Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) qtatom


qtatom
csendes tag

Nem tudom, h volt-e már, de én kivezettem az MX1 belső antennáját a képen látható módon, és számomra csoda történt, megy a wifi. :) No nem villám, de linkspeed: 54Mbps, speedtest: 10/5 MB
a semmitől jobb.
link

[ Szerkesztve ]

(#3002) #79335424 válasza marcedli (#3000) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hát ez a furcsa. Nálam 8500, de nem is ez a lényeg, hanem hogy 1608 Mhz (x2). KIZS -zsel belenéztünk és más a belseje, mint ami a PcCar által linkelt képeken van, a másik, régebbi MX -emhez pedig végképp semmi köze. Szóval a Kínaiak menet közben itt-ott változtatnak a kütyükön. Kicsit előrébb jutottunk az .img működésének megértésében, de nem sikerült olyan custom flash -t összehozni, ami elindult volna. De nem reménytelen az ügy.

(#3003) #79335424


#79335424
törölt tag

Úgy néz ki, hogy megvan a kék lan adapterem nyűgje ts. Ez a JP1082 -es típus, amiben Valami MD9690 -es cucc van. Na, ez usb1.1 -es. KIZS talált róla olyan infót, hogy linux alatt ez 5Mbs -t tud. Remélem, jól írtam a mértékegységet. Lényeg, hogy naon karcsú.

(#3004) #79335424 válasza qtatom (#3001) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tegnap Szalontaival MX -eztünk. Mindkettőnké 3-5MBs -el másolta ugyanazt az .avi -t belső hálón, NAS -ról, wifivel.

(#3005) qtatom válasza #79335424 (#3004) üzenetére


qtatom
csendes tag

Elküldtem Sanchonak pár saját fotót, feltette blogjába ha érdekel vkit.

(#3006) #79335424 válasza qtatom (#3005) üzenetére


#79335424
törölt tag

Küzdünk itt ezekkel a múzeumba való, több hónapos, elavult vackokkal. Manapság egy tájékozott kütyümániás rá se néz egy ilyen stickre, ha nincs benne legalább 2Mpx kamera, mikrofon és AV kimenet. :D
Megrendelve.

[ Szerkesztve ]

(#3007) El Gringo válasza #79335424 (#3006) üzenetére


El Gringo
senior tag

mi a francnak egy stickre egy kamera :K :) főleg, ha jó esetben bele van vágva hátulra a tv-be vagy az erősítőbe :)

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#3008) qtatom válasza El Gringo (#3007) üzenetére


qtatom
csendes tag

Éppen azon filóztam mire való a csipeszes fehér gyöngysor, aztán a képeket nézve rájöttem: a virágtartóra :D

(#3009) Magnat válasza #79335424 (#3006) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

mibe fáj ha nem titok? V csak én nem látom itt az árat?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#3010) Magnat válasza El Gringo (#3007) üzenetére


Magnat
veterán

Nem kell odamenni a tv-hez, ha meg akarod nézni, mi hova van bedugva :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#3011) El Gringo válasza Magnat (#3010) üzenetére


El Gringo
senior tag

hm, ötletes :) lehet van benne valami :DDD

gyöngysor?! :Y :C erre most mit mondjak :D
de legalább az AV hasznos dolog

[ Szerkesztve ]

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#3012) Pool_ válasza #79335424 (#3006) üzenetére


Pool_
tag

Bár viccesnek hat, de szerintem az irány elég jó lenne.
Én el tudnék képzelni egy ilyen kis kütyüt egy olyan házban mint mondjuk egy logitech webcam a tv tetejére csíptetve, szerintem elég faja lenne ha minden egyben lenne vállalható kinézetben. Kicsi kínaiak remélem megcsinálják hamarosan :)

(#3013) #79335424 válasza Magnat (#3009) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem vészes. 67$. Engem is az AV rész érdekel. Lehetne olyan helyen is használni (pl. gagyi szálloda), ahol nincs lapostv. Meg a mikrofon is teccik. Szeretném kihagyni ezt az usb hangkártyát. Vagy pl. ha már megy otthon, akkor lehet belőle hangérzékelő, vagy távoli otthonfigyelő.

