Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7451) Flexy90 válasza richome (#7450) üzenetére


Flexy90
senior tag

Hogy dugtad a gépre? A reset gombos megoldással is próbáltad? Reset benyom, nyomva tart, majd összedug a géppel és felenged.

Xiaomi Fan

(#7452) Liar válasza forrest85 (#7449) üzenetére


Liar
tag

Egyszerűbbnek tűnt 46-ból kivonni 22-őt, mint újra a linkeléssel szórakozni. ;)

(#7453) #85619712 válasza richome (#7450) üzenetére


#85619712
törölt tag

Ha nincs reset gombod, a nand flash körül lennie kell 2 kivezetésnek, amit rövidre kell zárnod és úgy dugni a gépre, itt egy fotó, lehet így érthetőbb :)

(#7454) ludus válasza drr (#7442) üzenetére


ludus
aktív tag

Az RC11 dongle-ja összeakadhat a wifivel. Próbálj más csatornát beállítani a routeren (ne auto legyen ha nem valami más)...

(#7455) drr válasza ludus (#7454) üzenetére


drr
őstag

Ha egy hosszabbító kábel végére rakom az érzékelőt, hibátlan :) Ez egy friss tapasztalat :K

[ Szerkesztve ]

(#7456) richome válasza #85619712 (#7453) üzenetére


richome
tag

Neked és Flexy90 köszönöm, de nincs reset belül sem,
még az elején írtam, hogy nem MK808, azok jól vannak,
hanem mellé vettem egy két H300-asat egyéb célra. Ez a restart progi amit MK-n is hibátlanul használok, pár program telepítése után ezzel állítottam le mindkettőt, ezért gondolom, hogy ennél lehet valami baj, mert utána csak betöltésig jut el, ott lefagy. Sajnos ezen nincs más gomb, csak a bekapcs, infrás távirányító van hozzá, sok mindent próbáltam, nem ment csökkentett módba sem. ADB recovery... pár napja keresgélek a Neten gyári rom után, még azt sem találtam meg :( ezért reménykedek valami általános SD-ről indítható recovery reset parancssor féleségben... ÖTLETE VALAKINEK? Köszönöm a tippeket!

(#7457) #85619712 válasza richome (#7456) üzenetére


#85619712
törölt tag

Mivel csak egy gombod van, én azzal kísérleteznék a helyedben, mondjuk folyamatosan nyomva tartva, ráadni a tápot,és megnézni mi történik? Esetleg folyamatosan nyomva tartva a gépre dugni, vagy hasonló. Ha van kedved, feltölthetnél egy fotót a gép belsejéről, főleg a nand környékét, és a feliratokat preferálva, az nagy segítség lenne a beazonosításban.

(#7458) richome válasza #85619712 (#7457) üzenetére


richome
tag

Nemtom milyen verziót hagytam ki, de rengeteggel próbálkoztam. Táp, Usb, röviden-hosszan nyomva...
Minden olvasott és ajánlott verzióval próbálkozom, de mindenre vevő vagyok, fel nem adom. Próbálkozom sd-ről romokkal is, de eddig semmi. Ez a kép lenne az.
Köszönöm a tippeket továbbra is és bocs, hogy nem MK808...

(#7459) #85619712 válasza richome (#7458) üzenetére


#85619712
törölt tag

Akkor passz, esetleg a boxon nyomva tartva a power gombot, a távkapcson a vol+ gombot, és úgy áram alá helyezni? Valahogy biztos ezeken is elő lehet csalogatni a factory resetet "hardveresen" is. A kép sajna nem sokat segített, abban bíztam, hogy valami klónt hátha találok, esetleg szedd ki a főpanelt, lehet a panel alján van valami használható forrpont, vagy egyéb okosság. Esetleg ez segíthet, google fordító használata erősen ajánlott :)

[ Szerkesztve ]

(#7460) richome válasza #85619712 (#7459) üzenetére


richome
tag

Kösz! sajna a vol+ és sok hasonlót is próbáltam,
tapasztalataimat a soxar táblámból merítve,
de még van pár gomb a távirányítón...
Panelt is kiszedtem, semmi...

