Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8651) Ance válasza CsendbenJáró (#8650) üzenetére


Ance
őstag

Köszi! Így már egyértelmű. A billentyűzet-egér kombót próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

(#8652) Z_T válasza #79335424 (#8577) üzenetére


Z_T
aktív tag

Kicsit utánakaparásztam ennek az mk888 (avagy K-R42) csodának:

Realtek 8188 wifi chip van benne
van rajta egy reset (alul)
a távirányító infrás, elől van egy infra érzékelő
van BT-s és BT nélküli verzIó, de nem tudom, hogy melyik fajta

forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#8653) Z_T


Z_T
aktív tag

Egy srác készített egy összefoglaló táblázatot a két és négy magos modellekről a fw linkekkel.

[link]

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#8654) #79335424 válasza Z_T (#8652) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Úgy tűnik, kitettek magukért, egész részletes bemutató. Úgy gondolom, vállalható a kütyü. Legalábbis nekem. Amiben esetleg gyenge, azokat a funkciókat nem nagyon használom. meg sztem bt -ra és wifire is lesz kiváltó megoldás. Nekem úgy tűnik, hogy az alapok megegyeznek a Concorde 4magosával. Nézz át a CC fórumba, maiden szétszedte és elég alaposan kivesézte! Ott megvan a bt. modul is. Mivel külön modul, nem integrált, szerintem nincsenek nagy választási lehetőségek. Vagy beleteszik, vagy nem. De ha igen, akkor is csak BT 2.0.

(#8655) gghrtz válasza CsendbenJáró (#8650) üzenetére


gghrtz
őstag

Ha valaki tudna nekem olyan remote control progit küldeni, ami nem fagy ki ha elfordítom a telefont azt megköszönném! Meg láttam olyat is amiben már controller mód is van!

(#8656) gghrtz válasza gghrtz (#8655) üzenetére


gghrtz
őstag

Találtam v2-eset, ami nem fagy le de nem találja az eszközt :'(

Apropó! Olyan kérdésem lenne, hogy valaki csinált már az eszközből DLNA servert? Mert nálam, ha megosztom a HDD-t DLNA-n hibával nyom egy stoppedet a program a servernek, de ha az eHomeMediaServer-rel osztok filmet, akkor a TV-m(minden más igen) látja a file-okat, de nem játssza le, mert ezt írja: Nem támogatott file típus. :(Semmi sem akar összejönni.

(#8657) mynames


mynames
senior tag

Sziasztok!

Megjött a 808 és egy 802-es is amit rendeltem. Összekábeleztem mindent, de sajnos semmi nem történik a 808-as esetében...HDMI-re ráteszem, a tévé kiírja, hogy mi a felbontás de csak egy üres fekete képernyő marad.
A 802-es esete annyiban más, hogy ott bejön az android felírat zöldes háttérel, majd elfeketedik. Majd megint felirat amit feketeség követ. Mintha újraindulna...

Mit csinálok rosszul? Segítsetek légyszi!

(#8658) Z_T válasza mynames (#8657) üzenetére


Z_T
aktív tag

- HDMI kábel csere
- 2A-s táp (ugye nem a TV-ből táplálod?)
- full HD TV
- fw upgrade

[ Szerkesztve ]

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#8659) vlevi válasza Z_T (#8658) üzenetére


vlevi
nagyúr

"ugye nem a TV-ből táplálod"
Nekem ment a TV-ből táplálással is. Igaz, azt csak egy nagyon rövid ideig próbáltam, de ment.
A másik ami lehet, hogy mintha itt is lett volna valaki, hogy néhány fajta tévével nem megy. Hiába FullHD a tévé, akkor sem.

(#8660) mynames válasza Z_T (#8658) üzenetére


mynames
senior tag

Szia!

HDMI kábel tablettel kipróbálva hibátlan. Mindkettőhöz két amperes táp járt, azonban kipróbáltam a tab erősebb töltőjével is a 802-est (ez egy male töltő, a 808-ason sajnos nincs ilyen lehetőség...) és úgy már hibátlan volt!
Most akkor amik jöttek hozzá töltők azok kevesek lennének??? Reklamáljam meg?
Jött hozzá egy ilyen egér is, de nem tudom összehozni a 802-essel, nem tudom, hogy kell...
Viszont a notimmal megy de csak úgy , hogy a noti saját BT-át használom...

