Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7951) #79335424 válasza RufuszX (#7948) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem valami jópofa, vicces videót kéne csinálni. Mondjuk Bob próbálkozna működésre bírni valami elcseszett dolgot a kütyüben, miközben folyamatos kérdésekkel bombázná az RK -t, hogy mi ez a szar. Aztán megelégelné és dühödt fejlesztők és felhasználók seregének élén ostrom alá venné az RK -t. Bob hős lovagként lenne ábrázolva, pajzsán címer, benne a GPL licensz logója, az RK meg a Nagy Falon álló császár, a fal mögött a forráskód. Esetleg még a szélmalmot, meg néhány kommunista jelképet is bele lehetne illeszteni. Ja, meg Johannát, jogvédő Jusztíciaként ábrázolva. Aztán a videót feldobni Youtube -ra, Facebookra, stb.
Valami lehetett a délelőtti cigimben.... Le kéne szokni, ártalmas a dohányzás. :D

[ Szerkesztve ]

(#7952) Yssy válasza #79335424 (#7951) üzenetére


Yssy
csendes tag

tyűűűűha... :C engem is megkínálhatnál belőle :DD :))

(#7953) #79335424 válasza Yssy (#7952) üzenetére


#79335424
törölt tag

A folytatásban a Google is harcol Bob oldalán. Darth Vaderként ábrázolva, természetesen a teljes Android -hadsereggel. Amerre a szem ellát, mindenütt zöld robotok. RK császár fejvesztve menekül. A forráskód felszabadul.

[ Szerkesztve ]

(#7954) itanczos válasza janos.cs (#7942) üzenetére


itanczos
senior tag

Ez milyen verzió? Mert ránézésre nem a hivatalos.
Ehhez MXPlayer is kell. :( Tehát külső lejátszóval működik?

Valaki próbálta már az XBMC-t HDMI-CEC-en keresztül vezérelni? MK808-on működik?

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#7955) vlevi válasza janos.cs (#7942) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Step 1: Install the “MX Player” application"
Hát, nekem az MX player nem igazán jött be.
Ennyi erővel a total commandert is használhatom média centernek, az is el tudja indítani az mx playert, ha egy mkvra rákattintok...

De asszem az xbmc-nek is az a baja, hogy a mali400 drivere nem publikus, így nem tudják GPL licensz alá berakni a hardver gyorsítást.

Mondjuk, a sok ilyen apró bizbasz miatt van az, hogy egyszercsak az ember besokall, és vesz egy windowst :DDD

(#7956) itanczos válasza vlevi (#7955) üzenetére


itanczos
senior tag

Igen, egyetértek! A mókolós megoldásokat nem szeretem!
Számomra pont az a lényeg, hogy egy egységet alkosson a program!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#7957) sonye


sonye
senior tag

Na akkor nézzük a bt probléma kerülését egy mk808-on:

Először is minőségi USB hub kell, ami aktív. Én egy canyon márkájút vettem.
Kell egy usb hangkártya. Én könig márkát vettem.
És kell egy bt transmitter. Én egy B speech Tx2-t vettem.

Füles meg ugye bármi lehet.

Így nincs mókolás rootolás rom főzögetés.
Helyette költségesebb a dolog, viszont a bt transmitter PCvel és még TV esetén is működik.
Még a kamerámmal is működik a bt. Nagyon bejön a dolog.

Hátrány a költség mellett, hogy nincs mikrofon, de max skype esetén lenne jó, arra meg ott a telefonom.

(#7958) Seri21 válasza sonye (#7957) üzenetére


Seri21
tag

Sziasztok.
Van köztetek olyan aki geekbuyrol rendelte és nem működött?
Mert nekem nem ad képet, és ferde a hdmi csati. A led az világít, meg ha rádugom a gépre miközben nyomom a kis gombot a másik lukon akkor felismeri, ha az usbbe egeret dugok az is világít.

(#7959) sonye válasza Seri21 (#7958) üzenetére


sonye
senior tag

Első körben a tápcsatira gondolok. Próbáld megnézni.
De lehet egy HDMI csatlakozás hiba is.

(#7960) #79335424 válasza sonye (#7957) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azért ez nem csak drágább, de sokkal kevesebb is. Mi a helyzet mondjuk a bt. egérrel, billel, fájlátvitellel, stb. Az elég karcsú eredmény, hogy van hang.

(#7961) Liar válasza #79335424 (#7960) üzenetére


Liar
tag

Ha valakinek csak a hang miatt kell, akkor az occó kínai annyira nem drága alternatíva.

