Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) rover45 válasza viperabácsi (#24298) üzenetére


rover45
senior tag

Próbáld https helyett http-vel, [linkelem] :)

Amúgy is töltöttem fel mai képeket :) Lecsiszoltam a festéket az házról és hála az égnek, találtam itthon egy egész flakon alapozót, így le is tudtam alapozni.
Arra gondoltam matt fehérre fújom és mivel találtam itthon egy matt, akril lakkot is, szerintem az lesz a végső réteg rajta :)
Hülyeség fehérre fújni szerintetek?

Más: a 3,5" helyre szeretnék egy előlapi kártyaolvasó+usb hub dolgot venni. Elég egy usb csati az elejére, de az 3.0 legyen, ahogy a kártyaolvasó is. Kis keresgélés után erre akadtam. A csatlakozót nézve a kártyaolvasója is 3.0 felületen csatlakozik.
Továbbá szükségem lenne egy msata -sata átalakítóra. Vettem az előző gépemhez egy msata ssd-t, de azt nem vitték el a géppel, így beüzemelném. Bármilyen márkátlan jó a célra? Vagy van valami, amire figyelnem kell?

(#24302) Ispy válasza rover45 (#24301) üzenetére


Ispy
veterán

Hülyeség fehérre fújni szerintetek?

Ez csak attól függ, hogy milyen környezetben lesz, például egy világos tölgy bútor mellett nagyon klasszul tud kinézni egy fehér/ezüst cucc :K , de egy sötét bútor mellett viszont nem. :N

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#24303) rover45 válasza Ispy (#24302) üzenetére


rover45
senior tag

A bútor sötét, de az előlapja és a külső borítása gyári fekete marad :) Vagyis gyakorlatilag alig fog látszani valami belőle :s

(#24304) Ispy válasza rover45 (#24303) üzenetére


Ispy
veterán

Ja, hogy csak a bele lesz fehér :C

Ebben az esetben akár pirosra is fújhatód, senki nem fogja látni :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#24305) rover45 válasza Ispy (#24304) üzenetére


rover45
senior tag

Királykék van itthon, akkor nem is kell fehéret vennem :D

(#24306) flashpointer válasza zed1983 (#24300) üzenetére


flashpointer
őstag

Ha csak ennyi helyet szánsz rá ami a képen van a videókarival
- és egy klasszikus intel 55w tdp procit akkor kizárólag paneltáp jöhet szóba
-esetleg 35w tdp intel procival picopsu de akkor közel plafonon van.
-barkácsmegoldással: lehet a notitápot egyből a procira kötni a picoról meg kapja a kakaót a vga
-vagy rendelsz egy 300w-os paneltápot kínából hozzá apróról egy ~150w-os adapter és összedugod megy.
Ha jól látom a vga alatt az ott egy SSD, ha tudna hangot kiadni szerintem sikítana :D

[ Szerkesztve ]

(#24307) rover45


rover45
senior tag

Melyik megoldás lenne a jobb ebben a helyzetben a hűtést illetően?
A ház oldalán beszívatni a friss levegőt a táppal, a táp tetején kitolni a házba és onnét keresztül a képen is látható bordán át, hátrafelé ki a házból, vagy visszafelé?

(#24309) #22145024


#22145024
törölt tag

Urak,

Az NUC kihalófélre lett ítélve (vagy megmarad OEM építőelemnek)? Régebben még volt német ebayen, vagy akár iponban is 30-40k környékén elég sok tipus, de pl az utóbbi helyen már csak egy bő 70k-s deszka van. Neten is inkább komplett konfigok vannak, elvétve akad csak alaplap, pláne az olcsóbb kategóriában.

Azt gondoltam, együtt fog haladni a mITX-szel...
Sőt, thin-ITX-ből is mintha csökkenne a felhozatal :F

[ Szerkesztve ]

(#24310) shteer válasza #22145024 (#24309) üzenetére


shteer
titán

Asztali szamitogep > Barabone

Van ott tobb minifelgep 36ezertol

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#24311) McSzaby


McSzaby
őstag

Szerintetek hol éri meg adaptert rendelni picopsu-hoz?

