Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47801) Strezi válasza HookR (#47799) üzenetére


Strezi
őstag

Nagyon nyálcsorgatós képek :C

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#47802) Strezi válasza Archttila (#47797) üzenetére


Strezi
őstag

"Játék víz" lesz, Corsair H80i v2. Push pull ez is mint a tiéd ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#47803) HookR


HookR
addikt

Vikingdom M1s - tmall.com / yoycart.com / bilibili.com (videó) / Google images
- 172 x 262 x 324 mm (14,6l)
- DAN A4-SFX klón

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#47804) #16939776 válasza Cold5 (#47792) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha van rá technológiád szépen megmunkálni, akkor meg lehet próbálni az inter-tech-et. Azért javaslom hogy egy vékony műanyag/alu lemezen kísérletezd ki hogy mennyi felületet kell ahhoz biztosítani hogy meginduljon a szellőzés, és ne keltsen zajt az áramló levegő.

Ha találsz hozzá forrást akkor a morex 557-et tudom figyelmedbe ajánlani, ami egy igényes kivitelű "márkás" doboz. A type-C konnektort ha van rá affinitásod te is tudod implementálni, bármibe.

A Gigabyte B450 I AORUS PRO WIFI abból a szempontból szimpatikusabb mint az Asrock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac hogy a az M.2 slot elöl van és van rajta borda.

(#47805) Crabface


Crabface
senior tag

Régi ház és az új. Lapraszerelve érkezett az új. Komplett építés kereken 2 óra volt, barátnő közreműködésével. Kisebb kezek ;)

Összesen nyolc ventilátor van a gépben :P

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47806) hegegabi80 válasza Crabface (#47805) üzenetére


hegegabi80
addikt

Csak nem Geeek A50? :O :O Honnan rendelted, ha szabad érdeklődnöm!
Nagyon szupi mind a kettő.
táp, cpu, táp alatt 1, tetőbe 2db, vga 2db, és hol van még egy?

(#47807) Crabface válasza hegegabi80 (#47806) üzenetére


Crabface
senior tag

A50, igen. Amazonon elérhető.

Tripla ventis vga van bent :DDD

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47808) hegegabi80 válasza Crabface (#47807) üzenetére


hegegabi80
addikt

tripla ventis :Y :Y
Az igen derék. Az elődben is az volt? Hőfokok és zajszintek hogy alakulnak?

(#47809) Crabface válasza hegegabi80 (#47808) üzenetére


Crabface
senior tag

Az elődben egy 1080ti mini volt, 21cm hosszban. 1mm hely volt még a gépházban... Azt sikerrel cseréltem el egy windforce 3x hűtős példányra.

Alapjáraton a vga ventik állnak csakúgy, mint a táp ventije. A három slim noctua 20%-on megy alapból így gyakorlatilag az is hangmentes. Valamint az l9i-n egy normál vastag redux venti lett a slim helyett. Nappali sarkában van az asztalom és a szobában ha egyedül van az ember akkor sem hallani, hogy be van kapcsolva a gép

Hőfokot még nem néztem, majd írok arról is infót.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47810) hegegabi80 válasza Crabface (#47809) üzenetére


hegegabi80
addikt

Akkor az teljesen ok. Bár alapjáraton nincs vész a mini gépekkel, inkább terhelés alatt.

(#47811) Crabface válasza hegegabi80 (#47810) üzenetére


Crabface
senior tag

A Jonsbo házban olyan szélzaja volt a zotac mini kártyának majd felrepült... Alapon. Mondjuk terhelés mellett sem lett hangosabb legalább.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47812) kisza25 válasza Crabface (#47811) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A ryzen 5 1600 helyett 2600, de a hűtőből meg nem a rézmagost adják, hanem a sima alumíniumot. 3,6Ghz-re bosstol 6 maggal és akár 85 fokig tudom izasztani, egy cb20 tesztel.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#47813) Crabface válasza hegegabi80 (#47810) üzenetére


Crabface
senior tag

Terhelve vga 72 fok, mellette proci 60 fok. Játék alatt vsync nélkül. Alig van hangja a gépnek... :U

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47814) Archttila válasza zolika15 (#47798) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Valóban nem apróztam el, viszont a 92-es ventit egyelőre nem rakom fel mert szerintem teljesen felesleges :DDD de mivel nálam jönnek mennek a hűtők (is) így később simán kellhet ;] szóval nem adom el. (illetve ki kell még tesztelnem az új Rig-et)

Holnap érkezik a Black Ridge AM4 (antidestruction :DDD ) felfogatója :))szóval hétvégén tesztelde van... :))

Egyébként hatalmas fekete pont a Noctuának amiért gyakorlatilag azonos áron adja a Chromax sorozat a normállal, viszont szinte alig ad hozzá valami kiegészítőt. :W

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47815) hegegabi80 válasza Crabface (#47813) üzenetére


hegegabi80
addikt

Az teljesen baráti egy ilyen kis konfigtól. Bár jó lett volna a másik zotac vga-val is kipróbálni, lehet annak alapból volt ilyen hangja mindegy melyik házban van.
Minden esetre teljesen biztató ez a házikó, nekem az A40 tetszik nagyon.