(#8661) mynames


mynames
senior tag

Ja még annyi, hogy az OTG-be kell valamit pakolni?

(#8662) Z_T válasza mynames (#8660) üzenetére


Z_T
aktív tag

Ez az "egér" BT-s, a sima mk808-ban nincs bluetooth, és ha jól tudom a 802-ben sincs.

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#8663) Z_T válasza mynames (#8661) üzenetére


Z_T
aktív tag

az mk808-on "világít" a kék led amikor bedugod az USB tápot? (nem OTG)

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#8664) mynames válasza Z_T (#8663) üzenetére


mynames
senior tag

Az egérhez járt usb-s BT vevő, de azzal nem megy...ill. a leírás szerint a párosításhoz nyomjam meg majd engedjem el a LED lámpa nyomógombját! (szvsz ez nagy hülyeség)
Igen világít. De a 802-esen is világít, és mégsem megy a gyári töltővel, csak a tab töltőjével...

(#8665) Z_T válasza mynames (#8664) üzenetére


Z_T
aktív tag

a 802-es nél nem tudom mi a helyzet, de a BT támogatáshoz az mk808-on spéci firmware kell. Ha Neked még el sem indult, akkor ne ezzel kezd, hanem egy sima drótos vagy rádiós egérrel.

Próbáld ki az mk808-ast egy másik (újabb fajta) TV-vel! Ha megy, akkor még lehet, hogy Omegamoon kernelével a régi TV-n is menni fog, olvass vissza, kulcsszó: "Omegamoon"

#3354 - nem most volt: 5 hónapja

[ Szerkesztve ]

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#8666) #79335424 válasza mynames (#8664) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sajnos, rosszul választottál. Ezerszer le lett írva, hogy ezek a kütyük nem kezelik az usb-bt adaptereket. Legalábbis gyárilag. CM rommal, vagy egyes, újabb custom kernelekkel és romokkal van rá esély, de sztem ehhez az eszközhöz nem lesz elég stabil. Ugyanennek a 2,4Ghz -es, nem bt -s verzióját kellett volna rendelned. Bár szerintem nálam az is falidísz lenne. Legalábbis az a része, amelyik nem hullik le a becsapódás után. De ez már egy másik témakör. :)

(#8667) #79335424 válasza #79335424 (#8666) üzenetére


#79335424
törölt tag

Update. Mielőtt leírjuk azt a 802 -est, tisztázzuk, hogy mi az pontosan! Egy Allwinneres MK802, vagy esetleg egy Rikomagic MK802 III. Mert az uróbbiból létezik bt -s verzió. Az más kérdés, hogy a beviteli szköz szempontjából sztem nem lennél vele sokkal előrébb.
Ami az Omegamoon kernelt illeti, az sem olyan síma ügy. Szerintem Z.T. csak linkelte, de nem próbálta. Működik a dolog, mert nálam csak azzal van kép a monitoron. De az eredetileg a régebbi kernelhez készült. Próbáltam az újabb (valami 0.8 -as) kernellel, de nem tudom visszavenni a felbontást 1080 -ról. Én itt adtam fel a 808 -at. Maradt szervernek, oda nem kell a kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#8668) Z_T válasza #79335424 (#8667) üzenetére


Z_T
aktív tag

:C jogos!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#8669) mynames válasza #79335424 (#8666) üzenetére


mynames
senior tag

Értem.
---
808-cal az alábbiakat tapasztalom:
Google Play Tv logó betölt, tv kiírja, hogy 1920*1080, majd android logóra vált, elkezd tölteni (a logón fut a fehér folymatosan, gondolom értitek mire gondolok), majd leáll. Ennyi. Bár eddig ez se volt.

(#8670) mynames


mynames
senior tag

Na akkor a konklúzió:

802: saját tápegyégével nem megy, csak a CC 9.7 IPS tab tápjával megy. Ergo: a hozzáadott táp nem azt nyújtja mint ami rá van írva.