(#3014) Magnat válasza #79335424 (#3013) üzenetére


Magnat
veterán

Kíváncsi leszek rá... Meg kérdés még a rom támogatás. Otthonfigyelésre 1ébként 50 usd-ért vannak jó céleszközök is. Nálam meg sokáig a nemrég említett használaton kívüli Vodafone 848-as telefon teljesített szolgálatot, bár tény h ez sokkal kevésbé feltűnő.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#3015) dqdb válasza kazan23 (#2526) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez alapján úgy tűnik, van remény, a házimozi erősítővel rendelkezőknek a passthrough opció jól mutat a screenshoton. Az más kérdés, hogy mikor kerül bele az MK808/MX1/Minix ROM-okba (valószínűleg ezért is, mint sok egyébért, amivel minden eszköztípuson szív az ember, a Rockchipet kellene gyepálni).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#3016) hun_gery válasza #79335424 (#3006) üzenetére


hun_gery
aktív tag

nincs is annál szebb, mint amikor a webkamerádon a hívó fél nézheti a tévéd hátulját/falat/tartókonzolt :DD :C

De az a csipesz a lekomolyabb :)

Komolyra fordítva a szót: az AV-out miatt ebbe már lehet, hogy beruházok, és fabrikálok egy kis médialejátszót belőle beépített hhd-vel, kivezetett antennával, RCA&HDMI aljzattal, előlapi usb-vel, egyszóval minden földi jóval :)
(már csak szabadidő kérdése az egész)

[ Szerkesztve ]

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#3017) james74 válasza #79335424 (#3006) üzenetére


james74
csendes tag

Aliexpressen rendelted? Én is kinéztem egyet magamnak ezt

(#3018) Doosa


Doosa
aktív tag

Beszereztem egy ilyen USB Ethernet adaptert be is kötöttem, had lássam hogyan működik, először nagyon megörültem mert rádugtam az MK808-am ra bepipáltam az Ethernetet és működött mint a karikacsapás, semmit nem kellet csinálnom. Megnéztem web-en pár oldalt oké minden rendben, gondoltam tesztelek egy full HD filmet. Ment 10mp-t szépen aztán megállt minden, kimerevedett a kép, éppen hogy nem kék halál. Na sebaj volt már ilyen uccu neki restart eljátszottam ugyan ezt a kört még 1x ugyan ezzel a végeredménnyel. Kizs legelső kernele és 1.5-ös rom volt fenn (nekem egyedül ezzel a kombóval van stabil használható wifi-m) gondoltam, biztos ebbe még nem az igazi a támogatás. Gyorsan fel is tettem a v4-es KIZS kernelt az új 1.6-os rommal. Az eredmény ugyan ez, mikor a kütyü elkezdi használni az internetet rá 10mp-n belül kifagyás. :O
Valaki nem tud erre valami hasznosat mondani, nem tudom mi tévő legyek. Lehet, hogy az adapter a rossz? :(

(#3019) vlevi válasza Zol77 (#2991) üzenetére


vlevi
nagyúr

"és igencsak bevárok egy négymagos Rockchipes kütyüt."
Erre a rockchipre gondoltál?

Erős tabletpáros a Polaroidtól

(#3020) marcedli válasza Doosa (#3018) üzenetére


marcedli
tag

nem vagyok guru a témában, de a jelenség engem arra emlékeztet, mintha valami írás/olvasási, illetve kommunikációs ütközés fagyasztaná meg a rendszert. Nyilván az új hardver okozza, azt nem kezeli megfelelően a rendszer.....megoldási ötlet nincs....

mi az ethernet CHIP típusa, ami benne van?

ahhoz, hogy eldöntsd, hol a hiba, próbáld ki az adaptert PC-n is, ha azon megy rendesen, akkor a másik rendszer nem támogatja rendesen. Ha ott se jó, akkor meg egyértelmű, ki a ludas.

[ Szerkesztve ]

#csakawaze

(#3021) marcedli válasza vlevi (#3019) üzenetére


marcedli
tag

nem, az RK3066 kétmagos.

Az RK3188 28nm-es négymagosra gondolt, még nincs sorozatgyártás alatt, majd a második félévben.

