Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23251) mobal


mobal
MODERÁTOR

Link? :) 120W-os, 12V.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#23252) radi8tor válasza mobal (#23251) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem akarsz sokat keresgélni, akkor az első hely: [link]

Nagyobb táp drágábban: [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#23253) mobal válasza radi8tor (#23252) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Aha, de ez nem FSP ha jól látom. Akkor az hogy kapható?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#23254) kisza25 válasza Mercutio_ (#23249) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én hajlok sharkon felé, 2db usb szálcsiszolás talán még venti is +ban

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#23255) radi8tor válasza mobal (#23253) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az megáll 90W-nál.

Itt egy adapter bolt még.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#23256) mobal válasza radi8tor (#23255) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Már csak annyit, hogy jó minöségűek ezek?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#23257) radi8tor válasza mobal (#23256) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minden Kínában készül. :)

Adapter-est használtam 2 évig gond nélkül. LiteOn más kategória azért.

⭐ Stella

(#23258) kisza25 válasza radi8tor (#23257) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja, de nem mindegy, hogy miből:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#23259) flashpointer válasza radi8tor (#23257) üzenetére


flashpointer
őstag

Minőségellenőrzés : )
Ami megfelel megy a márkás cuccba, ami nem az meg olcsóért a nonamebe, hiába ugyanarról a sorról jön. Meg az sem mindegy hogy kezelik az árut félig beázott konténerek (jó lesz az még) és társai.

(#23260) >Deego..


>Deego..
senior tag

Általánosságban kb. hány centiméter egy Pico-PSU kábele/i?

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#23261) agent_k válasza >Deego.. (#23260) üzenetére


agent_k
őstag

25

(#23262) Mercutio_ válasza kisza25 (#23254) üzenetére


Mercutio_
félisten

És most látom, hogy alig többért a Realan E-D5 kuckó is van Sharkoon cimkével, +2 usb+ venti módosítással CA-M néven bár ez féloff, mert már mATX, de méretben a nagyobb mITX-ek alatt van.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23263) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
Erre valaki esetleg? :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23264) Mercutio_ válasza AxBattler (#23263) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem is csak a ledek a difi :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23265) kisza25 válasza Mercutio_ (#23262) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

tehát mindet ők gyártják jelek szerint, mondjuk az a ház már azért nagyobb, de vannak ettől nagyobb mini-itx házak, szóval szerintem azért alternatívaként nem rossz,
nem mellesleg belemegy ATX táp és 12cm venti, mondjuk ennek meg a tetejéről hagyták le az USB csatikat,
most nézem az ITX verzióba is belemegy a normál mérető táp :Y

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#23266) AxBattler válasza Mercutio_ (#23264) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, megnyugodtam! (Máshol is megerősítettek...)

Ha veszek majd valami plexis házat (250D, SG08), akkor nagyon dzsigi lesz pluszban egy narancs LED-sorral... :DDD

Meg aztán kicsit hiányoznak is a régi, gazdag színvilágú lapok - ma már olyan egyhangú az egész kínálat, csak a különleges, ruppósabb (Sniper, Vantage, ECO, Fatal1ty, stb.) verziókat dobják fel egy kis vidámsággal. Régen ez alap volt. :))

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23267) kisza25 válasza AxBattler (#23266) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

inkább csak több gyártó volt a piacon, mert az összes régi abit lap kb ilyen színű volt:P Giga kék, ASUS fekete, Sapphire piros/fehér, MSI szintén piros, intel zöld, ESC lila és még sorolhatnám:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#23268) robcsekwow


robcsekwow
tag

Srácok!
Olyanra van lehetőség, hogy két hassonló tudású alaplapnak megcserélem a passzív chipset hűtőjét?

(#23269) rover45 válasza robcsekwow (#23268) üzenetére


rover45
senior tag

Szerintem simán :)

(#23270) radi8tor válasza robcsekwow (#23268) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Simán, amennyiben a felfogatása azonos/engedi.

⭐ Stella

(#23271) robcsekwow válasza radi8tor (#23270) üzenetére


robcsekwow
tag

Ugye az északi (ami a lap közepén található) milyen hővezető anyagot használ? Mit kell rákenni?

(#23272) maláj válasza robcsekwow (#23271) üzenetére


maláj
őstag

nyomjál rá 1 kiskanál szilvalekvárt mint a bacsis kolléga :DDD

(#23273) robcsekwow válasza rover45 (#23269) üzenetére


robcsekwow
tag

Milyen hővezető pasztát nyomjak az északi hűtő alá? Vagy jó a procis is? :DD

(#23274) radi8tor válasza robcsekwow (#23273) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, ugyanúgy egy processzor az.