808: saját táppal ez sem megy, bootoláskor lefagy. Fentiek után itt is tápegységre gyanakodtam, de ehhez nem jó a tab tápja. Utolsó próbaként, kipróbáltam azt, hogy a tápra és az OTG bemenetre is tápot pakoltam!!!
Innentől hasít! BT billentyűzet is konnektolt.

Ennyi.

(#8671) #79335424 válasza mynames (#8670) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor alakulnak a dolgok. Halkan jegyzem meg, hogy ha adapter nélkül kommunikál a billentyűzettel, akkor az nem egy MK808, hanem egy MK808B. Ilyesmit illik az elején leírni a félreértések elkerülése végett.

(#8672) TooCool


TooCool
aktív tag

A segítségeteket szeretném kérni:

Adott egy MK808B, egy TL-WDR3600 router (600Mbit WiFi, 4db GigaLAN port) és egy Synology DS212-es NAS (nem J-s). Opcionálisan van most egy Gembird USB 10/100 hálózati kártya, de ha azon múlik, szerzek valami normálisat.

A feladat az lenne, hogy ez a rendszer képes legyen full HD-s MKV-kat lejátszani WiFi-n esetleg LAN-on. USB-n (2.0) eddig is sikerült neki, de az, hogy minden filmet átmásoljak a NAS-ról valami USB eszközre az nem opció.

Számtalan ROM-ot kiprobaltam mar, eddig a MinixHFW V2.2.4 volt az egyetlen, amivel legalább azt sikerült
elérnem, hogy LAN-on közel normálisan menjen a lejátszás. 2-5 percenként van 5-9mp hatásszünet.

Abban szeretném ha segítenétek, hogy mit töltsek fel rá, hogy megoldódjon az akadozási problémám? Nem gondolom, h lejátszó problémám lenne, mert az MX Payer USBn simán tudja amit kell.

Illetve a végére egy kérdés a végére: az normális, hogy a hűtőborda olyan forró, h megérinteni nem tudom, úgy hogy le van róla véve a ház?

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#8673) vlevi válasza TooCool (#8672) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha egy file kezelővel elkezded másolni a file-t az mk808-ra (mondjuk egy mk808-ba bedugott pendrivera), akkor mi a helyzet? Mennyi az átviteli sebesség?
Mert szerintem az a helyzet, hogy az mk808-ban lévő wifi chip sebessége kevés ahhoz, hogy áttolja a filmet. Ha más hálózati forgalom is van közben (mert pl. frissít), akkor aztán végképp. Bár az app frissítés az egész gépet totál megfogja.

(#8674) TooCool válasza vlevi (#8673) üzenetére


TooCool
aktív tag

Nem tudom már, majd letesztelem. Februárban néztem, azóta nem foglalkoztam a dologgal. Csak ugye számolgattam:

Átviteli sebességek - fizikai rétegben

Low speed: 1,5 Mbps, USB-1.1, USB-2.0, USB-3.0
Full speed: 12 Mbps, USB-1.1, USB-2.0, USB-3.0
Hi speed: 480 Mbps, USB-2.0, USB-3.0

Super speed: 5 Gbps 8b/10b kódolással további 2 érpár felhasználásával, USB-3.0

Átviteli sebességek - valós alkalmazásban

Low speed: max 150 kB/s, USB-1.1, USB-2.0, USB-3.0
Full speed: max 1,2 MB/s, USB-1.1, USB-2.0, USB-3.0
Hi speed: max 48 MB/s, USB-2.0, USB-3.0

Super speed: max 400 MB/s, USB-3.0

Az az USB-s HDD amivel jól működött egy 2004 elején vásárolt kütyü, amiben 400as IDE HDD van, szóval lehet nem tudja a Hi Speed-et sem...

Az MK808B-ben pedig, ha hinni lehet a specifikációknak akkor WiFi 802.11b/g/n -es chip-je van, ami ugye elvileg több mint a HiSpeed USB. Illetve tapasztalat, hogy a 10/100as hálózati kártyával jobb mint WiFin.

Ja és elvileg más forgalom nincs közben, semmilyen más app, nincs a kütyün, később sem várható, nem vagyok nagy barátja a droidnak.