#csakawaze

(#3022) strogov válasza Doosa (#3018) üzenetére


strogov
senior tag

Leírás alapján filmen tesztelted. Ezzel az a gond, hogy a HW decode hálózaton keresztüli lejátszásba belehalhat ha a puffer kiürül, és a lejátszó ezt nem kezeli jól pl. MX player-nél gyakori volt (FAQ-ban is benne van). Próbáld ki speed test-tel, aztán file copy. Ha ezek mennek akkor BSplayer-ben be lehet állítani nagyobb puffert.
Ettől függetlenül mint a topicból is kiderül az USB-Eth komoly lutri.

(#3023) imiadmin válasza Doosa (#3018) üzenetére


imiadmin
őstag

hát.. ezzel most eléggé elszomorítottál, mert nekem szállítás alatt van pontosan egy ilyen cucc... én is a "gyenge" wifit akartam vele kiváltani.... akkor ezek szerint kuka? Ki tudnád próbálni pl.:egy notebookkal windows alatt hogy ott is jelentkezi a probléma?

(#3024) ultima62


ultima62
tag

Ez ugyanolyan lehet, mint a kínai társai? Csak más áron. :((

(#3025) Pool_ válasza Doosa (#3018) üzenetére


Pool_
tag

Szerintem simán lehet attól hogy kevés áramot kap. Amikor leterheled nagyobb sebességre akkor nagyobb áramot is venne fel, de nem tud és lefagy. Szerintem érdemes lehet kipróbálni hogy rádugsz egy külső tápot, vagy lehúzol más usb-s eszközöket a kütyüről ha van rajta.

(#3026) marcedli


marcedli
tag

A Norvégok is bedobtak egy szokásos paraméteres kütyüt, masszívnak néz ki, bár a fantázianevén azért agyalhattak volna még kicsit...

Cotton Candy

#csakawaze

(#3027) Doosa válasza strogov (#3022) üzenetére


Doosa
aktív tag

Biztos, hogy nem a film lejátszással van gond, az csak egy példa volt, ha a play-ről töltök le egy app-ot az ugyanúgy megfagyasztja.

imiadmin
Most szerencsére van időm ilyenekkel elbaszni az időmet, úgyhogy szerintem most egy ideig elleszek vele. Szerintem működni fog ez, csak rá kell jönni, a titkára. Ha sikerült a dolog mindenképpen megírom.

Eddig amit sikerült kizárnom az az, hogy nem feszültség belei problémái vannak (bár ez még nem 100% mert nem tudtam még külső tápot dugni rá, de a probléma egy weboldal betöltésénél is jelentkezik ami nem nevezhető extrém állapotnak az itthoni 8Mbps-nettel), illetve, hogy nem az usb prolikon csatlakoztatott eszközökkel akad össze.
Most jön egy pc teszt, hogy itt hogy muzsikál a dolog. Ha itt működik, akkor nekiállok kerneleket próbálgatni.

[ Szerkesztve ]

(#3028) marcedli válasza marcedli (#3026) üzenetére


marcedli
tag

ja, és 199$ ezek hülyék...

#csakawaze

(#3029) #79335424 válasza Doosa (#3018) üzenetére


#79335424
törölt tag

Most írták priviben, hogy nem vagy egyedül azzal az 3usb - eth kombóval. Nekem az a kék ugyanezt csinálta. Akkor adta meg magát igazán az MK, amikor aktív hubbal próbáltam. Úgyhogy óvatosan a kísérletezéssel!

(#3030) #79335424 válasza james74 (#3017) üzenetére


#79335424
törölt tag

:K

(#3031) Doosa válasza #79335424 (#3029) üzenetére


Doosa
aktív tag

Kösz az infót! Akkor az adaptert hanyagolom. Amúgy a privát informátorodnak is ugyan az a helyzet?

Közben annyi fejlemény van, hogy a mellékelt CD-n találtam egy android mappát benne egy .tar fájlal. Ezzel én mit tudok kezdeni? Ja és gépen működött rendesen, kb 5 percet használtam, de ott jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#3032) #79335424 válasza hun_gery (#3016) üzenetére


#79335424
törölt tag

Arra gondoltam, hogy kiszedem belőle a kamerát és a helyére berakok vmi csatlakozót, amin külső kamerát rádugok. Persze lehet, hogy ezt csak Móricka képzeli. :)
Sztem várj azzal a faragással addig, amíg megoldanak még néhány problémát! Pl. 5.1 hang, gigabites lan, tisztességes 1080p, stb.