Akkor sem adom fel, de ha valakinek van tippje, ne tartsa vissza!
Köszönöm! /egyszer csak megtalálom ennek a romját/

(#7461) ballu válasza richome (#7460) üzenetére


ballu
tag

Szia!

Ezt próbáltad már ?[link]

(#7462) Rozika928


Rozika928
csendes tag

Sziasztok!
MK808-al kapcsolatban lenne egy kérdésem, egy hete van meg, sztem nagyon jó kis kütyü, de azt szeretném tudni, hogyan lehetne fix IP címet neki beállítani, többször ütközik a hálózaton levő egyéb gépekkel, és hogyan lehet ki- és bekapcsolni? A kis ajándék billentyűvel ki lehet kapcsolni, de be már nem. Mindig szét kell húzni minden csatlakozást, és kb 1 órát várni, utána összedugva azonnal elindul

(#7463) janos.cs válasza Rozika928 (#7462) üzenetére


janos.cs
tag

szerintem biztosabb az ha a ruteren allitasz neki egy IPt. vagy epp a masik eszkoznek adsz egy masik portot..

(#7464) itanczos válasza drr (#7398) üzenetére


itanczos
senior tag

Próbáld átállítani a router-t másik csatornára! Előfordul, hogy zavarja a légegeret a közeli frekvencián üzemelő wifi!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#7465) itanczos válasza dudzsi (#7383) üzenetére


itanczos
senior tag

Nekem most egyi híbrid fw van fent (2.1.3), de nem szeretem!
Többek között nem ismeri fel az egyébként gyári fw-vel működő Logitech c270-es webcam-om!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#7466) itanczos válasza papzi57 (#7399) üzenetére


itanczos
senior tag

Valszeg hibás az lan adapter!!!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#7467) janos.cs válasza csjohnny (#7444) üzenetére


janos.cs
tag

ami igazan bosszanto, hogy a bt/usb center elmeletileg xboxhoz stb.. kontrollerhez lett kitalalva.. ahhoz kepest nem igazan akarodzik felismerni.. nekem mk808 van es pont ezert vetem egy xbox 360 joyt hogy majd jatszok vele.. de igy kb. felesleges volt beszerezni mert amivel jatszani szerettem volna nem tudok.. pl: nfs reszek, modern combat, nova..

[ Szerkesztve ]

(#7468) itanczos válasza #78232832 (#7404) üzenetére


itanczos
senior tag

Igen, ezek a tv-re ráaggatós cuccok nekem is tetszenek!
Más kérdés, hogy mit reagál, ha minden kábel beledugsz. Szerintem egy óvatlan hátsó matatás és már ugrik is a cucc a tv mögé. :)
A kamera viszont nagyon gáz... Mivel a tv-t nem fél méterről nézed, nagyobb felbontás (minőség) lenne ideális!
Nekem egy Logitech c270-es webcam-om van. Szerintem kell az az 1.3MP. Az említett távolság miatt pedig legalább 2 mikrofon kellene. Nem véletlen, hogy a TV-hez szánt Skype kiegészítők 2 vagy akár 4 mikrofonnal dogloznak...

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#7469) itanczos válasza richome (#7460) üzenetére


itanczos
senior tag

A távirányítós dolgot felejtsd el!!!
Tuti, hogy a recovery vagy egyéb boot-olási választást nem tudod befolyásolni a távirányítóval!
Csak a hw gombbal! (Ha lehet vele...)
(Illetve akkor lenne rá esély, ha igényesen állítják be a kernel-t és a rom-ot. Ami ismerve ezeket a kütyüket, esélytelen...)

Persze a flash vagy nand módban csak akkor tudsz előre lépni, ha van ROM-od hozzá!

Keress A10-es dokut, ahol írnak a NAND-os megoldáshoz hasonló lehetőséget!
ADB módba kellene kapcsolnia a cuccnak, hogy PC-ről lásd a hibaüzeneteket és tudj mondjuk reset-et csinálni.