(#47816) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

B550 2020 Q3?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47817) Crabface válasza hegegabi80 (#47815) üzenetére


Crabface
senior tag

A40 volt a terv de a zotac nagyon hangos volt az előtte lévő 1070-hez képest. Sajnos a zotacnak nincs 0dBm módja. A mostani kártyának van. Ezért akkor ha már A4 nem nagyon van a Rocket pedig nekem "kényelmetlen" volt építés szempontjából. Ebbe minden elfért.

Ha lesz alkalmam egy tesztre vissza rakom a zotac kártyát.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47818) hegegabi80 válasza Crabface (#47817) üzenetére


hegegabi80
addikt

Áh annyira nem muszáj visszarakni, zotac amúgy is hajlamos hangos lenni ha folyamatosan megy a ventije.
Igen az A40 ritka, én az oldalukon szoktam nézni, karácsony előtt talán volt is, de mire ideért volna még a szállítás is annyi lett volna mint maga a ház. Na de jól néz ki ez az A50 is.

(#47819) Crabface válasza hegegabi80 (#47818) üzenetére


Crabface
senior tag

Nekem ez nagyon tetszik. Főleg, hogy nem kellett kamcsatkáról rendelni. 3 nap alatt megjött és áfa/vám mentesen. A riser is remekül van megcsinalva.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47820) hegegabi80 válasza Crabface (#47819) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ez így valóban korrekt. Egy dolog nem tetszik nekem benne, a kézikönyvben a táp elé lehet tenni pl. ssd-t. Igaz perforált körülötte a cucc, de azért biztos nem sokar segít a táp szellőzésében.

(#47821) Crabface válasza hegegabi80 (#47820) üzenetére


Crabface
senior tag

Azt én teljesen kihagytam. Sem az ssd tartót sem annak a tartóját nem raktam be. Statikai szerepe nincs.

[ Szerkesztve ]

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47822) hegegabi80 válasza Crabface (#47821) üzenetére


hegegabi80
addikt

Persze m. 2 ssd-nél nincs gond, jobban is szellőzik így, de akinek van plusz sata ssd meg 2.5 hdd azért gáz pl. nekem.

(#47823) Crabface válasza hegegabi80 (#47822) üzenetére


Crabface
senior tag

Ott van alatta a venti. Az csak tol annyit neki...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47824) Strezi


Strezi
őstag

Megkezdődött a küzdelem:

... és már kész is 😀

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#47825) KaiotEch válasza HookR (#47799) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

311$? A gép többi tartalma is benne van? :DD

(#47826) Archttila válasza Strezi (#47824) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szép munka! :C
Nekem pedig megérkezett Black Ridge-hez a rögzítő set :K szóval ma vacsi után be is pattintom a fekete szörnyeteget.

BIOS-ban a "Ryzen ready xtreme néma" CPU FAN curve :DDD előre legyártva! :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47827) HookR válasza KaiotEch (#47825) üzenetére


HookR
addikt

A pillanat, amikor rádöbbensz, hogy a kínai másolat drágább, mint az eredeti. :B

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#47828) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Tegnap este összeraktam az egészet csak már nem volt képeket készíteni, mindenesetre a lapot azért megörökítettem :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47829) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nem teljesen értem ezt a Giga lapot :)
Szerintetek miért nem lehet fixálni a DRAM voltage-t? Komolyan mondom korábban ilyet még nem láttam...
HIába lövöm be XMP vagy manual 1.350 a feszt, fogja és feltolja 1.380-ra, de peak 1.392-ig is elszalad.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47830) Speed® válasza Archttila (#47829) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Vidd lejjebb, 25-30mVot rárak. Nekem 1.25re állítva 1.275..kicsit gagyi a VRM.

(#47831) Archttila válasza Speed® (#47830) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Jah, valszeg ez az oka. :D a másik meg, hogy nincs benne egy rohadt Spread Spectrum... :W

DRAM calc FAST (XMP imported)

Gyári XMP

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47832) Crabface


Crabface
senior tag

Méretre gyártott (harisnyázott) kábelt, honnan érdemes?

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47833) gothic20


gothic20
aktív tag

Lassan elkészül a gép. :)

Már úton van Ali-ról a táphoz egy kábel szett, 24 pines csatihoz egy 90 fokos fordító, usb 3 hoz szintén. +1 2.5-ös vinyó a mostani helyett.
Illetve a 20cm-es ventit cserélem egy csendesebb típusra.