Nagyjából 65 - 110 W között legyen és minél occsóbb. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#24312) #22145024 válasza shteer (#24310) üzenetére


#22145024
törölt tag

Ok, de ezek nem külön alaplapok (bár igaz, úgy sem voltak érezhetően olcsóbbak, sajnos) :N

(#24313) Garold válasza McSzaby (#24311) üzenetére


Garold
senior tag

Ha olcsó akkor ebay, vagy HA.
Én most csaptam le egy Dell DA-2-re (180W) 3k-ért! :Y

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#24314) Pista0001 válasza #22145024 (#24309) üzenetére


Pista0001
addikt

Korábban is jellemzően bareboneként árulták, azért sem csaptak le rá a házgyártók. Talán két aftermarket NUC házat láttam.

(#24315) #22145024 válasza Pista0001 (#24314) üzenetére


#22145024
törölt tag

Egy éve elég sokat láttam, iponban is volt bő féltucat csupasz deszka. Mindegy, csak meglepett...

Keresek az egyik ITX lapomhoz vmi ilyesmi, 5.6in-nél nem nagyobb kijelzőt, aminek van VGA bemenete. Találtam még egy 5.7in-est (ami épp belemenne ahova szánom), de azt meg nem tudnám mivel meghajtani.
Van esetleg öletetek beszerzési forrásra 5in környékén, lehetőleg az EU-ban?

(#24316) fogtunder válasza #22145024 (#24315) üzenetére


fogtunder
nagyúr

sajnos nem tudok segíteni, de elmondanád, hogy mit akarsz építeni ezekből a komponensekből? egyre jobban érdekel.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#24317) Mercutio_ válasza fogtunder (#24316) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha érintős a kijelző, akkor szerintem egyértelmű, HTPC amit akkor is tudsz használni ha nem filmezel, VAGY valami multimédiás hirdető cucc.
Ha nem érintő akkor is a fenti első verzióra tippelnék wireless egér+bill kombóval :U

Én is törtem a fejem ilyesmin, csak nem tudom a felbontása elég lenne-e, illetve mi kell még hozzá a linkelt panelon kívül akár kiegészítő, akár alaplapi támogatás oldalról.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24318) Pista0001 válasza #22145024 (#24315) üzenetére


Pista0001
addikt

az elsővel mi a baj? drága?

(#24319) #22145024 válasza fogtunder (#24316) üzenetére


#22145024
törölt tag

Ahogy Mercutio_ is írja, egy szimpla médialejátszó géphez kellene. Van pár régi motyóm (ITX alaplap VGA porttal, RAM, PATA HD-k), azokat építeném be adott méretű helyre. Kidobni sajnálnám őket. Esetleg idővel kapnának a házikóba egy kis végfokot is, bemenetválasztót, VU-métert, stb. Viszont monitort nem akarok mellé, amúgy sem férek el az asztalon; egy 15"-esnek sem lenne már hely. Az érintőképernyő jó lenne, de amiket linkeltem, azokban sincs ilyen.

Pista0001:
Igen, drága és sokára jön meg
Valamint esélyem sincs mechanikailag kipróbálni, hogy tényleg befér-e az adott helyre

[ Szerkesztve ]

(#24320) #16939776 válasza #22145024 (#24319) üzenetére


#16939776
törölt tag

Javasolom hogy kérdezz körül, hogy ekkora felbontás és képátló mellett hogy skálázódik az általad kiszemelt lejátszó program. Ha teheted kapacitív érzékelőben gondolkodj.

(#24321) #22145024 válasza #16939776 (#24320) üzenetére


#22145024
törölt tag

Gondolod, hogy probléma lehet belőle? Sokszor a VLC-t sem nyitom a szükségesnél nagyobbra, mert 360-as felbontású YT videót nézek rajta. De nagyobb anyagokat is van, hogy a natívnál kisebb "módban" nézem, mert kell a hely a képernyőn másra.
Bár, történetesen ha csak audiolejátszásra használnám, azzal is ki tudnék egyezni; a lényeg, hogy nem akarok külső kijelzőt ahhoz, hogy lássam a könyvtárstruktúrát, amikor navigálok benne.

