoz.

(#7746) otoaak válasza #79335424 (#7728) üzenetére


otoaak
tag

Minix neo x5-ön van hackelés nélkül FHD nekem kezdetektől fogva azon fut és nincs vele gondom. (Arra vonatkozóan, hogy ezt miként oldották meg még mindig nincs egyértelmű adatom de nekem elég, hogy működik. :)

SG Note Pro P900

(#7747) csjohnny válasza justice84 (#7741) üzenetére


csjohnny
tag

RC11-nél működik és nem kell hozzá EKH és más program sem, igaz EKH-val könnyebb lehet megoldani.
A következő a teendő:
/system/usr/keylayout mappát megkeresed valamilyen fájlkezelővel ami root jogosultságal tud módosításokat végezni a fájlokon.
Ide lemásolod a generic.kl fájlt egy ilyen névvel: Vendor_0c45_Product_7403.kl RC11 esetén.

RC12 esetén szerintem a generic.kl fájt kell szerkeszteni.
ezeket a sorokat megkeresed és erre átírod őket, vagy ahogy tetszik:
key 59 EXPLORER
key 60 MENU
key 61 APP_SWITCH
key 62 HOME
key 63 ENVELOPE
key 64 MUSIC
key 65 MEDIA_REWIND
key 66 MEDIA_PLAY_PAUSE
key 67 MEDIA_FAST_FORWARD
key 68 VOLUME_MUTE

chmod 644 -re megváltoztatod a jogosultságát a fájlnak, majd újraindítod a rendszert.

[ Szerkesztve ]

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#7748) gghrtz válasza otoaak (#7746) üzenetére


gghrtz
őstag

MK808-ra is van FHD, sőt Minix neo X5-ös ROM-mal megy a legjobban, én ki is próbáltam, de nagyon lassúnak találtam.

(#7749) tozso76


tozso76
aktív tag

Probaltam a keresot de nem talaltam egyertelmu valaszt...
Van lehetoseg 1080p 23.976hz kimeneti jelet valasztani? Ezt a frissitesi frekit az xbmc-nek is meg lehet adni?
Meg egy kerdes: van olyan androidos minipc, amin van lan csati?
:) meg egy kerdes: xbmc es torrent (20-30 file seed-elessel) tud egyszerre futni akadas nelkul?

(#7750) richome válasza tozso76 (#7749) üzenetére


richome
tag

én a lanos kérdésedre válaszolok.
Mini ketyerére usb-lan átalakítók vannak.
Keress rá a típusra ha érdekel, hogy ne rosszat vegyél! /chip miatt/
Amibe van lan csati, az már nem olyan kicsi, de nem is túl nagy.
Geekbuying-on vagy sok más oldalon találsz ilyeneket,
kb. 4 kis stick méretűek, ami azért még nem mondható nagynak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.