(#3033) lilp válasza marcedli (#3028) üzenetére


lilp
tag

ez má régi, 3 4 hónapos tán. viszont mehet rá ubuntu.

(#3034) #79335424 válasza Doosa (#3031) üzenetére


#79335424
törölt tag

Írtam az "informátornak", hogy ne priviben, mert épp témánál vagyunk. Nála is ugyanez a szitu.
Arról a .tar -ról sztem KIZS -től kérdezz! :) Egyébként próbáltam utánajárni annak a chipsetnek. El is jutottam a gyártóhoz. Még a google fordítót is bevetettem a kínai krixkraxoknál, de nem ír semmi konkrétat a belsejéről.

[ Szerkesztve ]

(#3035) imiadmin válasza Doosa (#3031) üzenetére


imiadmin
őstag

az már ígéretes, ha van hozzá Android "driver"... :))

(#3036) vlevi válasza marcedli (#3021) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tudom, hogy az rk3066 "csak" két mag, de konkrétan az Allwinner A31-ről szól a cikk, amiben a polaroid táblagép van.

"A készülék lelke itt egy Allwinner A31-es SoC, tehát kapunk négy Cortex-A7-es magot és egy PowerVR SGX544 MP2-es IGP-t."

(#3037) hun_gery válasza #79335424 (#3032) üzenetére


hun_gery
aktív tag

Pont arra gondoltam én is (kamera madzagos megoldása)
1080p engem hidegen hagy, viszont biztos, hogy megvárom a Te tapasztalataidat :)

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#3038) #79335424 válasza hun_gery (#3037) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én úgy gondolom, hogy ha az ember rászán időt, energiát, hogy építsen egy mindent 1-be kütyüt, akkor azt tuti alapból érdemes csinálni. Jó alap, sokféle felhasználás, nagyobb közösség, több tapasztalat, több lehetőség. Sztem ennek a kütyünek a korlátai ezt nem teszik lehetővé. Az igazi egy duál bootos linux, android lenne, a megfelelő portokkal és mindkét rendszeren meglévő hardveres támogatással. Sztem nem állunk messze tőle. Az mondjuk egy kicsit elszomorít, hogy az egyik 4magosban gyenge a gpu, a másikban meg ua. a Mali van, ami ugye linux alatt.... Azt nem tudom, mi a helyzet az Allwinnerrel. Vki tudja?

(#3039) #79335424 válasza #79335424 (#3038) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kicsit utána néztem. Ennyit az A31 -hez fűződő linuxos reményekről. Ahogy nézem, hamarabb lesz rá Win. Mondjuk az is egy érdekes projekt lenne.

(#3040) Sisco2 válasza #79335424 (#3034) üzenetére


Sisco2
tag

Sziasztok
Privi Informátor jelen:)

A vateras eladó akitől szerettem volna venni a microUsb-Lan adaptert kifogyott abból a verziobol ami már másoknak is bevált. Márcsak ilyen normalUsb-Lan (3Usb Hub)-os adaptere volt azt vettem, kár volt. Pár másodperc után megfekteti az MX-et, volt olyan is hogy ujra indult de szerencsére nem ment teljesen tönkre.

Ma délután beszereztem egy Asix chipes normalUsb-Lan adapter, amit direkt Androidhoz ajánlottak (4k huf) ettől nem fagy le de azért net még nincs.
Digi ma kötötte be a netet, az alap terv az hogy router nélkül közvetlenül az MX -be dugva (egy adapterrel)
müködtetném a netet rajta.
A Digiéknél pppoe protokoll van, ez alapbol nincs az Android op rendszerében vagy legalábbis én nem találtam.
Raktam rá egy "pppoe for android_1.9.1.apk" nevezetü app-ot.
De valami furcsa modon mikor elindul, és ahelyett hogy a usernevet jelszót kérné a pppoe kapcsolathoz akkor azt mondta hogy elöször kapcsolodnom kell egy wireless networkhöz mielött az appot elinditom... :)) nem teljesen értem a logikát benne, de most egyenlőre itt tartok.