(#7962) Seri21 válasza sonye (#7959) üzenetére


Seri21
tag

Biztos vagyok benne, hogy a hdmi csati a szar. Csak megpróbálom legariztatni, mert elvileg elég videót készíteni róla, hogy nem működik, és küldenek egy másikat. Ha meg nem, akkor kicserélem a csatit.

(#7963) Seri21


Seri21
tag

Bocsi a dupla posztért. Sikerült életet lehelnem a cuccba. Most zölden csíkoz a töltőképernyőn csak picit de az asztalon már nagyon durván.

(#7964) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Tegnap megérkezett az én kütyüm is. :-) Egyelőre csak egy kérdésem lenne: Feltehetem rá az original mk808B finless 1.7 ROM-ot anélkül, hogy belenéznék a belsejébe? Nem igazán szeretném nyitogatni, nehogy széttörjek valamit... Ha véletlenül Clone lenne akkor mi baj történhet ha ráteszem az originalhoz való romot? (geekbuying-ról rendeltem)
Egyébként légegeret nem vettem hozzá. Játékra kell és youtube videók nézéséhez.

(#7965) itanczos válasza Seri21 (#7963) üzenetére


itanczos
senior tag

Erre szokták mondani, hogy rossz a HDMI kábel. Nálad viszont inkább a csatlakozó gyanús...

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#7966) sonye válasza #79335424 (#7960) üzenetére


sonye
senior tag

Lehet, hogy kevesebb, de nekem csak erre kellett a bt.

Van egér+bill kombóm így ezek nem bt-n ,mennek.
fájlátvitel meg minek bt-n, ha pl samba szerverrel hálózatot csinál az ember?
Én más értelmét nem látom a bt modulnak.

De a kevesebb annyiban több, hogy ezzel a kis kütyüvel minden jack csatlakozású eszköz hangját át tudom vinni a fülesemre, nekem ez a lényeg.

(#7967) #79335424 válasza sonye (#7966) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt értem, csak úgy kezdted, hogy "kezdjük a bt probléma kerülését 808 -on". Ezzel nincs kerülve a probléma, mert a bt. -nak egyéb funkciója is lehet. Ennek csak egy részét soroltam fel, de ami neked lényegtelen, az másnak lehet fontos. Pl. ahogy visszaolvastam, egy gamernek hasznos lehet a játékvezérlőhöz. Az megy adhoc módon, közvetlenül két eszköz között. Ezt ugyan meg lehet oldani wifivel is, de akkor nem lesznek netet igénylő játékok. Nekem van bt. egerem és billem. Ha ezt használom, akkor nem foglal helyet az adapter. Ha bt. szempontból nézzük, akkor szerintem helyesebb úgy a mondat, hogy:
kezdjük a 808 probléma kerülését, ha bt -ra van szükségünk. Nem értem, hogy ha valakinek fontos a bt., akkor miért olyan eszközt vesz, amiben nincs ez a hardverelem? Majd vásárol és trükközik, hogy mégis legyen ahelyett, hogy olyan kütyüt venne, amiben eleve benne van.

[ Szerkesztve ]

(#7968) didros


didros
senior tag

Vagy segítsetek légyszi, hogy hogyan lehet kinyitni biztonságosan a készülék házát... Köszi előre is!

(#7969) #79335424 válasza didros (#7968) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha van rajta reset gomb, akkor nem kell kinyitni. A klónokban más a wifi és bt. modul. Ha rossz romot teszel fel, akkor ezek nem fognak működni. Akkor resettel újraflasheled. SZERINTEM!

(#7970) lilp


lilp
tag

bt tema: ket hete tan megjott gb-rol a bt-os minibill [link]

be lehet allitani, hogy par perc tetlenseg (ertsd: nem potyoreszek a billentyun) utan ne kapcsoljon le a bt?! (eredeti mk808b)

parszor nyomogatni kell a gombokat, hogy ujra aktivalodjon. de idegesito, amikor gyorsba keresnek valamit; irom irom, es semmi, csak a masodik felet irta be...

(#7971) lilp válasza didros (#7968) üzenetére


lilp
tag

oldalt a microsd mellett benyomod a haz egyik felet es szetnyitod vagy korommel feszegeted...

(#7972) pdave


pdave
aktív tag

Sziasztok!

Vett már valaki Tronsmart 428-at? Vagy ez még nagyon új dolog?
Gondolkozom rajta, hogy vegyek-e egy ilyet. (Illetve egy Measy E8HDL-en is, igaz ez utóbbi már nem mini pc, hanem androidos tv box)
Vajon egy wireless Logitech MK520 bill-egér kombót felismerne usb hubon keresztül?