⭐ Stella

(#23275) shteer válasza kisza25 (#23267) üzenetére


shteer
titán

ASUS fekete? Regen fosbarna volt inkabb :)

..szerintem jónak tűnik

(#23276) kisza25 válasza shteer (#23275) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

akkor meg az:P tényleg fater gépében is az van athln xp vel:P (9-10 éve üzemkész)
más: ezek a házak minőségre milyenek?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#23277) Mercutio_ válasza kisza25 (#23276) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mint minden lapra szerelhető cucc úgy ez is elmarad merevségben a szegecselt házaktól, de amúgy korrekt és igen esztétikus cucc, ami még necces szokott lenni az a tetején lévő USB lyuk és a házba külön sínen rögzített USB csati pontos illeszkedése.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23278) kisza25 válasza Mercutio_ (#23277) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi a gyors választ, nagyon bejövős kis kockák, bár most pont nincs ATX tápom, bár lehet SFX táppal több hely maradna benne, csak hátulról nen nézze meg senki:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#23279) #16939776 válasza kisza25 (#23276) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az anyaghasználat jó, csavarok puhák, 100% belevaló húzóval szabad piszkálni, különben elnyalódik a fejük, gombok/csatlakozók a doboz árszínvonalát tükrözik.

Nekem az lc power szimpatikusabb, mert nincs az előlapon "lik" és nem számolnak fel +pénzt a ventilátorért amit egyébként is elhajítanál, így olcsóbb.

Jó és olcsó ATX tápot hamarabb találsz mint sfx-et, kábelköteget egyféleképpen lehet csökkenteni ;]

[ Szerkesztve ]

(#23280) Mercutio_ válasza #16939776 (#23279) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt lenne jó tudni, hogy ugyanaz a felület - e az lc mint a sharkoon

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23281) kisza25 válasza #16939776 (#23279) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen szimpi csak az zavar, hogy abba max 190mm VGA-t írnak sharkoonba meg 207mm-ert, ami baromira nem mindegy nekem, mert 204mm VGA-m van:P
nem tudom, hogy valós különbség van, vagy az egyik 190mm kényelmesen belefér a másik 207mm a max távolság, mert ugye elvileg ugyanaz a kettő, mondjuk második is necces lehet
(B)Mercutio_:(/B) na igen a szálcsiszolás sem mindegy, az a párezer forinton már ne múljon, hogy olyan legyen amit az ember szívesen lát, mint spóról pár ezrest és azt bánja, hogy miért nem a szál-csiszoltat vette :P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#23282) #16939776 válasza kisza25 (#23281) üzenetére


#16939776
törölt tag

A két ház külső méretei megegyeznek. A nagyobbik méret a elő és hátlap belső távolsága lehet, a kisebbik az oldallap/nyílás mérete?.
Ahhoz hogy 3mm-en be tudd tenni a VGA-t a helyére, szerintem le kell szedni a ház alsó lemezét és alulról bebillenteni.
Ha ilyen kialakítású vga-d van, akkor le lehet venni róla a ventiket és azokat hordozó műanyag keretet, így biztos befér. Utána vissza lehet csavarozni.

(#23280) Mercutio_ :Ez egy teszt darab, így iszonyatosan össze van fogdosva:[link]

Nekem ez nem "szálcsiszolásnak", inkább csak a préshenger nyomatának tűnik :U

[ Szerkesztve ]

(#23283) Nagytalp válasza AxBattler (#23232) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Max. a RAID hiánya miatt lehet, hogy kiesik az integrált CPU-s lap. Van egy ipari ITX lapon ami tudna mindent ami csak kell de az alján lévő CF kártya foglalat miatt nem tudom normálisan beépíteni az 1U-s házba. Plusz ezen csak PCI foglalat van, a SAS vezérlő pedig PCI-e.