(#24322) HookR válasza zed1983 (#24300) üzenetére


HookR
addikt

(A) Drága, de relatív bőséges teljesítményű, kulcsrakész és igényesnek tűnő megoldás:
- Pico-Box X3-ATX-300 (12V/20A)
Hozzájuk Dell ADP-330AB (330W, 19.5V/16,9A) - például innen

12V-on 200W már viszonylag sok mindenre elegendő, nem csak 75W-nál kisebb fogyasztású VGA-ra. Ráadásul ezesetben nincs megkötés arra vonatkozóan, hogy ebből mennyit fogyaszthat a CPU, vagy a VGA.

==============================================

(B) Költséghatékonyabb, de korlátozott teljesítményű, kulcsrakész megoldás:
- Realan LR1106-250W12VDCX2 (12V/10A)
Hozzá valamilyen 150W-os AC adapter - például ez

Olyan 35W körüli fogyasztású procival a 12V-on 120W is elegendő lehet egy HD7750, GTX750, vagy GTX750 Ti kártyához.

==============================================

(C) Költséghatékonyabb, megfelelő teljesítményű, de barkácsolást igénylő megoldás:
- PicoPSU-160-XT (12V/8A) + Dell DA-2 (12V/18A) + egyénileg barkácsolt adapterkábel (Útmutató: cikk + #78-as hsz.)

Bár összességében itt is 220W-ból gazdálkodhatsz, ám 12V-on a PicoPSU-160-XT 96W-jába bele kell férnie az alaplapnak, 3.5"-es merevlemez(ek)nek (ha van(nak)) és a VGA-nak is (elegendő a HD7750, GTX750, vagy GTX750 Ti-hez).
Elméletileg a kábelt háromfelé is szétoszthatod úgy, hogy a harmadik 12V-os vezeték a tápcsatis VGA-ba megy, ám ezzel egyelőre sajnos nincs kellő gyakorlati tapasztalat, hogy nyugodt szívvel lehessen ajánlani.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#24323) HookR válasza Garold (#24313) üzenetére


HookR
addikt

A Dell DA-2 220W-os. A Dell DA-3 a 180W-os.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#24324) fogtunder válasza #22145024 (#24319) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ami először eszembe jutott, hogy kocsiba 2 DINes fejegység helyére media center, nekem HTPC-nek az a felbontás kissé gyér lenne, de attól szép a világ, hogy nem vagyunk egyformák. én is utálom amúgy kidobni a régi cuccokat, csak nálam andriodos telók gyűlnek, szigorúan olyanok, amelyiknek valamilyen funkciója nem működik :)

I hate morning people. And mornings. And People.

(#24325) Mercutio_ válasza fogtunder (#24324) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azok az egyre több okoscucc jóvoltából távirányítónak lesznek jók :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24326) Garold válasza HookR (#24323) üzenetére


Garold
senior tag

Akkor még jobban jártam! Köszönöm a kiigazítást! :R

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#24327) fogtunder válasza Mercutio_ (#24325) üzenetére


fogtunder
nagyúr

csak hamar merülnek :) egyébként az XBMC-t és a WD TV Live-ot az elsődleges telómról szoktam vezérelni többnyire.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#24328) #22145024 válasza fogtunder (#24327) üzenetére


#22145024
törölt tag

Az XBMC-s androidos összepárosításnak melyik topicban tudok utánanézni?

(#24329) Polllen válasza fogtunder (#24324) üzenetére


Polllen
nagyúr

én anno azért akartam ilyet, hogy zenehallgatáshoz ne kelljen a TV-t bekapcsolni

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24330) Patice válasza #22145024 (#24328) üzenetére


Patice
nagyúr

XBMC-hez a Yatse nevű app.-ot kaptam javaslatnak. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24331) burny


burny
aktív tag

Xigmatek Eris Cube

225mm x 355mm x 180mm (14,4L), hely 240mm radiátornak, 30 cm vga-nak.