Sajnálatos és érthetetlen módon nem ADB az alapértelmezett USB indulási mód. Ez régebben alap volt az első android-os eszközöknél...

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#7470) Yssy válasza janos.cs (#7467) üzenetére


Yssy
csendes tag

Mivel próbáltad?
Vezetékes kontroller vagy vezetéknélküli + usb vevőegység ?

(#7471) csjohnny válasza janos.cs (#7467) üzenetére


csjohnny
tag

Én is sokat szenvedtem az USB/BT JoyCenterrel és mindenféle kontrollerekkel, kezdtem lehangolódni hogy evvel semmire sem megyek.
100% ban elégedett vagyok a PS3 Bluetothos kontrollerrel és a hozzá letölthető Sixaxis kontrollerrel és a virtual touch screen emulációval. Frankón megy nekem a NFS Most Wanted, MC3 most ezeket játszom rajta, akadásmentesen mennek. Sixaxis kontrollerben megcsináltam hozzá a mapoka,t hol kell nyomkodni a játékban, ezeket hozzárendeltem a kontroller gombjaihoz.
Ajánlom neked add el az Xbox kontrollert és vegyés PS3-at, de viszont ahogy írtad neked MK808-ad van nincs benne BT, és kellene neked a Bluetooth a PS3-nak. De kábellel összekötve is megy a PS3 (ezt azért még kipróbálom neked) ,igaz így behatárol a kábel hossza.

[ Szerkesztve ]

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#7472) czimer laszl


czimer laszl
csendes tag

Kérlek benneteket okosítsatok ki miért nem indul az ujjonnan vásárolt mk 808sa android box ....mindent remdesen összedugtam és a képernyőn cak a GOOGLE TV felirat van középen...

(#7473) czimer laszl


czimer laszl
csendes tag

most vásárolt 808-as nem akar túllépni a google tv feliraton ... segítsetek mi a baj vele?

(#7474) Z_T


Z_T
aktív tag

Ma az External Keyboard Helper v5.9-es frissítése azt írja, hogy "Fixed an error in the Hungarian layout". Mondjuk én nem tapasztaltam semmi hibát korábban. Ti már feltettétek?

Az "árvíztűrő tükörfúrógép" működik??

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#7475) Z_T válasza czimer laszl (#7473) üzenetére


Z_T
aktív tag

Másik 2A-s táp, másik TV, másik HDMI kábel?
Próbálj meg egy ROM frissítést, keress vissza, le van írva hogyan kell! (Pl. Finless 1.7c)

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#7476) itanczos válasza Z_T (#7475) üzenetére


itanczos
senior tag

Ha GoogleTV felirat marad, akkor nem a HDMI kábel a ludas...
Az csak 2-3 másodpercig látható normál körülmények között. Szerintem az a kernel boot képernyője a pingvinek helyett.
Mindenképp egy RESET gombos flash kellene...

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#7477) Rozika928 válasza janos.cs (#7463) üzenetére


Rozika928
csendes tag

Köszi

(#7478) csjohnny válasza csjohnny (#7471) üzenetére


csjohnny
tag

Kipróbáltam ,hogy a PS3 kontrollert usb kábellel kötöm össze az MK808B-vel , de sajnos csak töltődik és a tálcán mozoghatok az ikonokon. A Sixaxis controller-t elindítva nem tud kapcsolódni csak bluetooth-on.
Janos.cs ha gondolog vvan egy pár bluetooth driverem átküldöm hátha működik ha beszerzel egy USB BT Donget.

[ Szerkesztve ]

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#7479) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Sziasztok!
Nekem most jött meg a kütyüm (MK808B). Megpróbáltam géphez kapcsolni, hogy legalább rootolni tudjam, de még ismeretlen eszközként se ismeri fel... Probáltam az OTG és a tápba dugva is, de semmi. USB debuggingot bekapcsoltam. Valami ötletetek?

(#7480) csjohnny válasza Toninho13 (#7479) üzenetére


csjohnny
tag

TV-re már kötötted? Ott működik? Ha igen akkor az USB kábellel van valami, próbáld meg egy másikkal.Lehet hogy csak tápkábel és nem adat.