[ Szerkesztve ]

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#8675) #79335424 válasza TooCool (#8672) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vlevi ajánlását próbáld ki lanon is. Hátha az adapter is karcsú. Esetleg próbálj ki ahhoz az eddigi legjobb romhoz egy BSplayer -t. Nem azért, mert az az igazántutilegjobb lejátszó, hanem mert én eddig abban láttam egyedül olyan opciót, hogy hálózati lejátszásnál növelhető a pufferméret. Aztán lehet egy olyan trükk is, hogy Mount Managerrel CIFS csatolással mountolod a NAS -t. Ehhez viszont mindenképpen lan ajánlott.

(#8676) #79335424 válasza TooCool (#8674) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne viccelj! Ezek az értékek csak a mesében léteznek. Egy Asix chipes adapterrel kb. 7MB/s -t tudsz elérni stabilan, egy gyors mikro sd -re. Belső memóriába lassabb. Ez tapasztalat.

(#8677) Jabby válasza #79335424 (#8649) üzenetére


Jabby
őstag

Köszi!
Vargalex javaslata, az ES File Explorer szimpatikusabb és egyszerűbb megoldás volt, mert Torrent 7/24 futtatására és filmek tárolására egy Atom CPU-s, passzív hűtéses, csendes, 2TB-os kis PC-t használok monitor nélkül.

Táp gondjaim nekem is voltak kezdetben, mivel az USB HUB-hoz kapott tápegység sz*r volt, s itthon csak egy 0,8A-es régi Motorola töltőt találtam megfelelő csatival a végén.
A HUB-ot az OTG-re kötve (HUB-ban: egér vevője, hangkártya, LAN) pl. nem volt hang.
Végül most úgy működik minden, hogy HUB rákötve az OTG-re, LAN pedig közvetlen az MK USB portjára, + Finless 1.7c ROM (Kernelhez nem nyúltam, illetve az ami a ROM-ban volt).

Amit furcsának tartok: Több CPU monitor is A7-es procinak érzékeli a vasat, nem A9-nek, valamint mintha állandóan 1008MHz-en ketyegne. Van olyan app amelyik a statusbart használva folyamatosan jelzi, hogy éppen hány MHz-en ketyeg a proci (nem %-ban)?

(#8678) TooCool válasza #79335424 (#8676) üzenetére


TooCool
aktív tag

A számok nyilván mindenhol elméleti maximumok. Viszont ha elég az USB 12Mbit-je, akkor a 600-as Wifi csak a 10%-át tudja a névleges értékének az is 60Mb, ami lényegesen több mint az USB-nél. Ennél fogva józan paraszti ésszel, ha USB-vel megy akkor WiFi-n pláne menni kellne.

[ Szerkesztve ]

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#8679) vlevi válasza TooCool (#8678) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Viszont ha elég az USB 12Mbit-je"
Olyan nincs. Az az USB 1.1, ami tizenöt éve volt. Az USB2 már 480-at tud, ráadásul azt atomstabilan képes tartani, ez egy 20-25Mbyte/sec átvitelt jelent, tehát az USB2-s vinyók ennyit bírnak max kihasználni a 480Mbitből. Ezt az átviteli sebességet pedig bármelyik őskövület winhecster röhögve teljesíti, egy kicsit normálisabb vinyónak meg sem kottyan a 80-100MByte/sec átvitel.
A Wifi pedig nincs 600, ezt jó ha tudod. A routered az tud annyit, ezzel nem vitatkozom, de megy a vita arról, hogy az mk808 melyik típusában milyen wifi van, egyesek szerint 65mbites, mások szerint 150-es.
Nekem valószínűleg a 65-ös van, mert hiába az 50-es netem, nem tudom elérni az mk808-al azt a sebességet, amit az azstali gépen (5-6mbyte/sec letöltés). Az mk-val csak olyan 3-3.5 körül, ami valahol a 30mbites net körül van, korábban, amikor 30-as netem volt, akkor az asztali PC is max annyival töltött.
A routerem nem lehet a ludas, mert 300-as N-es router vanz mk-tól 1 méterre.