Esetleg a feleségem MSI E450 lapja lesz a megoldás de akkor neki másik konfig kell nekem meg PCI-e riser.
Ez kapna egy SAS vezérlőt amin lesz 2 vagy 4 db SAS hdd. A rendszer pedig SATA SSD-kről menne RAID tömb formájában. Ezért lenne jó az alaplapi RAID vezérlő!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#23284) Mercutio_ válasza #16939776 (#23282) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor rosszul fogalmaztam, ilyen a Realan is, meg szerintem a Sharkoon felülete is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23285) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Szerintetek i3-ra, picit alulfeszelve ajánlott a gyári hűtést lecserélni?
Valami olcsóbb megoldás kellene, egy ilyenre gondoltam: Alpine 11 PLUS

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23286) AxBattler válasza AxBattler (#23285) üzenetére


AxBattler
félisten

Vagy esetleg egy ilyen?
Zalman CNPS90F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23287) shteer válasza AxBattler (#23285) üzenetére


shteer
titán

Csak ha hangosnak talalod

..szerintem jónak tűnik

(#23288) AxBattler válasza shteer (#23287) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezek szerint ha a hőmérsékletet nézzük, akkor a stock cooler is megfelel?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23289) Polllen válasza AxBattler (#23288) üzenetére


Polllen
nagyúr

A stock cooler-k többségében teljesen jól teszik a dolguk alapórajelen, alapfeszen. Ha nem zavar a hangja és még vissza is vettél a prociból...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#23290) AxBattler válasza Polllen (#23289) üzenetére


AxBattler
félisten

Értem, köszi!
Akkor asszem' maradok a gyárinál, utólag bármikor beszerezhetek egyet, ha hangosnak találom.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23291) kisza25 válasza #16939776 (#23282) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja pont ilyen VGA-m van, de elég csalóka ám a kép, mert mindössze 20,5cm az egész

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#23292) robcsekwow válasza radi8tor (#23274) üzenetére


robcsekwow
tag

Kössz :))

(#23293) Ciripke


Ciripke
tag

Sziasztok!

Nemrég sajnos tönkrement az ASUS At3N7A-i alaplapom, ami egy HTPC-nek volt az alapja. Legalább 3 éve vettem, azóta nem követtem a trendet. Tudtok esetleg ajánlani olyan alaplapot, ami kiválthatná ezt? Csak házimozizásra használom, a média NAS-on van, szóval a lejátszásra kell koncetrálnia, 1080-as filmeket is vigyen gond nélkül, másra nincs is szükség.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#23294) AxBattler válasza Ciripke (#23293) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem csapj le erre: Asrock E350M1/USB3, megéri.

Ha erősebb, tartósabb konfig kell, akkor AM1-es lap + APU kijön 23k-ból:
Asrock AM1B-ITX (árgép) + AMD Athlon 5350

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23295) Ciripke válasza AxBattler (#23294) üzenetére


Ciripke
tag

Köszi a gyors választ!

Igen, ha már veszek egyet, akkor szeretnék előbbre lépni is picit, ha nő a teljesítmény és nem nő a fogyasztás (vagy picit csökken is) az igazán jó lenne.

(#23296) Mercutio_ válasza Ciripke (#23295) üzenetére


Mercutio_
félisten

Prociból 5350 helyett vehetsz 5150-est, ugyanúgy 4 mag, csak kisebb frekin fut, de így is bucira veri az Brazost és olcsóbb 3,3k-val.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23297) PeterPH válasza Ciripke (#23293) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ha az ION megfelelt eddig, akkor a J1800 vagy J1900 lapok között is nézelődhetsz nyugodtan, ízlés szerinti csatlakozókkal.

(#23298) Ciripke válasza PeterPH (#23297) üzenetére


Ciripke
tag

Megfelelt, de gondolom már eljárt felette az idő (lehet, h ez hülyeség:), ezért inkább olyat vennék, ami a mai elvárásoknak is megfelel, de továbbra is csak lejátszásra használnám.
Gondolkodtam PVR funkcióban is, de a lassú csatornaváltás, meg körülményes konfig miatt csökken az tv-zés élménye, ezért nem is említettem ezt elvárásként.

(#23299) PeterPH válasza Ciripke (#23298) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ezek az Intel BayTrail sorozatú integrált procik valahol a régi AMD Brazos és Kabini (AM1) között vannak teljesítményben. Fogyasztásban verhetetlenek, és passzív hűtésűek, ha ez számít.

(#23300) AxBattler válasza PeterPH (#23299) üzenetére


AxBattler
félisten

Jah, csak videodriver támogatásban az AMD-re tovább lehet számítani (jó)néhány évvel, és az IGP-je is jobb az AM1-es APU-knak. Ha később szóba kerül a 3D-s mozizás, akkor a Kabini-re számíthat, míg a Bay Trail nem tudom, mire képes ezen a téren. :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.