[ Szerkesztve ]

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#7481) itanczos válasza Toninho13 (#7479) üzenetére


itanczos
senior tag

Mit szeretnél vele?
ADB kapcsolat legegyszerűbben wifi-n keresztül fog működni. Nekem órákig tartó hiábavaló küzdelem árán sem sikerült USB-ADB kapcsolatot teremtenem!!! Pedig nem vagyok kezdő a témában...
Marad a wifi!
Ludus leírta hogyan kell:
[link]

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#7482) Enemy


Enemy
aktív tag

Sziasztok.
Lenne egy MK808-as tartozékaival eladó.
Kihasználatlanság miatt eladnám.

[ Szerkesztve ]

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#7483) janos.cs válasza Yssy (#7470) üzenetére


janos.cs
tag

vezetéknélküli + usb vevőegység.mindig ledob a bt/usb center:/

(#7484) janos.cs válasza csjohnny (#7478) üzenetére


janos.cs
tag

az jo lenne:) milyen BTs cuccot szerezzek be hozza? milyen tipushoz van drivered?mert akkor olyat veszek.

(#7485) csjohnny válasza janos.cs (#7484) üzenetére


csjohnny
tag

Pontosan nem tudom milyen chippel szerelt BT-hoz jó. Lewy20041 Hybryd új v2.2.0 Romjából szedtem ki ezeket a drivereket.Őt kell megkérdeznem milyenekhez jók.
Ezeket szereztem meg, estefelé tudom megírni melyik driver milyen eszköz, ezek közül úgy emlékszem 5-6 BT driver van.
-modules loaded at startup:
btusb.ko
xpad.ko
md4.ko
cifs.ko
rtl8711.ko
nls_utf8.ko
tun.ko
ath3k.ko
hci_vhci.ko
bfusb.ko
bcm203x.ko
btmrvl.ko
btmrvl_sdio.ko
ath.ko
plusb.ko
pl2303.ko
gspca_main.ko
gspca_sonixj.ko
sunrpc.ko
auth_rpcgss.ko
lockd.ko
r8712u.ko
fakeinput.ko
mcs7830.ko
rt5370sta.ko
rtl8192cu.ko
cp210x.ko
ftdi_sio.ko
nfs.ko
ntfs.ko
virtual_touchscreen.ntts.ko

Ezeket a drivereket majd az insmod <fájlnév> lehet indítani terminál emulátorban.
lsmod paranccsal pedig kitudod listázni mely driverek futnak.

Ha tudsz kérj kölcsön !

[ Szerkesztve ]

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#7486) Yssy válasza janos.cs (#7483) üzenetére


Yssy
csendes tag

Valahol ezt ajánlották: Android console gaming with the XBOX 360 wireless controller (tested on MK808 Mini PC, Cube U30GT-Mini)

Én nem próbáltam, de többen írták h működött, nézz rá.

(#7487) czimer laszl válasza Rozika928 (#7477) üzenetére


czimer laszl
csendes tag

Köszönöm a segítséget....de a resett...aza kis lyuk ami a dobozkán van...és valami hosszú túvel meg lehet nyomni? ..na azt már csináltam...de szerintem nem jól.. valami szakszerü leírás kellene ...és ha az se segít??????????????

(#7488) itanczos válasza csjohnny (#7485) üzenetére


itanczos
senior tag

Azért nem árt tudni, hogy ezek a "driverek" csak ahhoz a kernel-hez valók, amely mellől kimásoltad!
Szerintem ezek már a 4.2.1-es ROM-ból valók, ami már nem a 3.0.8-as kernel-t használja.
Vagyis, ezek a modulok nem jók a 4.1.x-es ROM-hoz!

(Nem raktam még fel ezt az új hybrid ROM-ot, de a számozásból ez gyanítható!)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#7489) itanczos válasza czimer laszl (#7487) üzenetére


itanczos
senior tag

Ajánlom figyelmedbe RufuszX részletes leírását:
[link]

Lényeges, hogy még véletlenül se tűvel nyomkodd a reset gombot!!! :Y
Kiegyenesített gemkapocs szerencsésebb!