[ Szerkesztve ]

(#8680) Zol77 válasza TooCool (#8678) üzenetére


Zol77
aktív tag

A "600-as" wifid csak 300Mbps -os. Nem kell mindent elhinni,amit a dobozra írnak.
A 600Mbps úgy jön ki nekik, hogy 2.4GHz-en tud 300Mbps- et , + 5GHz-en is tud 300Mbps -et a kettő együtt 600Mbps. De lényegtelen,mert a nagy valószínűséggel 65Mbps -el csatlakozik a droidod (vagy éppen csak 54-el,ha úgy van beállítva) De ezt könnyen le is ellenőrizheted,rákattolsz egyet arra az ssid-re,amire csatlakozva vagy,és kiírja mennyivel csatlakozott a droid. Nekem volt UG802-m, az tudott 150Mbps -el kapcsolódni,de nálam szépen mentek a hd filmek is wifin ,egy olyan tableten,ami csak 65Mbps -el tud csatlakozni. Dlna-t kell használni,ha kicsi a sávszélesség,és mindenképpen wifin akarsz filmezni.

[ Szerkesztve ]

(#8681) Zol77


Zol77
aktív tag

na ,közben lejárt a szerkesztési idő.

A fenti 300 vs 600Mbps természetesen csak az MK808-ra értendő,ha pc-n van megfelelő kliens,
ami tudja szimultán a 2.4 és az 5GHz-et , akkor megvalósítható a 600Mbps.

(#8682) TooCool válasza vlevi (#8673) üzenetére


TooCool
aktív tag

Tesztek: egy 1,6Gbite-os file másolása a NAS-ról az sdcard/download mappába.

WiFi: 144-től 770 KB/s -ig mindent láttam, többször is le - fel.

Gembird 10/100 USB hálókártya: 1,08-tól 1,12MB/s relatíve stabil. (akkor sem esett nagyon 1MB/s alá amikor a PC-ről elkezdtem 35.000 Kbyte /s-el ugyanazat a fájlt szedni a NAS-ról, tehát az tuti nem szűk keresztmetszet)

Ez ugye mindkettő vicc. Egy 54-es Wifi-nek is úgy 10Megával kellene tudnia másolnia.
Kérdés, hogy itt a szűk keresztmetszet esetleg az MK808B belső SD kártyája volt-e, mert én ugye csak nézni szeretném a filmeket, nem másolni.

az USB HDD-ről PC-re SSD-jére: 31.500 Kbyte/s

és itt akadtam meg, mert most ott tartok, hogy a droid csak elnézést kér a percenkénti összeomlásért, de másolni nem hajlandó az USB HDD-ről...

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#8683) Sera26


Sera26
aktív tag

Sziasztok!

Geekbuyingról vásárolt MK808B-t használok kb fél éve gond nélkül Finless 1.6-s FW-vel. Egyik napról a másikra az történt, hogy a wifi-t nem tudom bekapcsolni. Rányomok az Enabled-re, picit vár, aztán újra kikapcsolt állapotra áll vissza.
Csináltam full gyári visszaállítást illetve ma feltettem a legújabb Finless 2.1 Rom-ot is, de ugyanaz a hiba.
Mi lehet a gond? Meghalt a vevő? :F
Egyébként ebben melyik a wifi antenna? A kábeles nagyobb fóliával, vagy a két pici tüskés keskeny fóliacsíkkal?

(#8684) TooCool válasza Zol77 (#8680) üzenetére


TooCool
aktív tag

Ja igen, ezt most nem kalkuláltam bele, hogy 2x 300.

Nos 65Mbps-el áll össze... Megint tanultam valamit a droidról .-)
Szóval ez elég karcsú. Viszont a kérdésem pont ez lett volna, hogy van-e olyan rom, ami össze bír állni mondjuk legalább 150-el, ha nem is 300-al amit a specben írnak.

Amúgy nem ragaszkodom a WiFi-hez ha LAN-al működik.

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#8685) Jabby válasza Sera26 (#8683) üzenetére


Jabby
őstag

Az én logikám szerint ha kikapcsol a WiFi, akkor ott nem antenna gond van, hanem a WiFi vevő adta be a kulcsot :(

Hasonlót csinál nálam ha a BT-t akarom bekapcsolni, mivel nem 808B-s a vasam.