Nem rossz! Elég jó kis sugo 08 alternatíva.

(#24332) AxBattler válasza burny (#24331) üzenetére


AxBattler
félisten

+ tesója, az Octans, ami csak külsőségekben tér el. LINK
Az ODD mellett csak egy 3.5-ös hellyel rendelkezik, bezzeg radiátorból egy 240 is belemegy. Hát kösz Xigmatek, de kösz nem!

Akkor már inkább az ISK 600, ami csak kicsit nagyobb, sokkal jobban néz ki, hátulra befér egy 120mm-es radi, és jóval több meghajtót tud kezelni. Ha előre, bal oldalt beügyeskedik valaki 1-2 ventit, teljesen jó lesz a hűtése.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24333) AxBattler válasza AxBattler (#24332) üzenetére


AxBattler
félisten

+ jól látszik a fém porszűrő a AC venti mögött. :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24334) burny válasza AxBattler (#24332) üzenetére


burny
aktív tag

Az az antec (mini itx szemszögből nézve) sokkal nagyobb, 18 L felett van. Oldalt egy kis szellőző, ahhoz képest mekkora teljesítményű kártyákat lehet belerakni. Felülről 0 szellőzés.

Visszatérve a Xigmatek Eris-re: Hirtelen nem tudok mondani kisebb méretü itx házat amibe fér 240mm-es radiátor.
Tényleg kevés a bővítő hely, és a 5,25-ös helyet tényleg el lehetne már felejteni a gyártóknak. :W
Szerintem egy elég jó vétel lehet. Bár a 240-es radi felfogatásában nem értem hogy hova lesz rögzítve (gondolom az 5,25 hely kárára).

(#24335) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ez volt-e már?

[link]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#24336) AxBattler válasza burny (#24334) üzenetére


AxBattler
félisten

Gondolom az ODD keretét le lehet majd csavarozni, és akkor mehet bele mind az 1 HDD, vagy külön átalakítóval 2 noti merevlemez (+1 msata SSD, ha tudja a lap).

No offense, csak nem nagyon látom értelmét ITX házakban a dupla radiátoroknak... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24337) Pista0001 válasza AxBattler (#24336) üzenetére


Pista0001
addikt

Egy i5 plussz felső kategóriás VGA kombót simán elvisz akár egy slim 240-es is. Ha nem is halkabb egy levegősnél, a rendszer sokkal kevésbé melegszik, mert a proci és a GPU hőjét kivezeted teeljesen a házból. Ha úgy rakod össze, hogy a radi ventijei a radin keresztül szívva egyből kifújják a levegőt (tehát gépház -> radi -> külvilág), annak a többi komponens nagyon hálás lesz. Szóval pont kisebb ITX házakban van értelme.

[ Szerkesztve ]

(#24338) HookR válasza burny (#24331) üzenetére


HookR
addikt

Xigmatek Eris hivatalos oldal - [link]

====================================

Xigmatek Octans hivatalos oldal - [link]

====================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#24339) agisanci


agisanci
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Most fogok vásárolni egy Asrock AM1H-ITX lapot, amihez ugye 19V-os külső tápot is lehet használni.
Nekem van egy Acer laptop töltőm, ami a következő paraméterekkel rendelkezik: 120W, 20V, 6A, model: PA-1121-02.
Az alaplap leírásában láttam, hogy a feszültségnél enged +/-10% eltérést, de az áramerősséggel gondban vagyok, ugyanis a töltőknél/tápoknál sokfajta változat van amper téren (4,74; 6; 10; 20, stb...), én pedig nem értek ehhez, inkább megkérdeznék egy hozzáértőt, minthogy "hazavágjak" valamit a leendő konfigban. Ezekkel az értékekkel megfelel ez a töltő? :B

A konfig:
Nem lesz tuning, 5350-es proci lesz a lapban, 2x4Gb 1600Mhz DDR3, Sata 3-as 7200rpm-es WD vinyó és egy DVD író.