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#7490) czimer laszl válasza Rozika928 (#7477) üzenetére


czimer laszl
csendes tag

RESET gombos flash ,,,na azt .hogy csináljam,?

(#7491) Szotka


Szotka
tag

Érdemes transmission telepítésel foglalkozni hoz jelentős javulást torrentezes közben?
5-10 torrent futna rajta nem a feltoltes a lényeg csak hogy bent Legyen seedeltkent a sorba. Feltoltes korlatoznam minimumra.
Azért érdekel ez mert közben netezni is szeretnék, vagy filmezni.

Szotka

(#7492) ludus válasza Szotka (#7491) üzenetére


ludus
aktív tag

Szerintem először próbálj androidos alkalmazásokat (én is azt tettem) és ha nem szimpatikus akkor telepíts transmissiont!

(#7493) czimer laszl válasza itanczos (#7489) üzenetére


czimer laszl
csendes tag

szerintem ez a cucc halott.... reset gombot megnyomtam áramtalanítás után és tartva hagytam és ujra áram alá raktam.. ez nem csinált semmit... marad az unalmas ám dühítő GOOGLE FELIRAT :W (ez után kerék alá teszem és veszek egy ujjat:)

(#7494) mr.perfect válasza czimer laszl (#7493) üzenetére


mr.perfect
tag

Legelső bekapcsoláskor nekem is ez volt. Utána egy másik táppal jó lett és azóta is műkszik. Szerintem próbáld egy másik táppal bekapcsolni.

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#7495) csjohnny válasza itanczos (#7488) üzenetére


csjohnny
tag

Lewy20041 Hybryd v2.2.0 ROM-ja Android 4.1.1 ezt ő írta, nem pedig 4.2.1-es!
Vagyis ezek a modulok 4.1.1-hez jók!
16# hozzászólás 4.1.1 Android
A számozás megtévesztő, nem az android verzióra értendő Lewy20041-nél. :)

[ Szerkesztve ]

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#7496) Avicularia


Avicularia
veterán

Cseréltem routert, egy TP-Link TL-WDR3600- ra ruháztam be, de a sebességem nem nőtt semmivel wifin keresztül, TP-Link TL-WN823N stick-el max 2.5-3MB/s a hálózati sebességem.
Csalódás, már nem tudok mit kitalálni :(

(#7497) csjohnny válasza Yssy (#7486) üzenetére


csjohnny
tag

Van valahol a neten egy lista ,amit most nem találok, hogy melyek azok a játékok ahol kotrollerrel is lehet játszani.A játék beállításokban viszont ezt ki kell választani, mert általában alapból a touch vagy giro van beállítva irányításnak. Amit janos.cs felsorolt játékot csak touch irányítással lehet játszani (sajnos).Erre lenne megoldás a B/T USB Joycenter amiről tudjul nem jól működik sem Xbox sem semmilyen más kontrollerrel.A szerzője semmire sem válaszol. A PS3 kontroller viszont kiválóan működik, nem is értem miért szajkózzák mindenhol az Xbox360 kotnrollert. :F

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#7498) czimer laszl válasza csjohnny (#7495) üzenetére


czimer laszl
csendes tag

Megnéztem az adatait.. 5v.. 3A--- mázlista voltál ,hogy volt egy ugyan olyan...szóval a tanácsod ...csülökre fel és góo shopping...nem értem ezt az egészet....kezd ki lenni a t...öm na és ha azzal se jó?

(#7499) mr.perfect válasza czimer laszl (#7498) üzenetére


mr.perfect
tag

Persze garancia nincs rá, hogy ez a baja, de pl. ha tudsz valakitől kölcsönkérni egy hasonló USB töltőt/tápot akkor azzal érdemes kipróbálni mielőtt lemondasz róla.

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#7500) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Azt el lehet valahogy érni, hogy a Samba megosztásaimat egy androidos telón keresztűl streameljem egy android stickre? Ha igen, esetleg milyen programmal?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.