[ Szerkesztve ]

(#8686) TooCool válasza Zol77 (#8681) üzenetére


TooCool
aktív tag

Tesztelgettem még. iPhone5-ről WiFi-n 4,9-5MB/s-el tudok letölteni PC-re.

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#8687) Sera26 válasza Jabby (#8685) üzenetére


Sera26
aktív tag

Sajnos én is ettől félek :O

Látom, hogy korábban a TP-LINK TL-WN823N-t ajánlottátok mint alternatív wifi egység. Ez még mindig az egyetlen ami működik az MK-val? Semmi más típus nem kompatibilis?

(#8688) #79335424 válasza TooCool (#8682) üzenetére


#79335424
törölt tag

A lan esetében nagyon vszínű, hogy az adapter a szűk keresztmetszet. Asix 88772B (nálam az A is hibátlan) chipes adapter jó. A többi csak usb 1.1 -en kommunikál. A wifi esetében nem rom kérdése. Amelyikben Mediatek modul van, az tudja (elméletileg) a 150 -et. Gyakorlatban kicsit jobbak, kicsit stabilabbak, mint a többi, de azért jónak nem nevezném. Nekem is elég erős a belső hálóm (Zyxel NSA310, Linksys E3000), de 3MB/s fölötti stabil értékekre nem emlékszem (írás módban). Szvsz wifire a megoldás egy MEGFELELŐ!!! 300 -as USB -s adapter. Úgy emlékszem, hogy Vargalexnek végül sikerült beizzítania Android alatt is. Jól tudom, srácok?
De lehet, hogy az egész kérdés csak elméleti, mert nem is az átvitellel van baj. Ez az MKV elég soxor előkerül, mint probléma. Lehet, hogy a hálózati kommunikáció szempontjából nem optimális. Aztán az is lehet, hogy a film kódolása fekszi meg a lejátszó gyomrát. Soxor a kép és hang szinkronba hozása akasztja meg. Tudom, az érvet, hogy usb -n megy, de hálózaton ez mégsem ugyanaz. Sajnos, elég sok tényező van, ami keresztbe tehet.

[ Szerkesztve ]

(#8689) Jabby válasza #79335424 (#8688) üzenetére


Jabby
őstag

Én is méregettem most egy kicsit...
USB-s LAN-om az általad vázoltak miatt lassú, csak 6-6,5Mbps.
Viszont a WiFi-je sem OK, 9,5Mbps-nál többet nem tudtam kicsiholni belőle, ez is csak a chanel fix 11-re állítva jött össze. Laptop ugyanezen a routeren 22Mbps-al megy. Netem 25-ös.
Tehát az MK-mban tuti nem Mediatek van, de as gyengébb modul ennyivel lassabb lenne??

(#8690) TooCool válasza #79335424 (#8688) üzenetére


TooCool
aktív tag

Nos azt hiszem ebből lesz egy ilyen http://www.asus.com/hu/Multimedia/OPlay_HDPR1/#specifications nem éri meg, hogy a droiddal roncsoljam magam. Köszöntem a hozzászólásokat.

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#8691) vlevi válasza TooCool (#8682) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, ha 700kbyte az átvitel, az édeskevés. FullHD filmek igen gyakran 10Mbit/sec bitrátával, vagy többel vannak tömörítve, ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ahol nincs meg stabilan egy 1.5-2Mbyte/sec átviteli sebesség, ott szaggatni fog.
pl. letöltöttem a YT-tól egy 400Mbytos videót, és az MPC-HC ezt az infót mutatja róla:
Duration : 13mn 28s
Bit rate : 4 271 Kbps
Maximum bit rate : 9 458 Kbps

4200Kbit/sec, de a maximum az 9000Kbit/sec fölött van. Ha egy kapcsolaton (legyen az vezetékes háló, vagy wifi, pendrive, satöbbi), ezt nem tudja, akkor szaggatni fog.

(#8692) Jabby válasza TooCool (#8690) üzenetére


Jabby
őstag

Nekem is van egy o!Playem, azért ez sem tökéletes, a fw-t lehetne még gyomrozni.