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#7973) didros


didros
senior tag

Az mitől lehet, hogy sehogyan sem tudom flash módba tenni az eszközt?? ROM Flash Tool nem látja, reset gombot pedig hiába nyomom, ha így csatlakoztatom, akkor is elindul. (gondolom, mert világít a led)
Lehet, hogy kevés neki az amper amit a laptop usb csatlakozója lead?

[ Szerkesztve ]

(#7974) #79335424 válasza pdave (#7972) üzenetére


#79335424
törölt tag

Új dolog és ahogy olvasgatom a topikokat, van még csiszolgatni való. Ha kicsit visszaolvasol, megtalálod Bob véleményét a "csiszolgatással" kapcsolatos problémákról. Engem az is visszatart, hogy egyel kevesebb usb portja van. De lehet, hogy megfelelő kábellel lehetne a tápcsatlakozót is használni otg -nek. Én még várok vele. Ami viszont a bevitelt illeti, szerintem az lenne az első Logitech (de szerintem bármi más is), amivel nem működik. Nem tudok arról, hogy bármelyik 2.4 -es eszközzel megtagadta volna a kommunikációt. Én is Logitech kombót használok (MK220).

(#7975) #79335424 válasza didros (#7973) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lássuk a hibalehetőségeket, hátha valamelyik becsúszott nálad.
Driverek nincsenek telepítve, vagy nem a megfelelő driverek
Nem megfelelő a kábel
Nem közvetlen alaplapi usb -be dugod
Az otg helyett a normál tápcsatlakozóval próbálkozol
Reset gombot nem tartod nyomva csatlakozáskor
Abba a lukba nyomkodod a gémkapcsot, ami alatt nincs reset gomb.
Hirtelen ezek jutottak eszembe.

(#7976) pdave válasza #79335424 (#7974) üzenetére


pdave
aktív tag

Köszi! Igen, a firmware-el kapcsolatos irományait elolvastam. Akkor még várok egy kicsit, amíg vesz valaki egyet :D

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#7977) didros válasza #79335424 (#7975) üzenetére


didros
senior tag

Köszönöm a segítséget! Voltam olyan figyelmetlen, hogy nem az OTG-be dugtam a csatlakozót... :B
Elméletileg rajta van a Finless 1.7 ROM most már az eszközön, este kipróbálom. :-)

[ Szerkesztve ]

(#7978) didros


didros
senior tag

Lehet valahogyan a készülék memóriájába másolni adatokat PC-ről? (filmeket, játékokat, program telepítő csomagokat) Egyedül flash módban látja a gépem a stick-et, sehogyan sem tudom megjeleníteni filekezelőben a háttértárát. Micro SD kártyám meg nincs...

(#7979) sonye válasza didros (#7978) üzenetére


sonye
senior tag

total commander pl?
Na meg előtte megcsinálni a megosztásokat.

[ Szerkesztve ]

(#7980) didros válasza sonye (#7979) üzenetére


didros
senior tag

total commander sem látja. Ilyenkor is az otg-be kell dugni az usb kábelt, mint flasheléskor? Milyen megosztásokat kell megcsinálni előtte?

(#7981) csjohnny válasza pdave (#7972) üzenetére


csjohnny
tag

Én az MK908-ra várok hogy Finless Bob elkészítse rá a romját.Én azért válaszom ezt inkább ,mert nekem kell a 2 usb és a hűtése is jobb, viszont nem kell az újabb wifi chip.Most a geekbuying is kifogyott belőle , május közepére várható. Érdemes várni mindenféleképpen a firmwarekre.

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#7982) vargalex válasza didros (#7980) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Soha nem próbáltam, de szerintem ez úgy működik, mint bármelyik Android-os telefonnál (de majd legfeljebb aki próbálta, megcáfol). Azaz működés közben csatlakoztatod USB-n a PC-t, majd az eszközön engedélyezed a USB tár megosztását.

Alex

(#7983) didros válasza vargalex (#7982) üzenetére


didros
senior tag

Értem, köszi. Valami olyan megoldás lenne az igazi, amikor kijelző nélkül is lehetne rá másolni. Ezt az engedélyezést nem lehet alapértelmezetté tenni?

(#7984) pdave válasza csjohnny (#7981) üzenetére


pdave
aktív tag

Köszi :R

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#7985) PZsolt27


PZsolt27
tag

Sziasztok!

iMito MX1-hez ma megjelent a 4.2-es firmware, amit gondoltam gyorsan rá is rakok, hátha használható lesz végre a Bad Piggies. A frissítést az SD kártyára másolt update.img-vel csináltam, ám a frissítés végén tégla lett a cuccból. PC-re dugva a Windows felismeri (RK30 Device), de az RKBatchTool nem látja. Google-val rákerestem és kiderült, hogy létezik egy recovery mód, ahol is a nyákon össze kell zárni két forrpontot. Szétszedtem és kiderült, hogy a HDMI csati melletti lyuknál nincs semmiféle kapcsoló, amiről több helyen is írnak. Gondolom itt lenne a kapcsoló, amely ez a két forrpont. Ezek rövidre zárásával sem értem el semmiféle eredményt (USB-be bedugás előtt rövidzár, kék led világít, vár-vár, elenged módszerrel), az RKBatchTool-ban az első device nem aktiválódott.