Ha valakinek van ötlete evvel kapcsolatban vagy egy másik pppoe apk -ja jól jönne a segitség:)

[ Szerkesztve ]

(#3041) Magnat válasza #79335424 (#3032) üzenetére


Magnat
veterán

Ez egyébként mivel lenne jobb megoldás mint egy usb-s kamera?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#3042) vincevega válasza Sisco2 (#3040) üzenetére


vincevega
csendes tag

Tudnál képet felrakni az USB-LAN adapterről?

Welcome to the mindfuck

(#3043) marcedli


marcedli
tag

Ha érdekel titeket, megjelent a Tapatalk HD, csak 1 napig 0.99$ 4.99$ helyett, tabletről vagy mini PC-ről tudjátok megvenni, érdemes!

Google Play

[ Szerkesztve ]

#csakawaze

(#3044) #79335424 válasza Magnat (#3041) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pl., attól hogy elvárható, hogy működjön. Lehet más plusz is attól függően, hogy milyen a kamerakezelés szoftveres háttere. De mint írtam, nekem a lényeg az AV, a kamera csak ráadás. Csak agyaltam, hogy mire használhatnám, mert videótelefonálásra biztos nem fogom.

(#3045) Sisco2 válasza vincevega (#3042) üzenetére


Sisco2
tag

persze,

A fehér hub-os amelyik fagyasztotta az Mx-et

A fekete pedig a BestConn (Asix chipes) amit android kompatibilisnek mondanak

(#3046) marcedli válasza #79335424 (#3044) üzenetére


marcedli
tag

webkamera motorokra ;)

[ Szerkesztve ]

#csakawaze

(#3047) KIZS válasza marcedli (#3046) üzenetére


KIZS
aktív tag

Ilyenen már én is agyaltam.

Valami 5-6" körüli időjárás álló LCD panelt kéne szerezni, amit rá tudok kötni az MK-ra. Az MK-t eldugdosnám az ülés alá, a panelen meg navigálnék, kamerát nézegetnék (hátra tennék egy webkamerát, mert elég nagy a holttere a tükröknek) vagy akármi. Autópályán még index cikkeket is tudnék olvasni vagy akár játszhatnék is unalmamban :)

(#3048) marcedli válasza KIZS (#3047) üzenetére


marcedli
tag

nem rossz :)

vagy egy 30 dolláros mk802, egy kamera és egy béna telefon, és kész is a tolatókamera a kocsiba...hosszú utakra meg filmnézés a gyerekeknek

[ Szerkesztve ]

#csakawaze

(#3049) #79335424 válasza marcedli (#3048) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megnyugtató, hogy nem csak nekem vannak elborult ötleteim. Viszont én betegebb vagyok, mert ezek nálam már működő dolgok. A "jeladó" egy Xperia Mini (st15i). A program az AlarmSystem és az Avast. A Mini benne a motorban. Ha valamelyik szenzora élesedik, akkor küldi a hívást/mélt/sms -t az S2 -mre. Arról meg az Avaston keresztül, sms paranccsal lekérhetem az aktuális koordinátákat. Ha akarom, akkor képet, videót is csinál.
Tolatókameraként még nem használtam, de fogadásból ustream -mel már csináltam élő közvetítést a haveroknak netre úgy, hogy a Minit rágumiztam a modellhelikopterre. Hö. Méghogy nem tudok benézni egy kerítés mögött lévő, harmadik emeleti erkélyre! :) Autóban az MX -et bedugtam egy 16 collos TV -be, elindítottam a Gmaps -et, a Miniről meg wifin küldtem a gps -jelet. Na, kiérdemlem a Hibbant-díj arany fokozatát? :D

[ Szerkesztve ]

(#3050) El Gringo


El Gringo
senior tag

Na rendeltem én is magamnak, nem bírtam megállni: [MX2] és [t3]

Kíváncsi leszek hogy fognak szuperálni. Hozzászólások alapján úgy döntöttem, hogy nem mk808 lett belőle :R

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.