Hálásan köszönöm, ha valaki időt szakít a magyarázatra! :R

"A világ legnagyobb spekulációjának az számítana, ha azon az áron vennénk egy politikust, amennyit ér, és azon az áron adnánk el, amennyire tartja magát." André Kostolany

(#24340) Mercutio_ válasza agisanci (#24339) üzenetére


Mercutio_
félisten

AM1 topic, egyébként az amper a maximálist jelöli, nyilván, ha kisebb teljesítményt vesz fel amire a tápot kötöd kevesebbet ad le.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24341) Goose-T válasza agisanci (#24339) üzenetére


Goose-T
veterán

Fizika: P = U * I
Mértékegységre lefordítva: Watt = Volt * Amper
Semmi egyéb varázslat nincs ezekben a számokban.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#24342) agisanci válasza Mercutio_ (#24340) üzenetére


agisanci
csendes tag

Értem, köszönöm! :)

"A világ legnagyobb spekulációjának az számítana, ha azon az áron vennénk egy politikust, amennyit ér, és azon az áron adnánk el, amennyire tartja magát." André Kostolany

(#24343) AxBattler válasza Pista0001 (#24337) üzenetére


AxBattler
félisten

Az átfújás igaz, de mint írtam, egy ITX házban csak korlátozottan látom értelmét: rakjál már nekem radit egy SG05-be, vagy Elite 120-ba. A félreértések végett nekem ezek az "igazi" ITX-házak, a Prodigy-t, meg a Corsair 380T-t inkább hagyjuk. :N

Persze a 250D-n én is erősen gondolkodom... :B :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24344) agisanci válasza Goose-T (#24341) üzenetére


agisanci
csendes tag

Köszönöm szépen, jóban vagyok a számokkal és egy kicsit a fizikával is. ;)

A kérdés inkább arra irányult volna, hogy a töltőknél - és a zárójeles részben - szereplő pl. 20A mennyire tesz jót egy olyan alaplapnak, ahol csak 5A-t látok szerepelni... Sajnos idáig nem tudtam, hogy az egy olyan érték, amit leadhat., valamint ennyire nem értek a számítástechnikához, hogy minek mekkora áramerősség szükségeltetik, továbbá mekkora plusztól "fekszik meg"...

...de már megkaptam a választ Mercutiotól, úgyhogy köszönöm! :R

"A világ legnagyobb spekulációjának az számítana, ha azon az áron vennénk egy politikust, amennyit ér, és azon az áron adnánk el, amennyire tartja magát." André Kostolany

(#24345) AxBattler


AxBattler
félisten

Gigabyte GTX 750 Ti az ISK600-ban, összehasonlítás végett..

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24346) Goose-T válasza agisanci (#24344) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha ismernéd Ohm törvényét, akkor az is triviális lett volna, amit Mercutio írt. :K

Szerk.: itt egy nagyon jó magyarázó ábra:

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#24347) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, milyen magasságú 240-es radiátor + venti fér el egy Corsair 250D-ben, ha az 5,25"-es keret is bent van? A leírása és a hivatalos oldal nem sokat segített, tesztekben sem láttam sehol.

:R

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#24348) mrbig25 válasza r4z (#24347) üzenetére


mrbig25
őstag

Magasság alatt mit értesz?
A legtöbb 240-es radiátor 120-124mm magas. A HWlabs radiátorok mondhatók a legmagasabbnak a maguk 132-134milliméterével. Magasság szempontjából egyikkel sincs gond.

250D-ben a radiátor vastagsága a lényeg, ami maximum 30mm lehet. Erre jöhet még 25mm vastag venti. Tehát a kettő együtt 55mm lehet.

[ Szerkesztve ]

...

(#24349) r4z válasza mrbig25 (#24348) üzenetére


r4z
nagyúr

Na, úgy értettem, hogy vastagságban mennyi a maximum, kicsit fáradt vagyok :D

Kár, hogy csak 30mm, egy 32mm-es radiátorral szerelt Raijintek Tritont terveztem bele...

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#24350) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Egy i3 3220 mellé milyen VGA-t érdemes rakni, amit még ki tud hajtani? Jelenleg egy Sapphire HD7750 1GB van mellette.

Köszi!

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.