[ Szerkesztve ]

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#47834) AxBattler válasza gothic20 (#47833) üzenetére


AxBattler
félisten

Mini Ninja? Szép! :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47835) Pista0001 válasza gothic20 (#47833) üzenetére


Pista0001
addikt

A hátfal és a hűtő között mennyi hely van? Hasonló elrendezéssel használtam i5-760-at Ninja Minivel. A hűtőn nem használtam ventit, csak hátul volt 2 darab 8 centis PWM-es közösítve, az alaplapról vezérelve. Arctic F8 Prokat hasznaltam, ez a típus 38 mm vastag, ha nincs annyi hely, akkor a sima is jó. Olcsó és halk típusok, egy próbat megér, hogy neked is elég-e. Komponensektől függően lehet, hogy előre befúvó venti nem is kell. Ha mégis, akkor ha van rá mód, nem hasznalnék 20 centist, inkább kisebbet.

(#47836) gothic20 válasza AxBattler (#47834) üzenetére


gothic20
aktív tag

Igen Mini Ninja :D 12 éves de még mindig bejön a máltai kereszt forma.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#47837) gothic20 válasza Pista0001 (#47835) üzenetére


gothic20
aktív tag

Lemértem 35mm van csak. Mi a baj a 20cm-es venikkel? Egy Noctua NF-A20 FLX ventin gondolkodok előre.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#47838) AxBattler válasza gothic20 (#47836) üzenetére


AxBattler
félisten

Jók ezek; ha meg tudod oldani a felfogatást a mai lapokra, akkor örök élet! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47839) Pista0001 válasza gothic20 (#47837) üzenetére


Pista0001
addikt

Sima 25 mm vastag véntivel így is lenne értelme kipróbalni (kb 2500 forint 2 darab F8 PWM ;] ).

Annó próbáltam 20 centist Bitfenix Prodigy-ban, hangos volt, a hűtéshez viszont nem tudott érdemben hozzátenni.

AxBattler: Mit kell megoldani? 115x rögzítés van hozzá, AM4-gyel is kompatibilis, mert az AMD rögzítés a gyári műanyag alappal kompatibilis, az meg az alpalapi rögzítést nem számítva nem változott a 754 óta. :P

[ Szerkesztve ]

(#47840) gothic20 válasza Pista0001 (#47839) üzenetére


gothic20
aktív tag

Kipróbálom. Köszi a tippet.

[ Szerkesztve ]

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#47841) Pista0001 válasza gothic20 (#47833) üzenetére


Pista0001
addikt

Esetleg azt még le tudnád nekem merni, hogy belül a VGA-tól az első ventifuratokig mekkora a távolság vízszintesen, valamint a másik oldalon a géphaz oldalától mennyi hely van szintén az első ventifuratokig?

(#47842) gothic20 válasza Pista0001 (#47841) üzenetére


gothic20
aktív tag

Vga-tól 2,5 cm, másik oldalt 3 cm.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#47843) Pista0001 válasza gothic20 (#47842) üzenetére


Pista0001
addikt

Belül ennyi lenne?? A fotón úgy néz ki, mintha a másik oldalon sokkal több hely lenne, mint a VGA backplate-től. :Y

(#47844) gothic20 válasza Pista0001 (#47843) üzenetére


gothic20
aktív tag

Csináltam pár képet.
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#47845) Pista0001 válasza gothic20 (#47844) üzenetére


Pista0001
addikt

Oh, értem... Bocsánat, nem voltam egyértelmű, hátul, a 8 centis ventiknél érdekelnének ezek a méretek :)

(#47846) Mercutio_ válasza Archttila (#47814) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez lenne az?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#47847) Archttila válasza Mercutio_ (#47846) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

link

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47848) HookR


HookR
addikt

IN WIN B1 hivatalos oldal - [link] / elchapuzasinformatico.com / techbang.com / tomshardware.com
- 108 x 302 x 238 mm



=======================================

Silverstone SG14 és ML10 - cdrinfo.com / sweclockers.com / youtube

=======================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#47849) AxBattler válasza HookR (#47848) üzenetére


AxBattler
félisten

Na végre, SG14! Bár egy kicsit más formában, mint amire régebbről emlékszem... Node 304 alternatíva, ha valaki kevesebb HDD-t, és nagyobb VGA-t akar.

ML10 meg hasonló, mint pl. a Chieftec korábbi megoldása: IX-01B + MK-35DV.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47850) gothic20 válasza Pista0001 (#47845) üzenetére


gothic20
aktív tag

:) 1cm,4cm

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.