Van valakinek még valami ötlete? Segítsetek lécci!

(#7986) gghrtz válasza csjohnny (#7981) üzenetére


gghrtz
őstag

Én az 1080p-s kernelre várok :))

(#7987) #79335424


#79335424
törölt tag

Történt egy kis szösszenet tegnap és ma a lan adapterek adatátviteli képességét illetően. Akit érdekel, megnézheti a Concorde fórum NOVUM és 201 topikokban. Legalábbis addig, amíg valakinek nem lesz kínos.

(#7988) #79335424 válasza didros (#7983) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még én sem csináltam ilyet, de szerintem ennek működnie kell. A a beállítások menüben van opció, hogy PC -hez csatlakozáskor mi legyen a metódus. Lehet, hogy ehhez az usb hibakeresést is át kell állítani a fejlesztői menüben.

(#7989) janos.cs válasza csjohnny (#7981) üzenetére


janos.cs
tag

de ha egy kulsotapos usb hubot dugsz a t428ra? akkor a plusz egy usb kivan kuszobolve..

(#7990) #79335424 válasza PZsolt27 (#7985) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az egy első szériás MX1. Nincs rajta reset. Nem recovery -be kéne tenni, hanem download módba. Ezt eredetileg úgy lehetett volna megtenni, hogy TV -re dugva kell az otg -n keresztül PC -re kötni. Aztán a menüben átállítani a csatlakozási módot. De ez nehéz lesz, ha már nincs kép. Volt ilyen lábrövidrezárásos megoldás valakinél. Úgy dereng, hogy az egy UG -volt, szintén reset nélkül. Úgy emlékszem, azt sikerült visszahozni a halálból. Keress utána, mert valahol volt linkelve, hogy melyik alkatrész, milyen lábait kellett hozzá összezárni.

(#7991) csjohnny válasza didros (#7983) üzenetére


csjohnny
tag

Moborobo nevű windowos program talán ilyesmire is használható. Nem próbáltam csak egy tipp.

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#7992) #79335424 válasza csjohnny (#7981) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bob úgy fogalmazott, hogy a 908 az egy low cost 428. Nem túl bíztató. De ettől még lehet jó. Ha csak a wifin és a bt -on spóroltak.

(#7993) #79335424 válasza janos.cs (#7989) üzenetére


#79335424
törölt tag

Attól függ, hogy mire akarod használni. De nem minden esetben váltja ki a hub a plusz otg -t.

(#7994) csjohnny válasza janos.cs (#7989) üzenetére


csjohnny
tag

Nekem nem nagyon jöttek be az USB hubok. Az ötlet jó, de mit dugok a táp helyére az kommunikál is vagy csak tápcsati?

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#7995) smithsys


smithsys
aktív tag

Véleményetek szerint a PowerVR SGX 544 MP2 lényegesen gyengébb-e a Mali 400-nál? Erősen gondolkozom egy CS868-as cuccon. Bocs ha kicsit off a kérdésem!

Jól sejtem, hogy az MP2 két magot takar?

[ Szerkesztve ]

(#7996) #79335424 válasza csjohnny (#7994) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jó kérdés, ezt én is szeretném tudni.

(#7997) csjohnny válasza #79335424 (#7992) üzenetére


csjohnny
tag

Hát szerintem a wifi chipen spórolhattak mert a 428-as wifije kétféle frekin is működik.A 908-es pedig csak egyen.

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#7998) #79335424 válasza smithsys (#7995) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én úgy tudom, hogy még a 266 -on ketyegő Mali MP4 -hez képest is nagyon karcsú. Ehhez képest a 4magos RK -ban 500 -on rezeg a Mali.

Update: minek kopogog, ott van a képen. :)

Update2: bocsánat, tévedtem! Összekevertem a Freescale -ban lévő Vivante -val. Így nem tudom, hogy jobb, vagy rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#7999) itanczos válasza #79335424 (#7998) üzenetére


itanczos
senior tag

Nekem pont az ellenkezője jön le a fotóról! :Y
Nem a polygon és pixel ability a lényeg?

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#8000) #79335424 válasza itanczos (#7999) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, igen, mint láthatod, túl gyors voltál (vagy én túl lassú)! :) Mea culpa!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.