(#8693) TooCool válasza Jabby (#8692) üzenetére


TooCool
aktív tag

Nyilvan nem, nekem is van egy o!Play HD2-m, csak már vagy egy éve kölcsönben van a barátnőmnél. A NAS miatt pedig felesleges is benne a HDD hely. Nekem elég, ha LAN on keresztül lejátssza a HD filmeket, aztán a többi már csak finomítás. Nyilván szerettem az xbox-on, hogy becsomagolt ISO-bol is lejatszotta a DVD-t, de már megbarátkoztam ennek a hiányával.

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#8694) Okosság


Okosság
tag

Újabb tapasztalatok az MK809-el:
A routerre akasztottam egy nagyobb antennát, amit közelebb vittem az MK-hoz (kb 1,5m). Így fullon van a térerő és megvan az a sebesség, ami kell (900 kb/s-al jönnek a filmek torrentről).(venni fogok egy ilyen pendrive méretű usb-s hálókártyát) Ez az android rendszer nekem új, ezért nagyon idegesítő! Ha bele gondolok, hogy a gmail-ből nem lehet kilépni és a fészbukba zokszó nélkül belogol, simán szét tudnék verni valamit. Azt gondoltam, hogy tudok majd valami autós vagy lövöldözős játékkal játszani, (van egy vez nélküli gamepadom) de a fruit ninja és az amőba egyenlőre kimerítik a játék fogalmát.
Kaptam hozzá egy T6-os fly mouse-t. -sok jót erről sem tudok mondani- A gombokat viszonylag nehéz nyomni és hangosan kattannak. (ha a feleségem alszik mellettem, én meg nyomkodom, simán felébred rá) Az ékezetes betűk hiányát féligmeddig sikerült megoldani. A négyirányú nyilak és az enter gomb szinte semmire nem használható (mondjuk ha vágnám az External keyboard helper progit, ezeket biztos meg tudnám oldani. Amúgy olyan 3-3,5m-ről is tökéletesen mozgatja a kurzort. Egy normál minőségű 20 perces sorozat részt is furán játszik le, mintha akadozna picit, de mégis folyamatos.
Ami pozitívum, hogy az 5.1-es hangot átadja a tv-nek, majd onnan az optikai kimeneten keresztül az erölködőnek. (lehet hogy jobb lett volna inkább egy tabletet venni?...)

(#8695) #79335424 válasza Okosság (#8694) üzenetére


#79335424
törölt tag

Minden új rendszert tanulni kell. A Gmail -ből ikonra kattintás után jobb egér (vissza) gombra kilép. Ugyanez a módszer a Play esetében. A Fbook nálam nem logol be. Lehet, hogy azért, mert szerintem az egész Fbook egy társadalmi vírus, ezért nincs telepítve az alkalmazás sem. De ha root jogod van, akkor bármit korlátozhatsz. Tűzfallal tilthatod a hálózati hozzáférését, vagy fagyaszthatod az egész alkalmazást. De sztem a menüben a fiókoknál is be lehet állítani, hogy bejelentkezzen -e.

(#8696) dudzsi válasza Okosság (#8694) üzenetére


dudzsi
tag

Vagy vettél volna ennyi pénzért egy minix x5 vagy Prometheus. :D

(#8697) Z_T válasza Okosság (#8694) üzenetére


Z_T
aktív tag

Azt hiszem a topic legjobb hozzászólása!

"ha a feleségem alszik mellettem, én meg nyomkodom, simán felébred rá"

:) :) :)

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#8698) rone003


rone003
tag

Sziasztok! Szert tettem egy mk808 mini pcre. Feltettem minix romot kizs 1080p kernellel. Antutu tesztnél kifagy. Gondolom áram probléma pedig 2A-es adapterrel megy. 720p kernel megjeleníti az 1080p filmet 1080p-be? Vagy az csak a menüt optimalizalja? Segítségeteket előre is köszönöm!

(#8699) interstate76 válasza Z_T (#8697) üzenetére


interstate76
addikt

:C :C :C

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#8700) #79335424 válasza Z_T (#8697) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem vagy Te egy kicsit.....? :D :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.